Provincie Zeeland Economie in Zeeland Gemeente vraagt maatregelen voor betere alarmering Show van strijdwagen met vierspan Denken en doen Zeeuwse emigratie naar Amerika Nieuwe directeur welzijn Zeeland Veronica maakt televisieopnamen bij de Vossemeerbrug Donderdag 14 augustus 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Toonaangevende onderzoekers stellen dat het goed gaat met de economie in Nederland. Onderzoeksbureau NYFER (van Nijenerode) gaat uit van een groei van het bruto binnenlandsproduct van 3%: Zeeland zou in 1997 uitkomen op een score van 6% en in 1998 bijna 5%. Komt dat uit, dan zou Zeeland koploper zijn in de Nederlandse economie. Ook de werkgelegenheid zou de komende tijd toenemen; zelfs, voor het eerst in jaren, in de industriële sector. Gratis Omschakelen Zeeland geen tijdwinst' Onbevredigend „Het zijn echt prachtige plaatjes. Die galopperende paarden met wapperende manen!" De cameraman van Veronica wordt haast lyrisch. Een team van de commer ciële omroep toert enkele weken met een camper door het land en maakt onderweg opnamen voor het televisie programma 'Veronica goes back home'. In Oud-Vosse- meer leggen ze Ted Frigge vast, die een Romeinse strijdwagen ment getrokken door vier haflinger paarden. Lawaaiige tractor Show André van Duin Abdij Nieuws In hun begrotingsbrief voor 1998 bepleiten GS het zogeheten inte graal plannen: een weg van den ken en doen. Samenhang aan brengen tussen de veelheid van plannen, opdat het een niet ten koste gaat van het ander en de kwaliteit van onze omgeving op z'n minst behouden blijft. En daar in speelt een actief mileubeleid een grote rol. Toekomstverkenning In 1998 zal de nota Toekomstverkenning verschijnen. Het stuk is bedoeld om aan te geven of de doelen die de provin cie zich heeft gesteld in het milieubeleid, ook werkelijk zijn gehaald. Die doelen staan ver woord in het milieubeleidsplan Kerend Tij Twee. Wat de leefom geving betreft verwachten GS dat er achterstanden zijn bij het terug dringen van geluid- en stankhinder en bij bodemsanering. Veranderingen in het klimaat zou den mede oorzaak zijn van te veel stikstofoxide en fijn stof in de lucht. In het oppervlaktewater lijkt de hoeveelheid nitraat te hoog en bij de combinatie water en bodem gaat het om bestrijdingsmiddelen en zware metalen. Kansen GS willen niet alleen doorgaan met sanering, maar ook nagaan hoe met dezelfde middelen meer resultaat is te behalen (optimalise ren). Een manier van werken kan bijvoorbeeld zijn eerst vast te stel len welke kwaliteit de grond moet hebben, gelet op het gebruik. Per slot van rekening behoeft indus trie een andere bodem dan een woonwijk. Verder is het de bedoe ling meer geld uit te trekken, om ook langs die weg meer te berei ken (intensivering). Duurzame ver betering van het milieu is alleen te bereiken in samenwerking met andere beleidsvelden en met een integrale aanpak van een gebied. Op die manier is er kans op suc ces bij inrichten en vernieuwen van bedrijventerreinen, bij invoe ren van nieuwe technologie en bij het scheppen van andere ver voersmogelijkheden. Veehouderij Sinds dit jaar geldt voor het vesti gen van veehouderij een interim- beleid. Z&is vestiging gebonden aan aantal dieren en daarmee samenhangende mestproductie en tijdelijk aan maximaal toelaat baar te bebouwen vierkante Pak even uw zakboekje THOLEN t/m aug. Fototentoonstelling Leen Verhage, Ten Anker. 23 aug. Stadswandeling onder lei ding van gids, hoek Markt/Kerk straat 19 u. 16 aug. Orgelconcert Peter Eilander met samenzang, N.H.