Heerlijke verjaardagstraditie: een advocaatje met slagroom Minder verpakt, pakt beter uit Begin van nieuwbouwwijk achter Langeweg in Scherpenisse is er Jachthaven St. Annaland groeit spectaculair Reclameborden moeten voor oktober weg zijn Adviesbureau schrapt onrendabele buslijnen Tweemaal zo hard over de Broekseweg Op grasveld hondenclub en in boomgaard 36 huizen Ook in Zeeland minder bussen Politie pakt bromfiets met 'extra's' aan Megadisco op Welgelegen mag tot 5 uur geopend zijn Vervoer op maat is alternatief Donderdag 24 juli 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Op een verjaardag een advocaatje met slagroom oplepe len, dat is lekker en gezellig. Advocaat is een typisch Nederlandse drank, die thuis gemaakt wordt van onder andere eieren, suiker en brandewijn. Al sinds de 17de eeuw wordt er melding gemaakt van de bereiding van deze drank. Advocaat is dan wel geen typisch Zeeuwse drank, de gewoonte om hem zelf te maken, komt niet meer veel voor en is op onze eilanden nog behoorlijk populair. Theatershow ZMF en Olaz in smalstad Op zaterdag 2 augustus voert de theatergroep Rijn Trijn de show 'Minder verpakt, pakt beter uit' op in Sint-Maartensdijk (tijdens de braderie). Deze voorstel ling is gemaakt in opdracht van de Zeeuwse Milieufede ratie (ZMF) en het openbaar lichaam afvalstoffenverwij- dering midden- en noord-Zeeland (Olaz). Het toneelstuk moet het publiek op humoristische wijze prikkelen om minder afval te produceren en daarbij vooral te letten op verpakkingen. Prijzen Sluizen minder, havens meer vaartuigen Het lijkt redelijk goed te gaan met de Thoolse plezier- vaart. Vooral de jachthaven in Sint-Annaland timmert aan de weg en zag het aantal pleziervaartuigen dan ook spectaculair stijgen. Ook de haven in Tholen gaat ge staag vooruit en alleen Stavenisse moest iets inleveren. Met de sluispassages gaat het evenwel minder goed. Zo wel de Bergsediepsluis als de Krammersluizen moesten het met minder boten doen. Alleen de Kreekkraksluis boekte een bescheiden winst. Dit blijkt uit de waterspor tenquête van de provinciale VVV. Heel gunstig Meer Duitsers Achter de Langeweg in Scherpenisse komt er een nieuwe woonwijk voor 36 huizen, waarvan er 22 in principe direct gebouwd kunnen worden. Maandag werd de boomgaard van A.D.C. Kok gerooid, ter wijl op het voormalige grasveld van de honden club al een container van bouwbedrijf Suurland ge reed stond. Die gaat na de bouwvakvakantie begin nen met het eerste huis in plan Oost. Bevoorrecht Drie keer per week Constante temperatuur Nog nooit mislukt Spannend werkje Een Zeeuws maal Knooppunten Bouwrijp maken Als het aan adviesbureau Goudappel Coffeng ligt, ver dwijnen de buslijnen 107 en 108 (Bergen op Zoom-St. Maartensdijk en Bergen op Zoom-St. Annaland) van de BBA omdat ze niet rendabel genoeg zijn. Het bureau schrijft dat in een rapport, dat samen met andere onder zoeksresultaten de bouwstenen moet vormen voor het toekomstige Brabantse verkeers- en vervoersplan. Nel Bijl uit Tholen maakt al 20 jaar zelf advocaat. De straatvoorstelling van het duo Rijn Trijn wordt op tien plaatsen in Zeeland opgevoerd gedurende de maanden juli en augustus. De ZMF en het Olaz vinden het belangrijk om het thema afvalpreventie onder de aandacht van de Zeeuwse bevol king te brengen. In de show 'Min der verpakt, pakt beter uit' vormen Rijn en Trijn het presentatieduo Gerard van Heezik en zijn assistent Sandra. Het is een straatvoorstelling zodat het publiek gemakkelijk toegang heeft tot het stuk. De omstanders krijgen een aantal praktische vra gen op het gebied van verpakkin gen voorgelegd. André Hazes. Op vrijdag 19 sep tember treden in de Zeelandhallen te Goes André Hazes en Corry Ko- nings live op. Het optreden wordt omlijst door de professionele begeleidingsband Rendez-vous. Kaarten en informa tie zijn verkrijgbaar bij de Zeeland hallen. Vervolgens wordt een 'deskundig hoofdpersoon' uitgenodigd om een test te ondergaan. Deze krijgt alle steun