Ballonnen de lucht in voor Woord en Daad f Plaatselijk nieuws VISSER Hondenschool bij dierenasiel DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 2 Zang- en orgelavond Aanrijding brug Inbraak Speelmansplaten Jeugddienst Door rood Borstvoeding Franse avond Oecumenisch avondgebed Geslaagde concerten Verkoop grond Ontwerpfout schooldak hersteld Biljarten AVB M. Riedijk dirigent The Young Voices Vernieling Verbetering busroute Fietsvoorzieningen Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland q. Slager, St. Annaland Koor- en samenzang Klaverjassen Dubbelconcert Zangavond evangelisatie Autokraken Modeshow Fietsenmaker Verkoping Tryfena Subsidie visverwerking Ruit kraan vernield Lustrum Rejoice Twintig verkeersbe- sluiten ingetrokken Haven nog in onderzoek Verkoping Adullam Lampionoptocht f Tholen Het christelijk Thools mannenkoor Rehoboth houdt zaterdag zijn jaar lijkse zang- en orgelavond in de Nederlandse Hervormde kerk. Het koor, onder leiding van R.J. Rijkse, wordt begeleid door de vaste musi ci Bram Bout (op piano) en Eric Quist (op harmonium). Deze twee muzikanten begeleiden beurtelings ook de samenzang op het orgel. Verder verzorgt het duo een impro visatie op orgel en piano. Ook bari ton Kees Deurloo van het mannen koor verleent zijn medewerking als solist, zowel met als zonder koor. Verder treedt op deze avond het jeugdkoor Sjaloom, onder leiding van Willy Eggebeen, op. Organiste Mariëlle Wessels begeleidt dit koor. Rehoboth en Sjaloom zullen ieder apart, maar ook samen, diverse lie deren ten gehore brengen. Ds. C. de Jongste van de Gereformeerde Ge meente (waarbij de twee koren be horen) spreekt het openingswoord. De avond begint om half acht. Bij een aanrijding op een afrit van de Thoolse brug werden dinsdag middag twee auto's licht bescha digd. Omstreeks half één reed een 30-jarige Tholenaar de brug af. Achter hem reed een 33-jarige Sint- Annalander die kennelijk niet vol doende afstand hield. Toen de Tho lenaar afremde, botste de Sint-An- nalandse bestuurder er achterop. Er vielen geen gewonden bij het onge val. In de nacht van zaterdag op zondag is er ingebroken in een bergplaats op recreatieterrein de Speelmans platen aan de Oesterdam. De daders verschaften zich toegang tot de ber ging door de sloten open te breken. In de opslagplaats stonden diverse gereedschappen die dan ook mee genomen werden. De schade be draagt enkele duizenden guldens. Verschillende van de ontvreemde gereedschappen zijn gemerkt. Zondagmiddag om vijf uur wordt er in de Gereformeerde Ichthuskerk een gezamenlijke jeugddienst ge houden van de Gereformeerde Kerk en de Hervormde Gemeente Imma- nuël. Pastor L.C. Hondius uit Brui- nisse leidt de dienst die als thema heeft 'Wie is er de sterkste?'. Aan de dienst werken verder mee: het interkerkelijk jeugdkoor Polyhym nia uit Oud-Vossemeer, onder lei ding van mevr. J. Droogers-Vogel en organiste mevr. T. Ligtvoet. In de dienst beeldt de jeugd in mime- spel het verhaal van Mozes in het rieten mandje uit. De politie gaat extra aandacht be steden aan de verkeerssituatie bij de kruising van de Ten Ankerweg met de Molenvlietsedijk en Parksingel. Er wordt onder meer gecontroleerd op het rijden door rood licht. Woensdagmiddag om vijf uur werd een automobilist betrapt op deze overtreding en werd daarvoor met een boete bestraft. De borstvoedingsorganisatie La Le- che League houdt woensdag een in formatie-avond over borstvoeding met als thema 'Baby's behoeften veranderen'. Halverwege het eerste levensjaar is een baby er vaak aan toe iets anders te gaan eten dan al leen melk. Dat geven de baby's meestal zelf aan. Op de informatie avond wordt ingegaan op vragen als: Wat geef je te eten? Hoe moet je overschakelen? En hoe bouw je borstvoeding af? Verder