Rooms Katholieke parochie eert toegewijde vrijwilligers De televisie ontdekt Tholen 'Les geven aan kleuters is een hele verantwoordelijkheid' PERSIA Echtpaar Goorden-Hermus uit Tholen krijgt onderscheiding Serie inbraken treft dorpshuis, kerk en kantine Geslaagd dus gefeliciteerd Juf Francine Burgers-Reijngoudt 25 jaar in het onderwijs Exclusief en voordelig Donderdag 24 juli 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 De Rooms Katholieke pa rochie van Tholen eerde onlangs op een bijzondere wijze twee vrijwilligers. De 71-jarige J.J.M. Goor- den en zijn 67-jarige echt genote H.M.A. Goorden- Hermus kregen als eersten een speciaal ontworpen onderscheiding voor hun jarenlange inzet voor de parochie. Verantwoordelijkheid Begraafplaats Nageroepen Veranderingen De commerciële televisie stations hebben Tholen ontdekt voor hun amuse mentsprogramma's. Gis teravond deed de boer derij Huis Vermuyden aan de Kettingdijk bij Tholen dienst als decor voor 'Het beste van 4'. Groencollege Diversen Biljarten Eevlietdag Bedankt Motorjacht vernield Riolering School-/ Gladiolenstraat Zandbak favoriet De schoolvakanties zijn begonnen. Even uitblazen voor de leraren en ook voor de 43-jarige Francine Burgers- Reijngoudt uit Sint-Annaland die dit jaar een kwart eeuw in het onderwijs zit. Dat gedenkwaardige feit werd onlangs gevierd op de school waar ze momenteel les geeft. De leerlingen en leerkrachten van de Koningin Ju lianaschool te Sint-Philipsland hadden er een heel feest van gemaakt. Hoewel ze al lang niet meer de hele week werkt, heeft mevr. Burgers het nog goed naar haar zin en ze is dan ook niet van plan haar kleuterklas over te dragen. Werkdruk Ze wisten nergen van. Argeloos was mevr. Goorden op zaterdag avond dan ook naar de kerk gegaan. Haar man, die koster is, was er niet omdat de tweede koster deze avond dienst had. Dus Goorden moest in allerijl opgetrommeld worden. „We waren volslagen verrast. Als ik ge weten had wat ze van plan waren, had ik het beslist geprobeerd te ver ijdelen", zegt de Tholenaar, die desondanks toch wel trots is op de onderscheiding. Tijdens de dienst van woord, gebed en communie (die voorafging aan een dank-je- wel-avond voor vrijwilligers) werd het echtpaar Goorden naar voren gehaald. De pastores G.M.P. Ver- lijsdonk en F.M. Graafmans-Geerts speldden de vrijwilligers het speci aal ontworpen ereteken op. Op de zilveren speld zijn een aantal gesta pelde stenen te zien. Die staan sym bool voor 'samen bouwen aan de kerk'. J.J.M. Goorden is een geboren Tho lenaar. Samen met zijn broer dreef hij tot aan zijn pensioen den boer derij aan Welgelegen in Tholen (voorheen Langeweg te Oud-Vosse- meer). Zijn hele leven lang is hij al lid van de Katholieke parochie in Tholen. Ruim twintig jaar verricht hij als koster vrijwilligerswerk voor de kerk. „Dat was vroeger - toen ik nog in het bedrijf zat - best wel eens lastig. Want je kon natuurlijk niet altijd even gemakkelijk weg. Maar gelukkig waren we met z'n tweeën, dus nam mijn broer het werk dan over", vertelt Goorden. „Ik ben destijds hulpkoster gewor den totdat er een nieuwe koster zou zijn. Maar die kwam niet en daar om ben ik het maar blijven doen." Zijn werkzaamheden verrichtte Goorden met plezier. „Ik zie het ook als een plicht. Ik had die ver antwoordelijkheid op me genomen en dan moet je dat goed doen ook. Mijn vader zei altijd tegen me: Als iets de moeite waard is om te doen, dan is het de moeite waard om het goed te doen", vertelt de koster die allerlei werkzaamheden heeft. In de winter zorgt hij dat de gaskachel aangestoken wordt voordat de kerk gangers komen. Verder doet hij de deur van de kerk open, zorgt dat de kaarsen branden en dat alles voor