Een leven zonder baan kan ik me nauwelijks voorstellen Belang van bewoners zwaarder dan koers in Oud-Vossemeer Trio Avodah in de N.H.-kerk Vossemeer Slechts 21 fietsers in smalstad Groen licht voor verkeersplan smalstad 99 99 Leny de Graaf 25 jaar gemeenteambtenaar op interne zaken Jeugdbrandweer op open dag Akzo Nobel Twee auto's totaal vernield bij ongevallen Geslaagd dus gefeliciteerd ROC bouw Bosstraat viert drie dagen feest Donderdag 11 september 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Ambtenaar worden was wel het laatste waaraan Leny de Graaf uit Sint- Maartensdijk dacht toen ze van de mavo kwam. „Maar van het gemeente huis kwamen ze bij ons thuis vragen of ik wilde solliciteren. Zoiets maak je nu niet meer mee." In middels werkt Leny 25 jaar op de afdeling interne zaken van de gemeente Tholen. Gisteren kreeg ze een receptie aangeboden. Bureaustoel PvdA en WD vrezen einde wielerronde De dagen van een heel jaar zijn belangrijker dan die ene dag waarop in Oud-Vossemeer de wielerronde wordt ge houden. Het algemeen belang van de bewoners die aan de Dorpsweg wonen, weegt zwaarder dan het sportieve belang van de koers van het wielercomité Oud-Vosse- meer. Tot die conclusie kwamen maandagavond de le den van de commissie openbare werken toen ze zich bo gen over de verkeersmaatregelen die het college wil ne men naar aanleiding van klachten van bewoners. Hetzelfde patroon Pijp aan Maarten Ten dode opgeschreven Trendsetter Het evenementencomité smalstad zal zich volgende week buigen over de toekomst van de fietsmeerdaagse in Sint-Maartensdijk. Het evenement dat dinsdagavond van start ging trok slechts 21 deelnemers. En dat is een dieptepunt. Nog minder dan de helft van vorig jaar toen ook niet meer dan 46 fietsers op pad gingen. Verplaats weekmarkt naar Markt Het college van b. en w. gaat een opdracht verstrekken aan een onderzoeksbureau om een verkeersplan op te stellen voor het centrum van Sint-Maartensdijk. Het be treft de Kaaistraat, Markt en Noordpoort. De kosten van het onderzoek, dat volgend jaar moet plaatsvinden, be dragen 38.000 gulden. Maandagavond stemde de com missie openbare werken in met het voorstel van het col lege. RPF/GPV negatief Kou uit de lucht Scherp gereageerd „Een leven zonder baan kan ik me eigenlijk niet voorstellen", zegt Le ny de Graaf die als 16-jarige een carrière in de verpleging voor ogen had. Maar om aan die opleiding te kunnen beginnen moest je 17 jaar en 7 maanden zijn. Dus ging ze op sollicitatiegesprek bij het voltallige college van burgemeester en wet houders. En ze werd aangenomen. De postverzorging en het voorbe reiden van raads- en commissiever gaderingen waren haar taken. „On der erbarmelijke omstandigheden moesten we toen soms ons werk doen. Alles werd nog gestencild en de machine stond boven op zolder. In de winter was ik daar dan bezig terwijl een straalkachel voor wat warmte moest zorgen." Na enkele jaren werd een offsetmachine aan geschaft en Leny werd daarvoor volledig geïnstrueerd. Er was heel wat werk, want alle formulieren - ook voor intern gebruik - werden in eigen beheer ontworpen en vervaar digd. „In vergelijking met vroeger is het maken van bijvoorbeeld de begroting maar een peuleschil meer. Toen werkte je nog met een inschietapparaat en moesten de pa gina's handmatig gesorteerd wor den." De brieven die aan de gemeente ge schreven worden, komen allemaal bij Leny en haar collega's terecht. De enveloppen worden open ge maakt, de brieven geregistreerd - tegenwoordig via de computer, maar voorheen werd alles in een boek