Prima sfeertje in de Jolstraat Plaatselijk nieuws VISSER EHBO-cursus Rode Kruis DAG EN NACHT Peuterspeelzalen op de bres voor steunstichting 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 11 september 1997 Brandje Lijnbaan DEURLOO -THOLEN Bomen Burg. van der Hoevenstraat Hoorzitting verkeers circulatieplan Rommelmarkt Concordia Inbraak Kruittoren Anbo op reis Rommelmarkt Step Fietstocht Anbo Jeugddienst Biljarten Feest voor directeur Rijk Lustrum Young Voices Vogelvreugd Startdag jeugdclubs Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen Zendingsavond GZB Asfalteringswerk Serenade Euterpe Sanering tankstation Onder invloed Inbraak Schietwedstrijd Programma Raed'uus Slagboom afgereden Schaap op het droge Drukke muziekoptocht r Geslaagd Tholen De brandweer moest zondagmiddag omstreeks half twee nog even in ac tie komen om een brandje bij de be jaardenwoningen Lijnbaan aan de Doelweg te blussen. Onverlaten hadden de inhoud van een vuilnis container in brand gestoken. Omdat het om een metalen container in een betonnen 'cocon' ging, bleef de schade beperkt tot veel rook en stank. In het portaal van de Lijn baan werden kranten en benzine aangetroffen. De brandweer maakt zich zorgen over deze praktijken. mosset- en zeevishandel zeeland's zeebanket* Contr'Escarpe 11, 4691 BB Tholen, Postbus 66, 4690 AB Tholen Tel. (0166) 60 37 99 - Fax (0166) 60 35 50 VERSE ZEEUWSE MOSSELEN bij 2 kg. SUPER of JUMBO GRATIS MOSSELKRUIDEN LEVENDE ZEEUWSE PALING WARM GEBAKKEN KIBBELING met GRATIS saus Advertentie I.M. De bomen in de Burg. van der Hoe venstraat zijn veel bewoners een doorn in het oog. Tijdens het kern- bezoek in 1996 werd er al over ge klaagd, maar nu weten de bewoners nog steeds niet wat er met de bo men in hun straat gaat gebeuren. Dat stelde H. Vermaas van de PvdA maandagavond in de commissie openbare werken. „Eén boom is al omgewaaid. Bent u niet bang dat er ergere dingen kunnen gebeuren?" Volgens Vermaas zijn de stoepen nauwelijks te belopen door de wor- telgroei. Voor rolstoelgebruikers en kinderwagens zijn ze zelfs ontoe gankelijk, zo zei Vermaas. Hij kreeg bijval van R. Ravensteijn van de VVD. Wethouder J. van der Jagt, die zelf in deze straat woont, kent het probleem. Maar volgens hem is tijdens de hoorzitting niet beloofd dat de bomen gerooid zou den worden. Wel is een boom die door de storm scheef is gewaaid, weggehaald. Tijdens de volgende vergadering van de commissie staan de bomen in de Burg. van der Hoevenstraat op de agenda, zegde hij toe. Maandagavond gaat de gemeente er eens goed voor zitten. Dan wordt er in gemeenschapscentrum Meulvliet een hoorzitting belegd over het ver keerscirculatieplan voor, met name, de binnenstad van Tholen. Het plan is bepaald niet overal enthousiast ontvangen en vooral niet bij de middenstand. De ondernemersver eniging spreekt er zelfs over dat het er 'somber uitziet voor de binnen stad van Tholen'. De vereniging heeft haar leden opgeroepen mas saal van zich te laten horen op de hoorzitting waar ook iemand van het midden- en kleinbedrijf namens de middenstand zal spreken. Het verkeerscirculatieplan heeft tot doel minder verkeer in de oude kern te krijgen. In het plan van de Grontmij waarvan de gemeente een exem plaar huis aan huis heeft verspreid, worden de Dalemsestraat, Kerk straat, Hoogstraat, Stoofstraat, Vis- straat en een deel van de Brugstraat autovrij gemaakt. Verboden voor al le verkeer behalve ten behoeve van de bevoorrading van winkels. In die straten geldt dan voor die bevoorra dingsvoertuigen ook nog eens een richtingsverkeer. Ook de Oude- landsestraat en -poort worden we gen met eenrichtingsverkeer, net als de