Regenbui in avonduren verstoort nostalgische braderie Stavenisse Nieuwe bedrijven Bergen laat Tholen nu in de kou staan 'Zit een beetje ontspannen en lach als er wat te lachen valt' Standhouders zijn over het algemeen best tevreden VVV leidt toerist anders over Tholen Ierse avond Jolly Beggars in Haestinge Donderdag 31 juli 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Weinig ongelukken De braderiebezoekers en standhouders treffen het zaterdag in Stavenisse. Prachtig weer en een lek ker zonnetje. Maar aan het einde van de middag pak ken donkere wolken zich samen boven het dorp aan de Oosterschelde. Nog voor zevenen vallen de eerste druppels. Als de re gen aanhoudt, pakken rond half acht de eerste verkopers hun boeltje in en vertrekken. Varkens nee Uit de tijd Kwaliteit Finale Karikatuur Varkensstallen signaal slechte situatie bedrijven Verdubbeling arbeidsopbrengst per varken Tholen Oud-Vossemeer St. Annaland Stavenisse St. Maartensdijk Scherpenisse St. Philipsland Hydrauliekslangen Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. flakkee verhuizingen b.v. Werkgroep Tholenseweg veilig: De Bergse politiek trekt volgend jaar geen geld uit voor een gescheiden fietspad langs de Tholenseweg in Hal steren. In een commissievergadering is besloten om voorrang te geven aan de Gagelboslaan in de stad, die de Wouwsestraatweg verbindt met de Rooseveltlaan. De werkgroep Tholenseweg veilig reageert teleurgesteld. 't Huis Vermuyden in Tholen voor RTL4 karakteristiek voor Zeeland Het is volop zomer. De avondzon strijkt over het geïm proviseerde terras achter de monumentale boerderij 't Huis Vermuyden aan de Kettingdijk in Tholen. Tussen de bomen langs het erf is een graanveld te zien. Aan de horizon staan windmolens. Het is windstil, maar er wordt volop gewerkt. rnhm. Een suikerspin gaat er best in. De braderie in Stavenisse is een uitgelezen kans om zich deze lekkernij te laten smaken. De VVV zet deze zomer drie actie middelen in om het de toerist (en de Tholenaar) naar de zin te maken in de gemeente Tholen. Onder het motto 'Ontdek op een andere ma nier het Thoolse land' worden er huifkartochten, natte-laarzentoch- ten en stadswandelingen georgani seerd, allemaal onder leiding van een gids. De serie huifkartochten is al begonnen. Op 1 augustus is voor het eerst Poortvliet aan de beurt. Opstappunt is het Kerkplein. Tij dens deze rit wordt er onder meer een uitstapje gemaakt naar een mo numentale boerderij aan de Ketting- dijk. Tot slot kan men op 9 augus tus ook Oud-Vossemeer per huifkar verkennen. Daar staat de wagen aan de Ring te wachten. Voor alle ritten is het tijdstip van vertrek twee uur. Voor wie liever de benen eens strekt, zijn er de natte-laarzentoch- ten. Dinsdag gaat de eerstvolgende van start. Onder leiding van een gids kan men de schorren en slik ken in de omgeving van Sint-Anna- land verkennen. De start is om half vijf vanaf het einde van de Sluis- polderdijk. Laarzen en een aardig uithoudingsvermogen zijn noodza kelijk, net als aanmelding van tevo ren bij de VVV in Sint-Maartens dijk. Wie meer historisch aangelegd is en wat nader wil kennismaken met de geschiedenis van Tholen- stad, kan aanstaande zaterdag én op 9 en 23 augustus een rondleiding door de stad volgen. Onder meer het voormalige stadhuis, de Gast huiskapel en de Grote Kerk worden op de route aangedaan. De rondlei ding begint om zeven uur 's avonds op de hoek van de Markt en de