Tholense Boys klasse beter dan SPS in tam bekerduel Heren van AVC 1 zijn in goede vorm Troodon op weg om succes van zijn vader Matrix te evenaren John Vroegop weer terug bij Vosmeer Tholenaren nemen pas in de tweede helft afstand Koersballen Weer nederlaag voor Emergo 1 The Pub 1 in top drie van dartscompetitie Donderdag 23 oktober 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Eendrachtruiters in de prijzen te Bruinisse Indoor Tholense Boys heeft zich eenvoudig geplaatst voor de derde bekerronde. Tweedeklasser SPS was zaterdag een gemakkelijke prooi voor de Tholenaren. De voetbalcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse bleef ondanks de over macht van de thuisploeg èen uur lang op de been, maar kreeg in de tweede helft drie treffers rond de oren. Derdeklasser Tho lense Boys was een klasse beter dan de Thoolse twee deklasser en bespaarde SPS een nog grotere af straffing. Gemakzucht Tempo laag Rap met de mond Leerschool Titelverdediger Sibloco 2 verslagen Het eerste herenteam van Intraco/AVC '87 is op dreef. Werd vorige week Voko in een spannende vijfsetter ver slagen, deze keer moest de kampioen van vorig seizoen, Sibloco 2 eraan geloven. Verder waren er twee derby's tussen de overige heren- en damesploegen van AVC. Broederstrijd De huiskamer raakt steeds voller met trofeeën. Bekers en medailles en foto's van de prijswinnaars domineren het interieur van huize Koevoets-Neef in Stavenisse. Zondag kwamen er maar liefst zes bekers en een me daille bij. Eén beker spant de kroon met zestig centime ter hoogte van de kleine prijswinnaar Matrix, de Yorks hire terriër die nog niet de helft zo hoog is. De pret is er niet minder om in huize Koevoets-Neef. Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. flakkee verhuizingen b.v. S WHS 4 wint onsportief duel Een uur wachten breekt WHS 3 nog op L&E klopt Dorpsherberg John Vroegop maakt zondag weer deel uit van de selec tie van Vosmeer 1De behendige spits en topscorer van vorig seizoen leefde in onmin met een deel van de spe lers en de trainer, maar na een gesprek met de voorzitter en trainer Ad de Jong stelt hij zich weer beschikbaar voor het hoofdteam. Paardensport Vier leden van de Eendrachtruiters be zochten dit weekeinde een concours in Bruinisse. Marjolein Akkermans legde beslag op de tweede prjis in de Ml- dressuur. De Sint-Annalandse reed op Misty een proef die met 152 punten werd beloond; net iets te weinig voor een winstpunt. Suzanne Reinerman uit Oud-Vossemeer kreeg wel een winstpunt. Zij reed op haar pony Ryethem's Nomar in de Zl- dressuur. De verrichtingen van paard en amazone werden door de jury met 182 punten en de derde prijs beloond. Roy Groos, rij dend op zijn pony Fellow, was in de B- dressuur goed in vorm. De combintatie uit Sint-Maartensdijk behaalde 162 punten. Dat was goed voor de vierde prijs en eveneens een winstpunt. Willemien Baauw kwam met Pablo uit in de klass L. Zij kreeg 148 punten van de jury. Ook de Sint-Maartensdijkse amazone Carmen van den Hoek was in Bruinisse van de partij. De 17-jarige reed op Mis ter Jackson een goede proef in de L- dressuur. Maar het paard schrok van een binnen vallende straal zonlicht en in plaats van middendraf te tonen, sprong Mister Jackson in galop. Met in totaal 153 pun ten viel de combinatie buiten de prijzen. Zondag probeert Carmen het opnieuw in manege Keytenburg. Leo Dorst uit Stavenisse deed voor het eerst mee aan een indoorconcours. Eerst kwam hij in Bruinisse uit in de indoor- wedstrijd dressuur. Samen met zijn paard Jamour kreeg Dorst in de L-klasse 