Fietsvierdaagse Tholen trekt record aantal deelnemers: 147 Renners maken toekomst van Thoolse wielerronde B-spelers tennissen in St.Philipsland Meerderheid raad wil meer voor minima Wijziging spelregels Zwemtocht van Goris hoek tot aan Loohoek TOV tweede Koersballen voor ouderen Aanvragen bijstand versoepeld Supercrosscup Donderdag 28 augustus 1997 EENDRACHTÊODE, DE THOOLSE COURANT 15 De raadsfracties steunen in grote lijnen het beleid voor de Thoolse minima, maar PvdA, CDA, VVD, RPF/GPV en D66 willen dat het college meer geld gaat besteden aan mensen met een minimumuitkering nu de regering daar extra geld voor beschikbaar stelt. Uit eigen zak De fietsvierdaagse in Tholen die voor de twintigste maal wordt gehouden trekt veel belangstellenden. Maandag avond schreven zich op de 15 kilometer 73 deelnemers in, dinsdag kwamen daar nog eens 13 fietsers bij. Ook de 25 kilometer liet een progressie zien: van 47 op maandag, tot 61 op dinsdag. In totaal 147 deelnemers. Paardenconcours Roosendaal Zestig tennissers toernooi Smash Toertocht volgt route Schouwen Morgenavond wedstrijd met amateurs en cyclo-sportleven Geen startgeld Debuut Duivensport Orleans-Saran Peronne Volgens wethouder J. Versluys is dit niet mogelijk zonder dat er dan een gat in de begroting ontstaat. Hij vroeg de raadsleden dinsdagavond in de commissie welzijn en onder wijs met voorstellen te komen om dit op te lossen. In het beleid voor 1998 gaat het college er onder meer van uit niet meer extra kinderopvangplaatsen te hoeven kopen. Wel gaat de gemeen te de premie verhogen die werklo zen met een bijstandsuitkering moeten stimuleren weer aan het werk te gaan van 15 procent naar 25 procent (met een maximum van 140 gulden per maand voor alleen staanden en 200 gulden voor een gezin). Verder wil het college een aantal aanvraagprocedures voor de bijzon dere bijstand versimpelen, vooral voor de bestaande 'klanten' van de sociale dienst waarvan de gegevens al bekend zijn. Om in aanmerking te komen voor bijzondere bijstand is een eigen bijdrage van 191 gul den nodig. Dit zogenaamde drem pelbedrag vindt het college hoog en wil dat vanaf 1 januari helemaal af schaffen. Kosten: 40.000 gulden. Aan de andere kant willen b. en w. voor de aanvragers een spaarsys teem invoeren, d.w.z. dat iemand pas een aanvraag kan indienen als de (bijzondere) kosten ten minste 200 gulden bedragen. Dit is om de werkdruk voor de ambtenaren bij vele aanvragen voor kleine bedra gen te verminderen. De kosten van het nieuwe beleid zouden dus 40 mille zijn. Dat von den de meeste partijen maar karig, gezien de extra gelden uit Den Haag die voor Tholen op 300.000 gulden uitkomen. P. van Belzen (RPF/GPV) vond dat de armslag voor de minima vergroot moest worden. A. den Haan (PvdA) zei moeite te hebben met het voorge stelde beleid. Hij vroeg het college de minima een tegemoetkoming in studiekosten voor het voortgezet onderwijs te verstrekken, bepleitte een verruiming van het declaratie fonds en stelde hogere bedragen voor duurzame gebruiksartikelen te geven (koelkast, wasmachine, stof zuiger, televisie, fornuis). Wel was hij blij met het afschaffen van het drempelbedrag. Ook wilde hij we ten waar het college dat extra geld uit