Overlast Niemantsverdriet over kleine twee jaar passé Groei veestapel kan milieu schaden Automatiseerder Mart Geuze opent zaterdag zijn werkplaats VAKgarage Van Daalen maakt Vossemeerder blij met ƒ1000,- Prijs Doré trekt aan ZMO belegt varkensavond Varkens Nee in commissies aan het werk Het begint bij de Volvo dealer Donderdag 3 juli 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Een showroom, garage en woning in één pand met een verdieping gaat J.C.L. Niemantsverdriet volgend jaar bouwen op de hoek van de Lageweg en de Paasdijkweg aan de rand van Poortvliet. De ge meente koopt de vrijko mende panden van het ga ragebedrijf op, sloopt ze en wil er in de toekomst huizen bouwen. Uiterlijk in april 1999 zijn de bewo ners van de Molenstraat verlost van de jarenlange overlast. Rondweg Overeenstemming nieuwbouw garage aan Paasdijkweg Milieuminister op Kamervragen: Een onbeheersbare groei van de veestapel in Zeeland kan leiden tot onaanvaardbare milieu-effecten. Minister M. de Boer van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer schrijft dat in haar antwoord op vragen van Tweede-Kamerlid W.J. Verkerk (AOV) over de drei gende 'varkensinvasie' in Tholen. Bijna 200 protesten tegen stal voor varkens St. Philipsland Automatiseringscentrum Tholen opent zaterdag een werkplaats aan de Bram Groenewegeweg in Poort vliet. Tot nu toe werkte de 23-jarige Mart Geuze van uit het huis van zijn ou ders, maar door de aan koop van een voormalige portiersloge heeft zijn jon ge onderneming voortaan een eigen gezicht. En dit is nog maar een tussenstap. Hij wil over ongeveer drie jaar groeien naar een showroom op een prima zichtbare plaats. Eigen stek voor automatiseringscentrum Tholen Problematiek 2000 f ^TIJD VERTROUW Banenpool levert acht plaatsen op bij de Betho Veertig klachten over stal Rijnen aan de Hokseweg Occasions. Vorige week tekenden Niemants verdriet en de gemeente - na lang durige onderhandelingen - de over eenkomst waarin dit alles geregeld wordt. De gemeente legt 1,3 mil joen gulden op tafel, de provincie heeft 440.000 gulden toegezegd uit het fonds stads- en dorpsvernieu wing. Volgend jaar zomer draagt de Poortvlietse ondernemer de panden Achterstraat 19 en Paasdijkstraat 11-13 aan de gemeente over. Uiter lijk in april 1999, maar zoveel eer der als mogelijk, volgen de gebou wen Molenstraat 17, 19 en 44. Gaandeweg zal daardoor de over last verminderen. Het woonhuis zal door de gemeente weer verkocht worden, de rest gaat tegen de vlakte waarna de grond beschikbaar komt voor woningbouw. Op die manier verdient de gemeente een deel van de investering terug. Al jarenlang voeren omwonenden Vader en zoon Niemantsverdriet staan met burgemeester Van der Munnik bij de bouwplaats voor de nieuwe garage op de hoek Lageweg/Paasdijkweg in Poortvliet. strijd - tot aan de Raad van State toe - tegen de overlast van vooral geparkeerde auto's van het bedrijf, dat in de Molenstraat echter geen kant op kan. Voor verkassen naar een hoekje achteraf op het bedrij venterrein - zo daar al ruimte zou zijn - voelde Niemantsverdriet niets. Liever bouwde hij op een ei gen stuk grond aan de provinciale weg, maar de gemeente heeft dat altijd geblokkeerd op grond van het bestemmingsplan (het perceel heeft een agrarische bestemming). Tot de provincie kenbaar maakte, met die plek geen problemen te hebben. En bovendien een bijdrage toezegde om het bedrijf in de kom van het dorp te saneren. De bouwmogelijk- heid aan de Lageweg heeft ook te maken met de