G Weer speelt wandeltocht parten MDGO favoriet bij mavo gediplomeerden in Tholen Kerkinterieur weer als nieuw Ruimtenood bij groeiende mavo Schilder Hage kan bouwen aan de Radda Barnenstraat Geslaagd dus gefeliciteerd Donderdag 3 juli 1997 EENDRACHTBODE, I)E THOOLSE COURANT 3 Zeeuwse muziekschool Albedacollege Diversen Handvaardigheid Na peptalkVan Heukelom slagen alle 48 leerlingen Alle 48 leerlingen in de eindexamenklas van het Calvijncollege in Tholen zijn geslaagd voor hun mavo-diploma en dat was boven verwachting. Van Patricia Aarnoudsé tot en met Sander van Zetten wa ren ze vrijdagavond in de gemeenschapsruimte aan wezig voor de feestelijke finale. Na de vakantie gaat het overgrote deel van de geslaagden verder stude ren. Verkering Maag, lever, darm Beroepen Bocht te krap Grond 150 gulden Vacatures gymnastiek en verzorging vervuld Opgewonden Bazar en rommelmarkt Vernieling Kompas Sloop en herbouw Achterstraat Darmstichting i Het interieur van de Oud-Gereformeerde Gemeente in Sint-Philipsland is om door een ringetje te halen. Na een grondige opknapbeurt ziet het er binnen als nieuw uit. Vrijdagavond en zaterdagmorgen stond jie deur aan de Achterstraat open voor het publiek. Ruim drie maanden heeft het karwei geduurd. r Euterpe onderzoekt eigen nieuwbouw Schildersbedrijf Hage mag van de gemeente aan de Radda Barnenstraat bouwen om daarmee de weg vrij te maken voor uitbreiding van het gemeentehuis in St. Maartensdijk. "Het liefst zou ik nog 35 jaar in de Ds. de Bresstraat .blijven, maar ik sta niet afwijzend tegen nieuwbouw aan de Radda Barnenstraat", zegt Hage des gevraagd. Haestinge VERVOLG VAN PAGINA 2 Aan de Zeeuwse muziekschool slaagden de volgende leerlingen voor het examen: DWARSFLUIT le graad: Jolande Moerland uit Sint-Annaland en Dianne de Groen uit Tholen. GITAAR le graad: Dominique van Hooijdonk en Mark Westdorp uit Tholen en Jaimy van de Velde uit Sint-Philipsland. GITAAR 2e graad: Hans Bouman uit Poortvliet. KEYBOARD le graad: Michiel Nieuwkerk uit Tholen. KEYBOARD 2e graad: Ramona van de Zande uit Tholen en Maar ten Niederer uit Sint-Maartens dijk. KLARINET le graad: Loes Zwij gers uit Tholen. PIANO le graad: Mario Geluk en Vincent Looyé uit Tholen. PIANO 2e graad: Armina Arakeljan en Debbie Horsten uit Tholen. PIANO 3e graad: Marjos Boonman uit Oud-Vossemeer. SAXOFOON le graad: Kim Hor sten uit Tholen. SAXOFOON 4e graad: Charlotte Geluk uit Oud-Vossemeer. VIOOL le graad: Wieteke Moer land uit Sint-Annaland. VIOOL 2e graad: Ilona Heijboer uit Scherpenisse en Marleen Verkam man uit Tholen. BLOKFLUIT 2e graad: Annemieke Melse uit Tholen. BLOKFLUIT 3e graad: Marjolein Akkermans uit Sint-Annaland en Irene Smit uit Tholen. ORGEL 2e graad: Ellie Geluk uit Tholen. ORGEL 3e graad: Johan Baaij en Petra de Groen uit Tholen en Joost Krijger uit Poortvliet. TROMPET 2e graad: Jaco van Dis uit Tholen. BUGEL 3e graad: Annemarie Krij ger uit Tholen. Aan de Zeeuwse muziekschool slaagden ook een aantal leerlingen voor examens in de opleidingen voor harmonie-orkesten, fanfares en brassbands (hafabra). De vol gende leerlingen behaalden het di ploma: BUGEL A: Ronald Bruijns uit Sint-Annaland, Hanneke van der Plicht uit Poortvliet en Jolanda en Sander van Vossen uit Scherpenis se. BUGEL B: Corné van Halum uit Oud-Vossemeer. SAXOFOON A: Boudewijn Deurloo en Petra de Rijke uit Tholen. SAXOFOON B: Claudia Muller uit Sint-Maartensdijk. TROMPET A: Freek Geuze en Jan van Tienen uit Tholen en Jan den