150 punten. De Stavenissenaar doet ook mee aan het veertien dagen durende Indoor Reigers hof in Oud-Gastel. Donderdag deed hij daar mee aan het klassiek springen in de B-categorie. Er waren in totaal 98 com binaties. Dorst en Jamour tikten één balkje uit de lepels en vergaten de tiende hindernis te nemen. Geen barrage dus. Zaterdag deed de combinatie mee met het progressief springen. Hier werden twee balkjes uit de lepels getikt en was een kans op de finale ver keken. Woensdag doet Dorst weer mee in Reigershof, maar dan bij het onder deel dressuur. Korfbalvereniging Emergo presteert matig in de veldcompetitie. In Papend- recht werd zaterdag opnieuw verloren. Tegen het negende team van PKC werd het 13-5. PKC kwam al snel in de wed strijd op een 3-0 voorsprong. Vervol gens scoorde Jessica de Rijke voor de ploeg uit Sint- Maartensdijk en daarna hielden de teams elkaar redelijk in evenwicht. In de slotfase van de eerste helft liep PKC echter uit naar een 8-3 ruststand. Voor Emergo maakten Jan Duine en Jessica de Rijke de doelpunten. Jan Duine maakte in de tweede helft zijn tweede doelpunt en Martijn Spruijt benutte een strafworp. PKC was echter een maatje te groot en trof in de tweede helft nog vijf keer doel. In Bergen op Zoom deelde het tweede team van Emergo de punten met Schel- devogels 4. In de eerste helft scoorden Jos Oostdijk en Erwin Stapel voor de Tholenaren, maar troffen de Brabanders drie keer doel. Na rust liep Scheldevogels uit naar 4-2, maar Kees Klomps bracht met een Bekervoetbal „Onvoorstelbaar", spreekt Hassan El Jilali zijn ongenoegen uit over het spel van SPS. De routinier van Tholense Boys verbaast zich over de instelling van de bezoekers. „Dat ze verdedigend spelen, kan ik begrijpen. Maar als je op achters tand komt dan blijf je toch niet voor het doel hangen. Iedere andere ploeg stroopt dan de mouwen eens extra op, maar SPS vertikte het om te komen", meent El Jilali. Zijn ploeggenoot Alex Hogen- doorn, die als doelman een zeer makkelijke wedstrijd had, beaamt de woorden van El Jilali, maar ver wijt zijn eigen team te weinig door zettingsvermogen. „De score had veel hoger moeten zijn. Tholense Boys had door moeten drukken en SPS moeten oprollen." „Maar ik vind de 3-0 prima", re ageert Hassan El Jilali. „Zo simpel als wij dit duel hebben uitgespeeld. Dat is toch al een grote vernedering voor SPS." Doelman Hogendoorn schudt zijn hoofd: „Genade voor een tegenstander mag je nooit heb ben." Trainer Paul van Buuren is even eens van mening dat SPS rijp was voor de slachtbank. „Deze ploeg hadden we met grote cijfers moeten kloppen. Tholense Boys heeft meer kwaliteit. SPS speelt wel een klasse hoger, maar iedereen weet dat de club behoorlijk heeft moeten inle veren. Tholense Boys moet leren ook tegen de mindere clubs beter te presteren. Je moet altijd respect hebben voor de tegenstander. Het is gewoon gemakzucht als je het te gen dergelijke teams laat afweten", meent de trainer van Tholense Boys. Voor zijn collega Mark de Weerd zijn de verwijten die SPS SPS-verdediger Corné Uijl (links) probeert Tholenaar Michael de Jong van de bal te houden. krijgt niet nieuw. „Ook in de com petitie is ons afbraakvoetbal verwe ten. Maar na de 1-0 achterstand hebben wij wel degelijk de tactiek veranderd en zijn meer van het doel gaan spelen. Wanneer wij werkelijk de tactiek hadden gehandhaafd, was het waarschijnlijk 1-0 geble ven. Als je ziet dat wij met een jeugdspeler (Johan Uijl) en spelers van de lagere teams aan dit duel zijn begonnen, is het toch niet ver wonderlijk dat SPS vanuit een