ill Jan-van-gent strandt in Tholen Plaatselijk nieuws VISSER VERF NODIG? Toneelstuk over schilder Van der Goes 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 18 september 1997 Beroepen Fietstocht Anbo Open dag Van 't Hof Collecte kanker bestrijding Beatrix Potter Onder invloed Schoorsteenbrand Ring Subsidie OVM Scharretje succesvol Geslaagd Biljarten Derde-Wereldmarkt Concert Young Voices Wilhelminafonds Drie auto's botsen WHS naar record aantal leden Plattelandsvrouwen over medicijnen Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen j.a. Geilings, St. Philipsland Fietsen gestolen Sanering tankstation Fietser aangereden Slok op Fancy-fair Extra taxi's Anbo veertig jaar Koor- en samenzang Dekrammen gestolen Bekerwedstrijd Zeebaars Automobilist gewond Kankerbestrijding Biljarten Inbraak in school Foto's feestweek Veel meer geld Lampionoptocht later Elf uren niet rijden Roncalli DAG EN NACHT t Tholen De kerkenraad van de Nederlandse Hervormde Gemeente heeft een be roep uitgebracht op ds. J.C. de Groot uit Dordrecht. Zondagavond gaat ds. De Groot voor tijdens de dienst waarin dankzegging voor het avondmaal wordt gebracht. De pre dikant en zijn vrouw zullen op een nader te bepalen tijdstip nog een bezoek aan de gemeente brengen. De Anbo ging donderdag in de be nen voor een tochtje op de fiets. Om half elf vertrok het gezelschap vanaf Schuttershof via de Eeweg naar Sint-Maartensdijk. Daar werd een rondje door het dorp gefietst om bij het nieuwe Maartenshof te komen. Daar werd nog een goede kennis van de Anbo-leden opge zocht. Zo liet men zien dat men haar nog niet vergeten was. In het restaurant van het Oosterschelde- college werd gegeten en om half twee vervolgde men de tocht langs het 'vogeleiland' in natuurgebied de Pluimpot naar de gelijknamige camping waar een spelletje midget golf gespeeld werd. Het spel (en ook de valsspelers) werd op film vastgelegd. Winnaar was dhr. Van Elsacker die van de titelverdediger de trofee kreeg. Om iets over vieren ging men langs de waterkant weer op Tholen aan. Dat was wel wat om, maar de groep genoot van het uitzicht. Bij de Schelphoek moest men de dijk verlaten wegens werk zaamheden. Om kwart voor vijf waren de Anbo-leden weer thuis. Bij elkaar was er 31 km afgelegd. Gezien het succes werd besloten in mei volgend jaar eenzelfde tocht te organiseren. De volgende trip van de Anbo is de (overigens nog niet volgeboekte) najaarsreis op 30 sep tember. Van 't Hof aluminium aan de Slab- becoornweg houdt op zaterdag 4 oktober een open bedrijvendag. Het bedrijf, dat onder meer aluminium kozijnen en puien maakt, stelt zijn deuren van tien tot vijf uur open voor het publiek. Directie en perso neel zijn aanwezig om vragen te beantwoorden. Er is ook een uitge breide rondleiding met toelichting op de diverse afdelingen in het be drijf. De jaarlijkse collecte voor de kan kerbestrijding heeft ƒ6286,- opge bracht. Het geld wordt besteed aan projecten op het terrein van onder zoek, voorlichting en patiëntenbe geleiding. Gevers en collectanten hartelijk bedankt. Dit jaar waren mevr. J. Kettelarij, mevr. C. Damen en mevr. C. Rijsdijk 12,5 jaar col lectant. Op de bijeenkomst van de NCVB sprak woensdag mevr. A. Box- hoorn-Urbanus over de Engelse schrijfster en tekenares Beatrix Pot ter. Deze schrijfster werd in 1866 in Kensington geboren en werd be roemd vanwege haar kinderboeken. Ook buiten Engeland zijn haar boekjes, posters en tekeningen be kend. In Engeland is er een muse um aan haar gewijd. Na de pauze waren er nog enkele dia's te zien. Daarna bedankte presidente mevr. Van Heemskerk-van der Laan (die de avond opende met een meditatie over 'gebedsverhoring') mevr. Box hoorn voor