de pastor in orde is. Daarnaast ver zorgt hij de inkopen voor de kerk (zoals kaarsen). En als de pastoor Het echtpaar Goorden-Hermus in de tuin die ook de nodig uurtjes vrije tijd opsoupeert. er niet was, moest ik er altijd zijn bij huwelijken en begrafenissen. Dat legde best wel beslag op je tijd. Heel vroeger was het een betaalde baan. En dan mocht je de parochie niet uit zonder toestemming van het kerkbestuur. «Maar nu zijn we met twee kosters en één oproepkracht voor noodgevallen en dat werkt toch wel fijn." Goorden onderhoudt ook de Rooms Katholieke begraafplaats aan de Hertenkamp. Hij zorgt voor het groen en houdt de grafstenen schoon. Een luguber werkje? Goor den vindt van niet: „Nee, ik vind het wel mooi. Er liggen vrij veel bekenden van me. Mensen waaraan ik mooie herinneringen bewaar. En zo houd je nog een beetje contact met hen", zegt de koster. „Het zijn vaak mensen die nooit op een be graafplaats komen, die het eng vin den." Goorden beaamt dat de Ka tholieken sowieso meer met de overledenen bezig blijven dan de protestanten dat doorgaans doen. „Ze blijven bij ons echt in gedach tenis. We hebben de intenties die de familie kan bestellen en dan wordt in een mis de naam van de desbe treffende overledene genoemd. Dat is toch wel mooi, vind ik." Mevr. Goorden, geboren in Hoeven bij Oudenbosch, is nu ruim tien jaar als vrijwilliger aan de parochie van Tholen verbonden. „Ik ben begon nen met bloemversieringen en daar is het assisteren bij begrafenissen en huwelijken bijgekomen. Dat de den aanvankelijk de misdienaren, maar dat zijn nog jonge kinderen en die mochten niet meer verzuimen van school. Dus ben ik het maar gaan doen. En verder maak ik, sa men met een aantal andere gemeen teleden, de kerk schoon." Geen van beide vrijwilligers is overigens van plan het bijltje erbij neer te gooien. „Ik heb het op me genomen en daar voel ik me verantwoordelijk voor", zegt Goorden. „En ik heb nu tijd genoeg sinds ik niet meer werk. Ik ben zeker niet onmisbaar, maar ik zou niet graag stoppen." Zijn vrouw knikt, ook zij wil nog door gaan. „De bloemversieringen heb ik inmiddels wel aan iemand anders overgedragen die dat heel goed kan. Maar de rest doe ik nog wel." Dhr. en mevr. Goorden zijn hun le ven lang al lid van de Rooms Ka tholieke Kerk. Voor mevr. Goorden - geboren in het Brabantse - was dat heel gewoon, maar in het calvi nistische Zeeland is de katholieke gemeenschap niet erg groot. „Vroe ger werd je wel eens nageroepen: Roomse paap!", zegt Goorden. „Maar tegenwoordig zijn die tegen stellingen in de maatschappij min der sterk te merken. Van onze kant moet ik zeggen, dat rancune ten op zichte van andersdenkenden er niet is geweest." Mevr. Goorden maakte in haar jeugd precies het omgekeer de mee. „Bij ons was een protestant een uitzondering. En die moesten dan ook stevig aangepakt worden. Soms werden ze de haren uit het hoofd getrokken." In Tholen is de parochie maar klein. „Vroeger was acht procent van Tholen Rooms Katholiek. Nu hebben we veel meer leden (zo'n 1800). Dat komt voor een groot deel door de Brabantse import", zegt Goorden. „Maar er zijn wel veel minder praktiserende leden. Toen ik nog jong was, zat de kerk twee keer per zondag zo ongeveer vol. En er kunnen rond de 160 mensen in. Maar als we nu op een heel weekeinde 60 a 70 mensen in de kerk krijgen, is dat niet slecht. Gelukkig zijn de kerkgangers wel heel actief. Het vrijwilligerswerk draait prima." Zijn vrouw vult aan: „En de kerk (gebouwd in 1900 - red.) heeft een heel intieme sfeer, dus zelfs met 25 mensen is het toch nog knus." In de missen in de Rooms Katholie ke kerk aan de Markt is ook het één en ander veranderd. „Vroeger wa ren de missen allemaal