Ouden uit Sint-Philipsland. BARITON A: William Geuze uit Tholen. KLARINET A: Sanne van Hei- mondt uit Oud-Vossemeer. TROMBONE B: Carlo Kloet uit Scherpenisse. SLAGWERK B: Ruben Steketee uit Sint-Maartensdijk. BAS B: Ad Verhees uit Oud-Vosse- meer. Aan het Albedacollege te Oude Tonge behaalden de volgende leer lingen het meao-diploma: Oud-Vossemeer: Corné van Til- beurgh. Sint-Annaland: Niels Keur. Stavenisse: Hugo van der Laan. Poortvliet: Daniël Schipper. Sint-Philipsland: Harm Verwijs. Hogeschool West-Brabant Aan de Hogeschool West-Brabant hebben de volgende leerlingen het diploma sociaal pedagogische hulp verlening behaald: Tholen: Rianne Roggeband. Oud-Vossemeer: Nathalie Rotier en Nicole de Graaff. Aan het Planciuscollege in Rotter dam is Erika Ketting uit Sint-An naland geslaagd voor het examen mdgo verzorgende. Henriëtte op den Brouw uit Sint- Maartensdijk behaalde aan de Hogeschool Zeeland in Vlissingen het pabo-diploma. Aan de Hoge school te Rotterdam slaagde Mariël Kers uit Poortvliet voor het exa men hbo verpleegkunde. Aan de technische en maritieme fa culteit De Ruyter van de Hoge school Zeeland te Vlissingen slaag de Henk Boer jr. uit Tholen voor het examen maritiem officier scheepswerktuigkunde en naviga tie. Janneke Boer uit Tholen be haalde in het Westeinde ziekenhuis te Den Haag het diploma verpleeg kundige A. Mariska Dijke uit Sint- Maartensdijk voltooide aan de Hogeschool Nijmegen de opleiding culturele en maatschappelijke vor ming, recreatie en toerisme. Carolien den Braber uit Stavenisse en Marlies Menheere uit Sint-An naland zijn aan het Zoomvlietcol- lege in Roosendaal geslaagd voor het examen ondernemen in de de tailhandel. Jan Kettelerij (erkend bloemsier- kunstenaar en leraar aan het Cal- vijncollege in Tholen) uit Tholen heeft aan de faculteit der kunsten en architectuur van de Hogeschool Rotterdam het diploma eerste graads handvaardigheid behaald. Deze Kettelerij behoort tot de eer ste studenten die deze nieuwe stu die afronden. Het is een zogenaam de 'kopstudie' voor bevoegde twee degraads docenten handvaardigheid en wordt gegeven door docenten beeldhouwen en educatieve oplei dingen van de kunstacademie. De scriptie die Kettelerij voor zijn eindexamen maakte, ging over de boom in de kunst. Aan bod komen: boomsymbolieken, de boom en het landschap in de schilderkunst, tuin en landschapsarchitectuur, kunst werken van hout en de relatie tus sen deze onderwerpen en het werk van Kettelerij zelf. Nog tot en met morgen, vrijdag, wordt er aan Kolk 50 en Blaak 10 een expositie ge houden van werk van de examinan- ten. Morgen worden in de St.Lau- renskerk in Rotterdam de diploma's uitgereikt. Van Kettelerij zijn drie werken opgenomen in de expositie aan Kolk 50. Het ene heet 'Oester- dam' en bestaat uit vier kwartronde trapeziumachtige vormen van beton die verwijzen naar dijken. De vier vormen dragen een plaat van roest vrij staal. Het tweede kunstwerk heeft geen titel en bestaat uit een wig van populiere hout en de kop van een meerpaal waardoor twee metalen staven zijn gestoken. Eén zijde is afgedekt met zink. Het der de object heet 'Verbinding' en is een schijf (40 centimeter grote dwarsdoorsnede) uit een larixboom en stammen van berken die met el kaar worden verbonden door gebo gen metalen staven. Het verwijst naar de verbindingswegen op de binnendijken van Tholen. Onder donkere wolken gaan de wandelaars op de vijf kilometer via de Veerhoekseweg weer terug naar de smalstad. De