van het pre sentatieteam. In een drietal ronden zijn 'prachtige prijzen' te winnen, aangeboden door ZMF en Olaz met als hoofd prijs 'een beter milieu voor ons al len in het jaar 2000'. De show wordt besloten met een lied van Sandra, begeleid op accordeon. Vervolgens pauzeert het duo in een meegebracht zitje en beantwoordt vragen van het publiek. Ook kan men een foto (direct klaar) laten maken in het 'bos' dat als achter grond dient voor de show. Samen met een tentoonstelling en een workshop over afvalpreventie vormt de show de inhoud van de verpakkingsactie van de ZMF en het Olaz. Die maakt samen met de scholierencampagne 'Blik op blik' deel uit van het project consument en afval. Het doel van dit alles is om te ko men tot meer milieubewust koopge drag en een minder hoge afvalberg. De show 'Minder verpakt, pakt be ter uit' wordt tijdens de braderie in Sint-Maartensdijk om tien en om twaalf uur opgevoerd. Ieder jaar houdt de Zeeuwse VVV schepen die hier aanlegden, bleven (of bureau voor toerisme, zoals het tegenwoordig heet) een enquête over de aankomsten en overnach tingen in de Zeeuwse jachthavens en de passages door de sluizen in het Deltagebied. De zomer van 1996 was geen topper voor de wa tersport. Geen wonder als men hem vergelijkt met de twee topzomers die eraan vooraf gingen. Provinci aal gezien daalde het aantal sluis passages en aankomsten in jachtha vens. Maar de schepen overnacht ten wel meer dan in '95. Tholen boekt iets betere resultaten dan het Zeeuwse gemiddelde. Sint-Annaland springt er wat jacht havens betreft heel gunstig uit. Na Wemeldinge maakte deze jachtha ven de meest spectaculaire groei door. Er legden vorig jaar 5100 bootjes aan en dat is bijna 1300 meer dan het jaar ervoor. Dat is deels te danken aan de forse uit breiding die in 1996 werd gereali seerd. Bovendien bleven de water sporters ook nog eens 6500 nachten en dat zijn er ruim 2000 meer dan in 1995. In vergelijking met 1986 is het aantal overnachtingen én de hoeveelheid schepen zelfs 2,5 keer zoveel geworden. Ook de jachtha ven van Tholen groeit, zij het veel gestagen Na een terugval in 1994 is het aantal boten dat hier aanlegt weer toegenomen tot net iets boven de 2000. De waterrecreanten bleven in totaal 2388 nachten over. Tholen boekte ten opzichte van tien jaar geleden een zeer bescheiden groei van 2,3 procent. Alleen Stavenisse kent ten opzichte van 1995 een lichte daling van passanten. De 302 257 nachten; niet elke watersporter bleef slapen in Stavenisse. In verge lijking met 1986 nam de plezier- vaart in de meest westelijke haven van Tholen met 77 schepen toe (zo'n 34 procent). Het aantal passages in de sluizen rond Tholen zakte in 1996. De Bergsediepsluis in de Oesterdam schutte 11.282 schepen. Dat zijn er 1103 minder dan in 1995. Ook de Krammersluizen in de Philipsdam moesten het met minder drukte stellen. Hier kwamen 47.328 sche pen door, een daling van 4471 (8,6 procent). Een Zeeuwse trend, want behalve Hansweert en Terneuzen kreeg alleen de Kreekraksluis aan het eind van de Oesterdam het iets drukker. Daar werden 1756 plezier vaartuigen geschut, tegen 1650 in het voorgaande jaar. Een stijging van 6,4 procent. Van alle recreatie schepen die Zeeland aandoen, vaart 72,6 procent onder Nederlandse vlag. Dat aantal is licht dalende sinds 1994. Het aantal Belgen dat Zeeland per vaartuig bezoekt, steeg daarentegen en is in 1996 gestabili seerd op 15,8 procent. Dan duurt het even voor de Duitsers volgen met 7 procent, een lichte stijging die voornamelijk op het conto van de Oosterschelde komt. Op de ove rige Zeeuwse wateren daalde het aantal varende oosterburen licht. Het aantal Britten onder de plezier- vaarders is gering en zakt sinds '92. Momenteel maken de Britten 3,2 procent van het totaal uit. Opval lend is wel dat er op de Ooster schelde vorig jaar juist iets meer Engelsen kwamen, terwijl met na me de Westerschelde en het Veerse Meer in populariteit daalden. Nel Bijl-van Loon uit Tholen