„Wij hebben slechte ervaring met 112 Kwestie Scherpenisse buitengewoon tragisch Smakelijk eerbetoon bruidspaar Plaatselijk nieuws VISSER 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 28 augustus 1997 Grondverkoop VERKOOP van GROENTEN EN FRUIT Schade door ijs NOG GEEN ABONNEE? BEL 0166-657007 en u krijgt elke donderdag de Eendrachtbode in huis Borstvoeding Avondgebed Oud- Verkeersmaatregel Dorpsweg treft wielercomité Parkeerplaats arts Verkoop grond Afvoer jeugdhonk m Aankoop grond Geld voor kozijnen Investeringen Nieuwe vlaggen en kachels Verkeersplan Markt Fietsmeerdaagse Geluidsoverlast Nieuw licht school Steiger gezonken Kerkstraat niet smaller Duiker blijkt drijver Geslaagd Plataanstraat smaller Ouderenreis Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland c. Slager, St. Annaland Drie minuten Reacties Van Gelder vraagt onderzoek naar 112: De commissaris van de koningin in Zeeland, drs. W.T. van Gelder, heeft een beroep gedaan op Noord-Brabant om de alarmering via de centrale in Tilburg en Roosen daal te verbeteren. In een brief aan zijn ambtgenoot commissaris mr. F.J.M. Houben vraagt Van Gelder een onderzoek in te laten stellen naar de gang van zaken bij de alarmeringen van de 112-centrale van Tilburg en van de centrale in Roosendaal. Verouderde apparatuur Pedicuresalon in smalstad I DAG EN NACHT Op het bedrijventerrein Welgelegen is door de gemeente grond verkocht aan D.C. van Haaften. Na het gereedkomen van een aantal nieuwe huizen aan het Burg. Wagt- hoplein kan daar de definitieve bes trating aangelegd worden. Daarvoor stelde de gemeenteraad al 30.000 gulden beschikbaar, maar er is een ton extra nodig. Maandagavond wordt erover beslist. A.s. zaterdag 30 augustus starten wij weer de van 9.00 - 12.00 uur in de kas aan de Molenvlietsedijk. Fam. Roggeband Advertentie I.M. De drijvende steigers in de jachtha ven hebben de afgelopen winter schade opgelopen als gevolg van kruiend ijs. Reparatie vergde 77.500 gulden; het werk is dit voor jaar al uitgevoerd. Van de kosten wordt 56.200 gulden gedekt door een schadeuitkering en 10.000 gul den komt uit het onderhoudsfonds. Over de resterende 11.300 gulden neemt de gemeenteraad maandag een beslissing. Advertentie I.M. De borstvoedingsorganisatie La Le- che League houdt woensdag 3 sep tember een informatie-avond over borstvoeding. Tijdens de bijeen komst aan de Garnalenstraat 68 wordt over problemen gepraat die moeders hebben met borstvoeding. Tepelproblemen, borstontsteking of niet voldoende melk zijn zaken die op te lossen zijn als men de oorzaak weet. En die is vaak te achterhalen. Men kan op deze avond ook vragen stellen en ervaringen uitwisselen. Moeders mogen hun baby meene men naar deze bijeenkomst die om kwart over acht begint. Vanaf woensdag 10 september wordt er in de Rooms Katholieke kerk aan de Markt elke veertien da gen een oecumenisch avondgebed gehouden. Er wordt samen gebeden en gezongen. De bijeenkomsten (waarvoor het initiatief in '94 geno- men werd) beginnen om half acht en duren ongeveer een half uur. Het wielercomité zal moeten uitkij ken naar een andere start- en finish- plaats voor de jaarlijkse wielerwed strijd. Het treffen van snelheidsrem- mende maatregelen maakt de Dorpsweg er niet langer geschikt voor. Een van de eisen die de wiel- renunie stelt is namelijk, dat voor een eindsprint een rechte weg van circa 200 meter beschikbaar is. Be woners van de straat hadden om maatregelen gevraagd om de over last van trillingen en snelheid terug te dringen. Het gemeentebestuur heeft de diverse