Augustus maakt het goed voor pontjes Monumentaal pand Hoogstraat met veel zelfwerkzaamheid gerestaureerd Medewerkers ABN AMRO Tholen en St. Maartensdijk in een nieuw jasje Augustus warmste zomermaand ooit KLIPPEL-ROGGEBAND Plusmarkt, Koud, Schoon en Vers en Natuurlijk Voordelig kiio 69 cent Burgemeester blij met schoonheidsinstituut in binnenstad Donderdag 11 september 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Puzzeltocht en kunstroute in Tholen Kerk en molen Sint-Philipsland open monumenten In Sint-Philipsland en in Tholen-stad zijn zaterdag oude gebouwen te bezichtigen in het kader van de open mo numentendag. In combinatie daarmee exposeren leden van de kunstkring stad Tholen in monumentale panden. Kunst Supermarkt in Oud-Vossemeer krijgt certificaat JAMES GRIEVES ALLE BROODSOORTEN MALSE KIPFILET kilo 1 1 .98 LEVERKAAS KERSENVLAAI JONGE JENEVER BOLS Bij aankoop van 25,00 aan boodschappen 1 KRAT HEINEKEN a 24 fl. voor 14.59 MARKl Molenstraat 1 Oud-Vossemeer Tel. 0166-672384 Indrukwekkend. Zo noemde architect J. Boelhouwers de inspanningen die Chantal Buijck en Ron ten Hove zich getroost hebben om met veel zelfwerkzaamheid hun monumentale pand aan de Hoogstraat in Tholen te res taureren. Chantal is er een schoonheidssalon in begon nen, die zaterdag officieel werd geopend door de burge meester. Keldergewelf Verkeersplan Verminkte zijtrapgevel Tholen in bedrijf I Oogstmaand erg droog en heel zonnig Hittegolf Onweer Augustus Meer guldens voor verwijzen naar zorgcentra Voor Sint-Philipsland is deelname aan de open monumentendag een primeur. Zowel de uit 1668 dateren de hervormde kerk als de in 1724 gebouwde houten molen zijn vanaf twee uur 's middags voor het pu bliek geopend. In het stadje Tholen wordt in het kader van het thema 'monumentale schoolgebouwen' de jeugd bij de monumentendag betrokken (oude schoolgebouwen zijn er niet meer). Om half acht 's avonds zingen de kinderen, begeleid door Concordia, op de Markt oude schoolliedjes. Daarna sluit een lampionoptocht de monumentendag af. De dag begint vanaf tien uur 's morgens met een puzzeltocht vanuit de Gasthuiskapel. Aan de hand van een plattegrond uit de 17e eeuw wordt een route gewandeld. De vol gende gebouwen zijn voor het pu bliek opengesteld: de Grote Kerk (met orgelbespeling en rondlei ding), de Onze Lieve Vrouwe He- melvaart-kerk, het kerkgebouw van de Nederlandse Protestantenbond, de Gasthuiskapel, het voormalige stadhuis (rondleiding) en de scheepswerf van Van Duivendijk. In het viskeperk op de hoek Vis- straat/Kaaij wordt om half vijf de traditionele visafslag gehouden, waarbij F. Zoeteweij optreedt als 'veilingmeester'. Aansluitend wordt de uitslag van de puzzeltocht be kend gemaakt. Het geheel wordt muzikaal omlijst door het orkest van Janny Zwaan. Een extraatje tijdens deze open mo numentendag is een kunstroute. Werk van amateur-kunstenaars aan gesloten bij de kunstkring stad Tho len wordt geëxposeerd in diverse monumentale gebouwen op de Bo termarkt, Kerkstraat, Hoogstraat, Stoofstraat, Markt en Oudelands- estraat. Bijvoorbeeld schilderijen en gravures van Bap Leunis in het gebouw van de Protestantenbond, ruimtelijke objecten van Jan Kette- lerij in de Gasthuiskapel en kera miek van Hans Westerweel bij schoonheidsinstituut Chantal. Het project 'Fiets een rondje met een pontje' van het bureau voor toerisme Zeeland is een succes. Volgens het bureau hebben veel mensen deze zomer de fiets