Tholense Boys breekt door muur van verdedigers in openingsduel Smerdiek in nieuw tenue geen winst Overwinning op Bru viert WHS op boot Noad '67 haalt verrassend uit Nieuwe trainer laat Johan Schot als laatste man spelen DACOMEX Emergo begint met nipt verlies aan competitie Ruim verlies Vosmeer derby Wim van Dijke eerste bij prestatieloop Donderdag 11 september 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 JF korfbal Eerste punt Vosmeer 4 WHS 2 klopt Tern. Boys 2 Zaalvoetballers Meulvliet winnen eerste duels Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. flakkee verhuizingen b.v. Tholense Boys heeft de eerste winst op zak. Het ope ningsduel van de competitie werd met 3-1 van Brou wershaven gewonnen. Een lastige klus werd voor eigen publiek geklaard. De kampioen van de vierde klas wilde als debutant weinig risico nemen tegen de Thoolse ploeg. Tholense Boys werd gedwongen om het spel te maken en moest proberen een gat te vinden in de muur van verdedigers. In de eerste helft liep men stuk op de stugge verdediging van Brouwershaven, maar na rust werd het veldoverwicht in de score tot uitdrukking ge bracht. Vroege achterstand Nieuwe laatste man Winst maar niet tevreden Nieuw WHS 5 wint met 0-3 Debutant SPS verliest eerste duel SPS zonder gevaar Teleurstellende start voor Smerdiek Stavenisse blij met gelijkspel Smerdiek geeft voorsprong weg 'ORT EXPO Ook voor Emergo is het nieuwe veldsei- zoen begonnen. Het eerste team begon tegen Vios uit Numansdorp. Nadat de ploeg uit Sint-Maartensdijk met 0-2 achter kwam te staan, zorgde Marco v.d. Hoek met twee doelpunten voor de ge lijkmaker. Daarna liep Vios weer uit tot 2-5 alvorens Jan Duine en Ad Farla de spanning weer terugbrachten door de ruststand op 4-5 te brengen. In de twee de helft werd het een felle wedstrijd waardoor de scheidsrechter regelmatig de fluit moest hanteren en veel strafwor- pen uitdeelde. Vanaf 6-6 ging de stand gelijk op, maar uiteindelijk trok Vios aan het langste eind en won nipt met 10- 11Voor Emergo scoorde Jan Duine nog drie keer en verder maakten Arnet van 't Veld, Jessica de Rijke en Irene Farla treffers. Emergo 2 begon tegen Vios 3 niet echt geconcentreerd, waardoor de tegenstander uit Numansdorp snel kon uitlopen naar een 0-6 ruststand. In de tweede helft wist de Sint-Maar- tensdijkse ploeg te voorkomen dat de nederlaag nog veel groter werd. Emergo verloor uiteindelijk met 1-8. Het enige doelpunt voor Emergo werd gemaakt door Maira Wijngaarden die, nadat ze een strafworp miste, gelijk onder de korf scoorde. Het derde team van Emer go begon aan zijn eerste wedstrijd als seniorenploeg. Desondanks boden de voormalige junioren goed tegenstand aan Togo 5 uit Goes. Kristian van Heemskerk opende de score, maar Togo kwam nog voor rust terug tot 1-1. In de tweede helft speelde Emergo fanatiek en verraste de tegenstander met goed ver dedigen en vlot aanvallen. Uiteindelijk werd de eindstand bepaald op 4-2 waar bij Aswintha Konijnenburg, jaco Rip en Jaco van Dis scoorden voor Emergo. De kampioensploeg Emergo B trad aan tegen Vios uit Willemstad en begon goed. Via twee doelpunten van Jaco van Heemskerk en een treffer van Patrick Durieux leidde de ploeg uit Sint-Maar tensdijk bij rust met 3-2. In de tweede helft werd er weinig gescoord, maar Emergo hield met 4-3 de twee punten thuis. Jaco van Heemskerk scoorde zijn derde doelpunt. Emergo D speelde goed tegen Korvo D en kreeg veel kansen. Toch opende Kor vo de score. Maar direct hierna bracht Wim de Paauw zijn ploeg weer langszij. Het bleef tot aan het laatste eindsignaal 1-1. Robert van der Laan maakte zijn (verdienstelijke) debuut bij Emergo. Emergo F speelde een leuke partij tegen Juliana F. Beide teams kregen aardig wat kansen, maar Juliana won net met 