haar inzet met een at tentie. Op 8 oktober houdt de NCVB een creatieve avond in Het Visnet. Een 44-jarige inwoner van Scherpe- nisse werd maandag op de nieuwe Postweg door de politie aangehou den wegens het rijden onder in vloed van alcohol. Op het bureau blies hij 600 ug/1. Zijn rijbewijs werd in beslag genomen. Met een rijverbod van zes uren en een dag vaarding mocht de Scherpenisse- naar naar huis. i"i1 Oud- Vossemeer Bij de familie P. Abma aan de Ring ontstond zaterdagavond rond zeven uur een schoorsteenbrand na het proberen van de open haard. De brandweer van St. Annaland rukte uit omdat het korps Tholen naar een wedstrijd in Wijk en Aalburg was. De schoorsteen bleek sterk vervuild en mede door een knik in het ka naal, was de brandweer nog vrij lang bezig met het zogenaamde rammoneuren, het verwijderen van de brandbare stoffen in de schoor steen. Voor de zekerheid werd een deel van de schoorsteenmantel nog open gemaakt. Er werd geen water gebruikt, zodat er alleen rookscha de was. Muziekvereniging OVM krijgt 6175 gulden subsidie van het An jerfonds. Het geld wordt gebruikt voor de vernieuwing van de instru menten; het dekt een kwart van de kosten. Het bestuur van OVM is blij met de bijdrage, meldt secreta ris mevr. Quist. Eens in de drie jaar kan een beroep gedaan worden op het Anjerfonds. Arjan Rijnberg heeft de jaarlijkse uitwisselingswedstrijd tussen hen gelsportvereniging 't Scharretje en de Edelkarper gewonnen. Er werd gevist voor de Breker. Van de 33 deelnemers waren er twaalf van 't Scharretje, maar deze wisten meer te vangen dan de 21 vissers van de Edelkarper. Alle bekers waren deze middag voor 't Scharretje, want ook over het hele korps gezien, won 't Scharretje met 1629 cm. Arjan Rijnberg werd met 278 cm alge meen winnaar, Bart Beurskens won bij de jeugd met 85 cm en mevr. Rijnberg was de eerste dame met 110 cm. De uitslagen van 't Schar retje waren: 1 Arjan Rijnberg 278 cm; 2 Jan Verhees 256 cm; 4 Theo Bosters 194 cm; 5 Ernest Ripson 187 cm; 6 Theo Rijnberg 184 cm. Ook is de zevende clubwedstrijd van 't Scharretje gevist. De 23 deel nemers gooiden hun lijnen uit en vingen, ondanks het luie tij, best goed. Theo Bosters werd winnaar, Clarinda Rijnberg werd eerste da me, Martijn Minheere eerste junior en Bart Beurskens eerste pupil. De uitslag was: 1 Theo Bosters 380 cm; 2 Cees Dam 236 cm; 3 Arjan Rijnberg 219 cm; 4 Clarinda Rijn berg 193 cm; 5 Ad Steijns 163 cm; 6 mevr. Rijnberg 152 cm; 7 Peter Plompen 124 cm; 8 Theo Rijnberg 124 cm; 9 Jan Verhees 122 cm; 10 Theo van Broeck 91 cm; 11 Jan Gorissen 89 cm; 12 Ester van Paas- sen 85 cm; 13 Ernest Ripson 80 cm; 14 Mark Verlinden 78 cm; 15 Wim de Waal 77 cm; 16 Ilonka van Vossen 71 cm; 17 Wesley Wouts 67 cm; 18 Martijn Minheere 66 cm; 19 Fil van Broeck 66 cm; 20 Roel de Waal 58 cm; 21 Bart Beurskens 53 cm; 22 Sandra van Paassen 24 cm; 23 Arjan de Wit 0 cm. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. Histor, Rambo. Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en Raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Laban Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-604923 Advertentie I.M. Oud-inwoner Marco Hendrikse (te genwoordig woonachtig in Bergen op Zoom) is aan de katholieke uni versiteit Brabant te Tilburg afgestu deerd in de personeelswetenschap pen. De oud-leerling van 't Rijks in Bergen op Zoom werkt in Amster dam. Uitslagen van biljartvereniging De Treffers: J. Etiënne-D. den Hollan der 10-9,85; J. Hommel-M. Hend rikse 10-5,94; L. van Wezel-P. Hommel 10-5,62; H. Hommel-C. Burgers 7,27-10; P. de Leeuw-B. den Hollander 7,69-10; D. van Driel-K. Hommel 10-8,35. De kort ste partij van 21 beurten werd ge speeld door