Kerkstraat. Ontheffingen mer-plicht. Bij de provincie zijn 36 verzoeken voor ontheffing van de mer-plicht voor varkensstallen in Zeeland inge diend. Dit gebeurt op grond van ar tikel 7.5 van de Wet Milieubeheer. Als de ontheffingen verleend wor den, hoeven de varkenshouders niet aan de verplichting van een milieu effectenrapportage te voldoen. De werkgroep is inmiddels ruim drie jaar bezig om de onveiligheid op de drukke verbindingsweg tus sen Tholen en Bergen op Zoom on der de aandacht te brengen. Dage lijks maken er honderden scholieren gebruik van (in mei leverden Berg se middelbare scholen zo'n 150 Thoolse geslaagden af). Bij de voormalige gemeente Halsteren ving de werkgroep van meet af aan bot. Vooruitlopend op de gemeente lijke herindeling werden de pijlen vervolgens op Bergen op Zoom ge richt. Alle politieke partijen beloof den om de Tholenseweg een hoge prioriteit te zullen geven. Maar nu puntje bij paaltje komt, wordt er an ders beslist. „Bergen op Zoom is dus niet veel beter dan Halsteren", concludeert H. de Wit van Veilig Verkeer. „Men laat ons in de kou staan. Als Tholen hang je er ge woon bij, terwijl je wél van Bergse voorzieningen gebruik maakt. Het is gewoon een centenkwestie." Dat laatste klopt precies. Er is een kadernotitie opgesteld, waarin voor fietsvoorzieningen in de gemeente Bergen op Zoom één bedrag is op genomen, meldt coördinator ver keersveiligheid mevr. Goverse. De politiek bepaalt hoe dat geld be steed wordt. Tholenseweg veilig heeft nog geprobeerd om de priori teit te verleggen. Hoewel een ge scheiden fietspad het uitgangspunt blijft, stelde werkgroeplid drs. H.A.G. Groenveld in de commissie een tussenoplossing voor: verlagen van de maximumsnelheid van 80 naar 70 kilometer per uur en het in stellen van een inhaalverbod. Extra politiecontrole wordt dan noodza kelijk. „Daardoor zou ons voorstel moeilijker te realiseren zijn dan het lijkt, zei oud-wethouder A. Roosen boom van Halsteren in de commis sie", meldt J. van Oudenaarde van de werkgroep. Mevrouw Goverse wijst erop dat de Tholenseweg subjectief gezien on veilig is, maar dat er in werkelijk heid nauwelijks ongelukken gebeu ren. De prioriteitenlijst van de ge meente is gebaseerd op het aantal ongevallen, de aantallen verkeers bewegingen en de snelheden van het verkeer. „Op de Gagelboslaan - een brede weg die niet in het beeld van duurzaam veilig past - passeren Zoals op elke braderie klinken ook in Stavenisse verschillende gelui den bij de deelnemers. Het is min der druk/er wordt weinig gekocht of juist heel goed zaken gedaan. De organiserende voetbalclub SC Sta venisse heeft het evenement aange past in verband met het overlijden van een lid. Het Van der Lek de Clercqplein blijft leeg; in plaats daarvan staan de stands, behalve in de Voorstraat, in de Bosstraat en het Bos opgesteld. De draaimolen en de mini-cars hebben een plaatsje gekregen in de Julianastraat. Luide muziek blijft achterwege, evenals de demonstraties steps en streetdan- ce. Zij het dat Island Power daar voor al eerder heeft afgemeld om dat door de vakantie onvoldoende dansers beschikbaar zijn. De voet balclub zelf heeft alle eigen loterij en, het rad van avontuur en spelle tjes geschrapt. Hoewel er voortdurend mensen lo pen, lijkt het 's middags rustiger dan voorgaande jaren. Juist van daag begint de bouwvakvakantie in deze regio en dat is mogelijk van invloed op het bezoekersaantal. Of het warme weer