1-2. Harmen van Heemskerk zorgde voor het enige doelpunt aan Sint-Maar- tensdijkse zijde. Clarissa Wijngaarden maakte een goed debuut. Programma 13 september: Tjoba 4- Emergo, Zaamslag 3-Emergo 3, ELKV B-Emergo B, Emergo D-ELKV D 12 u., Ado F2-Emergo F. Reserve zesde klasse Tegen Ves 7 heeft de vierde keus van Vosmeer het eerste competitiepunt in de wacht gesleept (3-3). Pas vijf minuten voor het eindsignaal werkten de Thole- naren hun achterstand weg. Ves was halverwege de eerste helft op voorsprong gekomen. De Oudenbosche spits kon via een combinatie door het midden zonder problemen scoren. Ves had meer balbezit en liet doelman Fred Janmaat nog voor de rust een tweede keer het nakijken. In de tweede helft was Vosmeer sterker. Na een kwartier werd Leo Havermans aangespeeld door Jack Mosch. Hij stuurde Martin v.d. Plas de diepte in en deze rondde goed af, 2-1Via een coun ter liep Ves uit naar 3-1, maar Vosmeer gaf de moed niet op. Uit een combinatie door het centrum speelde Frans Havermans de doelman uit en scoorde beheerst 3-2. Vijf minu ten voor tijd keerde de Brabantse keeper nog wel een hard schot van Leo Haver mans, maar de terugspringende bal werd door Martin v.d. Plas alsnog in de linker benedenhoek gedeponeerd. Zesde klasse Het streekduel tegen NVS is voor Vosmeer teleurstellend verlopen. De openingswedstrijd van de com petitie werd door de Brabanders ge flatteerd met 0-6 gewonnen. En de Tholenaren beëindigden het duel met negen man. Vosmeer kreeg in de beginfase mo gelijkheden om de score te openen, onder meer uit een voorzet van Wim Dorst. In plaats daarvan scoorde NVS na twaalf minuten. Uit een hoekschop leek de gelijk maker tot stand te komen, maar de bal werd op de lat gekopt. Even la ter ging een schot van Jacco Vaders naast. De bezoekers uit Nieuw-Vos- semeer waren net wat feller dan de thuisploeg, die maar een schim was van het team dat een paar dagen eerder tegen Tholense Boys aant rad. Ook na de rust zat Vosmeer niet in de wedstrijd. De aanvallen door het midden - de vleugels werden wei nig benut - waren geen probleem voor de NVS-verdedigers. In de be ginfase leek Rini Plompen op weg naar een treffer, maar zijn schot werd weggekopt. Inmiddels was Leon van Treijen in de ploeg geko men voor Aike Hommel. Na een kwartier kwam Vosmeer met tien man te staan, toen Louis v.d. Laak een rode kaart kreeg. Van der Laak stuitte een doorgebroken NVS-aan- valler door hem in het strafschop gebied onderuit te halen. Uit de toe gekende penalty scoorden de Bra banders 0-2. Het was in feite de be slissing. Trainer Ad de Jong bracht Arno Deurloo nog in het veld voor Wim Dorst. Halverwege de tweede helft kon NVS, dat overigens ook niet imponeerde, 0-3 scoren en na een half uur werd het 0-4. Een klei ne tien minuten voor het einde kreeg John Vroegop zijn tweede ge le kaart en kon eveneens voortijdig gaan douchen. Vosmeer geloofde er toen helemaal niet meer in en de 'Brabanders, vorig seizoen gedegra deerd uit de vijfde klasse, scoorden in de resterende tijd nog twee keer. Reserve eerste klasse WHS 2 opende de competitie in de hoogste reserveklasse met een 1-2 over winning bij Terneuzense Boys 2 na een 0-0 ruststand. In dezelfde klasse verloor Tholense Boys 2 met 4-1 bij Kogelvan gers 2. In Terneuzen kwam WHS er de eerste helft niet aan te pas. Bij spaarza me uitvallen stonden de spitsen Arie Fa se en Sander Westdorp geïsoleerd. On danks het veldoverwicht schiep de thuisclub echter geen kansen. De beste mogelijkheid was nog voor WHS, toen Corné van Tilbeurgh alleen voor de keeper de bal van zijn voet liet springen. Na rust kreeg WHS meer vat op de wed strijd met Vincent de Jonge op de plaats van Leo Vroegop. Op het middenveld werden duels gewonnen, maar deson danks opende Terneuzen de