ge sloten verdediging speelde?", weer legt de SPS-trainer de kritiek. Dat uiteindelijk van streekrivaal Tholense Boys met 3-0 werd verlo ren, daar kon niemand bij SPS om treuren. „Een ingecalculeerde ne derlaag, in een duel dat benaderd is als een nuttige oefenpartij", aldus De Weerd, die aangeeft dat het be kertoernooi voor hem niet belang rijk is. Reden ook dat de trainer niet met het sterkste team in het veld kwam. Spelers die kampen met lichte blessures werden jAspaard voor de competitie. Zo ontbraken aanvoerder Dick Uijl, spits Sjaak Quist en Peter Noordijke in het elf tal, waardoor het vooraf al favoriete Tholense Boys een gemakkelijk te nemen hindernis kreeg voor plaat sing in de derde bekerronde. Toch had de thuisploeg bijna een uur nodig om afstand te nemen van de voetbalcombinatie uit Poort vliet/Scherpenisse. Vanaf het begin- signaal werd duidelijk dat Tholense Boys de wedstrijd moest maken. De geel-zwarten waren bijna voort durend in balbezit, maar konden het veldoverwicht niet in de score tot uitdrukking brengen. Uit hoek schoppen waren Piet de Graaff en Johan Schot met kopballen dichtbij een treffer, terwijl ook Francel Kousemaker met zijn acties voor dreiging zorgde. Een doorgekopte bal van René v.d. Berge belandde voor de voeten van Michael de Jong, maar zijn inzet werd door doelman René Uijl gekeerd. Naar mate de wedstrijd vorderde, ver dween het tempo uit het spel, waar door de aanvallen van de thuisploeg ook minder verrassend wapen. Jo han Schot en Piet den Boef pro beerden tevergeefs met afstands schoten een treffer te forceren, maar SPS hield de nul tot aan de rust vast. Bij SPS bleef Jan Elenbaas in de kleedkamer achter en begon jeugd speler Johnny van Dijke als verse kracht aan de tweede helft. Tholen se Boys werd door de trainer aan gespoord om de flanken beter te be nutten, wat na rust zijn vruchten af wierp. Na bijna tien minuten spelen werd de ban gebroken. René v.d. Berge veroverde de bal en speelde Piet den Boef in de loop aan. De middenvelder bleef belager Wim de Groen voor en scoorde met een laag schot in de hoek 1-0. Enkele minuten later kreeg Van den Berge uit een voorzet van Erik van Gorsel een goede kopkans, maar doelman Uijl verwerkte zijn inzet tot een hoekschop. SPS probeerde wel iets aanvallender te spelen, maar kwam duidelijk kwaliteit te kort tegen het één klasse lager spe lende Tholense Boys. „Als ze met de bal net zo rap waren als met hun mond dan was het een topploeg", merkte een Thoolse supporter na afloop van het duel op. Voortdurend waren de SPS'ers met elkaar in overleg en wezen spelers elkaar op hun taken. Dit in tegenstelling tot Tholense Boys, dat veel meer rust uitstraalde. Na bijna een half uur spelen nam Piet de Graaff de laatste twijfel weg. Ondanks dat hij de ge hele wedstrijd onzichtbaar was, wist hij met een snelle, doelgerichte actie de tweede treffer te maken. Uit een combinatie met Johan Schot legde De Graaff met een kor te beweging de verdedigers in de luren en voltrok het vonnis. Vervol gens bepaalde Michael de Jong uit een voorzet van invaller Arjan van Dijke de eindstand op 3-0. De toe schouwers, die in een behoorlijk aantal naar het sportveld waren ge komen, genoten van het zomerse weer, maar zullen de tamme wed strijd tussen de streekrivalen snel vergeten. In een uiterst sportieve wedstrijd bleven de kaarten op zak. Toen SPS'er Johnny van Dijke op zettelijk hands maakte, wilde de ar biter geen spelbreker zijn en zag de duidelijke overtreding door de vin gers. „Het voorkomen van blessures en kaarten was onze belangrijkste