,Als je zwembad overkappen wil moet je ook wat aan gebouw doen' Poppen in overvloed op de Regenboog PERSIA Gemeente scheldt 75 mille huur kwijt Thjos vormt een levende wasstraat Wijziging in slagbomen bij de Oesterdam Geslaagd dus gefeliciteerd Thoolse Kameleon vaart in Roermond en op mosseldag Exclusief en voordelig Donderdag 10 juli 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 „Om Tholen kun je niet heen. Bewijs dat dan ook. Er komt nooit wat van terecht als je het niet groots aanpakt. Zoals het nu is, kan het niet lang meer goedgaan. Ge bruikers en bezoekers stellen steeds meer eisen aan voorzieningen. Als je het zwembad overkappen wil, moetje ook wat aan Haestinge doen." 1 Bibberen Jaap de Rijke studeerde af op herinrichting sportcomplex Haestinge: Te veel hokjes Steeds duurder Twee diploma's Meteen werk Diversen Geen inzage meer in bankrekening bijstandtrekkers Met 154 km per uur over de Oesterdam Slangen voor hogedrukreinigers Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. i y f Kunstzinnige vorming betaalde Meulvliet niet De gemeente Tholen blijkt meer dan 75.000 gulden huur kwijtgescholden te hebben dat het Oosterscheldecollege uit Goes moest betalen voor de ruimte voor kunstzinnige vorming in Meulvliet. Dat werd maandagmiddag duide lijk tijdens de raadsvergadering. De gemeenteraad nam genoegen met 24.570 gulden, terwijl er over de afgelo pen tien jaar ruim 100.000 gulden betaald moest wor den. Jaap de Rijke wierp zich voor zijn afstudeerproject aan de Technische Universiteit in Delft op Haestinge in Sint-Maartensdijk. Na acht maanden liggen er twee dikke delen over de herinrichting van het sport complex. In totaal zo'n 450 pagi na's analyses, schetsen, foto's, be rekeningen en ontwerpen. De 29-ja- rige kreeg voor zijn presentatie een 8,2 en de titel van ingenieur. Nog voordat hij zijn bul in ontvangst had genomen, was de oud-inwoner van Sint-Maartensdijk al aangeno men bij een ingenieursbureau in Maastricht. De oplossing voor Haestinge van de civiel-ingenieur kost veel geld. Dat is er niet. De Rijke beseft dat wel, maar heeft bewust de kosten niet laten meespelen in het afstu deerproject omdat hem dat teveel beperkingen op zou leggen. „Als je van het geld uitgaat dat eventueel beschikbaar komt, dan kun je alleen de tegels in de kleedkamers ver nieuwen en schuif je de pilarenzaal een beetje op. En dan geef je alles een nieuw verfje, maar dan zien de mensen Haestinge nog steeds als Haestinge. En dat heeft nu geen uit straling. Na een bezoekje zeggen ze: voor die vijf gulden entree kan ik beter naar Steenbergen gaan. Als je het doet, moet je het goed doen." De Rijke is na het bestuderen van de situatie tot de slotsom gekomen dat het louter overkappen van het zwembad niet voldoende is om het geheel meer aanzien te geven. „Dan krijg je twee aparte zaken: een overkapping die helemaal nieuw is en het bestaande complex met de sporthal dat oud is. Dat zou een enorm contrast opleveren en het blijft een rommelig aanzien hou den. Ik heb geprobeerd er een ge heel van te maken: als de bezoeker er binnen komt, weet hij meteen waar hij naar toe kan: het zwem bad, de sporthal of de bar. Nu is dat niet duidelijk. Een vreemde die er voor het eerst komt, weet bijvoor beeld niet dat hij via de achterkant van het gebouw naar de sporthal moet. Uitgangspunt is dus een com plex te maken, waarin een bezoeker meteen weet waar hij heen moet." De Rijke heeft zijn oor te luisteren