Verjonging WHS is belangrijk „Geen promotie, dan zelf stapje hoger" Alles vergeten en weer fris beginnen Van Boeiende finale en talentvolle winnaar in Thoolse wielerronde Thoolse renners haken af; Twijfel bij comité Donderdag 4 september 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Routinier Rien Fase blij met jeugdspelers Blij met SPS John Vroegop blijft nog bij Vosmeer Luxeprobleem Mark de Weerd nieuwe trainer van SPS: Keukens Sanitair Sauna's Tegels Verademing Afvalkoers Waardering renners Ontiegelijk hard Voor innemingen of opgeven tnj Pompstraat 10 in Steenbergen. Tel. 0167-566831 of567357 11 Routinier Rien Fase wil de jeugd van WHS laten doorbreken. Routinier Rien Fase is al vele ja ren een belangrijke pion op het middenveld van WHS. Een goed zicht op het spel in combinatie met een goede balbeheersing ma ken hem tot een waardevolle spe ler. Vorig seizoen deed WHS lan ge tijd mee voor het kampioen schap, maar Rien Fase verwacht niet dat die prestatie wordt geë venaard. „Een plaats in de mid denmoot zou mooi zijn. De inpas sing van de jeugdspelers binnen het team is het belangrijkste doel", aldus Rien Fase. Voor het nieuwe seizoen proberen de jeugdspelers Ivan Hage, Michel Mosselman, Harm Moerland, Je roen Fase (neef van Rien), Hans den Ouden en Hans Akkermans een plaats in de basis te veroveren. „De doorstroming van jeugdspelers is een goede zaak. Verjonging is heel belangrijk voor de toekomst van WHS. De winst van de Tholencup was voor ons een opsteker. Tijdens de finale tegen Noad zijn verschillende jeugdspelers opge steld. De hele voorbereiding is vrij goed verlopen, maar wij hebben nog weinig goede tegenstanders ge had. Met Bruse Boys openen we de competitie tegen een lastige tegen stander. Iedereen zal voor deze wedstrijd scherp moeten zijn. Als er iemand verzaakt, ga je als team de teil in. Zaterdag zal blijken waar we als ploeg werkelijk staan", meent Rien Fase. De speler van WHS durft geen voorspelling te doen over de titel kandidaten. „Er zijn bij verschillen de teams nogal wat verschuivingen doordat spelers van club zijn veran derd. De eerste wedstrijden van de competitie zullen aantonen wat ie dere ploeg in zijn mars heeft." De St. Annalander hoopt op een plaats in de middenmoot. „Kam pioen zullen we dit jaar niet wor den. Dit seizoen moeten wij vooral gebruiken om de jeugd in te passen in het team. Als dat goed gaat kun nen we het volgende seizoen mis schien oogsten." Fase verwacht dat WHS met twee spitsen zal gaan spelen en rekent erop dat Patrick Ketting een vaste plaats in het team zal krijgen. Ket ting speelde vorig seizoen nog voor het reserveteam, maar had bij de oefenduels een vaste plaats in de basis. In de voorhoede beschikt WHS nu ook over de van SPS ge komen William Vroegop, maar Alex van der Reest is naar Smer- diek vertrokken. „Wij hebben een brede selectie, waarbij er altijd een beroep kan worden gedaan op spe- Tweede klasse Iers van het reserveteam. Door de komst van de jeugdspelers zullen er verschuivingen komen in het elftal en is er meer concurrentie voor een basisplaats. Als een jeugdspeler op mijn positie net zo goed presteert, dan heb ik er geen enkel probleem mee als de trainer de voorkeur geeft aan de aankomende jeugd", aldus Rien Fase. Dit seizoen moet WHS de eer van hoogst spelende eilandelijke vereni ging delen met SPS. „Het spelen van een streekduel is voor spelers en toeschouwers leuk. Wij zijn dan ook blij met de komst van SPS. Zij hebben de pech dat diverse spelers op het hoogtepunt van het seizoen de club hebben verlaten. SPS zal het in deze klasse best moeilijk krijgen. Bij de Tholencup maakten ze nog niet