doelstelling en dat is gelukt", aldus de trainer van SPS. „De competitie en de handhaving in de tweede klas heeft onze prioriteit. Daarvoor zal SPS alle zeilen moeten bijzetten. Wij staan nu wel onderaan, maar zijn nog geen enkele wedstrijd van de mat gespeeld. Tegen koploper Dauwendaele hebben wij zelfs 80 minuten op voorsprong gestaan, terwijl wij van SKNWK gewoon hadden moeten winnen. Dus zo ge weldig groot is het klasseverschil niet. Vaak zijn wij door domme fouten geklopt. Daar kunnen de spelers lering uit trekken. Fouten die vorig seizoen nog konden wor den gemaakt, worden nu direct af gestraft. Het is een leerschool voor SPS, waarvan ik geloof dat het deze kan afsluiten met handhaving in de tweede klas. Het team is nog aan het groeien. Alles wat we nu pak ken, is winst", stelt Mark de Weerd, die bezig is aan zijn eerste seizoen bij SPS. Trainer Paul van Buuren van Tho lense Boys wil de lat voor zijn team nog niet te hoog leggen. „Van wed strijd tot wedstrijd kijken wij wat binnen de mogelijkheden van dit team ligt. Er zijn in onze klasse vijf ploegen die voor de bovenste plaat sen gaan meedoen, waaronder ook Tholense Boys. Maar ik wil geen druk op de ploeg gaan leggen", al dus de trainer van Tholense Boys dat na zes competitieduels op een gedeelde tweede plaats staat. doorloopbal en een strafworp Emergo langszij. In Terneuzen leed Emergo 3 een 9-4 ne derlaag tegen Luctor 4. Het ervaren Luctor ging met een 4-2 voorsprong de rust in, waarbij Jaco van Dis en Kristian van Heemskerk scoorden voor de ploeg uit Sinl-Maartensdijk. In de tweede helft miste zowel een spe ler van Luctor als Jaco Rip een straf worp. Rip scoorde later wel met een afstands worp. De vierde treffer van Emergo kwam op naam van Jaco van Dis. AVC verwachtte een zware tegen stander te krijgen aan het Bergse Sibloco. In de eerste set liep AVC inderdaad steeds achter de feiten aan. Tot tweemaal toe moest een achterstand worden goedgemaakt. Bij 14-9 voor Sibloco leek dit team - dat tot dan toe niet opzienbarend, maar wel foutloos speelde - de winst in de eerste set te gaan pak ken. Maar AVC kwam weer in de wedstrijd toen het blok vat kreeg op de niet harde, maar wel bekeken aanval. Met een goede servicebeurt werd de achterstand weggewerkt. De aanvallers maakten vervolgens het karwei af waardoor AVC met 16-14 won. In de tweede set was de Thoolse ploeg duidelijk beter. Voor al met de snelle aanval werd veel gescoord en hoewel onnodig een 9- 4 voorsprong werd weggegeven, waren de thuisspelers toch de bete ren. Er werd aan de zijde van AVC wel wisselvallend gespeeld met re gelmatig onnodige fouten en op an dere momenten weer goed volley bal. Met 15-12 ging de tweede set naar AVC. In de derde set werd al snel duidelijk dat Sibloco er niet meer in geloofde. AVC kreeg alle kans om er een demonstratie van zijn kunnen van te maken. De aan val kwam steeds beter door en vooral serverend werd de tegen- Volleybal stander flink onder druk gezet. Ook de derde set was zo met 15-11 voor de Thoolse ploeg. Een broederstrijd was het tussen AVC 2 en 3. Het publiek kreeg leuk volleybal te zien. Vooral de eerste set was spannend. Bij 14-14 had het jeugdige tweede team alle kans op setwinst, maar door slordige passes ging het punt toch naar de derde keus van AVC. Het derde team speelde de volgende twee sets voornamelijk op routine uit. Met een betere opvang van de service werden die met 10-15 en 8-15 ge wonnen. Bij de dames was het eveneens een AVC-onderonsje tussen het eerste en tweede team. In deze wedstrijd was het juist de jeugd