gelegd bij de stichting gemeen schap Sint-Maartensdijk. Die kon digde in oktober vorig jaar aan een haalbaarheidsstudie te dfoen naar het overkappen van het zwembad, in overleg met de zwemverenigin gen De Eendracht, De Dolfijn en de duik-en reddingsbrigade De Snot- dolf. Een werkgroep onder leiding van voorzitter P.J. Moormans van de stichting Haestinge, bereidde een en ander voor. De Rijke sprak met enkele vertegenwoordigers van de belanghebbende partijen, onder andere met de Sint-Annalander E. van der Maas van De Dolfijn. En presenteerde op een vergadering van de werkgroep waarin ook ar chitect H. Weertman uit Goes zit ting had, zijn voorstellen. De Rijke's ideeën werden in de werkgroep niet bepaald enthousiast ontvangen. „Er werd meteen aan geld gedacht. Ik had alleen maar ru we schetsen gemaakt. Het ging er om ideeën te spuien. Bij ontwerpen leer je juist niet bekrompen te den ken. Het invullen van details komt later. Als je meteen begint met het uitwerken van de plaats waar het toilet moet komen, dan kun je niks leuks creëren." De Rijke moest in september een ontwerpopdracht inleveren. Het was juist in die tijd dat Jaap zijn moeder thuis hoorde klagen dat het te koud was om in het zwembad te gaan zwemmen en maar overwoog naar Steenbergen te gaan. „Rond die tijd begon ook dat' onderzoek van de stichting. Dat viel samen. Ik dacht: dit is een geschikt onder werp." Dat klagen over de kou'in een openluchtbad, was De Rijke zelf ook niet vreemd. „Als jongetje van zes heb ik daar ook vaak staan bibberen tijdens het schoolzwem men. Toen ik met het onderwerp bij de professor kwam, was hij laaiend enthousiast. Dit was tenminste geen afgekauwd onderwerp. Laat maar zien watje wil, zei hij." De gemeente Tholen verschafte De Rijke alle technische gegevens van het complex, plus de cijfers van het aantal gebruikers en bezoekers. De Rijke keek op van de royale mede werking van de gemeente, in dit ge val in de persoon van M. de Graaf. „Het komt maar zelden voor dat je zo gemakkelijk gegevens krijgt. Op andere plaatsen moet je veel meer moeite doen en dan nog krijg je niet alles. Dat was dus heel goed." De Rijke onderzocht een aantal al ternatieven: alleen de sporthal aan pakken, nieuwbouw van de sport hal, alleen het zwembad verbeteren, sporthal plus zwembad aanpakken en een geheel nieuw complex ont werpen. De student utiliteitsbouw keek bij de beoordeling van de al ternatieven onder meer naar de in frastructuur, de inpassing in de om geving, de techniek, de functies, de kosten, sloop-hergebruik en de 'af- studeerwaarde'. Het ontwerpen van 'een sportcomplex waarin zwem- sport en de activiteiten in de sport hal beoefend kunnen worden', haal de de hoogste score. Hij besprak zijn ontwerpen steeds Jaap de Rijke op de rand van zwembad Haestinge dat hij in zijn afstudeerwerkstuk overkapte. met zijn huisgenoten in Delft en met de 4-koppige afstudeercommis- sie. „Je moet er altijd vreemden te genaan laten kijken. Nu is het zwembad strikt gescheiden van de rest. Je kan het zo maken dat bezoekers ook zicht hebben op het zwembad. Maar je kan je dan ook afvragen of iedereen wel gezien wil worden in het zwembad. Zulke zaken worden in de commis sie besproken. Daar moet je mee aan de slag." Overzichtelijkheid is een belangrij ke zaak in het geheel, legt Jaap uit. „In grote gebouwen raakt menig bezoeker de weg kwijt. Zelfs in kleine gebouwen komt dit ver schijnsel voor. Om dat te voorko men, moetje de vormgeving