aanleg van de rond weg, waardoor de verbinding een stuk in zuidelijke richting op schuift, aldus de burgemeester. Ge zien de opstelling van de provincie verwacht hij geen problemen met de zogenaamde artikel-19-procedu- re, nodig om de bestemming van het perceel aan te passen. Die pro cedure zal dit najaar afgerond wor den. Het bouwplan voorziet in een gebouw met een halfronde vorm, met de showroom aan de kant van de Lageweg. De toegang wordt aan de Paasdijkweg gesitueerd en een strook beplanting moet de noord kant afschermen. De verplaatsing van het garagebe drijf is een volgende stap in het ver beteren van de woonkwaliteit in Poortvliet. Het dorp is - samen met Oud-Vos- semeer - speerpunt in de dorpsver nieuwing. Eerder werden in de Mo lenstraat en omgeving de panden van woninginrichting Bouman-Pot- ter opgekocht en gesloopt. Eén knelpunt blijft nog over en dat is het transportbedrijf De Groen aan de Paasdijkstraat. Van gemeentezij de is geen oplossing voorhanden, zolang het bedrijventerrein aan de noordkant van het dorp niet uitge breid kan worden. Maar Van der Munnik verwacht daar wel uit te komen. Op dit moment wordt ge werkt aan een structuurschets voor een herinrichting van het totale be drijventerrein. waarover vervolgens de provincie zijn licht moet laten schijnen. Pak even uw zakboekje THOLEN 12, 19 en 26 juli Stadswandeling onder leiding van gids, hoek Markt/Kerkstraat 19 u. 5 juli Beachvolleybaltoernooi, Speelmansplaten 9.30-20.30 u. 5 juli Orgelconcert Martin Mans, Grote Kerk 20 u. 5 juli Fancy-fair muziekvereniging Concordia, repetitielokaal Oude- landsepoort 13.30-16.30 u. 8 juli Seizoenafsluiting met bingo Anbo, zaal Schuttershof 14 u. 10 juli Zomerzangavond met gem. koor Immanuel, Grote Kerk 19.30 u. 15 t/m 19 juli Tentoonstelling bij zondere handwerktechnieken, Gast huiskapel di t/m do 14.30-17 u., vr 14.30-20 u. en za 10-16 u. 25 juli Huifkartocht onder leiding van VVV-gids, Markt 14 u. OUD-VOSSEMEER 5 juli Ringjaarmarkt, Ring 13-21 u. 5 juli Zevendorpentocht, start Vos- senkuil tussen 7 en 15 u. afhanke lijk van afstand. SINT-ANNALAND t/m oktober Tentoonstelling streek museum Meestoof over fotografie en bruiloften, di t/m za 14.15-16.45 u. 3 juli Jaarvergadering Rabobank, Wellevaete 19.30 u. 18 juli Huifkartocht onder leiding van VVV-gids, Havenplein 14 u. 22 en 29 juli Natte-laarzentocht over schorren, aanmelden bij VVV, start Sluispolderdijk 22 juli 10.30 u. en 29 juli 15.30 u. STAVENISSE 19 juli Fancy-fair en rommelmarkt, camping Irenehoeve. 26 juli Braderie. SINT-MAARTENSDIJK 5 juli Fancy-fair 't Hummeltje, peu terspeelzaal 14-17 u. 9 t/m 12 juli Zomerfeesten. 17 juli Huifkartocht onder leiding van VVV-gids, VVV-kantoor Ha ven 14 u. 19 juli Wielerronde 14-18 u. SCHERPENISSE 4, 5 en 6 juli Motorweekend motor toerclub Tholen in Duitsland. 26 juli Live muziek, camping Go- rishoek 20 u. BERGEN OP ZOOM t/m 6 juli Installaties van Aagje Pel en Bert Bevers, Markiezenhof, t/m 31 aug. Expositie polyptiek 'Aetheria Sapientia' van Frans v.d. Boom, Markiezenhof, t/m sept. Expositie beelden en ob jecten uit speksteen door P. Make- new uit Tholen, kunst- en antiek kelder l'Amuse di t/m za 12-17 u. 6 juli Internationale reuzenstoet t.g.v. 10-jarig bestaan stadsreuzen, vertrek 14 u. Gedempte Haven, slot op Grote Markt. 