geschreven - en gesorteerd op bestemming binnen het gemeente huis. Ook de uitgaande post loopt via interne zaken. De hoeveelheid post is in de kwart eeuw dat Leny de Graaf dit werk doet, behoorlijk Leny de Graaf kon meteen na de mavo bij de gemeente aan de slag en werkt nu een kwart eeuw op de afdeling interne zaken. toegenomen. „De laatste tijd zorgen bijvoorbeeld de hertaxatie in ver band met de onroerende-zaakbelas- ting en de procedures op grond van de wet milieubeheer voor heel wat extra werk." Sinds de uitbreiding van het ge meentehuis in 1979 heeft Leny een heel wat betere werkkamer op de eerste verdieping gekregen, tussen de typekamer en de huisdrukkerij in. Alle tegenwoordige regels van ergonomie en arbo ten spijt, zit ze daar op een gewone bureaustoel, zonder wieltjes, die niet kan draai en. „Misschien wel uit mijn begin tijd. Maar hij zit lekker en ander half jaar geleden mocht ik hem op nieuw laten bekleden", vertelt ze. De begintijd was een mooie perio de, vindt Leny. Er was dagelijks veel meer contact met de collega's onderling, prikklok en tijdregistra tie waren onbekende fenomenen. „Ik realiseer me dat dat nu niet meer kan, er wordt efficiënter ge werkt." Toen er nog geen perso neelsvereniging bij de gemeente was, was er al wel een personeel- spot die werd beheerd door Lien den Engelsman. Wanneer bij een collega een baby was geboren, ging Leny samen met haar op kraamvisi te. „Ik vind het leuk om alle colle ga's en hun 'achterban' te kennen. Maar met de kraamvisites zijn we gestopt omdat we er op den duur pas na een half jaar toe kwamen." Leny hecht aan contacten met de collega's en had die eigenlijk van zelf, want voor een balpen moesten ze bij haar terecht. De afdeling re gelt namelijk ook de centrale in koop. „Steeds meer collega's vieren 'hun jubileum intern, maar dat druist tegen mijn gevoel in. Ik wil ieder een de kans geven erbij te zijn en heb daarom voor een receptie geko zen", legt ze uit. Haar instelling bracht Leny bij de oprichting ook in het bestuur van de personeelsvereniging en daarvan maakt ze nog steeds deel uit. „In het begin was er maandelijks een activiteit en ook elke maand een borreluurtje na werktijd. Maar de animo daarvoor liep gaandeweg te rug. Mensen hebben het gewoon drukker gekregen", vertelt Leny. „De laatste jaren organiseerden we een of twee grote activiteiten. Zo zijn we vorig jaar met twee bussen naar de 'Phantom of the Opera' ge weest. Een dagtrip naar Londen via de Kanaaltunnel hebben we ook al gemaakt en dit jaar stond voor het eerst een tweedaagse trip op het programma, naar Parijs." Er komt nog een 'grote avond', met een etentje en acts die de verschillende bureaus zelf in elkaar hebben gezet. En dan de traditionele kerstborrel in Aan beide zijden komen er ver smallingen in de rijbaan, voorzien van paaltjes. Het wielercomité gebruikt de Dorpsweg als start- en finishplaats en pleitte er bij de gemeente voor op een stuk van 200 meter voor de eindstreep geen obstakels te plaat sen die de rijsnelheid van automo bilisten moeten verminderen. Maar het college kan daar geen rekening mee houden, zo liet ze het comité weten. De PvdA, VVD en D66 betreurden dat. H. Vermaas (PvdA) zei dat de ze maatregel wel eens het einde kan betekenen van de wielerronde in het dorp. En dat aan de vooravond van het tiende lustrum. „De ronde is een evenement dat al bijna vijftig jaar bestaat. We betreuren dat het wielercomité op deze manier bedreigd wordt in zijn bestaan. Zet op dat stuk verplaatsbare bloembakken als oplossing voor de wielerkoers." J. van den Donker (D66) was het eens met Vermaas, maar wees erop dat er op een stuk van 200 meter door automobilisten juist weer vaart gemaakt kan worden. En dat, zo vond hij, kan niet de be doeling zijn. „Ik weet er geen oplossing voor, maar het zou spijtig zijn als hier door geen ronde meer gehouden zou kunnen worden." R. Ravensteijn van de VVD vond het voor de bewoners van de Dorps weg een goed plan, maar nam het toch ook op voor het wielercomité. „De ronde is ondertussen een tradi tie geworden. Volgend jaar wordt het de vijftigste keer. Het zou doodzonde zijn als het eve nement niet kan plaatsvinden. Zijn er geen technische mogelijkheden voorhanden, zoals mobiele belem meringen die opzij gezet kunnen worden voor de ronde? Of is er een alternatieve route in het dorp?" Volgens Ravensteijn bete kent de ronde 'veel voor de kem'. Zelf bezocht hij de koers wel eens: „Ik mocht er een keer Joop Zoete melk aanschouwen. Dat is niet nijcs." Het AOV kon zich vinden in het voorstel, maar M. Roelvink vroeg zich af of de eindstreep niet ver plaatst zou kunnen worden. M.J. Klippel (SGP) stelde dat de 365 dagen met overlast voor de be woners, zwaarder telt dan de ene dag voor het wielerparcours. Hij wees erop dat ter hoogte van de Willem van Beierenstraat de ver keersmaatregel aangepast moet worden aan een uitrit van een gara ge- Ambtenaar W.A. Blaas kon Klippel geruststellen. Een verlaagde stoep- band zou daar de oplossing bren gen. Blaas wist niet of het comité naar een andere start- en finishplaats heeft gekeken of de ronde kan ver leggen. Verplaatsbare elementen zag hij niet zitten. „We gebruiken overal hetzelfde patroon. Dat geeft duide lijkheid. Ik weet niet of bloembak ken daarin passen." Vermaas zei dat hij met het comité gesproken heeft en dat hem duide lijk gemaakt dat er geen alternatie ven zijn. Het comité zal daarom de pijp aan Maarten moeten geven. Vermaas stelde voor verplaatsbare hekjes te gebruiken, maar Blaas zei dat de gemeente niet van plan was het pa troon te doorbreken. Ravensteijn steunde Vermaas. Hij vond het eve nement ook bijdragen aan de leef baarheid van Oud-Vossemeer en pleitte voor een flexibel obstakel. Het VVD-raadslid vroeg het college alsnog contact te zoeken met het wielercomité. Dat vond geen weerklank bij wet houder J. van der Jagt. „Veiligheid scoort hoog. De klachten uit de Dorpsweg zijn er niet voor niks ge komen. Het college is unaniem voor dit plan." Ravensteijn kon zich vinden in de uitleg over het belang van de ver keersveiligheid maar bekritiseerde de opstelling over de te gebruiken materialen. „Ik ben het niet eens met het argu ment dat alles uniform moet zijn. Die starre houding stelt me teleur. Ik mis flexibiliteit in het college. En niet alleen nu." Van der Jagt sloot de discussie af: „Burgers en het wielercomité heb ben hun wensen kenbaar gemaakt. We hoeven niet meer in overleg te treden." De raadsleden gingen akkoord, be halve Ravensteijn, die liet weten het zonde te vinden dat het wieler comité 'ten dode is opgeschreven.' Op de open dag van Akzo Nobel Resins te Bergen op Zoom zal ook de jeugdbrandweer van Sint-Phi- lipsland acte de présence geven. „De diverse afdelingen presenteren zich die dag en daarbij is ook de bedrijfsbrandweer", vertelt Adrie Geuze uit Tholen. Hij kwam op het idee om de jeugdbrandweer in te schakelen. Akzo Nobel Resins be staat een halve eeuw. Het bedrijf is destijds opgericht onder de naam kunstharsfabriek Synthese en sinds 1967 in Bergen op Zoom gevestigd. Onder de ruim 400 medewerkers die het bedrijf nu telt, zijn een flink aantal