-kerk 20 u. 16 aug. Demonstratie wolverven door Marleen Buntsma, galerie 't Huis Tijdverdrijf 10-16 u. 25 t/m 28 aug. Fietsvierdaagse 15 of 25 km, start Markt 18.30-19.30 u. 29 en 30 aug. Braderie, vr 13-21 u. za 9-21 u. 30 aug. Vuurwerk, haven bij Ge maal weg 21.30 u. OUD-VOSSEMEER 30 aug. Ploegwedstrijden PJZ, kruising Hogeweg/Rijkebuurtse- weg 13 u. SINT-ANNALAND t/m oktober Tentoonstelling streek museum Meestoof over fotografie en bruiloften, di t/m za 14.15-16.45 u. 16 aug. Rommelmarkt t.b.v. Roem eens bejaardentehuis, De Schutse 10-16 u. 28 aug. Vakantiebijbelclub met 's avonds kampvuur, verenigingsgeb. Het Trefpunt 9.30 u. 30 aug. Invitatietoernooi tafelten nisvereniging Smash '76, Wellevae- te 9 u. SINT-MAARTENSDIJK 30 aug. Fietstoertocht Schouwen- Duiveland, start café Smerdiek 9 u. SCHERPENISSE 16 aug. Goud van Oud, camping Gorishoek 20 u. 30 aug. Oosterschelde zwemtocht, start Gorishoek 12 u. 31 aug. Koggenroute motortoerclub Tholen, start 10 u. veiling aan Veer- dijkseweg. POORTVLIET 16 aug. Zomermarkt 14-21 u. BERGEN OP ZOOM t/m 31 aug. Expositie polyptiek 'Aetheria Sapientia' van Frans v.d. Boom, Markiezenhof, t/m sept. Expositie beelden en ob jecten uit speksteen door P. Make- new uit Tholen, kunst- en antiek kelder TAmuse di t/m za 12-17 u. t/m 28 sept. Historische tentoon stelling '1747: Bergen op Zoom be legerd', Markiezenhof, t/m 21 sept. Expositie schilderijen Louis Swagerman, Markiezenhof. 23 aug. en 20 sept. Verhalenvertel lers in Synagoge en Gevangen poort, 14, 15 en 16 u. 30 aug. Drakentocht met gids aoor historisch centrum, Hote Mercure de Draak 10 u. film+-H-fitm+++fïlm+++fïlm ROXY 1: Men in Black - do, vr en ma t/m wo 14, 18.45 en 21.30 u., za en zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u. ROXY 2: Bean, the Ultimate Dis- astermovie - do, vr en ma t/m wo 14, 18.45 en 21.30 u., za en zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u. CINEM'ACTUEEL 1: Batman Robin - do t/m wo 14 en 18.45 u. Men in Black - do t/m za en wo 21.30 en 22.30 u„ zo 16.15, 21.30 en 22.30 u., ma en di 22.30 u. CINEM'ACTUEEL 2: Face/Off - do t/m wo 14, 18.45 en 21.30 u. CINEM'ACTUEEL 3: Bean, the Ultimate Disastermovie - do, vr, ma en di 14, 18.30 en 20.30 u., za en wo 18.30 en 20.30 u., zo 16.15, 18.30 en 20.30 u. Lady en de Vage bond - za, zo en wo 14 u. Cinema Paradiso: The White Balloon - zo 16 u. A Couch in New York - ma 21 u. Before Sunrise - di 21 u. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te beluisteren op 101.9 MHz op de FM en op Tho len via de kabel op 88.9 MHz Tussen 1840 en 1920 vertrokken 32.000 Zeeuwen naar de Nieuwe Wereld in de hoop op een beter be staan. Honderdvijftig jaar geleden stichtte een groep van 450 Zeeuwen, onder leiding van boer Jannes van de Luyster uit Borssele en ds. Cornelis van der Meulen uit Goes, het dorpje Zeeland in de staat Michigan. De werkgroep historie en archeolo gie van het koninklijk Zeeuwsch genootschap der wetenschappen grijpt dat feit aan om op 6 septem ber een studiedag te organiseren over Zeeuwse emigratie in de 19e eeuw naar Amerika. De verschillen de sprekers belichten de motieven, de praktische uitvoering van de reis, vestiging en levensvatbaarheid van de Zeeuwse gemeenschappen en de lotgevallen van het Zeeuwse dialect. Ook wordt de film 'Island of hope, island of fear' vertoond, over het kunstmatige eiland Ellis Island voor de kust van New York, waar tussen 1892 en 1954 alle emigran ten moesten passeren. De studiedag begint om 10 uur in de filmzaal van het provinciehuis te Middelburg. Van 8 september t/m 31 oktober wordt aan hetzelfde onderwerp een expositie gewijd in het Roosevelt Study Center te Middelburg. 