zo'n sterke indruk. De voorbereiding zegt echter niet veel, vanaf zaterdag gaat het pas echt tel len." In mei was er druk telefoonver keer tussen John Vroegop en Fl oor Verhagen van WC '68. De Halsterse club had grote belang stelling voor de behendige spits van Vosmeer. Bij een gesprek in hotel De Ram was de zaak bijna beklonken, maar John Vroegop besloot uiteindelijk toch om zijn dorpsclub trouw te blijven. „Met de komst van een nieuwe doelman en de terugkeer van Louis v.d. Laak wil ik het nog één seizoen bij Vosmeer proberen. Wij moeten nu een goede kans maken op promotie. Blijven we in de zesde klas, dan ga ik waar schijnlijk toch elders voetballen", verklaart de 25-jarige Vossemeer- der aan de vooravond van de competitie. Wil Vosmeer de topscorer binnen de gelederen houden, dan zal er dit Zesde klasse seizoen een prijs behaald moeten worden. Voor de laagst spelende Thoolse voetbalvereniging is de spits van grote waarde. Vorig sei zoen trof John Vroegop 17 keer doel, waarmee hij alleen Niels Ha- ge van Smerdiek voor zich moest dulden in het Eendrachtbode top scorerklassement. Vosmeer bereikte de nacompetitie, maar slaagde er net niet in om een plaats in de vijf de klas te bemachtigen. „Dit seizoen zijn wij sterker gewor den", meent John Vroegop. „Door de komst van doelman Michael Beens is het keepersprobleem op gelost en met Louis v.d. Laak heb ben we een sterkere bezetting op het middenveld. Vosmeer moet zeker in de bovenste regionen mee kunnen draaien en kans maken op een periodetitel. Omdat ik verwacht dat wij een prijs kunnen behalen, heb ik besloten bij Vosmeer te blijven. Lukt het dit sei zoen niet, dan zal ik waarschijnlijk zelf een stapje hoger gaan spelen." De spits van Vosmeer speelt nog maar sinds vier jaar bij Vosmeer. Als jeugdspeler verdedigde hij de oranje-zwarte kleuren, maar be dankte naderhand als lid. Na negen jaar niet als voetballer actief te zijn geweest, meldde hij zich met een paar vrienden weer bij de club aan en ging in het vierde team spelen. „Het was trainer Roger Withagen die mij naar de selectie heeft ge haald", vertelt John Vroegop over zijn merkwaardige voetballoop baan. Vorig seizoen speelde Vroegop ach ter de spitsen, maar nu verwacht hij dat hij samen met Jacco Vaders in de spits mag spelen en dat Louis v.d. Laak en Arno Deurloo het mid denveld zullen bezetten. „Ik denk dat de trainer voor moeilijke keuzes komt te staan dit seizoen. Ook en kele spelers van het derde team wil len zich beschikbaar stellen voor de selectie enmogelijk komt jeugd speler Arjan Verkamman in aan merking voor een plaats in het hoofdteam. Als alles fit is dan is er veel concur rentie voor de basisplaatsen en dat is voor Vosmeer een luxepro bleem", aldus John Vroegop, die begrepen heeft dat trainer/speler Ad de Jong zich meer tot het coachen wil beperken. „Maar is de nood aan de man, dan is hij altijd inpasbaar." De topscorer van Vosmeer verwacht dat NVS, Val Aan en Vivoo de be langrijkste kandidaten zijn voor het kampioenschap. „Met Vosmeer moet de top van deze klasse ook haalbaar zijn, maar voor een kam pioenschap moet alles meezitten en moetje geluk hebben." Spits John Vroegop blijft Vosmeer alleen trouw als de zesdeklasser promoveert. SPS staat voor een loodzware op dracht. De kersverse tweedeklas ser moet met een uitgedunde en verzwakte selectie proberen zich te handhaven op het hoogste ni veau dat door de voetbalcombi natie uit Poortvliet/Scherpenisse sinds de oprichting is bereikt. De nieuwe trainer Mark de Weerd zit met de erfenis van het ontslag van trainer Meino Dam. Uit on genoegen over de beslissing van het bestuur hebben vijf spelers de