score met een strafschop. Bij een dieptepas haalde Jan van 't Hof zijn tegenstander onderuit en de penalty betekende 1-0. De Zeeuws-Vlamingen roken meer, maar het duurde allemaal te lang. Toen bij het uitverdedigen Richard de Jonge de bal onderschepte en in het penalty-gebied onderuit werd gehaald, was de tweede strafschop een feit, maar dit keer voor WHS, dat via De Jonge zelf gelijk maakte: 1-1. Vlak daarna werd het 1-2 toen broer Vincent de Jonge zich langs twee tegenstanders knokte en de bal mooi om de keeper krulde. Terneuzen bezorgde WHS-döelman Amé van Vos sen nog wel gevaarlijke momenten, maar samen met de hard werkende ver dedigers werd de voorsprong behouden. WHS was met uitvallen nog het gevaar lijkst, maar Richard de Jonge, Sander Westdorp en Corné van Tilbeurgh ver zuimden om de voorsprong te vergroten. Daardoor bleef het tot de laatste minuut spannend. WHS 2 was dik tevreden, want een gelijkspel was meer op zijn plaats geweest. Atletiek In Brielle was veteraan Wim van Dijke de snelste atleet op een duurloop over 50 kilometer, het rondje Voorne. In 3 uur, 26 minuten en 14 seconden kwam hij als eerste van het totale deelnemers veld over de finish. Piet Hage uit Scherpenisse kwam op bijna 20 minuten achterstand als vierde binnen. Naast de lange afstand maakte de stevige wind het de deelnemers bij deze prestatieloop behoorlijk lastig. Van Dijke is tevreden over zijn prestatie en richt zich nu op de Schipholloop, die in november wordt georganiseerd. „Sa men met nog een atleet ben ik drievou dig winnaar van deze wedstrijd. Graag zou ik na 62 kilometer nog een keer wil len winnen", aldus Van Dijke, die zijn trainingen afstemt op deze wedstrijd in het najaar. Van Dijke werd in Brielle eerste overall en eerste bij de veteranen m. 45, Hage vierde overall en eerste veteranen m. 50. Ondanks dat er tussen de 30 en 40 km, 10 km over het strand werd gelopen (nat en los zand) kwamen er goede tijden uit de bus. Zaalvoetbal Zaalvoetbalvereniging Meulvliet/Ver- hoeven koeltechniek is het seizoen sterk begonnen. Het team plaatste zich voor de tweede bekerronde door een 9-5 overwinning tegen de Driesprong. In Wouw werd maandagavond de eerste competitiewedstrijd gespeeld tegen Heerle. Meulvliet ging met een ver zwakt team naar Wouw. Naast doelman Weijts ontbraken ook spelers als Erwin de Nijs, Jan Groenewegen, Hassan El Jilali en Erik Nieuwkoop bij de opening van de competitie. Marco v.d. Wielen verdedigde nu het doel en ook het gemis van de andere spelers werd goed opge vangen. Met een 3-2 voorsprong ging het Thoolse team rusten. In de tweede helft leek Meulvliet in de problemen te komen. De voorsprong werd prijs gege ven en binnen een kwartier stonden de Tholenaren met 4-3 achter. In de slotfa se kwam Meulvliet sterk terug en zorg den John Nieuwkoop en Bas Verduit dat de eerste overwinning in de tweede klas van de KNVB werd gehaald. Voor rast werden de Thoolse doelpunten gemaakt door John Nieuwkoop (2x) en uitblinker Bas Verduit. Middelham Is Tel. 0187-482188 Hellevoetsluis Tel. 0181-320016 Zierikzee 0ud-Bet|er1and Tel. 0111-413163 Tel. 0186-613624 Advertentie LM. Piet den Boef, nci een avontuur bij Veere weer terug bij Tholense Boys, in duel met Brouwershaven. Leider Marco v.d. Wielen had sterk de indruk dat Brouwershaven voor een puntendeling naar Tholen was gekomen. Het team van trainer Pim Potappel uit Stavenisse wilde zelf niet voetballen en liet zich volledig terugzakken op eigen helft, zodat ook Stavenissenaar William Smits weinig aanvallende acties kon ver richten. De andere Stavenissenaar, Leen Lemson, is wegens de ziekte van Pfeiffer voor lange tijd uitge schakeld. Trainer Potappel had al vooraf aangekondigd om met een verdedigende instelling tegen Tho lense Boys te beginnen. Hij