die de winst pakte, vooral door een sterke aan val: 15-10, 15-8 en 15-9. Programma 25 oktober: Heren AVC-Set Up 2 15.30 u.; AVC 2-De Zebra's 3 15.30 u.; AVC 3-CSS 2 13.45 u. Dames AVC-Rowi 13.45 u.; AVC 2-Set Up 3 15.30 u. De jeugd speelt vanaf 12.15 u. Hanna Koevoets-Neefwon met de Yorkshire terriërs Matrix (rechts) en Troodon zes bekers en een medaille. Middel bamis Heüevoetsluls Zlerikzee Oud-Betjertand Tal. 0187-482188 Tel. 0181-320016 Tel. 0111-413163 Tel. 0186-613624 Advertentie I.M. De reu Matrix werd in Den Haag kampioen van heel Nederland. En niet zomaar. Matrix won in zijn open klasse vanaf 18 maanden en moest het daarna opnemen tegen de andere kampioenen in hun klasse. De terriër versloeg de kampioen van de kampioenen en was van de 52 hondjes de beste. Niet alleen bij de reuen maar ook bij de teven wist Matrix maximaal te scoren. En werd de reu zodoende ook de beste van het ras. Hij had de rug recht, de haren staalblauw, de juiste houding. „Een dubbelslag. Het was een hele bijzondere dag," blikt Koevoets te rug. En zoon Troodon van Matrix haal de de eerste prijs in de klasse voor de jonge honden. Koevoets: „Vori ge, week was hij ook kampioen. Hij is nu twintig maanden. Hij is al twee keer kampioen geweest en een keer reserve-kampioen. Dat komt niet veel voor. Hij is al aardig op weg om zijn vader te evenaren." Het succes van Koevoets-Neef laat zich ook aflezen aan de prijs voor de de beste fokkers van dit jaar. De honden die afkomstig zijn uit de kennel uit Stavenisse en op wed strijden punten vergaren worden bij elkaar opgeteld. Elke hond kan drie punten halen. De fokkersprijs (er T zijn 300 leden van de vereniging voor fox terriërs, allemaal fokkers) gaat dit jaar ook naar Tholen. Over tuigend zelfs want met 89 punten scoorde de Yorkshire terriërs van het huis Samothrace/ Rijans home, zoals de fokkerij heet, meer dan het dubbele van de nummer twee die 42 punten haalde. Het succes komt niet zomaar, bena drukt Koevoets. „Samen zitten we er uren op te kijken. Elk hondje komt een tijdje in de belangstelling te staan. We laten de puppies rond lopen en kijken er naar. Hoe het dier groeit. Of het niet te klein blijft. Of de oren niet te groot wor den of de pootje niet te kort. We praten er lang over. Elk nest heeft tenslotte geen drie of vier kampioe nen." Dat selecteren werpt vruchten af maar de fokkers zitten er ook wel eens naast. „We verkopen ook wel eens een hondje dat wij te klein vinden, maar dat we later op een kampioenschap terugzien en het goed doet. Dan blijkt het toch nog doorgegroeid te zijn. Dat is dan jammer voor ons." De rechte rug van de hondjes speelt een belangrijke rol in de beoorde ling. Matrix heeft zo'n rechte rug. „Daar kun je een waterpas op leg gen," zegt mevrouw Koevoets, die zondag al om vier uur 's morgens de hondjes uitliet om naar de wed strijd te kunnen gaan. Het is puur een hobby, zegt Koe voets. „We verkopen natuurlijk wel puppies maar de onkosten zijn hoog. Soms moet er geld bij. Het inschrijven kost al 80 gulden per hondje en dan heb je de reiskosten nog. Gaan we naar het buitenland, dan komen er ook nog hotelkosten bij. Maar we hebben het er voor over." Op 7 december gaan ze naar Am sterdam om te proberen de titel 'The Winner' in de wacht te slepen. Het is een internationale wedstrijd waar Troodon moet bewijzen een waardige opvolger van zijn vader te zijn. In de RDF-dartscompetitie van West- Brabant gaat het na vier wedstrijden nog steeds goed met de drie Thooise ploe gen. In de eerste divisie heeft The Pub I zich inmiddels op weten te