belangen tegen el kaar afgewogen en komt tot de con clusie dat rekening houden met de wielerronde haaks staat op de doel stelling om de rijsnelheid te tempe ren. Over het plan is een hoorzitting gehouden en die heeft tot twee aan passingen geleid. Zo wordt de bij huis nummer 67 geplande verkeers remmer opgeschoven naar nummer 57. En die bij nummer 37 wordt breder, waardoor de rijbaan 2,5 in plaats van 3,5 meter wordt en daar mee gelijk is aan de versmalling bij nummer 48. De commissie openba re werken praat op 8 september over het plan. Door het neerzetten van een speci aal verkeersbord heeft de gemeente aan de zuidoostkant van het par keerterrein aan de Raadhuisstraat een plaats gerserveerd voor een arts. De parkeerplaats ligt vlakbij de woning van huisarts A.W.A de Looze. Tegelijkertijd is het parkeer verbod op hetzelfde terrein - in ver band met de weekmarkt op donder dagmorgen - uitgebreid met twee uren. Het geldt nu vanaf zes uur 's ochtends tot half een 's middags. Het gemeentebestuur heeft bouw grond aan de Damasstraat - in het uitbreidingsplan Dorpsweg - ver kocht aan M.L. Kampman en aan aannemersbedrijf M. Bolier. Doordat de diameter van de afvoer te kljjn is, doen zich problemen voor met de spoelbak in het jeugd honk in dorpshuis De Vossenkuil. Vervangen van de afvoer, waarvoor een deel van de betimmering weg moet. zal tussen de twee- en vijf duizend gulden gaan kosten. De ge meenteraad wordt gevraagd dit geld beschikbaar te stellen. Sint- Annaland J.J. Elenbaas heeft van de gemeente grond gekocht in de Burg. Baas straat. De gemeenteraad beslist maandag over het beschikbaar stellen van 56.000 gulden voor het vervangen van kozijnen in de kleuterschool van de School met de Bijbel. Op dat bedrag heeft het schoolbestuur het karwei begroot. De gemeente heeft volgens de in vesteringsplanning voor volgend jaar twee zaken in het dorp op het oog. Vervanging van de vloer in de gymzaal vergt 55.000 gulden. Met het uitbaggeren van de jachthaven is 50.000 gulden gemoeid. Voor 1999 staat herstel van de dekslof en damwand in de haven op het pro gramma (ƒ50.000,-), vervanging van het meubilair in De Stove (ƒ60.000,-) en asfalteren van de pa den op de begraafplaats (ƒ30.000,- Het kappen van de bomen op de begraafplaats en het planten van nieuwe - aanvankelijk voor dit jaar gepland, maar uitgesteld - is nu voor het jaar 2001 voorzien. De ge raamde kosten zijn met 37.000 gul den gelijk gebleven. Sint- Maartensdijk Bij De Rieburch zijn twee vlaggen gestolen. De openbare basisschool heeft de gemeente gevraagd om nieuwe te mogen kopen. Daarmee is 451,80 gulden gemoeid. De ge meenteraad beslist maandagavond over het verzoek. Eveneens wordt dan een besluit ge nomen over het betalen van de ver vanging van twee verwarmingske tels in de Juliana van Stolberg/Ben- jaminschool. Daarvoor is heel wat meer nodig, namelijk 25.121,50 gulden. Volgend jaar zal in opdracht van de gemeente een onderzoek worden gedaan naar mogelijkheden om de verkeerssituatie in het gebied Kaai- straat-Markt-Noordpoort te verbe teren. Een extern bureau zal ge vraagd worden een beperkt ver keersplan op te stellen. In de inves teringslijst is hiervoor 38.000 gul den opgenomen. Het evenementencomité Smalstad organiseert van 9 tot en met 11 sep tember de jaarlijkse fietsmeerdaag se. Aan de hand van de routebe schrijving (waarin enkele puzzel elementen zitten), rijden de deelne mers routes over de polderwegen. Men kan meedoen aan ritten van vijftien of 25 kilometer. Voor alle deelnemers is er een herinnering en in elke categorie