11 t/m 13 juli Schavuit naar het schavot. Markiezenhof. film+++film+++film+++film ROXY 1: Con Air - ma en di 20 u., wo 14 en 20 u. Lady en de Vage bond - za, zo en wo 14 u. ROXY 2: All Stars - za en zo 14 en 16.15 u., wo 14 u. Scream - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u., zo 18.45 en 21.30 u. The Fifth Ele ment - vr en za 18.45 u. CINEM'ACTUEEL 1: Speed 2: Cruise Control - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16,15, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEM'ACTUEEL 2: Con Air - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. CINEM'ACTUEEL 3: Liar Liar - do 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za en zo 14, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. Lady en de vagebond - za en wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. Cinema Paradiso: Secrets and Lies - ma 20.30 u. Dos Crimines - di 20.30 u. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te beluisteren op 101.9 MHz op de FM en op Tho len via de kabel op 88.9 MHz De dreiging heeft er volgens de mi nister toe geleid, dat de provincie noodmaatregelen heeft getroffen ter overbrugging van de tijd dat er nog geen beleid is voor een beheersbare en aanvaardbare groei van de vee stapel. Voor de vestiging of uitbrei ding van een intensieve veehouderij van 1000 dieren of meer is een mi lieu-effectrapport nodig. Provincia le staten hebben daarmee inge stemd, hoewel SGP, RPF/GPV en ZVP erop hebben gewezen dat aan Europese regelgeving wordt ge werkt waarin 3000 dieren als on dergrens geldt. De richtlijn stank- hinder en veehouderij, de interim- wet veehouderij en ammoniak en de mestwetgeving moeten de gevol gen voor het Zeeuwse milieu beteu gelen, aldus de minister. Verkerk pleitte voor aanpassing van de am- moniakquota, maar iets dergelijks bestaat niet. Wél bestaan er ammo- niakreductieplannen, maar voor Tholen is er geen vastgesteld. In zulke plannen moet de opslag en uitstoot verminderd worden. Ook kan worden bepaald dat opslag- en uitstootrechten verhandeld kunnen worden. Ook de ammoniakopslag wordt getoetst aan de normen in de interimwet ammoniak en veehoude rij. De minister schrijft dat de aan vragen groen-labelstallen betreffen, die minder ammoniak uitstoten dan de traditionele stallen. Verder meldt ze dat de provincie in een stappen plan de grenzen gaat bepalen voor veehouderij op ruimtelijk en mi lieugebied, en de uitkomsten daar van meeneemt in het streekplan. In de informatie die de minister vers trekt over de aantallen varkens waar het op Tholen om gaat, komt ze op een totaal van 127.041. Namelijk zeven aanvragen - waarvan 4 in middels gerealiseerd en 2 in aan bouw - voor 35.528 varkens, ge volgd door uitbreidingen met totaal 10.124 dieren. Van de zeven komen er zes van buiten de gemeente. Daarna zijn, aldus het antwoord van de minister, 18 aanvragen ontvan gen voor in totaal 81.389 mestvar- kens. Zeven daarvan komen uit Brabant, de rest uit Tholen zelf. Verkerk vroeg ook nog naar de var kenspest. Het gevaar daarvoor is volgens De Boer in en rond Tholen niet groter dan elders in het land. De ZMO Tholen/St. Philipsland or ganiseert maandagavond om half acht in de Wellevaete te St. Anna- land een informatiebijeenkomst over intensieve veehouderij in rela tie tot bestemmingsplan buitenge bied. Sprekers zijn voorzitter E. Hage, voorzitter J. Martens van de vakgroep varkenshouderij West- Brabant en mevr. ir. C. Michielsen van de Ito Zeeland. Bij de gemeente Tholen zijn tussen de 175 en 200 schrifte lijke bezwaren binnengeko men tegen de ontwerp-mi- lieuvergunning die b. en w. willen verlenen aan Java Me- ijel b.v. De gezamenlijke on derneming van de St. Philips- landse