ge pakt voor een rondje met een pontje. Zeeland telt twaalf 'parti culiere' (kleine) veren en twee grote veerdiensten over de Wes- terschelde. Tholen heeft twee van die pontjes: de Harpoen die tus sen Gorishoek en Yerseke vaart en de Diana S van Sint-Annaland naar Bruinisse. Beide varen in ju li en augustus. Het seizoen begon zeer slecht voor de veerdiensten. „Echt waarde loos", zegt schipper Beusenberg van De Harpoen. „De laatste vier a vijf weken is dat echter door het goede weer een heel eind rechtge trokken. Natuurlijk was het niet zo als vorig jaar. Daarvoor was er te weinig tijd over. Ik heb een paar honderd mensen minder vervoerd. Maar toch heb ik nog 1648 mensen overgezet. Dus in het algemeen ben ik best tevreden. En ook het project 'Fiets een rondje met een pontje' heeft daaraan bijgedragen. Daar hoorde ik best veel positieve reac ties op." De Harpoen is een voor malig werkschip uit 1904 en is daarmee het op één na oudste pon tje van Zeeland. Het is 16,25 meter lang en sinds 1988 doet het dienst als veerboot. Er kunnen 24 passa giers met hun fiets op meevaren. De Diana S werd dit jaar voor het eerst ingezet en met succes. Deze voormalige sleepboot werd in 1930 gebouwd. In 1983 werd het schip omgebouwd voor sportvisserij en rondvaarten. De 32 meter lange boot kan 50 passagiers met fiets bergen. „De eerste en de laatste week waren verloren vanwege het slechte weer. Begin juli regen en de afgelopen week veel wind. Maar daar tussenin varieerde het van re delijk tot zeer goed", zegt schipper Smits van de Diana S. „Het was voor ons de eerste keer en je weet niet zo goed wat je moet verwach ten. Maar we dachten zo'n 1500 passagiers te halen en dat is uitein delijk ook gelukt. Zelfs nog iets meer. Dus wij zijn zeer tevreden. En ook de passagiers waren posi tief. Een redelijk groot aantal ge bruikte het pontje als een lijndienst voor familiebezoek. Mensen die geen auto hebben bijvoorbeeld. Die zeiden: Je moet dit het hele jaar doen. Sommigen gingen wat ang stig aan boord omdat ze geen erva ring hadden met varen, maar de boot ligt heel stabiel en de tocht viel best mee. De meeste passagiers vonden het gewoon leuk om een eindje te gaan fietsen en een stukje te varen. Maar een zeer klein deel kwam specifiek voor een 'rondje met een pontje'. Zo'n 25 procent, schat ik in. Maar al met al was het een goed seizoen. Volgende week hebben we een evaluatiegesprek met het bureau voor toerisme Zee land. Dan zien we of we volgend jaar verder kunnen. Wij staan er in elk geval positief tegenover", aldus Smits. Het bureau voor toerisme Zeeland heeft een almanak uitgege ven met de afvaartijden, tarieven en de geschiedenis van de diverse pon tjes. Bedrijvig Plusmarkt Klippel-Roggeband te Oud-Vossemeer heeft als één van de eerste supermarkten in Neder land het nieuwe kwaliteitskeurmerk van het centraal bureau levensmid delenhandel (CBL) behaald. Sinds medio december 1995 vallen alle bedrijven die in Nederland levens middelen produceren, behandelen, vervoeren of verkopen onder de HACCP-plicht. Dat houdt in, dat het voedsel nauwgezet in de gaten gehouden moet worden. Niet alleen tijdens de productie, maar ook tij dens het transport, de opslag en de verkoop in de winkel. Het CBL stelde een code op waarin alle richtlijnen voor supermarkten zijn vastgelegd. Deze code is goedge keurd door staatssecretaris Terpstra van het ministerie van volksge zondheid. De inspectie gezond heidsbescherming (voorheen de keuringsdienst van waren) houdt toezicht op de naleving van de re gels. Alle bedrijven die zijn gecerti ficeerd, dus ook Klippel-Rogge band, worden gecontroleerd door het kwaliteits bewakingsbureau voor levensmiddelen. De Plusmark ten hebben binnenkort allemaal het HACCP-certificaat, de Oud-Vosse- meerse supermarkt is één van de eerste. Er wordt ook alleen zaken gedaan met leveranciers die even eens aan de HACCP-eisen voldoen. Hygiëne, voedselveiligheid, het re gistreren van goederen en het dage lijks controleren van de koelingen zijn onderdelen van de kwaliteitsei sen. De Plusmarkt-medewerkers hebben hiervoor ook cursussen gevolgd. Een opmerkelijke spaaractie trok veel Vossemeerders aan. Men kon sparen voor een kaartje voor circus Rens. De Sperwergroep (waar de Plusmarkten onderdeel van zijn) heeft een contract met dit circus. Toen het circus in Bergen op Zoom kwam, werden er twee voorstellin gen geclaimd. Vanuit Oud-Vosse meer was er heel veel animo. Zo'n 700 mensen hadden een kaartje bij elkaar gespaard. Woensdag werd de eerste voorstelling gegeven en za terdag de tweede. 800 gram 1 .89 in de vleesafdeling; fijne vleeswaren; 100 gram iO C0lll van 6.98 voor 4.76 in de slijterij ii 21.59 m Advertentie I.M. Met het doorknippen van een lint opende burgemeester Van der Munnik de schoonheidssalon van Chantal Buijck officieel. Zij en haar vriend Ron ten Hove restaureerden een bouwvallig en sterk verwaarloosd monument aan de Hoogstraat, die daardoor een beter aanzicht kreeg. Ron en Chantal kochten het pand Hoogstraat 4, de voormalige pot tenbakkerij De Dragonder, twee jaar geleden. Het monument ver keerde in bijzonder slechte staat. „Het stond praktisch op instorten", aldus Boelhouwers, die de restaura tie begeleidde. Een rapport van mo numentenzorg omschreef dat als volgt: 'Het monumentale verkeert in technisch slechte staat. En het niet-monumentale achterhuis, wat door de eeuwen heen van reeds ge bruikte bouwmaterialen is ver bouwd, in een dermate desolate toestand dat ingrijpen zeer gewenst is'. Buurman H. Sturris bevestigt dat er de afgelopep twintig jaar niets aan onderhoud is gedaan. Het tweetal wist dus waar het aan be gon, maar wilde nu eenmaal graag in een monumentaal huis wonen. Twee jaar lang staken ze iedere vrije minuut in het pand. „Op een gegeven moment stonden alleen de muren er nog", vertelt Ron. Behal ve breken en bouwen ging er ook tijd zitten in het zoeken van oor spronkelijke materialen. De tegels in de hal en het toilet zijn bijvoor beeld afkomstig uit een Antwerps herenhuis. Per tegel vergde het twintig minuten om er de cement- sluier af te krijgen. Ook de fraaie schouw in het achterhuis is elders gevonden. „Boelhouwers had hem precies zo ingetekend, maar dat we ook inderdaad dezelfde vorm er gens aantroffen was een bijzonder toeval", zegt Chantal. Het achterhuis zat vol houtworm en de muur aan de zuidkant was ver- zwamd en aangetast door de vorst. „En op een avond was er opeens een complete verdieping weg", schetst Boelhouwers iets van de problemen. Het restauratieplan - dat de situatie van rond 1730 weergeeft - respecteerde volgens monumen tenzorg 'de vele aanwezige cultuur historische waarden in ruim vol doende mate'. Bepaalde dingen die Ron en Chantal wilden, werden niet toegestaan. Zoals een dubbele deur van het achterhuis naar de tuin. Ver der moest rekening worden gehou den met het beschermd stadsgezicht van Tholen. Onder