W Boerendag was dit jaer stik'eet Plaatselijk nieuws VISSER Kijk-uurtje voor gestolen tweewielers Noteert u even? Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 14 augustus 1997 Fietsvierdaagse Wij zijn met vakantie van D.V. 23 augustus t/m 1 september Boekhandel 'OOSTDIJK" Politieman rijdt fietser aan Kerk open op braderie vrijdag 22 en zaterdag 23 augustus de gehele dag GESLOTEN Slagerij J.A. Geilings Beton verloren Radiokamer Demonstratie wolverven Orgel- en samen- zangavond Aansluitingen op riolering Brand op strandje Rommelmarkt de Schutse Riolering Nieuweweg Vanaf 11 augustus GEWIJZIGD Ambtsjubileum ds. Van Loon Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen donderdag 21, vrijdag 22 en zaterdag 23 augustus de gehele dag GESLOTEN Slagerij J.A. Geilings Brandweer redt hond Barbecue leek brand Eigenheimer 27, Bildstar 26 cent De krant staat er gedurende de zomermaanden vol mee: zomermarkt hier, braderie daar, foor zus en nachtfestijn zo. Niemand hoeft zich dus te vervelen. En eigenlijk is er niets nieuws onder de zon, want alle handelsverkeer vond vroeger immers op markten en afslagen plaats. Varkenshouders vragen ontheffing van mer-plicht DAG EN NACHT Tholen Van 25 tot en met 28 augustus orga niseert de huisvrouwentrim de jaar lijkse fietsvierdaagse. De routes be slaan 15 of 25 kilometer en onder weg zijn controleposten ingericht. De start en finish zijn bij bar The Pub op de Markt. Daar kan men el ke avond tussen half zeven en half acht vertrekken. Onderweg wordt voor een verfrissing gezorgd. De dames van de organisatie verwach ten een goede opkomst, mede door dat de scholen nog niet begonnen zijn en de meeste mensen al terug zijn van hun vakantie. De deelne mers die minstens drie avonden meefietsen, wacht een medaille. Voor meer informatie kan men te recht bij mevr. L. Goorden-Hermus tel. 602933. Kerkestraat 19, 4691 CD Tholen Tel. 0166-604901 (privé 603511 Advertentie I.M. Een 46-jarige politieman uit Kruin- ingen heeft maandagmiddag op de Ten Ankerweg een 15-jarige fietser aangereden. De ambtenaar reed in een onopvallende dienstauto over de Ten Ankerweg, komende uit de richting van de Postweg. Rechts voor hem reed een 15-jarige inwo ner op een fiets. Bij de kruising met de Molenvlietsedijk en de Parksin gel sloeg de jongen plotseling linksaf. De politieman remde nog en week uit naar links, maar kon niet voorkomen dat hij de fietser raakte. Het gevolg was dat de jon gen lichtgewond raakte aan zijn knie. Na behandeling door een arts kon hij weer naar huis. De politie wagen werd aan de rechtervoorkant licht beschadigd en ook de twee- wieler liep lichte schade op. De Nederlandse Hervormde kerk is tijdens de braderie op 30 augustus geopend voor het publiek. Zoals ie der jaar is er koffie, thee of limona de te koop. Er worden ook pannen koeken gebakken en voor de kinde ren is er een grabbelton met leuke prijsjes. Men kan ook zijn lieve lingsnummer van een cd laten draaien in de fraaie akoestiek van de koorkerk. Alleen geestelijke of klassieke muziek uiteraard. In de kerk wordt continue een amateur- videofilm vertoond over de restau ratie van de toren en de kerk. In de kerk is ook een route te koop voor een fietstocht (met eventueel een wandelgedeelte van een half uur er in) langs het Schelde-Rijnkanaal. In verband met het huwelijk van Jan en Anita is onze zaak op Vossemeersepoort 13 4691 EL Tholen Tel. 602304 Advertentie I.M. Een betonwagen verloor vrijdag middag op de Grindweg een deel van zijn lading. De wagen draaide de weg op bij de afrit van de brug en