is er gele genheid om ervaringen uit te wisse len. De avond wordt gehouden aan de Garnalenstrat 68 en begint om kwart over acht. De plattelandsvrouwen werden op een 'Franse avond' vermaakt door mevr. R. van Brakel uit Lewedorp. Onder het genot van wijn en kaas uit verschillende delen van Frank rijk werden er diverse culturen be licht. Mevr. Van Brakel zong Franse chansons en begeleidde zichzelf daarbij op gitaar. Na afloop be dankte voorzitter mevr. M.J. Hoogedeure-Kievit de inleidster met een attentie. Gisterenavond werd in de Rooms- Katholieke kerk een oecumenisch avondgebed gehouden. Dit initiatief werd in 1994 genomen. Toen be gonnen de avondgebeden in de Ichthuskerk. Elk jaar worden deze bijeenkomsten gehouden. Dit jaar in de Rooms-Katholieke kerk. Het volgende avondgebed is op woens dag 8 oktober om half acht. Daarna elke veertien dagen. Het avondge bed duurt ongeveer een half uur en er wordt samen gebeden én gezon gen. De concerten die het Bruinisser vis serskoor en Oosterlands fanfare za terdag in Meulvliet hebben gege ven, zijn een succes geworden. Het evenement, georganiseerd door de stichting Thoolse evenementen en promoties (Step) trok bijna 200 be zoekers. Daarmee zat de sporthal (voor tweederde in gebruik) vrijwel vol. Zowel het koor als de fanfare staan onder leiding van dirigent Ja cob Knuist. Hij gaf op soms humo ristische wijze leiding aan de muzi kanten. De stukken werden aan el kaar gepraat door een lid van het visserskoor, een grijze man met een grote baard. Het koor en de fanfare traden elk twee keer op en sloten gezamenlijk af met 'Bonny's Med ley'. C.D.C. Wolvekamp, bestuurs lid van Step, noemt de avond een succes. „We zijn heel tevreden over het bezoekersaantal en over het ver loop van de avond. Maar toch is het voor Step niet op alle punten goed geweest. Omdat wij als Step niet meer het verenigingstarief mogen betalen voor de zaalhuur van Meul vliet, staan we voor aanzienlijk ho gere kosten. Daardoor hebben we aan deze avond (we moesten toch ook het koor en de fanfare betalen) een klein negatief saldo overgehou den", zegt Wolvekamp. De tariefsverhoging voor Step is te vens de reden dat het volgende eve nement - een snuffelmarkt op 4 ok tober - niet in Meulvliet, maar op het parkeerterrein bij het gemeen schapscentrum plaatsvindt. „We hopen op goed weer en een goede opkomst. Een groot deel van de stands is al ingevuld, maar er zijn nog plaatsen vrij", zegt Wolve kamp. Op 24 oktober organiseert Step in samenwerking met de bibli otheek een kindervoorstelling in het kader van de kinderboekenweek. Het thema van de kinderboeken week is dit jaar 'Tijdmachines'. Daarom trokken Step en de biblio theek het poppentheater Robhetty aan. Robhetty zal de voorstelling 'Prins Hugo en de tijdmachine' op de planken brengen in de grote zaal van gemeenschapscentrum Meul vliet. De voorstelling - die om twee uur begint - wordt sterk door de kinderen bepaald. Het decor is op gebouwd als een boek en er zijn tien 'tijden' waar prins Hugo naar toe kan gaan. Oud- Vossemeer Door het gemeentebestuur is bouw grond aan de Damasstraat in het be stemmingsplan Dorpsweg verkocht aan A. Mijnster en aan A.M.L. van der Wiel. Een ontwerpfout aan de Sint Antho- niusschool wordt 20 jaar na de bouw hersteld. Pas onlangs kwam de fout aan het licht, bij een inspec tie van het dak dat slechte plekken vertoont. Kozijnen van de lokalen zijn destijds direct op het dak ge plaatst in plaats van op een stenen borstwering. Mocht de waterafvoer een keer haperen en het water niet weg kunnen, dan stroomt het via de kozijnen zo de klas in. Om dat te voorkomen wordt de borstwering alsnog aangebracht. Het karwei, vergt 43.684 gulden. De gemeente raad wordt maandag gevraagd dat bedrag beschikbaar te stellen. De