Accent op steden bij de woningbouw Rinus Go vers bereidt judoka's voor op belangrijke wedstrijden Thoien groeit met 42 inwoners PERSIA Koersballen Vossemeerder fungeert als bondscoach van CJJF Volop derby's in bekervoetbal Vestigingsoverschot beperkt tot smalstad en Vossemeer Bevolking eerste halfjaar Toename vraag huurwoningen Exclusief en voordelig Donderdag 7 augustus 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 S. Reinerman is reserve-kampioen Rijksinspecties bekritiseren programma: In Thoien, Schouwen-Duiveland en Noord-Beveland mag op grond van het rijksbeleid geen uitbreiding van de woonbebouwing plaatsvinden. Uitzonderingen vor men de in het streekplan aangewezen opvangkernen zo als Tholen-stad. Het Zeeuwse concept woningbouwpro gramma 1997 t/m 2006 houdt te weinig rekening met dat rijksbeleid. Die kritiek hebben de inspecties van de volkshuisvesting en van de ruimtelijke ordening geuit in de provinciale commissie volkshuisvesting. Woningbouw bundelen De coach van een sport bond verwacht je op Tho ien niet aan te treffen. Tóch woont er een, in de Hollaerepolder tegen de voormalige Eendracht aan. Rinus Govers is de techni sche man van de culturele judo en jiujitsu federatie (CJJF). Een sportbond waarbij de Oud-Vosse- meerse judo vereniging en de centrale judovereniging Eiland Thoien zijn aange sloten. Centrale training Portugal Heidi Hartog Reserves Het inwonertal van Thoien is in de eerste zes maan den van dit jaar met 42 ge stegen. Die groei deed zich met name voor in Sint-Maartensdijk (+24) en Oud-Vossemeer (+18). De woonkernen Thoien en Stavenisse bleven in inwo nertal precies gelijk, ter wijl Poortvliet (-3) en Sint-Annaland (-4) met een lichte daling gecon fronteerd werden. Scher- penisse kreeg er 2 inwo ners bij en Sint-Philips- land (inclusief Anna Jaco- bapolder) 5. Op 30 juni woonden in de gemeente Thoien 23.211 mensen: 11.588 mannen en 11.623 vrouwen. Helft getrouwd Leegstand huurwoningen Woningzoekenden Beter Wonen bij Beter Wonen Arras Diversen Voetbal programma Zaterdag 9 augustus uur Noad-Vosmeer(Th.cup) 14.30 Stavenisse-SPS(Th.cup) 14.30 WHS-Steenbergen(vr.) 14.30 WHS 2-Steenbergen 2(vr.) 14.30 ZSC-WHS 3(vr.) 14.30 Dinsdag 12 augustus uur Smerdiek-Noad(Th.cup) 19.15 WHS-Stavenisse(Th.cup) 19.30 Duiveland 2-Vosmeer 2(vr.) 19.15 Woensdag 15 augustus uur Duiveland 3-WHS 5 19.15 Donderdag 14 augustus uur Vosmeer-Smerdiek(Th.cup) 19.30 SPS-WHS(Th.cup) 19.15 Wedstrijdsecretarissen wordt ver zocht het oefenprogramma aan de re dactie door te geven. Uitslagen van de wedstrijden in Thoien: 1mevr. Y. Verkamman en mevr. R. van Driel 14 p; 2. J. Geuze en J.H. Bal 14 p; 3. mevr. C. Praat en R. Burrows 13 p; 4. mevr. F. Schellinger en D. Schellinger 12 p; 5. A. Verkamman en mevr. D. Pig- mans 10 p; 6. L. Soomers met wisselen de partner 9 p; 7. mevr. S. Hoven en me vr. J. Bal 5 p. Paardensport De enige twee Thoolse deelneemsters aan het provinciaal kampioenschap po- nydressuur hebben goed gepresteerd. Suzanne Reinerman uit Oud-Vossemeer werd in Axel reserve-kampioen in de Zl-klasse, Marjolein Akkermans uit Sint-Annaland derde in de Ml-klasse. Marjolein reed op Misty 's morgens 151 punten bij elkaar. Dat leverde een derde plaats op (er deden 17 combinaties mee) en plaatsing