het pand bevindt zich een eeuwenoud keldergewelf met daar in twee oude waterputten. Die blij ven in stand. En na het v/egbreken van een oude keuken trof Ron aan de achterkant nog een regenput met gewelf aan. Die wordt opgegraven en eveneens in ere hersteld. Het karwei is nog niet helemaal ge klaard, maar het timmer- en metsel werk is achter de rug. Schilderen moet nog wel gebeuren. Ron en Chantal hebben er veel voldoening aan beleefd, maar zullen een derge lijk karwei geen tweede keer aan pakken. „Twee jaar lang hebben we onze sociale contacten op een laag pitje gezet", aldus Ron. In zijn toespraak zei burgemeester Van der Munnik geboeid te zijn door 'de energie en durf van twee jongen mensen'. Hij toonde zich te vreden, dat weer een historisch pand in de binnenstad zo grondig is opgeknapt. „De laatste tien jaar is er nogal wat gerestaureerd in de binnenstad en er staan nog enkele plannen op stapel." Behalve dat hierdoor waardevolle zaken be waard blijven, vond Van der Mun nik het ook plezierig dat door het vestigen van schoonheidsinstituut Chantal een stukje bedrijvigheid in de>binnenstad blijft. Twee postitie- ve ontwikkelingen, waarbij het ver keer nog een probleem blijft. „Het centrum heeft een eeuwenoud stra- tenpatroon en daarin weten we ons met het verkeer geen raad." Van der Munnik hoopt dat het verkeerscir culatieplan oplossingen biedt en zou op termijn graag een binnen stad zien die aantrekkelijk is voor ondernemers. Desnoods met ge waagde ideeën zoals een autovrij centrum. Als dank voor de opening boden Ron en Chantal mevrouw Van der Munnik een hydradermie- behandeling aan. Het nu gerestaureerde pand komt op een tekening uit de eerste helft van de achttiende eeuw voor als een gebouw met een trapgevel en een uithangteken, zo heeft gemeentear chivaris J.P.B. Zuurdeeg gevonden. Hij heeft de historie en de bewoners van het huis op papier gezet. Ver moedelijk is de huidige gevel ont staan in de tweede helft van de 18e of de eerste helft van de 19e eeuw; i,n 1892 is er een winkelpui van ge maakt. Maar de gewelven zijn veel ouder. De monumentenlijst uit 1988 ver meldt het volgende over dit pand: 'Onregelmatig pand waarvan de ho ge kap aan de ene zijde aansluit te gen een verminkte zijtrapgevel met sierankers en aan de andere zijde is afgewolfd. Aan de straat een ge verfde lijstgevel met schuifvensters en latere winkelpui'. Oudst bekende eigenaar is Pieter Servaes, die het pand in 1753 ver kocht aan medisch doctor Adolph Koning. In 1768 werd Domus Rog geband eigenaar en diens zoon ver kocht het in 1779 aan Michaël de Lange. Bij de invoering van het ka daster in 1832 is de goud- en zilver smid C.L. de Lange eigenaar. Na derhand wonen de winkelier Hend- rikus Weyers en de horlogemaker Johannes Weyers er. In 1864 wordt winkelier Jan Timmers eigenaar en van 1902 tot 1918 is het pand in het bezit van landbouwer Gijsbert Ge luk. Ruim veertig jaar lang drijft de familie Geluk er vervolgens een winkel, waarna begin jaren zestig elektricien Moerland eigenaar wordt. Nog weer later vestigt Van Engelenhoven er zijn pottenbakke rij.Het pand is komende zaterdag, tijdens de open monumentendag, opgenomen in de kunstroute van de onlangs opgerichte kunstkring Tho len stad. Er zullen werken te zien zijn van keramist Hans Westerweel en van zijdeschilderes Riet Sieling. ANNA AC0BAP0LDER Sinds 1 september dragen de me dewerkers van ABN AMRO Tho len en St. Maartensdijk bedrijfs