Paulinastraat, Eendrachtsweg en Vossemeersepoort. De Molenvlietsestraat, Bosstraat, Kaaij en Wal worden ontsluitings wegen. Verder wordt in de binnen stad een limiet van 30 km per uur ingesteld. De toegang tot parkeer- gelegenheden op met name het ha venplateau worden verbeterd en ook de looproute in de stadskern wordt versterkt. De hoorzitting, waaraan alle inwoners kunnen mee doen, begint om half acht. Muziekvereniging Concordia houdt zaterdag 20 september een rommel markt in het repetitielokaal aan de Oudelandsepoort. Van twee uur tot half vijf kan het publiek iets van zijn gading zoeken. Om drie uur worden enkele bijzondere stukken bij opbod verkocht. De opbrengst van de rommelmarkt is bestemd voor het instrumentenfonds van de vereniging. Wie nog spullen heeft voor de rommelmarkt, kan deze af geven op Verbrandestraat 11 of Mossellaan 53. Zaterdag werd er ingebroken in een woning aan de Kruittoren. De da ders gingen ervandoor met een tele visie, videospeler, zaktelefoon en geld. Achttien leden van de Anbo gingen dit jaar mee met het reisje naar Duitsland. Via Eindhoven werd koers gezet naar het hotel in Sch- wanheim. De volgende dag vertrok het gezelschap naar Heidelberg om de gids op te halen. Die vertelde de Anbo-leden vanalles over de ge schiedenis van de regio. De dag werd met een mooie rit door de na tuur afgesloten. De tweede dag was het vertrek wat vervroegd zodat men bijtijds op een wijnproeverij in Neckarsülm was. De groep kreeg uitleg over het maken van wijn en mocht ook proeven. Men hield er, behalve een lekkere nasmaak, ook nog een wijnglas aan over. Via een mooie rit waarbij de chauffeur uit leg gaf over de omgeving, kwam men in Mosbach waar de koffie werd genuttigd. Daarna ging het naar Eberbach waar een schip lag te wachten voor een vaartocht. Tijdens deze tocht werd onder meer een sluis gepasseerd met een hoogtever schil van 4,5 meter. Vanuit Hirsch- horn vertrok de bus met de Anbo- leden weer naar het hotel. Bij het eten ontving de groep een fax van de bewoners en begeleiders van Het Roefje die de Anbo-leden en de vrijwilligsters van Ten Anker zon nige dagen toewensten. De volgen de dag vertrok men via een toeristi sche route over Speyer naar Sch- wetzingen. Met een gids werd het mooie slot Klein Versailles bezocht. De tuinen waren prachtig en on danks het druilerige weer werd het een mooie dag. Na het eten speelde men nog een uurtje bingo. Mevr. N. Bijl-Vermaas bedankte voorzitter C. Nooij voor zijn vele werk en de organisatie van de reis. En de vol gende dag was het alweer tijd om terug te gaan. De koffers werden gepakt en via Rüdesheim en Ko blenz ging het richting Eindhoven. Daar moest men even wachten zo dat de groep uiteindelijk pas na tien uur weer in Tholen aan kwam. De stichting Thoolse evenementen en promotie (Step) organiseert op zaterdag 4 oktober een grote snuf fel- en rommelmarkt op de parkeer plaats bij gemeenschapscentrum Meulvliet. Er is plaats voor zo'n vijftig stands. Daarin slijten allerlei verkopers hun spullen en vertonen of verkopen ook hobbyisten hun producten. Voor aanmelding kan men contact opnemen met Step tel. 605021. De Anbo organiseerde dinsdag een fietstocht waaraan achttien leden meededen. Om half elf stonden ze bij Schuttershof gereed voor de rit die door de Bergse Plaat zou voe ren. Via de boulevard kwam men Bergen op Zoom binnen en ging door richting Huijbergen. Daar werden koffie, soep en de meege brachte broodjes genuttigd. Daarna ging men weer richting Bergen op Zoom via Corteven. Over het in dustrieterrein ging het naar Vrede rust waar de koffie klaar stond. De laatste etappe voerde via de Mela- nen en Halsteren over de