Johan van Dijke zesde in sprint Thoolse deelnemers Nijmeegse vierdaagse niet in de problemen Ronde met bekende gezichten Maikel den Ouden zegeviert in wielerronde van St. Maartensdijk Thoolse renners haken halverwege de strijd af Koersballen voor ouderen Nationaal kampioen zegeviert Pipping pakt tweede plaats Peperbustennis Portugese club Benfica komt naar Halsteren Donderdag 24 juli 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 In een zetel Johan van Dijke uit Scher- penisse drukte in de ronde van St. Maartensdijk als zesde zijn wiel over de fi nish. De overwinning die hij eerder dit seizoen be haalde, heeft hem vertrou wen gegeven om mee te dingen in het sprintge- weld. Over de gehele breedte van de Molendijk spurtte de grote groep van cyclo-sportieven om de eerste twintig prijzen. Na tionaal kampioen bij de trimmers, Erik Vereecken, toonde zich de rapste en behaalde in St. Maartens dijk zijn zevende overwin ning. Dikst gevulde enveloppe Nieuwe coureur Vijf streekbewoners maken hun debuut in Gelderland De vierdaagse van Nijmegen blijft ook wandelliefheb bers van Tholen en Sint-Philipsland aanspreken. Dit jaar deden, voor zover bij de redactie bekend, vijf streekbe- woners voor de eerste keer mee. Niemand kwam echt in de problemen en het was prima wandelweer. Gouden medaille W. Baauw pakt drie winstpunten Johan van Dijke zesde in Clinge Maikel den Ouden uit Gal der is winnaar geworden van de 32ste wielerronde van St.Maartensdijk. In de sprint klopte hij zijn Aus tralische medevluchter Je rone Walters. Voor de Thoolse renners viel er geen eer te behalen. Arjan van Haaften en Peter Metske moesten halverwe ge de strijd staken, terwijl ook Vossemeerder Ruud Havermans de koers niet uitreed. Weinig publiek Zuinig met krachten nog iets over houdt", motiveert de Brabandert zijn tactiek. Weer opge slokt in de grote groep bleken ook andere renners een trap extra te wil len doen. Wilfried Bastiaanse. Theo Akkermans, Twan Schalk, Jan van Velzen nestelden zich op kop en zienderogen slonk de voorsprong van de kopgroep, waar Martin Schouten inmiddels uit weggeval len was. De tempoversnelling ver oorzaakte een grote schifting in het peloton, waar binnen enkele kilo meters vele renners moesten afha ken, zodat uiteindelijk slechts der tien coureurs nog jacht maakten op de zeven leiders. Met nog 17 ron den te rijden, werd de vluchtpoging verijdeld en maakten de renners zich op voor de finale. Jerone Wol- tes uit Australië versnelde en kreeg na enkele kilometers versterking van Maikel den Ouden. "Die Aus traliër is een goede coureur" sprak Den Ouden vol bewondering over de renner, die in Europa enkele maanden ervaring wil opdoen. "Het kostte mij moeite om het gaatje dicht te rijden en ook nadat ik de aansluiting had gemaakt, bleef hij hard fietsen", vertelt Den Ouden. In zijn kielzog werd hij in een zetel naar de finish gebracht. Wilfried Bastiaanse en Henry Loonen zetten in de slotkilometers de achtervolging in en voerden de spanning op. "Maar ik was niet echt bang voor deze twee renners", aldus Den Ouden, die rekende op collegialiteit van zijn ploegmaat Bastiaanse. Zijn vader moedigde Bastiaanse vurig aan, maar de ach tervolgers bleven op een 12 secon den achterstand. De strijd om de eerste plaats werd eenvoudig in het voordeel van Maikel den Ouden be slist. Met enkele forse pedaalslagen kwam hij met ruime voorsprong als eerste