verloor daarbij een hoop specie. Of de chauffeur het opmerkte of niet, hij reed in elk geval door. De hoop beton versperde voor een deel de weg richting Oud-Vossemeer. De politie en een kantonnier van de provincie zetten de plek af en met een kraan en een watertank werd het wegdek weer vrij gemaakt. J.P. Bout is vanmiddag, donderdag, te horen in het radioprogramma De Radiokamer van Omroep Zeeland. In De Radiokamer - dat een half uur duurt - presenteren Zeeuwen hun eigen mini-programma met zelf uitgekozen gasten en muziek. De uitzending begint om vijf over half twee. In galerie 't Huis Tijdverdrijf aan de Stoofstraat geeft Marleen Bunts- ma uit Bergen op Zoom zaterdag een demonstratie wolverven. Ze laat zien hoe met gebruik van aller lei natuurlijke (plantaardige) stof fen de mooiste effecten bereikt kunnen worden bij het verven van wol en andere garens. Mevr. Bunts- ma is lid van het Nederlandse quil- tersgilde en ze behoort ieder jaar tot de vijf besten op de nationale wol- spinwedstrijden. Naast het spinnen, verven, weven en quilten is mevr. Buntsma ook nog fervent bouwster van scheepsmodellen. Zaterdag kan men de demonstraties van tien tot vier uur gaan bekijken. Dan is het tevens de laatste dag van de zomer- expositie van werk van hedendaag se Russische kunstschilders. Zaterdag wordt in de Grote Kerk een orgel- en samenzangavond ge houden. Deze avond wordt geleid door organist Peter Eilander en staat in het teken van massale sa menzang, omlijst met enkele fraaie werken op orgel. De psalmen 42, 86, 96 en 105 en enkele gezangen worden gezongen. Eilander laat werken horen van J.S. Bach, C.A. Franck en F. Mendelssohn-Barthol- dy. Eilander begeleidde al op 10-ja- rige leeftijd de samenzang in de erediensten. Daarna volgde hij or gelstudies bij ondermeer Piet Zwart, Willem-Hendrik Zwart en Karei Rouw. Hij studeerde aan het stedelijk conservatorium Zwolle onder andere orgel bij Dorthy de Rooij en piano bij Epke de Jong. Eilander, organist in de Eben-Haë- zerkerk te Apeldoorn, ontving in '93 een Franse onderscheiding voor zijn verdiensten voor de orgelcul tuur in dat land. Het concert in de Grote Kerk begint om acht uur. Oud- Vossemeer Volgens het gemeentelijk riole ringsplan 1999 wordt in de Prins Mauritsstraat, Onder de Molen en de Patrijzenweg onderzocht of de overstorten daar opgeheven kunnen worden. Dit jaar wil de gemeente de panden Coentjesweg 61 en 65 aansluiten op de riolering in het buitengebied. Bij elk perceel gaat het om 33 meter van ieder 12.786 gulden. In 1999 is er meer werk aan de winkel: het pand Leguitsedijk 1 gaat op de persleiding van het wa terschap wat voor 18 m. 21.342 gulden vergt. Bij Eangeweg 6 gaat het om 25 m. voor 22.118 gulden, Leguitsedijk 2 om 37 m. voor 23.219 gulden en Vogelsangsedijk 25 m. voor 23.950 gulden. Sint- Annaland De vrijwillige brandweer is zon dagochtend omstreeks half vijf uit gerukt voor een brand op het strandje. Er waren zes kisten van de CZAV gestolen die bij de graansilo stonden en verder werd de brieven bus van restaurant de Lagune ges loopt en enkele takken van bomen getrokken om als brandstof te die nen. Twee politiemannen die een kijkje kwamen nemen bij de ruim 100 uitgaanders die na het sluiten van de café's het braderiefeest aan het water wilden voortzetten, von den het gezien de droogte beter om de brandweer te alarmeren. De vrij willigers werden met gejoel ontvan gen, maar kregen ook commentaar op hun optreden. Met 1 straal hoge druk en een hoop zand erover, werd het vuur gedoofd. Toen de brand weer kwam, was de helft