voor de finale. Daarin werd ze door twee jury's beoordeeld en ein digde opnieuw als derde met 147,5 pun ten gemiddeld. Vorig jaar kwam de Sint- Annalandse op het Zeeuws kampioen schap nog uit in de B-klasse en eindigde toen als vierde. Met 180,5 punten in haar proef was ook Suzanne op Ryet- hem's Nomar verzekerd van een finale plaats. Hoewel ze daarin nog drie pun ten meer scoorde, was dat net niet ge noeg voor de titel. Niettemin een prima resultaat, gezien het feit dat de Vosse- meerse vorig jaar nog drie niveaus lager uitkwam. Toen pakte ze de Zeeuwse ti tel in de L-klasse. Als reserve-kampioen vervangt Suzanne de Zeeuwse kam pioen bij de nationale titelstrijd in Er- melo indien deze het zou laten afweten. Terwijl het rijksbeleid erop is ge richt om woningbouw te bundelen in de stedelijke gebieden, werd in Zeeland in de periode 1992 t/m 1995 slechts 28% van de nieuwe woningen gerealiseerd in de vier 'grote' steden (Middelburg, Vlissin- gen, Goes en Terneuzen). In die ste den steeg de woningvoorraad met 2,8%, maar in de rest van Zeeland met 5,6% in de genoemde periode. In Thoien nam de woningvoorraad met ongeveer 4% toe. Ook de be volkingstoename werd over de ja ren 1993 t/m 1996 voor 85% buiten de steden gerealiseerd. Het woningbouwprogramma voor ziet in nieuwbouw van zo'n 1360 woningen in noord-Zeeland (uitge zonderd Zierikzee en Tholen-stad) als gevolg van de natuurlijke groei. Daarnaast in Tholen-stad en Zierik zee 1171 woningen voor mensen van elders die zich pier willen ves tigen. Van de nieuwbouw in de pe riode 1997-2006 is volgens het pro gramma driekwart (gespreid over alle woonkernen) nodig om de na tuurlijke aanwas te huisvesten en een kwart voor verhuizingen. Vol gens beide inspecties blijft het ac cent daardoor verhoudingsgewijs zwaar liggen bij de natuurlijke aan was. De in de voorbije jaren gecon stateerde groei wordt slechts bijge steld en niet omgebogen. Daardoor krijgt het in de vierde nota ruimte lijke ordening genoemde terughou dende beleid voor Zeeland nauwe lijks gestalte, is de kritiek. Terwijl Vlissingen/Middelburg en Goes re spectievelijk 7 en 11,2 procent nieuwe woningen mogen bouwen, kunnen Tholen-stad en Zierikzee volgens het programma 23 en 26 procent uitbreiden. En kunnen daar naast de andere woonkernen in bei de gemeenten altijd nog 12,9% uit breiden. De inspecties vinden dat de Zeeuwse steden een zwaarder accent moeten krijgen om de ver houding tussen stad en platteland meer in evenwicht te brengen. Ge beurt dat niet, dan vrezen de in specties voor een toename van de leegstand in de plattelandskernen. Bouwen voor de eigen natuurlijke aanwas betekent volgens hen niet, dat de huizen voor de eigen inwo ners gereserveerd kunnen worden. Voor zo'n voorrangspositie biedt het streekplan geen juridische basis. Daar komt bij dat de huisvestings- wet het recht van vrije vestiging kent. De provinciale planologische com missie (ppc) adviseert ten aanzien van de woningbouw een regionale benadering toe te passen, waarbij Zeeland in de regio's noord (met Thoien), midden en zuid verdeeld zou moeten worden. De meerder heid vind dat de bevolkingsgroei van buiten de provincie alleen in de vier steden - en niet in dragende kernen zoals Tholen-stad - moet worden opgenomen. In