en de St. Annalandse trainer Peter van Poortvliet van WIK uit Kerkwerve zien de Thoolse ploeg als de toren hoge favoriet voor het kampioen schap. Derde klasse Debutant Brouwershaven begon nog voortvarend en kreeg na acht minuten spelen een strafschop toe gewezen, nadat verdediger Chris tian van Haaften een overtreding beging. De scheidsrechter legde de bal te recht op de stip, waarna Brouwers haven de penalty verzilverde. Tho lense Boys herstelde zich goed en wist de partij volledig naar haar hand te zetten. Brouwershaven trok zich massaal terug om de aanvallen van de thuisploeg op te vangen. Voor rust had Tholense Boys duide lijk moeite om een opening te vin den. De aanvallen strandden rond om het strafschopgebied, waar Brouwershaven weinig kansen weggaf. „De eerste helft speelden we tactisch heel goed. Perfect zelfs", aldus trainer Pim Potappel in de Zierikzeesche Nieuwsbode. Een getergd Tholense Boys wist in de tweede helft eindelijk de ope-, ning te vinden. Trainer Paul van Buuren besloot om Francel Kousemaker in het veld te brengen voor Christian van Haaf ten. De wissel pakte gunstig uit voor de thuisploeg, want na rust slaagde Tholense Boys er diverse keren in om de achterlijn te halen. Dit resulteerde binnen vijf. minuten in de gelijkmaker. Vanaf de achterlijn werd de bal te ruggetrokken op Johan Schot, die met een schot de doelman op de proef stelde. De keeper keerde de inzet, maar was geklopt toen Piet de Graaff de terugspringende bal inschoot: 1-1. Een steeds sterker spelende Tholen se Boys kwam enkele minuten later op voorsprong na een schitterende actie van Francel Kousemaker. De invaller trok de bal goed voor, waarna René v.d. Berge met een kopbal de doelman verschalkte: 2-1. Door de 2-1 stand werd Brouwers haven gedwongen om aanvallender te spelen, waardoor er voor de aan vallers van Tholen meer ruimte kwam. Vooral via de rechterkant rukte Hassan El Jilali als opkomen de verdediger verschillende keren sterk op. Vijf minuten voor tijd stel de Piet de Graaff de winst voor Tholense Boys definitief veilig. De spits werd door een verdediger van Brouwershaven gevloerd, waarna hij zelf de strafschop verzilverde: 3-1. Bij deze eerste competitiewedstrijd liet trainer Paul van Buuren routi nier Johan Schot als laatste man spelen. Leendert de Graaff, die vo rig seizoen op deze positie speelde, miste door vakantie een deel van de voorbereiding en deed zaterdag met het reserveteam mee. Bij Tholense Boys wordt echter verwacht dat Jo han Schot als laatste man blijft spe len en Leendert de Graaff een posi tie op het middenveld krijgt. „Tegen Brouwershaven hebben we een goede start gemaakt. Belangrijk winstpunt is dat Tholense Boys nu ook de punten pakt tegen een ploeg die zelf niet wil voetballen", aldus een tevreden Marco v.d. Wielen, die als leider trainer Paul van Buuren assisteert. Reserve vierde klasse Tholense Boys 3 won zaterdag welis waar met 4-2 van SSV 3, maar echt te vreden was leider M. van Ast niet. „We hebben veel te slordig met onze kansen omgesprongen. Het had met de rast al beslist kunnen zijn. en het is nog maar het begin van de competitie, maar de eerste klap is een daalder waard", zegt Van Ast. Het was Robbie Deurloo die in de twintigste minuut 1-0 scoorde. Het leek goed te gaan, maar SSC kwam langszij door een fout van de Thoolse keeper. Hij riep Tos', maar liet de bal toch gaan: 1-1. Door een verdedigings- fout in de 42e minuut kwam SSV zelfk voor te staan. Na rast kwam Marco van der Wielen (eigenlijk een speler uit het vierde) in het veld. Wegens blessureleed bij het eerste en tweede elftal, moest Tholense Boys 3 namelijk nogal wat spelers afstaan. Van der Wielen scoorde in de 50e minuut de gelijkmaker. Een kwartier later kreeg hij een buitenkansje