'Exo dus naar de Nieuwe Wereld: Ellis Island en de Zeeuwen in Amerika' toont onder meer brieven en foto's die de specifieke ervaringen van emigranten illustreren. Verder zijn tekeningen van de Middelburgse/ New Yorkse kunstenaar Leendert van der Pool te zien, geïnspireerd op Ellis Island. De tentoonstelling is van maandag t/m vrijdag te zien, tussen 11 en 12.30 uur en 13.30 tot 16.30 uur. meters voor stallen. Verder is nagegaan hoe is te voorkomen dat in de praktijk te veel mest wordt verspreid. Het beïnvloeden van het vesti gingsbeleid is een moeizame zaak. Vooral als het gaat om bevoegdheden. Dat neemt niet weg dat GS van plan zijn de mogelijkheden te benutten die de provinciale milieuverordening en het streekplan bieden. De goed keuring van bestemmingsplannen voor het buitengebied zullen GS stringent toetsen aan de provin ciale uitgangspunten. De artikelen in AbdijNieuws maken deel uit van een serie over de begroting 1998 van de provincie. Hoe GS het huishoudboekje willen invullen en het geld willen beste den staat beschreven in de begro tingsbrief: Integraal plannen: een weg van denken en doen; Economie; De zorg voor de samenleving; Internationaal beleid en Algemeen bestuurlijk zijn de hoofdstukken waarin het beleid van de provincie voor het komend jaar staat verwoord. De brief is uitgegeven als een soort brochure: 12 bladzijden tekst, verluchtigd met foto's. Achter in de brief staan als bijla gen de beleidsvoornemens voor 1998 (1,5 pagina), de nieuwe structurele uitgaven (1 bladzijde) en de incidentele uitgaven (3,5 pagina) vermeld. De begrotingsbrief is gratis ver krijgbaar bij het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 -631400. Kenmerkend voor het econo misch beleid van de provincie is dat het voorwaardenschep pend is. Dat wil zeggen dat de provincie het tot haar taak rekent te zorgen voor een zo goed mogelijk sociaal econo misch klimaat, voor zo opti maal mogelijke omstandighe den. In hun begrotingsbrief voor het komend jaar schrij ven Gedeputeerde Staten (GS) dat ze dat op twee manieren willen bereiken (tweesporen beleid in de vaktaal): een sti muleringsbeleid (onder meer door subsidies) en een plan- ningsbeleid in samenhang met ruimtelijke ordening, milieu en infrastructuur. Stimuleren en plannen Het zogeheten stimuleringsbeleid komt onder meer tot uiting in het subsidiëren van technologische vernieuwingen, cursussen voor werknemers om hun positie op de arbeidsmarkt te verbeteren of om er voor te zorgen dat in Zeeland voldoende deskundigheid voor handen is voor bedrijven die in Zeeland zijn geïnteresseerd; ener gie, infrastructuur en promotie en acquisitie. In bijzondere gevallen verleent de provincie subsidies voor het vestigen van bedrijven of creëert zij voorwaarden waardoor het voor bedrijven aantrekkelijker wordt zich hier te vestigen. In het planningsbeleid gaat het er om de belangen van economie, ruimtelijke ordening en milieu goed af te wegen en met elkaar in overeenstemming te brengen. GS kondigen aan dat eind dit jaar begin volgend jaar Provinciale Staten een oordeel kunnen geven over een nieuw sociaal-econo misch beleidsplan. Dat plan is bedoeld voor de jaren 1998 tot 2002. De sectoren landbouw, vis serij, toerisme en watersport zul len ook onderdeel zijn van het nieuwe beleidsplan. Zeeland Seaports De twee havenschappen zijn gefu seerd tot een geheel: Zeeland Seaports. Het is nu zaak verder te werken aan (internationale) be kendheid en naamsbekendheid. Het volgend jaar zal voorts in het teken staan van verdere ontwikke ling van de Autrichepolder, aan passing van de goederenspoorlijn Vlissingen-Oost en realisering van de spoorlijn Axel - Zelzate. Bedrijventerreinen Zeeland heeft voldoende terreinen voor het vestigen of uitbreiden van bedrijven. Wel is het nodig de kwaliteit op te krikken. Vandaar dat er een onderzoek loopt om bestaande