D. van Driel. J. Hom mel en D. den Hollander speelden met twaalf caramboles de hoogste series en Den Hollander haalde ook het hoogste gemiddelde van 2,8. Sint- Annaland De stichting Woord en Daad houdt zaterdag van tien tot vier uur een Derde-Wereldmarkt in Hervormd verenigingsgebouw het Trefpunt aan de Ring. Er worden allerlei za ken verkocht zoals artikelen van Woord en Daad, schelpen, etenswa ren, kaarsen, shampoo, kaarten en boeken. Ook zijn er diverse spelle tjes waar men aan mee kan doen en wie zin heeft in een tochtje, kan in een huifkar stappen. Het jongerenkoor The Young Voi ces geeft morgenavond, vrijdag, een concert in de Nederlandse Her vormde kerk ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van het koor. Jo- nate Droogers op dwarsfluit en Ma rianne Droogers op orgel verlenen hun medewerking. Lian van den Bergh begeleidt het koor. Er is ook tijd ingepland voor samenzang. Het concert begint om half acht. Het koor repeteert elke maandagavond van half negen tot half tien in het Trefpunt. De collecte voor de Nederlandse kankerbestrijding (het Koningin Wilhelminafonds) heeft ƒ4112,85 opgebracht. Van het geld wordt on derzoek, voorlichting en patiënten begeleiding bekostigd. Gevers en collectanten hartelijk bedankt. Drie auto's waren er gisterochtend rond acht uur op het kruispunt Schoolstraat/Raiffeissenstraat be trokken bij een botsing. Een 74-ja- rige automobilist verleende in de Schoolstraat geen voorrang aan een van rechts komende 25-jarige vrouw. Door de klap draaide de au to van de bejaarde bestuurder 180 graden en kwam met de linker voorkant tegen de geparkeerde wa gen van een 22-jarige medewerk ster van de nabij gelegen super markt terecht. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor, maar de aan de voorkant beschadigde ge parkeerde auto werd door een takel auto naar Steenbergen gesleept. „Een absoluut record in de histo rie." Zo noemde voorzitter S. West dorp Mzn. tijdens de algemene ver gadering van voetbalvereniging WHS de stand van het ledenaantal: 264. Gezien het grotere draagvlak hoefden de contributies niet ver hoogd te worden. Senioren betalen 200 gulden per jaar, pupillen onder de 12 jaar de helft. De consumptie prijzen in de kantine worden zo laag mogelijk gehouden. Deson danks steeg de omzet tot boven de ton, waarvan de helft ten goede komt aan de club. De gemeentelijke subsidie was met ruim 16 mille aanzienlijk lager dan de 29 mille van het vorige seizoen, maar de huur van de velden daalde ook van ruim 26 tot iets meer dan 14 mille. De huisvestingskosten stegen van bijna 17 tot ruim 21 mille. Ook de reiskosten zijn met 17.661 gulden een fikse post bij de voetbalvereni ging. Alles bij elkaar waren de ver- enigingslasten toch lager, ondanks de veel hogere afschrijvingen: ruim 10 mille in plaats van 8570 gulden. Het batig saldo daalde van 4868 tot 609 gulden. P. Wielaard meldde na mens de kascommissie dat alles er .perfect en solide' uitzag. In de kas commissie maakte S. Goedege- buure Gzn. plaats voor M. Fase Wzn. De periodiek aftredende be stuursleden J. Vroegop en P. West dorp werden door de 29 aamwezige leden met grote meerderheid herko zen. De naar Meto vertrokken be stuurder M. Scherpenisse Azn. werd opgevolgd door E. van Ast Pzn. De voorzitter herdacht het overlijden van een nog actieve spe ler, W. Fase Wzn., alsmede een lid uit de beginjaren van de vereniging, L. van Poortvliet. Het bestuur onderzoekt de aanschaf van een betere afzuiginstallatie in de kantine in verband met nieuwe wetgeving. Verder werd aandacht gevraagd voor het rommelig stallen van fietsen, waardoor een zieken auto niet op het terrein kan. Het be stuur zal bij de KNVB ongenoegen overbrengen