toen hij een strafschop mee kreeg omdat hij werd gevloerd in het zestien-meter- gebied. Van der Wielen schoot echter te gen de paal. Vijf minuten later maakte hij deze misser weer goed door alsnog 3-2 aan te tekenen. Franky Tazelaar stel de de winst veilig met een treffer in de 86e minuut. Leider Van Ast hoopt dat het in de volgende wedstrijden nog wat beter zal gaan. „We hebben best een goed team als het helemaal compleet is. We hebben ondermeer Johan de Korte die van WC is overgekomen. Vorig jaar zijn we gedegradeerd en we willen toch echt wel proberen om weer terug te ko men in de derde klasse reserve", zegt Van Ast. Reserve vijfde klasse Een nieuw elftal, WHS 5 en ook een nieuwe tegenstander. Waarde 2, dat door een gewijzigde competitie-indeling op het laatste moment het reisdoel van de St. Annalanders was. Het pakte goed uit voor WHS 5, dat met 0-3 won. Het elftal bestaat voor de helft uit spelers van oud- WHS 5, dat twee seizoenen terug actief was, alsmede enkele nieuwe leden, van wie sommigen al meer dan tien jaar niet meer gevoetbald hadden. Na een voorbe reiding van drie wedstrijden volgde het eerste competitieduel. Vooraf was er de angst, dat een tweede elftal als dat van Waarde te hoog gegrepen zou zijn voor het nieuwe WHS 5 en na een indruk wekkende warming-up van de thuisclub. nam die vrees alleen maar toe. WHS be gon met een 4-4-2 opstelling en het overwicht op het middenveld speelde Waarde parten. Bram Gunter scoorde halverwege de eerste helft, na een sla lom rond zeker vier spelers. Het stuiter balletje verraste de keeper: 0-1Na twee wissels zorgde een fraai afstandsschot van Han Vroegop in de tweede helft er voor dat WHS met 0-2 het tempo wat kon laten zakken. Een kwartier voor het einde bepaalde Anco Fase, na een voor treffelijke voorzet van Marijn Snoep, de eindstand op 0-3. Waarde verhoogde de druk nog wel, maar zonder treffers zodat WHS 5 de eerste competitie-wedstrijd overtuigend won. Miva. De stichting Miva houdt haar jaarlijkse actie onder het motto 'zon der vervoer ben ik nergens'. De stich ting steunt kerken een aanverwante ontwikkelingsorganisaties in de Der de Wereld. De actie wordt dit week einde afgesloten met een collecte. Het standaardteam van Smerdiek is aan het begin van de competitie in het nieuw gestoken door Dacomex. Het im- en exportbedrijf uit de smalstad sponsort de voetbalclub al jaren. De vierdeklasser, vorig seizoen in de nacompetitie strijdend voor promotie, begon het nieuwe voetbaljaar teleurstellend met een 2-4 nederlaag tegen Nieuwdorp. (Advertentie LM.). WHS is de competitie voortvarend begonnen. Met de boot gingen de St. Annalanders naar Bruinisse, waar een 2-4 overwinning tegen Bruse Boys werd behaald. Debutant SPS kon bij het eerste optreden in de tweede klas het hoofd niet boven water houden. In Poortvliet kreeg men met 0-3 klop van Middelburg. Tweede klasse WHS maakte van de eerste uitwed strijd in de competitie een leuk uit stapje. De spelers en supporters vertrokken vanaf de haven met de boot naar het vissersdorp Bruinisse, waar tegen Bruse Boys de eerste krachtmeting van het seizoen volg de. WHS doorstond de proef goed en keerde met een 2-4 overwinning op zak in feeststemming terug naar St. Annaland. „Dit had ik niet ver wacht", aldus een tevreden Theo Moerland, die als oud-trainer van Bruse Boys extra blij was met de zege. „Het is bij WHS niet gebrui kelijk om de competitie goed te starten. Wel vond ik het spel van ons te wisselvallig." Vooral in het eerste kwartier bleef WHS tegen een gemotiveerd Bruse Boys moeizaam op de been. Drie keer kwamen de voorhoedespelers van de thuisploeg gevaarlijk voor het doel. „De organisatie was slecht. Wij hadden veel mazzel dat dit niet werd afgestraft", oordeelt trainer Moerland. De