Thólenaren. Zij en hun fami lieleden zijn, met relaties van het bedrijf, op 20 september welkom op de open dag. Behalve een offi cieel programma zijn er demonstra ties, tentoonstellingen en activitei ten voor de kinderen. Het Zwitserse trio Avodah treedt zaterdagavond op in de Nederland se Hervormde kerk te Oud-Vosse meer. Voorafgaand aan het concert zal het trio ook optreden tijdens een archi tectuur-excursie over Tholen van de stichting educatief toerisme Zee land Oranjezon. De deelnemers gaan per bus door het Thoolse land onder leiding van landschapsarchi tect Jan Willem Bosch. De excursie begint om één uur bij museum De Meestoof in Sint-An- naland. 's Avonds kan het publiek Avodah (oud Hebreeuws voor 'gezegende arbeid') gaan beluisteren in Oud- Vossemeer. Het trio voert muziek uit verschillende culturen en van di verse stijlen uit. Van klassieke mu ziek van Monteverdi tot Stravinsky, authentieke folklore uit Bulgarije, Roemenië of de Oekraïne. Ook speelt het drietal traditionele mu ziek van Joden en zigeuners, fla menco, commedia dell'arte, madri galen, tango's, jazz en vrije impro visaties. De drie muzikanten willen met hun optredens bewijzen dat kunst en volksmuziek, compositie en improvisatie, serieuze en onder houdende muziek elkaar niet uit sluiten. Avodah bestaat negen jaar en is op diverse jazzfestivals en in theaters, conservatoria en kamermuziekfesti vals te horen. Ook voor radio en televisie ver zorgde het drietal optredens. Avo dah bestaat uit violist Volker Bie- senbender, accordeoniste Patricia Draeger en contrabassist Florian Henschel. de kantine van het gemeentehuis. De animo voor de activiteiten is prima, zegt Leny, die onlangs ook in de ondernemingsraad is gekozen. Uit haar begintijd werkt bijna nie mand meer in het gemeentehuis, ook is de bezetting behoorlijk ver jongd. In de omgang is veranderd, dat de ambtenaren elkaar zowat al lemaal bij de voornaam noemen. „Op twee na", zegt Leny. Ze herin nert zich nog de tijd dat bijna ieder een in het nette pak gekleed ging, met wit overhemd en stropdas. Dat is verleden tijd. „Ikzelf was een trendsetter, want 25 jaar geleden droegen dames in het gemeentehuis geen lange broek. Laat staan een spijkerbroek. Maar ik hield al gauw mijn eigen klediqgstijl aan." Leny noemt haar baan veelzijdig, kreeg er onlangs bij de reorganisatie van het bureau enkele taken bij, en doet haar werk nog altijd met plezier. Ze werkt samen met Anita Goedege- buure en Ilona Rijnberg, had lange tijd A. Quist als chef die enkele ja ren geleden werd opgevolgd door J. Buijk. Twee dingen staan Leny nog goed bij. Dat is de deelname yan Tholen aan het televisieprogramma Stedenspel, waarbij ze in Leiden de telefoonverbinding onderhield met de denktank in het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. En het bezoek van mevrouw De Klerk aan Tholen, toen ze het gezelschap op de ach tergrond volgde. De laatste vijf jaar werkt Leny nog vier dagen per week. Ze vindt het de gewoonste zaak van de wereld om een baan te hebben. „Je stelt je erop in. Op een vrij moment denk ik weieens: wat moet ik nu gaan doen. En ik krijg eigenlijk nog steeds meer plezier in mijn werk", zegt de zilveren gemeenteambte naar Leny de Graaf. Bij twee ongevallen werden don derdag twee auto's total loss afge voerd. Het eerste ongeluk deed zich omstreeks kwart voor één voor op de Oesterdam. Een 25-jarige man uit Bergen op Zoom, bestuurder van een busje, reed over de dam vanuit de richting van Tholen. Even voorbij de Bergsediepsluis reed een man uit Tholen voor hem. Deze wilde in de berm van de autoweg stoppen om een vriend op te pikken die op parallelweg stond. De be stuurder van het busje zag te laat dat de Tholenaar afremde en botste achterop diens auto. De wagen ramde een paaltje en kwam dwars op de weg tot stilstand. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor, maar de auto van de Thole naar werd totaal vernield en het busje had schade aan onder meer bumper en motorkap. 's Avonds omstreeks vijf over half acht volgde een tweede ongeluk. Een 27-jarige automobilist uit Sint- Annaland reéd over de Oud-Vosse- meersedijk, vermoedelijk met een te hoge snelheid. Toen hij in een bocht een voor hem rijdende auto wilde inhalen, raakte de Sint-Anna- lander van de weg en kwam pas on deraan de dijk tot stilstand, vlakbij het nieuwe pand van Van der Harst op industrieterrein Welgelegen. Van de auto bleef niets over dan een to taal verwrongen wrak. De bestuur der kwam er wonder boven wonder met slechts lichte verwondingen (schrammen) vanaf. Secretaris T. Breure-de Wilde van het comité: „Treurig, echt treurig. Maar de mensen die terugkwamen waren wel enthousiast. Dat vergoedt veel, maar het is jam mer voor al het werk en de tijd die erin wordt gestoken voor het sa menstellen van de route en de vra gen." Bij cafetaria Centrum op de Haven schreven zich om half zeven 13 deelnemers in voor de 15 kilometer en 8 voor de 25 kilometer. Een half uur later dan gewoonlijk. Want op verzoek was de start ver laat omdat zes uur voor velen moei lijk bleek. Maar ook dat lijkt het tij niet te kunnen keren. De weersom standigheden waren dinsdag rede lijk. Het was fris, er stond nog wel behoorlijk veel wind en er dreven wat wolken over maar het bleef droog. „Om tien voor zeven was ie dereen al weg. Daarna kwam er niemand meer." Het evenement zelf staat volgens Breure niet ter discussie. Wel zal uitvoerig gesproken worden over het tijdstip waarop de fietsmeer daagse voortaan zal worden gehou den. Het evenement vindt jaarlijks plaats na de schoolvakantie. Vorig jaar was dat half augustus, dit jaar een maand later terwijl volgend jaar de -• voormalig gemeentehuis staat: vakantie pas op 4 september ein digt. De meeste deelnemers komen uit de smalstad. Maar ook twee da mes uit Poortvliet kwamen om een routebeschrijving waarin enkele vragen zijn opgenomen. In de Spuidamstraat in Scherpenisse werd gevraagd naar het jaartal bo ven de zijingang van het voormali ge gemeentehuis: 1594. En in Poortvliet naar de naam van het 'grote witte huis met de vijver' aan het Zuidplantsoen: Quo Vadis. Voor elke afstand is er voor de win naar van de puzzel een taart te ver dienen. Vanavond wordt bekend wie de gelukkige is. Begin dit jaar werd een hoorzitting gehouden in Haestinge waar mid denstanders en bewoners uit het ge bied hun zegje konden doen. De uitkomst van die bijeenkomst was, dat een plan voor dit gebied nodig is. De raadsleden namen alvast een voorschotje. Zo stelde M.J. Klippel van de SGP dat de busroute van de BBA een wezenlijk onderdeel van het onderzoek uit moet maken. Maar dat er dan ook gekeken moet worden naar de effecten als de rou te verplaatst wordt. Volgens Klippel moeten de onderzoekers ervan uit gaan dat lang parkeren op de Markt uit den boze is, „Maak kort parke ren het uitgangspunt." Ook stelde hij voor te onderzoeken of de week markt die elke vrijdagmiddag op de Haven wordt gehouden, verplaatst kan worden naar de Markt. Op die manier zou er ook parkeerterrein vrijgehouden worden. H. Vermaas van de PvdA vroeg zich af, of de middenstandsvereni ging betrokken wordt bij het onder zoek