in het Latijn bijvoorbeeld", zegt mevr. Goorden. „Dan had je wel de vertaling er naast, maar de priester zei alles in het Latijn. Nu is dat voorbij. Er werd toen ook Gregoriaans gezon gen. Nu hebben we Nederlandstali ge liederen. Soms een vertaling van een Latijns lied, maar er zijn ook nieuwere gezangen. Eén keer in de maand zingt het dameskoor Pius X nog Gregoriaans. Er is nog wat ver anderd: vroeger stond de priester met zijn rug naar de mensen. Hij was - behalve bij de preek - gericht op het altaar. Nu staat de pastor achter een tafel met zijn gezicht naar de mensen toe. Dat was toch wel even wennen in het begin." De komst van vrouwelijke pastors (die echter geen priester mogen worden) was ook iets nieuws in de Thoolse parochie die van 1795 (J.F. van der Lith) tot en met 1990 (A.J. van den Brüle) alleen maar manne lijke priesters had gekend. Pastoraal medewerker W. Wiertz werd later tot pastoor gewijd en verzorgt nu voor de vier parochies van Tholen, Oud-Vossemeer, Lepelstraat en Halsteren de eucharistieviering. Bij de communie wordt het avondmaal gevierd. Dat mag ook door pasto raal medewerkers gedaan worden, maar de eucharistie (waar brood en wijn veranderen in het lichaam en bloed van Christus) is voorbehou den aan priesters. Het echtpaar Goorden heeft het, ondanks dat ver anderingen in de gemeente toch wel wat aanpassingsvermogen ver gen, goed naar de zin in de pa rochie en in de Katholieke Kerk. „Als ik wel eens bij andere kerken kom, dan mis ik toch een stukje be leving. Wij hebben echt een opge wekt en kleurrijk geloof. Ik zou dat niet willen missen", verwoordt me vr. Goorden het. De twee vrijwilli gers zijn ook nog een aantal jaren lid van het kerkbestuur geweest. Samen met andere vrijwilligers kre gen ze een 'schouderklopje' van de parochie voor het vele werk dat ze verrichten. Verder werden op de dank-je-wel-avond de voorbereidin gen gestart voor de viering van het 100-jarig bestaan van de Katholie ke kerk aan de Markt. Dat feest staat in het jaar 2000 te gebeuren. De opnamen zullen zondag 24 au gustus om acht uur te zien zijn op RTL 4. Voor dit zomerprogramma bezocht presentatrice Maya Ek- steen met haar collega Ursul de Geer diens favoriete plekjes in Zee land. Die opnamen worden gemon teerd in het programma dat vanaf het erf van de Thoolse monumenta le boerderij gepresenteerd wordt. Daarin krijgen kijkers en bekende Nederlanders de gelegenheid om hun favoriete televisie-fragmenten nog eens te zien en er wordt een spel gespeeld. Dé producer van 'Het beste van 4' ging enkele we ken geleden met mevrouw Frigge van de VVV op zoek naar een ge schikte plek en daarbij kwam de boerderij van mevrouw Bierens uit de bus. Zij vindt het 'heel erg leuk' dat juist Huis Vermuyden is uitge kozen. Ted Frigge uit Oud-Vossemeer zal op dinsdag 10 februari volgend jaar te zien zijn bij Veronica. Hij wordt op 5 augustus bij molen De Jager in zijn woonplaats gefilmd met een Romeinse strijdwagen. Daarmee doet Frigge regelmatig mee aan paardenshows; de wagen wordt ge trokken door haflingers. Voor het programma 'Veronica goes back home' trekt een team in een camper door Nederland. Met wisselende presentatoren wordt over elke provincie een pro gramma gemaakt, waarin typische maar niet alledaagse dingen aan bod komen. Zeeland komt in de laatste aflevering aan de beurt. De formule voor dit programma is hetzelfde als eerdere reeksen 'Vero nica goes Asia' of 'Veronica goes Latin'. De zomer heeft blijkbaar ook ne gatieve effecten. Ieder jaar zijn met name kantines van sportver enigingen weer het doelwit van pogingen tot inbraak. Ook vorige week was dat het geval. Vijf pan den werden door inbrekers be zocht met wisselend