uitslagen van de wedstrijden van team B van KOT: H. van Her pen-K. Wessels 2-0; A. Goedege- buure-J. Vroegop 2-0; D. Vroegop- P. Moerland 2-0; C. van Daalen-P. de Jager 2-0; C. Burgers-M. Potap- pel 2-0. De kortste partij werd ge speeld door C. van Daalen met 23 beurten. A. Goedegebuure pakte zo wel de hoogste serie van 8 caram boles als het beste gemiddelde van 1,72. In de A-ploeg waren de uitsla gen: S. v.d. Mark-A. Havermans 0- 2; K. Timmermans-J. Burgers 0-2; J. Vergeer-M. Goudzwaard 0-2; H. van Daalen-W. Heijboer 2-0. M. Goudzwaard speelde met 22 beur ten de kortste partij. J. Burgers speelde de hoogste serie van twaalf caramboles en haalde met 1,98 ook het beste gemiddelde. KOT werkte ook de eerste beker ronde af. De uitslagen waren hier: T. Schot-D. Vaders 0-2; M. Kleins- mit-M. van Hees 2-0; A. Haver- mans-D. Vroegop 2-0; K. Timmer- mans-J. Vroegop 0-2; J. Burgers-D. Hommel 2-0; K. Wessels-J. Vergeer 0-2; A. Goedegebuure-C. Burgers 0-2; H. van Herpen-C. van Daalen 0-2; W. Heijboer-P. Moerland 0-2; A. van Daalen-P. de Jager 0-2; M. Potappel-S. v.d. Mark 2-0; H. van Daalen-M. Goudzwaard 0-2. De kortste partij van zeventien beurten kwam op naam van C. van Daalen. D. Vaders speelde de hoogste serie van 15 caramboles en met 1,91 haalde M. van Hees het beste ge middelde. Bij biljartvereniging De Treffers werden de keus ook weer opgeno men. Hier waren de uitslagen: H. Hommel-K. Hommel 8,54-10; B. den Hollander-C. Burgers 10-10; D. van Driel-D. den Hollander 8,05- 10; P. Hommel-J. Hommel 5-10; M. Hendrikse-P. de Leeuw 8,01-10; J. Etiënne-L. van Wezel 10-7,08. De kortste partij van 18 beurten werd gespeeld door J. Hommel. D. den Hollander maakte de hoogste serie van 21 caramboles en haalde tevens het beste gemiddelde van 3,74. Elf dames bezochten dinsdagavond de jaarvergadering van de algemene vrouwenbond in de Vossenkuil. Het bestuur veranderde niet van samen stelling en bestaat uit voorzitter me vr. A. v.d. Laak, secretaris mevr. M. van Galen en penningmeester mevr. B. Vaders. Thea v.d. Zande is wij- kleidster geworden. Verder werden er zeven ronden bingo gespeeld en het jaarprogramma werd doorgeno men. Op 28 oktober komt de GGD om acht uur een praatje houden in de Vossenkuil. Óp 25 november gaan de dames kaarsen maken, eveneens om acht uur en het kerst diner in de Vossenkuil is op 23 de cember om zeven uur gepland. Sint- An na land Het 5-jarige jongerenkoor The Young Voices heeft een nieuwe di rigent. Op de feestavond ter gele genheid van het eerste lustrum werd afscheid genomen van Rinus van Gorsel die vrijwel vanaf het be gin het koor leidde. Van Gorsel wordt opgevolgd door Mario Rie dijk die ook vocalgroup Rejoice uit Anna Jacobapolder dirigeert. Ook de organiste Lian van den Bergh die The Young Voices sinds enkele jaren begeleidde, stopt ermee. Zij en Van Gorsel werden bedankt met een blcemetje en een attentie. The Young Voices gaf vrijdag een con cert ter gelegenheid van het lus trum. Jonate Droogers (dwarsfluit) en Marianne Droogers (orgel) ver leenden hun medewerking. De VERKOPING van de vrou wenvereniging der Gereformeer de Gemeente wordt gehouden op D.V. woensdag 1 oktober in de zaal achter de kerk aan de West straat. U bent welkom van twee tot half vijf en van half zeven tot zes uur. 