kleding. Deze eerste eigen kle dinglijn van de bank zorgt voor een professionele, representatieve uitstraling en duidelijke herken baarheid. De bank wil één gezicht naar de markt tonen en zo haar klantgericht handelen onderstre pen. Adrie Quist, directeur van ABN AMRO Tholen, is net als zijn me dewerkers erg tevreden over de col lectie. Hij zegt „één van de sterke punten van de collectie is het grote aantal combinatiemogelijkheden. Iedere medewerker kan zelf zijn of haar kledingpakket naar eigen in zicht en voorkeur samenstellen. De individuele smaak komt zo goed tot uitdrukking en benadrukt de eigen persoonlijkheid. Daardoor was het eenvoudig iedereen van de voorde len van bedrijfskleding te overtui gen." De naam van de kledinglijn 'Allure' is de collectie op het lijf geschreven, vindt Henny Filius. Ze omschrijft de Allure-lijn als zake lijk en tegelijkertijd eigentijds: „De kleuren passen heel goed binnen de ABN AMRO huisstijl en bij het huidige modebeeld. Het is geen tut tige bedrijfskleding. Voor mij is het belangrijk dat de kleding prettig draagt, er leuk uitziet en mooi valt. Het is een uitgebalanceerde collec tie geworden. Er is gelukkig niet beknibbeld op details en materia len. De stoffen zijn kreukherstel- lend dus gemakkelijk in onderhoud. Een leuk detail vind ik dat op de knopen het logo heel klein is inge graveerd en dat in de voering logo- stof is verwerkt. Mijn collega's en ik zijn er erg blij mee dat je 's mor gens niet meer voor de kast staat en niet weet wat je aan moet trekken. De vele combinatiemogelijkheden zijn nauwkeurig uitgekiend. Dat is de kracht van deze collectie", aldus Henny. „Je kunt aantrekken wat je wilt zonder dat het resultaat minder wordt." De huidige kleding is al af gestemd op het komende wintersei zoen. Voor de zomercollectie zullen binnenkort de keuzes gemaakt wor den. De ontwerpster van de kle ding, Astrid Ras, heeft de ontwer pen al bijna af. Ze heeft er in ieder geval een groot aantal tevreden af nemers bij. S I V. - ='•- A J 1 De medewerkers van ABN AMRO Tholen en St. Maartensdijk in hun nieuwe bedrijfskleding, v.l.n.r. Lilian Boudewijn, Toos Wiens, Mar ja Boogerd, Peter Waarts, Henny Filius, Paul Akkermans en Adrie Quist. Op de foto ontbreken Joke Woensdregt, Wilma de RondJudith van Beek en Janny Jongmans. (Advertentie I.M.) Augustus 1997 is de warmste maand geworden sinds in 1706 in ons land werd begonnen met weerkundige metingen. De gemiddelde et- maaltemperatuur lag in Sint-Maartensdijk op 21 graden en in Sint- Philipsland zelfs nog zes tiende graad hoger. Er was ook een acht da gen durende hittegolf waarbij vier tropische dagen achter elkaar wer den gemeten. De hoogste temperatuur beliep 32,6 graden, er waren twintig zomerse dagen en er was slechts één dag waarop de twintig- gradengrens niet gehaald werd en dat was 1 augustus met 18 graden. Onder invloed van de hoge watertemperatuur van de Oosterschelde waren de minimumtemperaturen ook erg hoog. De wind had een voor keur voor het noordoosten tot oost-noordoosten. Uit die hoek waaide de wind namelijk 211 uren en dat is 28,4 procent van het totaal. De maand begon niet zo best. De eerste dag was het zwaar bewolkt met geruime tijd regen en motregen en geen spoortje zonneschijn. De neerslag bedroeg vijf millimeter. In de nacht van zaterdag 2 augustus viel er nog 3,6 mm regen. Overdag was het tamelijk zonnig bij een nor male temperatuur (21 graden). Ook de derde augustus