GESLOTEN yj VAKANTIE Samen in het huwelijksbootje Plaatselijk nieuws t VISSER CORRY DOR VERF NODIG? EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 10 juli 1997 Beroepen en bedankt Expositie L. Verhage Gevaarlijk rijgedrag Kleiversieringen Jongens stelen fiets Openbare verlichting LET OP - LET OP Wij zijn wegens vakantie Boekhandel "OOSTDIJK" Aardappelen gestolen Aanleg elektriciteitskabel Oud- Kleuters op reis Ballonnen in Parijs Fiets gestolen Rommelmarkt N.H.-kerk Musical Hier Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland j.a. Geilings, Tholen Mes in bezit Riolen aangepast Correspondentschap D.J.J. Panis is GESLOTEN EHBO-cursus Op schoolreis Fietstocht Pony's, friet en speurtocht Elektriciteitskabel Afscheid juf Annette Riolering aangepast Grondverkoop Emmastraat DAG EN NACHT Tholen De kerkeraden van de Gereformeer de Kerken van Tholen en Poortvliet hebben toezegging van beroep ge daan op ds. L.W. Lagendijk uit Wolfaartsdijk. De predikant heeft hiervoor echter inmiddels al be dankt. Lagendijk, die diverse beroe pen ontving (waaronder uit Cur acao) heeft het beroep uit de Her vormde gemeenten 's-Gravenpol- der-Baarland en Oudelande aange nomen. De Gereformeerde Kerk is nu bijna een jaar vacant na'het ver trek van ds. P.J. de Buck naar De- demsvaart in de zomer van 1996. Ook de Hervormde Gemeente had geen succes met het eerste beroep dat ze uitbracht sinds het recente afscheid van ds. J. van Dijk. Ds. D. Breure uit Wilnis heeft bedankt voor de toezegging van beroep die op hem was uitgebracht. Leen Verhage exposeert in de cen trale ruimte van zorgcentrum Ten Anker in juli en augustus een serie kleurenfoto's van zijn hand. Daarbij zijn onder andere opnamen van het Thoolse landschap te zien, maar ook natuuropnames van Goeree- Overflakkee, bloemen- en waterim pressies. Uiteraard ontbreken ook foto's van molens niet, want Verha ge is behalve amateur-fotograaf ook vrijwillig molenaar op de molen te Scherpenisse. Tijdens kantooruren is er bijde receptie van Ten Anker meer informatie beschikbaar over de expositie. Een 29-jarige automobilist uit Roosendaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag aangehouden wegens gevaarlijk rijgedrag. Een politiesurveillance merkte de be stuurder op, vlakbij Scherpenisse. De man werd via de Poortvlietse- dijk naar Tholen gevolgd. De Roosendaler reed constant - zowel binnen als buiten de bebouwde kom - zo'n veertig kilometer harder dan was toegestaan. Daarnaast viel de agenten op dat de man regelmatig zwalkte over de weg. De man werd bij Tholen aan de kant gezet. In zijn verklaring gaf de verdachte als re den voor zijn slingerende rijgedrag op dat hij zijn sigaretten aan het pakken was. Hij kreeg een proces verbaal wegens snelheidsovertre ding en het veroorzaken van gevaar op de weg. In galerie 't Huis Tijdverdrijf aan de Stoofstraat laat Riet Vroegrijk uit Oudenbosch zaterdag zien hoe ze eieren (en andere voorwerpen) versiert met door haar geboetseerde figuurtje van zelfhardende klei. Zonnebloemen, viooltjes, margrie ten, rozen, fruit, paddestoelen en buxustakjes staan model voor de minifiguurtjes die op de eieren wor den vastgezet. Mevr. Vroegrijk schreef het boek 'Natuurlijk boetse ren met zelfhardende klei'. Met dat boekje en met haar demonstraties probeert ze anderen enthousiast te maken voor deze hobby. Men kan ook gewoon komen kijken naar haar werk en de uitgestalde kunst werken. De demonstratie duurt van tien tot vier uur. Twee jongens werden in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehou den wegens het stelen van een fiets. De 