Den Haag aan gaat besteden omdat het niet speciaal aan één doel dient opgemaakt te worden. J. van den Donker (D66) vond dat het college dit geld voor sociaal be leid moet gebruiken. De SGP zei het beleid te ondersteunen, maar maakte gewoontegetrouw uitzonde ring voor de kinderopvang. Het CDA was ook niet tevreden met het weinige extra voor de mini ma. Woorvoerder J. de Jager wilde dat er meer gedaan wordt voor de 'schrijnende gevalen.' De VVD-ster E. Frigge-Hogesteeger bepleitte een premie voor vrijwilligers om 'ze uit hun isolement' te halen. Ze was kri tisch over de invoering van een spaarregeling van 200 gulden. Ze zag die het liefst afgeschaft omdat 200 gulden al een hoog bedrag is voor mensen die al zo weinig heb ben te verteren. Volgens hoofd algemeen bestuur en welzijn A. van de Sande blijft het echter mogelijk iemand direct te helpen ook al is er minder dan 200 gulden nodig. „Het gaat er ons ook om de hoeveelheid aanvraagformu lieren te beperken." Versluys verdedigde het beleid door te stellen dat de gemeente al veel extra's doet voor de minima zonder dat daar een vergoeding van het rijk tegenover stond. Zo betaalt de ge meente het declaratiefonds altijd uit eigen zak. Het college trekt er niet 40 mille extra voor uit in 1998 maar 57.000 gulden, alles bij elkaar opgeteld, zo stelde hij. Uit zijn uitleg bleek dat sociale za ken een plan had ingediend voor 100.000 gulden. „Om budgettaire redenen kon het college dat niet ho noreren. Er zit een gat in de begro ting. Daar moeten we een dekking voor zoeken. Dit is een midden weg." Het kon de meeste fracties niet overtuigen, maar Versluys leg de de bal bij de raadsleden. „Voer zelf voorstellen aan." Voor het nieuwe seizoen zijn door de KNVB onderstaande spelregels aangescherpt op gewijzigd: De scheidsrechter dient er zorg voor te dragen dat elke speler met een bloedende wond het speelveld verlaat. De partij die bij aanvang van de wedstrijd de toss wint, moet het doel voor de eerste helft kiezen, terwijl de andere partij begint met de af trap. Vanuit een aftrap of doeltrap mag rechtstreeks gedoelpunt worden. Een doelverdediger mag een inworp van een medespeler niet rechtst reeks met de handen pakken. Bij het nemen van een strafschop mag een doelman zich wel op de doellijn bewegen, mits hij met de voorzijde van zijn lichaam richting strafschopnemer blijft staan. Verder hebben de arbiters voor het nieuwe seizoen de volgende binden de instructies gekregen: 1Scheidsrechters moeten niet toestaan, dat doelverdedigers meer dan vier passen doen vanaf het moment dat zij de bal met hun handen in bezit nemen. 2. Indien een doelverdediger langer dan 6 seconden de bal met zijn han den in bezit houdt, moet de scheidsrechter een indirecte vrije schop toekennen. 