de midden delta zou woningbouw geen extra ruimte mogen vergen. Woningbouw voor de eigen behoefte zou gebun deld moeten worden in Tholen-stad en Zierikzee, aldus de ppc in een reactie op het ontwerp-streekplan. De CJJF is vijf jaar geleden opge richt en telt inmiddels 1500 leden bij de 25 aangesloten verenigingen uit zuid-Nederland. Ze is op haar beurt onderdeel van de Nederlandse culturele sportbond met vijftien takken van sport in de gelederen (bijna 43.000 leden). In feite is de CJJF een verband van verenigingen die niet bij de Judobond waren aan gesloten of daaruit zijn gestapt. „Bij de Judobond is het wél beta len, maar het geld wordt vervolgens uitsluitend aan de top besteed. De CJJF daarentegen organiseert acti viteiten voor groot en klein, zelfs buiten het judo om", geeft Govers een belangrijk verschil aan. Zelf beoefent de uit Halsteren af komstige Vossemeerder de judo- sport al 39 jaar. Hij begon op zijn twaalfde bij sportschool Felix Jans- sens en stapte over naar Wim Geel hoed toen die voor zichzelf begon. Vanaf zijn achttiende geeft Govers judoles in Lepelstraat, na de nodige cursussen gevolgd te hebben. Hij bracht het in 1974 tot Nederlands kampioen en bezit de derde dan. „Vanwege mijn ervaring ben ik ge vraagd als bondscoach." Wegens' zijn functie is Govers op alle toer nooien van de CJJF present, ook al omdat hij daarnaast nog als scheidsrechter optreedt. En de za terdagen dat er geen wedstrijden zijn; verzorgt hij de centrale trai ning van de bond. „Elke vereniging wordt gevraagd daarvoor geschikte judoka's vanaf 14 jaar op te ge ven." De training - van Thoien is alleen Heidi Hartog daarvoor gese lecteerd - is een stuk pittiger dan de normale clubtraining en bedoeld om de judoka's wedstrijdritme, snelheid en kracht bij te brengen. „De worpen en grepen kennen ze. Die kun je in feite een aap leren, maar het judoën niet. Voor wedstrij- was Govers 21 jaar geleden de ini tiatiefnemer voor een judoclub in zijn woonplaats, die inmiddels ook leden uit Sint-Philipsland trekt. Scheidsrechterscursussen en verga deringen slokken ook de nodige tijd op. Maar de Vossemeerder heeft er nog altijd plezier in. Houdt zelfs nog tijd over voor een tweede hob by: de schietsport. Twee weken geleden was Govers in Portugal voor het wereldkampioen schap voor junioren. De Nederlan ders boekten er weinig resultaat, het niveau was te hoog. „Maar ze boden redelijk weerstand en wer den niet van de mat gespeeld. Ze hebben veel ervaring opgedaan." De coach vindt het al heel wat dat zijn jonge sportbond voor een w.k. is uitgenodigd. De zes jongens en drie meisjes maakten dit voor het eerst mee. Ze kregen extra trainin gen in Lepelstraat. „De conditie was goed op peil, maar mentaal kwamen ze nog wat te kort. De geestelijke druk is voor zo'n w.k. ook behoorlijk groot. De dagen voor de wedstrijd zag je de span ning oplopen", aldus Govers. Kon Nederland (lees: de CJJF) voor de titelstrijd uit een beperkt aantal judoka's putten, andere landen vaardigden de top af. In tegenstel ling tot ons land en België werken de verschillende judobonden daar samen bij het selecteren van een team. „De Fransen bijvoorbeeld waren allemaal nationaal kampioen in hun klasse. En Oostenrijk heeft een speciale school voor de talen