van de groep al vertrokken. Bij de Lagune werden terrasstoelen meegenomen en in de tuin waren vernielingen aangebracht. Verder werd tegen de muren geplast. Sommigen hadden hun auto meegebracht en zorgden daarmee voor keiharde muziek voor de verlate badgasten. Van vrijdag op zaterdag was er ook al een feest je op het strandje met fakkels en muziek. Door de hittegolf zoekt men nog laat verkoeling aan het water, waarbij - naarmate de drank is in de man (overigens waren er ook meisjes bij) - de wijsheid in de kan verdwijnt. Eén van de gevolgen daarvan was het vernielen van een hek en een brievenbus aan de Ring. Zondag ochtend rond zeven uur stuurde de politie vijf jongens van 15/16 jaar weg die nog op het strandje waren. Volgens een politiewoordvoerder leverde de braderie door het warme weer en het lang buiten zitten ,hier en daar overlast op.' „Maar dat is kennelijk van deze tijd", voegde hij eraan toe. De vrijwillige brandweer rukte ook zaterdagmiddag rond vijf uur nog uit, maar dat bleek loos alarm van uit de Schutse. In zorgcentrum De Schutse wordt zaterdag een rommelmarkt gehou den van tien tot vier uur. De op brengst is ten bate van de aanleg van centrale verwarming in bejaar dentehuis Filadelfia in het Roem eense Salard. Een groep Thoolse vrijwilligers zal de verwarming in september aan gaan leggen. Op de rommelmarkt in De Schutse wordt tevens Roemeens porselein, aarde werk en kristal verkocht. Stavenisse De gemeente gaat meer panden in het buitengebied aansluiten op de riolering, zoals dat eerder gebeurde met Molenpad 4, 6, 9 en II. Voor 1998 staat Nieuweweg 2 en 4 op het programma, elk 66 m. van 14.926, die via de persleiding van het waterschap zullen lopen. De Groeneweg 5 en 10 van elk 74 m. voor 16.083 gulden gaan via de persleiding van camping Stavenis se. In 1998 staan de percelen Nieu weweg 7 met 28 m. voor 22.876 gulden en Eerste Dijk 4 met 22 m. voor 22.257 gulden op het verlang lijstje en in het jaar 2000 Kerkweg 1 en 2 met respectievelijk 23 en 32 m. voor 21.700 en 22.977 gulden, alsmede Scheldseweg 1 met 14 m. voor 21.109 gulden. Sint- Maartensdijk is het telefonisch spreekuur van Dr. Panis, huisarts te St. Maartensdijk Elke dag tussen 11.00 en 11.30 uur (spoedlijn tijdens kantooruren: no. 662649) Advertentie I.M. Ds. J.G. van Loon uit Ouddorp ge denkt zaterdag dat hij 25 jaar predi kant is in de Nederlandse Hervorm de Kerk. Dit zilveren ambtsjubi leum wordt gevierd met een recep tie van half drie tot half vijf in het Hervormd verenigingsgebouw Eben-Haëzer te Ouddorp. Het gros van die 25 jaar bracht Van Loon door in Sint-Maartensdijk. Hier was hij veertien jaar predikant, van 1979 tot en met 1993. Poortvliet Elke derde maandag van de maand, dus nu 18 augustus, haalt de voetbalvereniging SPS oud pa pier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Donderdag, vrijdag en zaterdag 14, 15 en 16 augustus HAASCARBONADE 1 kiloƒ11,95 RIBCARB0NADE 1 kilo10,95 KIPFILET 500 gram7,25 EIGEN GEK. HAM 100 gram2,50 MOSTERD-ROLLADE 100 gram2,00 PALINGWORST 100 gram1,50 GEKOOKTE WORST 200 gram2,50 Maandag, dinsdag en woensdag 18, 19 en 20 augustus RUNDERGEHAKT 1 kiloƒ10,50 RIBLAPPEN 1 kiloƒ15,00 MAGERE SPEKLAPPEN 1 kilo6,95 RUNDERVINKEN 5 halen4 betalen Advertentie I.M, Sint- Phifipsland In verband met het huwelijk van Jan en Anita is onze zaak op Voorstraat 28 4675 CB Sint-Philipsland Tel. 572573 Advertentie I.M. De brandweer heeft zondagavond rond zeven uur een hond gered uit een sloot langs de zeedijk bij Anna Jacobapolder, tussen de Lageweg en de Noordweg. Een