is er een tegoed bon voor een taart te winnen. Elke avond wordt er om half zeven bij het VVV-kantoor op de Haven ge start. Om negen uur moet iedereen weer terug zijn. Men kan zich vanaf 4 september inschrijven bij de fir ma Van Houdt aan de Markt. Voor meer informatie kan men contact opnemen met T. Breure tel. 66331 1. Scherpenisse A.E.G. Dudok van Heel aan de Stoofdijk heeft geen steun gekregen bij gedeputeerde staten voor zijn bezwaren over de reconstructie van de provinciale weg. Vorig jaar mei verstuurde Dudok van Heel al een brief naar g.s. over de geluidsover last die hij van het verkeer op de provinciale weg ondervindt. Die brief kwam echter niet bij de pro vincie aan en daarom verstuurde hij onlangs opnieuw een brief. Gede puteerde staten kregen de post nu wel, maar gaven Dudok van Heel geen gelijk in zijn bezwaren. G.s. zijn dan ook niet van plan om ge- luidswerende maatregelen te tref fen. Volgens het provinciebestuur bedraagt de stijging van het geluid bij de woning van Dudok van Heel nog geen twee decibel en is de 61 decibel die bij de gevel is gemeten, nog binnen de normen. De inwoner had ook geklaagd dat hij niet was betrokken bij de reconstructie. Maar g.s. wijzen erop dat de in spraak, planning en uitvoering van de werken al achter de rug waren toen Dudok van Heel zijn woning kocht. De gemeenteraad wordt gevraagd zo'n 5000 gulden beschikbaar te stellen voor de Groen van Prinste- rerschool. Daarvan is 2984,50 gul den bedoeld om de verlichting te vervangen in de kleuterschool. Aan hetzelfde gebouw is bij het vervan gen van de dakbedekking een ver stopping van de afvoer geconsta teerd en verholpen. Dat kostte 1996,57 gulden. Een stuk van de passantensteiger voor het fietsveer bij Gorishoek is onlangs gezonken. Toen dat deel werd verwijderd, verdween ook de rest onder water. De stalen drijvers bleken doorgeroest en gedeukt te zijn en ankerplaten verbogen. De gemeente wil nieuwe drijvers van kunststof aanschaffen, omdat die sterker zouden zijn en minder on derhoud vragen. Daarmee is 40.020 gulden gemoeid. De gemeenteraad beslist maandag over deze uitgaaf. De rijbaan in de Kerkstraat wordt niet naar drie meter versmald. De gemeente heeft de suggestie over genomen, die bewoners op een hoorzitting deden. De rijbaan blijft zoals hij is, de trottoirs worden ver vangen door klinkerbestrating die op één niveau met de straat komen. Trottoirpaaltjes - zogenaamde am sterdammertjes - moeten de strook van de rijbaan scheiden. Tegelijker tijd zal de straatverlichting hieraan aangepast worden. Totaal kost de reconstructie door dit alles 11.350 gulden meer. De commissie open bare werken praat op 8 september over het plan. Poortvliet Vrijdagavond omstreeks 9 uur rukte de brandweer van Tholen uit om in het water voor de kust van Strijen- ham een vreemd voorwerp te iden tificeren. Wandelaars hadden het alarmnummer 112 gebeld omdat ze in het water een duikersvizier meenden gezien te hebben. Omdat er langs die kust veel gedoken wordt, vreescjen zij dat er mogelijk een lijk van êen duiker in het water dreef. De politie schakelde de brandweer in om poolshoogte te nemen. Met een reddingsvlet ging de brandweer via de trailerhelling van de water sportvereniging te water. Het verdachte voorwerp lag op on geveer 50 meter van de kant maar bleek een drijver voor een fuik te zijn die aan een kabel was veran kerd. Nicolette Snoei is aan de christelij ke hogeschool De Driestar in Gouda geslaagd voor het examen pabo. Ze is inmiddels op een school in Arnemuiden benoemd tot leer kracht. Maandag 