ten, waar ze zes dagen in de week training krijgen." Heel iets anders dan Nederland, waar judoka's vol ledig op eigen kracht en met eigen middelen aan de top moeten zien te komen. "Als je daar eenmaal bent, dan is er wel begeleiding beschik baar. Maar dan is het eigenlijk niet meer nodig", zegt de Vossemeerse judocoach Rinus Govers. Hij gaat zijn pupillen nu voorbereiden op de Beneluxwedstrijd, in april in Breda. In september beginnen daarvoor de trainingen. De geroutineerde judoka Rinus Govers werkt als bondscoach bij de CJJF, maar leidt ook scheidsrech ters op. den moet je een echte atleet zijn; snel en soepel kunnen reageren op je tegenstander." Ook de opleiding voor de zwarte band wordt door Govers verzorgd. Verder neemt hij. samen met Koos van Wezel uit Nieuw-Vossemeer en een Belg, de scheidsrechtersoplei- ding voor zijn rekening. „Het is be langrijk om daar de jeugd bij te ha len, want daarvan moeten we het in de toekomst hebben." Judoka's die de eerste dan behaald hebben, mo gen als scheidsrechter optreden en bij trainingen assisteren. De CJJF heeft een jeugdplan ontwikkeld - „het staat zelfs op internet" - om zich van toekomstig kader te verze keren. Het begint ermee dat jonge ren op wedstrijden de bandjes om mogen doen, dan achter de tafel mogen zitten om te schrijven, ver volgens mogen jureren en tenslotte ook scheidsrechteren. Heel wat vrije uurtjes steekt Rinus Govers in de judosport. Naast de zaterdag voor de CJJF geeft hij op vrijdagavond training in Lepelstraat en op woensdagavond in Oud-Vos semeer. Samen met Jos Hommel Heidi Hartog is een ervaring rijker maar zonder prijzen te ruggekeerd van het wereld kampioenschap in Lissabon. De 17-jarige Sint-Maartens- dijkse wist geen van haar drie partijen te winnen in de klasse 51 tot 56 kilo, ondanks dat ze zich volgens haar trainers goed heeft geweerd. „Maar het was een geweldige ervaring, ik heb er veel van geleerd." De omge ving en het vliegen waren oojc nieuwe ervaringen voor de ju doka, die drie uren per week traint. Evenals haar teamgeno ten en de begeleiding hield Heidi aan het w.k. een judo- pak, een trainingspak en een sporttas over. Het goud bij de teamwedstrijden was zowel bij de jongens als de meisjes voor Frankrijk. WHS-Vosmeer, Tholense Boys-Smerdiek en Noad-SPS zijn de streekduels die op het programma staan voor de eerste ronde van het bekervoetbal. Op dinsdagavond 26 augustus om 7 uur staat de aftrap gepland. Stavenisse krijgt NVS uit Nieuw-Vossemeer op be zoek. Was in voorgaande jaren de verlie zer uitgeschakeld voor de volgende ronde, dit seizoen is gekozen voor een poulesysteem. Elk elftal speelt drie wedstrijden. De poulewinnaars plaatsen zich voor de tweede ronde. Vanaf die ronde wordt weer wél het knock-outsysteem toegepast. De poule-indeling is als volgt. Pou le 31: Noad, Stavenisse, NVS en SPS; poule 32: WHS, Tholense Boys, Smerdiek en Vosmeer. Het verdere programma in de poules: dinsdag 2 september: Smerdiek- WHS, Vosmeer-Tholense Boys, NVS-Noad en SPS-Stavenisse. Dinsdag 9 september: Noad-Stave- nisse, NVS-SPS, WHS-Tholense Boys en Smerdiek-Vosmeer. Ook de damesteams van Noad en Smerdiek spelen een bekertoernooi. De Sint-Philipslandse dames vor men een poule met Divo, FSV en Virtus; Smerdiek zit samen