brug weer naar huis. De Anbo-leden hadden toen 45 kilometer in de benen zit ten. Vandaag, donderdag, gaat de Anbo naar het Oosterscheldecolle- ge in Sint-Maartensdijk om daar in het restaurant te eten en vervolgens gaat men naar camping De Pluim- pot te Scherpenisse om te midget- golfen. Dinsdag wordt het nieuwe seizoen geopend met een bingo in zaal Schuttershof en de najaarsreis van de Anbo staat op 30 september gepland. Oud- Vosserneer De Hervormde Gemeente en de Ge reformeerde Kerk houden zondag een gezamenlijke jeugddienst in de Nederlandse Hervormde kerk. Het thema is "t Zal mij een zorg zijn'. Naar aanleiding van de gelijkenis van de barmhartige Samaritaan gaat ds. A.H. van Veluw uit Pesse op dit thema in. Het kinderkoor Hadas'sa onder leiding van mevr. M.B. van Dijke-Douw verleent medewerking aan de dienst. De collecte is be stemd voor de stichting Kinderhulp Afrika ten behoeve van een wees huis en een school in Uganda. Ook biljartvereniging De Treffers heeft de draad na de vakantieperio de weer opgepakt. De uitslagen van de eerste wedstrijd zijn: B. den Hollander-P. Hommel 9,74-10; C. Burgers-J. Etiënne 9,03-10; K. Hommel-P. de Leeuw 9,25-10; D. den Hollander-H. Hommel 10-9,27; M. Hendrikse-D. van Driel 5,13-10; L. van Wezel-J. Hommel 8,75-10. De kortste partij van twintig beur ten werd gespeeld door J. Etiënne. P. de Leeuw maakte de hoogste se rie van veertien caramboles en met 2,8 had C. Burgers het hoogste ge middelde. Directeur A.J.G. Rijk van de Sint- Anthoniusschool werd donderdag feestelijk onthaald door zijn leerlin gen, bestuur en personeel. Rijk zit dit jaar 25 jaar in het onderwijs. Zelf wilde hij dit feit eigenlijk hele maal niet gedenken met een feest, maar de school wilde iets voor hem doen. Om negen uur arriveerden Rijk en zijn vrouw op school. Daar werden ze toegezongen door de kinderen. Alle groepen hadden een liedje op Franse melodie gemaakt. Omdat Rijk een liefhebber van Frankrijk is, was deze hele dag in Franse stijl opgezet. Rijk liep over door kinderen versierde tapijttegels. Twee clochards (zwervers) praatten de dag aan elkaar. Om tien uur stapte Rijk samen met de jongens van de groepen 7 en 8 in een boe renwagen van de familie Brooij- mans. De overige kinderen namen plaats in drie huifkarren van de fa milie Frigge en van Verstraten uit Lepelstraat. Eerst reed het gezel schap (overigens allemaal gestoken in een blauwe broek, wit shirt of overhemd en een rode zakdoek om de nek) naar de familie De Winter aan de Zeedijk. Daar moesten leer lingen en leerkrachten met blote voeten druiven persen. De tocht ging verder naar de familie Brooij- mans aan de Broekseweg. Daar aten de kinderen stokbrood en dronken kinderwijn (ranja in een wijnglas). En tenslotte werd bij de familie Van Tilbeurgh aan de Bos- hoeveweg een groot abstract schil derij gemaakt op een laken. Elke leerling mocht drie keer een streep je, rondje of vierkantje tekenen. Om twee uur was men weer terug bij school waar Leo Troost de kin deren met zijn kindershow ver maakte (onder andere goochelen, playback en poppenkast). Om half vier was het programma afgelopen. Directeur Rijk keek, ondanks het feit dat hij geen feest wilde, toch met veel plezier terug op de dag. Van het personeel, bestuur en de oudercommissie kreeg hij een hor loge met inscriptie en (mede van de kinderen) een collage over zijn werk, vrije tijd en Frankrijk. Sint- Annaland Het jongerenkoor The Young Voi ces bestaat vijf jaar. Ter gelegen heid van dit lustrum geeft het koor op vrijdagavond 19 september een uitvoering in de Nederlandse Her vormde kerk. Het concert, dat om half acht begint, wordt verder opge luisterd door