passerende fietser had het uitgeputte dier ont dekt en waarschuwde via een mo biele telefoon de pqlitie, maar die had geen tijd om te komen. Toen werd de brandweer gealarmeerd en omdat de melding was ,hond te wa ter' liet de centrale ook de brand weer van St. Annaland nog uitrukken die over een boot be schikt. St. Annaland kon echter hal verwege al terug naar de kazerne, want St. Philipsland kon het alleen gemakkelijk aan. Met een ladder over de sloot slaagden twee brand weerlieden erin om de hond op het droge te krijgen. Het dier werd schoon gespoten en meegenomen door brandweerman Jaap Verwijs, die zelf een soortgelijk hondje heeft. Met wat eten en drinken knapte de hond weer op en na lang bellen werd de dierenambulance uit Bergen op Zoom bereid gevonden om het dier rond negen uur zondag avond op te halen. Het vermoeden bestaat, dat de hond toebehoort aan vakantiegangers in Anna Jacoba polder. Toen brandweerman Jaap Verwijs dinsdagavond omstreeks kwart voor twaalf van zijn werk kwam en de werkhaven langs de Krabbenkreek- weg passeerde, zag hij vlammen. In verband met de daar aanwezige keet van de fa. Van Tilburg sloeg hij alarm. De uitgerukte brandweer trof echter een barbecue aan, die was aangericht door de opvarenden van drie platbodems, die met toestem ming van dhr. Van Tilburg daar va kantie hielden en nog nagenoten bij een vuurtje. Alles was op, zodat er voor de brandweer niets te blussen en te eten viel. De verkoping van Adullam is ver plaatst van 20 naar zaterdag 27 september in het verenigingsge bouw aan de Voorstraat. Advertentie I.M. Door de hoge temperaturen zit er ook in de aardappelhandel weinig leven. Zei commissionair J.W. van Houdt uit Scherpenisse niet jaren geleden al: ,gaan de vrouwen bloot, dan is de handel dood.' De aanvoe ren blijven beneden de 200 ton en op'de St. Annalandse veiling wor den de hoogste prijzen betaald voor het ras Eigenheimer: 27 cent per ki lo. Bildtstar en Koopmans Blauw halen elk 26 cent. De Doré komt niet verder meer dan 16 cent, Fries- lander 15 en Gloria 13 cent. Woensdag 13 augustus: Doré 11- 16, kriel 31-35, Gloria 11-13, bon ken 19-27, driel 8-14, kriel 61-66, Frieslander 10-15, bonken 28-30, drielingen 17-19, kriel 70, Eigen heimer 25-27, drielingen 5, Bildt star 23-26, Koopmans Blauw 25, aanvoer 177 ton. Dinsdag 12 augustus: Doré 13-16, kriel 36, Gloria 8-12, bonken 18- 21, drielingen 8-9, Frieslander 13- 15, bonken 27-28, Eigenheimer 25- 26, kriel 20, Bildtstar 21-25, Koop mans Blauw 26, aanvoer 180 ton. Grotere stal. L. Boudeling wil aan de Zuidweg te Anna Jacobapolder zijn daar geplande vleesvarkensstal vergroten. En J. Nell heeft aan de Sluisweg in Anna Jacobapolder een bouwplan ingediend voor een vleeskuikenstal. Voor de viswor- menkwekerij van C. Reijngoudt aan de Kwekerijweg te St. Philipsland willen b. en w. van Tholen een mi lieuvergunning geven. Klederdrachten uut allerande durpenzoas ier op de Mart in Toole, bin oaltied un trekpleister op een boerendag. Een dergelijk evenement leent zich uitstekend voor een dialectverhaal tje. De boerendag, waarover ik zomaar eens iets wil vertellen, vond onlangs plaats in Burgh op Schou- wen-Duiveland. Maar laat ik, om opmerkingen te voorkomen, eerst even vertellen waarom mijn onder werp van Schouwen komt terwijl hier toch ook vanalles te doen is. A zo'n 26 jaer emmen 'n caravan op de kop van Schouwen. Dae bi m'n dus bienae net zo tuus as op Toole. 