met Marjola Girls, NVS en Ves '35 in één poule. De wedstrijden worden op woensdagavond afgewerkt: 27 aug. FSV-Noad en NVS-Smerdiek; 3 sept. Noad-Divo en Smerdiek- Marjola Girls; 10 sept. Noad-Virtus en Smerdiek-Ves. De opzet voor de reserve-elftallen is dezelfde als die voor de stan daardteams. Poule 10 bestaat uit NVS 2, Smerdiek 2, Tholense Boys 2 en Noad 2; poule 11 is SPS 2, Rillandia 2, Stavenisse 2 en Yerseke 2; poule 25 is SKNWK 2, Kogel vangers 2, Vosmeer 2 en WHS 2. Het programma. Dinsdag 26 aug.: NVS 2-Noad 2, Smerdiek 2-Tho- lense Boys 2, Rillandia 2-Stavenis- se 2, SPS 2-Yerseke 2, SKNWK 2- WHS 2 en Kogelvangers 2-Vo- smeer 2. Dinsdag 2 sept.: Vosmeer 2-SKNWK 2, WHS 2-Kogelvan- gers 2, Tholense Boys 2-NVS 2, Noad 2-Smerdiek 2 en Stavenisse 2-SPS 2. Dinsdag 9 sept.: NVS 2- Smerdiek 2, Tholense BoyS 2-Noad 2, SPS 2-Rillandia 2, Stavenisse 2- Yerseke 2 en Vosmeer 2-WHS 2. In het eerste halfjaar van 1997 wer den 162 kinderen geboren en over leden 105 inwoners, zodat er een geboorteoverschot is van 57. April was de vruchtbaarste maand met 39 geboorten. De meeste overlijdens werden in januari en februari geno teerd, in beide maanden 22. Er kwamen 301 mensen van elders in Thoien wonen, maar er vertrokken 316 inwoners. Dat leidde tot een vertrekoverschot van 15. Alleen in januari en juni vestigden zich meer mensen in Thoien dan er vertrok ken, respectievelijk 6 en 23. De meeste nieuwkomers meldden zich in juni (76), een maand eerder wer den de meeste vertrekkers geno teerd (69). De groei in 1997 is nog 826, Scherpenisse 775, St.Maar- tensdijk 1727, Stavenisse 784, St.Annaland 1783, Oud-Vossemeer 1221, St.Philipsland 1340. Ongehuwd: Thoien 2715, Poort vliet 698, Scherpenisse 690, St.Maartensdijk 1313, Stavenisse 662, St.Annaland 1342, Oud-Vos semeer 988, St.Philipsland 991. Weduwstaat: Thoien 363. Poortvliet 103, Scherpenisse 103, St.Maar tensdijk 179. Stavenisse 113, St.Annaland 240, Oud-Vossemeer 122, St.Philipsland 136. Gescheiden: Thoien 242, Poortvliet 60, Scherpenisse 37, St.Maartens dijk 156, Stavenisse 44, St.Anna land 78, Oud-Vossemeer 99, St.Phi lipsland 81. Op 30 juni woonden er 465 vreem delingen in de gemeente, een afna me met twee ten opzichte van een halfjaar geleden. Er zijn 13 mensen bijgekomen met een dubbele natio naliteit, zodat er nu 312 zijn. Het aantal buitenlanders groeide in Sint-Maartensdijk met twaalf, Poortvliet en Oud-Vossemeer kre gen er één bij. In Stavenisse bleef het aantal gelijk, maar in de andere woonkernen wo nen nu minder vreemdelingen. De afname was in Thoien 7, Sint-An naland 4, Sint-Philipsland 3 en Scherpenisse 2. De verdeling van de buitenlanders per plaats, met tussen haakjes de mensen met een dubbele nationaliteit: Thoien 166 (100), Poortvliet 40 (21), Scherpe nisse 22 (15), Sint-Maartensdijk 133 (79), Stavenisse 9 (9), Sint-An naland 19 (28), Oud-Vossemeer 57 (37) en Sint-Philipsland 19 (23). Stuk voor stuk betrekken de bewoners hun nieuwe huizen in de Thoolse wijk Molenhoek. De ontwikkeling van nieuwe bestemmingsplannen laat op zich wachten. niet de helft van het aantal inwo ners dat er in de eerste zes maanden van vorig jaar bij kwam: 94. Maar toen was er naast het geboorte- ook een vestigingsoverschot. En in de eerste helft van 1995 