3. De scheidsrechters mogen niet deelnemen aan welk experiment dan ook met betrekking tot de spelregels of met betrekking tot iets an ders, zoals het dragen van een microfoon tijdens een wedstrijd. De deelnemers op de Putsedijk richting Tholen. En daar is de trimgroep van huis- is altijd de grootste groep met zo'n vrouwen heel blij mee want in de vijf jaar dat zij het organiseren be tekent dit een record aantal. Vol gens mevrouw L. Goorden is het vier jaar geleden dat er ook bijna net zoveel fietsers meededen: 145. „En deze keer doet de Anbo (de ou derenbond-red.) niet eens mee. Dat twintig mensen. Maar die zijn op reis." Opvallend is dat hele families geza menlijk op pad gaan. Groepjes van negen is geen uitzondering. Tot nu toe heeft het evenement het getrof fen met het weer. Terwijl er elders in het land flinke regen- en on weersbuien voorkwamen, bleef het hier ideaal fietsweer. De jongste deelnemers zijn de tweeling Camiel en Eduard Jas, beiden vijf jaar. Ze rijden de 15 ki lometer. De oudste deelnemer is 73 jaar. Het is voor het eerst dat er bij het evenement geen bezemwagen wordt ingezet. „Dat is zo'n grote onkostenpost. Daar zijn we mee ge stopt. De wagen moest de route twee keer rijden. Dat kost veel ben zine. Vorig jaar hebben we het al aangekondigd. Tot nu toe heeft het geen problemen gegeven. Er staat nu een telefoonnummer op de in- schrijfkaart. Als er iets is kunnen ze bellen naar het startpunt bij De Pub en dan rijden wij er heen." Tot nu toe was er een lekke band. „We drukken er de kosten mee en hoe ven het inschrijfgeld niet te verho gen." Onderweg krijgen de deelnemers een bekertje sap. Van andere ver snaperingen heeft de trimploeg af gezien. Maandag gingen de fietsers richting Oud-Vossemeer, dinsdag via Tuttelhoek en Schelphoek over het fietspad buitendijks, gisteren werd een rondje Lepelstraat gedaan en vanavond (donderdag) gaat het richting Poortvliet. Zaterdag wordt weer de jaarlijkse Thoolse Oosterschelde zwemtocht gehouden. Tientallen zwemmers gaan bij Gorishoek te Scherpenisse het water in voor de 4200 meter lange tocht naar Loohoek bij Poort vliet. De tocht is recreatief bedoeld, maar er doen ook een aantal wed strijdzwemmers mee. Maximaal mag er twee uur gedaan worden over de 4200 meter. De deelnemers zwemmen met de vloedstroom mee. Ze worden begeleid door bootjes en in de gaten gehouden door de Thoolse duik- en reddings brigade De Snotdolf. Een te harde wind of te koude watertemperatuur kunnen ervoor zorgen dat de tocht niet doorgaat. Daarom heeft de or ganisatie vanaf morgenavond acht uur een informatielijn beschikbaar waarop men kan horen of de tocht wel of niet doorgaat. Het telefoon nummer is 0166-603572. Ook op de internetpagina van De Snotdolf is informatie over de Oosterschelde zwemtocht te lezen. Het adres van deze pagina is http//:wbn.con- cepts.nl/snotdolf/. De organisatie gaat er vanuit dat de watertempera tuur geen probleem zal zijn, gezien het warme weer van de afgelopen weken. Voor verdere inlichtingen kan men ook bellen met zwembad De Spetter in Tholen. Vanaf elf uur zaterdagmorgen kan men zich in schrijven voor de zwemtocht bij restaurant De Zeester aan de Goris- hoeksedijk. Om twaalf uur wordt het startsein gegeven. Paardensport Liselot Deurloo uit Tholen deed zater dag in Roosendaal mee aan een paar denconcours. Op Blue Valley - van de stal Moerland te Stavenisse - reed ze een dressuurproef in de L-klasse. Die werd met 146 punten beloond, 's Mid dags deed de combinatie mee aan het springen, het nieuwelingenparcours met een hoogte van 80 tot 90 cm. Amazone en paard gingen daarbij foutloos rond. Ook Carmen v.d. Hoek kwam in Roosendaal in actie, eveneens