't Is t'r oak zo móói. J' ei na- emelek nie allêên 't waeter mi vee strand, ma je kunt 'r buutenheweun móóie fietstochten maeke deur de Domeinen. In kuiere, uren an 'n stuk. Al die jaeren ammen d'r kom- me, zie m'n iedere kêêr wêê wat nieuws. Eêl affetoe 'n ert, merae- kels vee knienen. In vee Duitsers. Dae krioelt 't van. A je in Aemstie of Burgh in 'n wienkel komt, haen ze soms anêêns Duits teehen je pra- ete. Je behriept, dan bin ze bie mien wè an 't verkêêrde adres. In dat la- et 'k dan oak hoed mèrreke. In dan is 't zo over. Niet dat 't schilt in de pries of zo ma da vollek dae is oak welles blieje a ze d'r eihe tael- tje kunne praete. In 't móóiste is a t'r oak tussen 't Tools in 't Schouws öörbaer onderscheid is. Z' ebben 't bevobbeld over 't gos; ons zèhhen dan hras. In wat a 'k êêl móói vin- de is 't woord fluustjoeke. Motten julder 's raeje wat a tat is. Volle- hende kêêr za 'k 't zehhe. Wie interesse heeft voor de ver schillende dialectwoorden of -uit drukkingen per dorp of stad in Zee land. moet beslist het Zeeuwse TèntugWerèntagWerèn- IlèÉilis rèltujwwentl WtirèntugWerènlugWerenlugWerenlugV Reacties van lezers op de rubriek zijn welkom bij de dialectgroep Tholen, tel. 0166-602226 woordenboek voor dialecten van mevrouw Ghijsen eens ter hand ne men. Want daarin staan alle beken de woorden en omschrijvingen van het Zeeuws afgedrukt. Het woor denboek is in de bibliotheek be schikbaar. Ma noe dien boerendag. Zeven jaer helaeje bin ze dae in Burgh mee be- honne. Eêst 'n bitje verzichteg. D'r liepen toen wat ménsen in kleder dracht in d'r waeren standouwers die at op z 'n ouwerjaers bezems of kaes maekten. Ma de buutenlanders van binnen in over de hrènzen von den 't leuk. In noe, dit jaer vö de zevende kêêr, 'n evenement dat a meetelt in de jaerlekse aktiviteiten. 'k Za d'r wat van verte lie. Je weet niet wat a je ziet. 't êêle durp is in hebruuk. De brandwêêr heef 'n de monstratie mlt 'n ieselukke oahe ladderwaehen. D 'r bin vee kraemen mi vanalles wat a je buuten je ve- kansie om nóóit zou koape. Neem noe van die roare shirtjes mee op druk, 't liefst over drank of schóón moeders. Ajfijn, je ken tat wè, op el- leke braderie bin ze. Ma de krae men daer a ze ouwe troep - antiek staet 'r dan - verkoape, dae dórt 't a drukker. A je hoet kiekt, zie je d'r spulletjes lèhhe die a te weeke da- evöö op de kinderrommelmart te zien waere. Slimme opkoapers kochten dan vö 'n kwartje 'n kom- me van opoe, die a noe vuuftien hulden op mö brienge. D 'r is 'n hrööt hedêêlte van Burgh inheruumd vö de 'agrcfrische sec tor'. D'r bin allerande landbouw- hewassen. Want iemand uut de stad weet nie oe a tèrreve d'r uutziet, of haste, of 'n Frieslander of Doré. In da ka je dae lêêre. D 'r bin teehen- woordeg oak êêl wat ménsen die a t'r eihe wientje maeke, lekker spul allemae. D 'r was oak vee bekieks bie de po erden. Ma a je d'r een stuitje stong, was je zo zwart as Osie Pik. Want 't was meraekels stoffig. Poerden wa eren d'r trouwens ma zat. 't Oagte- punt op de boerendag is vö mien ai ded 't riengsteeke. De hereitjes zien d'r elk jaer móóier uut. De stikken blienke je toe in de blomsdkken an de hereitjes oaren oak steeds móóier. De beriejers pronken tee hen mekoare op, in vantjaer adden ze êêle uusouwens meehenome. De Rieng rond de kèrreke van Burgh is 'n plaetje op z 'n eihe. D 'r is hêên méns die at 'n móóier plek je zou kunne vinde. D'r is oak nog riengsteeke op van die hröóte knol len. Dae bluuf 'k oaltied ma 'n énd- je vandaen. Ma d'r bin ménsen bie, die ebben elk paerd wè tien keer uuthetrokke. De beweuners ebben d'r eihe vö de ze dag in klederdracht hestooke. Zelfs de burrehemeester was zo be kleed in z'n vrouwe