werken tot de derde plaats. De ploeg kreeg er ne gen punten bij door de 1 -9 overwinning op De Duveltjes uit Nieuw-Vossemeer. The Pub heeft nu 24 punten en staat daarmee op vijf punten afstand van de nummer twee en op één puntje meer van de koploper. Overigens zit de naaste concurrent ook maar één punt van het Thoolse team vandaan. In de tweede di visie zag Flyzone uit Tholen de voor sprong op nummer twee Het Wapen van Nassau 3 uit Rucphen met een puntje te ruglopen. Flyzone staat wel nog steeds bovenaan met 33 punten na een 7-3 winst op Het Groene Paard E uit Bergen op Zoom. Het Wapen van Nassau heeft drie punten minder. Ook The Pub 2 wist zich te handhaven op de zevende plaats met 21 punten. Het team verloor met 4- 6 van Het Wapen van Nassau 3. Uitslagen van de wedstrijd in Tholen: I J. Geuze 45 p; 2 L. Soomers 23 p; 3 me vr. R. Burrows 17 p: 4 mevr. C. Praat en mevr. F. Schellinger 14 p; 6 D. Schellin- ger 13 p; 7 A. Verkamman 11 p. Sint-Maartensdijk: 1 M. Bijl 31 p; 2 A. Leemreijze en C. van Gorsel 30 p; 3 C. van Haaften en W Bijl 28 p; 4 A. Goode en C. van Mierlo 21 p; 5 S. Wol- se en C. Free 15 p; 6 M. Dane en G. Verwijs 13 p. Reserve derde klasse In Sint-Annaland speelde het vierde team van WHS voor de competitie tegen het reserveteam van ZPR uit Bergen op Zoom. In een matige wedstrijd behaalde WHS een 4-1 overwinning. De Sint-An- nalanders begonnen voortvarend en kwamen na tien minuten op voorsprong. Op aangeven van Piet Fase schoot Wil liam Quist de bal hard in de kruising. Na de 1-0 begon het spel van WHS rommeliger te worden en werd er veel balverlies geleden. Toch wist de thuis ploeg de voorsprong na een half uur spelen te vergroten. Piet Ridderhof gaf vanaf rechts een voorzet op Abby Hom mel, maar voordat de Sint-Annalander de bal kon aanraken tikte een verdediger van ZPR de bal in het eigen doel. De bezoekers gingen steeds fellere duels aan en schuwden de overtredingen niet. Toen Henk Vermaas, nadat hij werd na getrapt, zijn tegenstander wegduwde kreeg hij een gele kaart, terwijl de Berg se speler niet werd geboekt. Na de rust kwam bij WHS Bram Gunter in het veld voor Piet Fase. WHS begon laks aan de tweede helft en leverde regelmatig de bal in bij de tegenstander. Uit een vrije trap op de rand van het strafschopgebied scoorde ZPR de aansluitingstreffer. Doelman Theo den Engelsman ging wel naar de goede hoek, maar was kansloos toen medespeler Izak Gunter de bal in het doel kopte. Bij WHS sloop er onrust in de gelederen, maar de verdediging onder leiding van de sterk spelende Theo van 't Hof hield stand. Halverwege de tweede helft bracht William Quist met een merkwaardig doelpunt de mar ge weer op twee treffers. De speler van WHS wilde vanaf vijf meter hard in schieten, maar hij raakte de bal volledig verkeerd. De doelman was echter ver rast en moest toezien hoe het mislukte schot in het doel hobbelde. Bij ZPR nam de irritatie toe. Een speler gedroeg zich bijzonder onsportief en spuwde en beet zelfs de spelers van WHS, wat hem slechts een gele kaart opleverde. Na enig aandringen van WHS besloot de leider van ZPR om de dader te wisselen. Uit een snelle spelhervatting van doel man Theo den Engelsman bepaalde Henk Vermaas de eindstand op 4-1 Reserve tweede klasse WHS 3 wachtte thuis geduldig een uur op het kleurrijk elftal van GFC 2 uit Til burg, dat nooit eerder in St. Annaland was geweest en tussentijds vanuit Din- teloord belde dat men vertraagd was. Na een 3-1 voorsprong, ging WHS echter nog met 4-5 het schip in. In de eerste helft waren de ploegen aan elkaar ge waagd, met