's Avonds boekenstand aanwezig. Advertentie I.M. Het vorige weekeinde zijn er ver nielingen gepleegd aan het bedrijf van een 53-jarige inwoner. Bij het bedrijf aan de Havenweg werden een buitenlamp en een lichtkoepel vernield. Het schadebedrag was volgens de politie onbekend. Maandag 29 september wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. Nog dit jaar moet begonnen worden met de verbetering van de busroute door het dorp. Dat blijkt uit een voortgangsrapportage van de pro vincie aan het ministerie van ver keer en waterstaat. De busroute staat op een lijst met projecten in Zeeland waarvoor het ministerie in totaal ruim 12,2 miljoen beschik baar heeft gesteld. De aanpassing van de route zal 255.000 gulden gaan kosten en moet volgend jaar afgerond zijn. Stavenisse Het aanbrengen van fietsvoorzie ningen (stalling) bij bushaltes op de Provincialeweg wordt volgend jaar ter hand genomen. Dat blijkt uit een tussenrapportage van de provincie aan het ministerie van verkeer en waterstaat. Het ministerie heeft voor de verbetering van de infrast ructuur voor stads- en streekvervoer in Zeeland ruim 12,2 miljoen be schikbaar gesteld. De fietsvoorzie ningen op de Provincialeweg kos ten 22.400 gulden. Dinsdag 30 september wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. Donderdag, vrijdag en zaterdag 25, 26 en 27 september HAASKARBONADE 1 kgƒ11,95 RIBKARBONADE 1 kgƒ10,95 DRUMSTICKS 1 kg, vers of gem7,95 KIPFILET 100 gram2,45 RUNDERROLLADE 100 gram2,50 SNIJW0RST 100 gram1,50 JONGE KAAS GESNEDEN 150 gram1,65 Maandag, dinsdag en woensdag 29 en 30 september en 1 oktober MAGERE SPEKLAPPEN 1 kg6,95 RUNDERGEHAKT 1 kg10,50 MAGERE ST00FLAPPEN 1 kg15,00 RUNDERVINKEN 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M. Sint- Maartensdijk In de Rehobothkerk wordt zaterdag een koor- en samenzangavond ge houden. Aan deze avond, die om half acht begint, werken mee: het kerkkoor Rehoboth, The Young Voices uit Sint-Annaland onder lei ding van Rinus van Gorsel, organis te Lian van den Bergh-Gebraad en trompettiste Jannine Zwalua. Vrijdag speelde klaverjasvereniging De Pendelaars de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen. J. van der Werf won deze met 5032 punten. De uitslag was: 1 J. van der Werf 5032 p; 2 G. de Hond 4823 p; 3 J. Guiljam 4747 p; 4 J. van Zetten 4694 p; 5 A. Koetsier 4687 p; 6 L. Kampman 4411 p; 7 R. Waasdorp 4391 p; 8 H. Christiaan 4050 p; 9 P. Bazen 3904 p. Muziekvereniging Euterpe geeft za terdag 11 oktober een dubbelcon cert in gemeenschapscentrum Haes- tinge. Naast Euterpe treedt ook fan fare De Hoop uit Stellendam op. Dit korps behaalde in de afgelopen jaren op topconcoursen diverse ke ren het landskampioenschap in de vaandelafdeling. Beide fanfares brengen een gevarieerd programma dat om acht uur begint. In de Nederlandse Hervormde Maartenskerk wordt zaterdag 4 ok tober een zangavond gehouden ten bate van het evangelisatiewerk in Horst en Hoorn. Op de zangavond, die om half acht begint, zingt de christelijke gemengde zangvereni ging Crescendo uit Tholen onder leiding van Paul Heijboer. Organist is Cees Zwaai. Ook de christelijke gemengde zangvereniging Met Hart en Stem, onder leiding van Izaak Riedijk, treedt op. Organist hierbij is Pieter Quist. De samenzang wordt begeleid door Lené de Graaf, Pieter Quist en Cees Zwaai. Ds. A. den Hartog heeft de algehele lei ding. Scherpenisse In de nacht van zaterdag op zondag zijn er diverse auto's in en rond het dorp opengebroken. De daders sloopten stereo-apparatuur uit de wagens en namen vaak ook rijbe wijzen, identiteitspapieren, pasjes en waardepapieren mee. De schade aan de auto's varieert van 150 tot 400 gulden, terwijl de waarde van de gestolen goederen uiteen loopt van 800 tot 2500 gulden. Het 'alternatief bestuur' van de plat telandsvrouwen verzorgde woens dag de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen. Nellie Slager, Ria Slager, Laurie de Wilde en Joke Vroegop hielden het tot op het laat ste moment spannend. Na de koffie met cake kondigde W. Lange van Daniëlle Mode uit Oud-Vossemeer een modeshow aan met als manne quins de dames van het alternatief bestuur. Er werd kleding uit de na- jaars- en wintercollectie geshowd. De kleuren zijn dit jaar beige, bruin, lichtblauw en