heeft mensen naar de waterkant gelokt. „Er zijn beslist minder bezoekers dan vorig jaar", zegt J. Walhout die met zijn houten naamborden present is. Dat zoiets in de omzet niet hoeft te schelen, merkt Cecilia Elenbaas. Ze heeft 's morgens al aardig wat curiosa ver kocht en verdient uiteindelijk bijna net zoveel als vorig jaar. Tóch is haar kraam het voorlaatste in het dagelijks twee keer zoveel fietsers als op de Tholenseweg en 4000 mo torvoertuigen meer. Ook gebeuren er meer ongelukken, er liggen nogal wat kruisingen in de weg. Dat zijn de afwegingen geweest", aldus de verkeersambtenaar. De werkgroep vindt dat een 50-km weg niet vergeleken kan worden met een 80-km weg. Ze zag de bui al hangen en heeft in juni de Thool se raadsfracties - allen voorstander van een vrijliggend fietspad - ge vraagd om hun Bergse partijgeno ten te bewerken. Van de vier die daadwerkelijk geestverwanten in de Bergse raad hebben, heeft alleen D66 de Tholenseweg al aangekaart. De andere drie zijn nog wel van plan om dat te doen. „Zelf heb ik de fractie nog niet ge sproken, maar D. Suijkerbuijk van de steunfractie heeft contact opge nomen met wethouder Bolsius", meldt J. van den Donker. „Ik ben zwaar teleurgesteld dat de Bergse partijen massaal hun belofte breken. Maar een keus maken is moeilijk als er geen geld is. Terwijl de Berg se scholen het prima vinden dat ze veel leerlingen uit Tholen trekken." PvdA'er M.A.J. van der Linde wil het onderwerp in ieder geval onder de aandacht van de Bergse politiek houden. „Men moet de problema tiek van de Tholenseweg serieus ne men." W.C. van Kempen (CDA) zal zijn partijgenoten ook nog aanspre ken. „Een slechts door een witte streep van de rijbaan gescheiden fietsstrook, zoals die er nu ligt, is zwaar uit de tijd. Ik kan de keus van Bergen op Zoom niet goed volgen, kennelijk moet de stad er nog aan wennen dat ze nu ook een groot poldergebied heeft." VVD'er R. Ravensteijn vindt dat zijn fractie al behoorlijk gelobbyd heeft. „In feite staan we machte loos, maar de werkgroep moet de Tholenseweg onder de aandacht blijven brengen." Gezien het vele gebruik door Tholenaren van de weg, zou een financiële bijdrage van Thoolse kant best reëel zijn, al dus Ravensteijn. De Wit weet niet wat de werkgroep nu gaat doen. „We moeten nog overleggen. Maar zolang dit college in Bergen op Zoom er zit, kunnen we weinig meer doen." Bos, waardoor het er vrij rustig is. Te rustig, vindt haar buurman die eveneens snuisterijen aan de man probeert te brengen. Maar wat dich ter naar de Voorstraat doet de man van de suikerspinnen prima zaken. Roze, blauw, groen; allerlei kleuren zie je in kinderhandjes op de brade rie. Bij de kraam 'voor de kinderen van de camping' is het met vlagen uitgesproken druk. Hier moet naar plastic eendjes gehengeld worden. De actiegroep Varkens nee heeft de braderie ontdekt als middel om zich Een ploeg van ongeveer veertig mensen van de productiemaat schappij Holland Media House maakt in opdracht van RTL4 opna men voor het televisieprogramma Het beste van 4, dat op zondag 24 augustus om acht uur 's avonds wordt uitgezonden. Het twaalfde deel uit een serie van dertien waar in presentratrice Maya Eksteen gas ten ontvangt. .Zeeland staat deze keer centraal en Tholen is uitverko ren als decor. In het bijzonder de statige zeventiende eeuwse hofste de die volgens de programmama kers karakteristiek voor de provin cie is. Een uitgelezen plek waar