kende 22 jaar geleden, toen ze vanuit Bra bant naar het eiland kwam, het ver schijnsel van zelfgemaakte advo caat niet. Ze vond het wel lekker en toen ze een recept kreeg van haar schoonzusje, ging ze meteen aan de slag. Twintig jaar maakt ze nu al advocaat en ze is inmiddels een be kende producente van advocaat in de stad Tholen. „Later vond ik nog een recept in een damesblad en dat gebruik ik sindsdien",zegt de vriendelijk Nel Bijl, terwijl ze naar Kindertelefoon. Jaarlijks is er een aantal mensen dat zijn vakantie moet afbreken wegens psychische problemen of heimwee. Ook of soms juist in de vakantie, hebben volwassenen en kinderen behoefte om anoniem en vertrouwelijk met iemand te spreken over allerlei vra gen en problemen. Daarom zijn ook in de vakantie de SOS telefonische hulpdienst (0118-615551 dag en nacht) en de kindertelefoon (0800- 04342 van twee tot acht uur) ge woon bereikbaar. Orgelconcert. Zaterdag 9 augustus geeft organist Charles de Wolff een concert in de Nederlandse Her vormde kerk te Kapelle. Op het programma staan werken van onder meer Johannes Brahms en Franz Liszf. Het concert begint om acht u. Wethouder J. Versluys heeft daar van de primeur. Hij gaat de boerde rij 't Wulpdal aan de Gorishoekse- dijk verlaten om plaats te maken voor zijn zoon Paul. Aan de Py- ruslaan I zal zijn nieuwe woning verrijzen. Zijn buurman wordt wo ninginrichter M.J. van Houte, die aan de Pyruslaan 3 gaat bouwen. Zo tonen Scherpenissenaren zelf belangstelling om achter de Lange weg een nieuw, rustig woongebied te zoeken. De gemeenteraad stelde de grond prijs in de laatste vergadering vast op 150 gulden per m2, exclusief omzetbelasting. Volgens de derde herziening van bestemmingsplan Kom kunnen er ten oosten van de Langeweg vooral vrijstaande wo ningen komen en twee onder één kap huizen. Aannemer Markusse uit 's Heer Abtskerke rooide maandag in snel treinvaart de boomgaard van Kok, bijna 1 ha. groot. Door de inzet van een versnipperaar achter de tractor was er in de loop van de middag bijna niets meer van de appel-, pruimen- en mispelbomen te zien. Er hingen nog vruchten aan, toen de rooimachine 's morgens begon. Alleen het windscherm staat nog overeind, maar daarvoor moeten zwaardere machines komen. Over de sloot staat er nog een boomgaard bij buurman A. van Dooren, maar ook die moet op ter- de keuken loopt om alle benodigd heden klaar te zetten. Ze maakt zo'n drie keer per week advocaat, ongeveer 4500 cc, voor de buren, kennissen, collega's van zorgcentrum Ten Anker en voor ei gen gebruik. Om cadeau te geven, of op bestelling omdat er een ver jaardag gevierd gaat worden. „Mijn man heeft gezegd, dat ik wel een handeltje in advocaat kan begin- Omdat de provincies met ingang van dit jaar verantwoordelijk zijn voor het openbaar vervoer, moeten nen", lacht de Thoolse. Voor een verjaardag heb je een flin ke pot advocaat nodig, vooral als die uit de keuken van Nel Bijl komt, want daar lusten de gasten wel pap van. Daarom doet Nel haar advocaat in potten van 750 cc. Voor twee potten van 750 cc neemt men een halve liter inmaakbrandewijn, 15 eieren, 2 zakjes vanillesuiker en 450 gram kristalsuiker. Waarom in maakbrandewijn en geen gewone? Volgens Nel omdat in inmaakbran dewijn al wat suiker zit verwerkt. Voor de bereiding heeft men twee in elkaar passende pannen nodig, want de advocaat wordt au bain marie bereid, d.w.z. dat de pan met de ingrediënten in een pan met heet water hangt. Het water wordt eerst aan de kook gebracht en daarna te gen de kook aan gehouden. En het is heel belangrijk, dat bij het maken van advocaat de temperatuur van het water constant wordt gehouden. Verder heeft men een mixer nodig, een garde en goed afsluitbare, gla zen potten, met een inhoud van to taal ongeveer 1500 cc. Men gaat als volgt te werk: Doe zo veel water in de grootste pan, dat de pan met de ingrediënten zover mogelijk in het water hangt. Breng het water aan de kook. Ondertussen doet men alle ingrediënten