14-jarige jongen uit Stavenisse en de 18-jarige uit Poortvliet wer den onder 'verdachte omstandighe den' aangetroffen door politiesur veillanten. De twee bekenden eer der een zwarte damesfiets te heb ben gestolen bij een bushalte aan de Ten Ankerweg in Tholen. Omdat het rijwiel op slot stond, vernielden ze het slot waardoor flinke schade optrad. Als reden voor de diefstal gaven ze op dat ze 'te moe waren om te lopen'. De Poortvlietenaar en Stavenissenaar zijn geen onbeken den van de politie. Ze verklaarden zich bereid de schade te vergoeden. Na verhoor werden de jongens weer in vrijheid gesteld met een proces-verbaal op zak. De eigenaar van de fiets kan zijn rijwiel bij de politie afhalen. De gemeente zal drie lantaarnpalen plaatsen bij de vier nieuwe wonin gen die zijn gebouwd aan het Bur gemeester Wagthoplein (naast de Gereformeerde Gemeente). Het plaatsen van de 3,5 meter hoge lichtmasten gaat 6645 gulden kos ten. Verder zullen er ook zeventien lantaarnpalen worden aangelegd in het bestemmingsplan Molenhoek. Hiervoor is 36.854 gulden uitge trokken. vanaf D.V. zaterdag 12 juli om 12.00 uurt/m maandag 21 juli Kerkestraat 19, 4691 CD Tholen Tel. 0166-604901 (privé 603511) Advertentie I.M. De politie krijgt de laatste tijd meerdere malen melding van de diefstal van aardappelen uit de volkstuinen aan onder meer de Ko ningin Julianastraat. Ook vrijdag kwam er weer een melding binnen van het rooien zonder toestemming. De politie zal extra toezicht gaan houden. Delta nutsbedrijven heeft van gede puteerde staten vergunning gekre gen voor het aanleggen, onderhou den en verzwaren van een midden- spanningskabel (10 kilovolt) in de Grindweg (tussen garage Bal en de brug), Simon Lindhoutstraat en de Parksingel. M De kleuters van de Die Heene- trechtschool gingen op schoolreisje naar speeltuin De Kade in Roosen daal. Na een vrolijke rit waarbij veel gezongen en gekletst werd, stopte de bus bij de speeltuin. Het weer zat mee en dus konden de kin deren naar hartelust spelen met de schommels, wippen en klimtoestel len. Vooral de draaimolen, reuzen- glijbaan en de graafmachine waren in trek. Tussen de bedrijven door werd er nog even tijd gemaakt voor het nuttigen van chips en limonade. Natuurlijk ging de tijd veel te snel voorbij en nadat de meegebrachte boterhammen waren opgegeten, stond de bus alweer te wachten. Bij de school aangekomen, zagen de wachtende ouders een lege bus aan komen. Maar de kinderen hadden zich alleen maar onder de stoelen vprstopt, zodat toch iedere vader en moeder hun eigen kind weer terug kreeg. De uitslag van de ballonnenwed strijd die op koninginnedag werd gehouden, is bekend gemaakt. Nick Hommel, Fatima en Ahmed Azizi en Kevin Kostermans kwamen het verst. Hun ballonnen kwamen even voor Parijs naar beneden, op 456 kilometer van Oud-Vossemeer van daan. De ballon van Leonie Reiner- man daalde na 321 km neer en die van Jurre Dam na 225 km. De ove rige prijswinnaars zijn: Marijn v.d. Maas 128 km, Rien Hommel 77,6 km, Niels Havermans 62 km en Bas v.d. Zande 60 km. Een 46-jarige inwoner raakte vrij dag zijn fiets kwijt aan een lid van het dievengilde. De herenfiets stond voor dorpshuis de Vossenkuil en had een waarde van 800 gulden. De Nederlandse Hervormde Kerk houdt zaterdag haar jaarlijkse rom melmarkt ten bate van het onder houd aan de kerkelijke gebouwen. Van negen tot twee uur kan men te recht op het terrein aan de Veer- straat 22 om iets van zijn gading te zoeken uit de grote hoeveelheid spullen die de afgelopen maanden bij elkaar zijn gebracht. Morgen, vrijdag, kan men nog spullen afge ven