Turnleidster trouwt in Tholen Plaatselijk nieuws VISSER Slijterij Sturris Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager is GESLOTEN DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 3 juli 1997 Expositie handwerk Karaoke-wedstrijd HEINEKEN THUISTAP Tel. 0166-602237 Grond Luchtenburg en Langeweg verkocht Uitbreiding Eben-Haëzer Bruidsbeurs in Meulvliet J. van Vossen wint MAC-rit Voetbaloverlast Zanguurtje Veste op kamp Fancy-fair Concordia Foute kozijnen Die Heenetrecht op schoolreis Botsing Hiksedijk Musical St. Anthonius Vijf mille voor speeltuin Woensdag zomermarkt Gourmet vrouwenbond Die Heenetrecht op kamp Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland c. Slager, St. Annaland Rommelmarkt N.H.-Kerk Roerig weekendje Smash sluit af Kleuterdag afgelast Uitbreiding Casem- brootschool duurder Beroepen Drempel Veerweg voldoet Kat vergiftigd 1 F Botsing in Zierikzee Fancy-fair Hummeltje Grond Nijverheidsweg gekocht De Muije breidt uit D.J.J. Panis Tholen Het comité Tholen Stad Actief or ganiseert van 15 tot en met 19 juli zijn jaarlijkse tentoonstelling in de Gasthuiskapel aan de Kerkstraat. Thema is deze keer 'bijzondere handwerktechnieken'. Allerlei handwerkvormen zoals quilten, hardanger, borduurwerk en kaarten van stro zijn te zien. Thoolse dames (waaronder mevr. G. Hoogedeure die les geeft in handwerken) expo seren hun werkstukken. Er zijn da gelijks ook demonstraties van hand werktechnieken te zien. De exposi tie is van dinsdag 15 tot en met donderdag 17 juli te bezoeken van half drie tot vijf uur, vrijdag 18 juli van half drie tot acht uur en zater dag 19 juli van tien tot vier uur. Donderdag 10 juli. wordt in bar The Limit aan de Markt voor de tweede keer een voorronde gehouden van de Karaoke Megatour. Iedereen kan bij The Limit een inschrijfformulier halen of zich op de avond zelf aan melden. De winnaar van de plaatse lijke finale mag een cd opnemen in een geluidsstudio te Heiloo. De winnaars gaan door naar de halve finale en in januari volgend jaar wordt de landelijke finale gehouden in partycentrum De Leere Lampe te Raalte. Nederlandse artiesten ver zorgen daar de jurering en er zal ook een bekende artiest optreden. De hoofdprijs is een reis naar Cur acao, de tweede prijs een reis naar Mallorca en degene die op de derde plaats eindigt, mag een lang week einde naar Euro Disney in Parijs. In totaal wordt er in zo'n 200 horeca gelegenheden een voorronde ge houden. Huur de nieuwe Alleen bij voor heel het eiland Tholen Advertentie I.M. Het college van b. en w. wil 7,4 hectare grond aankopen langs de Luchtenburgseweg. De grond is ei gendom van L. Sieling die aan deze weg woont. B. en w. willen de grond kopen 'ter veiligstelling van de bouwgrond voorraad' en noemen het een 'strategische aankoop'. De commissie onroerende zaken heeft positief advies gegeven. Het dagelijks bestuur van de ge meente wil tevens ruim 6 hectare grond aan de Langeweg kopen van M.C. Friderichs uit Sint-Annaland. Dit om het industrieterrein Welge legen te kunnen uitbreiden. Aan de Energieweg op datzelfde in dustrieterrein willen de Bergse be drijven Devotra (export van techni sche goederen naar ontwikkelings landen) en bouwbedrijf Machielsen samen 2500 vierkante meter grond pachten. De bedrijven zullen in één pand ondergebracht worden. Devo tra werkt vooral in projecten die ge financierd worden door onder meer de Wereldbank, de EG en de Ver enigde Naties. Ook zal het bedrijf een begin maken met het leveren van technische producten aan be drijven in de regio. Er werken vijf mensen bij Devotra. Bouwbedrijf Machielsen is een eenmanszaak voor utiliteitsbouw en de fabricage en verkoop van (kunststof) kozijnen en deuren. De pachtprijs van de grond is 48,75 per vierkante meter, exclusief btw. De gemeenteraad be slist maandag over deze voorstellen van b. en w. Als het aan het college van b. en w. ligt, wordt de basisschool op Gere formeerde grondslag Eben-Haëzer uitgebreid. Door de forse groei van het aantal leerlingen zit de school al jaren te krap in haar jasje. Mede daarom heeft de Eben-Haëzer al twee lokalen in gebruik van de openbare buurman Ter Tolne die juis( een daling van het leerlingen aantal heeft doorgemaakt. Toch is er nog steeds ruimtegebrek. Het mi nisterie van onderwijs gaf toestem ming om een negende groep in te voeren. Daardoor zou de Eben- Haëzer een school met elf lokalen