van de bouwmassa zo maken dat de bezoe ker zich vooraf voor kan stellen hoe het gebouw in elkaar zit. De ruim telijke structuur moet niet te inge wikkeld in elkaar steken." Tenslotte zijn er verschillende categorieën bezoekers die van Haestinge ge bruik maken: zwemmers, toeschou wers (zwembad en sporthal), spor ters die gebruik maken van de hal (volleybal, badminton) en sporters in de activiteitenzaal (dammers en schakers bijvoorbeeld) en bezoe kers van deze zaal en van de verga derruimten. De Rijke ging met de functies schuiven om een ideale indeling te krijgen. Zijn definitief ontwerp is een vierkant gebouw van 70 bij 70 meter geworden. De bezoeker komt binnen op een soort plein. Alleen de sporthal en het zwembad zijn nog op hun plaats gebleven, de andere ruimten zijn afgebroken en op een ander wijze in het geheel opgeno men. „Nu zijn er te veel hokjes. De kleedkamers zijn verouderd. De to neelruimte is een loze ruimte, die maar enkele keren per jaar wordt gebruikt. Bovendien te diep. De pi larenzaal is verhuisd en kijkt de zonneweide in, maar heeft geen ko lommen meer. Hij krijgt meer sfeer en is vrij indeelbaar met rijdende muren." Voor toeschouwers in het zwembad komt er een verhoogd terras. En de verschillende gebruikers kun nen elkaar niet bijten; zwemmers en publiek kruisen elkaar niet in het ontwerp van De Rijke. Ook komen er geen trappen en verdiepingen in het gebouw. Jaap bezocht voor zijn afstudeer project wel tien zwembaden, onder meer in Bergen op Zoom, Middel burg, Vlissingen, Domburg en Rot terdam. En de constructie van de nieuwe westhal op Schiphol onder wierp hij aan een studie. Niet zon der problemen. „Ik liep er ander half uur rond met mijn schetsboek toen er twee gewapende kerels van de marechaussee op me af kwamen. Wat ik wel niet deed en wie ik was. Daar schrok ik wel even van, hoe wel je er op school voor gewaar schuwd wordt." De keuze Voor een vierkant ge bouw? „Het zwembad en de sport hal zijn eenvoudig van vorm. Daar moet je niet iets vreemds of inge wikkelds omheen zetten. Op deze manier is het ook af. Schuine lijnen doen afbreuk aan het geheel." De keuken krijgt volgens De Rijke een 'supercentrale' plaats in het ge heel. „Het is één vlek als het ware dat alles kan bedienen: een trouw- partijtje in de kleine zaal, het terras van het zwembad binnen, het bui tenterras en de sportzaal zelf. Dat is ook de doelstelling van de stich ting." Nadeel is dat de aanvoer van voorraden via het centrale gedeelte moet. Ook voor het afval moest een oplossing worden gevonden. Om dit enorme gebouw (de sport hal alleen al is 29 bij 16 meter) te realiseren, is een draagconstructie nodig waar De Rijke menig uurtje op heeft zitten puzzelen. Aan de hand van de bestaande structuren bracht hij met behulp van een com puter een en ander in kaart. Onder andere de diktes van de balken en de plaats van de kolommen die de balken moeten dragen. De Rijke bedacht betonnen wanden voor de verschillende onderdelen (kleed ruimten, zaal, toiletten). Die zouden het geheel moeten 'stabiliseren' maar dat bleek een saaie oplossing. Om dat te doorbreken, zou er ge bruik gemaakt kunnen worden van een 'open' wand (een houten of me talen raamwerk, afgewerkt met pla ten of panelen.) Deze wanden stel den De Rijke voor de nodige pro blemen. Getekend op een rij bevre digden ze niet. Te weinig gaven ze het verschil aan tussen het zwem bad- en het sporthalgedeelte. De Rijke liet ze verspringen om het