Kleuters huldigen bruidspaar is AFWEZIG Plaatselijk nieuws VISSER VERF NODIG? DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 24 juli 1997 Verkeerscirculatieplan Illegale recreatie Spelletjes in Spetter Concordia op Krabbenfoor Op de bon Pépé verhuist Slotakkoord De Veste J. Meerman op radio Verkeersdrempel Molenweg Laban Afscheid Heenetrechtschool Tegenslag verbrand De Zwaluw 75 jaar Nieuwe bijspijker-juf School met de Bijbel Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland j.A. Geilings, Tholen Afscheid Casembrootschool Bankzaken en verkleedpartij Afscheid School met de Bijbel Nieuwe directeur De Schalm Bedankt Onder invloed Voor 4e keer dronken achter stuur Afscheid juf Irma Piet en groep 8 Dr. J.H.E. Janssen De apotheek is dan ook gesloten. Wilt u s.v.p. tijdig uw medicijnen laten bijvullen. Waarneming alleen in dringende gevallen door dr. D.J.J. Panis Intrede ds. E. Venema Ongeval Postweg Tholen Maandag 15 september organiseert het gemeentebestuur in Meulvliet een hoorzitting over het ontwerp- verkeerscirculatieplan. Nadere in formatie over de inhoud ontbreekt nog. Bij de gemeente was die niet beschikbaar, hoewel de leden van de commissie openbare werken al voor 26 maart de nota hebben ont vangen in verband met een infor matieve bijeenkomst. Over het ver keerscirculatieplan is al veel te doen geweest omdat het autover keer in de stadskern daardoor be perkt gaat worden. Een 39-jarige man uit het Franse Belfort werd zondagmorgen omst reeks vijf uur bekeurd wegens ille gaal recreëren (overnachten) op de Oesterdam. Hij had bovendien ge bruik gemaakt van de parallelweg die alleen bestemd is voor fietsers en landbouwverkeer. Voor dit feit kreeg de Fransman een berisping. In zwembad de Spetter wordt woensdag, in samenwerking met het jeugd- en jongerenwerk, een spelletjesmiddag georganiseerd voor de jeugd van de basisscholen. Men kan zich tevoren, maar ook nog op woensdag, opgeven; deelna me is kostenloos. De middag begint om half twee. Jongeren die deze middag als begeleider willen hel pen, kunnen zich ook nog melden bij badmeester Jansen. Op 6 augustus staat er in Óe Spetter een luchtkussen opgesteld waarop de jeugd zich kan vermaken. Een week later, 13 augustus, wordt de familietriatlon gehouden. Op 20 au gustus volgt dan een poppenkast spel en het optreden van een clown. Het familiezwemmen met ontbijt wordt in De Spetter op 29 augustus gehouden. Op 28 en 29 augustus is er de traditionele kampeernacht voor de jeugd en op 30 augustus wordt de Oosterscheldezwemtocht gehouden (natuurlijk niet in De Spetter, maar de start is vanaf Go- rishoek). Van 8 tot en met 12 sep tember wordt de zwemvierdaagse gehouden in het zwembad en op 27 september, de laatste dag van het seizoen, wordt een zwemmarathon georganiseerd. Op die dag zal de Saltlake Dixieland jazzband uit Goes om half twee een optreden verzorgen. Een aantal leden van muziekvereni ging Concordia treedt op 24, 25 en 26 juli op tijdens de Krabbenfoor in Bergen op Zoom. De muzikanten geven dan ondersteuning aan de op voering van het straattoneelstuk 'Merck toch hoe sterck'. Het stuk verbeeldt de mobilisatie van de be volking van de Markiezenstad ten tijde van het beleg door de Span jaarden tijdens de tachtigjarige oor log. In de verschillende scènes wor den zinsneden aangehaald van het beroemde lied uit Valerius' Neder- lantsche Gedenckclanck uit 1626. Tegen de achtergrond van de Gert- rudiskerk figureert het Borgvliets gemengd koor. De opvoeringen zijn donderdag en vrijdag om acht en negen uur en zaterdag om vier uur en half negen. De politie bekeurde het afgelopen weekeinde drie automobilisten voor verkeersovertredingen. Een 19-jari- ge en een 22-jarige inwoner kregen een bon voor het niet