over de finish op de Molen dijk. Uitslag amateurs-eliten en neo's: 1. Maikel den Ouden (Galder) 2. Jerone Walters (Australië) 3. Wilf ried Bastiaanse (Hoogerheide) 4. Henry Loonen (Etten-Leur) 5. Ruud Zijlmans (Roosendaal) op 19 seconden 6. Theo Akkermans (Woensdrecht) 7. Francois Franse (Kwadendamme) 8. Henk van Hees (Hoogerheide) 9. Jan van Velzen (Zoetermeer) op 28 seconden 10. Martijn Simons (Wouw) 11. Walter Schmid (Goes) 12. Twan Schalk (Galder) 13. Niels Hamers (Schijn- del) 14. Wilfried Geys (Kwaden damme) 15. Michel Rommers (Ril land) 16. Arie Overbeeke (Dor drecht) 17. Rodney Henderson (Ca nada) 18. Dennis Mescu (Middel burg) 19. Fabian van der Ham (Heerle) en 20. Richard Coehorst (Tilburg). Zeventig renners openden de wie- Iermiddag in de smalstad. Een sterk deelnemersveld, waarmee de orga nisatie terecht ingenomen was. Di verse Zeeuwse koersen zijn dit sei zoen wegens gebrek aan belangstel ling komen te vervallen, maar St. Maartensdijk vormde evenals vorig jaar een positieve uitzondering. Ook bij de amateurs kwamen er nog 15 bijschrijvingen, zodat 65 renners voor het hoofdprogramma aan het vertrek stonden. Bij de start van de wielermiddag dreigde het weer het optimisme te temperen. Dreigende wolken hingen boven het parkoers, maar het bleef zo goed als droog. Met een kwantita tief en kwalitatief goed deelnemers veld, dat een mooie wedstrijd ople verde zonder valpartijen kijkt de or ganisatie terug op een geslaagd evenement, waarbij alleen de pu blieke belangstelling een minpunt opleverde. De strijd tussen de cyclo-sportieven werd pas in de slotkilometers be slist. Ondanks diverse aanvallen bleef de groep bij elkaar. Het tempo lag niet bijzonder hoog, zodat ook de mindere coureus de wedstrijd konden uitrijden. In de laatste kilo meters mengden de favorieten Jo han Peemen. John Akkermans en Erik Vereecken zich in de strijd. Met een kleine voorsprong op de grote groep draaiden deze renners als eerste voor de laatste keer de Molendijk op. Het rood-wit-blauwe tricot van de nationaal kampioen bij de trimmers kwam al vroeg op kop en stond zijn leidende positie in de laatste meters niet meer af. "Ik had vertrouwen voor de sprint, want ook bij de spurts voor de premies kwam ik vier keer als eerste over de meet", vertelde winnaar Erik Vereecken. die met de dikst gevul de prijzenenveloppe terugkeerde naar Hulst. Ook Johan van Dijke kon met een knappe zesde plaats een prijs ophalen. Diederick van Buren uit Poortvliet viel buiten de prijzen. Ook voor de Thoolse wielerliefhebbers was deze kleine coureur een onbekend ge zicht. "Sinds een maand ben ik in Poortvliet een dorpsboerderij aan het opknappen", vertelt de 30-jari- ge Van Buren. "Vorig jaar ben ik na 10 jaar weer begonnen met wie lerwedstrijden. Diverse keren heb ik in de prijzen gereden, maar nog niet bij de eersten", aldus van Bu ren, die als reclameontwerper werkzaam is. "Ik ben absoluut geen sprinter, zodat ik in deze ron de buiten de prijzen viel. Om zelf in de aanval te gaan, had ik in de openingsfase te veel krachten ver speeld", aldus de Poortvlietnaar, die mogelijk ook bij de ronde van Tholen van de partij is. Het wieier- comité Tholen gaat dit jaar voor het eerst een gecombineerde wedstrijd organiseren voor amateurs- elite/neo-amateurs en de cyclo- sportieven en trimmers. De organi satoren hopen door deze wijziging op een grotere deelname voor het