zwart. Presi dente mevr. B. Hage bedankte alle medewerkers aan de avond voor hun inzet. Poortvliet Poortvliet krijgt weer een eigen fietsenmaker. De 29-jarige C.A. Matthijsen begint in januari vol gend jaar aan de Markt een fietsen winkel. Het wordt een nevenvesti ging van Mavico, een zaak in onder meer huishoudelijke artikelen en witgoed. Matthijssen kon in ver band met rugklachten zijn oor spronkelijke beroep als stratenma ker niet meer uitvoeren en hij ging op zoek naar een nieuwe uitdaging. Na een haalbaarheidsonderzoek van de kamer van koophandel besloot hij in de fietsenbranche te begin nen. „Ik ben technisch ingesteld en heb er veel zin in", aldus Matthijs sen die momenteel een tweejarige opleiding in de fietsenbranche volgt. Het pand aan de Markt 10 wordt momenteel verbouwd. Er komt een showroom van vijftig vierkante meter en een werkplaats. Matthijssen wordt onder meer dealer van Union. Vrouwenvereniging Tryfena van de Gereformeerde Gemeente houdt donderdag 2 oktober haar jaarlijkse verkoping. Het publiek kan vanal- les kopen tussen drie en vijf uur en tussen zeven uur en half negen. De verkoping wordt gehouden in de zaal achter de kerk van de Gerefor meerde Gemeente. S.L. Schot krijgt van de provincie een voorschot van 16.800 gulden op een subsidie van 20.100 gulden voor de oprichting van een visver- werkingsbedrijf in Tholen. Schot krijgt de bijdrage in het kader van het Pesca-project. Ook het ministe rie van landbouw en visserij betaalt mee, namelijk 120.000 gulden. Van een kraan aan de dijk bij de Klaas van Steelandpolder is zater dag of zondag een ruit vernield. De kraan met verlengde giek, eigen dom van loon- en verhuurbedrijf Hans Kardux uit Zuidland, is daar voor de derde week bezig met de aanleg van de dijktuin. De politie stelde maandagmiddag een onder zoek in. Sint- Philipsland Vocalgroup Rejoice uit Anna Jaco bapolder bestaat vijf jaar. Dat wordt op 12 oktober gevierd met een con- cert-/zangdienst in de Gereformeer de kerk te Anna Jacobapolder. Deze dienst begint om drie uur. Er wordt dan ook een jubileumgidsje gepre senteerd. De behoefte aan een zanggroep in Anna Jacobapolder, waar voor de jeugd verder weinig te doen viel, werd in 1992 gestalte ge geven met de oprichting van Rejoi ce. Op initiatief van Jolijn Dupon (gitariste en de eerste jaren leidster van het gospelkoor) werd een bij eenkomst begelegd en daaruit kwam de vocalgroup Rejoice voort. Aanvankelijk waren er tien leden. Hoewel van oorsprong een jonge renkoor, varieert inmiddels de leef tijd nogal. In het begin trad de groep op in de Gereformeerde kerk van Anna Jacobapolder. Met name het optreden met kerst 1992 viel in de smaak. In het volgende jaar wer den diverse optredens gegeven en het koor groeide gestaag. In '94 werd een dirigent gevonden in Ma rio Riedijk uit Sint-Philipsland. Geen onbekende met de muziek, want hij zingt zelf in het koor Can- ticum uit Tholen waarvan zijn va der I. Riedijk dirigent is. Riedijk sr. heeft meerdere koren onder zijn hoede. Het koor groeide naar 25 le den. Rejoice deed ook mee aan ac ties zoals voor World Servants, een organisatie waarmee twee leden van het koor (Harriët van Nieuwen- huijzen en Jacobine van Doesburg) naar Bolivia gingen om een medi sche post te helpen bouwen. Rejoi ce trad op in diverse plaatsen op Tholen en Sint-Philipsland en ook daarbuiten (Zierikzee, Nieuw-Vos- semeer en Bergen op Zoom). Het aantal concerten groeide in 1995 naar 18. De vocalgroup zingt onder meer liederen uit de bundels Youth for Christ en Opwekking. Ook zijn oud-Hollandse liedjes ingestudeerd uit de bundel 'Kun je zingen, zing dan mee'. Het gospelkoor zingt zo wel één- als meerstemmig en in het Nederlands, maar ook in het Engels en zelfs Frans en Spaans. Momen teel telt Rejoice 