oak. Kleder drachten uut allerande durpen bin d'r trouwens te zien in t' oaren. De toeristen drienken op d'r hemak 'n biertje, smikkelen van 'n bolus mit of zonder wespen, in kieken in luus- tere nae alles wat 'r op d'r af komt. Een belangrijk onderdeel van deze boerendag is de kunstmarkt aan de Achterweg. De afdeling kunst is op Schouwen, in allerlei dorpen, toch goed vertegenwoordigd. Er zijn veel galerietjes, er zijn veel cursus sen te volgen. En bijzonder interes sant was gedurende de afgelopen weken de grote kunstmanifestatie 'Verrassende gewassen', waarbij 23 kunstwerken in de weidse polders achter Zonnemaire opgesteld ston den. Op de boerendag ek oak nog vee meziek hoare. D'r waeren trouba dours die a Zêêuwse liedjes zonge, ma d'r was oak 'n hezelschap dat a onhekuiste teksten zong over dienstbodes in 't öói in zo. Ma d'r waeren toch vee buutenlanders, dus dat haf niks. Kuituur was t'r oak bie de boekestalletjes. 'k Oorden''n vrouwe vraehe of t'r 'n hemakkelek boek bie lag. Want ze las nie zovee. Want ommers, 'n paerdetand in 'n vrouwenand muhhe nóóit stil staen. Ma noe in de vekansie kon d'r wè 'n stuitje niksdoen vanaf. De vrou we achter 't kraem zocht 's hoed in kiek, ze vond 'n boek, zei ze 'voor de ongeoefende lezer'. Waerop de aspirant-koapster zei: „Ma m'n oahen bin nog hoed!" De boerendag was dit jaer stik'êêt. De kaes dreef uut m 'n fietsmande toen ak tuus kwam, de heroakte pa- eling zag nog bruuner as toen tie hekocht wier in de affekoat ek ma gauw opheete omdat tie anders slecht zou öóre. Dat was een boerendag op Burgh. Toen we 's avonds laat nog even slingerend door het pittoreske dorp je fietsten, zeiden we tegen elkaar: Wat is Zeeland toch mooi. Julder dienke noe: oe zo, slienge- rend? Ma da kwam van de hröóte soeveniers van de paerden. 't Is we- zeluk waer dó! Predikbeurten Zondag 17 augustus THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. kand. De Groot, Bleskensgraaf. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman. 17 u. ds. Speelman. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Vlietstra, Zeist. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 20 u. eucharistieviering, Maria Hemelvaart. za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Hooijkaas, Hoogerheide. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. stud. Aarnoudse. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. pastor Wiertz, eucharistie viering, Maria Hemelvaart, za 17.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebeds- en communie dienst. zo 9.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.D.) en 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 20/8 19.30 u. ds. Van Dijk. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Gorissen, Katwijk aan Zee. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-M AA RTENSDIJ K HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Van den Berg, Harskamp. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Vroegindeweij, Amers foort. 19 u. dra. Vroegindewe ij-Hart kamp, Amersfoort. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. De Jong, Nu- mansdorp. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Venema. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. mevr. Balder, Willemstad. 14.30 u. dhr. Hondius, Bruinisse. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Ginkel, Goes. 