worden. Daarvoor staat een norm van 1350 vierkante meter. De totale uitbreiding die het schoolbestuur wil plegen kost 535.000 gulden. De gemeente is sinds begin dit jaar ver antwoordelijk voor de huisvesting van scholen en zal daarom de uit breiding moeten betalen. In de in vesteringsplanning voor dit jaar en de begroting van 1998 is al een be drag van 380.000 gulden opgeno men. B. en w. willen 425.000 gul den bijdragen. Het resterende be drag van 45.000 gulden wordt uit de pot onvoorzien betaald. De rest - 110.000 gulden - is bèdoeld voor extra ruimte en die zal het school bestuur dus zelf op moeten hoesten. De commissie welzijn en onderwijs heeft positief geadviseerd over het plan en b. en w. stellen de gemeen teraad voor om de 425.000 gulden krediet beschikbaar te stellen. Maandag beslist de raad over het voorstel. Het evenementencomité Step is van plan om zaterdag 15 november tus sen twaalf en acht uur een bruids beurs te organiseren in Meulvliet. Daarvoor treedt op 15 september het Bruinisser visserskoor op met medewerking van de fanfare uit Oosterland. En op 13 december staat de tweede kerstmarkt van Step op het programma. J. van Vossen heeft zaterdag met slechts vier strafpunten de puzzel en oriëntatierit van de motor- en au tomobielclub Tholen gewonnen in de A-klasse. De uitslagen waren in die categorie: 1 J. van Vossen 4 strafpunten; 2 J. Huige, C. de Jonge en N. de Kok 32 p; 5 J. Hage en J. Overbeeke 122 p; 7 I. de Graaf 123 p; 8 J. Hage jr. 130 p. Klasse B: 1 J. Lensen 93 p; 2 H. Jansen 243 p; 3 G. Fase 273 p. De gemeente gaat maatregelen ne men om een einde te maken aan de overlast van voetballende jeugd op het speelterrein aan de Zoutzieders- dreef. Al geruimte tijd krijgt de ge meente en de woningbouwstichting Beter Wonen hierover klachten. De maatregelen om het voetballen (bij na) onmogelijk te maken kosten 15.500 gulden. Omwonenden en de commissie welzijn en onderwijs hebben ingestemd met de plannen. De gemeenteraad beslist maandag over het beschikbaar stellen van het krediet. In de Nederlandse Hervormde kerk wordt donderdag 10 juli een zomer- avond-zanguurtje gehouden. Mede werking aan deze bijeenkomst wordt verleend door Hervormde ge mengde zangvereniging Immanuel. Het zanguur begint om half acht en na afloop kan men een kopje koffie drinken en de kerk bezichtigen. De leerlingen van De Veste gingen dit jaar op schoolkamp naar kamp huis De Brink in Herentals. De groep vertrok in de stromende re gen, maar na aankomst klaarde het weer snel op zodat alle geplande activiteiten door konden gaan. Al leen het zwemmen werd niet bij de Lilse Bergen, maar in een overdekt zwembad gedaan. Het kamp stond in het teken van de riddertijd. Dat thema was van tevoren ook al in een project aan de orde geweest. Op het programma stonden onder andere een middeleeuwse mode show, levend stratego en een bonte avond in het teken van de riddertijd waarbij elke groep zijn eigen in breng had. Na afloop van de bonte avond was er een discofeest dat werd afgesloten rondom een kamp vuur. Voor de schoolverlaters was er een extra nachtspel opgezet met een zoektocht door het bos naar een ontvoerde jonkvrouwe. De ontmoe tingen in het donker met de zwarte ridder, de draak en het spook van het kasteel, maakten de tocht erg avontuurlijk. Het was een vermoei end kamp en woensdag op de te rugweg lagen er dan ook al ver schillende leerlingen te slapen in de auto's. De Burcht ging vrijdag op school reis naar het autotron in Rosmalen. Om half negen kwam iedereen op school aan en een kwartier later reed men naar Rosmalen waar de groep om tien uur arriveerde. Ieder een zou op zijn eigen houtje het park verkennen. Er was veel te doen zoals karten, waterfietsen, met een treintje rijden, je rijbewijs ha len, old-timers bekijken en in een draaimolen rondzwieren. Om één uur werd een uitgebreide brood maaltijd genuttigd. Na het eten kre gen de leerlingen een rondleiding in het museum waarbij ze in de mees te oude auto's mochten gaan zitten. Om zes uur arriveerde het gezel schap weer in Tholen. Muziekvereniging Concordia orga niseert zaterdag een fancy-fair in haar repetitielokaal aan de Oude- landsepoort. Iedereen kan van half twee tot half vijf allerlei spelletjes doen waarmee diverse prijzen te winnen zijn. Om vier uur is er de prijsuitreiking van de kleurwed- strijd. Vanwege constructiefouten moeten er zeven kozijn in het