kansen over en weer. Sander Westdorp Hzn. omzeilde in de 15de mi nuut de buitenspelval en scoorde: 1-0. Kees Goedegebuure hield vlak daarop een bal van GFC net uit het doel, maar even later profiteerden de Tilburgers van een klutsbal. WHS claimde bij scheids rechter Maliepaard een handsbal, maar de arbiter keurde de gelijkmaker goed: 1-1. WHS zette aan en via Michel de Jonge en een schitterende lob van San- der Westdorp over de keeper werd het 3-1. Na rust wilde de thuisclub door drukken, maar GFC verkleinde de ach terstand met een afstandsschot van 20 meter in de kruising: 3-2. Drie minuten later werd het zelfs 3-3 via een aanval over rechts. Het invallen van de veelbe lovende spits van de A-junioren, Hans Leune, bleek een goede zet, want na tien minuten bezorgde hij WHS opnieuw een voorsprong: 4-3. De thuisclub verzuim de daarna legio kansen te benutten, ter wijl GFC in de slotfase wel twee keer scoorde en daarmee de buit mee naar Tilburg nam: 4-5. Overigens heeft GFC na zes wedstrijden en twee overwinnin gen nog maar 0 punten omdat de ploeg een paar keer niet kwam opdagen. WHS 3 staat met 2 gewonnen, 2 gelijk ge speelde en 2 verloren wedstrijden in de middenmoot van de reserve 2e klasse 22 waarin ook Noad 2 uitkomt. Zaalvoetbal Hoewel de Meulvlietcompetitie een vrije zondag had, ging de bedrijvencom- petitie gewoon door. Maandag werd er in de bekerronde gespeeld door L&E dat de Dorpsherberg met 2-7 een flinke nederlaag bezorgde. In de competitie werd een wedstrijd in de B-poule ge speeld tussen Molenzicht en Lievens- berg. Het publiek kreeg aardig wat doel punten te zien en Lievensberg trok met 8-10 uiteindelijk aan het langste eind. Dinsdag werd er in poule B gevoetbald door Bugatti's en Elon. Die laatste ploeg won het duel met 3-5. Een derby speel de zich af in de A-poule. GEP 1 speelde tegen GEP 2. Het tweede team was ove rigens duidelijk sterker en won met 2-6. "Ik wil graag voetballen en heb voor de rest weinig keus", aldus de spits van Vosmeer. "Ik heb bij Vo smeer 3 nog gespeeld, maar daar hebben ze een vrij grote groep spe lers. Trainer Ad de Jong vond het niet goed als ik voor Vosmeer 2 zou spelen. Nu stel ik mij weer voor het hoofdteam beschikbaar, maar ik be treur het dat ik vorig seizoen niet ben ingegaan op een aanbieding van WC '68." Vroegop was bij de aanvang van de competitie niet tevreden over de gang van zaken bij de voetbalver eniging. Er volgde een bespreking, maar de speler bleef teleurgesteld over de houding van enkele spelers. Nadat hij zich terugtfok uit de se lectie ging trainer Ad de Jong in de spits spelen en behaalde Vosmeer de eerste twee overwinningen. "De start van de competitie was zeer teleurstellend", erkent trainer/ speler Ad de Jong. "In het eerste duel kregen wij van NVS met 0-6 een behoorlijke tik, wat natuurlijk slecht is voor het vertrouwen. Spe lers waren uit vorm en ook John zat niet lekker in zijn vel. Persoonlijk had ik geen problemen met hem, maar bij John was er ontevreden heid. Het liep in het begin van de compe titie dan ook niet naar wens. Mijn eigen bijdrage bleef ook beperkt omdat ik door een spierscheuring niet volledig fit ben. Door de grote achterstand die Vosmeer in de ope ningsfase heeft opgelopen, is het veroveren van een periodetitel het enige haalbare. Daar moeten wij ons nu op gaan richten. Er zijn nog twee titels te verdedigen", zo kijkt Ad de Jong optimistisch vooruit, die meent dat zijn team in de begin fase van de competitie een zwaar programma heeft gehad.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 11