akkerbouwer M. van Dijke en de Helmondse var kenshouder R v.d. Broek is van plan aan de Oudeweg een etagestal voor 6872 varkens te bouwen. D66-lid mevr. J.W. Verstrate-Stols bood in woners destijds een model bezwaarschrift aan, waarvan massaal gebruik is gemaakt. De papieren die bij de ge meente ontvangen werden, zijn uniform, wat de behan deling op zich gemakkelijk maakt. Overigens moet nog gecontroleerd worden of de bezwaren allemaal wel ont vankelijk zijn, dat wil zeg gen, op tijd binnengekomen zijn. Intussen heeft mevr. Verstrate een stel nieuwe model-be zwaren klaar in verband met de milieu-aanvraag van dhr. Smits aan de Sluisweg. Men kan die telefonisch aanvragen (573206) of in Anna Jacoba- polder aan de Langeweg 35 bij Verstrate. Zijn mobiele telefoon ligt voor de pak. De computers en printers staan startklaar. Uit de muziekboxen komen mooie klanken, terwijl een videoclip op de schermen te zien is. Maar ook voor een boekhoudprogramma draait Mart Geuze zijn hand niet om. En binnen de korste keren verwisselt hij een harde schijf. De jonge Poortvlietse ondernemer is goed thuis in zijn vak. Als kind zag hij bij een tante een spelcomputer en dat was het begin van een onderwerp, dat Mart Geuze niet meer losliet. De automatisering boeide hem bij zonder. Hij bouwde de spelletjes- computer steeds verder uit en op de l.t.s. in St. Maartensdijk mocht hij de vragen in de informaticalessen niet meer beantwoorden, want hij wist er meer van dan zijn leraar De Kerf. Dat herhaalde zich later weer op de m.t.s. in Vlissingen, waar Mart Geuze in juni 1995 zijn diplo ma technische informatica behaal de. Er zat toen al handelsbloed in, want van het geld dat hij ontving van de studiefinanciering en de stagever goeding begon de student een han deltje in computers en program- Mart Geuze van Automatiseringscentrum Tholen in zijn nieuwe werkplaats. ma's. „Tijdens de stages heb ik ook veel geleerd", vertelt Geuze. „Bij de gemeente Middelburg moest ik meehelpen aan het opzetten van een computer-netwerk en bij de Schel de in Vlissingen zat ik bij het sys teembeheer. De school belt me nog af en toe omdat ze met vragen zitten. Ik heb een allround opleiding: van pro grammeur tot monteur. Zo kon ik uitgroeien tot automatiseerder, ie mand die adviezen geeft." Na een paar maanden in een r.t.v.- winkel gewerkt te hebben, schreef Mart Geuze zich januari 1996 in bij de Kamer van Koophandel om voor zichzelf te beginnen. „Ik sprong ge deeltelijk in het diepe, tot aan mijn knieën zou je kunnen zeggen, want ik nam weinig risico. Na anderhalf jaar kan ik gerust de conclusie trekken, dat er een gaatje in de markt zit, dat ik goed kan vul len. Inmiddels heb ik meer dan 150 klanten, van jong tot oud, van be- drijf tot particulier, groot en klein. En het groeit nog steeds." Qua prijs mogen de ketenzaken dan soms voordeliger aanbiedingen hebben, Geuze zegt het altijd te winnen op basis van kwaliteit en service. „In de stad geeft je bij wijze van spreken een schoenenverkoper een doos met een computer mee naar huis, maar ik besteed werkelijk tijd aan de klanten. En de praktijk wijst uit, dat men het waardeert wanneer je mensen uit de automatiserings problemen kunt helpen. Herha lingsaankopen wijzen op klanten binding!" Veel garages, landbouwers, en an dere ondernemingen uit het mid den- en kleinbedrijf behoren - naast de groep particulieren - tot de kring van relaties. Voor de veiling St. An- naland onderzoekt hij een systeem om via internet de aardappelprijzen dagelijks