een optreden van een dwarsfluitiste onder begeleiding van orgelspel. Verder is er ook ruimte voor samenzang gepland. Vogelvereniging Vogelvreugd hield vrijdag de jaarvergadering in café Havenzicht. Voorzitter K. Bicker opende de vergadering en gaf het woord aan notulist A. Bazen. Daar na meldde secretaris A.R Goedege- buure dat er een nieuw lid was in geschreven en daarmee komt het le dental op 108. Voorzitter Bicker deed nog enkele mededelingen over de districtstentoonstelling die op 18, 19 en 20 december wordt ge houden in gemeenschapscentrum Meulvliet in Tholen. Ook werden de ringen voor 1998 besteld. Bij de vroege en eerste bestelling werden in totaal 2240 ringen besteld. Bij het kweekpraatje over 1997 bleek dat er zeer wisselende resultaten waren geboekt. Na de rondvraag bedankte Bicker de aanwezigen en sloot de vergadering. De Hervormde jeugdverenigingen (Open Deur, Spoor 7, Ichthus, jon- gensverenignig Samuel en meisjes- verenigjng Shalom) houden mor genmiddag, vrijdag, de gezamenlij ke startdag van het nieuwe seizoen. Om kwart voor zes verzamelt de jeugd zich op de haven vanwaar met een boot naar Zierikzee wordt gevaren. Daar wordt een vossen jacht gehouden en ook de terugreis wordt per boot gemaakt. Ook niet- leden kunnen ter kennismaking met deze activiteit meedoen. Donderdag, vrijdag en zaterdag 11, 12 en 13 september VARKENSFILET 500 gram8,50 KIPFILET 500 gramƒ7,45 GEKOOKTE TONG 100 gram2,95 OLE 100 gramƒ1,98 GEBRADEN ROSBEEF 100 gram2,75 KOMKOMMERSALADE 100 gram0,99 SHOARMA 4 broodjes l SAMEN NU VOOR6,75 1 bakje knoflooksaus J Maandag, dinsdag en woensdag 15,16 en 17 september RIBLAPPEN - 1 KGƒ15,00 GEHAKT 500 GRAM l SAMEN VOORƒ10,00 SOEPVLEES 400 GRAM SAUCIJZEN 1 KG8,50 Advertentie I.M. Stavenisse In Hervormd verenigingsgebouw De Schuilplaats wordt donderdag 18 september om half acht een zen dingsavond gehouden. J. van de Ham, stafmedewerker van de Gere formeerde Zendingsbond (GZB) zal spreken over het werk van de bond in het algemeen en in Afrika in het bijzonder. Daarnaast wordt infor matie gegeven over de ledenwerfac tie van de GZB. Het bedrijf Vermeer infrastructuur uit Moerdijk begint in oktober met het aanbrengen van een nieuwe laag asfalt op het gedeelte van de Provincialeweg bij het watersnood monument 'de Vis'. Er wordt een nieuwe laag opgedraaid over de he le wegbreedte. Door middel van stoplichten wordt het verkeer gedu rende de werkzaamheden over één weghelft gedirigeerd. Vermeer doet in heel noord- en midden-Zeeland wegwerkzaamheden voor een to taalbedrag van ruim 1,4 miljoen. Sint- Maartensdijk Muziekvereniging Euterpe houdt zaterdag voor het derde achtereen volgende jaar een serenaderonde door het dorp. Mensen kunnen bij de muziekvereniging een serenade aanvragen voor een ander (bijvoor beeld iemand die jarig is, een bruid spaar, een jubilaris of gewoon zom aar iemand). De meeste belangstel ling wordt in Sint-Maartensdijk verwacht, maar als er voldoende aanvragen zijn, worden ook Stave nisse en Scherpenisse meegeno men. De serenades kunnen worden besteld bij voorzitter M.P. Steketee tel. 662205 of J. Knuist 663628. Binnenkort wordt de vervuilde grond van het tankstation van gara ge De Viet op de Markt wegge haald. Het karwei duurt ongeveer drie weken. Een deel van de Markt zal worden afgesloten. Bewoners in de directe omgeving worden van de werkzaamheden op de hoogte ge steld, zo lichtte ambtenaar W.A. Blaas maandagavond toe in de commissie openbare werken op een vraag van VVD-er R. Ravensteijn. Scherpenisse Een 35-jarige automobilist uit het Belgische Kapellen werd zondag door de politie bekeurd wegens het rijden onder invloed. De man werd op de