van zeven tot acht uur. De kinderen van de groepen 7 en 8 van de St.Anthoniusschool voerden vrijdagavond de jaarlijkse musical op voor ouders en andere familiele den en geïnteresseerden. De sfeer Donderdag, vrijdag en zaterdag 10, 11 en 12 juli MALSE BIEFSTUK 250 gram7,25 BIEFLAPPEN 500 gram9,95 TARTAAR 5 HALEN4 BETALEN GEKOOKTE ACHTERHAM UIT EIGEN KEUKEN 100 gram2,50 OLE 100 gram2,30 LEVERWORST UIT EIGEN KEUKEN 200 gram1,50 KOMKOMMERSALADE 150 gram1,95 Maandag, dinsdag en woensdag 14, 15 en 16 juli RUNDERGEHAKT 1 kg10,50 MAGERE RUNDERLAPPEN 1 kg15,- MAGERE SPEKLAPPEN 1 kg6,95 RUNDERVINKEN 5 HALEN 4 BETALEN Advertentie I.M. was prima en de zaal was uitver kocht. De opbrengst is bestemd voor het Foster Parentsplan. De musical ging over het rare konink rijk Hier. De swingende King Roc ky en zijn Queeny E. geven veel te veel geld uit aan cd's, friet, kauwg om en ijs. Ze hebben dan ook grote schulden en de rekeningen stapelen zich op. Reden voor de minister van financiën Chief Cash om fel te protesteren als de koning en konin gin een swingend feest willen ge ven. Maar Rocky en Queeny zetten toch door en ze nodigen de kroon prins van Hiernaast uit om met hun (niet bestaande) dochter Isolde te trouwen. De prins belooft te ko men, maar dan wel incognito. Alles wordt in gereedheid gebracht, de catering, de artiesten en hofmuzi- kant Beethoven maakt voor de gele genheid zijn zoveelste nieuwe, maar uiterst vreemde instrument. Het gaat echter mis. Queeny ont vangt een dreigbrief waarin staat dat de kroonprins ontvoerd zal wor den als het feest doorgaat. Onder tussen wordt Chief Cash op onver klaarbare wijze ziek als hij van de snacks heeft gegeten. De detectives Scoop en Hopper worden ingezet om de zaak te onderzoeken. Het feest kan niet meer afgezegd wor den en gaat gewoon door, zonder snacks waar niemand aan mag ko men. Ook de kroonprins is er nog steeds niet. Als halverwege mr. Freedom verschijnt, denkt iedereen dat deze zwerver de prins in ver momming is en hij wordt in de wat ten gelegd. Er breekt paniek uit als blijkt dat hij van de vergiftigde snacks heeft gegeten.. De dokter Body Boss wil hem naar het zie kenhuis meenemen, maar Freedom wil daar niets van weten. Mailman herkent hem dan als zijn vriend de zwerver. Uiteindelijk liep het toch allemaal goed af en het feest kon toch nog worden gevierd. Sint- Annaland Een 16-jarige jongen uit Tholen is zondag aangehouden in het uit gaansleven. Hij bleek namelijk een steekwapen in bezit te hebben. Het mes werd in beslag genomen en de jongen werd meegenomen naar het politiebureau. Na verhoor werd hij - met een proces-verbaal op zak - op vrije voeten gesteld. Maandag 14 juli haalt de kon. fanfare Accelerando oud papier op. (Advertentie I.M.) Stavenisse Voor de komende twee jaar staan er twee rioleringswerken voor Stave nisse in het gemeentelijk riolerings plan. Volgend jaar wordt het riool in de Poststraat gerenoveerd. Dat gaat 95.795 gulden kosten. Het jaar daarop wordt het riool aan het Ha- venpad/Stoofpad verruimd om de bergingscapaciteit te vergroten. Dat kost in totaal 296.424'gulden. Sint- Maartensdijk In verband met haar gezondheid is mevr. Franke uit de Albert Sch- weitzerstraat helaas gedwongen het correspondentschap voor de Eendrachtbode neer te leggen. De redactie dankt haar voor de trou we dienstverlening vanaf septem ber 1986. Haar zoon en schoond ochter op de Plevierlaan 16, tele foon 664135, zijn bereid het cor respondentschap over te nemen. Voortaan kunnen verenigingen en inwoners daar terecht met infor matie voor de rubriek plaatselijk nieuws, e.d. Lever