wandelavondvierdaagse van het evenmentencomité smalstad in Sint-Maartensdijk heeft de lij den van het slechte weer maar de stemming onder de wandelaars is goed. Maandagavond gingen bij een zwaarbewolkt hemel zo'n 175 deelnemers op pad. De meesten uitgerust met paraplu en in re genkleding. Dinsdagavond schre ven zich nog eens twintig mensen in bij het comité voor het kantoor van de streek VVV eiland Tholen aan dé Haven. Dat is bijna de helft minder dan vorig jaar. De meeste deelnemers kiezen voor de korte afstand: 164. Op de tien doen 31 wandelaars mee. Zo als gewoonlijk loopt korfbalver eniging Emergo met de grootste groep: 20 op de vijf en 2 op de tien kilometer. Het evenementen comité kwam maandagmiddag om vijf uur nog bijeen om te kij ken of de tocht wel doorgang zou vinden, gezien de slechte weers voorspellingen. Na een half uur werd besloten de vierdaagse ge woon door te laten gaan. Uit de reacties van de deelnemers blijkt dat het goed wandelweer is, ook al viel er maandagavond een spatje regen en is het niet warm. Maandagavond ging het richting Scherpenisse via het industrieter rein. De keren dat de wandelaars de Provincialeweg over moesten steken, zorgden vrijwilligers voor begeleiding. Dinsdag was het weer een stuk beter en gingen de wandelaars op de vijf kilometer via het natuurgebied De Pluim- pot naar de Oosterschelde en via de Kastelijnsweg terug naar de smalstad. De tien kilometer voer de de deelnemers naar Tüttelhoek en over het fietspad naar Goris- hoek. Woensdag ging het in noor delijk richting naar de Eerste Dijk (vijf kilometer) en verder naar de Tweede Dijk (tien kilo meter). Vandaag (donderdag) worden de deelnemers door mu ziekvereniging Euterpe opge wacht bij de voormalige kleuter school in de Radda Barnenstraat. Om acht uur beginnen de laatste meters achter de muziek door het dorp naar het eindpunt bij het VVV-kantoor. Bij de meisjes is het MDGO favo riet: maar liefst 16 mavo-gediplo meerden gaan verder in het middel baar dienstverlenings- en gezond heidszorgonderwijs. Bij de jongens trekt de techniek: li leerlingen gaan naar een m.t.s. Verder volgen er 8 een opleiding aan een mbo-ad- ministratie, 5 gaan er naar een ha vo, 1 naar het Groencollege en 1 geslaagde gaat naar de bakkers m.t.s. Twee mavo-gediplomeerden combineren werken met leren en vier werpen zich voluit op de ar beidsmarkt. In februari zag het er nog niet naar uit, dat de Thoolse mavo met een 100% score uit de bus zou komen. "Het ging toen niet zo goed. Er waren zorgen", zei plaatsvervangend algemeen direc teur C. Giljam. Vestigingsdirecteur G.R.J. van Heukelom had de 48 leerlingen flink gestimuleerd door er zelfs zijn baan aan te verbinden. "Als er teveel zakken, dan neem ik ontslag, had hij erbij gezegd. Ge lukkig dat jullie ervoor gezorgd hebben, dat hij mag blijven", zei Giljam. De balans opmakend van vier jaar mavo vroeg hij zich af, wat de vruchten zijn van ruim 300 lessen godsdienst en 800 Bijbelle zingen. "Hoeveel is er niet gezaaid, hoeveel is er niet gemest rond jullie levensboom. Ik hoop dat het wortel heeft geschoten en dat jullie de Heere zullen dienen. Want met dit mavo-diploma kun je wel door het leven, maar niet uit het leven. Je kunt dus kennis en vaardigheden hebben opgedaan, de gelijkenis van de zaaier uit Marcus 4 houdt ons voor, dat er vruchten nodig zijn. En of die er zijn, dat moet iedereen persoonlijk beantwoorden. Ik wens jullie van harte een gezegend leven toe", zo besloot