over de op het laatste moment gewijzigde competitie-in deling voor het vijfde elftal, terwijl al naambordjes voor de nieuwe standenlijst waren gemaakt. WHS doet mee aan een proefproject voor automatisering van de KNVB. P. Westdorp en M. Fase gaan voor de vereniging een eigen pagina op in ternet maken. De clubactie wordt vervolgd. WHS wil het voortouw nemen om in het jaar 2000 met het plaatselijke verenigingsleven het einde van het millennium niet on gemerkt voorbij laten gaan. Op uitnodiging van de Bond van Plattelandsvrouwen gaf apotheker I. Vrede van het geneesmiddelen team van de stichting D.G.V. (doel matige geneesmiddelenvoorzie ning) dinsdagavond in de Wellevae- te informatie over medicijngebruik. Vrouwen hoeven niet alles te slik ken, was het thema. De apotheker behandelde het combineren van medicijnen en het gevaar van ge wenning. Met name ging hij in op medicijnen tegen botontkalking. Ook praktische tips voor het bewa ren en weg doen van medicijnen werden gegeven. Het opvolgen van de aanwijzingen op het etiket en zorgvuldig gebruik kwamen ter sprake. Wanneer er een kuur niet afgemaakt wordt, kan de ziekte te rugkomen. Ouderen slikken over het algemeen meer dan jonge men sen en bij de vragen ging Vrede nog op diverse facetten in, zoals bijwer kingen. Elke patiënt kan anders re ageren op een geneesmiddel. Vrede adviseerde om duidelijkheid te vra gen van de arts of apotheker. Hij gaf verder informatie over een me dicijnenpaspoort voor mensen die veel verschillende medicijnen ge- Donderdag, vrijdag en zaterdag 18,19 en 20 september MAGERE RUNDERLAPPEN of SUCADELAPPEN SOEPPAKKET CASSELERRIB SCHOUDERHAM C0RNEDBEEF BIESLOOKSALADE 1 kg17,00 100 gram. 150 gram 150 gram 150 gram 6,95 2,50 1,95 1,95 2,25 Maandag, dinsdag en woensdag 22,23 en 24 september RUNDERGEHAKT VET SPEK SPEKBLOKJES VLEES MET RANDJE 1 kg10,50 1 kg6,50 200 gram1,25 1 kgƒ13,50 Advertentie I.M. bruiken. Kruiden en homeopatische middelen gaan niet altijd samen met andere medicijnen, zodat infor matie vooraf voor betrokkenen van belang is. De leerzame bijeenkomst werd goed bezocht. Presidente mevr. J. van den Broek bedankte de leden die geholpen hadden bij het bakken van poffer tjes op de braderie. Door de warmte was er minder verkocht dan andere jaren. De voorzitter wees verder op de contributieverhoging die in het verenigingsblad wordt aangekon digd. Na een dankwoord tot de apo theker voor zijn heldere uitleg riep de presidente de leden op voor de volgende bijeenkomst, 11 oktober. Stavenisse Een 55-jarige Hagenaar ontdekte zaterdag dat er de voorgaande week was ingebroken in zijn zomerwo ning op het recreatiepark Oud- Kempen. Er worden onder meer twee fietsen vermist, waardoor de eigenaar voor enkele honderden guldens gedupeerd is. Gedeputeerde staten hebben het sa neringsplan voor de bodem bij het voormalige tankstation van T.J. Struijk aan de Kerkstraat goedge keurd. Geconstateerd is dat hier de bodem ernstig vervuild is met aro maten, benzeen, xylenen en mine rale olie. De sanering valt in de klasse 'zeer urgent' en moet binnen drie jaar worden uitgevoerd. Vol gens het saneringsplan, opgesteld door SGS EcoCare, wordt de grond afgegraven en naar een zuiverings installatie gebracht. De drie onder grondse tanks gaan naar de schroot hoop. Sint- Maartensdijk Een 81-jarige uit de Veerhoekseweg komende fietser stak dinsdagmid dag rond vier uur de Provinciale- weg over, terwijl daar juist een 28- jarige automobilist aankwam. Vol gens de politie viel het nog mee. De ambulance arriveerde nog wel en bracht de bejaarde fietser naar een huisarts. Zijn fiets was dubbel. Een 30-jarige inwoner is in de nacht van woensdag op donderdag op de Haven