1 september hoopt de zending oud papier op te halen vanaf half zeven. Advertentie I.M. Sint- Philipsland De Plataanstraat wordt, ter hoogte van het pad naar het schoolplein van De Luyster, over een lengte van 15 meter versmald. Auto's zullen daar niet meer kunnen parkeren, wat het overzicht ten goede komt. Auto's zullen er minder hard kun nen rijden. Ook komt er een over steekplaats voor voetgangers. Het plan is door de gemeente opgesteld in samenspraak met de medezeg genschapsraad van de basisschool en Veilig Verkeer. De commissie openbare werken praat er op 8 sep tember over. De commissie ouderenbeleid orga niseert op woensdag 17 september Donderdag, vrijdag en zaterdag 28, 29 en 30 augustus HAMLAPPEN SCHNITZEL NASI-VLEES LEVERKAAS GEBRADEN GEHAKT BACON EI-BIESLOOK SALADE JONGE KAAS 1 kiloƒ12,40 100 gram1,90 400 gram5,00 100 gram1,15 100 gram1,15 100 gram2,50 100 gram1,95 500 gram5,95 Maandag, dinsdag en woensdag 1,2 en 3 september VLEES MET RANDJE GEHAKT VERSE WORST HAMBURGERS 1 kiloƒ13,50 1 kilo10,50 1 kilo8,50 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M. een middagreisje voor ouderen. De rit voert door West-Brabant en in het bijzonder de Wouwse Plantage. In Familyland te Hoogerheide wordt koffie met gebak genuttigd. Om kwart voor één vertrekt de bus vanaf Ons Dorpshuis te Anna Jaco- bapolder en om één uur vanaf De Wimpel. Omstreeks half zes is de groep weer thuis. Men kan zich voor dit reisje opge ven bij mevr. Verwijs-Faasse tel. 572345 of mevr. Quist-van Dijke tel. 572390. VERVOLG VAN VOORPAGINA De zendmasten die het signaal van de alarmmelder ontvangen, moeten 112 doorschakelen naar de meldka mer in de regio waar deze zendmast staat en niet naar de landelijke cen trale. Behalve wanneer de landelij ke centrale kan lokaliseren vanwaar er gebeld wordt, aldus Klein. Vol gens hem verdient de technisch makkelijkste oplossing de voorkeur, 'als de bereikbaarheid van het alarmnummer en het inschakelen van de hulpinstanties maar snel ver loopt'. En het doorverbinden naar andere meldkamers zou vermeden moeten worden. „Vanuit de meldkamer waar de eerste melding binnen komt, moet men direct kunnen lo kaliseren waarvandaan er gebeld wordt en vanuit welke plaats de hulpinstanties moeten komen." Met de huidige stand van zaken in de te lecommunicatietechnologie moet dat volgens Klein geen probleem zijn. „Door niet door te verbinden win je tijd en verklein je de kans op fouten." Een en ander moet tot stand komen door samenwerking van alle betrok ken instanties: overheid, meldka mers, politie, brandweer, ambulan cediensten en telecommunicatiebe drijven. Klein opperde het idee hiervoor een werkgroep in het leven te roepen met vertegenwoordigers van alle partijen. Volgens Versluys heeft het college van burgemeester en wethouders er na de brand in Scherpenisse alles aan gedaan om opheldering te krij gen over het mislopen van de alar mering. Ook heeft het college de alarmcentrale ervan op de hoogte gesteld dat er een actiecomité opge richt was dat verontrust was over de manier waarop de hulpdiensten werden gewaarschuwd. Maar dat die verontrusting niet alleen 112 betrof, maar ook andere meldka mers. De wethouder nodigde na mens W. Jongsma van de alarmcen trale in Tilburg het comité uit een kijkje te komen nemen. Klein en Bolier aanvaardden die uitnodiging. Versluys: „Er is aanleiding genoeg geweest om te proberen alles boven water te krijgen en om verbeterin gen te bewerkstelligen. We waren er in feite al mee bezig toen u de actie begon, maar we dienen het zelfde doel: een optimaal