bij de telers te krijgen. Een modem hebben de meesten toch al voor het telebankieren. Mart Geuze komt ook van een boerenbe drijf en in de vakanties hielp hij al tijd bij het aardappelrooien. „Ik spreek hun taal. weet wat er leeft en ken de automatiseringsmarkt vrij goed. Machines kun je overal ha len, maar de kennis ervan, dat is het belangrijkste. Gebruikers helpen, een laserprinter en een beeldscherm weer aan de praat krijgen, daar gaat het om. En natuurlijk heb ik zowel hard- als software, complete p.c.'s en netwerken, boekhoudpakketten van King, Exact en Grote Beer, maar ook spelletjes." Zijn klanten zitten voor 70% op Tholen en St. Philipsland, maar ook op Schouwen-Duiveland en in West-Brabant komt Mart Geuze. Er staan van hem zelfs computers in Enschede en Engeland. De 2000- problematiek (8 getallen in plaats van 6 getallen voor de data) levert de komende 2,5 jaar behoorlijk veel werk op. „Automatiseren is steeds vernieu wen en bijsturen. Ik verbeter ook te langzame machines, wanneer een dochter of een zoon niet meer met de computer van pa uit de voeten kan. Bij alles moet voorop staan: de mensen moeten ermee kunnen wer ken. Daarom ben ik altijd bereikbaar, ook 's avonds", aldus Mart Geuze, die zaterdag open huis houdt in zijn werkplaats aan de Bram Groenewe geweg tussen Poortvliet en St. An- naland. De benzine mag dan sinds dins dag 13 cent per liter duurder zijn, dhr. J. Verlinde uit Oud-Vos- semeer kan met zijn auto een te genvaller dragen. Hij won vrij dagavond namelijk een prijs bij VAKgarage Van Daalen in zijn woonplaats, waardoor hij verze kerd is van een jaar lang gratis onderhoud ter waarde van 1000 gulden. "Ik ben zeer tevreden hier", zegt Verlinde. "Bij Van Daalen ben ik trouwe klant en als je dan nog een prijs wint, maakt je dat nog extra blij." Zaterdag 31 mei kon men bij Van Daalen meedoen aan de nationale VAKgarage autodag. Hoewel Ver linde die dag weg moest, kon hij net tegen de middag nog even zijn VW Golf brengen. Op negen tien punten werden gratis contro les uitgeoefend en dat leverde een paar mankementen op, die her steld werden. Behalve een rekening voor die re paraties kreeg Verlinde een lot. "Je rekent op niks en als je dan in de prijzen valt, is dat meeval ler." Verlinde denkt zijn duizend gulden binnen een jaar wel op te krijgen. "In oktober staat de APK-keuring al op het program ma, dus dat zal best wel lukken. En wanneer je nieuwe banden nodig hebt, tikt dat gelijk flink aan." Van Daalen is de enige VAKgara ge nog op Tholen. "Je moet aan nogal wat voorwaarden voldoen om dat te kunnen blijven", zegt Hans van Daalen. "Ze komen on verwacht controleren en dan kij ken ze naar punten in je bedrijf die je niet zo gauw zou verwach ten. Maar dat komt de kwaliteit ten goede en daarvan profiteert de klant. Bovendien is er elk jaar één of andere actie, zoals de gra tis onderhoudsbeurt op 31 mei. En als er dan een trouwe klant met een prijs uit de bus komt, dan is dat natuurlijk mooi mee genomen. In de eerste plaats voor dhr. Verlinde, maar ook voor ons bedrijf vinden we het fijn", aldus Hans van Daalen van de gelijkna mige Oud-Vossemeerse VAKga rage. Prijswinnaar dhr. Verlinde (rechts) met Hans van Daalen van de gelijknamige Oud-Vossemeerse VAK garage. (Advertentie I.M.) Het actiecomité Varkens Nee heeft minister J.J. van Aartsen van land bouw in een telegram gecompli menteerd met zijn standpunt tégen het op grote schaal verplaatsen van varkensmesterijen uit Oost-Brabant naar Zeeland en Groningen. „We