avondcriterium. Uitslag cyclo-sportieven: 1. Erik Vereecken (Hulst) 2. Johan Peemen (Rijsbergen) 3. John Akkermans (Nieuw-Vossemeer) 4. Jasper Haaring (Naaldwijk) 5. Rudy van Vlimmeren (St.Willebrord) 6. Jo han van Dijke (Scherpenisse) 7. Jack Broeren (St.Willebrord) 8. Marcel Gunst (Yerseke) 9. Michel Kooyman (Breda) en 10. Theo van der Velde (Rijsbergen). Ad Pipping uit Sint-Maartensdijk werd zondag op het tennispark Smash in Bergen op Zoom tweede op het Peperbustoernooi in de leef tijdscategorie van 10 tot 12 jaar. Op het zogenaamde k5-toernooi, waar jonge tennissers punten kunnen verzamelen, speelde Pipping de af gelopen week elke dag een partij. Zes partijen won hij overtuigend met 6-0 en 6-1, maar in de finale was het de omgekeerde wereld en zegevierde Ferry Scholten: 6-0 en 6-1. De 12-jarige Pipping die geselec teerd is voor de bondstraining, moet per jaar zeven dergelijke toer nooien spelen (vier in de zomer en drie in de winter). Vanwege zijn goede prestaties is zijn contract bij de KNLTB met een jaar verlengd. Dat betekent onder meer dan zijn trainingsuren worden verdubbeld. Reist Ad nu twee keer per week naar Goes, volgend jaar wordt dat vier keer. Maandag begint hij aan een k4- toemooi in Eindhoven, dat ook weer een week duurt. De Portugese topvoetbalclub Benfi ca treedt dinsdagavond aan tegen hoofdklasser Halsteren. De wed strijd op sportpark De Beek begint om zeven uur. Grote publiekstrek ker is ex-Feyenoorder Gaston Tau- ment. Het is inmiddels een traditie dat Halsteren in de voorbereiding op de competitie gerenommeerde tegen standers treft. Vorig jaar kwam Cel tic met Pierre van Hooydonk op be zoek. Ook PSV, Manchester City en Anderlecht waren al te gast op De Beek. De wedstrijd tegen Benfica wordt voor Adrie van den Heuvel zijn de buut als hoofdtrainer bij Halsteren. Voor doelman John de Frel is het de laatste wedstrijd. Hij zal dan ook in het zonnetje gezet worden door de hoofdklasser. Kaarten voor het duel Halsteren- Benfica zijn verkrijgbaar bij De Ghulden Roos in Tholen en bij de zes kantoren van Rabobank Tholen. „De voorgaande anderhalve maand liepen we zeker 80 kilometer per week", vertelt Ria Quist-Moerland uit Sint-Philipsland, die samen met haar zus Leni Verkerke-Moerland een prachtige week meemaakte in Nijmegen. De voorbereiding was dus gedegen en het tweetal legde de dagelijkse 40 kilometer dan ook zonder problemen af. „We startten 's morgens om zes uur en waren rond twee uur weer binnen", vertelt de Sint-Philipslandse, die blij was met nuttige tips van een ervaren lo per als Leo Havermans. De secreta ris van wandelsportclub Vosmeer (daarvan deden tien leden aan het evenement mee) verbleef op dezelf de camping als beide dames. Ria vond het een hele belevenis en ge noot er iedere dag van. Het treffen met de familie op de slotdag in Nij megen was ook bijzonder. „We werden bedolven onder de bloe men, zelfs van vreemde mensen kregen we er." Vier keer was Piet den Braber uit Sint-Philipsland bij de vierdaagse als verzorger van het Zeeuwse deta chement van de Nationale Reserve, maar dit keer wandelde hij zelf. „Dat is toch weer heel anders, een prachtige ervaring. Ongelooflijk zo'n massa mensen er op de been is", meldt Den Braber die 'ge woon' als burger de 50 kilometer wandelde. Hij liep een enkel blaar tje op en was op televisie te zien toen hij zich liet behandelen. Maar problemen ondervond de