ontwerp aanvaardbaar te maken en de functies duidelijker uit te laten komen. „Het bleven allemaal hok jes. Nu worden bezoekers automa tisch gestuurd. Mensen komen ten slotte met een doel naar het ge bouw." De Rijke verrichte veel vormstudies naar het dak van het gebouw. Hel lend en golvend. In zijn ontwerpen was hij echter steeds uitgegaan van een plat dak. „Dat ging automa tisch. De zonneweide blijft buiten, maar de draagconstructie loopt door. Dan pas is het gebouw af. Dan kun je buiten zien wat binnen is." In het ontwerp van De Rijke blijft de badpost staan onder een over spanning van 34 meter. En mocht de kuip voor het water er in de toe komst uitgesloopt worden, dan kan dat volgens De Rijke zonder veel moeite. Voor de presentatie heeft De Rijke de gemeente uitgenodigd, maar die liet weten verhinderd te zijn. Voor zitter Moormans heeft de studie nog niet onder ogen gezien, maar wel tijdens het voorbereiden regel matig contact gehad over het plan. Zijn reactie: „Een geheel nieuw centrum creëren is te veel voor Sint-Maartensdijk. Ik wist al gauw dat dit onze financiële armslag te boven zou gaan. Zijn professoren wilden niet teveel beperkingen." De stichting heeft zelf onderzocht wat het zou kosten om alleen het zwembad te overdekken. Volgens Moormans werd het, gaande de stu die, steeds duurder. „De werkgroep heeft er naar geke ken. We waren uitgegaan van 1,7 miljoen gulden, maar kwamen uit op 4,1 miljoen. Dat heeft geen zin. Dan moet je ook nog de exploitatie rond zien te krijgen. Er is domweg geen geld voor. De gemeente zal daar zeker niet garant voor willen staan. Dat kan ik me goed voorstel len." De stichting concentreert zich nu op het opknappen en gedeeltelijk herinrichten van Haestinge. Ge streefd wordt naar grotere zalen. Een gedeelte van de foyer wordt daarvoor opgeofferd. Ook de toe gang tot de kleedruimtes krijgt aan dacht. Dit geschiedt nu via de bui tenkant van het gebouw. De beheer der heeft daar geen zicht op. Vol gens Moormans is het overdekken van het zwembad een kwestie van de lange termijn. „Maar ik geloof niet dat beide zaken ooit in een ge bouw .ondergebracht kunnen wor den. In Delft zou het kunnen en zouden ze er trots op zijn, hier kan dat niet." Het gebouw zelf kan in 1998 aangepakt worden, al moet er wel een verschil in kosten worden overbrugd tussen de stichting en de gemeente. De stichting denkt onge veer 850.000 gulden nodig te heb ben, de gemeente wil volstaan met circa 425.000 gulden. „De architect moet een gulden middenweg zien te bereiken." Dit najaar moeten de plannen rond zijn. De Rijke bewandelde een lang weg om ingenieur te worden. Met het diploma van de christelijke mavo in Tholen op zak, ging hij naar de middelbare technische school. Stapte (zonder diploma) na drie jaar over naar de hogere technische school om na twee jaar (weer zon der diploma) verder te gaan aan de Technisch Universiteit in Delft. „Dit is mijn tweede diploma nog maar. Op de mavo had ik wel wis kunde, maar geen natuurkunde. Op de m.t.s kon ik toch terecht omdat er toen weinig jongens weg- en wa terbouw deden. De klassen waren niet vol." Tijdens het bespreken van de klad versie van zijn afstudeerproject op 6 juni kreeg De Rijke vijf aanbie dingen om te komen werken. „De zelfde dag ben ik gaan bellen. Eerst met een bureau in Amsterdam. Daar sprak ik af om te komen pra ten. Toen met een bureau in Maast richt. Daar hoefden ze me niet te zien. Die zeiden: op 1 juli kun je