uw berichten a.u.b. voor dinsdagmiddag 1 uur in bij de fam. Franke in de Ple vierlaan 16. De apotheek van huisarts te St. Maartensdijk van 21 juli t/m 11 aug. Medicijnen graag tijdig bij laten vullen. St. Maartensdijk, 18 juni 1997 Advertentie I.M. De EHBO-vereniging Sint-Maar tensdijk begint in september met een cursus eerste hulp bij ongeluk ken. In zeventien avonden wordt geleerd hoe men moet reageren als men bij een ongeval betrokken raakt. Iedereen vanaf zestien jaar kan zich inschrijven voor deze cur sus. Vroegtijdig opgeven is gewenst om te zien of er voldoende animo is. Aanmelden kan bij dhr. Wieringa tel. 663350 of dhr. Van Houdt tel. 662826. Scherpenisse De leerlingen van de Groen van Prinstererschool gingen onlangs op schoolreisje. Eerst gingen de kleu ters naar de speeltuin Vrouwenhof in Roosendaal. Het bleef die dag droog, dus er kon volop worden ge speeld nadat de kinderen eerst een portie friet hadden verorberd. Vrij dag mochten de overige groepen op pad. De groepen 3, 4 en 5 gingen naar imkerij Poppendamme te Grijpskerke, Daar werd de leerlin gen alles uitgelegd over het leven van de bijen. Nadat de boterham men waren opgegeten, wilden de kinderen de schaapskudde te Nisse bezoeken, maar ze konden de scha pen niet vinden. Wellicht waren die ergens aan het schuilen voor de re gen. Dan maar naar de speeltuin in Wij zijn met van 28 juli t/m 16 augustus kapsalon tel. 0166-663193 Advertentie I.M. Nieuwdorp waar de leerlingen zich uitstekend vermaakten. Ook de ver- keerstuin met skelters viel in de smaak. De groepen 6 tot en met 8 bezochten eerst het ramschip De Schorpioen aan de Loskade te Mid delburg. Dit oude marinevaartuig, gebouwd in de vorige eeuw, was bedoeld om andere schepen te ram men. In het schip kreeg de groep een rondleiding. De meegebrachte boterhammen werden aan De Piet bij het Veerse Meer opgegeten. Even pootje baden hoorde daarbij. Het Zeeuws museum in Middelburg was de volgende stop. Ook hier volgde een rondleiding waarbij de kinderen veel leerden over de ge schiedenis van Zeeland. Vervolgens werd de toren De Lange Jan be klommen en men genoot van het mooie uitzicht. Tot slot werd ook door deze kinderen de speeltuin te Nieuwdorp aangedaan. Een ijsje smaakte er best, al moest er ook even geschuild worden voor de re gen. Om vijf uur vertrok de bus naar de Speelmansplaten waar friet gegeten werd en om zeven uur was iedereen weer terug bij school. Poortvliet De Gereformeerde Ontmoetings- kerk organiseert zaterdag een fiets tocht ten bate van de kerk. Men kan zich inschrijven voor een route van 35 of 23 kilometer. De start is om drie uur bij de Ont- moetingskerk aan het Zuidplant soen. Opgeven kan bij mevr. Hof land tel. 612488. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. Histor, Rambo. Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en Raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Laban Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-604923 Advertentie I.M. Het huwelijksbootje. Een veel ge bruikte metafoor om aan te geven dat het leven van een getrouwd stel net een verre bootreis is. Je steekt vol goede moed van wal met de wind in de zeilen, maar onderweg is het niet altijd 'recht zo die gaat'. De kabbelende golfjes worden af gewisseld met stormen en af en toe moet er geschipperd worden. Dit alles moet een aantal vrien- den van de 27-jarige Peter Geluk uit Tholen voor ogen gestaan hebben, toen ze het idee opvatten om een boot in de tuinvijver van zijn ouders te leggen. Geluk trad vrijdag namelijk in het huwelijk met de 26-jarige Linda Barzilay