in de dressuur klasse L. Op Mister Jackson scoorde ze 151 punten. Motorcross Kevin v.d. Hoek uit Sint-Maartensdijk was zaterdag in Wemeldinge één van de 26 crossers die aan het vertrek kwamen in de 125-cc klasse. De Tholenaar deed buiten mededinging mee aan de finale om de supercrosscup. In de eerste man che was hij als laatste weg, maar werd na twintig minuten en een ronde toch als zevende afgevlagd. Dit na een mooie inhaalrace op de snel le baan. Ook in de tweede manche was Van de Hoek niet goed weg; hij lette even niet op. Nu begon hij op de vijf tiende plaats, maar hij finishte uiteinde lijk als vijfde. Naast gastheer Smash '76 leveren Mar- kiezaat (Bergen op Zoom), Scaldina (Zierikzee), Yerseke en De Leugenberg (België) de grootste afvaardigingen voor het elfde invitatietoemooi van de Sint-Annalandse tafeltennisclub. Ook uit Utrecht en Zuid-Holland zullen za terdag tussen kwart over negen en zes uur in De Wellevaete competitiespelers in actie komen. In totaal doen ongeveer zestig tafeltennissers mee aan dit enige open toernooi op Tholen. Want aan de jaarlijkse Thoolse kampioenschappen mogen, aldus een woordvoerder van Smash, alleen inwoners van de gemeen te Tholen meedoen. Toch wordt al jaren een uitzondering gemaakt voor de in Dordrecht wonende oud-St.Annalander Johan Snoep. Het toernooi van zaterdag is grotendeels volgeboekt. In een enkele klasse zou er nog een speler bij kunnen. In de hoogste seniorenklasse verdedigt Marco Saar- loos de titel. De jeugdige Sint-Annalan- der verraste vorig jaar vriend en vijand door het toernooi te winnen en zo zijn eerste grote prijs te pakken. Concurren ten dit jaar zijn de broers Mijnsbergen uit Arnemuiden en de Tholenaren Ad Verhage en Christian van 't Hof. De Leugenberg - die aan het toernooi een internationaal tintje geeft - verdedigt de verenigingsbeker, de Wellavaete-trofee. Het Smash-toernooi (voor het publiek gratis toegankelijk) is voor de meeste spelers een eerste test voor de NTTB- competitie die op 13 september van start gaat. Smash zelf begint pas vanavond (donderdag) met de training, onder lei ding van Gerard Rens uit Halsteren. Wielrennen Voor toerfietsers staat zaterdag voor de vierde keer de Schouwen-Duive- landroute over zo'n 150 kilometer op het programma. Toerclub Tandje Bij tekent voor de organisatie; het vertrek is zaterdagmorgen om ne gen uur vanaf café Smerdiek in Sint-Maartensdijk. De rit voert vanaf Tholen via de Philipsdam naar Schouwen. Daar wordt een gedeelte gevolgd van de ANWB-route, waarbij drukke we gen en punten gemeden worden. Ongeveer op de helft van de route is een rustpauze ingelast. De tocht is bedoeld om, na de va kantie, weer kennis te maken met het toerfietsen. Deelnemers hoeven echter geen lid te zijn van een toer club. Tandje Bij zorgt voor een volgwagen met reservemateriaal en gereedschap, en daarmee kan ook kleding en proviand meegegeven worden. Inlichtingen verstrekt se cretaris Mas Andriesse, tel. 0166- 662933. Uitslag van de wedstrijd in Tholen: 1 mevr F. Schellinger en A. Verkamman 26 p, 2. J.H. Bal en J. Geuze 21 p, 3. mevr. C. Praat en mevr. R. Burrows 17 p, 4. mevr. A. Bal en D. Schellinger 13 p, 5. mevr. D. Pigmans en mevr. Y. Ver kamman 13 p, 