Sint-Phi- lipslander er niet van en hij liep de tocht dan ook uit. Het is hem mee gevallen. Ook Jurgen Brusselaars uit Oud-Vossemeer en Jack Hage uit Tholen sloten hun eerste vier daagse zonder problemen af. Ze zijn vast van plan volgend jaar weer mee te doen. Adrie Manneke en haar dochter Amanda genoten opnieuw van de sfeer in Nijmegen. Zij liepen re spectievelijk voor de zevende en de vierde keer mee, dagelijks 40 kilo meter, zonder problemen. „Het weer was prima", laat mevrouw Manneke weten. „Alleen op de laatste dag kregen we, laat in de middag, een flinke regenbui." Het tweetal - de 16-jarige Amanda is waarschijnlijk de jongste Thoolse deelnemer in Nijmegen - genoot van de binnenkomst via de in 'Via Gladiola' omgedoopte Sint-Annas- traat. Uit Oud-Vossemeer was ook weer een hele afvaardiging present. Sjaak en Toos Etienne deden voor de tiende keer mee en kregen een 'gouden' medaille. Cato Havermans voltooide haar 13e vierdaagse, Piet Hommel zijn elfde, Stien van Driel haar tweede en Leo Havermans zijn negende. „Allemaal zonder proble men en op de laatste dag waren we vóór de regenbui binnen", meldt laatstgenoemde. Met veertien keer deelname is Es Adrie en Amanda Manneke uit Sint-Maartensdijk op de 'Via Gla diola nog vier kilometer verwijderd van de finish en van het be geerde kruisje in de Nijmeegse vierdaagse. Paardensport Willemien Baauw heeft inmiddels zeven winstpunten verzameld in de dressuur klasse L. De Sint-Philipslandse amazo ne kwam de afgelopen week op twee concoursen in actie met Pablo.. In Nieuw- en Sint-Joosland leverde dat met 159 punten één winstpunt op. In Barendrecht sleepte ze er twee in de wacht. Haar eerste proef werd met 160 punten en de tweede prijs beloond, haar tweede proef met 159 punten. Suzanne Reinerman uit Oud-Vossemeer bezocht met Nomar hetzelfde concours. Haar eerste proef in de klasse Z1 werd met 185 punten en een eerste prijs ge waardeerd. Daarna had Nomar geen zin meer en zo bleef de combinatie in de tweede proef op 160 punten steken. In Huijbergen reed de Vossemeerse combi natie één proef, die doör twee jury's werd beoordeeld. Beiden gaven 176 punten. van der Vlies uit Sint-Philipsland de nestor van de Thoolse vierdaag- se-deelnemers. Ze is tevreden over het verloop. Als training deed ze te voren aan diverse wandeltochten mee, in Halsteren, Lepelstraat, Steenbergen, Goes en Haamstede. En natuurlijk de Zeven-dorpen- tocht. „Maar tussendoor heb ik ei genlijk niet getraind." Ton Karre- mans uit Tholen liep tevoren slechts 160 kilometer, maar onder vond desondanks geen problemen tijdens zijn zevende vierdaagse. Hij liep samen met zijn schoonzoon, oud-Stavenissenaar Ruth van Prooijen uit Goes. Karremans had geen last van blaren en dat geldt ook voor Piet Slootmaker uit Poort vliet, die voor de vierde keer meed eed. Een week voor Nijmegen werd de vierdaagse van Apeldoorn geor ganiseerd. Daaraan deden Lia Suur- lant en haar zoon Benjamin uit Sint-Philipsland mee. Wielrennen In de ronde van Nieuw-Vossemeer kwa men zondag drie Thoolse renners in ac tie. Arjan van Haaften uit Stavenisse fi nishte na 100 kilometer als 19e bij de amateurs, Diane Tichem uit Tholen werd 20e bij de dames (60 km) en Johan van Dijke uit Scherpenisse 16e bij de cyclosportieven (50 km). In het kermis- criterium van Clinge eindigde Van Dijke op de zesde plaats. John den Engelsman uit Sint-Annaland finishte in het Zeeuws-Vlaamse