werd een redelij ke dag met in de morgen grondmist die echter snel verdween zodat pe rioden met zon afgewisseld werden door wolkenvelden. Vanaf de vierde nam een hogedrukgebied boven de Noordzee in betekenis toe en on derging een uitbreiding richting Scandinavië, terwijl de luchtdruk boven Frankrijk laag bleef. Daar door draaide de wind naar oostelij ke richtingen zodat warmere en drogere lucht naar onze regio stroomde. De temperatuur liep op naar 23,8 graden. Op 5 augustus was er wat hoge sluierbewolking, maar de zon had daar geen moeite mee en de temperatuur steeg verder naar 24,4 graden. Wel was het nog al winderig. Woensdag 6 augustus werd het echt warm, de eerste dag van de hitte golf. Een vrij krachtig hogedrukge bied boven Scandinavië waarbij aan de zuidflank met oostenwind droge en warme lucht aangevoerd werd. De temperatuur steeg hierdoor naar 28,2 graden met een stevige wind en een lage luchtvochtigheid. Op deze dag werd ook het grootste aantal zonuren genoteerd: 13,8. De twee volgende dagen bleef het warm met op de 7e weer 28,2 gra den en de dag erop net geen tropi sche waarde: 29,9 graden. Zaterdag 9 augustus was de eerste tropische dag met 30,2 graden en op de drie volgende dagen werd het zelfs nog wat warmer; zondag 31 graden, maandag 31,2 en dinsdag werd het warmst met 32,6 graden. Bij een warme oost-zuidoosten wind werd ook de laagste luchtvochtigheid van 28 procent gemeten. Op de 13e zakte de temperatuur iets naar 29,7 graden. De volgende dag deed de temperatuur een flinke stap terug naar 23,4 graden en daarmee was er een einde gekomen aan de hittegolf. Dat betekende echter geen einde van de zomer. Op 15 augustus be reikte het kwik een hoogte van 26,2 graden, het begin van een reeks van elf zomerse dagen. Er was ook een droge periode van negentien dagen. Van 3 tot 21 augustus viel er geen 'druppel neerslag. In de nacht van de 21e ontstond er mist die in de morgen nog enkele uren bleef han gen. Maar de zon loste dat pro bleem op en het werd verder een fraaie dag met weinig wind en een maximum temperatuur van 29,2 graden. In de avond dreigden er buien, maar er vielen slechts enkele druppels. Vrijdag de 22e bereikte een zwakke storing uit het westen onze regio en in de morgen viel er dan ook 1,5 mm regen. De zon liet zich die dag niet zien; de tweede zonloze dag in augustus, 's Nachts viel er een licht buitje van 0,3 mm. Op 23 augustus was het tot de middag zwaar be wolkt, maar daarna klaarde het op. Het werd zonnig, warm en het voel de met 28 graden benauwd aan. In de nacht zakte het kwik niet verder dan 19,8 graden. De zondag erop was het zonnig warm en zwoel weer met maximaal 28,7 graden. In de late avond kwam er bewolking op en was er veel weerlicht te zien. Net voor middernacht was onweer hoorbaar, maar dat trok vrij snel weer weg. Er vallen enkele drup pels regen. In de morgenuren van de 25e viel er wat lichte regen, maar het klaarde al snel op en de zon liet de temperatuur stijgen. De luchtvochtigheid liep op waardoor het benauwd aanvoelde. In de mid dag nam de bewolking snel toe en er viel een regenbui waarbij ook onweer aanwezig was en windsto ten tot bijna 8 beaufort. De bui le verde 2,8 mm regen op. Van de 26e tot en met de 29e was het wissel vallig weer met enkele buien en temperaturen die net boven de nor male waarden lagen. Vrijdag 29 au gustus was een winderige dag, ge volgd door regen op de 30e. Toen werd met 5,3 mm neerslag de