in de kleinste pan en vermengt deze op de middelste snelheid goed door el kaar. Als het water kookt, moet de pan met de ingrediënten in de wa terpan worden geplaatst. Het vuur wordt getemperd, zodat het water tegen de kook aan blijft. Nu moet er meteen met de garde worden ge roerd. Ook goed langs de kanten en over de bodem roeren, anders koekt de massa aan en krijg je klonten. In de 20 jaar dat Nel Bijl advocaat maakt, is dat nog nooit mislukt, vertelt ze. Ze heeft ooit wel eens advocaat gemaakt van een struisvo gelei die ze van een kennis kreeg. Het probleem was, dat ze de ver houding brandewijn/eieren kwijt was, maar bij het wegen van de in houd bleek dit aardig overeen te komen met het gewicht van 15 ei eren. Dus gewoon aan de slag en het resultaat was een wat fletse ad vocaat, die qua smaak en structuur hetzelfde bleek als de advocaat van kippeneieren. „Maar mijn man, die er anders dol op is en zelfs - als de advocaat nog staat af te koelen - ze dergelijke plannen opstellen. Provinciale staten moeten ze goed keuren. Goudappel Coffeng heeft een flinke schep door zijn yoghurt doet, moest van deze struisvogelad vocaat niets hebben." Heeft men zo'n 15 minuten ijverig geroerd onder een zeer constante temperatuur en geen hoekje van de pan vergeten, dan is de massa zich langzaam aan het binden. Als het schuim op de eiervla helemaal weg is, dan meteen stoppen met roeren, anders wordt de advocaat te dik. Advocaat maken is best een span nend werkje want het drankje moet zo glad mogelijk worden, dus nooit de pan verlaten en blijven roeren. Laat de massa goed koud worden en klop met de mixer de advocaat helemaal glad. Doe de drank in gla zen potten en als cadeau is het leuk met een lint erom en een kaartje er aan. Nel Bijl bewaart de advocaat in de koelkast. Voor het gebruik even doorroeren en serveren in een likeurcoup met een toefje slag room. Voor verjaardagen is een gro- te pot (750 cc) gemakkelijk in het gebruik, maar voor de verkoop op een rommelmarkt kun je beter jam potten heben. En de Thoolse kan het weten, want ze maakt al jaren advocaat voor verkoop op de rom melmarkt van Ten Anker waar ze al ruim 20 jaar in de linnenkamer werkt. Voor die gelegenheid bakt ze ook kussentjes, samen met een aan tal collega's, onder wie Pie Otte- vanger, waarmee we al in een eer dere aflevering van deze rubriek kennismaakten. Advocaat, de echte Nederlandse ei- erdrank, is op Tholen en Sint-Phi- lipsland voor velen een echte thuis- drank gebleven. Een heerlijke traditie, die Nel Bijl in elk geval voorlopig in stand houdt. Voor iedereen leuk om eens te proberen. de mogelijkheden voor een basisnet (samenhangend geheel van spoor-, streek- en stadsbusvervoer en vraagafhankelijk vervoer) in Bra bant onderzocht. Dat kan er alleen komen als de buslijnen beter kos tendekkend zijn. Het afstoten van onrendabele lijnen kan daaraan bij dragen. Behalve de twee op Tholen zouden er elders nog vijftien lijnen moeten vervallen en 24 andere deels geschrapt moeten worden. Het alternatief is vervoer op maat in de vorm van bel- en buurtbussen en lijntaxi's. In het rapport wordt lijn 109, de sneldienst Bergen op Zoom-Stave- nisse (via Oud-Vossemeer) ge noemd als lijn die opgewaardeerd zou moeten worden. Als de aanbe velingen al door de provincie Noord-Brabant overgenomen zou den worden, wat nog helemaal niet zeker is, dan zal ook de provincie Zeeland daarbij nog betrokken moeten worden. Die is namelijk verantwoordelijk voor het openbaar vervoer op Tholen en Sint-Philips- land. Goudappel Coffeng gaat uit van een nieuw verbindend net met een aan tal interregionale knooppunten (waarvan Bergen op Zoom er één is). Om dat betaalbaar te maken, moe ten het beter kostendekkend ge maakt worden. Een middel om dat te bereiken is, in de ogen van de onderzoekers, het schrappen van onrendabele lijnen. Een deel van de besparing die dat oplevert, is overi gens nodig om aanvullend vervoer te realiseren in de gebieden waar de lijndiensten