club vaarwel gezegd. „Door de smalle selectie zal het voor SPS op dit niveau moeilijk worden. Lijfsbehoud is ons doel", aldus de nieuwe trainer. De eerste weken bij SPS zijn de trainer uit Bergen op Zoom echter goed bevallen. „Ik was bang nog redelijk wat ellende tegen te ko men, omdat wat gepasseerd is zijn weerslag kan hebben op de vereni ging", erkent Mark de Weerd. „Het valt echter enorm mee. De sfeer is nu heel goed. Van twee kampen Tweede klasse SPS-trainer Mark de Weerd. N s - KEUKENCENTRUM Steenbergseweg 85, Lepelstraat Telefoon: 0164-682871 Advertentie I.M. binnen de selectie heb ik niets kun nen bemerken. Het is zaak om alles uit het verleden te vergeten en op nieuw te beginnen. Het is belang rijk dat de onderlinge samenhang goed blijft. Dat is nodig om tegen slagen op een goede manier als team te kunnen verwerken. Een goede sfeer is de basis voor een goed resultaat. De jongens moeten met plezier naar het veld komen. Amateurvoetbal blijft vrijetijdsbe steding", stelt de trainer van SPS. Mark de Weerd is tevreden over de saamhorigheid binnen het team, maar beseft dat dit niet voldoende is om het hoofd boven water te houden in de tweede klas. „Voet ballend gaat het minder", erkent hij. „Maar dat was ingeschat. Als vijf spelers gaan en niemand komt. dan heeft dit gevolgen. Door de late vakantieperiode hebben wij in de oefencampagne nog weinig com pleet gestaan. Met SPS wil ik een nieuw systeem spelen en dat vergt tijd. Er gaat nog veel fout, maar wel zie ik het team groeien. De-eer ste zes competitiewedstrijden heeft SPS echter nog zeker nodig om al les redelijk op orde te krijgen. Ge probeerd wordt om meer rust in het spel te krijgen. In plaats van lange ballen richting de aanvallers, moet er verzorgder worden gespeeld." Om een indruk te krijgen van de spelers liet de trainer iedereen een formulier invullen, waarop de voet ballers ook konden aangeven op welke positie men wilde spelen. Tijdens de voorbereiding is beslo ten om Dick Uijl als laatste man te laten spelen. Aanvaller Peter Noor- dijke nam een verrassende positie als verdediger in. „Het is voor mij een verademing dat spelers zo snel kunnen omschakelen. Zijn rol als opkomende verdediger bevalt hem zelf ook goed", aldus Mark de Weerd, die in de competi tie SPS met twee spitsen zal laten spelen „Wij proberen dit seizoen ook om jeugdspelers in te laten passen. De ze jongens trainen één keer per week met de selectie mee. We wil len ze met regelmaat een invalbeurt geven in het hoofdteam. Zo probe ren we een klein stukje reserve op te bouwen, want als er blessures komen, kunnen we die nu moeilijk opvangen. Van de huidige groep moet ik eerlijk bekennen dat hoog uit dertien spelers nu het niveau van de tweede klas aankunnen en dat is eigenlijk te weinig." De trainer van SPS hoopt dat de club weer een goede uitstraling gaat krijgen, zodat vertrokken spe lers terugkeren naar de club. „Als trainer is het geen gemakkelijke start, maar ik zie het ook als een uitdaging. Alles wat we halen, is puur winst." Winnaar Jurgen de Jong in het midden met de Thoolse rondemiss Christel de Kok. Links Wilfried Bastiaanse en rechts Nico v.d. Klundert. Een groot talent bij de neo-amateurs betrad vrijdagavond de hoogste trede van het erepodium bij de huldiging na de wielerronde van Tho- len. Jurgen de Jong bleef in een schitterend man tegen man gevecht Wilfried Bastiaanse voor. De teleurstelling van het gemiste EK en de blijdschap om de selectie voor de wereldkampioenschappen motiveer den hem om in Tholen sterk te rijden. Slechts 18 renners legden de 85 ki lometer in Tholen werkelijk af. De overige 29 coureurs vervulden een