de ploeg ongestoord kan werken. En ook niet te ver van Schiedam, waar die woensdag voor hetzelfde program ma eerder opnamen werden ge maakt. Op het betonnen erf tussen de schuren staan vrachtwagens, busjes en personenauto's. Kabels en snoeren liggen als brandweerslan gen over het terrein. Overal staat apparatuur. Op de achtergrond aan de bevolking te presenteren. In een stand hangen foto's en kranten koppen, er liggen folders en er is een sticker te koop. Diverse felge kleurde spaarvarkens staan uitnodi gend klaar. „We hebben diverse gif ten gekregen", vertelt Emmy Geluk van het actiecomité. Ze is tevreden over het verloop van de dag. „De reacties van mensen, die soms met opzet werden aangesproken, waren heel verschillend. Sommigen re ageerden gelaten, anderen zeiden er geen last van te hebben. En weer gromt een aggregaat voor de voe ding van camera's, microfoons, filmlampen en de tv-toestellen. Want in het tv-programma wordt ook tv gekeken. Naar de eigen pop ulaire producties van de commer ciële omroep: de Henny Huisman show en Goede tijden, slechte tij den. Maar ook naar fragmenten uit 'de tv-geschiedenis'. Twee grimeurs maken de drie kan didaten voor de quiz klaar: Alita de Putter uit Zaamslag, Benno Faase en Astrid Adriaanse uit Middelburg. Rozemarijn Dekker uit Goes, die een filmfragment aan mag vragen van een violiste en de Poortvlietse Pamela Klein Gotink die een blooper, een mislukte opname uit GTST, zal uitkiezen. Met alle gas ten wordt vantevoren doorgespro ken wat precies de bedoeling is. De Poortvlietse is helemaal niet voorbereid op een gesprekje met Eksteen. Zij kwam als terrasfigur- ante met haar moeder mee, maar degene die de blooper uit GTST had moeten aanvragen, had afge- 'anderen vonden het tóch wel goed dat er actie ondernomen wordt. En kelen boden zelfs hulp aan voor het verspreiden van folders in septem ber." Varkens nee zal op alle nog komende Thoolse braderieën pre sent zijn. Een verkoper van varkensproducten - rauwe ham en worst - in de Voor straat is minder tevreden. Hij komt al verschillende jaren in Stavenisse beid. De 15-jarige Pamela is ze nuwachtig en tijdens de opnamen valt ze even stil. Na afloop krijgt ze bloemen en een bedankje, maar of het fragment wordt uitgezonden, weet ze niet. Ook de presentratrice wordt bepoe derd en van verse lipstick voorzien. Zij is speciaal voor de laatste afle veringen van Het beste van 4 van de camping in Spanje gekomen en heeft man en kinderen daargelaten, zegt de opnameleider tegen de gas ten aan de tafeltjes. Die kijken hun ogen uit: zo wordt dus een uitzen ding gemaakt. Ze oefenen in het applaudisseren en worden gevraagd actief mee te doen. „Zit een beetje ontspannen, schenk u zelf wat in. Doe mee en lach als er wat te la chen valt." Iedereen doet gedwee mee. Benno Faase heeft zich aangemeld vooj de quiz. Hij had zich telefo nisch opgegevep. Nadat hij een briefje met wat persoonlijk gege vens en zijn foto had opgestuurd, werd hij uitgenodigd. „Op de quiz kun je je moeilijk voorbereiden. Je moet fragmenten of tunes thuis kunnen brengen. Die weet je of weet je niet." Zijn vrouw is meege komen. De kinderen zijn thuisge bleven, maar die hopen wel dat hun en volgens hem loopt de belang stelling terug. In ieder geval vindt de man, die uit Bergen op Zoom komt, dat hij te weinig verkoopt. „Vaak zijn het mijn vaste klanten, die ook op andere braderieën bij mij komen kopen." Zijn buurman, die