beginn- nen. De markt is op dit moment heel goed." De Rijke werkt bij het middelgrote ingenieursbureau Brekelmans in de Limburgse hoofdstad, afbouw en constructies. Hij houdt zich vooral bezig met het berekenen van con structies. Aan de Hogeschool Zeeland, sector hoger economisch onderwijs (heo) zijn T.J. Bijl uit Tholen en J.T. Quist uit Sint-Philipsland geslaagd voor het examen van de bedrijfs economische opleiding. C. Hoeboer en B. van Tilborg uit Tholen be haalden aan De Schutse te Bergen op Zoom het vbo-diploma. Alleen bij vermoeden van fraude mag het gemeentebestuur inzage hebben in de giro- en bankrekenin gen van inwoners die een bijstands uitkering ontvangen. Dat wordt vanaf 1998 het beleid, zei wethou der Moerland maandagmiddag in de gemeenteraad op vragen van zijn eigen PvdA-fractie. Die haakte met de VVD in op een brief van de So cialistische Partij uit Rotterdam om het beleid aan te passen. "Ook wij maken ons zorgen over de privacy en worden daarbij gesteund door bestuursrechters", zei mevr. E.M. van der Wal-Vermeulen. "De raajl wordt op zijn wenken bediend, want dinsdag komt er een voorstel in b. en w. zoals jullie dat willen", zei wethouder Moerland. "Wij hebben er niets mee te maken aan welke dingen de burger zijn geld uitgeeft." Overigens hield de burge meester nog een slag om de arm. "We moeten er in het college nog over praten", merkte hij op. Moer land was echter vol vertrouwen: "Gezien de parafen bij het stuk stemmen ze er allemaal mee in." Eén van de onfortuinlijke bestuur ders die zondag werden bekeurd tij dens een radarcontrole van de poli tie, maakte het wel erg bont door met 154 km per uur over de Oester- dam te rijden. De politie controleer de hierop snelheid. Van de 520 voertuigen die voorbij kwamen, re den er 31 (zes procent) harder dan de toegestane 100 km per uur. Eer der, van elf uur tot half één postte de radarwagen op de Poortvlietse- dijk te Scherpenisse. Daar mag 80 km per uur gereden worden. Van de 225 gecontroleerde voertuigen re den er 5 (twee procent) te hard. De hoogst gemeten snelheid was hier 101 km per uur. Tot slot werd er ook nog gecontroleerd op de Broekseweg bij Oud-Vossemeer. Van tien voor drie tot tien voor vier kwamen hier 148 bestuurders voor bij waarvan er 34 (23 procent) har der reden dan de limiet van 80 km per uur. De snelste werd geklokt op 137 km per uur. Zaterdag kan elke inwoner van de gemeente Tholen zijn auto door een levende wasstraat rijden. Op het parkeerterrein van gemeenschaps centrum Meulvliet in Tholen heeft de Thoolse jongerensoos Thjos de ze activiteit opgezet. Onder het ge not van een kopje koffie met gebak kan men zijn auto laten wassen en als het nodig is, maken de jongeren ook de binnenkant schoon. Kinde ren kunnen ondertussen een greep in de grabbelton doen of gewoon voetballen. Deze levende wasstraat wordt geor ganiseerd om geld te verzamelen voor een uitwisselingsproject van tien leden van Thjos met een tiental jongeren uit Lapland. De Zweedse jeugd zal in de laatste week van au gustus een bezoek brengen aan Tholen. Ze logeren dan op mini- camping Klinkenoord in Sint-Maar tensdijk. De uitwisseling staat in het teken van alcohol- en drugspre ventie. In het voorjaar van 1998 is het de bedoeling dat de Thoolse jongeren een tegenbezoek brengen aan het Zweedse Galivare in La pland. Daar wordt het alcohol- en drugs beleid van Zweden onder de loep genomen. De helft van de kosten voor deze uitwisseling wordt betaald