verloop van de alarmering. Alle instanties zijn benaderd en hebben maatrege len getroffen, zoals de centralisten die het computersysteem moeten hanteren en niet handmatig de hul pinstanties waarschuwen. En in af wachting van de nieuwe apparatuur die we in oktober verwachten, zal er niet pas na zeven minuten een tweede alarmering plaatsvinden als de eerste niet doorkomt, maar al na drie minuten. Die uitzondering is voor ons gemaakt." Het actiecomité voor een beter 112 is blij met de respons van ruim 3200 handtekeningen. In alle grote winkels en andere gelegenheden in alle woonkernen werd een stapeltje brandbrieven neergelegd door Klein, mevrouw Bolier en haar dochter Wendela. Bolier: „We heb ben er 10.000 laten drukken. We zijn heel tevreden. Het was immers ook nog eens vakantietijd." Dat er vaker wat hapert aan de alar mering en de manier waarop gere ageerd wordt, blijkt uit een aantal reacties van ondertekenaars. Som migen lichten op de brandbrief toe waarom ze de actie steunen. RJ.A. Verwey uit de Doelweg in Tholen schrijft: 'Reeds eerder lid geweest van de brandweer Zeven bergen. Dit gebeurt vaker dan in de bekendheid wordt gegeven'. P.J. Geelen van de Kadijk in Poort vliet geeft uitvoerig weer wat hij heeft ondervonden: 'Ook wij heb ben slechte ervaring met 112. In verband met een op de Provinciale- weg loslopende hond hebben wij via 112 geprobeerd de politie te bellen. Het duurde lang voordat de telefoon werd opgenomen. De cen tralist vroeg meerdere keren 'een ogenblikje a.u.b.' en verbond mij door met de politie in Rotterdam! Deze kon mij niet opnieuw door schakelen. Dus opnieuw 112 ge beld, weer lang gewacht. Toevallig dezelfde centralist met de opmer king: 'Ligt Poortvliet dan niet bij Rotterdam?' Daarna doorverbonden met Middelburg! en uiteindelijk te horen gekregen dat de politie hier geen tijd voor had. Nu betrof het een situatie die niet levensbedrei gend was, maar het had erger ge- Van Gelder wijst erop dat het waar schuwen van de brandweer bij de ernstige brand in Scherpenisse, in de nacht van vrijdag 25 juli, niet goed is verlopen. 'Deze kwestie is buitengewoon tragisch, temeer om dat er bij deze brand acht mensen gewond zijn geraakt en één slacht offer later aan zijn brandwonden is bezweken'.De commissaris licht toe dat in die nacht de 112-centrale uit Tilburg (waar de melding uit Tholen binnenkomt) doorgescha keld heeft naar Vlissingen. De cen tralist aldaar heeft de melding vol gens een vaste procedure behan deld. Omdat de melding uit Tholen kwam, beloofde de centralist uit Vlissingen de centrale in Roosen daal te verwittigen. 'Voordat hij daartoe over kon gaan, kwam er een tweede melding uit Tilburg. De centralist kon deze melding tegen houden en doorverwijzen naar de alarmcentrale te Roosendaal. Daar op heeft hij de eerste melding ook aan Roosendaal doorgegeven. Dit alles heeft kennelijk ongeveer 3 mi nuten geduurd. Daarna moet de alarmcentrale te Roosendaal de brandweer in Tholen gealarmeerd hebben. Na zo'n 8 minuten bleek er niemand op de alarmering gere ageerd te hebben en heeft de alarm centrale een tweede alarmering ge pleegd. Daarop is de brandweer uit gerukt. De eerste alarmering zou vanwege 'atmosferische storingen' niet geslaagd zijn'. Tegen deze ach tergrond vraagt Van Gelder of de alarmering verbeterd kan worden, en vraagt hij zich af wat er die nacht precies is misgegaan bij de alarmering van de brandweer in Tholen door de alarmcentrale in Roosendaal. De commissaris is overigens blij met het eerder be gonnen algemeen onderzoek om de onderlinge communicatie tussen de alarmcentrales te verbeteren. 