bedrijventerreinen nieuw leven in te blazen zodat ze kunnen voldoen aan moderne ves tigingseisen. Technologie en bedrijven Het ziet ernaar uit dat het ministe rie van economische zaken het stimuleren van technologische ontwikkelingen meer wil overlaten aan de provincies. Het gaat daar bij vooral om voorlichting en advies. Vandaar dat het de bedoe ling is het Innovatiecentrum en een deel van het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf samen te voegen. Een regionale adviesraad voor de technologie gaat dit cen trum aansturen. De provincie krijgt een zetel in de adviesraad. Verder is de provincie van plan bij wijze van proef een zogeheten bedrijvenloket in te stellen. Bedrijven kunnen dan op een cen traal punt terecht met al hun vra gen. Landbouw De situatie in de landbouw, zo schrijven GS, dwingt tot zoeken naar nieuwe economische dra gers. Maar dat mag niet leiden tot aantasting van de kwaliteit van het landelijk gebied. Het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV) heeft dan ook twee pijlen op haar boog: versterking van de markt- en concurrentie kracht van overblijvende bedrijven en vernieuwing van het landelijk gebied door taakverbreding. Daarbij gaat het onder meer om (agrarisch) natuurbeheer en plat- telandstoerisme. In 1998 krijgt de provincie geld van LNV voor het opzetten van projecten die een voorbeeld kunnen zijn voor andere boeren in Zeeland. Visserij De regelingen voor het verminde ren van de capaciteit van de vis sersvloot hebben bijgedragen aan de naleving van de quotering. De regels voor de quotering zijn in Nederland en dus ook in Zeeland niet overschreden. Maar op grond van afspraken tussen de Europese visserijministers moet de Nederlandse kottervloot op termijn met 21% worden vermin derd. De zeedagenregeling overi gens is door de ministers geac cepteerd als middel om de vangst te verminderen. GS zien hierin een uitweg om met klem te blijven bepleiten niet over te gaan tot het verminderen van het aantal vaar tuigen. Aanscherpen van de huidi ge regels is voldoende, aldus GS, om aan de eisen van de Europese ministers tegemoet te komen. Toerisme De Zeeuwse toeristische sector heeft een jaarlijkse omzet van ruim twee miljard gulden. Er wer ken ruim 15.000 mensen. GS vin den het toerisme een belangrijke pijler in de economie die kan blij ven rekenen op steun. Dat neemt niet weg dat ook het bedrijfsleven zelf betekenisvol moet bijdragen. Dat gaat op voor kwaliteitsverbe tering, maar ook voor het project bureau van het Bureau voor Toerisme. Verdere toetsstenen voor handhaven van dat bureau zijn de omvang van de orderporte feuille en de effecten op seizoens verlenging en verbreding van het product. Wat de gemeente Tholen betreft blijven meldingen naar het alarm nummer 112 via Tilburg verlopen. „Omschakelen naar Zeeland levert geen enkele tijdwinst op", zegt chef algemene zaken en welzijn J.H. de Kok. „De Zeeuwse alarmcentrale moet immers, net als Tilburg, de melding doorgeven aan Roosendaal." Hij heeft begrepen dat meldin gen via mobiele telefoons zelfs in Driebergen terecht komen. Dit laatste wordt door de heer Jongsma van de 112-centrale bevestigd. De Kok vindt dat de Brabanders moeten zorgen de zaak organisatorisch goed voor elkaar te hebben om fouten te voorkomen. Nu komt het regelmatig voor dat vanuit Tilburg de meldkamer van de regionale brandweer in Vlissin- gen wordt gewaarschuwd na een Thoolse melding. Omdat Tholen Zeeuws is en men er in Tilburg niet bij stilstaat dat deze gemeente bij de brandweer- en ambulanceregio west-Brabant hoort. Daarmee gaat kostbare tijd verloren. Ook bij de brand in de Laban Deurloostraat in Scherpenisse, enkele weken gele den, gebeurde