bijrol in de Thoolse wielerronde. Al in de eerste kilometers was een tempoversnelling van Francois Franse voldoende om een grote schifting te veroorzaken. De renner uit Kwadendamme kreeg eerst ver sterking van Theo Akkermans. waarna ook Wilfried Bastiaanse, Jurgen de Jong, Maikel den Ouden, Nico van der Klundert en Michel Rommers zich bij de kopgroep aan sloten. De rest van het deelnemers veld was geklopt. Het selecte gezel schap van de favorieten voor de eindzege vergrootte binnen enkele ronden de voorsprong en was na een kwart van de wedstrijd zeker van een geslaagde vluchtpoging en van een goed gevulde premie-enve loppe. Door de vroege ontsnapping bleven voor de overige deelnemers slechts enkele kruimels van de prij- zenpot over. Zo werd er voor de eerste drie Tho- lenaren een extra prijs beschikbaar gesteld. De strijd tussen de streek- renners had veel weg van een afval koers. Binnen vijf minuten moest Arjan van Haaften de grote groep laten gaan. De Stavenissenaar, die door zijn stage weinig had getraind, werd één van de eerste slachtoffers van het hoge aanvangstempo. St. Philipslander Alexander Masseurs hield het een kwartier langer vol, maar ook hij kwam tot ontdekking dat hij conditioneel nog tekort komt. Peter Metske uit Oud-Vosse- meer en Patrick de Grave uit Tho len kwamen halfkoers in adem nood, zodat alleen Johan van Dijke uit Scherpenisse zich in de groep wist te handhaven. Van Dijke, die normaal rijdt voor de cyclo-sportie- ven, bleef de Thoolse amateurs voor en viel met een 22ste plaats net buiten de prijzen. „Het was vrij zwaar", vertelde Jo han van Dijke. „Ze rijden bij de amateurs toch gemiddeld een paar kilometer harder dan in onze cate gorie. Maar ik heb gezien, dat ik voor verschillende amateurs niet hoef onder te doen. Er zijn onge veer 15 amateurs die voor de winst gaan. De rest komt gewoon tekort." Het was voor Johan van Dijke de eerste keer dat hij aan de Thoolse ronde mee mocht doen. „Er was ge hoopt op meer renners, maar de deelname valt tegen. Ze mogen nog blij zijn dat er verschillende cyclo- sportieven aan de start staan. In on ze categorie heb ik wedstrijden ge reden met ruim 100 deelnemers. Dat is voor een renner ook leuker. Des te jammer is het, dat er hier niet meer aan het vertrek zijn geko men. Het zou zonde zijn als de wedstrijd zou vervallen, maar voor het comité is het natuurlijk niet Wielrennen prettig dat je bijna moet smeken om renners aan de start te krijgen", al dus Johan van Dijke, die een dag later zevende in Fijnaart werd. Of hij volgend seizoen weer kan in schrijven voor de Thoolse ronde bleef een vraagteken. „Wij hopen tot volgend jaar", kregen de toe schouwers te horen van voorzitter Van 't Hof van het wielercomité. Tijdens de koers kreeg hij van ver schillende kanten positieve reacties te horen. „De renners die komen, waarderen onze wedstrijd. De sponsors steu nen ons enorm en het publiek is op nieuw in grote getale aanwezig. Kortom deze ronde is buitenge woon geslaagd", aldus een opmer kelijk optimistische Jan van 't Hof. Hij zei door alle reacties aan het twijfelen te zijn gebracht. „Is het wel verstandig om te stoppen? Na tuurlijk zie ik graag meer renners, maar 48 coureurs vind ik niet te weinig om verder te gaan. Als co mité moeten wij alles gaan evalu eren en ons beraden op de toe komst", liet de voorzitter van het wielercomité weten. De animo om verder te gaan is echter bij verschil lende comité-leden klein. Microfinist Eddy Bogaert probeer de de organisatie een hart onder de riem te steken. „Je zult maar 50 coureurs aan het vertrek hebben en het talrijke publiek zo'n mooie fi nale laten zien. Dan wil