6. mevr. R. Nagtegaal met wisselende partner 13 p. Traditioneel wordt morgenavond gelijktijdig met de braderie in Tholen de wielerronde georganiseerd. Dit jaar staat de wedstrijd van de amateurs voor het eerst ook open voor cyclo-sportieven. Met deze formule probeert het wielercomité een groter deelnemersveld aan het vertrek te krijgen. De voorinschrijving is ech ter met een vijftigtal coureurs beneden de verwachting gebleven. „Wij hopen dat renners zich nog vlak voor de wedstrijd aanmelden. Blijkt het deelnemersveld dit jaar niet acceptabel, dan is het mogelijk de laatste wielerronde in Tholen", aldus een sombere J.A. van 't Hof. Van 't Hof is al ruim 20 jaar bij de organisatie van de jaarlijkse wieler wedstrijd betrokken. Na een onder breking van zes jaar werd in 1987 door een nieuw gevormd comité de draad weer opgepakt. De combina tie met de braderie werd een suc ces. Met honderden toeschouwers bij de koers is Tholen het drukst be zochte criterium, waarbij de renners vaak zorgen voor een enerverende koers. Morgen rijden de renners voor de twintigste keer over het bochtige parcours met start en finish op de Molenvlietsestraat. Bekende ren ners als Theo Akkermans, Wilfried Bastiaanse, Twan Schalk, Ruud Zijlmans, Patrick van Passel en Francois Franse staan om half ze ven aan het vertrek. In een wed strijd over 85 kilometer zullen de krachten met elkaar gemeten wor den, waarna om ongeveer half ne gen de prijzen zullen worden ver deeld. De renner die dan het erepodium gaat beklimmen, gaat mogelijk de boeken in als de laatste winnaar van de Thoolse wielerronde. Voorzitter Van 't Hof sluit niet uit, dat Tholen evenals Poortvliet van de wielerkalender verdwijnt. „Wan neer er te weinig renners aan het vertrek komen, staan wij zeker niet te springen om volgend jaar weer een koers te organiseren. Financieel hebben wij geen problemen en ook over de publieke belangstelling hebben wij niet te klagen, maar als de renners het af laten weten dan houdt het voor ons op. Door de me dewerking van sponsors kunnen wij jaarlijks voor zo'n 7000 gulden een koers in Tholen organiseren. Wij kunnen het niet verkopen om een dergelijk bedrag te vragen voor een dertig renners", aldus de voorzitter van het wielercomité. Om meer renners aan het vertrek te laten komen, werd besloten om de inschrijving ook open te stellen voor de cyclo-sportieven. Maar dat heeft nauwelijks iets opgeleverd. Alleen de liefhebbers uit de streek hebben zich nu in Tholen aange meld. Het merendeel van de overi ge deelnemers bestaat uit amateurs. „Wij hebben de renners nu ook niet actief benaderd. De renners komen graag of zij ko men niet. Wij gaan de geldbuidel niet open trekken zonder dat ze er één trap voor hebben gedaan. In de koers kunnen ze het geld verdienen. Wij hebben geprobeerd om het prij zenschema op te voeren, maar he laas is dit door de KNWU niet toe gestaan. Een hoger schema rijden is alleen mogelijk wanneer er alleen ama teurs aan het vertrek staan. Ook zijn er organisatoren die via een make laar Litouwers en Belgen aan het vertrek laten komen. Wij zijn echter van mening dat je het niet kunt ma ken om deze coureurs wel startgeld te geven en onze streekrenners niet.", aldus Van 't