Giljam. In dit verband noemde Van Heuke lom het anno 1997 opmerkelijk, dat er tijdens de afscheidsavond door de leerlingen spontaan psalmen en geestelijke liederen werden aange heven. "Dat is om nooit te verge ten." Ten aanzien van de zorgen in februari merkte hij op, dat er toen een groot aantal gedemotiveerden was. "Een leraar schreef de slechte resultaten toe aan de basisvorming, maar in een hele kleine tijd hebben jullie bewezen, dat het wel ging." Naast hun diploma kregen de leer lingen twee boekjes: over de Chris- tenreis en een over de Christinne- reis. Daarnaast was er voor ieder een een getuigschrift godsdienst en handenarbeid en - op drie jongens van 'de oude hap' na - voor het eerst een getuigschrift basisvor ming. Namens de ouders van de geslaag den sprak dhr. G.J. Harmsen uit Scherpenisse een dankwoord. Hij had vroeger ooit een bevlieging om leraar wiskunde te worden, maar het werd een carrière in de bankwe reld. "Ik heb respect voor u", zei Harmsen tegen de leraren, "want u krijgt wat naar u toe! Zelfs tot om koping met palmpjes toe. Daarom dank voor alle zorg en motivatie. Overigens, ik dacht dat er op de mavo alleen onderwijs gegeven werd. maar ze zorgen hier ook nog voor verkering", grapte Harmsen. Het opgeknapte interieur van de Oud-Gereformeerde Gemeente met kerkmeester G.C. Noorthoek (links) en koster C. Hoek. Scherpenisse stuk grond van A.J.S. de Groot aan de Achterstraat 17 kopen. Na sloop van de panden die erop staan, zal de grond worden uitgegeven voor wo ningbouw. De gemeenteraad beslist maandag over het voorstel. De collecte voor de maag-, lever-, darmstichting heeft ƒ627,90 opge bracht. Eén op de zeven Nederlan ders heeft klachten aan maag, lever of darmen. Met de opbrengst van de collecte wordt onderzoek, hulp en informatie gesteund. Gevers en collectanten hartelijk bedankt. Maandag 7 juli hoopt de zending oud papier op te halen vanaf half 7. De kerkenraad van de Oud Gerefor meerde Gemeente in Nederland heeft een beroep uitgebracht op kandidaat H. Molendijk uit Nieuw- Beijerland. Molendijk stelde zich onlangs beroepbaar en ontving tot nu toe beroepen uit dertien gemeen ten waaronder ook die uit Stavenis se. Op een bouwterrein is maandag de wagen van een 44-jarige man uit Sprang-Capelle beschadigd. Een 32- jarige inwoner reed met zijn auto van het terrein af, maar nam de bocht te krap waardoor hij tegen het voertuig van de Sprang-Capellenaar reed. In het bestemmingsplan Kom ten oosten van de Langeweg is bouw grond gepland voor 38 woningen. Daarvan kunnen 22 kavels direct worden uitgegeven. Het college van b. en w. wil de prijs voor deze grond vaststellen op 150 gulden per vierkante meter, exclusief btw. Maandag beslist de gemeenteraad hierover. Voor het bouwrijp maken van het bestemmingsplan was 450.000 gulden opgenomen in de begroting 1997, maar het college van b. en w. wil dat verhogen met 350.000 gulden. Ook hierover zal de raad maandag een oordeel vel len. Poortvliet Advertentie I.M. Sint- Philipsland Het Calvijncollege ziet 48 geslaagden vertrekken, maar er komen maar liefst 113 nieuwe leerlingen naar de Zoekweg in Tholen. Diverse tweede klassers gaan echter na twee jaar basisvorming naar de huis houdschool of l.t.s. in Krabbendijke of naar havo/vwo in Goes. Uitein delijk groeit de Thoolse vestiging van het Calvijncollege dan met 15 jongens en meisjes tot 315 leerlingen. De huisvesting laat te wensen over. Er zijn al twee semi-permanente lo kalen, waardoor niet alleen