voeren van verlichting. En een 34-jarige be stuurder werd op de Oud-Vosse- meersedijk beboet voor het niet dragen van zijn autogordel. De sportprijzenwinkel Pépé op de hoek van de Koningin Julianastraat en de Grindweg gaat na 12,5 jaar verhuizen. In het pand 't Ouwe Uus zetelde ook Tienekes Klein Attel- jeeke (kledingreparatie). Het pand werd het winkelierspaar Boot te groot. Daarom verhuizen ze naar Hofstraat 22 waar het naaiwerk, het graveren en de levering van bekers wel gewoon doorgaan. De laatste schoolweek was voor De Veste druk, maar gezellig. Eigenlijk begon het al de vrijdag ervoor toen op het terrein van zwembad De Spetter een sportdag werd gehou den. In de ochtend waren de leerlin gen in groepjes bezig met allerlei atletiekoefeningen. Daarna volgde een lunch in de schaduw van de bo men en daarna werd een verfrissen de hindernisbaan in het water afge legd. Na een half uurtje vrij zwem men werden de sportdiploma's uit gereikt. Maandagmorgen stond voor een groot deel in het teken van de Thoolse schoolzwemwedstrij- den. Dinsdag was het de grote dag voor de acht schoolverlaters van De Veste. Na het opruimen van het lo kaal ging de bovenbouwgroep naar het zwembad. Daarna werd er friet gegeten en alles werd gereed gezet voor het slotfestijn: de musical 'Het vreemde songfestival'. Op overtui gende wijze haalden de leerlingen alles uit de kast om er'een succes van te maken. Voor een volle zaal met ouders, andere familieleden en het personeel, brachten ze hun lied jes, solo's en acteertalent naar vo ren. Daarna werd er afscheid geno men. Drie leerlingen komen na de I vakantie terug voor een schakeljaar op vso De Burcht. Eén leerling gaat naar vso De Schutse in Bergen op Zoom en vier vertrekken naar vbo Scheldecollege in Sint-Maartens dijk. De donderdag stond in het te ken van het opruimen van de loka len. Vrijdagmorgen werden de rap porten uitgedeeld en daarna maakte men nog kennis met het nieuwe lo kaal en de nieuwe juf. En toen was het eindelijk vakantie. Vanmiddag, donderdag, is op om roep Zeeland Jopie Meerman-Otte- vanger te beluisteren in het pro gramma De Radiokamer. Min of meer bekende Zeeuwen mogen hun eigen mini-radioprogramma pre senteren. De Radiokamer begint om vijf over half twee. Oud- Vossemeer In de Molenweg is maandagmorgen door Intercodam uit Amsterdam in opdracht van de gemeente een kunststof verkeersdrempel geplaatst voor 9315 gulden, exclusief btw. Een jaar geleden werd daar al een wegversmalling aangebracht, maar het verkeersremmend effect daar van bleek te gering. De bewoners vroegen b. en w. om aanvullende maatregelen en een verkeersdrem pel aan beide zijden van de ver keersremmer was het resultaat. B. en w. wilden de paaltjes op de mid dengeleider eerst handhaven om het verkeer aan de rechter kant van de verkeersremmer te leiden. De maxi male spoorbreedte bij de verkeers remmer zou dan 2,50 meter zijn en de maximale doorrijbreedte ter plaatse van de bakens ruim 3,60 meter. In de laatste raadsvergade ring waarschuwden echter zowel R. Ravensteijn als J. de Jager dat de paaltjes hinderlijk voor het bedrijfs leven zijn. In de praktijk blijken ze dan ook regelmatig weg te zijn, omver gereden door brede voertui gen of machines. Wethouder J. van der Jagt zegde de raadsleden toe dat het allemaal in orde zou komen. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en Raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-604923 Advertentie I.M. Groep 8 van de Die Heenetrecht school nam donderdag afscheid van de school, 's Morgens voerden de kinderen voor de achterblijvers een show op met optredens van The Spice Girls, Sisteract en de Kelly- family. Ook voerden ze het toneel stukje Het Terras op. Dit ging over het wel en wee van twee obers op een (voor hen) zeer slechte dag waarop de bezoekers niets besteed den. Vervolgens vertrokken de schoolverlaters naar de midgetgolf- baan te Scherpenisse. Met verve werden de achttien holes gespeeld. De hindernissen bleken vaak geen probleem te zijn en er werd zelfs een *hole-in-one' geslagen. Na een wandeling langs de dijk bij Goris- hoek werd de inwendige mens ver sterkt. Aangezien het zonnetje zich ook liet zien, werd er nog een be zoek gebracht aan zwembad De Spetter in Tholen. Terug op school werden de overige leerlingen ge trakteerd en er werd een alternatie ve polonaise gedanst. Groep 8 kreeg een fraai gedicht te horen dat geschreven was door de leerlingen uit groep 7. 's Avonds kwamen de kinderen met hun ouders naar school voor het officiële afscheid. Ze kregen hun laatste basisschool rapport en schoolleider H. Wester weel gaf hen een getuigschrift. Na mens de ouderraad bood F. van Treijen de schoolverlaters een groepsfoto aan. Op deze avond werd ook afscheid genomen van juf Diana Verkerke. Zij verlaat de Die Heenetrechtschool omdat ze meer uren gaat werken aan openbare ba sisschool De Luyster in Sint-Phi- lipsland. Ook Marina Geuze legt haar functie neer als lid van de ou derraad en schoolkampbegeleidster. Beide dames werden door Wester weel toegesproken en ze kregen een herinnering aan de school mee. Van de schoolverlaters van de Die Hee netrechtschool gaan er acht naar het Scheldecollege (vijf naar de mavo vestiging in Halsteren, twee naar Sint-Maartensdijk en één naar Ber gen op Zoom), twee naar het agra risch opleidingscentrum in Steen bergen en één naar 't Rijks in Ber gen op Zoom. Ook voor groep 8 van de St.Antho- niusschool was de laatste dag op de basisschool donderdag aangebro ken. Als afscheid en afsluiting van het schooljaar werden er 's mor gens bij een kampvuurtje voor drachten, liedjes en versjes ten ge hore gebracht voor ouders en leer lingen. Angelique, Yvonne en Ro salinda uit groep 6, zongen voor groep 8 het liedje 'Wind mee, wind tegen'. De groepen 1 en 2 dansten op 'Captain Jack' en groep 3 en 4 zegden het versje 'Koning Larilof is ziek' op. Ook zongen zij 'Ik zie de zon'. De groepen 5 en 6 zongen 'Het feest is over' en de groepen 7 en 8 brachten 'Zomerzon' ten geho re. Een aantal kinderen mocht zijn tegenslagen vertellen en de teke ning die daarbij hoorde in het vuur verbranden. De schoolverlaters kre gen van de oudercommissie een pen met hun naam erin gegraveerd, 's Avonds werd er met de ouders en leerkrachten gegourmet in dorps huis De Vossenkuil. De kinderen die naar het voorgezet onderwijs gaan zijn: Debbie Timmermans, Daniëlle Klippel, Jessica Pland- soen, Dennis Lisseveld, Lucinda van Driel, Linda Kokke, Bas van Hout en Joost van Rooij. Ze gaven de leerkrachten een oorkonde voor hun goede onderwijs. Postduivenvereniging De Zwaluw bestaat 75 jaar. Om de jeugd mee te laten delen in de feestvreugde, heeft de vereniging een kleurwed- strijd georganiseerd voor de basis scholen. Veel kinderen leverden mooie kleurplaten in, soms zelfs versierd met zakjes duivenvoer en stro. Voor de verschillende groepen waren prijzen beschikbaar gesteld. Op 11 oktober wordt een receptie gehouden ter gelegenheid van het jubileum en aansluitend ook een feestavond voor de leden. De prijs winnaar op de diverse scholen wa ren: School met de Bijbel: 1 Jacqueline van Gorsel; 2 Peter Droogers; 3 Mark van Weenen. St.Anthoniusschool groep 1 t/m 3: 1 Lars Geluk; 2 Priscilla Hommel; 3 Karlijn Plompen. Groep 4 en 5: 1 Donna Koetsier; 2 Juliën Plompen; 3 Patrick Schetters. Groep 6 en 7: 1 Stanny Cornelissen; 2 Marina Ara- keljan; 3 Tim Havermans. Die Heenetrechtschool groep 3 en 4: 1 Kimberley Houtman; 2 Francis van Dijk; 3 Mischa van Treijen; 