uit Tholen, kap ster in kapsalon Haarscherp te Tholen. Dat heugelijke feit werd gevierd in een feestent in de achtertuin van de ouders Geluk aan de Ge- maalweg. De bruidegom - in het dagelijks leven technisch ingeni eur bij het Sint-Philipslandse te lecommunicatiebedrijf Unicall - is in zijn vrije tijd ondermeer voorzitter van scoutinggroep Heenetrecht uit Tholen, gitarist in de band LOZ (Lawaai op Zol der) en tevens voorzitter van de stichting Kameleonvaarders. De oprichters van deze stichting bouwden in 1994 het motorbootje de Kameleon na uit de gelijkna mige jeugdboeken. De vrienden van het kersverse echtpaar Geluk lieten met een enorme telescoop kraan het bootje over de bomen heen in de vijver van de familie Geluk zakken. Een speciaal, goudkleurig bord met een hulde aan het bruidspaar werd als kroon op het werk gezet. Het gelukkige paar was dan ook danig verrast over deze stunt. Een pose in de Kameleon was na tuurlijk onvermijdelijk. Linda en Peter Geluk-Barzilay op het bootje dat hun vrienden in de tuinvijver van de bruidegoms ouders legden. De kleuters van basisschool De Ee- vliet zijn woensdag op schoolreis gegaan, 's Morgens na half twaalf vertrokken de kinderen - vervoerd met auto's van enkele ouders - naar kinderboerderij 't Appeltje in Ber gen op Zoom. Daar werd eerst friet gegeten en toen alle buikjes gevuld waren, wsa het tijd om pony te gaan rijden. Hierop volgde een speurtocht door het bos en na nog wat gedronken en in het zand gespeeld te hebben, was het al weer tijd om naar huis te gaan. Om kwart voor vier arriveer den de kleuters weer bij school. Delta nutsbedrijven gaat een 10 ki- lovoltskabel aanleggen in de Ko ningsweg en een stuk Poorvlietse- dijk. De werken worden uitgevoerd in samenhang met de rondweg Poortvliet. De kinderen van de christelijke Je naplanschool namen vrijdag af scheid van juf Annette v.d. Have. Groep 3 en 4 waarin de leerkracht steeds werkzaam was geweest voer den twee keer een ABC-spel uit met een speech en het aanbieden van cadeautjes. Eerst was er 's mid dags feest met alle kinderen die les gehad hebben van juf Annette.'s Avonds werden ook de ouders ge trakteerd op het ABC-spel en was er gelegenheid om afscheid te ne men van mevr. v.d. Have. De juf kwam vijf jaar geleden, ze was toen net klaar mét de opleiding pabo, in dienst van de Jenaplanschool. Na twee jaar trouwde ze met Martin v.d. Velde, varkenshouder te Zierik- zee. Dat feit leidde ertoe dat de juf getrakteerd werd op vanalles wat met varkens te maken had. Dit voorjaar kreeg het echtpaar een zoon en dat deed juf v.d. Have be sluiten om haar baan op te zeggen. Ze gaat zich wijden aan het moe derschap en zal haar man helpen op de varkenshouderij. De vrijgeko men functie is inmiddels ingevuld door Hannie Spruijt uit Middel burg. Sint- Philipsland De gemeente constateert in het ge meentelijk rioleringsplan dat geldt tot hef jaar 1999 dat de riolen op sommige plaatsen in het dorp pro blemen opleveren. Het bergingsver mogen is niet groot genoeg en over stort levert soms stank op. De riole ringen worden daarom aangepast door middel van de aanleg van zo genaamde vuilinsluitende riolen. Dit jaar staat de Gladiolenstraat op de rol, terwijl volgend jaar de riole ring van de Schoolstraat vernieuwd moet zijn. Ook worden overstortsi- tuaties aangepast. In totaal is er 1,5 miljoen voor de werken (ook die in Anna Jacobapolder) uitgetrokken. De riolen die vervangen gaan wor den, zijn tussen de 35 en 45 jaar oud en volgens inspectie niet meer in goede staat. Burgemeester en wethouders heb ben de gemeenteraad voorgesteld om een stuk grond aan de Emma straat te verkopen aan J. de Haas. De raad stemde hier zonder com mentaar mee in. Pak even uw zakboekje THOLEN juli en aug. Fototentoonstelling Leen Verhage, Ten Anker. 