en of de gemeentelijke werk groep voor verkeersaangelegenhe- den een stem in het kapittel krijgt. J. van den Donker (D66) sloot zich aan bij Klippel wat het parkeren op de Markt betreft. Maar R. Raven steijn (VVD) stelde de vraaf, of het onderzoek wel 38.000 gulden waard is. Hij zei het eens te zijn met J. van Cleef van café Smerdiek op de Markt die tijdens de hoorzit ting stelde, dat er geen probleem is als het personeel van de bank en het gemeentehuis hun auto's elders zouden parkeren. „Dan is er volop ruimte." Het AOV pleitte ervoor overleg te voeren met de bewoners uit het ge bied en met de BBA over de bus routes. „En probeer het zware ver keer het centrum te laten mijden." P. van Belzen (RPF/GPV) was af wezig (evenals CDA-er J. de Jager) maar liet zijn reactie schriftelijk ho ren. Hij stond negatief tegenover het onderzoek. Volgens Van Belzen lost het niets op, maar worden de problemen verplaatst. „Straks moe ten we ons weer over een ander deelplan buigen. Dan val je in her haling. Het is beter om het plan naar een later tijdstip te verschui ven." Wethouder J. van der Jagt ant woordde dat de opzet van het on derzoek gelijk is aan de opzet voor het verkeersplan in het centrum van Tholen. Daar zijn ook vertegen woordigers van de middenstand bij betrokken. „Mogelijk worden er ook andere mensen uitgenodigd die namens een straat komen. Ook Vei lig Verkeer Nederland zit erbij." Volgens Van der Jagt is het pro bleem niet zo eenvoudig als Raven steijn het schetste. „Er is meer aan de hand. De busroute van de BBA veroorzaakt ook overlast." De wet houder hield er rekening mee, dat de frequentie van de bussen van en naar de smalstad wel eens zou kun nen verminderen nu de vervoerson- dernemers steeds vaker bezuinigen en meer rendement uit hun routes proberen te halen. Ook het zware verkeer krijgt volgens de wethouder aandacht. „Daar komen ook allerlei klachten over binnen." VERVOLG VAN VOORPAGINA „De gemeente mag ook niet de ge makkelijkste weg kiezen van alle maal vrijstaande woningbouw, waar veel vraag naar is en waarmee be stemmingsplannen snel vol zijn." Als de gemeente toch een perceel grond aan een Brabander verkoopt en wanneer een particulier zijn huis aan een Zuid-Hollander overdraagt, dan zijn er nu geen sancties moge lijk. „We kunnen pas bindingseisen gaan stellen en de huisvestingswet van toepassing verklaren, wanneer we ons volledig aan het rijksbeleid houden", aldus de gedeputeerde. De minister ziet het opvangen van de volledige natuurlijke groei ken nelijk nog door de vingers, maar voor de migratie van buiten het ei land in Tholen-stad is volgens Van Zwieten nog geen oplossing gevon den. „Dat wil de minister niet ver der toestaan. Tholen moet platte landsgemeente blijven, ook ten aan zien van de werkgelegenheid. Dat betekent hooguit bedrijven om Thoolse werklozen aan een baan te helpen, maar geen import toela ten", aldus gedeputeerde Van Zwie ten. Hij lichtte de statencommissie ruimtelijke ordening vrijdag in over zijn gesprek met minister De Boer. In die commissie zit ook het Thool se statenlid G.D. Roeland uit St. Annaland. „Van Zwieten verdient een pluim", aldus het SGP-staten- lid. „Hij heeft eruit gehaald wat er in zit. De kou is uit de lucht. De ge deputeerde voert een goed heleid." Roeland kan gedeeltelijk leven met het verbod op de migratie van bui ten het eiland in Tholen-stad. maar tegen de beperking van de natuur lijke groei in de dorpen verzet hij zich. „Wil je een leefbaar platteland en voorzieningen houden, dan moet er op zijn minst gebouwd kunnen worden voor