willen hem een steun in de rug ge ven", legt woordvoerder L.W.C. van der Lugt uit. Hij is voorzitter geworden van de actiegroep, die nog contactpersonen zoekt in Sta- venisse. Op een eerste bijeenkomst zijn vijf werkcommissies in het leven geroe pen, die ieder activiteiten gaan ont wikkelen op hun terrein. Zo is er de commissie benadering politiek, die de problematiek warm moet hou den op lokaal, provinciaal en lande lijk niveau. De commissie techni- sche zaken houdt zich bezig met de overlast door stank, geluid en ver keer. De commissie mobilisatie be volking moet de Tholenaren mas saal op de been brengen tegen de varkens. En de commissie naleving regelge ving/bezwaarschriften gaat onder meer opletten of de gemeente alle regels in verband met de aanvragen wel stringent toepast. Tenslotte is er de commissie financiële werving, die de actiegroep aan geld moet helpen om het werk te kunnen doen. „We nemen een positief-kriti- sche houding in, willen de gemeen te dwingen tot goede samenwer king", zegt Van der Lugt. Hij is van plan de plaatselijke politiek een keer uit te nodigen om hun stand punt ten aanzien van de varkens uit een te zetten. Varkens Nee bestaat uit: A. van de Velde (Tholen), D.L. Koppenhol en C.P. de Rijke (Poortvliet), Mariska Dijke en Paulina Rijsdijk (Scherpe- nisse), J. Oudesluijs en A. Pot (St.Maartensdijk), mevr. J. Boulog ne, mevr. M. Bungener en J.C. Droogendijk (St.Annaland), mevr. E. Geluk, mevr. Y. Heestermans en L. van der Lugt (Oud-Vossemeer), mevr. C. Hendrikse en mevr. C. van Splunter (St.Philipsland). Het gemeentebestuur gaat akkoord met een uitbreiding van de banen pool met 8 plaatsen onder de voor waarde, dat de mensen in de Betho- vestiging Tholen aan de slag kun nen. De kosten bedragen dit jaar 68.000 gulden, terwijl er in de be groting rekening gehouden was met 20 mille. De 8 mensen moeten tot 1 januari 2000 aan de slag kunnen blijven. B. en w. gaan er vanuit, dat ze daarna bij een positieve indicatie in het ka der van de wet sociale werkvoor ziening bij de Betho kunnen blij ven. Als er financieel wat tegenvalt, gaan b. en w. van Tholen ervan uit, dat de gemeenten in de Ooster- schelderegio de extra uitvoerings kosten als gevolg van de uitbreiding met 8 banenpoolers gezamenlijk zullen dragen. Vanaf medio april tot 17 juni zijn er 40 klachten bij de gemeente ont vangen over de varkensstallen van B. Rijnen aan de Groene- of Hokse weg tussen Oud-Vossemeer en Tho len. Dit betreft zowel mensen die rechtstreeks het gemeentehuis heb ben gebeld, als inwoners die de mi lieuklachtenlijn hebben gedraaid. Dat laatste gebeurt vooral 's avonds en op zaterdag en zondag. Uit een controle op 15 mei bleek de gemeente, dat het groen labelsys teem bij Rijnen nog niet helemaal operationeel is. Het regelmatig spoelen van de mest met zuur vond nog niet plaats. Te vens bleek de opvangput nog niet te zijn afgedekt. Rijnen zegde zijn medewerking toe om die klachten te verhelpen. De gemeente zal het bedrijf binnenkort weer controle ren. Ook als het groen labelsysteem he lemaal werkt, zal er echter geurhin- der zijn, constateren b. en w. op vragen van de raadsleden P. van Belzen en A. den Haan. Het aramo- niakverlies wordt met de helft ver minderd ten opzichte van traditio nele stallen en de stankoverlast in groen labelstallen is ook minder. Er blijft echter geurhinder en de vraag of dit de leefbaarheid en het woon genot onaanvaardbaar aantast, moet worden beoordeeld aan de hand van de richtlijn stankhinder