bekeurd wegens het rijden onder invloed. De man werd voor nader onderzoek naar het poli tiebureau in Tholen gebracht. Daar blies de man 445 pg/1 (ongeveer 11 promille). Hij kreeg een rijverbod van vier uren en werd met een dag vaarding op zak naar huis gestuurd. De Juliana van Stolbergschool houdt zaterdag 27 september van half twee tot half vijf een fancy-fair en rommelmarkt op het schoolter rein. Er zijn diverse activiteiten zo als een ritje met paard en wagen, maar ook spelletjes zoals sjoelen en pijltjes gooien. Men kan op de rom melmarkt voor weinig geld iets op de kop tikken of op de fancy-fair iets anders kopen zoals zelfge maakte kaarten en andere artikelen. Ook voor de inwendige mens wordt gezorgd. De opbrengst komt ten goede aan de school. De vergunning aan taxibedrijf J. van Haaften, om met acht in plaats van zes taxi's te mogen rijden, is door gedeputeerde staten verlengd tot het einde van het schooljaar 1999/2000. Tot dan vervoert Van Haaften in opdracht van de ge meente leerlingen naar de school voor speciaal onderwijs De Veste in Tholen. De algemene bond van ouderen An bo viert dinsdag 30 september het veertigjarig bestaan in het nieuwe Maartenshof. In de grote zaal wor den tachtig leden verwacht voor het feestprogramma met o.a. een paar rondjes bingo, een modeshow en een maaltijd. In de Rehobothkerk is er zaterdag 27 september om half acht een koor- en samenzangavond. Mede werking verlenen het kerkkoor Re- hoboth en het jeugdkoor The Young Voices uit St. Annaland o.l.v. Rinus van Gorsel. Organiste is Lian van den Bergh-Gebraad. Jannine Zwa- lua speelt op trompet. Scherpenisse Uit een weiland zijn in de nacht van zaterdag op zondag vier dekram men gestolen. De schapen waren eigendom van een 66-jarige inwo ner, die voor enkele duizenden gul dens gedupeerd is. Hengelsportvereniging De Zee baars hield zaterdag haar achtste bekerwedstrijd. Van twaalf tot drie uur werd er aan de Moggershilpol- der gevist. De eerste uren was de vangst mager, maar in het laatste uur werd er regelmatig een visje aan de kant gehaald. Zo kwam het totaalgewicht toch nog op zo'n tien kilo. Winnaar met vier bovenmaat se vissen werd K. de Graaf met 1125 punten. Op afstand volgden: 2 R. van Tiggele 870 p; 3 A. v.d. Hoek 850 p; 4 G. Koppenhol 735 p; 5 L. Poot 590 p; 6 R. Anemaet 575 p; 7 J. Vriens 575 p; 8 D. Opree 440 p; 9 P. v.d. Werff 415 p; 10 me vr. T. van As 410 p; 11 D. Westdorp 385 p; 12 A. Faber 345 p. De vol gende wedstrijd van De Zeebaars wordt zaterdag 4 oktober gehouden, ook weer aan de Moggershilpolder. Poortvliet Een 28-jarige automobilist raakte gisterenmorgen tegen zeven uur ge wond toen hij in de Huig van Mal- landweg rechtdoor in de sloot reed. Met een snijwond en enkele kneu zingen moest hij zich onder dok tersbehandeling stellen. De totaal vernielde auto werd door een takel auto weggesleept. De chauffeur heeft zijn voertuig mogelijk niet meer onder controle gehad, waar door het eenzijdige ongeval kon ge beuren. Vrijdagavond kwamen op het fiets pad langs de Bram Groenewegeweg twee bromfietsers met elkaar in botsing. Beiden zijn naar het zie kenhuis in Bergen op Zoom ge bracht. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van de Bitterhoekseweg. Daar reed een 17-jarige Poortvliete- naar in de richting van Sint-Anna- land. De tegemoetkomende brom fietser was een 23-jarige inwoner van Scherpenisse. De politie heeft een onderzoek ingesteld naar de toedracht van het ongeluk. De collecte voor de Nederlandse kankerbestrijding heeft ƒ2044,30 opgebracht. Gevers en collectanten hartelijk bedankt. Biljartvereniging Tolrust is weer begonnen met de onderlinge com petitie. De uitslagen van de eerste wedstrijden waren: W. Bijl-M. Uijl 12-8,28; A. Burgers-A. Schot 7,78- 12; C. Nagelkerke-A. Schot 12- 7,04. C. Nagelkerke was bijzonder goed op dreef. Hij speelde zowel de kortste partij van zestien beurten als het beste gemiddelde van 4,19. Ook de hoogste serie van achttiei) car amboles kwam op zijn naam te staan. In de nacht van vrijdag op zaterdag is geprobeerd in te breken in basis school De Eevliet aan de Julianas- traat. Het lukte de daders niet om binnen te komen, maar wél is er voor enkele honderden guldens chade aangericht. Sint- Philips/and Tijdens de feestweek ter gelegen heid van het 150-jarig bestaan van Anna Jacobapolder is er een fotore portage gemaakt. Deze foto's kan men in Ons Dorpshuis gaan bekij ken op vrijdagavond 26 september van zeven tot negen uur en zater dagmorgen 27 september van half elf tot half twaalf. Belangstellenden kunnen eventueel ook foto's bijbe stellen bij het comité 150 jaar Anna Jacobapolder. Met 2650 gulden bracht de collecte voor de kankerbestrijding in St. Philipsland en Anna Jacobapolder veel meer op dan vorig jaar. Muziekvereniging Concordia heeft de lampionoptocht uitgesteld naar vrijdagavond 26 september om acht uur. De kinderen kunnen dan vanaf half acht hun lampion afhalen bij dorpshuis de Wimpel. De trekking van de loterij gaat morgenavond, vrijdag 19 september, om half acht overigens wel door in de Wimpel. Het rijbewijs van een 36-jarige in woner is door de politie ingenomen en hij kreeg een rijverbod van elf uren nadat hij zondagavond in de Stationsstraat met zijn auto tegen een aantal paaltjes reed. De man bleek flink gedronken te hebben: de blaasproef wees vier keer de hoe veelheid alcohol aan dan is toege staan, 875 pgl ofwel bijna twee pro-' mille. Het Gezelschap van de Zee uit Kats speelt deze maand op di verse plaatsen in Zeeland en in Den Haag het toneelstuk 'Kerker en Afgrond' van Theun de Vries. Er wordt ook een voorstelling in de Gasthuiskapel in Tholen ge geven. Het nog nooit in druk verschenen en ook nog nooit eerder uitgevoerde toneelstuk gaat over de laatste jaren van de als waanzinnige gestorven Vlaamse schilder Hugo van der Goes (1440-1482). In 21 tafere len krijgt men een historisch beeld van Van der Goes, maar het is ook een studie van een twijfelende mens. Aan het to neelstuk werken leerlingen van de Zeeuwse koorschool mee on der leiding van Evert Heiblok. De voorstelling wordt op vrij dagavond 26 september in de Gasthuiskapel uitgevoerd en be gint om half acht. De regie is in handen van Agaath Witteman. De gestrande jonge jan-van-gent in het schuurtje van de familie Lammerse. Op zijn 'lapje' aan de Molenvliet- sedijk in Tholen trof J.C. Lam merse dinsdagmorgen een bijzon dere gast aan. Een flinke vogel zat ineengedoken in het volks tuintje. Bruin met witte spikkels, een spitse zwarte snavel en zwem vliezen. „Ik wist niet wat voor vogel het was, maar kennelijk was het beest vermoeid", vertelt Lam merse. Samen met L.J. Duijzer en J. Schot ving hij het dier. Duij zer achterhaalde via boeken dat het hier om een jan-van-gent ging. Lammerse had dat niet gedacht; „Ik heb die vogels in Ierland wei eens gezien, maar die waren wit. Nu blijkt dat de jongen bruin zijn." Het duurt drie jaar vóór deze vogels hun witte verenpak hebben. De jan-van-gent (sula bassana) hoort tot de roeivoeti- gen en leeft voornamelijk van vis. De volwassen vogel wordt zo'n 90 centimeter lang en de spanwijdte van de vleugels kan tegen de twee meter belopen. Het dier leeft rond de Atlantische Oceaan en broedt vooral langs de Engelse kust, maar ook op IJsland, in Noorwegen en Canada. Om te overwinteren trekt de jan-van gent vanaf september naar de Middellandse Zee en de Golf van Mexico. Bij