dit. Verder heerst er onvrede over de bereikbaarheid van 112, wat tot een actie vanuit de be volking heeft geleid. Het gemeentebestuur heeft zowel de alarmcentrale in Tilburg als de regionale brandweer in Roosendaal schriftelijk om opheldering ge vraagd. In de dagen na het gebeur de in Scherpenisse is met de be treffende instanties ook al monde ling overleg gevoerd. Vorige week zijn de fractievoorzitters in de ge meenteraad daarover geïnformeerd. Tilburg is gevraagd het personeel beter te instrueren over de geogra fie van het gebied. En in Roosen daal is gereclameerd over de proce dure, dat een niet beantwoorde alar mering (van de brandweer) pas na zeven minuten herhaald wordt. Het Thoolse gemeentebestuur wil de tweede alarmering korter na de eer ste. En wil verder opheldering hoe het kan, dat in het geval van Scher penisse de eerste alarmering niet is doorgekomen bij de brandweer in Sint-Maartensdijk. Wat voor de gemeente onbevredi gend blijft, is dat de centrale Til burg en de PTT geen opheldering kunnen geven over niet beantwoor de meldingen. Bij de brand in Scherpenisse kwam om 23.58 uur de melding bij de 112-centrale bin nen. Een telefoontje dat een inwo ner al acht minuten eerder had ge pleegd, blijkt nergens geregistreerd te zijn. Met de meldkamer in Roosendaal is inmiddels ook ge sproken over de alarmering van een tweede korps bij een middelbrand. „Er zijn duidelijke afspraken ge maakt, we weten waar de schoen wringt", meldt Thools staflid J. de Feijter. In Scherpenisse kwam de blusgroep Stavenisse opdagen, terwijl Sint- Annaland opgeroepen had moeten worden. „Het heeft te maken met het anders lezen van de woordcode ring in het geautomatiseerde sys teem. We hebben helder gemaakt dat er verschil is tussen de Thoolse situ atie en een stedelijk gebied", legt De Feijter uit. „De eigen vrijwilli gers moeten niet op het verkeerde been gezet worden." Burgemeester en wethouders heb ben in hun brieven aan de betrok ken instanties gevraagd om op de hoogte gesteld te worden van de maatregelen die genomen gaan worden om de alarmering te verbe teren. D.J. van den Bout (44) uit Emmen wordt per 1 november directeur van de nieuwe welzijnsinstelling in Zeeland. Deze instelling komt in de plaats van de stichting volksgezondheid, maatschappelijke ontwikkeling en cultuur (VMC). Van den Bout is uit 108 sollicitanten gekozen. Hij is in Middelburg geboren en momenteel directeur van de stich ting Onderwijsvoorrang Drenthe. Ook is hij voorzitter van het lande lijk beraad onderwijsvoorrang. De nieuwe welzijnsstichting is het re sultaat van de herstructurering van het welzijnsbeleid (zowel bestuur lijk als organisatorisch) in de pro vincie Zeeland. De terreinen waarop zij zich, ter ondersteuning van de uitvoering, beweegt zijn zorg, maatschappelij ke integratie, cultuur, en middelen en ondersteuning. Daarin zijn elf steunfuncties begre pen die de provincie aan VMC had toegekend, zoals jeugd- en jonge renwerk, emancipatie, minderheids groepen en maatschappelijk active- ringswerk. Zeeland is de laatste provincie die het Veronica-team aandoet. Drie dagen, voor 25 minuten film. „Het valt me tegen, er is in Zeeland wei nig te beleven. Allemaal land bouw", zegt Raoul, die de leiding heeft. Hij zoekt niet-alledaagse din gen voor het programma. Ted Frig ge met zijn strijdwagen valt kenne lijk in die categorie. „Een tijdje te rug zijn we gebeld met de vraag of we wilden meewerken", vertelt zijn vrouw Els. Terwijl de auto's van het filmteam het erf opdraaien, wordt er druk ge werkt aan het inspannen van de paarden. Frigge heeft er zelf twee, maar hij kan een beroep doen op de haflingers van zijn dorpsgenoten Ko Vroege en de familie