door Jeugd voor Europa (een commissie van de Europese Unie die zelfwerk zaamheid en organiserend vermo gen van jongeren wil stimuleren). De andere helft moeten de jongeren zelf bij elkaar zien te schrapen. Er zijn een aantal sponsors gevonden, maar dat was niet genoeg. Daarom wordt nu de levende wasstraat geor ganiseerd waar overigens ook aan hangers, fietsen en scooters gewas sen kunnen worden. Volgens de Thjos lijkt het project van tevoren een enorme hindernis, maar als die eenmaal genomen is, moet het zelfvertrouwen van de jeugd hard gegroeid zijn. Men kan zaterdagochtend vanaf ne gen uur in de 'wasstraat' terecht te gen een volgens Thjos 'geringe' vergoeding. Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. De provincie heeft het gebruik van de slagboominstallatie op de paral lelweg van de Oesterdam gewij zigd. Reden hiervoor was dat de weg te vaak misbruikt werd door onbevoegden. Het verkeer dat van Tholen richting Zuid-Beveland gaat, kan voortaan de slagbomen alleen nog maar met een speciale kaart openen. Het cij ferslot is daarmee komen te verval len. Per landbouwbedrijf worden maxi maal twee gratis kaarten afgegeven door de directie infrastructuur en vervoer van de provincie. Voor mensen die slechts af en toe voorbij komen, worden tijdelijke passen uitgegeven in het bedie ningsgebouw van de Bergschediep- sluis. Voor het verkeer vanaf Zuid-Beve land verandert er vrijwel niets. De cijfercode blijft daar gelden, maar die zal wel vaker gewijzigd wor den. 's avonds en 's nachts (van ne gen tot acht uur) staan de slagbo men en in de winter worden ze zelfs verwijderd. Dat betekent overigens niet dat ie dereen dan over de parallelweg mag gaan rijden. Alleen langzaam ver keer (tractoren en dergelijke) mo gen er komen. Eerder werde de slagbomen aan de Thoolse kant al verzet tot vóór de Bergsediepsluis omdat mensen hun auto's hinderlijk parkeerden tot vlak bij de sluis. De fascinerende, klassieke wayang poppen uit West-Java zijn er, maar ook poppen die van afwasborstels gemaakt zijn. CNS de Regenboog in Tholen is een en al pop en dat trekt woensdag avond veel volk naar de Molen- vlietsedijk. Ouders, oma's en op a's, broertjes en zusjes en andere belangstellenden, de protestants- christelijke basisschool is overvol. In plaats van een fancy fair was er dit keer een educatief pro gramma, legt directeur C. van Dis uit. Met medewerking van VMC Zeeland, het voormalige steunpunt kunstzinnige vorming, was er heel wat materiaal be schikbaar gekomen. Niet alleen lesboeken, maar ook poppén uit Indonesië. Barbies of andere tra ditionele meisjespoppen waren niet te vinden. "Het zijn allemaal echte cultuur poppen, geen speelgoed", vertelt de directeur. Drie weken zijn de bijna 240 leerlingen er mee bezig geweest. Van zoveel mogelijk kos teloos materiaal werden schim- menpoppen en marionetten ge maakt. Op een grote tafel was uit elke groep een werkstuk tentoon gesteld en daarbij was pluto te ontwaren, naast een hand schoenpop. "De kinderen zijn verschrikkelijk creatief", zegt Van Dis trots. „Diverse poppen hebben ze zelf bedacht, die ko men niet uit de lesboeken." Er is geplakt en geknipt, want papier en karton zijn voorname grond stoffen voor de poppenproductie. Maar ook via macramé en ande re knooptechnieKen, met flessen en deksels, is er wat moois ont staan. Het handvaardigheidslo kaal, bij uitstek geschikt voor zulke werkzaamheden, is bij de Regenboog als permanent lokaal in gebruik, zodat