die doortrek komt het dier in geringe aantallen ook aan de Ne derlandse kust voor. Het jong in de tuin van Lammerse is er daar waarschijnlijk een van. De vogel is ondergebracht bij de vogelop vang in Bergeri op Zoom. dus gefeliciteerd ge zit* Aan de Roncalli scholengemeen schap te Bergen op Zoom zijn de volgende kandidaten van het derde tijdvak geslaagd. MAVO: Jaco van Dis, Patrick de Groenten Harmke Mulders uit Tho len en Tim Kooistra uit Sint-Phi- lipsland. HAVO: Leontien Oostrom uit Scherpenisse. Predikbeurten Zondag 21 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) ds. Van Dijk, Op- heusden. 18.30 u. ds. De Groot, Dordrecht, vr 19/9 14.45 u. ds. Van Dijk, hu- welijksbev. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Van Dalen, Halsteren. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen. 17 u. zangdienst. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van Beek, Veen- endaal. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. VRIJZ.GEL.GEM.NPB 10.45 u. ds. Peters. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. v.d. Pol, Dinteloord. GEREF. KERK 10 u. (H.A.) ds. Knibbe, Sprang- Capelle. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van Beek. 18.30 u. ds. Tanis. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. pastor Wiertz, eucharistie viering, Maria Hemelvaart, za 17.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. zo 9.30 u. pastor Graafmans, woord-, gebeds- en communiedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.D.) en 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 25/9 19.30 u. ds. Moens. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Vos, Den Bommel. 18 u. ds. Voets, Middelharnis. OUD GEREF GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 18/9 19.30 u. ds. Kort, Putten. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. dhr. Groen, Som- melsdijk. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Spruijt, Amsterdam. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 22/9 19.30 u. ds. Klok, Kinder dijk. Weekend Diensten HUISARTSEN Zaterdag 20 en zondag 21 sep tember. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen, tel. 602350. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. v.d. Berge, Sint-Annaland, tel. 652400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts De Groot, Bergen op Zoom, tel. 0164-235849. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): P. van Heesch, tel. 604969. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u„ Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 0166-602507 en 0166- 653146; St. Philipsland 0167- 572342 of 0167-5725 30. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113- 249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en ge sprekspartner bij dementie, tel. 030-6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di en vr 13-17 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 18 t/m vrijdag 27 sept. donderdag 18 5.27 - 17.42 vrijdag 19 6.17-18.27 zaterdag 20 6.57 - 19.02 zondag 21 7.37-19.47 maandag 22 8.12 - 20.27 dinsdag 23 8.57-21.12 woensdag 24 9.47 - 22.12 donderdag 25 10.52 - 23.32 vrijdag 26 12.12.-- di 23/9 15.37 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 (H.D.) u. ds. Den Hartog. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Venema. 14 u. leesdienst. do 18/9 19.30 u. ds. ffeens (H.D.). VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Oudheusden, Etten- Leur. 14.30 u. dhr. Hondius, Bruinisse. GEREF GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 17 u. ds. Van Ecke- veld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Duinen, Etten-Leur.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 2