verdwijnen. Omdat dit zogenaamde deur-deurvervoer een betere service voor de reiziger bete kent, mag een kaartje ook meer kosten, vinden de onderzoekers. Het regionale netwerk moet in de spits tweemaal per uur en daarbui ten minstens één keer per uur een busverbinding bieden. Middelgrote woonkernen (5000 tot 10.000 inwo ners, dus ook Tholen-stad) zouden met minimaal één verbindende lijn in het regionale netwerk opgeno men moeten worden. In het lande lijke gebied moet een ontsluitend netwerk van openbaar vervoer in stand blijven, met op gezette tijden vervoer naar het verzorgingscen trum in de vorm van een bel- of buurtbus of een regiotaxi. meente die een kerk wil bouwen en de gemeente kunnen maar niet op één lijn komen. In St. Annaland was vorig jaar al de laatste vierkan te meter in plan Stoofweg verkocht en ten aanzien van het nieuwe plan Vroonstede tegenover de sportvel den is het bladstil. Alleen in Oud- Vossemeer is er flink gebouwd: maar liefst 34 huizen verrezen er in de nieuwbouwwijk achter de Dorpsweg. De beschikbare grond was echter ook hier zeer in trek bij de inwoners. In Poortvliet ligt er aan de Molen straat nog een terrein braak waar huizen kunnen komen, maar hier voor is het bestemmingsplan nog niet klaar. De voorbereiding van een nieuw bouwwijk blijkt enorm veel tijd te vergen. Dat was' ook met plan Oost in Scherpenisse het geval, waar de huidige bewoners van de Langeweg in het geweer kwamen in verband met de aantasting van hun eigen dommen. Dat is inmiddels allemaal opgelost en na de bouwvakvakantie gaat aannemer H.W.Z. uit Goes begin nen met het bouwrijp maken van de nieuwbouwwijk. Het gaat om grond-, riolerings- en bestratings werkzaamheden. Bij de aanbeste ding was H.W.Z. met 587.000 gul den, exclusief btw, de laagste in schrijver. Gebr. Moerland uit St. Annaland was tweede met 596.500 gulden, Oomen uit Sprundel schreef in voor 598.000 gulden. Van Gelder uit Zierikzee wilde het karwei voor 612.000 gulden uitvoe ren en Van Dijck Petit uit Middel burg was de hoogste inschrijver met 613.000 gulden, maar die aan nemer heeft al werk op Tholen, na melijk de rondweg bij Poortvliet. De ontsluitingsweg van de nieuw bouwwijk in Scherpenisse gaat Amberboomlaan heten. Deze komt uit op de parallel aan de Langeweg lopende Pyruslaan (py- rus is peer), die via de Acacialaan aansluit op de Elzenlaan. Deze komt uit op de Haagbeuklaan. Via de Goudenregenlaan en de Ma luslaan (malus is appel) wordt de Prunuslaan (prunus is pruim) be reikt. Landschapsvervuiling. Zo worden door velen de talloze borden met reclame-uitingen of verwijzingen naar bedrijven gezien die langs de wegen staan. Ook de provincie denkt er zo over, want de regels in de provinciale mi lieuverordening zijn aangescherpt. Borden die buiten de bebouwde kom zonder vergunning langs de weg worden gezet (ook al is het op boerenland) moeten uiterlijk 1 ok tober verwijderd worden. De provincie Zeeland stuurt aan op een samenhangend verkeers- en vervoersbeleid, wanneer ze volgend jaar verantwoordelijk wordt voor het openbaar vervoer. In de aanbie dingsbrief van gedeputeerde staten bij de begroting wordt melding ge maakt van nieuwe wegen die, sa men met gemeenten, ingeslagen kunnen worden. Dat zou moeten leiden tot een integratie van open baar vervoer, zittend ziekenvervoer en vervoer in het kader van de wet voorzieningen gehandicapten (WVG). In de visie van g.s. zal dit ertoe leiden dat een groot deel van de vertrouwde lijnbussen vervangen wordt door taxi's en kleine busjes die niet volgens een vaste dienstre geling rijden. Dagelijks verplaatsen zich vanuit, naar en binnen Zeeland ongeveer 1,1 miljoen mensen die samen zo'n 13,3 miljoen kilometers afleggen. Van die kilometers wordt 83% afgelegd met de auto, 7% met het openbaar vervoer en 10% met de fiets. De politie besteedde het afgelopen weekeinde extra aandacht aan bromfietsers die in overtreding zijn (veelal door extra's die het vermo gen opvoeren). Deze actie leverde