St. Annalan ders overleefden het eerste kwar tier, maar kwamen na ruim twintig minuten spelen op een verdiende achterstand. Een verdedigingsfout werd door Bruse Boys afgestraft. Na de 1-0 achterstand kreeg WHS meer grip op het spel. Leon van den Ouden zorgde voor het eerste ge vaar. Een vrije trap miste net doel, maar enkele minuten later kopte hij een voorzet van William Vroegop goed in, maar de doelman voor kwam met een mooie redding de gelijkmaker. Na een half uur spelen was Patrick Ketting wel succesvol. De spits scoorde de gelijkmaker na goed voorbereidend werk van Wil liam Vroegop en Leon van den Ou den: 1-1. In de slotminuut van de eerste helft werd Vroegop door een overtreding gestuit. Uit de vrije trap kwam WHS op voorsprong. Op rechts werd de geheel vrije Jeroen Fase aangespeeld, wiens voorzet door Johan van der Repe snoeihard werd ingekopt: 1-2. Na rust begonnen de St. Annalan ders voortvarend. Een lange bal werd door Jeroen Fase teruggekopt op Patrick Ketting, die met een mooi schot WHS op een 1-3 voor sprong bracht. Na slecht uitverdedi gen van Bruse Boys sloeg de spits van WHS opnieuw toe en bracht hij WHS met zijn derde treffer op een ruime 1-4 voorsprong. Matchwin- naar Patrick Ketting, die vorig sei zoen nog in het reserveteam speel de, had zijn werk gedaan en werd voor de laatste 25 minuten vervan gen door Harm Moerland. WHS verzuimde vervolgens om tegen het aangeslagen Bruse Boys de score verder op te voeren. De thuisploeg maakte met een kwartier te spelen 2-4, maar de overwinning voor de St. Annalanders kwam geen mo ment in gevaar. Voor de slotfase maakte routinier Rien Fase, die vo rige week aangaf het inpassen van jeugdspelers te willen stimuleren, plaats voor junior Hans van den Ouden. Met een 0-3 nederlaag tegen Mid delburg had SPS een teleurstellend debuut in de tweede klas. Voor ei gen publiek kon de voetbalcombi natie uit Poortvliet/Scherpenisse niet imponeren. Het veldspel was redelijk, maar voor Middelburg te voorspelbaar. Moeiteloos hield de verdediging van de bezoekers stand. Slechts één keer zorgde SPS voor gevaar. Uit een voorzet van Sjaak Quist kwam Jaco Jansen in kansrijke positie, maar de spits schoot de bal over het doel. Mid delburg was doeltreffender en opende na een kwartier spelen de score, door te profiteren van non chalant uitverdedigen van SPS. Bij de 0-1 achterstand werd verde diger Edwin Feijtel vervangen door Peter Noordijke. SPS probeerde met combinatievoetbal terug in de wedstrijd te komen, maar de aan vallen strandden rondom het zes tien meter gebied. Na rust werd de Thoolse tweede klasser gedwongen om meer risico te nemen. Laatste man Dick Uijl ging aanvallender spelen, waardoor de aanvallers van Middelburg meer ruimte kregen. De bezoekers profiteerden hiervan en maakten halverwege de tweede helft de tweede treffer. Voor de slot fase werden bij SPS Wim de Groen en jeugdspeler Johnny van Dijke als verse krachten in het veld ge bracht, maar SPS kwam in deze eerste competitiewedstrijd niet tot scoren. Vlak voor het eindsignaal was het Middelburg dat de eind stand bepaalde op 0-3. Ook debu tant Kruiningen begon het tweede klas avontuur met een nederlaag. Zaterdag staan de twee oud-klasge noten tegen elkaar en hoopt SPS meer kans te maken op een goed re sultaat. Noad '67 heeft de eerste klap uitgedeeld in de vierde klas. De St. Phi- lipslanders zijn de competitie gestart met een 6-0 overwinning op Uni- tas '30. Kees van Tiggele scoorde drie keer. In de Zeeuwse klasse be haalde Stavenisse in Zaamslag een prima gelijkspel en stelde Smerdiek teleur met een 2-4 nederlaag tegen Nieuwdorp. Vierde klasse Voor de supporters van Noad was het zaterdag in St.Philipsland weer genieten. Na een moeizaam seizoen in de derde klas, wat resulteerde in