Hof, die van mening is dat het hoog tijd wordt dat de wielerbond ingrijpt. „Het bijschrijven zouden ze moeten af schaffen, zodat je als organisatie weet waar je aan toe bent." Nu zit het Thoolse wielercomité tot de start van de wielerwedstrijd in onzekerheid over de grootte van het deelnemersveld. "Er zijn diverse wedstrijden waar zich op het laatste moment nog twintig coureurs aan melden. Komen die bij ons ook, dan hebben wij gewoon een mooi rennersveld. Met 70 coureurs aan het vertrek is het zeker de moeite waard om verder te gaan", stelt Van 't Hof. In Tholen zullen in ieder ge val de streekrenners er alles aan doen om er een boeiende wedstrijd van te maken. Aan het vertrek ko men Ruud Havermans, John den Engelsman, Arjan van Haaften, Jo han van Dijke, Peter Metske, de sinds kort in Tholen woonachtige Patrick de Grave en Alexander Masseurs uit Sint-Philipsland. Masseurs zal in Tholen zijn eerste wedstrijd rijden bij de neo-ama- teurs. Bij de nieuwelingen won hij in één seizoen 19 wedstrijden, ter wijl hij vorig seizoen bij de junio ren afsloot met twee overwinnin gen. „Door een knie-operatie heb ik vijf maanden niet kunnen fietsen. In Tholen doe ik voor het eerst weer mee aan een wedstrijd, maar het zal moeilijk zijn om in de prij zen te rijden", aldus de talentvolle coureur. Het complete deelnemers veld van de wielerronde van Tholen vindt u elders in deze krant. Marco van Herpen (rechts) en Jeroen Hage speelden hun eerste wedstrijd geconcentreerd en wonnen. Tennisvereniging De Ruucstoppe- len beleeft deze week een pri meur voor Tholen. Voor het eerst wordt er een toernooi gehouden voor B-spelers. Op het zonnige terras van de tennisbanen van De Ruucstoppelen, zit dan ook een uiterst tevreden wedstrijdleider J. Walpot. „Het idee voor dit toernooi is eigenlijk begonnen doordat Marco van Herpen - één van onze leden - het zo jammer vond dat hij nooit meer aan een toernooi op eigen banen kon mee doen. Hij is namelijk een B-speler en dat is een hoog niveau dat in de gemeente Tholen maar door weinig mensen gespeeld wordt", zegt Walpot. „Daarom dachten we aanvankelijk om een B2-toer- nooi te organiseren. Maar al snel bleek dat te moeilijk, want de meeste B-tennissers spelen in dubbels met BI-spelers. Toen hebben we er een dubbeltoernooi B van gemaakt." Door het hoge niveau is het toer nooi in Sint-Philipsland niet erg groot. Acht koppels strijden om de eer. Maar het zijn niet de min ste spelers. „We hadden het geluk dat Wijn veen en v.d. Kar, twee Brabantse coryfeeën, meteen mee wilden doen. Daardoor konden we ook Schouw (Zeeuws kampioen) en Van 't Westeinde binnenhalen. Dat is de Zeeuwse top in de B- klasse", vertelt Walpot. Aan het toernooi doen ook twee Tholena ren mee. Pieter Potter uit Tholen, die samen met Nooijens (tennisle- raar in Tholen) een team vormt, en Marco van Herpen die samen met Jeroen Hage uit Steenbergen speelt. De Tholenaren brachten het er niet slecht vanaf. Potter en Nooij ens versloegen hun eerste tegen standers met 7-6, 4-6 en 6-4. In de tweede ronde speelden ze te gen Wijnveen en v.d. Kar. Die wa ren duidelijk op dreef, want in de eerste ronde wonnen ze met 6-1 en 6-0, terwijl Potter en zijn part ner met 6-1 en 6-4 werden