35 leden en het wordt muzikaal ondersteund door twee gitaristen, twee toetsenisten en een drummer. Diverse leden spelen bugel, trompet of dwarsflut. Sinds kort heeft dirigent Mario Riedijk ook de leiding over het eveneens 5- jarige jongerenkoor The Young Voi ces uit Sint-Annaland. De gemeente heeft 20 verkeersbe- sluiten ingetrokken, terwijl er 5 nieuwe zijn genomen. De noodzaak daartoe en de effecten daarvan zijn tevoren zorgvuldig afgewogen, in overleg met de politie. Pas nadat de daarvoor vereiste wettelijke proce dures waren gevolgd, is zeer on- De ballonnen gaan de lucht in bij het N.H. verenigingsgebouw het Trefpunt aan de Ring te St. Annaland. De reformatorische hulpstichting Woord en Daad Tholen/St. Phi lipsland hield zaterdag in St. An naland een activiteitendag die 2500 gulden opleverde. Twee jaar geleden gebeurde dat in de schuur van Lindhout te Scherpe nisse, maar die accommodatie was nu niet beschikbaar. Het N.H. verenigingsgebouw het Tref punt aan de Ring in St. Annaland bleek een goede vervanger. „Een leuke accommodatie met zowel beneden als boven mogelijkhe den", zegt organisator A. van Gorsel uit Oud-Vossemeer. „Een midden in het dorp ook, wat vooral voor ouderen belangrijk is." Rond twee uur werden er ballon nen opgelaten en die dreven met de flinke oostenwind mee richting Stavenisse. Na 18 oktober zal dui delijk zijn wiens ballon het verst is gekomen. Sjaan Meeuwissen uit St. Maartensdijk was ai zeker van een prijs, want zij raadde precies het gewicht van een reu- zenbolus: 1395 gram. Daarvoor kreeg ze een taart. Jacqueline Heijboer uit St. Annaland was met 1375 gram goede tweede en ontving de smakelijke reuzenbo- lus. Op de zolder werd er onder an dere gesjoeld en Lidya Suurland uit Scherpenisse bleek daar zo goed in dat ze een slagroomtaart won. Verder kon men allerlei ar tikelen kopen zoals zelfgemaakte advocaat, droogbloemen, cd's, enz. Wie een vlecht in het haar wilde, kon ook in het Trefpunt terecht. En er stond ook nog een huifkar gereed voor diverse rondritten. „Best een geslaagde dag", conclu deerde Van Gorsel. langs uitvoering gegeven aan deze besluiten, aldus het antwoord van b. en w. op vragen van de gemeente raad. Het is nog steeds de bedoeling om de zate van de handelshaven af te vlakken. Dit is onderdeel van een nader onderzoek naar enkele va rianten om de haven intact te laten. Het onderzoek is nog niet afgerond, zo delen b. en w. mee op vragen van de gemeenteraad. In het verenigingsgebouw van de Oud Gereformeerde Gemeente aan de Voorstraat wordt zaterdag een verkoping gehouden ten bate van Adullam gehandicaptenzorg en de Mbuma-zending. Er zijn allerlei za ken te koop zoals advocaat, babbe laars, koek en gebak, kaas, slaatjes, boeken, ondergoed, handwerkarti- kelen, kaarsen met opdruk, speel goed en kaarten. Ook is er een de monstratie machinaal borduren. Het verenigingsgebouw is open van tien tot twaalf uur en van één tot vier De uitgestelde lampionoptocht van muziekverenigign Concordia kan morgenavond dan toch nog plaats vinden. Alle kinderen kunnen om half acht een lampion ophalen bij dorpshuis De Wimpel en vandaar vertrekt de optocht om acht uur voor een rondje door het dorp met Concordia voorop. De stichting dierenasiel h'Onderdak in Bergen op Zoom heeft haar voor malige hondenschool heropgericht. Vanaf het begin van de jaren tachtig had het asiel zo'n hondenschool waar baasjes advies en de honden training kunnen krijgen. De toen malige school verdween met het vertrek van de beheerder. Omdat er wel behoefte aan bleef bestaan, be sloot h'Onderdak de hondenschool opnieuw op te richten. Als naam werd gekozen voor 'Second Chan ce'. Onder leiding van mevr. C. Koopal (hondentrainster) en mevr. J. Weijler uit Tholen (hondenge- dragsdeskundige) worden