4 Michelle Weijers; 5 Dirk-Jan Ha vermans. Groep 5 en 6: 1 Sarah van Westen; 2 Chantal Boer; 3 David Güd^; 4 Madeion Pool; 5 Kevin Koop. Groep 7 en 8: 1 Cassandra Hendrikse; 2 Jacoline van Hoorn; 3 Inge Lückger; 4 Niels Havermans; 5 Kevin Potpppel. Sint- Annaland De School met de Bijbel heeft af scheid genomen van juf Wagenaar als 'remedial teacher'. Vele jaren hielp ze leerlingen die moeilijkhe den hadden om het lesprogramma bij te benen. Juf Aarnoudse, die eerder als juf Verhoeks aan de school verbonden was en later naar het speciaal onderwijs overging, neemt de taken van juf Wagenaar over. Directeur Baaij is blij dat een leerkracht met ervaring in de om gang met zorgleerlingen de nieuwe remedial teacher wordt. De 21 leerlingen van groep 8 heb ben vrijdag de basisschool vaarwel gezegd. Zij gaan na de zomerva kantie naar diverse scholen voor voortgezet onderwijs. De leerlingen van de groepen 3 tot en met 8 tref fen in september nieuw meubilair aan met een groter tafelblad en een lichtere kleur. De verkoop van de oude tafels en stoelen bracht 800 gulden op. Van dat geld wordt de oude vergader- en werktafel van de leerkrachten opgeknapt. De leerlin gen brachten het afgelopen cursus jaar totaal ƒ5661,75 bij elkaar voor vijf instellingen: de Gereformeerde Zendings Bond krijgt ƒ2590,85, de Donderdag, vrijdag en zaterdag 24, 25 en 26 juli MAGERE RUNDERLAPPEN ofSUCADE 1 kgƒ17,00 1 SOEPPAKKET 6,95 CASSELERRIB 100 gram2,50 KATENSPEK 100 gram1,90 C0RNEDBEEF 100 gram1,35 SELLERY-SALADE 150 gram1,95 Maandag, dinsdag en woensdag 28,29 en 30 juli RIBLAPPEN 1 kgƒ15,00 RUNDERGEHAKT 1 kg10,50 KIPPEBOUTEN 1 kg4,50 SLAVINKEN 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M. zending van de Gereformeerde Ge meente ƒ1295,50, Kom over en help alsmede de Spaanse Evangeli sche Zending elk ƒ647,70 en de stichting Woord en Daad 480 gul den. De viering van het 75-jarig be staan zal in september nog een ver volg krijgen met de uitgave van een herdenkingsboekje. De 22 leerlingen van groep 8 van de De Casembrootschool namen donderdagmiddag afscheid. Tussen de middag werd er gegeten samen met de leerkrachten en de twee EH- BO-afgevaardigden T. Heijboer en mevr. I. Minheere. Na de friet, fri kadellen en kroketten werden de EHBO-diploma's uitgereikt door Heijboer en mevr. Minheere die de eerste-hulplessen in het afgelopen jaar verzorgden. Heijboer sprak de hoop uit dat de kinderen het geleer de niet al te vaak nodig zouden hebben en hij hoopte dat er nog leerlingen de vervolgcursus gingen volgen. Vervolgens overhandigde hij namens de Regiobank aan elke leerling een verbanddoos en het di ploma. Directeur G.T. Bril wenste de schoolverlaters succes in het voortgezet onderwijs en hij hoopte dat er wat meer respect voor elkaar zou worden getoond. De leerlingen ontvingen vervolgens hun rappor ten, getuigschriften en een ingelijs te klassefoto. Tot slot gaven de kin deren nog een cadeautje aan de leerkrachten en de EHBO-instruc- teurs. De aanwezige ouders konden aansluitend nog een videofilm be kijken van het skiën op het school kamp in Rucphen. Van de school verlaters gaan er zes naar de Ron- calli scholengemeenschap, vier naar regionale scholengemeenschap 't Rijks, drie naar het Mollerly- ceum, twee naar het Juvenaat (alle maal in Bergen op Zoom), twee naar het agrarisch opleidingscen trum in Steenbergen en vijf naar het Scheldecollege in Sint-Maartens dijk. De leerlingen van groep 8 van de De Casembrootschool brachten dinsdagmiddag een bezoek aan de Rabobank. Er werd een videoband bekeken over allerlei bankzaken en daarna werden de kinderen rondge leid waarbij onder meer de kluis en de pin-automaat de revue passeer den. Er werd getrakteerd op limo nade en alle leerlingen kregen een