Randweg aan gehouden. Op het bureau blies hij 435 pg/1 (één promille) en dat is bijna tweemaal de toegestane hoe veelheid. Omdat de man uit het buitenland kwam, werd hem volgens het lik- op-stuk-beleid metpen een boete van 600 gulden opgelegd. De man verklaarde dat hij een ritje aan het maken was om te bekoelen van een huiselijke twist. Bij een inbraak in zijn auto liep een 26-jarige inwoner een schade van 750 gulden op. Er werd zaterdag geprobeerd in de wagen in te bre ken, maar de dader ging er onver richter zake vandoor. De eigenaar bleef wel met de forse braakschade achter. Jan Rijstenbil heeft de huishoude lijke wedstrijd van schietvereniging Prinses Juliana gewonnen. Leen Bijnagte sleepte de wisselbe ker in de wacht voor het hoogste aantal rozen in één serie. De uitslag van de wedstrijd was: 1 Jan Rijsten bil 47 p; 2 Dies Lindhout 47 p; 3 Leen Bijnagte 46 p; 4 Rien Bolier 46 p; 5 Anton Bijnagte 45 p; 6 Nico Uijl 45 p; 7 Johan de Graaf 45 p; 8 Corné v.d. Slikke 45 p; 9 Koos v.d. Slikke 44 p; 10 Johan van Houdt 44 p; 11 Thijs Geuze 44 p; 12 Abel Potappel 44 p; 13 Bram Lindhoud 44 p; 14 Rien Oostdijk 43 p; 15 Maarten Joppe 43 p; 16 Peter Se- bregts 40 p; 17 Dirk Bolier 40 p; 18 Ad Hultermans 39 p; 19 Victor Cras 38 p; 20 Janus Sebregts 34 p. Voor de jeugd werd op de 12-me- terbaan een aparte wedstrijd met het luchtdrukgeweer verschoten. De uitslag hiervan was: 1 Richard Poot; 2 Arjan van der Slikke; 3 Maarten van Oeveren; 4 Marco Menheere; 5 Bennie Vogel; 6 Jan van Oeveren. Poortvliet De beheerscommissie van 't Ouwe Raed'uus heeft voor dit jaar nog drie evenementen geboekt. Woens dag. 17 september, verzorgt het duo Appie en Flappie een jeugdpro gramma vanaf twee uur. Op 25 ok tober wordt er vanaf half twee een hobbytentoonstelling gehouden. Tot slot is er op vrijdag 14 november een optreden van Engel Reinhoudt met liedjes in het Zuid-Bevelands dialect. Deze avond begint om half acht. Elke derde maandag van de maand, dus nu op 15 september, haalt de voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Sint- Philipsland Een Belgische vrachtwagenbestuur der heeft donderdagmiddag om twaalf uur op de Philipsdam een slagboom afgereden. De 35-jarige man uit Leuven reed met een truck met oplegger richting Bruinisse. Bij de brug van de Krammersluizen gingen de slagbomen net dicht. De bestuurder had dit te laat in de ga ten en de bomen zakten precies tus sen de truck en de oplegger. Daar door werd het rood-wit geblokte ding totaal vernield. Woensdagmiddag werd de brand weer opgeroepen om een schaap in nood te helpen. Het dier was het schor nabij De Sluis opgelopen en een voorbijganger dacht dat het bij opkomend water zou verdrinken. De brandweer kwam ter plaatse, maar het water bleek niet zo hoog te komen en ook de eigenaar van het schaap maakte zich niet onge rust. Er werd daarom niet ingegre pen. Het korps van Sint-Maartens dijk dat bij dergelijke 'kleine hulp verleningen' ook gewaarschuwd werd, kon halverwege omdraaien. De maandag daarvoor woedde er een bermbrand aan de Abraham Wisseweg. Een eenvoudige klus voor de brandweer die er binnen een kwartier mee klaar was. Er ver brandde 700 vierkante meter dijk. De muziekoptocht ter gelegenheid van het 95-jarig bestaan van mu ziekvereniging Concordia is een succes geworden. Behalve Euterpe uit Sint-Maartensdijk (die niet vol doende mensen op de been kon brengen) waren alle Thoolse mu ziekkorpsen aanwezig. Elk maakte apart een rondgang door het dorp. Velen stapten hun huis uit om de muzikanten te bekijken en beluiste ren. Men verzamelde weer in de Voorstraat waar onder leiding van Walter Siol één groot orkest werd gevormd. De partijen