het plein kleiner is geworden, maar met name in de winter is het daar geen pretje om te werken. De lessen handvaardigheid, tekenen en scheikunde, waarbij speciaal materiaal nodig is, worden steeds moeilijker met het groeiende leer lingenaantal. "We zitten tjokvol. Drie jaar geleden zijn we gefuseerd en sindsdien zitten we steeds boven de verwachtingen", zegt vesti gingsdirecteur G.R.J. van Heuke lom. "De hele breedte van de gerefor meerde gezindte is terug op onze school. Niet alleen van Tholen en St. Philipsland, maar ook uit Hal steren en Bergen op Zoom krijgen we leerlingen van de Gereformeer de Kerk Vrijgemaakt. De prognoses tot het jaar 2000 wijzen op een school van tussen de 350 en 360 leerlingen. Bij de gemeente ligt er al een ver zoek voor uitbreiding van de huis vesting. Behalve gebrek aan loka len, is er stafruimte tekort, de aula is te klein, evenals de bibliotheek en de mediatheek. De gemeen schapsruimte is voor kerstvieringen e.d. te krap en dat is niet plezierig, want zoiets is toch een centrale fac tor in je school. Daarnaast heb je bij de financiering nadelen van de groei omdat het gro tere aantal leerlingen pas achteraf doorwerkt in de vergoedingen." Een verheugend punt noemde Van Heukelom het invullen van twee al langer bestaande vacatures. Dhr. J. Ringelberg uit Zierikzee - eigen kweek - is na geslaagd te zijn aan de academie voor lichamelijke opvoeding in Den Haag aangetrok ken als gymleraar in Tholen. De uit Zoetermeer afkomstige me vr. Roggeveen, die in St. Philips land gaat wonen, is voor veertien uren aangesteld als lerares verzor ging- Tót nu toe namen collega's uit Krabbendijke die vacatures waar. Het Calvijncollege in Tholen zit nu alleen nog te springen om een le raar muziek voor twee uren per week. Na de twee jaar basisvorming tellen mavo 3 en mavo 4 elk twee klassen. Boerenerf. Dit weekeinde is de landelijke campagne 'Maak je erf goed' van start gegaan. Eigenaren van boerderijen kunnen in de zo mermaanden meedingen naar de trofee voor het mooiste boerenerf in elke provincie. De inschrijfformu lieren worden verspreid via het blad Oogst en zijn ook verkrijgbaar bij de stichting landschapsbeheer Zee land in Goes. Doel van de campag ne is te laten zien dat een modern bedrijf goed samen kan gaan met een waardevol, mooi erf. Op 4 en 5 oktober worden er 'open boerenerf- dagen' gehouden. De geslaagden mogen dan nog maar 15, 16 of 17 jaar zijn, ze zit ten heel dichtbij de 18-jarige leef tijd van de volwassenheid, had Gil jam eerder opgemerkt. En ook in de toespraak van leraar C.H.P. Dick- hout, mentor mavo 4, klonken er diverse geluiden van opbloeiende liefdes door. Harmsen zei heel dankbaar te zijn, dat de 48 leerlin gen allemaal gespaard waren en dat ze zulke resultaten boekten. "Blijf ook in je verdere leven, zoals Mo- zes, afhankelijk van je God." Daar naast had Harmsen nog een advies voor de bromfietsers: "Altijd helm op en bandje dicht!" Namens de ouders overhandigde hij vestigings directeur Van Heukelom bloemen en een gebakschaal in de vorm van een vis, het ichtussymbool, wijzend op Christus. Ichtuscollege vond Harmsen wel een betere naam voor de school dan Calvijn omdat diens boeken voor de leerlingen nogal omvangrijk en pittig zijn. Bert de Ruiter uit St. Annaland be dankte de leraren in dichtvorm en met zijn mede-geslaagden zong hij ze ook toe. Verder nam hij ze via dia's op de korrel. Jan den Ouden uit St. Philipsland had nog een spe ciaal woord voor 'de