12, 19 en 26 juli en 2, 9 en 23 aug. Stadswandeling onder leiding van gids, hoek Markt/Kerkstraat 19 u. 10 juli Zomerzangavond met gem. koor Immanuel, Grote Kerk 19.30 u. 12 juli Demonstratie eieren versie ren 15 t/m 19 juli Tentoonstelling bij zondere handwerktechnieken, Gast huiskapel di t/m do 14.30-17 u., vr 14.30-20 u. en za 10-16 u. 18 juli Bingo bejaardensoos, Ten Anker 14 u. 25 juli Huifkartocht onder leiding van VVV-gids, Markt 14 u. 16 aug. Orgelconcert Peter Eilander met samenzang, N.H.-kerk 20 u. 25 t/m 28 aug. Fietsvierdaagse 15 of 25 km, start Markt 18.30-19.30 u. 29 en 30 aug. Braderie, vr 13-21 u. za 9-21 u. 30 aug. Vuurwerk, haven bij Ge- maalweg 21.30 u. OUD-VOSSEMEER 9 aug. Huifkartocht met VVV-gids, Ring 14 u. SINT-ANNALAND t/m oktober Tentoonstelling streek museum Meestoof over fotografie en bruiloften, di t/m za 14.15-16.45 u. 18 juli Huifkartocht onder leiding van VVV-gids, Havenplein 14 u. 22 en 29 juli Natte-laarzentocht over schorren, aanmelden bij VVV, start Sluispolderdijk 22 juli 10.30 u. en 29 juli 15.30 u. 9 aug. Braderie, centrum 10-21 u. 28 aug. Vakantiebijbelclub met 's avonds kampvuur, verenigingsgeb. Het Trefpunt 9.30 u. STAVENISSE 19 juli Fancy-fair en rommelmarkt, camping Irenehoeve. 26 juli Braderie. SINT-MAARTENSDIJK t/m 12 juli Zomerfeesten. 17 juli Huifkartocht onder leiding van VVV-gids, VVV-kantoor Haven 14 u. 19 juli Wielerronde 14-18 u. Diensten HUISARTSEN Zaterdag 12 en zondag 13 juli. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen, tel. 602350. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. v.d. Berge, Sint-Annaland, tel. 652400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP Vogels, Steenbergen, tel. 0167- 563780. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): Van Heesch, tel. 604969. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u„ Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11 Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 0166-602507 en 0166- 653146; St. Philipsland 0167- 572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113- 249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en ge sprekspartner bij dementie, tel. 030-6596285. LAAT LEVEN Hulp-bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 10 t/m vrijdag 18 juli. donderdag 10 7.57 - 19.57 vrijdag 11 8.27 - 20.32 zaterdag 12 9.02 - 2112 zondag 13 9.42 - 22.02 maandag 14 10.37 - 23.02 dinsdag 15 11.47 woensdag 16 0.22- 12.57 donderdag 17 1.32-14.02 vrijdag 18 2.32- 15.02 za 12/7 23.45 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Zondag 13 juli. THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Haverkamp, Nieuw-Lek- kerland. 18.30 u. ds. Snijder, Oud-Vosse meer. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Egmond. 17 u. ds. De Kok. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. stud. Kieviet, Middelhar- nis. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. kand. Schinkelshoek, Utrecht. GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Vrie, Middelburg. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. stud. v.d. Kieviet. 18.30 u. ds. Tanis. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. pastor Wiertz, eucharistie viering. za 17.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. zo 9.30 u. pastor Graafmans, woord-, gebeds- en communie dienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst. 14 u. ds. De Jongste, Tholen. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Harteman, Wezep. 18 u. ds. Den Hartog, Sint-Maar tensdijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 17/7 14.30 u. ds. Klok, Kinder dijk, huwelijksbev. 19.30 u. ds. Monster, Barneveld. SINT-MA ARTENSDIJ K HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. Korten, Klaaswaal. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 15/7 19.30 u. ds. Kort, Garderen. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. dhr. Schultink, Al- blasserdam. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. dhr. Groen, Som- melsdijk. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 (H.D.) u. ds. Beens, Nijkerk. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. kand. Lohuis, Opheus- den. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. De Kok, Rotter dam (H.A.). GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Verboom, Bleskensgraaf, 17 u. ds. Van Kooten, Soest. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30; 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Joossen, Middelburg. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M. 2 aug. Braderie, centrum 10-21 u. 30 aug. Fietstoertocht Schouwen- Duiveland, start café Smerdiek 9 u. SCHERPENISSE 26 juli Live muziek, camping Go rishoek 20 u. 2 aug. Braderie camping Gorishoek vanaf 12 u. 2 aug. Voorronde Thoolse kinder- playbackshow, camping Gorishoek 14 u. 4 aug. Modeshow camping Goris hoek vanaf 20 u. 6 aug. Braderie camping De Pluim- pot, 14-20 u. 10 aug. Voorronde Thoolse play- backshow, camping Gorishoek 14 u. 12 aug. Finale kinderplaybackshow, camping Gorishoek 14 u. 16 aug. Goud van Oud, camping Gorishoek 20 u. 30 aug. Oosterschelde zwemtocht, start Gorishoek 12 u. 31 aug. Koggenroute motortoerclub Tholen, start 10 u. veiling aan Veer- dijkseweg. POORTVLIET 1 aug. Huifkartocht met VVV-gids, start Kerkplein 14 u. 16 aug. Zomermarkt 14-21 u. BERGEN OP ZOOM t/m 31 aug. Expositie polyptiek 'Aetheria Sapientia' van Frans v.d. Boom, Markiezenhof. t/m sept. Expositie beelden en objecten uit speksteen door P. Makenew uit Tholen, kunst- en antiekkelder l'Amuse di t/m za 12-17 u. 11 t/m 13 juli Schavuit naar het schavot, Markiezenhof. 12 juli t/m 28 sept. Historische ten- I toonstelling '1747: Bergen op Zoom belegerd', Markiezenhof. 20 juli t/m 21 sept. Expositie schil derijen Louis Swagerman, Markie zenhof. fïlm+++film+++iïlm+++fïlm ROXY 1: Bean, the Ultimate Dis- astermovie - do, vr en ma t/m wo 14, 18.45 en 21.30 u., za en zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u. ROXY 2: Scream - do, vr en ma t/m wo 21.30 u., za en zo 18.45 en 21.30 u. All Stars - do, vr, ma en di 14 en 18.45 u., za en zo 16.15 u., wo 18.45 u. Lady en de Vagebond - za, zo en wo 14 u. CINEM'ACTUEEL 1: Speed 2: Cruise Control - do en vr 18.45 en 21.30 u., za en ma t/m wo 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16,15, 18.45 en 21.30 u. CINEM'ACTUEEL 2: Bean, the Ultimate Disastermovie - do en vr 18.45 en 21.30 u., za en ma t/m wo 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u. CINEM'ACTUEEL 3: Con Air do, vr en wo 21.30 u., za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15 en 21.30 u., ma en di 18.45 u. Liar Liar - do, vr, zo en wo 18.45 u. Lady en de vage bond - za t/m wo 14 u. Cinema Pa- radiso: Strange Days - ma 21 u. Les Affinites Electives - di 21 u. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te beluisteren op 101.9 MHz op de FM en op Tho len via de kabel op 88.9 MHz V

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 2