pen. De kleuters kwamen op de laatste schooldag (traditioneel) verkleed naar school. Het speelgoed bleef in de kasten en de kinderen werden vermaakt met een poppenkastspel. Vervolgens werd de speeltuin Vrij en Blij (die na enkele aanpassingen vanwege de keuring weer open is) bezocht. Samen met een maaltijd van friet en ijs zorgde dat voor een feestelijke afsluiting van het schooljaar. Maandag 28 juli wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. De leerlingen uit groep 8 van de School met de Bijbel namen woensdag afscheid van school. Om kwart over twaalf vertrokken ze naar het bos te Bergen op Zoom. Na een picknick werden ze in twee groepen verdeeld die beide een hut moesten maken. Blauwe of gele lintjes moesten goed verstopt wor den bij de hut en de tegenstanders moesten die zien te vinden. Dat lukte nauwelijks, zo goed hadden de groepen hun lintjes verstopt. Na dit bosspel ging de klas terug naar school. Op het plein werd er gebar becued en tijdens de maaltijd werd een ABC-spel gespeeld, 's Avonds was de afscheidsavond die geopend werd door directeur M.D. Baaij. Hij vertelde een verhaal over de grote verzoendag. De kerngedachte van de vertelling was de betekenis van de hogepriester die heenwees naar de Christus die komen zou. Dhr. Goedegebuure sprak de kinderen namens het bestuur toe en reikte hun een bijbel en getuigschrift uit. Na de pauze zongen de kinderen liederen over de leerkrachten en de videofilm over de schoolreis werd bekeken. Verder nam men ook af scheid van juf Wagenaar die door Goedegebuure bedankt werd voor haar inzet. Ze kreeg van het be stuur, haar collega's en de leerlin gen cadeaus. Stavenisse De opvolger van directeur C.G. van den Hoek van De Schalm wordt een vrouw. B. en w. hebben mevr. D.R.D. van Kapel-Hampel uit Wil lemstad per 1 januari benoemd tot vestigingsdirecteur van de openbare basisschool. Zij werkt nu als leer kracht aan de Notenkraker in Ca- pelle aan den IJssel, waarvan ze ad junct-directeur is. De 56-jarige kandidaat H. Molen dijk uit Nieuw-Beijerland heeft be dankt voor het beroep dat de Oud Gereformeerde Gemeente op hem heeft uitgebracht. Molendijk heeft negentien beroepen afgewezen waaronder ook één uit Sint-Philips- land. Hij nam het beroep uit Oos- terland aan. Een 34-jarige inwoner werd in de nacht van vrijdag op zaterdag omst reeks half twee door de politie aan gehouden voor het rijden onder in vloed van alcohol. Op het politiebu reau blies de man 505 pg/1 (1,16 promille) en dat is meer dan twee maal zoveel als is toegestaan. Hij kreeg een rijverbod van vijf uren en een dagvaarding mee naar huis. Sint- Maartensdijk Een 26-jarige inwoner leerde blijk baar weinig van de boetes die hij ontving voor het rijden onder in vloed. De politie hield hem name lijk in de nacht van zondag op maandag voor de vierde keer in vijf jaar tijd aan wegens dronken rijden. Na een melding uit Steenbergen zetten de Thoolse agenten de man langs de kant op de Nijverheids- weg. Het rijbewijs van de bestuur der was al eerder ingevorderd voor het rijden met een borrel op. Deze keer blies de man 675 pg/1 (1,55 promille). En dat is ruim drie keer zoveel als is toegestaan. De overtre der kreeg een rijverbod van zeven uur en een dagvaarding. Een 21-jarige man uit Middelburg kreeg een prent omdat hij met zijn auto over het fietspad reed. De Juliana van Stolbergschool nam dinsdag afscheid van de'kinderen uit groep 8. De leerlingen gingen met de trein naar Amsterdam en Utrecht. In de hoofdstad werd het Rijksmuseum bezocht en in Utrecht beklommen de kinderen de Domto ren. Op woensdagavond namen de leerlingen definitief afscheid. Eerst werd er samen met de leerkrachten gegeten en om half acht volgde het officiële gedeelte. De gemeen