'Wel licht kan de informatie uit dat on derzoek bij het onderzoek naar dit incident betrokken worden'. Een afschrift van de brief is verstuurd naar minister Dijkstal van binnen landse zaken, burgemeester Van der Munnik van Tholen en naar de commandant van de regionale brandweer in Zeeland. Volgens hoofd A. van Broekhoven van de streekgewestelijke alarm centrale van de brandweer in Roosendaal is Tholen met verou derde zendappartuur blijven zitten omdat de bestuurders er twee jaar over gedaan hebben om te beslissen of Tholen - voor brandweer en am bulance - bij Zeeland of Noord- Brabant ingedeeld zou worden, zo kund, zoals in Scherpenisse. Ik hoop dat deze gebeurtenis tot het welslagen van uw actie bijdraagt, zodat 112 gaat functioneren zoals wij mogen verwachten'. En J.J. Lindhout van de Platteweg in Scherpenisse schrijft: 'Bij spoed aanvraag ambulance drie keer door verbonden met uiteindelijk de brandweer. Vandaar deze onderte kening.' Een bezoeker aan Tholen uit Voorburg ondertekent ook. Hij geeft aan dat het probleem zich niet alleen op Tholen voordoet: 'Helaas heb ik in de regio Den Haag dezelf de ervaringen'. Het eren van een bruidspaar met bogen is een bekend verschijnsel. Maar soms wordt er nog wat extra 's gedaan. Zo ook vrijdagmiddag. De 22-jarige slager Jan Geilings uit Tholen trad in het huwelijk met de 24-jarige Anita Kreeft uit Sint-Philipsland (werkzaam in de slage rij van Geilings). De medewerkers van het bruidspaar stelden zich vrijdag voor het voormalige stadhuis van Tholen op met bogen die be hangen waren met worstjes, zakjes spek, varkensoren en -poten. Veel publiek, waaronder ook diverse toeristen, verzamelden zich voor het stadhuis om een glimp van het bruidspaar op te vangen. Een paar Duitsers meenden dat het stadhuis opengesteld was en gingen een kijkje nemen. Maar zij kwamen al snel weer naar huiten. Het kerverse echtpaar Geilings werd ook nog voorzien van een lading confetti. Daarna trok de feeststoet verder richting haverHet slagersechtpaar gaat bij de slagerij in Sint-Philipsland wonen. zei hij vrijdag in Brabants Nieuws blad. In afwachting daarvan is het netwerk volgens van Broekhoven niet aangesloten op het gemoderni seerde systeem in het Brabantse. En kon het voorkomen dat er haperin gen optraden bij de alarmeringen. Wethouder J. Versluys zegt van de centrale post ambulancevervoer in Roosendaal begrepen te hebben dat de bestelling van de nieuwe appara tuur wat 'later gebeurd zou zijn vanwege de onduidelijkheid die er was over de toekomstige indeling'. „In oktober wordt de apparatuur hier wel operationeel." Er zijn nu volgens hem maatregelen getroffen om de kans op fouten zo klein mo gelijk te maken. „Bovendien wordt de bestaande apparatuur wekelijks gecontroleerd." Bedrijvig Op 1 september opent in Sint-Maar tensdijk Diana's pedicure salon. De Klanten kunnen bij de 27-jarige Diana van IJsseldijk-Cloosterman thuis aan de Meerkoetlaan 3 in de Muyepolder hun voeten laten ver zorgen: kalknagels, eeltranden, in gegroeide nagels en pijnlijke lik doorns. Een deel van het huis is in gericht als salon met een op hoogte verstelbare stoel en een pedicure frees, voorzien van afzuiging. Alles splinternieuw. „Ik wil met een pro fessionele stoel beginnen. Niet met een of andere tuinstoel en met de afzuiging kan ik ook hygiënisch werken. Dat is heel belangrijk." Mevrouw Van IJsseldijk behaalde in juni in Utrecht haar diploma van de vakorganisatie voetverzorging. Geen gemakkelijk examen want van de