resultaat. Zaterdagmorgen ontdekte men een inbraakpoging in de tenniskantine te Sint-Annaland. Waarschijnlijk is het van donderdag op vrijdag ge beurd. Het slot was geforceerd, maar men kwam niet binnen. Het gebouw is goed beveiligd en bevat ook geen waardevolle goederen. Het slot moest wel vervangen wor den. Van woensdag op donderdag werd er ingebroken in dorpshuis De Vos- senkuil te Oud-Vossemeer. Een aantal deuren werd geforceerd. Di verse ruimten werden doorzocht en sigaretten, drank en een bedrag van 500 gulden aan kleingeld werden gestolen. Ook gemeenschapscen trum De Wellevaete te Sint-Anna land kreeg bezoek van leden van het dievengilde. Maar dankzij een goede beveiliging werd niets weg genomen. In Stavenisse probeerden onbeken den van dinsdag op woensdag bin nen te komen in het clubgebouw van voetbalvereniging Stavenisse. Men probeerde twee deuren te for ceren, maar dat lukte niet. Gestolen werd er niets, maar de vereniging zit nu wel met een forse braakschade. Zelfs een kerk blijft niet voor inbrekers gespaard. In de nacht van dinsdag op woensdag werd er ingebroken in de Gerefor meerde kerk te Anna Jacobapolder. Men kwam het gebouw via de zij kant binnen. In de kerk probeerden de dieven diverse zaken open te breken, maar ze hebben geen waar devolle goederen mee kunnen ne men. De politie heeft toegezegd kantines en openbare gebouwen ex tra in de gaten te houden. Roofvogelshows. In de heemtuin van het Zeeuws biologisch museum in Oostkapelle worden gedurende de maanden juli en augustus elke dinsdag om half vijf en zes uur roofvogelshows gehouden. De shows worden verzorgd door valke rij Equipage Jacoba van Beieren. Aan het Groencollege te Goes slaagden voor het examen: ZELFSTANDIG BEROEPSBEOE FENAAR AKKERBOUW: Arjan Dijke uit Scherpenisse en Brian Lindhout uit Poortvliet. KADERFUNCTIONARIS PLAN TENTEELT: Ronald Kloet uit Sint- Maartensdijk en Gert-Jan de Jager uit Anna Jacobapolder. Aan de Hogeschool West-Brabant in Breda is Wim Geuze uit Tholen cum laude geslaagd voor het exa men heao accountancy. Vlaggen, boekentassen, boeken en schriften hangen weer in groten getale aan Thoolse woningen. Honderden middelbare scholieren zijn geslaagd voor hun eindexamen. VERVOLG VAN PAGINA 2 Poortvliet Biljartvereniging Tolrust heeft het tweede deel van de competitie ach ter de rug. R. Lisseveld werd hierin winnaar met 105,71 punten. Maar in de einduitslag pakte C. Bal de winst met 217,69 punten. Uitslag van de tweede competitiehelft: 1 R. Lisseveld 105,71 p; 2 C. Bal 103,55 p; 3 K. Nagelkerke 103,24 p; 4 J. Niemantsverdriet 102,61 p; 5 W. Bijl 100,99 p; 6 A. Demming 98,57 p; 7 L. Bijl 98,22 p; 8 A. Burgers 91,94 p; 9 A. Schot 90,49 p; 10 G. de Jonge 86,48 p; 11 M. Uijl 79,76 p. De einduitslag luidde als volgt: 1 C. Bal 217,69 p; 2 K. Nagelkerke 215,15 p; 3 R. Lisseveld 201,43 p; 4 L. Bijl 199,19 p; 5 J.Niemants verdriet 198,47 p; 6 W. Bijl 197,6 p; 7 A. Burgers 195,72 p; 8 G. de Jonge 187,91 p; 9 H. Schot 177,81 p; 10 A. Demming 171,16 p. Openbare basisschool De Eevliet hield woensdag de traditionele Ee vlietdag met als thema 'landen van de wereld'. Allerlei nationaliteiten kon men zien: Chinezen, Mexica nen, Spanjaarden, Oosterse figuren, Arabieren en ook een Hollandse boer ontbrak niet. De behulpzame ouders en leerkrachten waren even eens fraai uitgedost. Na het wel komstwoord van juf Anja voerden alle groepen hun ingestudeerde to neelstukjes en liedjes uit. Daarna werden er allerlei spelletjes gedaan zoals: met stokjes eten, hoepels gooien, muziek raden en ski lopen. De leerlingen mochten verder met hun eigen groepje een vlag ontwer pen en een leuke naam voor het land verzinnen. Halverwege de ochtend bakten enkele ouders een stapel