dorp als 14e bij de amateurs. De wielerronde van Sint-Maartensdijk trok zaterdag behoorlijk veel renners, maar niet veel publiek. Misschien ondervond de ronde con currentie van de Tour de France waar de renners de populaire l'Alpe d'Huez beklommen. De echte liefhebber* van de wielersport sloegen de 32ste editie in de smalstad echter niet over en bleven tot de winnaars gehuldigd werden. Bekende gezichten bij de start en finish op de Molendijk zoals J. van de Berge (tweede van links), M. Opree (vierde van links) met naast hem J. van Beveren en vervolgens J. Groenewe- ge (rechts naast lantaarnpaal). De wedstrijd werd verreden op een 'zonovergoten parcours' in een 'zonovergoten Sint-Maartensdijk', zo werd het publiek telkenmale meegedeeld door speaker Bert van Gils. Wielrennen Jan van Velzen uit Zoetermeer meldde zich na afloop van de wie lerwedstrijd in St.Maartensdijk als eerste bij de rondemisse Daphne Kik. Maar voor hem waren de over winningskussen niet bestemd. De kleinzoon van Toon Hage kwam niet verder dan een negende plaats, maar was wel het rapste bij zijn vriendin met wie hij nu bijna vier jaar verkering heeft. Als rondemiss had zij graag Jan van Velzen als winnaar in de bloemen gezet, maar de jonge coureur kwam voor de fi nale kracht tekort om voor zijn fa milie te schitteren. De zege ging naar Maikel den Ouden, evenals Van Velzen een jong talent, die graag de stap naar de beroepsren ners wil maken. Op de dag dat zijn zwager Servais Knaven in de tour de France Alpe d' Huez beklom, toonde de Brabander zich superieur in St.Maartensdijk. Een overwin ning, die hem ogenschijnlijk min der kracht kostte als de inspanning die zijn zwager moest leveren om als 114de over de beroemde top te komen. Den Ouden was blij met zijn derde zege in drie weken, maar hij ziet de top bij de amateurs niet als einddoel. Zeker in de tijd dat in Frankrijk de profs actief zijn, dro men de amateurs van een door braak, want alleen al deelname aan het grootste wielerevenement is van veel meer waarde dan een overwin ning van een criterium bij de ama teurs. De ambiance staat al in schril con trast. In St.Maartensdijk was de pu- Winnaar Maikel den Ouden (tweede van rechts) naast rondemiss Daphne Kik. Links de Australiër Jerone Walters die tweede werd. Rechts Wilfried Bastiaanse. blieke belangstelling minimaal voor de verrichtingen van de renners, terwijl gelijktijdig in de Alpen de profs de grootste moeite hadden om zich een weg te banen tussen de fa natieke supporters. Het merendeel van de toeschouwers in St.Maar tensdijk waren meegereisde fami lieleden van de coureurs. Thoolse liefhebbers voor de wielersport zijn er weinig en lijken met het jaar af te nemen. Mogelijk is het gebrek aan een Thoolse prijzenrijder de oorzaak van de tanende belangstel ling. Arjan van Haaften uit Stave nisse en Peter Metske uit Oud-Vos semeer komen nog ervaring tekort om voor de ereprijzen in aanmer king te komen. In St. Maartensdijk moest Metske na drie kwartier de strijd staken. Arjan van Haaften hield het langer vol, maar na ruim een uur moest hij moegestreden lossen uit de grote groep. De St. Annalander John den Engelsman toonde onlangs met een vijfde plaats in Sprundel aan, dat hij zich nog redelijk tussen de amateurs kan handhaven, maar evenals in Oud- Vossemeer was hij opnieuw in de eigen streek niet van de partij. Ook de uit Oud-Vossemeer afkom stige Ruud