schapsruimte zat vol familieleden, leerkrachten en bestuursleden. Di recteur J.C. de Korte opende de avond met gebed en een bijbelver haal over Lot. Na de pauze voerden de kinderen van groep 8 een aantal toneelstukjes op. Daar was de afge lopen weken hard op gestudeerd en dat was dan ook te zien. Elk kind had een baby-foto van zichzelf meegenomen. Daar waren dia's van gemaakt en terwijl die werden ge toond, gaf de directeur in dichtvorm een typering van elk kind. De aan wezigen probeerden te raden over wie het ging. Nadat alle leerlingen de revue waren gepasseerd, kregen ze uit handen van voorzitter Hoek van het schoolbestuur hun rapport, getuigschrift en klassefoto. Er werd echter ook afscheid geno men van juf Irma Piet. Na drie jaar les te hebben gegeven aan de Julia na van Stolbergschool, vertrekt ze In de hal van het voormalige stadhuis van Tholen stonden de kleuters met hun bogen droog te wachten op bruidspaar Peter Wildeman en Ingrid Nederlof Het kostte wel wat organiseren, maar uiteindelijk stonden ze er. Vijftig kleuters van de Koningin Julianaschoo! uit Sint-Philipsland brachten donderdagmiddag een hulde aan hun juf Ingrid Neder lof uit Tholen die in het huwelijk trad met Peter Wildeman uit Lis- se. De kinderen werden door de leer krachten opgesteld bij het voor malig stadhuis in Tholen. Met bo gen in de hand en de rijst in de aanslag, verkneukelden de kleu ters zich al over de komst van de bruid en bruidegom. De 24-jarige Ingrid Nederlof is sinds juli 1994 als kleuterjuf verbonden aan de Koningin Julianaschool. Ze trouwde met de even oude Pe ter Wildeman, in Tholen vooral bekend als dirigent van het nog niet zo lang geleden opgerichte koor Euphonia. Wildeman diri geert diverse koren. Terwijl de kinderen stonden te wachten op het bruidspaar, pak ten een paar donkere wolken zich samen boven Tholen. En net voordat de feestgangers naar bui ten zouden komen, begon het te regenen. In allerijl werden de kinderen naar de gang van het voormalige stadhuis gedirigeerd. Daar konden ze toch nog hun erebogen omhoog houden, terwijl het bruidspaar eronderdoor liep. Na de plechtigheid in het voor malige stadhuis werd het huwe lijk ingezegend in de Gerefor meerde Gemeente te Tholen door ds. Baan uit Lisse. Het echtpaar Wildeman-Nederlof gaat in Tho len wonen. naar de Koningin Julianaschool in Sint-Philipsland. Het bestuur en haar collega's bedankten haar en ze kreeg een aantal boeken waaronder een deel uit de serie 'Leren en le ven'. De vertrekkende juf gaf op haar beurt de school een klok ca deau. Eerder had juf Irma al af scheid genomen van de kinderen. De groepen waar ze het meest mee werkte (de kleuters en groep 5/6) zongen een afscheidslied. Juf Irma kreeg ook een groot aantal cadeaus. Als opvolgster is Marian Melis- Jobse uit Voorburg benoemd. van 9 t/m 31 augustus Advertentie I.M. Scherpenisse Ds. E. Venema wordt woensdag 6 augustus verbonden aan de Gere formeerde Gemeente. In verband met de ruimte wordt uitgeweken naar het kerkgebouw van de Her vormde Gemeente St. Annaland, wat in het verleden al meer is ge beurd. Classispredikant A.M. den Boer uit Dirksland zal om half drie 's middags de bevestigingsdienst leiden. De intrede van ds. Venema is 's avonds om zeven uur. Tussen de twee diensten in gebruiken de gasten een broodmaaltijd in de Wel- levaete. Poortvliet Een 19-jarige automobilist uit Tho len kwam vrijdagmorgen met de schrik vrij bij een eenzijdig ver keersongeval op de Postweg. De man reed op weg naar zijn werk de berm in. De auto werd onbestuur baar en belandde in de sloot waar hij tegen een dam tot stilstand kwam. Het voertuig werd total loss weggesleept, maar de bestuurder kwam met de schrik vrij. Volgens de politie had de man dit te danken aan het dragen van de autogordel. ZIE VERDEK PAGINA 3 Predikbeurten Zondag 27 juli. THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.D.) en 18.30 u. ds. Muil wijk, Monster. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Karreman, Rij wijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Wattum. 17 u. ds. Gardenier. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Boiten, Sliedrecht. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. dhr. Kooreneef, Antwerpen. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 en 18.30u. ds. Boiten. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. pastor Wiertz, eucharistie viering. za 17.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. zo 9.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebeds- en communie dienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Gorsel, Bergambacht. 18 u. ds. De Jong, Sliedrecht. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 31/7 19.30 u. ds. Mulder. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Gielen, Polsbroek. 18 u. kand. Zorge, Ouderkerk a.d. IJssel. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 30/7 19.30 u. dhr. Molendijk, Nieuw-Beijerland. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Bergen Bravenboer, Loon op Zand. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van der Veer, Gouda. 19 u. ds. Blonet, Rotterdam. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 én 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Snijder, Oud-Vossemeer. 14.30 u. ds. Volk. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE Weekend Diensten HUISARTSEN Zaterdag 26 en zondag 27 juli. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 612400. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. v.d. Berge, Sint-Annaland, tel. 652401?. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Teixeira, Hoogerheide, tel. 0164-614034. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en.Oud-Vos semeer): Van Heesch, tel. 604969. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u„ Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 0166-602507 en 0166- 653146; St. Philipsland 0167- 572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113- 249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en ge sprekspartner bij dementie, tel. 030-6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLUF VAN M'N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 24 juli t/m vrijdag 1 aug. donderdag 24 7.37 - 19.52 vrijdag 25 8.27 - 20.37 zaterdag 26 9.07 - 2117 zondag 27 9.52-22.12 maandag 28 10.52-23.12 dinsdag 29 11.57 woensdag 30 0.27 - 13.17 donderdag 31 1.47 - 14.27 vrijdag 1 2.57-15.27 za 26/7 20.31 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREA U Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M. 10 u. onbekend. 18 u. ds. Kleiberg, Veenendaal. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Moolenaar, Ul- venhout. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. ds. Honkoop, Wageningen. wo 30/7 19.30 u. ds. Bac, Bodegra ven. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lammers, Benthuizen. 17 u. ds. Gielen, Polsbroek. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u' stud. Van Krimpen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. Bloembinden. Van 20 t/m 28 sep tember vindt in het Zeeuws biolo gisch museum en de heemtuin Hor tus Zelandiae in Oostkapelje het eer ste Zeeuwse bloembindersfestival plaats. Meesterbloembinders tonen hun creaties waarbij het museum in een bloemenzee omgetoverd wordt. Het museum is dinsdag t/m vrijdag van tien tot vijf uur, zaterdag en zondag van tien tot zes uur en maan dag van twaalf tot vijf uur geopend.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 2