degradatie, hoopt Noad in de lagere klasse een gooi te doen naar de prijzen. De start was overtuigend. Met een klinkende 6-0 overwinning op Unitas '30 voeren de St.Philips- landers na één speeldag de ranglijst aan. „Goed voor het zelfvertrou wen, maar wij blijven met beide be nen op de grond staan", aldus trai ner Kees Stoutjesdijk, die in de be ginfase van het seizoen al leuke re sultaten met de club heeft behaald. De trainer kan het niveau van de Brabantse tegenstanders moeilijk inschatten. „Het zijn veel onbeken de ploegen. Wij moeten blijven uit gaan van eigen kwaliteit en probe ren aan de winnende hand te blij ven." Tegen Unitas '30 maakte Leo Zuid weg na 12 minuten de eerste competitietreffer. De gevaarlijke spits rondde een voorzet van Winf- red Kaashoek koelbloedig af. Hal verwege de eerste helft was het Kaashoek zelf, die voor een 2-0 voorsprong zorgde. Een sterker spelend Noad kreeg mogelijkheden om de score verder op te voeren, maar de derde treffer liet op zich wachten. Tien minuten voor rust kwamen de St. Philipslanders helemaal op ro zen te zitten, toen een speler van de bezoekers een rode kaart kreeg we gens commentaar op de scheids rechter na het geven van een waar schuwing. In de tweede helft buitte Noad de numerieke meerderheid prima uit. Verdediger Erwin Kot maakte plaats voor Erik Fonteijne, die als extra aanvaller in het veld werd gebracht. Met twee doelpun ten bracht Kees van Tiggele de stand op 4-0, waarna Johan Reijn- goudt de vijfde treffer noteerde. In de slotminuut bepaalde Kees van Tiggele de eindstand op 6-0. Stavenisse trok zaterdag met de veerboot de Westerschelde over naar Zaamslag, waar een verdien stelijk 3-3 gelijkspel werd behaald. „Als je een punt weghaalt bij een ploeg die vorig seizoen uit de derde klas degradeerde, dan mag je niet mopperen", zegt leider Louis Wes- dorp. In de vrij gelijkopgaande eer ste helft nam Stavenisse zelfs tot twee keer toe een voorsprong. Ro nald Post zorgde na een voorzet van Wim Marinissen in de 15de minuut voor 0-1, maar Zaamslag wist het evenwicht te herstellen: 1-1. Nog voor de thee bracht Adrie Smits de bezoekers echter opnieuw aan de leiding: 1-2. In de tweede .helft do mineerde Zaamslag, dat 2-2 maakte en een 3-2 voorsprong nam. Stave nisse gaf zich echter niet gewonnen en maakte tien minuten voor het einde nog gelijk, opnieuw door Ro nald Post. Smerdiek begon de nieuwe compe titie thuis tegen Nieuwdorp. Voor Smerdiek één van de nieuwe tegen standers in de vierde klasse. Het eerste half uur waren de blauw zwarten de betere ploeg. Men kreeg enkele kleine kansjes. In de vijf tiende minuut ging Alex v.d. Reest op rechts goed door en hij gaf een voorzet die door Erik van Haaften verlengd werd tot bij Niels Hage die uithaalde en de stand op 1-0 bracht. Vijf minuten later bracht een fraai doelpunt van Van Haaften - die de bal op eigen helft ophaalde en met de bal aan de voet iedereen het nakijken gaf - de stand op 2-0 voor de thuisploeg. Na een half uur kwam Nieuwdorp beter in de wed strijd doordat Smerdiek teveel ging discussiëren over beslissingen van de scheidsrechter. In de blessuretijd van de eerste helft werd het 2-1Na de rust zag men een beter Nieuw dorp dat na vijf minuten langszij kwam. Na een kwartier volgde 2-3 uit een strafschop. Smerdiek ging hierop in de aanval, maar tot echte kansen kwam het niet. Vlak voor het einde van de wedstrijd werd het 2-4 via een - door Smerdiek - be twist doelpunt. De bal stuiterde vol gens de blauw-zwarten via de on derkant van de lat terug het veld in, maar de arbiter wees op de midden stip. Smerdiek verloor van een goe de ploeg, maar had de nederlaag uiteindelijk aar zichzelf te danken. 'SINT MAARTENSDIJK HOLLAND'

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 13