Thoolse gene raal van de taal', leraar Dickhout, die gerookte paling cadeau kreeg. Op zijn beurt liet de mentor in dichtvorm een 'afscheid met spijt' horen, gelardeerd met karakter schetsen van diverse geslaagden. Ondanks alle ondeugden, kwam het met iedereen goed. "We raakten opgewonden toen we jullie cijfers zagen", aldus Dickhout. Ds. D.J. van Eckeveld uit St. Phi lipsland, voorzitter van de bestuurs commissie Tholen, sprak een slot woord. Hij vond eigenlijk, dat de leerlingen in zijn plaats achter de microfoon moesten staan. "Om Hem te danken voor alle zegenin gen, want jullie zijn erg bevoor recht boven anderen in deze we reld. Vooral de meisjes, want in Is lamitische landen krijgen die bijna geen onderwijs. Met je mavo-diplo ma voel je je nu rijk, maar zoek het niet alleen in deze wereld. Zoek net als de jonge koning Josia uit 2 Kro nieken 34 vroeg naar God. Ver wacht het ook in je verdere leven van Hem, dan ben je volkomen rijk", aldus de voorzitter. Met het zingen van Psalm 119:5 'Waarmee zal de jongeling zijn pad, door ijdelheen omsingeld, rein bewaren?' werd de diploma-uitrei king vrijdagavond besloten. De Gereformeerde kerk houdt op zaterdag 20 september een bazar en rommelmarkt. Daarvoor zal men op 6 september met een kar door het dorp rijden om spullen op te halen. Wanneer men dan geen spullen in kan leveren of wanneer men ze niet zo lang kan bewaren, kan men con tact opnemen met mevr. N. Cop- poolse tel. 612924 of mevr. A. Nee- Ie tel. 672547. De spullen worden dan opgehaald. Het college van b. en w. wil een Het bestuur van basisschool Het Kompas heeft bij de gemeente ge vraagd om een vergoeding voor het herstellen van een fietsenberging. De berging werd door vandalen vernield. Reparatie kost 525 gul den. B. en w. stellen de gemeente raad voor het geld beschikbaar te stellen. De raad beslist maandag. De collectie voor de maag-, lever en darmstichting heeft 609,- opge bracht. Gevers en collectanten har telijk bedankt. De kerkdiensten hebben ondanks de ingrijpende opknapbeurt steeds doorgang kunnen vinden. Dankzij de opbrengsten uit de collecten, gif ten en steun van het bedrijfsleven (hetzij financieel of materieel) is de renovatie mogelijk geworden. Bin nen ruikt het nu nog naar verse lak en verf. Het interieur is van boven tot onder onder handen genomen: de plafonds zijn opnieuw crème kleurig gespoten, de bollampen zijn vervangen door acht koperen kroonluchters, de gordijnen zijn vernieuwd, de lambrizering is ver nieuwd met eikenfineer en de oude banken zijn vervangen door nieuwe eiken exemplaren. De preekstoel heeft een nieuwe eikenimitatie ge kregen, de elektriciteitsleidingen zijn vervangen, het stuk houten vloer is verwijderd en op dezelfde hoogte gebracht met de rest van de vloer die opnieuw in de beton is ge zet en van een zogenaamd grintta- pijt is voorzien. De hal is vergroot en heeft een nieuwe trap gekregen. Ook de fronten van de galerijen zijn geverfd. En de ijzeren pilaren ogen als stenen kolommen nu ze door de schilders van een marmer structuur zijn voorzien. De voorbe reiding van de operatie begon op 10 maart. Een bouwcommissie van zes man begeleidde het werk. „Veel is door de eigen leden verricht," zegt kerkmeester G.C. Noorthoek, „er was een kern van acht tot tien n in. En er is altijd gekerkt. Dan moesten wel steeds de stoelen erin gezet worden en er weer uitgehaald wor den voor het volgende karwei." Volgens de kerkmeester is alles vol gens schema verlopen. „Op 