diverse hondengroepen getraind. Op speel se en diervriendelijke wijze wordt er getraind en het gebruik van een slipketting wordt niet geadviseerd. De opbrengst van de hondenschool komt geheel ten goede aan de op vang van zwerfdieren in de regio. Ook wil Second Chance 'flyball' en behendigheidstrainingen gaan ver zorgen. Voor de aanschaf van de materialen moeten nog sponsors gezocht worden. Voor meer infor matie kan men onder andere con tact opnemen met mevr. Weijler tel. 0166-602499. Zaterdag 4 oktober houdt h'Onderdak een open dag waarop iedereen welkom is. Predikbeurten Zondag 28 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Blom, Melissant. 18.30 u. ds. Heij, Krimpen a.d. IJs- sel. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. 17 u. pastor Hondius, Bruinisse, jeugddienst in Ger. Kerk. GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. 17 u. pastor Hondius, Bruinisse, jeugddienst. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Klomp, Nun- speet. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. De Graaf, Waalwijk. GEREF. KERK 10 u. ds. De Ruiter, Genderen. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Klomp, Nunspeet. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. pastor Wiertz, eucharistie viering, Maria Hemelvaart, za 17.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebeds- en communie dienst. zo 9.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Van Kralingen, Ridder kerk. 18 u. kand. Kooij, Barendrecht. GEREF GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 25/9 19.30 u. ds. Moensi GEREF GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Meeuse, Sint-Annaland. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. di 30/9 19.30 u. ds. Klok, Kinder dijk. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. dhr. Van Ginkel, Ede. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE Diensten HUISARTSEN Zaterdag 27 en zondag 28 sep tember. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen, tel. 602542. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk, tel. 662400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Bomas, Sint-Philipsland, tel. 0167-573232. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u„ Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): mevr. P. Timmers, tel. 604969. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u„ Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 0166-602507 en 0166- 653146; St. Philipsland 0167- 572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113- 249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en ge sprekspartner bij dementie, tel. 030-6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di en vr 13-17 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 29/9 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 25 sept. t/m vrijdag 3 okt. donderdag 25 10.52 - 23.32 vrijdag 26 12.12- zaterdag 27 1.02- 13.42 zondag 28 2.17- 14.42 maandag 29 3.12- 15.32 dinsdag 30 3.52 - 16.07 woensdag 1 4.22 - 16.37 donderdag 2 4.52- 17.07 vrijdag 3 5.27 - 17.42 wo 1/10 18.53 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I,M. 9.30 (H.A.) en 14.30 u. ds. Den Hartog. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. ds. Venema. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. kand. Simons, Nieuw- Lekkerland. GEREF. KERK 10 u. dhr. Baas, Ooltgensplaat. 14.30 u. ds. Lingen, Haamstede. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. ds. Melis, Ge- nemuiden. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Heij, Krimpen a.d. IJs- sel. 17 u. kand. Van Lingen, Krimpen a.d. IJssel. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF KERK 10 u. (H.A.) ds. Hoffman, Halste ren.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 2