pannekoeken die grif van de hand gingen. Na nog een gezamen lijk spel en een ijsje gingen de kin deren weer naar huis. Sint- Philipsland Kandidaat H. Molendijk (56) uit Nieuw-Beijerland heeft bedankt voor het beroep dat de Oud Gere formeerde Gemeente op hem heeft uitgebracht. Molendijk kreeg twin tig beroepen waarvan hij er negen tien afwees. Daarbij was ook de ge meente uit Stavenisse. Het beroep uit Oosterland heeft Molendijk aan genomen. Het afgelopen weekeinde is in de haven het motorjacht van een 49-ja- rige man uit Ossendrecht vernield. De daders zijn vermoedelijk bij laag water naar de boot gegaan en hebben aan boord diverse dingen vernield. De schade bedraagt onge veer 500 gulden. Jaartsveld uit Steenbergen gaat in een gedeelte van de Gladiolenstraat en in een deel van de Schoolstraat een zogenaamd VIS-riool aanleg gen, een vuilinsluitend riool. Bij de aanbesteding was de Bra bantse aannemer met 486.000 gul den, exclusief btw, de laagste van de acht bedrijven die door b. en w. uitgenodigd waren. Gebr. Moerland uit St. Annaland zat er het dichtst bij met 498.000 gulden. De verdere uitslag was: HWZ Goes 499.000, Heijmans Roosendaal 508.000, Oomen Sprundel 511.000, Rasen- berg Krabbendijke 517.600, Van Gelder Zierikzee 519.000 en Van Dijck Petit uit Middelburg schreef in voor 523.000 gulden. Na de bouwvakvakantie wordt aan het karwei begonnen. leren lezen. We gaan in de lente een paar keer een rondje rond de school doen. Dan kijken we naar de bo men en de planten. Staan er al knoppen in en gaan ze al bloeien? Ook bij het tekenen kijken we hoe een poppetje eruit ziet. En een re genboog tekenen is eigenlijk een soort begin van een schrijfoefening. We leren de kinderen om links te beginnen en om verschillende kleu ren te gebruiken." Het favoriete lesonderdeel van juf Francine is knutselen. „Dat heb ik zelf altijd ook graag gedaan en je probeert zoiets over te brengen op de kinderen", zegt de jubilaris. „Maar bij het merendeel van de kleuters is de zandbak toch wel fa voriet." Momenteel geeft mevr. Burgers op maandag, dinsdag en woensdag les aan groep 1 van de Koningin Julianaschool in Sint-Phi- lipsland. „Nadat mijn oudste zoon was geboren, stopte ik met werken in Sint-Annaland. Ik wilde me lek ker met mijn kind bezig houden. Maar al zes weken na de geboorte, vroeg de Koningin Julianaschool me om te gaan invallen", vertelt mevr. Burgers. „Eigenlijk wilde ik helemaal niet. Maar mijn moeder en mijn schoon moeder zeiden allebei: Breng die jongen alsjeblieft hier. Dus een op pas was geen enkel probleem. Ie dereen zei: Dat moetje doen. En zo is het gekomen. De tijd daarna heb ik veel invalwerk gedaan en ook projecten van bijvoorbeeld een jaar. Nu werk ik al weer negen jaar bij de Koningin Julianaschool. Ingrid Nederlof geeft les aan groep 2 eft doet ook donderdag en vrijdag mijn groep erbij. Ik moet zeggen dat dat wel prettig werkt. Dat klinkt misschien niet ideaal: twee leraressen bij één kleuterklas, maar de kinderen zijn het snel ge noeg gewend. En het voordeel is dat je over bepaalde zaken samen kunt overleggen, terwijl normaal gesproken een leerkracnt er alleen voor staat." Volgens mevr. Burgers is het beslist niet zo dat kleuterjuffen het gemak kelijker zouden hebben dan hun collega's in bijvoorbeeld groep 8. „O nee, eerder nog moeilijker. In de bovenbouw heb je de proefwer ken en de cijfers. Je kunt turven of het goed gaat of niet. Maar wij moeten alles via observatie te we ten komen", zegt de Sint-Anna- landse. „En wij hebben dan wel geen huis werk om na te kijken, maar er gaat veel tijd zitten in de voorbereiding. Spullen klaar leggen voor de vol gende dag en het uitzoeken van dingen om te doen. Want voor kleu