16 juni is de vloer gestort, op maandag 23 juni kwamen de banken en donder dag 26 juni hebben we schoonge maakt voor de open dagen op vrij dag en zaterdag." De kosten zijn volgens Noorthoek binnen de perken gebleven. Vrij dagavond was het heel druk. Ook zaterdagochtend kwamen er bezoe kers waaronder ook oud inwoners van het dorp. De oude banken zijn naar Hongarije gebracht. tiemogelijkheden in het Scheldecol- lege. "Voor onze repetities en de lessen van de muziekschool moet er dan drie avonden per week een con cierge komen opdraven. Verder is er geen berging, zodat we alle spullen moeten meenemen. Zo'n hoge ruimte vergt ook veel aan stookkos ten. En ondanks de soepele regeling die werd voorgesteld, zouden we totaal voor een zeer hoge huur ko men te zitten." Daarmee was het Scheldecollege voor Euterpe van de baan, evenals de huidige oefenruimte. "We wachten nu gewoon op een goed idee", zegt Steketee. Daarmee lijkt een oplossing in zicht voor de dreigende onteigeningspro cedure van het schildersbedrijf, dat de gemeente danig in de weg zit bij het ontwikkelen van de uitbrei dingsplannen. "Je kunt best wat moois bouwen aan de Radda Bar nenstraat, maar we gaan niet over één nacht ijs", aldus Hage. "Er zit veel aan vast en nogmaals: ik zit er niet op te wachten. We blijven lie ver waar we zitten, maar gezien de plannen van de gemeente trekken we misschien op den duur toch aan het kortste eind. Daarom denken we over de Radda Barnenstraat." Ook dat perceel is echter nog niet snel beschikbaar, want de vereni gingen en clubs die de voormalige kleuterschool nu gebruiken, hebben nog geen zicht op vervangende ruimte. Muziekvereniging Euterpe onderzoekt of nieuwbouw van een repetitielokaal tot de mogelijkheden behoort. Huur van de kantine van het Scheldecollege bleek veel te duur en overname van de voormali ge kleuterschool aan de Radda Bar nenstraat is helemaal van de baan. Het gebouw is veel te slecht. Bijna tien verenigingen en clubjes maken nu nog dankbaar gebruik van de oude kleuterschool, maar na technisch onderzoek blijkt het ge bouw zo slecht te zijn, dat sloop het enige alternatief is. De grond is schilder Hage aangeboden, maar als die niet wil, kan er een ander be drijf of kantoor komen, maar ook woningbouw is mogelijk. De Radda Barnenstraat is eventueel ook ge schikt als halteplaats voor de bus, die dan niet meer door de smalle Kaaistraat hoeft te rijden. Euterpe-voorzitter M.P. Steketee zegt dat er op voorstel van de ge meente goed gekeken is naar repeti- In de plannen voor uitbreiding van Haestinge zit namelijk ook geen schot. "Er is een heel jofel plan ge weest, maar dat was veel te duur. Er moet in afgeslankte vorm iets ko men, hoewel dat wel ten koste zal gaan van een deel van het oefen- veld. Via een slurf zou die uitbrei ding met het hoofdgebouw verbon den moeten worden. Wanneer je echter in de ene zaal een lezing hebt en in de andere zaal repeteert Euterpe, dan kun je hinder van el kaar hebben. Daarom is één van on ze leden die calculator is bij een bouwbedrijf, aan het rekenen ge gaan voor een zeer. bescheiden nieuwbouwplan. We denken aan systeembouw, waarbij we dan wil len combineren met andere vereni gingen. Maar dan nog zullen we een beroep op de gemeente moeten doen om ons grond te geven, want zonder financiële steun kan het niet", aldus de Euterpe-voorzitter, die verwacht dat er in september duidelijkheid is over de calculaties.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 3