Geluk. Als alles gereed staat, trekt Ted zijn Ro meinse kostuum aan en zet zijn helm op. Hij ment de paarden door het hek - tevoren gemeten, het gaat net - de Hikseweg op. Rustig stappen de dieren richting de molen, terwijl naast hen de camera loopt. De Kreekweg wordt overgestoken en door de berm naast de weg gaat het vierspan richting brug. De auto met de cameraman rijdt over de lin ker weghelft. In galop komt het span terug. De filmer is enthousiast over de beelden die dat oplevert. Terug bij de Hikseweg wordt de toeschouwers gevraagd stil te zijn omdat er een gesprekje opgenomen wordt. Een draaiende automotor wordt stilgezet. Maar koud zijn de opnamen begonnen of een lawaaii ge tractor passeert. En vlak daarna nog één. De opnamen gaan gewoon door. Ko Vroege en Els Frigge hou den de paarden vast, Ted geeft ant woord op de vragen die presentator Danny Rook stelt. Na drie kwartier zit het erop. Frig ge kan met zijn wagen naar huis, de 'filmcrew' pakt in en start de cam per richting Tholen. De opnamen in Zeeland zitten erop. Een jongeman op een brommer spreekt presentator Danny nog aan. Hij krijgt het ge daan dat deze een groet met zijn naam op de brommer schrijft. Prachtig vindt hij het. Om te zien wat er van de Vosse- meerse beelden is overgeschoten, moeten de kijkers tot volgend jaar geduld hebben. Op 10 februari wordt het programma uitgezonden. Zondag komt Ted Frigge opnieuw met zijn strijdwagen in actie. Op het Noord-Hollands kampioen schap - het concours hippomania - in Lisse vecht hij dan een wedstrijd uit met nog twee wagens. Hij trad al overal in het land op en ook in België. „Ik maak er een show van, maar pas als ik zeker ben dat de paarden naar me luisteren", vertelt de Vossemeerder. Hij is blij dat hij op Vroege en Geluk een beroep kan doen, want alleen daardoor kan hij een vierspan formeren. „Dit is gegroeid uit de vereniging de Aangespannen haflinger. Het re sulteerde in een vierspan op de Zeeuwse dag van het paard in Vrouwenpolder. Jos Brooijmans was daar destijds voorzitter van. Hij wilde een shownummer en kwam met dit idee." Brooijmans leerde Frigge het rijden met een vierspan en vervolgens werd op de Vosse- meerse ijsbaan geoefend met de strijdwagen. „Die moest in Lim burg gehaald en gebracht worden." Brooijmans zelf mende een span trekpaarden voor een strijdwagen. „De trekpaarden en de haflingers hebben één stamboek. Toen dat 90 jaar bestond, heb ik voorgesteld om met een gemengd span voor de strijdwagen te showen", zegt Frig ge- Inmiddels heeft de Vossemeerder zelf een ijzeren strijdwagen ge bouwd, die hij in verband met transport uit elkaar kan halen. Hij en zijn vrouw Els hebben er'twee maanden aan gewerkt. Het resul taat: een fraaie witte wagen met goudkleurige motieven en een rode bekleding. De wagen is al een keer door Joop van den Ende gebruikt voor het programma 'Wie ben ik' met André van Duin en Ron Brand steden Frigge vindt het allemaal prachtig. „Toen mijn paarden tus sen 6 en 14 jaar oud waren, hadden we de snelste strijdwagen van Ne derland", zegt hij. Inmiddels tellen de haflingers 17 en 18 jaren. Behal ve de strijdwagen trekken ze ook regelmatig een huifkar. Daarmee doet Frigge vanalles, van een VVV- rondrit tot een uitstapje voor een kleuterklas. Hij en zijn vrouw bele ven aan hun paarden een prachtige hobby. Over de Veronica-uitzen- ding is Ted Frigge trouwens niet helemaal gerust. „In het gesprekje kreeg ik het gevoel dat ze me te kijk wilden zetten." mm Terwijl zijn vrouw en Ko Vroege de paarden in bedwang houden, geeft Ted Frigge antwoord op de vragen van Veronica-presentator Danny Rook (met handen in de zij).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 15