er in de hele school aan de poppen gewerkt werd. Gezien de krappe huisves ting denkt de CNS aan het over kappen van een stuk tuin. De poppenpresentatie ging woensdagavond vergezeld van een optreden van het bekende poppentheater Robhetty en daar voor stonden de kinderen in de rij- Deze leerling van de Regenboog in Tholen verlangt al naar zijn bed tijdens de poppenpresentatie. De stichting Kameleonvaarders Zeeland uit Tholen is actief bezig. De oprichters van de tichting bouw den in 1994 het motorbootje de Ka meleon na uit de gelijknamige jeugdboeken. Na een glorieuze start met ondermeer een officiële ont vangst in het Kameleondorp Ter- heme en tentoonstelling op de wa- tersportbeurs Hiswa, bleef de stich ting actief. Nu het vaartuig weer uit de winterstalling is gehaald, was het op 24 mei al te zien bij een brandweerwedstrijd in Tholen. Van 1 tot en met 10 augustus vaart de Kameleon op de Maas bij Roer mond. Tijdens het nationale water sportkamp NaWaKa 1997 van scouting Nederland zal het bootje de burgemeester en andere notabe len van Roermond rondvaren. Wat dichter bij huis komt de Kameleon in actie op 16 augustus tijdens de mosseldag in Yerseke. Vanaf het kantoor van de havenmeester ver zorgt de stichting met de legendari sche 'opduwer' van Sietse en Hiel- ke Klinkhamer rondvaarten. De stichting is opgericht om via dona teurswerving de eerste echte Kame leon die in Nederland werd ge bouwd in de vaart te houden. Perzen, Berbers, Kelims, Nepals, Gabbeh's. Fortuinstraat 3 Bergen op Zoom Tel.: 0164-243509 Advertentie I.M. "Een wonderlijke zaak", vond P. van Belzen. "Dit is heel erg aan de magere kant. Wat is de precedent werking hiervan, want er zijn diver se gesubsidieerde instellingen en hier nemen we met 1/16 deel ge noegen." Het RPF/GPV-raadslid wees erop, dat het Oosterschelde college nooit heeft betaald, maar de gemeente stuurde ook geen herin neringen. "De gemeente hoefde echter geen rekeningen te sturen omdat er een contract is afgesloten en huur onder de zogenaamde brengplicht valt. Is wel het uiterste gedaan om de verschuldigde huur penningen binnen te krijgen? De argumenten van b. en w. om ak koord te gaan, komen zwak over. Of we te maken hebben met een al of niet gesubsidieerde instelling is geen afdoende argument. Ook het feit, dat met de ontvarlgsten geen rekening is gehouden in de ge meentebegroting en -rekening is een oneigenlijk argument om met deze afkoopsom akkoord te gaan", aldus Van Belzen. Wethouder J. Versluys gaf hem toe, dat het be drag mager was in vergelijking met de aanvankelijke som. "Maar dit is een tussenoplossing voor een al lang lopend conflict. Kunstzinnige vorming wilde namelijk nog veel minder betalen dan de 24.570 gul den. De kapitaallasten van 34.000 gulden per jaar werden volledig op kunstzinnige vorming afgewenteld, terwijl men erop wees, dat andere vergelijkbare huurders in Meulvliet een niet-commercieel tarief beta len", zei Versluys. "Maar er lag toch een contract!", wierp Van Bel zen tegen. "Er was geen duidelijk contract", moest de wethouder be kennen en toen besloot het RPF/GPV-raadslid maar 'met te genzin' akkoord te gaan met de kwijtschelding van ruim 75 mille aan huur. Over de jaren 1993 tot en met 1995 betaalt het Oosterschelde college 21.060 gulden vermeerderd met 3510 gulden over het eerste halfjaar van 1996. De 24.570 gul den wordt toegevoegd aan de post onvoorziene uitgaven.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 3