een ruim assortiment gereed schap presenteert, is daarentegen best te spreken over de kooplust van het publiek. „Als je maar met kwaliteit op de proppen komt." Ook de man in een stand met speel goedauto's en stickers van het gen- vader in de finale komt want dan maakt hij kans op een reis naar de Warner Bros studio's in de Verenig de Staten. RTL4 had vantevoren een toer ge maakt in en rond het stadje Tholen. Via de provinciale en plaatselijke VVV's wordt een geschikte plek gezocht. VVV-gids Els Frigge ging een dag op stap met producente Loes Visser. Ze bezochten het oude stadhuis, de Venkelstraat, de Markt, de molen, de sportvissershaven aan de Bergsediepsluis bij de Oester- dam en 't Huis Vermuyden. „Over al werden foto's gemaakt zodat de redactie van het programma een keuze kon maken. Het is 't Huis Vermuyden geworden. De pro grammamakers waren er laaiend enthousiast over. Het was een ver rassende plek voor ze." Zelf schoof de gids ook aan op het terras. „Leuk om het zelf eens mee te maken." Bewoonster M. Bierens hoefde geen rol te spelen. „Ik kom alleen op de aftiteling. Ik mocht wel op het terras gaan zitten, maar dat heb ik niet gedaan. Het is leuk. Ik heb nog nooit gezien hoe dat al lemaal gaat. En ze brengen alles zelf mee. Zelfs eigen toiletten." Voor het eten zorgt M. Poot uit Sint-Annaland en M. Potappel rijdt met de heftruck rond om een came raman het filmen vanuit de hoogte mogelijk te maken. re 'pas op, gevaarlijke hond' is te vreden. Staan bij de viswagen en de ham burgertent de mensen in de rij voor een hapje, de man met de Vietna mese loempia's krijgt nauwelijks klanten. Ook bij de oliebollen- kraam en bij de poffertjes loopt het geen storm. Het terras van café-caf etaria Stavenisse daarentegen zit propvol. Na een tijdje slenteren over de braderie gaat een drankje er best in. Het toerfietsen is 's mid dags niet erg in trek. Slechts een enkeling stapt op het rijwiel en pro beert door het ontwikkelen van een hoge snelheid een pilsje zo gauw mogelijk aan de mond te krijgen, 's Avonds is er voor dit spel aanmer kelijk meer animo. Kramen met zo merse kleding, sieraden, portemon nees, kaas en geestelijke muziek wisselen elkaar af. De rommel markt - waarop drie Wimmen toe zicht houden - trekt een leuk ko- perspubliek. Wie eens een ander soort afbeel ding van zichzelf wil, kan terecht bij karikatuur-sneltekenaar Bram Levi uit Enkhuizerf. In een paar mi nuten zet deze met behulp van stift en krijt een fraai portret op papier. Voor Levi is het de eerste keer dat hij dit op een braderie doet. Hij heeft voor het weekblad Panorama en verschillende omroepen ge werkt. Levi heeft het prima naar de zin in Stavenisse. „Zo'n braderie, dat is nostalgie. Prachtig toch dat zo'n gemeenschap dat voor elkaar krijgt", zegt hij. Dat de wereld klein is, blijkt ook nu weer. Levi is op vele plaatsen op de wereld ge weest, maar niet in Stavenisse. zijn vrouw kent het dorp wél. „Haar va der werkte na de watersnood aan het herstel in Zierikzee en kwam toen ook wel in Stavenisse. Bij het haventje moet een cafeetje staan." Twee plaatselijke instellingen doen goede zaken. In de eerste plaats de welfare van het Rode Kruis, die al lerlei handwerken probeert te slij ten. Voor het goede doel wil de Sta- venissenaar best in de buidel tasten. En in de stand van peuterspeelzaal 't Stavertje is het druk om te sjoe len of het spel met de elektrische spiraal te spelen. Bovendien