Havermans had niet de goede vorm en zat waarschijnlijk al met zijn gedachten bij de koers in zijn woonplaats Nieuw-Vossemeer, die een dag later werd gereden. Toen de grote groep halverwege door een tempoversnelling in twee stukken uitéén viel, belandde Ha vermans in de tweede groep en stapte hij af. Een achttal renners ging na enkele kilometers koers in de aanval. Henk van Hees, Dennis Mescu, Michel Rommers, Arie Overbeeke, Fabian v.d. Ham, Martin Schouten, Ri chard Coehorst en de Canadees Rodney Henderson kozen al snel het hazenpad en bouwden een voor sprong op, die uitliep tot 50 secon den. Bij het peloton kwam de reac tie pas laat op gang. Maikel den Ouden probeerde het gat te verklei nen, maar kreeg geen steun. „Het had geen zin om alleen verder te gaan, dus liet ik mij na enkele ron den terugzakken in de grote groep", vertelde Den Ouden na af loop. „Zuinig omspringen met je krachten, zodat je voor de finale Duivensport De Vredesduif Sint-Philipsland, Tours 19 juli, afstand 534 km. In concours 50 duiven van acht deelnemers, los 8.35 u. Eerste duif 18.29.41 u. is 898 m/min, laatste duif 19.36.02 u. is 807 m/min. Comb. Reijngoudt en Zn. 1, 8, 10, 12; R. v.d. Reest 2, 9; J.D. Quist 3, 5, 6; ge- br. Reijngoudt 4; L. Reijngoudt 7; A. Goudzwaard 11: W. van Dommelen 13. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Tours 19 juli. In concours 60 duiven van 8 deelnemers, los 8.35 u. met matige noordenwind. Eerste duif 17.53.35 u. is 941,293 m/min, laatste duif 19.19.09 u. is 822,134 m/min. J. Wielaard 1, 2, 5, 6, 8, 10, 11; C. Rijn berg 3, 7, 9, 14; comb. De Rijke 4; Ver maas en Zn. 12; J. Lindhout 13; J. v.d. Repe 15. De Trouwe Duif Tholen, Tours 19 juli, afstand 527 km. In concours 60 dui ven van 9 deelnemers, los 8.35 u. met noordenwind. Eerste duif 17.58.14 u. is 936,654 m/min, laatste duif 19.15.03 u. is 828,805 m/min. C. Moeliker en Zn. 1, 5, 6, 14; C.J. Deurloo 2, 3; C. Laban 4, 9; F. Bal 7, 11; J. Vaders 8, 10, 13; P. Laban 12; T. Winkels 15. De Reisduif Scherpenisse, Tours 19 juli, afstand 525 km. In concours 116 duiven. Eerste duif 935 m/min. J. o.d. Brouw 1, 39; P. Potappel 2, 5, 12, 13; H. Krijger 3, 20, 25, 26, 29, 35; L. Hage 4; L. de Kwak Koolaard 6, 19, 36; J.J. Bolier 7, 14, 17, 24; J. Moerland 8, 9, 18, 23, 28, 32, 34, 37; D.J. Menheere 10, 11, 16; A. Moerland 15, 21; A. Hage 22, 38; J. Potter 27; comb. Hage-de Ja ger 30; mevr. M. Ponse 31; P.J. Uijl 33. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Tours 19 juli, afstand 530 km. In concours 42 duiven van 11 deelnemers, los 8.35 u. met noordenwind. Eerste duif 18.06.42 u. is 927,491 m/min, laatste duif 19.43.24 u. is 793,501 m/min. D. Istha 1; D.A. Vaders 2, 10; M. de Graaff 3, 5, 6; D.H. Vaders 4, 8, 11; F. Hommel 7, 9. Samenspel De Reisduif Sint-Philips land en De Zwaluw Sint-Maartens dijk, Tours 19 juli. In concours 75 duiven, los 8.35 u. Eerste duif 942 m/min. J. Wielaard 1, 2, 5, 6, 8, 10; C. Rijnberg 3, 7,9; comb. De Rijke 4. De Vredesduif Sint-Philipsland, Laon 19 juli, afstand 230 km. In concours 314 duiven van 20 deelnemers, los 10.15 u. Eerste duif 14.05.48 u. is 996 m/min, laatste duif 15.10.55 u. is 776 m/min. Comb. Reijngoudt en Zn. 1, 3, 4, 5, 9, 12, 13, 15, 26, 27, 47, 58, 63; gebr. Rei jngoudt 2, 17, 31, 60, 73; R. v.d. Reest 6, 10, 11, 16, 23, 30, 36, 69, 72; L. Rei jngoudt 7, 14, 19, 24, 40, 46, 62, 68, 75, 78, 79; J.D. Quist 8, 22, 29, 34, 41, 42, 44, 49, 54, 55, 57, 66, 67, 76, 77; W. van Dommelen 18, 52; C. Verwijs 20, 32, 51, 64, 65, 70, 74; J.F. Neele 21, 39; C. Walpot 25, 56; J. Zuidweg 28, 48, 59; R. Noorthoek 33, 53, 61; A. van Dommelen 35; M. Meijer en Zn. 37, 38, 43; K. van Dommelen 45; K. de Frel 50, 71. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Laon 19 juli. In concours 295 jonge duiven van 15 deelnemers, los 10.15 u. met matige noordenwind. Eerste duif 13.47.49 u. is 1055 m/min, laatste duif 15.08.01 u. is 766,637 m/min. J. Wielaard 1, 3, 4, 7, 8, 9, 10, 14, 23, 27, 28, 37, 38, 47, 49, 50, 57, 60, 68. 72, 74; D. de Wilde jr. 2, 15, 16, 17, 20, 32, 41; W. Eissens 5, 12, 18, 31, 53; D. de Wilde sr. 6, 25, 30; C. van Gorsel 11, 44, 54, 55; J. Scherpenisse 13, 19, 22, 26, 46, 51, 52, 56, 63, 66, 71; A. Bijl 21, 33, 36, 39; H. Rensink 24, 35, 48; L. v.d. Berge 29, 40, 43, 62, 64; J. v.d. Re pe 34, 59, 61, 70, 73; H.T. van Hemert 42, 58; L. Lindhout 45; J. Lindhout 65; C. Rijnberg 67, 69. De Trouwe Duif Tholen, Laon 19 juli, afstand 221 km. In concours 307 dui ven van 15 deelnemers, los 10.15 u. met noordenwind. Eerste duif 13.34.46 u. is 1108,208 m/min, laatste duif 14.26.22 u. is 882,716 m/min. P. Laban 1, 4, 8, 9, 14, 16, 22, 27, 29, 51, 57, 71; C. Laban 2, 38, 39; M.J. La ban en Zn. 3, 6, 7, 12, 13, 25, 34, 36, 43, 52, 65; L. v.d. Kleijn 5, 17, 69; J. Vaders 10, 53, 54, 55, 56, 64, 73, 74, 75; C. Moeliker en Zn. 11, 18, 21, 24, 31, 45, 46, 58, 59, 60, 67; C.J. v.d. Ber ge en Zn. 15, 33, 50, 77; A.C. Laban 19, 28; J. Kegge 20, 23, 30, 40, 47, 61, 63, 72, 76; J. van Dijke 26, 41, 42, 44; C.J. Deurloo 32, 35, 66; T. Winkels 37, 68; F. Bal 48, 49, 70. De Reisduif Scherpenisse, Laon 19 ju li, afstand 221 km. In concours 210 duiven. Eerste duif 1040 m/min. DJ. Menheere 1, 23, 24, 27, 29, 34, 36, 49, 51,69; H. Krijger 2,4, 6, 33, 38,48, 52, 65; A. Moerland 3, 10, 31, 44, 47; J.J. Bolier 5, 7, 8, 9, 13, 15, 16, 17, 21, 22, 32, 35, 41, 43, 53, 54, 58, 59, 67, 68, 70; J. Moerland 11, 14, 19, 20, 25, 37, 39, 40, 42, 45, 46, 56, 61; C. de Graaf 12, 64; J. o.d. Brouw 18. 28, 50, 60, 63; L. Hage 26; M. Potappel 30; mevr. M. Ponse 55; P. Potappel 57; H. Bouman 62; P. Stoutjesdijk 66. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Laon 19 juli, afstand 225 km. In concours 313 duiven van 15 deelnemers, los 10.15 u. met noordenwind. Eerste duif 13.41 u. is 1092,159 m/min, laatste duif 14.37.39 u. is 855,684 m/min. D.A. Vaders 1, 2, 3, 4, 16, 23, 27, 28, 40, 66, 67, 72; A. Havermans 5, 13, 18, 20, 24, 30, 46, 74; J. Capelle 6, 68, 69; M. de Graaff 7, 10, 26, 41, 54, 56, 59, 75; P. Hommel 8, 19, 39, 53, 71, 73; C. Hommel 9, 11, 22, 31, 32, 33, 48, 58; A. Capelle 12, 14, 34, 35, 37, 43, 55, 57, 70; D. Istha 15, 36, 50, 62, 63, 64, 65; R. Hendrikse 17, 38, 44, 47, 61; A. van Daalen 21, 49, 76, 77, 78; P. Vis 25; D.H. Vaders 29, 42, 45, 51; F. Hommel 52, 60. Samenspel De Keisduif Sint-Philips land en De Zwaluw Sint-Maartens dijk, Laon 19 juli. In concours 337 duiven, los 10.15 u. Eerste duif 1055 m/min. J. Wielaard 1, 3, 4, 7, 8, 9, 10; D. de Wilde jr. 2, 6. De uitslagen van de wedstrijd in Tho len: 1. J. Geuze 27 p; 2. A. Verkamman 18 p; 3. L. Soomers 17 p; 4. mevr. Y. Verkamman 15 p; 5. mevr. R. Nagtegaal 12 p; 6. mevr. C. Praat 7 p; 7. mevr. S. Hoven 7 p; 8. mevr. R. Burrows 5 p.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 11