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. De Kok, Rotterdam. Bij de provincie is door een flink aantal varkenshouders ontheffing aangevraagd van de verplichting een milieu-effectrapportage (mer) uit te voeren. Daarbij zijn ook de nodige te bou wen stallen op Tholen en Sint-Phi lipsland. Op 26 februari verbond de provincie plotsklaps de eis van een mer aan stallen vanaf 1000 'mest- varkenseenheden', waar dat voor heen 5000 mestvarkenseenheden was. De ontheffing wordt gevraagd, om dat toen de bouwaanvragen werden ingediend, niet vermoed kon wor den dat er een mer-plicht zou ko men. Een dergelijke rapportage be tekent een fikse extra kostenpost voor de varkenshouders. Het be treft: maatschap Daandels te Heeswijk- Dinther (Roolandseweg, Oud-Vos semeer); M.A.J.M. Welvaarts te Boxtel (Bitterhoekseweg, Poort vliet); A. Straathof te Kapel-Ave- zaath (Keizersweg, St.Maartens- dijk); J.H.J. Wouters te St.Oedenro- de (Langeweg, Poortvliet); J.H.J.M. Roefs te Mierlo (Zuiddijk, St.Philipsland); M.A. Lindhout te Poortvliet (Essendijkweg); Java Meyel te Helmond (Oudeweg, St.Philipsland); D. Jansen te St.Phi lipsland (Oudeweg); maatschap A.C. en I. Geluk te St.Annaland (Annavosdijkseweg); J.L. Goedege- buure te St.Annaland (Annavos- dijk); P. van Asseldonk te Nistelro- de (Breedenvlietsedijk, St.Anna land); C.P. Fase te St.Anqaland; fir ma Fase te Poortvliet (Kortwegje, St.Annaland); M.A.M. Veraart te Oud-Vossemeer (Langeweg); J.A. Smits te Anna Jacobapolder (Sluis weg); B. Rijnen te Oirschot (Groe neweg, Oud-Vossemeer); A. van den Oord te Oirschot (Priestermeet- weg, Poortvliet); Van Balkom b.v. te Udenhout (Bram Groenewege- weg, Poortvliet); A.J.M. van Ge- nugten te Best (Noormansweg, Poortvliet). Weekend HUISARTSEN Zaterdag 16 en zondag 17 augus tus. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen, tel. 602350. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk, tel. 662400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Hoogenstraaten, Bergen op Zoom, tel. 0164-233462. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): mevr. P. Timmers, tel. 604969. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u„ Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 0166-602507 en 0166- 653146; St. Philipsland 0167- 572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113- 249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en 'ge sprekspartner bij dementie, tel. 030-6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 14 t/m vrijdag 22 aug. donderdag 14 12.07 vrijdag 15 0.47 - 13.27 zaterdag 16 2.07 - 14.37 zondag 17 3.12-15.37 maandag 18 4.07 - 16.27 dinsdag 19 4.57- 17.17 woensdag 20 5.47 - 18.07 donderdag 21 6.37 - 18.47 vrijdag 22 7.22- 19.32 ma 18/8 12.58 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M. Zaterdagmorgen wordt er op het politiebureau in Tholen een 'kijk- uur' gehouden voor gevonden fiet sen. Van negen tot tien uur kunnen mensen wiens fiets in de gemeente Tholen is ontvreemd, gaan kijken of de politie het rijwiel inmiddels heeft teruggevonden. Het kijk-uur wordt gehouden op de binnenplaats van het politiebureau aan de Simon Lindhoutstraat in Tholen. Tussen januari 1995 en nu zijn 54 fietsen aangetroffen waarvan de politie de rechtmatige eigenaar niet kon op sporen. Men moet wel de aangifte van diefstal of vermissing meene men en de tweewieler wordt pas meegegeven als de eigenaar mid dels het opnoemen van kenmerken kan bewijzen dat de fiets van hem is. Degenen die dat niet kunnen en toch een fiets claimen, kunnen wor den vervolgd wegens het doen van een valse aangifte. Na zaterdag kan er geen fiets meer worden terugge haald. De rijwielen worden dan aan een derde verkocht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 2