natuurlijke groei en een deel van de migratie. Volgens het rijksbeleid mogen de dorpen maar 60% van hun natuurlijke groei opvangen en die andere 40% moet in Tholen-stad, de dragende kern, plaatsvinden. Wij zijn bang voor een verdringingseffect. Mensen van buiten Tholen kopen huizen op het eiland en Thólenaren moeten dan naar de stad verhuizen om een wo ning te krijgen. Maar juridische mogelijkheden om grond te reser veren voor de eigen inwoners zijn er nog niet en de particuliere wo ningmarkt kun je ook niet afscher men." Nieuwe woonwijken in de omvang en het tempo van de laatste jaren kan Tholen volgens het SGP-staten- lid wel vergeten. „Alleen in de ga ten mag er nog gebouwd worden." Roeland ziet wel een mogelijkheid om de druk van elders op de goed kope Thoolse bouwgrond te ver minderen. „Meer marktconforme grondprijzen hanteren en de meer opbrengst gebruiken voor de aan pak van de oude dorpskernen." Het St. Annalandse statenlid, in het dagelijks leven ambtenaar volks huisvesting bij de gemeente Tho len, stipt nog aan, dat de inspecteur van de ruimtelijke orcjening in een eerder stadium niet zoveel proble men met het streekplan Zeeland had. „Later heeft de inspecteur ech ter heel scherp gereageerd." AOV-statenlid L.J. van Doorn uit St. Maartensdijk, die ook deel uit maakt van de statencommissie ruimtelijke ordening, noemt het be leid van minister De Boer ,een randstedelijke benadering die totaal geen recht doet aan het platteland.' „Er is geen probleem hier. De mi nister legt met haar beleid de bijl aan de woningverbetering in Zee land." Het AOV-statenlid heeft wel andere wensen. „Een absoluut ver bod op tweede woningen in de ker nen en Tholen-stad niet extra laten groeien ten koste van de natuurlijke groei van de rest van het eiland." Woensdag krijgen 87 leerlingen van de regionale opleidingen commissie bouw West-Brabant en Tholen hun diploma. De geslaagden hebben alle.maal al een werkgever gevonden. De volgende Thoolse leerlingen zijn geslaagd voor: PRAKTIJK GETUIGSCHRIFT: Philippe Zwartpoorte uit Sint-Maartensdijk. METSELEN PRIMAIR: Martin Meewis uit Oud-Vossemeer. TIMMEREN PRIMAIR: Richard Burgers en Ronny Weggemans uit Sint-An- naland, Comé van Haaften, Erik van Haaften, Johnny Noom en Herbert Ver maas uit Sint-Maartensdijk, Johan van der Slikke uit Poortvliet en Pieter van der Gouwe uit Sint-Philipsland. VOORTGEZET TIMMEREN: Richard van Vossen uit Tholen, Marco van As uit Sint-Maartensdijk, Gerold van Vossen uit Scherpenisse, Erwin Feijtel en Hans Krijger uit Poortvliet en Leon Goudzwaard uit Sint-Philipsland. van de initiatiefnemers voor de fes tiviteiten. „De klanten zoeken naar de voor hen vertrouwde plaats en daar hoort van oudsher de Bosstraat bij", aldus Van Gils. Vrijdag, zaterdag en zondag zijn er wel twintig verschillende activitei ten, waaronder veel spelletjes voor kinderen. De beste tekening wordt beloond met gratis pannenkoeken voor vier personen en bij een prijsvraag kan men zelfs toegangskaarten voor de Efteling winnen, inclusief een over nachting in het hotel voor 2 volwas senen en 2 kinderen. De stichting belangen winkeliers Bosstraat en omstreken in Bergen op Zoom viert gedurende drie da gen het 35-jarig bestaan. Met een Vlaamse kermis, Oud-Hollandse spelletjes, een concours van stand werkers en muziek wordt het ze vende lustrum luister bij gezet. In de loop der jaren is er al veel veran derd, maar dhr. Van Gils van de gelijknamige win kel met Perzische tapijten, is de Bosstraat trouw gebleven en is één

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 3