je als co mité per jaar wel tien wedstrijden organiseren", aldus het jurylid van de KNWU, die aangaf dat de pro blemen bij andere comités veel gro ter zijn. De organisatoren werden in Tholen in ieder geval beloond met een schitterende finale. Toen de gedub belde renners uit koers waren geno men en de wedstrijd ook voor het publiek overzichtelijk werd, kwam het spel pas goed op de wagen. De kopgroep, waaruit Michel Rom mers met ademhalingsproblemen was weggevallen, maakte er een boeiend schouwspel van en liet de vele toeschouwers in de Molen- vlietsestraat mooie wielersport zien. Met nog zes ronden te rijden, ging Jurgen de Jong in de aanval. De talentvolle neo-amateur uit Nis pen reed binnen enkele kilometers zijn medevluchters op grote ach terstand. Alleen Wilfried Bastiaan se had nog kracht over om te reage ren. De renner uit Hoogerheide zorgde opnieuw voor spektakel in Tholen. Bastiaanse naderde tot op een kleine vijftig meter. De toe schouwers genoten zichtbaar van het man tegen man gevecht en moe digden de twee strijders met ap plaus aan. Bij het luiden van de bel voor de laatste ronde sprak Basti aanse zijn reserves aan. Door op zijn pedalen te staan, probeerde hij met een laatste versnelling de kloof te overbruggen, maar Jurgen de Jong hield stand. In de slotkilome- ter staakte Bastiaanse zijn achter volging, waardoor Jurgen de Jong met ruime voorsprong als winnaar over de finish kwam. „Hij ging ontiegelijk hard", zo sprak een moegestreden Bastiaanse zijn bewondering uit over de neo- amateur. Enkele meters verder stond een glunderende Jurgen de Jong bij te komen van zijn inspanning. „Aan Bastiaanse had ik een kwaje, maar ik was sterk, 't Is een mooi dag voor mij. Vanmorgen kreeg ik een brief van de bondscoach, dat ik ge selecteerd ben voor het WK voor neo-amateurs in San Sebastian en nu pak ik hier de winst. En wel in Tholen, terwijl ik eigen lijk nu in Villach het EK zou rij den", vertelt de jonge Brabander. Wegens een conflict tussen zijn ei gen ploegleider en de bondscoach kwam hij bij het EK niet meer aan het vertrek. „Ik heb partij gekozen voor mijn eigen ploegleider Egbert Koersen. Binnen de Agu-formatie wil ik mij verder ontwikkelen. Ik hoop de stap naar de profs te ma ken. Onlangs heb ik bij een etappe koers in de Elzas laten zien, dat ik bij de wereldtop van de neo-ama teurs behoor. Ik won een bergetap pe en eindigde derde in het eind klassement. Criteriums als hier in Tholen rij ik heel weinig. In het be gin had ik behoorlijk veel moeite bij het nemen van de bochten", al dus Jurgen de Jong, die veel ver trouwen heeft in zijn ploegleider. "Via Koersen hebben ook renners als Servais Knaven en Jeroen Blij- levens een contract bij een prof- ploeg gekregen. Ik denk dat ik kans maak om ook door te breken bij de beroepsrenners", aldus de talent volle winnaar van de ronde van Tholen. Jurgen de Jong (Nispen) 85 kilome ter in 2.01.12; 2. Wilfried Bastiaan se (Hoogerheide) op 14 seconden; 3. Nico van der Klundert (Woensd- recht) op 49 sec; 4. Theo Akker mans (Woensdrecht), 5. Francois Franse (Kwadendamme), 6. Maikel den Ouden (Galder), 7. Peter Hee- ren (Sprundel) op 1.34, 8. Twan den Braber (Fijnaart), 9. Patrick van Passel (Sluiskil), 10. Erik van Ee- kelen (Essen-België), 11Wilfred Geys (Kwadendamme), 12. Ruud Zijlmans (Roosendaal), 13. Ton Keiler (Nieuw-Vossemeer), 14. Thomas van Gurp (Breda) op 1 ron de; 15. Robbie Meijer (Putte); 16. John Akkermans (Nieuw-Vosse- meer); 17. Walter Schmidt (Goes), 18. Ruud Havermans (Nieuw-Vos semeer), 19. Marcel Gunst (Yerse- ke), 20. Peter Hofland (Roosen daal). Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 11