stonden bij elkaar, dus de verenigingen waren flink door elkaar gehaald. Vier marsen werden er ten gehore gebracht: Juniora, Golden Star, Symplicita en Drum- bo. Veel publiek had zich in de Voorstraat opgesteld om hiernaar te luisteren. Daarna marcheerde het mammoetorkest al spelend af naar dorsphuis De Wimpel. Het volgen de evenement van Concordia is een rondgang met fakkeloptocht op 19 september. Dan wordt vooraf ook de trekking van de loterij verricht in dorpshuis De Wimpel. De waterbak met modelboten was een trekker op het buurtfeest in de Jolstraat. Rechts bestuurslid Leen Potappel van buurtvereniging De Jolige Mossel. Op het pleintje aan de Jolstraat in Tholen heerst zaterdagmiddag een gezellige drukte. De Vlaamse kermis van buurtvereniging De Jolige Mossel slaat aan, vinden de bestuursleden Ed Schouten, Leen Potappel en Wim de Bie. Van alle leeftijden en 'groeperingen' zijn mensen erop afgekomen. Daar mee is het doel bereikt, vindt het bestuur. Aan tafeltjes onder par tytenten zit men gemoedelijk te praten, terwijl de jeugd zich ver maakt op de flipperkast, met het voetbalspel of de sjoelbak. Snoep, koffie met cake of een pannen koek, of een drankje is ook ver krijgbaar. Vlaggetjes en ballon nen vrolijken de zaak op, muziek klinkt. Langs de randen van het plein proberen buurtbewoners spulletjes te slijten die ze niet meer gebruiken. In een hoek is een waterbak ingericht waarin modelboten varen. Ook een ca- viabak staat er, maar de beestjes hebben niet veel zin om te lopen. De organisatie heeft veel mede werking ondervonden bij het or ganiseren van dit festijn, meldt Schouten. Ook is er positief op gereageerd dat het is uitgesteld wegens een sterfgeval in de buurt. Aan het eind van de middag is er voor de jeugd nog een house-uur- tje en 's avonds zullen zo'n 45 le den meedoen aan de barbecue. Daarvoor hangt de feestverlich ting al klaar. De Jolige Mossel or ganiseert behalve dit straatfeest ook een nieuwjaarsreceptie. Ver der wordt een attentie of kaartje geregeld bij bijvoorbeeld jubilea of ziekenhuisopname. De onder linge band versterken is het doel van de buurtvereniging. En dat lukt aardig, aldus Schouten. „Je hoort oudere mensen vaak vertel len hoe gezellig het vroeger was toen iedereen in de zomer 's avonds nog buiten voor zijn huis zat. We zijn daar deze zomer op het pleintje ook mee begonnen. Binnen de kortste keren zaten we met zo'n twintig man gezellig bij elkaar." Predikbeurten Zondag 14 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Muilwijk, Monster. 18.30 u. ds. Ten Hove, Ooltgens- plaat. vr 19/9 14.45 u. ds. Van Dijk, hu- welijksbev. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. da. Oele-Katsman. 17 u. dhr. Van Westen. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Vuuren, Maassluis. 18.30 u. ds. Van Benthem, Gene- muiden. GEREF. GEM. 10 en 18.30u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Veluw, Pesse. 18.30 u. ds. Van Veluw, gezamenlij ke jeugddienst met Ger. Kerk. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Alphen, Meliskerke. 18.30 u. ds. Van Veluw, jeugddienst in Ned. Herv. kerk. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van Benthem, Genemuiden. 18.30 u. ds. Van Vuuren, Maassluis. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. pastor Wiertz, eucharistie viering, Maria Hemelvaart, za 17.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebeds- en communie dienst. zo 9.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Cuperus, Nieuwerkerk a.d. IJssel. 18 u. ds. Van Ginkel, Goes. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. kand. Jochemsen, Eder- veen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 18/9 19.30 u. ds. Kort, Putten. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 17/9 19.30 u. ds. Monster, Bar- neveld. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Simons, Nieuw-Lekkerland. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 (H.D.) u. ds. Venema. 14 u. leesdienst. do 18/9 19.30 u. ds. Beens (H.D.). VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. 14.30 u. dhr. Van Westen, Borsele. GEREF. GEM. 10,*4.30 en 18.30 u. leesdienst. di 16/9 19.30 u. ds. Van Dieren, Stolwijk. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Brussaard, Wijngaarden. 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 17/9 19.30 u. stud. Van Krim pen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. Sint- Philipsland T.E. de Raat is aan de Hogeschool Zeeland, faculteit hoger econo misch onderwijs, geslaagd voor het examen bedrijfseconomie. Rode Kruis Tholen begint dins dag met een EHBO-cursus. Het is de bedoeling dat de deelne mers, als ze hun diploma be haald hebben, als vrijwilliger ingezet worden bij allerhande activiteiten waarvoor het Rode- Kruiskorps gevraagd wordt. Zoals wielerronden, voetbal toernooien, de Thoolse dag en wandelevenementen. Om bij al die activiteiten paraat te kunnen zijn, moet het Rode Kruis over voldoende mensen beschikken. Wie in dit werk geïnteresseerd is en al een EH- BO-diplqma heeft, is daarom ook welkom. Wie dat wil kan, in aansluiting op de cursus, op leidingen volgen in het kader van de rampenbestrijding (zo als opvang en verzorging). De EHBO-cursus wordt gege ven in het Rode-Kruisgebouw in Sint-Maartensdijk en begint om half acht. Inlichtingen en opgave bij mevr. T. de Vos (0166-692567), colonnecom mandant H. Moerenhout (0167-565304) of J. Jansen (0164-250951). HUISARTSEN Zaterdag 13 en zondag 14 sep tember. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 612400. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk, tel. 664126. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Wouters, Tholen, tel. 0166- 602699. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): mevr. P. Timmers,tel. 604969. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u„ Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 0166-602507 en 0166- 653146; St. Philipsland 0167- 572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113- 249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en ge sprekspartner bij dementie, tel. 030-6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 11 t/m vrijdag 19 sept. donderdag 11 10.12-22.52 vrijdag 12 11.32- zaterdag 13 0.17-12.57 zondag 14 1.37-14.12 maandag J5 2.47 - 15.12 dinsdag 16 3.47 - 16.07 woensdag 17 4.37 - 16.52 donderdag 18 5.27- 17.42 vrijdag 19 6.17-18.27 di 16/9 20.52 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M, De samenwerkende peuterspeelza len in Tholen én het bestuur van Olleke Bolleke te Sint-Annaland hebben er bij de provincie op aan gedrongen, de subsidie aan de stichting ondersteuning kinderop vang Zeeland (SOKZ) niet te verla gen. In hun brieven wijzen ze erop, dat de hoofdzakelijk door vrijwilligers gerunde peuterspeelzalen de des kundigheid van de SOKZ niet kun nen missen. Vooral omdat men tij dig moet kunnen inspelen op de voortdurend veranderende wet- en regelgeving. In hun antwoord verwijzen gedepu teerde staten naar de inmiddels door provinciale staten vastgestelde nota 'Zeeuws perspectief', waarin het welzijnsbeleid voor de jaren 1998 t/m 2001 is vastgelegd. Vol gens g.s. wordt in dat beleid vol doende rekening gehouden met de noodzaak tot ondersteuning van het peuterspeelzaalwerk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 2