en veehou derij van het ministerie van vorm. Rijnen voldoet daar volgens b. en w. aan. "De stankoverlast van deze inrich ting is dus aanvaardbaar", aldus het college. Overigens is Rijnen naar aanleiding van klachten op eigen initiatief gestaakt met het voeren van uiensap aan de varkens. De aardappelprijs was dinsdag zelfs 75 cent op de veiling St. Annaland, maar door de regen van de vooraf gaande dagen was de aanvoer toen maar 78 ton. Gisteren was er weer 229 ton en de prijs daalde tot 68 cent, maar dat was beter dan vorige week. Woensdag 2 juli: Doré 35-68, drie lingen 16-18, kriel 81-87, Première 58-63, bonken 67, Gloria 38-52, bonken 60-68, drielingen 16-21, kriel 85-95, Frieslander 45-61, bon ken 71, drielingen 21, kriel 90, aan voer 229 ton. Dinsdag 1 juli: Doré 51-75, drie lingen 16-17, kriel 65-78, Première 50-70, Gloria 36-70, bonken 66, drielingen 15-16, kriel 68, Frieslan der 50-68, drielingen 15, Eigenhei mer drielingen 8, aanvoer 789 ton. Een vergelijking met vorig jaar leert, dat de Doré van 27 juni tot 3 juli 21 cent tot ƒ1,02 deed, in 1995 werd er 35 tot 77 cent voor betaald en in 1994 55 cent tot ƒ1,08. Bij ons zijn Volvo occasions standaard uitgerust met vele extra's. Zoals het Paspoort voor Zekerheid met o.a. een unieke omruilgarantie, de Nationale Autopas, Volvo Touring Service en de Volvo Advantage Card. Alles behalve overbodige luxe, waar u bovendien jarenlang plezier van hebt. Wij vertellen u er graag VOLVO alles over bij ons in de showroom. Occasions MERK TYPE KLEUR B0UWJ. K.M. STAND Volvo 850 EST. Holiday aut. groenm. apr. '96 37.000 km Volvo 850 GLE 2.5 Estate rood juli '94 160.000 km Volvo 850 GLE 2.5 Estate grijsm. juni '93 84.000 km Volvo 850 GLE LPG, airco roodm. juni '94 96.000 km Volvo 850 GLT 2.0-V LPG zilverm. april '93 181.000 km Volvo 740 GL Estate roodm. aug. '89 181.000 km 5x DEMO met vele extra's: Volvo 960 2.5 aut. Summerl. groenm. apr. '97 1.000 km Volvo S70 2.5 Exclusive-L roodm. febr. '97 3.000 km Volvo 850 TDi Luxur Y-line zilverm. juli '96 16.000 km Volvo S40 2.0 Exclusive-L rood febr. '97 3.000 km Volvo 440 1.8 Family groen febr. '97 3.000 km Volvo 440 1.8 Special line blauwm. mei '96 10.000 km Volvo 460 DL airco roodm. sept. '95 60.000 km Volvo 460 1.8 Sports LPG roodm. mrt. '95 110.000 km Volvo 4601.8 Freestyle roodm. dec. '94 37.000 km Volvo 440 DL LPG grijsm. nov. '93 132.000 km Volvo 440 DL Spec, autom. blauwm. sept. '92 76.000 km Volvo 440 DLSpecial grijsm. mei '93 40.000 km Volvo 440 DL groenm. juli '92 62.000 km Volvo 440 DL rood jan. '92 105.000 km Volvo 440 GL inj. spec. wit sept. '91 130.000 km Volvo 440 DL rood juni '91 66.000 km Volvo 480 ES zwartm. febr. '89 111.000 km Volvo 340 DL automaat wit nov. '87 60.000 km Volvo 340 DL 1.7 spec. groenm. jan. '87 120.000 km Volvo 340 DL automaat rood juni '87 48.000 km Audi 80 automaat grijsm. juni '89 79.000 km Citroen BX 1.4 Deauville wit mei '92 120.000 km Ford Mondeo 2.0 GLX aut. groenm. febr. '95 33.000 km Mitsubishi Colt 1.3 GL wit april. '93 84.000 km Nissan Sunny 1.4 LX zilver jan. '92 81.000 km Opel Vectra 1.8 GT wit mrt. '90 105.000 km PRIJS 65.950,- 38.950,- 44.750,- 40.950,- 31.950,- 17.950,- 32.500,- 23.950,- 23.950,- 25.950,- 16.950,- 14.950,- 16.950- 14.250.- 13.250,- 12.250,- 9.950,- 15.950,- 4.950,- 2.500,- 3.500,- 13.500,- 9.500,- 34.950,- 14.250,- 13.500,- 12.950, KARELS AUTOSERVICE LANGEWEG 30, NIEUWE TONGE, TEL.: 0187-652222. Advertentie I.M. 'x

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 7