kandidaten slaagde maar ze stig procent. Momenteel volgt ze een cursus voor voetverzorging voor diabetici. Die hoopt ze in no vember met goed gevolg af te ron den. „Ik vind het een mooi beroep. Mijn zus doet het ook al twaalf jaar. Daar heb ik het idee van overgeno men." De salon ziet er zeer schoon uit met plavuizen op de vloer (met vloerverwarming) en tegels aan de muur. Ook is er voor voldoende licht gezorgd om te kunnen werken. „Ik wil het liefst mensen hier thuis behandelen. Er zijn nog drie kinde ren thuis, dus heb ik niet veel tijd om overal naar toe te rijden. Als zij overdag naar school gaan, heb ik wat om handen." Haar klanten denkt Diana vooral uit Sint-Maar tensdijk te kunnen betrekken. „Ik hoop in een behoefte te kunnen voorzien, maar ik denk wel dat het gaat lopen." Predikbeurten Zondag 31 augustus THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Maas, Oud-Beijerland. 18.30 u. ds. Egas, Poortvliet. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Droogendijk. 17 u. ds. Van Eek. CHR. GEREF. KERK 10 u. stud. Egas, Werkendam. 18.30 u. ds. Velema, Zierikzee. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Beukei, Kapelle. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Oosterbroek. 14.30 en 18.30 u. stud. Egas, Wer kendam. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. pastor Wiertz, eucharistie viering, Maria Hemelvaart, za 17.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebeds- en communie dienst. zo 9.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse. 18 u. ds. Kooien, IJsselstein. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 3/9 19.30 u. ds. Karens. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Eckeveld, Sint-Phi- lipsland. 18 u. ds. Van Vliet, Papendrecht. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.D.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE HUISARTSEN Zaterdag 30 en zondag 31 augus tus. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. De Looze, Oud-Vossemeer, tel. 672400. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk, tel. 662400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Van Doesburg, Halsteren, tel. 0164-684166. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): mevr. P. Timmers, tel. 604969. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u„ Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 0166-602507 en 0166- 653146; St. Philipsland 0167- 572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113- 249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en ge sprekspartner bij dementie, tel. 030-6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M'N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 28 aug. t/m vrijdag 5 sept. donderdag 28 0.02 - 12.52 vrijdag 29 1.27- 14.07 zaterdag 30 2.42 - 15.12 zondag 31 3.37 -15.57 maandag 1 4.22-16.37 dinsdag 2 4.52 - 17.07 woensdag 3 5.27 - 17.37 donderdag 4 5.57 - 18.07 vrijdag 5 6.27- 18.37 di 2/9 1.53 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M. 9.30 en 14.30 u. kand. Peene, Arne muiden. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Venema. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Egas (H.D.). 18 u. kand. Blankers, Montfoort. GEREF. KERK 10 u. mevr. Keuning, Fijnaart. 14.30 u. ds. Droogendijk, Workum. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Timmermanse, Voor schoten. 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. De Jongste, Tholen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Krimpen, Dordrecht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 2