heeft Han van 't Hof voor een prachtig bruin kalf gezorgd, waarvan de leeftijd en het gewicht geraden kun nen worden. Wim Klippel zit er met 88,2 kilo slechts vier kilo boven en raadt met 52 dagen de ouderdom precies. Hij houdt er een vleespak ket van honderd gulden aan over. Het grote aantal bouwaanvragen voor varkensstallen op Tholen is voor het platform leefbaar platte land Tholen aanleiding tot een tweeledige reactie. „Enerzijds maakt het platform zich ernstige zorgen over de leefbaarheid", zegt voorzitter J.L. van Gorsel. „Ander zijds zien we het als een signaal dat de economische situatie van een groot aantal agrarische bedrijven slecht is. Dus moet er gezocht wor den naar andere economische im pulsen om die te verbeteren." Als de aanvragen die er nu liggen ook werkelijk gehonoreerd zouden wor den, vraagt het platform met klem aandacht voor een goede inpassing van de stallen in het landschap. Ver der zou in de milieuvergunningen uitgegaan moeten worden van een afweging tussen het grootst moge lijke milieurendement en het eco nomische rendement. Het platform - waarin natuur, land bouw en milieu vertegenwoordigd zijn - is géén actiegroep, benadrukt Van Gorsel. „Maar we hebben een verantwoordelijkheid en willen daarom een signaal afgeven. Bin nen het platform leven verschillen de opvattingen over intensieve vee houderij." Voor geheel 1996/1997 wordt een verdere verbetering van de varkens houderij verwacht ten opzichte van het voorgaande boekjaar, hoewel de top in het prijsniveau gepasseerd lijkt. Dat schrijft het Landbouw- Economisch Instituut (LEI) bij de presentatie van zijn jaarlijks over- icht van de actuele inkomensont wikkeling. In 1995/1996 was er sprake van een herstel. Voor het nu lopende boekjaar worden gemid deld aanzienlijk hogere prijzen voorzien: een stijging van circa 13% voor vleesvarkens en circa 17% voor biggen. De voerprijzen zijn echter ongeveer 4% hoger. Per saldo resulteert dit naar verwach ting in een verdubbeling van de ar beidsopbrengst per dier. Deze zal per zeug per jaar naar circa 600 gulden gaan en per vleesvarken naar ongeveer 70 gulden. Bij deze niveaus kunnen de kosten volledig worden goed gemaakt door de op brengsten. Het gezinsinkomen uit bedrijf stijgt in 1996/1997 tot circa 110.000 gulden per ondernemer. Er kunnen nu aanzienlijke bedragen worden bespaard, nadat in eerdere jaren ontspaard is, aldus het LEI. Illegaal kamperen. In de nacht van zaterdag op zondag heeft de politie bij een gerichte controle op illegaal kamperen 66 toeristen op Walche ren, Noord-Beveland en Schouwen- Duiveland bekeurd. Op Schouwen- Duiveland werden er alleen al 36 in de kraag gevat. Alle overtreders (18 Duitsers, 15 Nederlanders, 2 Bel gen, een Italiaan en een<Fin) kregen een boete van 170 gulden. Een 40- jarige Fin moest in Nieuw-Haam- stede wegens het onbevoegd in be zit hebben van een gasdrukrevolver ook nog eens 500 gulden betalen. Zaterdag wordt in recreatiecentrum Haestinge een voorschot genomen op de Ierse avond die op 20 sep tember in het gemeenschapscen trum wordt gehouden. De Thoolse folkband The Jolly Beggars houdt vanaf half acht een try-out van haar nieuwe repertoire. The Jolly Beg gars speelt Ierse folkmuziek, zowel vocaal als intrumentaal. Eerder dit jaar bracht de band haar eerste cd uit 'Begging for More'. De groep bestaat uit Dirk de Vreugd uit Scherpenisse (zang en tin whistle), Freek Smits en Joop Toetenel uit Tholen (gitaar), Nel Ottema uit Poortvliet (accordeon en gitaar), Chris de Jong uit Halsteren (mond harmonica en bhodran) en Ioanna Toetenel-Lazar uit Tholen (viool). De zaal van Haestinge wordt in Ier se stijl aangekleed met vlaggen en slingers. Er zijn op deze avond di verse typisch Ierse dingen te koop zoals het karakteristieke, zwarte bier (Guinness en Murphy's) en Ier se kaas. Maar ook een gewoon pils je en een glaasje frisdrank zijn te koop. De entree is gratis. Voor meer infor matie kan men contact opnemen met gemeenschapscentrum Haes tinge in Sint-Maartensdijk. Op 20 september wordt er een grote Ierse avond gehouden waarop behalve The Jolly Beggars ook nog andere (volgens de organisatie heel beken de) muzikanten te horen zijn. Deze avond begint eveneens om half acht. Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en St. Philipsland vanaf 16 juni tot en met 25 juli 1997. Sitters holding b.v. i.o., Hoogstraat 15, houdstermaatschappij, geen werkzame personen. Bouwbedrijf Heijmans Sitters b.v. i.o., Hoogstraat 15, het uitoefe nen van een bouwbedrijf op het ge bied van de burgerlijke utiliteits bouw, alsmede het aannemen en uitvoeren van straat- en grondwer ken, zowel in hoofd- als in onder aanneming, handel in onroerend goed, 2-4 werkzame personen. Oosterboer tekstverwerking, Ros molen 12, tekstverwerking, geen werkzame personen. Architectenbureau Boelhouwers b.v., Hoogstraat 1, uitoefenen van een architectenbureau, 2-4 werkza me personen. A.B.S., Ondernemersweg 19, klein handel in brei- en naaimachines, breimachinegarens, reparatie van brei- en naaimachines, het geven van brei- en naaicursussen, alsmede het organiseren van workshops, 2-4 werkzame personen. A.B.S. Euroyarn, Ondernemersweg 19, groothandel in, im- en export van breimachinegarens en breima chines, 2-4 werkzame personen. La Noche, Weelhoekstraat 36, café bedrijf/discotheek, 2-4 werkzame personen. Bouwadviesbureau Van der Graaf, 's Gravenkreek 53, bouwadviesbu reau, 1 werkzame persoon. Cafébedrijf GOG, Buurtweg 3, cafébedrijf, 2-4 werkzame perso nen. Global .Environmental Care, Tulp straat 21, het produceren van, als mede groothandel in geoctrooieerde milieu- en mensvriendelijke preser vering en decontaminatiemiddelen ten behoeve van voeding en niet- voedingsmiddelen bestemd voor huishoudelijk en industrieel ge bruik, 1 werkzame persoon. S.B.S. Sitters bouw service, Bloe- menlaan 133, klussen- en onder houdsbedrijf, alsmede serviceverle ning aan bouwbedrijven, schoon- maakwerkzaamheden, montage van plinten, wandbetimmering, groot handel in dorpels en bouwmateria len onder de mede-handelsnaam D.J.M., 1 werkzame persoon. Pedicure Jantien Moerland, Kerk straat 3, voet- en schoenkundig pe- dicurebedrijf, geen werkzame per sonen. Gebr. Bolijn, Steintjeskreek 13, mestverwerkingsbedrijf, 1 werkza me persoon. I.H.S. computers, Zijpestraat 10, computeradviesbureau, geen werk zame personen. S. Thielen, Krabbenkreekstraat 1, (onder)aannemersbedrijf van graaf werkzaamheden, bestratingsbedrijf, 1 werkzame persoon. Slabbecoomweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. MkkMhamls Hellevoetsluis Zierikzee 0ud-Bei|ertand Tel.0187-482188 Tel.0181-320016 Tel.0111-413163 Tel.0186-613624 Advertentie I.M. Op het erf van de 'Kettinghoeve' wordt alles in gereedheid gebracht voor de opnamen. Op de voorgrond de quiz met de drie Zeeuwse kan didaten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 5