versla gen. Van Herpen en Hage versloe gen het Schouwse duo Otte en Goderie met 7-5 en 6-3. Daardoor spelen ze de halve finale tegen Schouw en Van 't Westeinde die hun eerste partij met 6-2 en 6-0 wonnen. Als Van Herpen en Hage die partij zouden winnen, staan ze in de eindstrijd (zaterdag avond om zeven uur) tegenover Wijnveen en v.d. Kar. De Ruucstoppelen wil van het B- toernooi een jaarlijks terugke rend evenement maken. „Het is een publiekstrekker, maar ook voor de spelers is het aantrekke lijk. Want het seizoen is voorbij, maar toch kunnen ze dan nog een lekker partijtje spelen. En wie weet, revanche nemen voor een eerdere verloren wedstrijd", ver telt de wedstrijdleider. „Maar het is wel puur een gezelligheidstoer- nooi. We betalen dan ook niemand om hier te komen. Het zou ipooi zijn als het toernooi een traditie werd." Zaterdag stond een vlucht van dik 400 kilometer vanuit Orleans-Saran op het programma. De duiven werden om half acht gelost bij een west-zuidwesten- wind. De snelste duif in de streek was er een van J. Wielaard van De Zwaluw in Sint-Maartensdijk. Het beestje boekte een gemiddelde snelheid van 1226,9 meter per minuut De Vredesduif Sint-Philipsland, 117 duiven van 10 deelnemers, afstand 441 km. Eerste duif 13.40.24 u. is 1190 m/min, laatste duif 15.05.32 u. is 967 m/min. Gebr. Reijngoudt 1, 5, 16, 25, 27, 28; comb. Reijngoudt en Zn. 2, 4, 8, 13, 14, 19, 29; L. Reijngoudt 3, 10, 23, 24; G. Walpot 6, 12, 15; J.D. Quist 7,9, 17, 20, 21, 22, 30; C. Verwijs 11; A. Kot 18; M. Meijer en Zn. 26. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 85 duiven van 7 deelnemers. Eerste duif 13.23.46 u. is 1226,937 m/min,* laatste duif 14.50.14 u. is 985,949 m/min. J. Wielaard 1, 3, 4, 10, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 22; D. de Wilde jr. 2, 6, 7, 8, 11, 15, 20; J. Heijboer 5, 9; J. Lindhout 16; H.T. van Hemert 21. De Reisduif Scherpenisse, 60 duiven, afstand 432 km. Eerste duif 1193 m/min. D.J. Menheere 1, 2, 3, 18; J. Moerland 4, 5, 6, 11, 13, 14, 17, 19; J.J. Bolier 7, 10, 15,20; A. Moerland 8, 9, 12, 16. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 92 dui ven van 10 deelnemers, afstand 437 km. Eerste duif 13.35.25 u. is 1196,721 m/min, laatste duif 14.23.21 u. is 1057,155 m/min. A. Capelle 1, 9, 17; D.A. Vaders 2, 3, 7, 10, 11, 13, 18, 21; J. Capelle 4, 5, 8, 12, 22; M. de Graaff 6, 14, 15, 16; R. Hend- rikse 19, 20; C. Hommel 23. Samenspel De Zwaluw Sint-Maar tensdijk en De Reisduif Sint-Philips land, 99 duiven. Eerste duif 1226 m/min. J. Wielaard 1, 3, 4; D. de Wilde jr. 2, 6, 7, 8; J. Heijboer 5, 10; P. van Raaij 9. Opnieuw was er zaterdag een vlucht vanuit Peronne, waarvandaan een week eerder ook al twee wedstrijden gevlogen werden. Om half tien gingen de duiven de lucht in. P. Wagemaker van De Vre desduif uit Sint-Philipsland had de snel ste Thoolse duif, die de afstand met 1413 meter per minuut overbrugde. De Vredesduif Sint-Philipsland, 368 duiven van 17 deelnemers, afstand 207 km. Eerste duif 11.56.30 u. is 1413 m/min, laatste duif 12.20.51 u. is 1210 m/min. P. Wagemaker 1, 2, 3, 5, 13, 15, 22, 23, 24, 36, 37, 39, 46, 59, 65, 66, 73, 88, 90; gebr. Reijngoudt 4, 9, 20, 45, 74; comb. Reijngoudt en Zn. 6, 7, 11, 17, 18, 27, 30, 31, 35, 44, 50, 53, 57, 60, 62, 69, 78, 80, 85, 86; R. Noorthoek 8, 34, 56, 63, 70, 82, 87; A. Kot 10, 14, 19, 26, 32, 33, 38, 61, 72; R. v.d. Reest 12, 16, 28, 29, 43, 47, 48, 55, 64, 76, 79, 81, 89, 91; J. Reijngoudt 21, 25, 41, 71, 75, 83, 92; W. Neele 40, 68, 77, 84; C. Dieleman 42, 54, 58; comb. Reijngoudt 49, 67; C. Verwijs 51; J.M. Suurlant 52. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 188 duiven van 11 deelnemers. Eerste duif 12.03.21 u. is 1326,711 m/min, laatste duif 12.11.18 u. is 1238,943 m/min. J. v.d. Repe 1, 3, 7, 10, 11, 15, 16, 18, 21, 26, 27; Vermaas en Zn. 2, 6, 20, 22, 25, 30; J. Wielaard 4, 8, 9, 12, 14, 17, 29, 31, 32, 33; A. Bijl 5; L. Lindhout 13, 23, 28; H.T. van Hemert 19, 24. De Trouwe Duif Tholen, 177 duiven van 11 deelnemers, afstand 200 km. Eerste duif 11.54.45 u. 1384,708 m/min, laatste duif 12.03.35 u. is 1303,710 m/min. L. v.d. ,Kleijn 16; L. Hage 2, 26, 31, 42; L. v.d. Kleijn en Zn. 3, 4, 19, 36; C. Moeliker en Zn. 5, 9, 12, 15, 17, 32, 34, 35, 40; F. Bal 7, 8, 44, 45; M.J. Laban en Zn. 10, 16, 20, 23, 38, 43; J. Kegge 11, 13, 22, 37; P. Laban 14, 18, 21, 30, 33, 39, 41; J. Baay 24; C.J. v.d. Berge en Zn. 25, 27, 28, 29. De Reisduif Scherpenisse, 226 duiven, afstand 198 km. Eerste duif 1403 m/min. J.J. Bolier 1, 5, 8, 32, 50, 65; J. Moer land 2, 9, 10, 11, 15, 17, 22, 23, 24, 26, 29, 31, 43, 53, 66; J. o.d. Brouw 3, 36, 46; A. Moerland 4, 16, 20, 27, 35, 37, 61, 63; D.J. Menheere 6, 25, 28, 38, 44, 58, 73; L. Hage 7, 34; H. Krijger 12, 30, 39; L. de Kwak Koolaard 13, 14, 48, 59, 60, 62, 69; C. de Graaf 18, 33, 64, 72, 75; comb. Hage-de Jager 19, 42, 56; P. Potappel 21, 41, 45, 67; A. Hage 40,47, 55, 68; C. Lisseveld 49, 54, 71, 74; M. de Viet 51, 52,57, 70. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 275 dui ven van 18 deelnemers, afstand 203 km. Eerste duif 11.54.11 u. is 1408,273" m/min, laatste duif 12.08.55 u. is 1278,867 m/min. D.A. Vaders 1, 6, 7, 12, 14, 22, 25, 27, 30, 31, 32, 33, 36, 37, 41, 48, 49, 50, 52, 53, 62; P. Hommel 2, 8, 9, 13, 34, 40, 43, 69; A- Havermans 3, 15, 16, 28, 29, 35, 57, 63; I. Berkey 4, 19, 45, 56; A. van Daalen 5, 17, 38, 46, 60, 64, 65; A. Capelle 10, 26, 51, 58, 66, 67, 68; D.H. Vaders 11, 59; M. de Graaff 18, 39; J. Buitenhuis 20, 23, 55; D. Istha 21, 24; C. Aarden 42; A. Henraath 47; R. Hendrikse 54; L. Hoek 61. Samenspel De Zwaluw Sint-Maar tensdijk en De Reisduif Sint-Philips land, 188 duiven. Eerste duif 1226 m/min. Mevr. I. Quist 1, 2, 6, 9; J. v.d. Repe 3, 7; Vermaas en Zn. 4; P. van Raaij 5; J. Wielaard 8; A. Bijl 10. Het tweede damesteam van TOV is in de competitie op de tweede plaats geëindigd. Het team sloot de wedstrij denreeks af met een thuisduel tegen Goes 3. Die tegenstander had een punt meer dan de Vossemeerse dames, maar TOV wist de Bevelanders met 3-1 te kloppen. Door het benauwde weer was het overi gens niet lekker om te tennissen, maar er werden pittige partijen afgeleverd. De uitslagen: Corry Egberts/Jessie Aarden 6-3, 6-4; Annelie Hommel/Abra van Vossen 7-5, 6-4; Corry Egberts/Annelie Hommel 7-6, 6-3; Abra van Vossen/Hennie Niemantsverdriet 1-6, 3- 6.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 15