ters zijn er geen kant en klare les programma's uit een boekje te ha len. Ik ben dan ook zelden voor vijf uur thuis." Vooral de laatste weken van het jaar zijn hectisch voor het onderwijzend personeel. „Er moet van alles afgewerkt en ingevuld worden: de rapporten en de infor matie voor het leerlingvolgsysteem. En als je er dan ook nog allerlei an dere activiteiten bij hebt, zoals een bruiloft en een jubileumfeest. Dan dringt de tijd toch echt wel. Wij zijn toch altijd wel aan die zes we ken vakantie toe", zegt mevr. Bur gers. Aan stoppen denkt de Sint-Anna- landse nog niet. „Als het aan mij ligt, ga ik nog wel een tijdje door. Ik vind het nog steeds leuk. Elk jaar andere kinderen en ik vind nog al tijd nieuwe onderwerpen om in de les te verwerken. Het is echt een af wisselende baan." Haar kleuters en de collega's zijn er blij mee dat de juf gewoon blijft. Zij onthaalden mevr. Burgers op de feestelijke dag met een spandoek. De juf kreeg een bos bloemen en de kleuters zongen voor haar een lied. In de school wa ren overal portretten van de jubila ris opgehangen en voor de klas stond een pop in de kleren van de juf. Mevr. Burgers werd met haar klas in een versierde kar - getrok ken door een luid toeterende tractor van Bas Jan van Herk - door het dorp gevoerd. Als cadeaus kreeg de jubilerende juf een armband en een leren handtas. Juf Francine Burgers-Reijngoudt in haar woning te Sint-Annaland met uitzicht op de kleuterschool waar ze begon met lesgeven. f i land. Veertig kinderen, dus het was meteen hard werken. Wel jammer ergens, want je komt er niet zo aan toe om elk kind goed te begeleiden. Maar ja, toen was dat nog niet zo belangrijk als tegenwoordig." Heel haar loopbaan lang, heeft me vr. Burgers het bij de kleuters ge houden. „Ik heb nooit les willen geven in de bovenbouw. Het ligt me niet om oudere kinderen les te ge ven. Kleuters zijn nog spontaan. Ze vertellen alles aan je, je kunt ze nog knuffelen en troosten als ze verdrie tig zijn en soms zegt er één per on geluk 'mama' tegen me. Dat zijn gewoon leuke dingen", zegt de ju bilaris. Toch is haar vak er niet ge makkelijker op geworden. „De leerkrachten hebben tegenwoordig een veel grotere werkdruk. Vroeger was je meer klasgericht bezig, on danks het feit dat er toch al in groepjes werd gewerkt. Nu gaat het om het individu. Je hebt het leer lingvolgsysteem dat ingevuld moet worden. Van elk kind moet je in de gaten houden hoe het zich ontwik kelt. Je kunt het je niet veroorloven om een zwak punt bij een kind niet op te merken. En dat levert best een hele verantwoordelijkheid op." Het lesgeven zelf gaat altijd in spel vorm. „Om de aandacht vast te houden en het leert gemakkelij ker", zegt mevr. Burgers. „Je leert de kinderen bijvoorbeeld om ge richt te kijken en kleine verschillen te zien. Dat is belangrijk om later te De jubilerende juf werd geboren in Sint-Philipsland en wist al heel vroeg dat ze het onderwijs in wilde. „Dat begon eigenlijk al op de mid delbare school. Ik zat op de middel bare meisjesschool (mms, het te genwoordige Roncalli) en als ik eens een keertje vrij had, dan wilde ik graag de onderwijzeressen op de lagere school helpen", vertelt de Sint-Annalandse. „Drie 'jaar mms stond gelijk aan mavo en zodoende kon ik meteen door naar de pabo. Ik heb wel eerst met de juffrouw op de kleuterschool gepraat om te zien of ik dit echt wilde doen. Op mijn vijftiende zat ik op de pabo en die duurde ook drie jaar. Toen ik acht tien was, stond ik al voor de klas op de chr. kleuterschool in Sint-Anna- Fortuinshaat 3 Bergen op Zoom Tel.: 0164-243509 Advertentie I.M. Perzen, Berbers, Kelims, t Nepals,Gabbeh's. I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 3