was het vesti gingsoverschot zelfs groter dan het geboorteoverschot. Toen groeide Thoien nog met 166 inwoners, vier keer zoveel dan dit jaar. Tholen-stad blijft met 6530 inwo ners de grootste plaats in de ge meente; er woont 28,1% van de be volking. Sint-Annaland telde op 30 juni 3443 inwoners (14,8%) en Sint-Maartensdijk 3375 (14,5%). Dan volgt op ruime afstand Sint- Philipsland/Anna Jacobapolder met 2548 inwoners (11%), Oud-Vosse meer 2420 (10,4%), Poortvliet 1687 (7,3%), Scherpenisse 1605 en Stavenisse 1603 inwoners (beiden 6,9%). Sint-Maartensdijk en Oud- Vossemeer hebben hun groei te Inwonertal Inwonertal 31-12-1996 Geboorten Overlijden Vestiging Vertrek 30-6-1997 Thoien 6530 43 32 84 95 6530 Poortvliet 1690 9 7 14 19 1687 Scherpenisse 1603 14 11 19 20 1605 St. Maartensdijk 3351 21 14 74 57 3375 Stavenisse 1603 9 9 15 15 1603 St. Annaland 3447 27 16 18 33 3443 Oud-Vossemeer 2402 14 8 41 29 2420 St. Philipsland 2543 25 8 36 48 2548 Totaal 23169 162 105 301 316 23211 danken aan mensen die er van el ders kwamen wonen. Beide dorpen noteerden het eerste halfjaar een vestigingsoverschot, respectievelijk 17 en 12. Alle andere plaatsen, uit gezonderd Stavenisse, zagen daar entegen meer inwoners vertrekken dan erbij kwamen en dat leidde tot een vertrekoverschot. In Sint-Anna land was dat met 15 het grootst. Een flink geboorteoverschot (17) zorgde ervoor dat Sint-Philipsland tóch nog groeide, ondanks een ver trekoverschot van 12. Gedetailleer de cijfers per plaats vindt u in bij gaande tabel. Het stagneren van de bevolkings groei houdt waarschijnlijk verband met het uitblijven van nieuwe be stemmingsplannen. In Thoien en Sint-Annaland kan niet meer ge bouwd worden. In Scherpenisse wordt de eerste aanzet voor plan oost gegeven. Hoewel in Tholen- stad de eerste huizen in de wijk Molenhoek bewoond zijn, heeft dat nog niet tot een aanwas geleid. An ders is dat in Oud-Vossemeer en Sint-Maartensdijk. In eerstgenoem de plaats komen woningen vrij door het gereedkomen van nieuwbouw in het plan Dorpsweg. Koopwoningen die op de markt ko men, zijn vaak al na enkele weken aan de man gebracht. In de smal stad zorgt het woon-zorgcentrum Maartenshof voor een toename van het inwonertal. Niet alleen doordat er mensen van elders komen wo nen, maar vooral als gevolg van doorstroming. Overigens is de leegstand in Sint- Maartensdijk, in vergelijking met een half jaar geleden, fors toegeno men. Van de 23.211 Tholenaren zijn er 11.666 - iets meer dan de helft - ge trouwd (50,3%), 9399 ongehuwd (40,5%), 1359 weduwe of weduw naar (5,9%) en 787 gescheiden (3,4%). Een overzicht per categorie per plaats ziet er als volgt uit. Getrouwd: Thoien 3210, Poortvliet Het aantal mensen dat in de gemeente Thoien een huurwoning zoekt, is verder toegenomen in het afgelopen halfjaar. Alleen in St. Maartens dijk was er een flinke teruggang door het gereedkomen van het woon zorgcentrum Maartenshof. Van de 85 woningzoekenden in de smalstad in januari zochten er namelijk 52 een bejaardenwoning en in die be hoefte is een eind voorzien. De 51 onder diverse kernen hebben geen voorkeur voor één plaats, maar willen zich wel in meerdere woonker nen vestigen, als er daar maar een huis naar wens is. Van de 390 men sen die een woning zoeken, vallen