grootste dagsom van de maand ge noteerd. In de namiddag brak de bewolking en de zon wist het kwik nog tot ruim 21 graden op te stu wen. De laatste dag van de maand werd een mooie afsluiting van deze zeer warme maand. In de eerste uren was er nog veel bewolking, maar geleidelijk klaarde het op en de zon en de aangevoerde warme lucht die met een zuid-zuidoosten wind onze regio bereikte, deden de tempera tuur oplopen naar 25,7 graden. Op merkelijk was dat deze temperatuur pas om zeven uur 's avonds werd bereikt. Zo kon er nog één zomerse dag aan het totaal toegevoegd wor den. De conclusie over augustus is heel positief. Een record warmte, een ruim overschot aan zon en wei nig neerslag. Voor de meeste vakan tiegangers zeer geslaagd, al vonden werkende mensen en ouderen het welliht iets té warm. St. Philipsland St. Maartensdijk Temperatuur Gemiddelde temperatuur 21.6 21 Gemiddelde maximum temperatuur 27.3 26.2 Gemiddelde minimum temperatuur 16.5 16.4 Hoogste maximum temperatuur 34.3 32.6 (12) Laagste maximum temperatuur 19.6 18 1) Hoogste minimum temperatuur 19.9 19.9(19) Laagste minimum temperatuur 12.8 12 3) Tropische dagen 30°C 10 4 Zomerse dagen 25 °C 21 20 Warme dagen 20°C 30 30 Aantal uren 18°C 567 552 Aantal uren zonneschijn 228 302 Warmte-getal 115.6 98.4 Warmte-etmalen 26 18 Neerslag Aantal dagen met neerslag 8 9 Aantal dagen met neerslag 10 mm - - Hoogste etmaalsom 6.8 5.3 (30) Totaalsom 28.8 24.9 Atmosfeer Gemiddelde luchtdruk 1016 1015 Hoogste luchtdruk 1023 1022 (14) Laagste luchtdruk 999 998 (26) Laagste luchtvochtigheid 29 28 (12) Dagen met onweer 4 3 Aantal dagen met weerlicht - 2 Aantal dagen met mist 1 2 Gemiddelde windsnelheid 2.9 2.4 Hoogste windsnelheid 17 17 (25) (De getallen tussen haakjes zijn de data.) De 26.000 gulden die de gemeente raad vorig jaar november extra uit trok voor de indicatiecommissie is onvoldoende gebleken. Er is nog eens 7899 gulden nodig, waarmee de totale kosten voor 1996 uitko men op 79.799 gulden. In plaats van de gedachte 135 zijn dat jaar 199 indicaties (47% meer!) afgege ven. De gemeente moet per indica tie 401 gulden betalen aan de thuis zorg, die via het zorgloket Tholen de indicaties uitvoert voor ver pleeghuis- en verzorgingshuiszorg. Voor volgend jaar wordt met 600 indicaties rekening gehouden. De commissie gaat dan, naast beide al genoemde voorzieningen, alle 'aan wijzingen' doen voor thuiszorg, flankerend ouderenbeleid, zorgtoe wijzing, vrijwilligerswerk en wo ningtoewijzing bij zorgcomplexen. Het beschikbaar stellen van de 7899 gulden was in de gemeente raad een hamerstuk. Evenals een bijraming voor dit jaar van 21.369 gulden. Want voor 1997 was in de begroting uitgegaan van 170 indica ties, maar het geraamde bedrag te laag gehouden. Verder trok de raad geld uit voor de voorzitter van de indicatiecommissie. Hem was een jaarlijkse vergoeding toegedacht van 1000 gulden, gebaseerd op 135 indicaties. Het hogere aantal indica ties én het feit dat hij tal van neven activiteiten moet doen, rechtvaardi gen volgens de gemeente een hoge re vergoeding. Namelijk 135 gul den per vergadering, uitgaande van 20 vergaderingen; dus 2700 gulden. Dan is er nog een zorgtoewijzings commissie waarvan de voorzitter - een vrijwilliger - kosten moet ma ken die niet waren voorzien. Hij krijgt 1000 gulden per jaar, met te rugwerkende kracht tot 1 maart 1996. Dus in totaal 1830 gulden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 5