vier uit het verkeer genomen brom mers op. Een vijfde bestuurder wist aan de agenten te ontkomen. Deze bromfietser reed met een snelheid van circa 100 km per uur richting Oud-Vossemeer. In het dorp wist hij de politie kwijt te raken. Maar de agenten hebben goede hoop deze verdachte alsnog te kunnen inrekenen. Een andere brommer van een 16-ja- rige Tholenaar bleek een cylinder- inhoud van 65 cc te hebben en dat is te veel. Daarnaast bleken het vermogen en het geluidsniveau van de machine veel te hoog te zijn en verder had het rijwiel gladde banden. Met een proces-verbaal en met achterlating van een paar illegale onderdelen kreeg de Tholenaar zijn bromfiets terug. De overige drie brommers (van be stuurders uit Bergen op Zoom, Steenbergen en Wouw) moeten nog onderzocht worden. De bromfiet sers werden aangehouden op de Veerweg te Tholen. In Sint-Maar tensdijk werd een 17-jarige brom fietser uit die plaats bekeurd omdat hij geen helm droeg. Als er dan nog borden illegaal langs de weg staan, worden er dwangsommen opgelegd. De provincie erkent overigens dat het woud van borden deels te dan ken is aan haar eigen lakse hou ding. De controle op de aanwezigheid van illegale borden (veelal voor re clame) had tot voor kort geen prio riteit. De provincie meent dat de borden behalve ontsierend ook nog eens verkeersonveilig zijn. De grote discotheek op het indus trieterrein Welgelegen bij Tholen mag van b. en w. tot vijf uur 's mor gens geopend zijn. Zowel in de nacht van vrijdag op zaterdag als in de nacht van zaterdag op zondag. Het normale sluitingsuur van twee uur voor horecabedrijven op Tholen wordt daarmee voor deze megadis co verlaten. Het initiatief van Jaco Ponse en zijn vriendin Nathalie Meirezonne uit Oud-Vossemeer moet overigens nog meer vorm krij gen, voordat het college definitieve beslissingen kan nemen. "In ver band met de vakantieperiode zal er pas in september meer bekend wor den", zegt mevr. Meirezonne. Ge zien de capaciteit voor vijf- tot achthonderd bezoekers zal er behal ve aan het geluid, ook aan parkeer ruimte veel aandacht besteed moe ten worden bij de uitwerking van de plannen. Een maand geleden waren de initiatiefnemers al druk bezig met het vragen van offertes en het onderhandelen met brouwerijen. Daarbij werden ze geadviseerd door hun oude werkgever uit Bel gië, die al 17 jaar in Beervelde een discotheek exploiteert. De gemeen te heeft de bereidheid al uitgespro ken om via een artikel 19 procedure de discotheek op Welgelegen in principe toe te staan, maar de for mele toetsing aan de regelgeving kan pas gebeuren wanneer de Vos- semeerders helemaal rond zijn met hun plan. Bij een radarcontrole van de politie is zaterdag een bestuurder op de bon gezet die met 163 km per uur over de Broekseweg tussen Oud- Vossemeer en Sint-Annaland reed. Maximaal mag hier 80 km per uur gereden worden. Tussen tien voor half negen en elf uur werden er 415 voertuigen gecontroleerd waarvan er 97 (23 procent) te hard reden. Van tien voor half twaalf tot kwart over één postte de politie op de Oud-Vossemeersedijk waar even eens een limiet van 80 km per uur geldt. Er kwamen 355 voertuigen voorbij waarvan er 45 (13 procent) te hard reden. De hoogste snelheid die hier werd gemeten, was 132 km per uur. De boomgaard van A.D.C. Kok achter de Langeweg in Scherpenisse is maandag gerooid om plaats te maken voor de nieuwbouwwijk Oost. mijn wijken voor de oprukkende van de hondenclub heel wat men- gemeente blijven de bouwmoge- de deel laat op zich wachten en in woningbouw in Scherpenisse. sen aan wooncomfort geholpen lijkheden bijzonder schaars. Een het grote plan Stadszicht zit geen Voorlopig kunnen er in de boom- worden. Wat dat betreft, is Scherpe- klein stuk van Molenhoek in Tho- beweging. De twee projectontwik- gaard van Kok en op het grasveld nisse bevoorrecht, want elders in de len is inmiddels vol, maar het twee- keiaars, de Gereformeerde Ge-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 5