er maar liefst 120 in de groep door stroming. Zij huren nu al een huis van Beter Wonen, maar willen graag een andere woning. Veelal gaat het om bewoners van een grotere eengezinswoning die naar een kleinere bejaardenwoning willen. Van de 151 woningzoekenden in Thoien vallen er 51 onder de categorie door stroming, in Oud-Vossemeer 11 van de 31, in St. Annaland 13 van de 46, in Stavenisse 4 van de 10, in St. Maartensdijk 24 van de 65, in Scherpenisse 5 van de 10, in Poortvliet 1 van de 5, in St. Philipsland 4 van de 21 en van de 51 wbningzoekenden in diverse kernen zijn er 7 die willen doorstromen. Plaats l-7-'97 l-l-'97 Plaats l-7-'97 l-l-'97 Thoien 3 7 Thoien 151 128 Oud-Vossemeer 3 2 Oud-Vossemeer 31 23 St. Annaland 1 1 St. Annaland 46 42 Stavenisse 2 5 Stavenisse 10 8 St. Maartensdijk 50 18 St. Maartensdijk 65 85 Scherpenisse 4 4 Scherpenisse 10 11 Poortvliet 3 2 Poortvliet 5 8 St. Philipsland 0 0 St. Philipsland 21 14 Diverse kernen 51 46 Totaal 66 39 Totaal 390 365 Duivensport Om twee minuten over drie viel zater dagmiddag in de streek de eerste jonge duif van de vlucht uit het Noord-Franse Arras op het hok. M.J. Laban en Zn. in Thoien noteerde met 1236 meter per mi nuut de snelste prijsduif. De vogels wa ren om kwart voor een gelost bij noord noordwestenwind, voor een vlucht over ruim 170 kilometer. De Vredesduif Sint-Philipsland, 309 duiven van 19 deelnemers, afstand 175 km. Eerste duif 15.15.17 u. is 1167 m/min, laatste duif 15.33.12 u. is 1044 m/min. J.D. Quist 1, 11, 19, 26, 35, 51, 56, 61, 69, 70; A. Kot 2, 14, 16, 40, 65, 78; P. Wagemaker 3, 5, 12, 13, 24, 25, 30, 39, 41, 66, 68, 71; comb. Reijngoudt en Zn. 4, 7, 10, 18, 20, 22, 32, 33, 37, 38, 42, 43, 45,46,48, 55, 58, 62, 73; K. de Frel 6, 27, 52; gebr. Reijngoudt 8, 21, 23, 34, 49; L. v.d. Reest 9, 17, 53, 75, 76; C. Verwijs 15, 63, 64, 67; J.F. Neele 28, 29, 47, 59, 60; W. van Dommelen 31, 50; L. Reijngoudt 36, 57, 72, 74; M. Meijer en Zn. 44, 54; A. van Dommelen 77. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 278 dui ven van 15 deelnemers, afstand 172 km. Eerste duif 15.07.52 u. is 1207,815 m/min, laatste duif 15.26.30 u. is 1069,623 m/min. D. Istha 1, 33; A. Havermans 2, 3, 6, 7, 9, 10, 24, 27, 29, 47, 50, 51, 54; C. Hommel 4, 12, 15, 31, 37, 49; P. Hom mel 5, 26, 28, 44, 68, 70; M. de Graaff 8, 21, 32, 43, 46, 56, 60; D.A. Vaders 11, 16, 18, 25, 34, 36, 40, 53, 55, 57, 63, 67; A. Capelle 13, 20, 23, 38, 59, 62, 65, 69; J. Buitenhuis 14, 41, 52; P. Vis 17; J. Capelle 19, 22, 30, 35, 39, 42, 48, 58, 66; R. Hendrikse 45, 64; F. Hommel 61 De Trouwe Duif Thoien, 211 duiven van 14 deelnemers, afstand 170 km. Eerste duif 15.02.19 u. is 1235,729 m/min, laatste duif 15.16.35 u. is 1122,946 m/min. M.J. Laban en Zn. 1, 11, 12, 13, 17, 18, 26, 36, 43, 47, 49; C. Moeliker en Zn. 2, 9, 20, 33, 34, 35, 38, 53; L. v.d. Kleijn 3, 4; P. Laban 5, 14, 16, 28, 32, 51; F. Bal 6, 21; J. Vaders 7, 19, 27, 41, 44, 45, 48, 50, 52; C.J. v.d. Berge en Zn. 8, 22, 24, 30; J. Kegge 10, 15, 37, 39, 46; J. Baay 23; C.J. Deurloo 25; A.C. Laban 29, 31L. v.d. Kleijn en Zn. 40, 42. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 193 duiven van 11 deelnemers. Eerste duif 15.08.03 u. is 1165,381 m/min, laatste duif 15.35.43 u. is 1006,461 m/min. J. Heijboer 1, 7, 12, 16, 39; J. Wielaard 2, 3, 5, 8, 10, 13, 15, 20, 21, 22, 23, 28, 29, 30, 31, 33, 35,44, 47, 48; J. v.d. Re- pe 4, 6, 19, 24, 26, 32, 36, 41, 42, 46, 49; D. de Wilde jr. 9, 11, 14, 34, 43, 45; H.T. van Hemert 17; C. Rijnberg 18, 37; W. Eissens 25, 27, 40; L. Lindhout 38. De Reisduif Scherpenisse, 179 duiven, afstand 166 km. Eerste duif 1223 m/min. H. Krijger 1, 6, 7, 9, 12, 15, 18, 19, 26, 40; J. o.d. Brouw 2, 11, 30, 37, 38, 48. 50, 53; DJ. Menheere 3, 8, 13, 14, 17, 20, 23, 34, 35, 55; A. Moerland 4, 5, 21, 41, 45, 57, 60; J.J. Bolier 10, 16, 24, 25, 27, 28, 29, 31, 33, 36, 44, 46, 47, 51, 58, 59; mevr. M. Ponse 22, 52; J. Moer land 32, 39, 43, 54; comb. Hage-de Ja ger 42; P. Stoutjesdijk 49; L. Hage 56. Samenspel De Zwaluw Sint-Maar tensdijk en De Reisduif Sint-Philips land, 279 duiven. Eerste duif 1165 m/min. J. Heijboer 1, 7; J. Wielaard 2, 3, 5, 8, 10; J. v.d. Repe 4, 6; D. de Wilde jr. 9. De streekuitslagen van Bordeaux waren vorige week niet compleet. En uitgere kend bij de ontbrekende resultaten zat de snelste duif. P. van Raay uit Sint-Phi lipsland klokte een snelheid van 1269 meter per minuut en was daarmee op één na de snelste in Zeeland. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Bor deaux 27 juli, afstand 831 km, 12 dui ven van 3 deelnemers, los 14 u. met westenwind. Eerste duif 11.18.53 u. is 988,077 m/min, laatste duif 14.09.27 u. is 821,587 m/min. F. Hommel 1; J. Capelle 2; I. Berkey 3. Samenspel De Zwaluw Sint-Maar tensdijk en De Reisduif Sint-Philips land, Bordeaux 27 juli, 176 duiven, los 14 u. Eerste duif 1269 m/min. P. van Raay 1, 4, 7; Bentschap Knook 2; A. Gebraad 3, 5; J. v.d. Repe 6; J. Wal pot en Zn. 8; Vermaas en Zn. 9; J. Wiel aard 10. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Sourdun 26 juli, afstand 342 km, 47 duiven van 7 deelnemers, los 10.45 u. met w.z.w.- wind. Eerste duif 14.36.14 u. is 1481,105 m/min, laatste duif 15.01.19 u. is 1336,086 m/min. M. de Graaff 1, 2; P. Hommel 3, 6, 10, 11; J. Buitenhuis 4, 8; D. Istha 5, 9; D.A. Vaders 7, 12. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Sourdun 26 juli, afstand 342 km, 299 jonge duiven van 15 deelnemers, los 10.45 u. met w.z.w.-wind. Eerste duif 14.39.43 u. is 1459,904 m/min, laatste duif 15.09.14 u. is 1296,825 m/min. A. Havermans 1, 8, 51, 53, 65, 75; D.A. Vaders 2, 7, 9, 15, 17, 22, 23, 32, 34, 42, 50, 74; A. Capelle 3, 12, 21, 24, 26. 38, 39, 44, 45, 66, 67, 69; R. Hendrikse 4, 20, 57; J. Capelle 5, 14, 28, 29, 33, 35, 40, 43, 47, 48, 52, 61, 71, 72; I. Ber key 6, 16, 56; M. de Graaf 10, 36, 49, 62, 64, 68; P. Vis 11, 25, 46; C. Hommel 13, 31, 63; F. Hommel 18, 30, 37, 54, 58, 73; P. Hommel 19, 27, 55, 60; D. Istha 41; D.H. Vaders 59, 70. De Vredesduif Sint-Philipsland, Sous- ton 3 augustus, afstand 968 km, 88 duiven van 12 deelnemers, los 13.30 u. Eerste duif 17.24.01 u. is 797 m/min, laatste duif 9.20.25 u. is 567 m/min. K. van Dommelen 1, 2, 7, 9; M. Meijer en Zn. 3, 12; A. Goudzwaard 4, 5, 18, 20; P. Wagemaker 6, 22; G. Walpot 8; W. van Dommelen 10, 11, 21; K. de Frel 13, 14, 16, 19; J. Walpot 15, 17. Perzen, Berbers, Kelims, Nepals,Gabbeh's. Fortuinstraat 3 Bergen op Zoom Tel.: 0164-243509 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 9