gebouw van basisschool De Regenboog worden vervangen. B. en w. stellen voor om het benodigde bedrag van 84.765 gulden beschikbaar te stellen. De gemeenteraad beslist maandag. De kinderen uit de groepen 3 tot en met 6 van de Die Heenetrecht- school zijn dinsdag op schoolreis geweest naar het attractiepark Duinrell in Wassenaar. De leerlin gen moesten al vroeg op school zijn, want om acht uur reed de bus weg. Na een vlotte reis arriveerde de groep bij het attractiepark. Nadat er eerst wat gedronken was, ver spreidden de kinderen zich over het terrein. De oudere jeugd vermaakte zich vooral met de spectaculaire at tracties zoals de Aqua Shute, Cycle Monorail, Airwalk, het hoge kik kerrad, Aqua Swing en de Splash. De jongsten deden het wat rustiger aan met een bezoek aan Wonder land, een ritje met de minitrein en een tochtje in de botsbootjes. Voor al de grote speeltuin viel in de smaak. Ook werden er natuurlijk de nodige souvenirs gekocht. Veel kij ken en vragen hoorde allemaal bij de bezoeken aan de vele winkeltjes. Op de terugweg werden in de bus de zangkwaliteiten van de kinderen op de proef gesteld. De chauffeur vond dat de leerlingen het mooist konden zingen van heel Nederland. Rond kwart over vijf stapten de kinderen weer uit bij school. Op de Hiksedijk raakten twee au to's maandagavond beschadigd bij een aanrijding. Een 26-jarige auto mobilist reed over de Hiksedijk, terwijl hem van de andere kant een 56-jarige automobilist tegemoet kwam. Ze gaven elkaar niet genoeg ruimte om te passeren en reden met de zijkanten tegen elkaar aan. Er ontstond alleen materiële schade. De leerlingen uit de groepen 7 en 8 van de St.Anthoniusschoo! voeren morgen, vrijdag, de jaarlijkse musi cal op. In de Vossenkuil is er 's middags een generale repetitie waarvoor de leden van de Anbo en gasten van de Zonnebloem zijn uit genodigd. 's Avonds volgt dan de uitvoering voor familie en vrien den. De opbrengst van de kaartver koop is bestemd voor het Foster Pa- rentsplan. Kaarten zijn bij de St.Anthoniusschool te koop. De musical die de kinderen op gaan voeren gaat over het rare koninkrijk Hier waar erg veel geld over de balk wordt gegooid. Speeltuin De Vossetuin krijgt van de provincie 5000 gulden subsidie op de aanschaf van een speeltoestel voor kinderen met een handicap. De voorziening is goedgekeurd door de Zeeuwse stichting voor ge handicaptenbeleid. Op de subsidie kreeg de speeltuinvereniging eerder al een voorschot van 4000 gulden. De protestants-christelijke basis school de Ark houdt woensdag 9 juli van zeven uur tot half negen 's avonds een zomermarkt. De op brengst van de spelletjes en de te verkopen artikelen is voor het pro ject 'city of hope' in Roemenië, waarvoor de ouders Zwijnenburg en Pieper zich met name inzetten. De algemene vrouwenbond (AVB) hield dinsdagavond een gourmet- en steengrilavond in de Vossenkuil. Vijftien mensen deden hieraan mee. Beheerders Sjaak en Toos Istha van het dorpshuis werden met een bloe metje bedankt voor hun goede zor gen in het afgelopen seizoen. Er werd ook nog een verloting gehou den waarbij vrijwel iedereen prijs had. Geïnteresseerden voor het lid maatschap van de AVB kunnen contact opnemen met Betsie Vaders tel. 672934. Vanaf september be ginnen de maandelijkse bijeenkom sten weer. De leerlingen van de groepen 7 en 8 van de Die Heenetrechtschool gingen woensdag al fietsend op weg naar Hoeven voor het jaarlijkse Schoolkamp. Via Steenbergen ging de rit naar Kruisland waar gepau zeerd werd. Dhr. Koch gaf de kin deren daarbij een limonadeglas ca deau. Na nog een klein uurtje fiet sen bereikte de goedgemutste groep de Koekenshoeve in Hoeven. Na het inrichten van de slaapzalen wer- Donderdag, vrijdag en zaterdag 3, 4 en 5 juli MAGERE HAMLAPPEN 1 kg11,95 SCHNITZEL 100 gram1,80 NASIVLEES 500 gram5,00 GRILLHAM 100 gram2,60 B0ERENSNIJW0RST 100 gram1,60 RUNDERROLLADE 100 gram2,50 10 FRIKADELLEN 4,50 ZOMERSALADE 150 gram1,75 Maandag, dinsdag en woensdag 7, 8 en 9 juli RUNDERGEHAKT 1 kgƒ10,50 RIBLAPPEN 1 kgƒ15,00 VET SPEK 1 kg6,50 SPEKJES 200 gram1,25 Advertentie I.M. den de boterhammen verorberd en het kamp werd traditioneel geopend met een partijtje slagbal. Later werd het drinkwaterproductiebe drijf Seppe in Bosschenhoofd be zocht. Aan de hand van een grappi ge film en een rondleiding kregen de kinderen een goede indruk van wat er bij komt kijken voordat het water thuis uit de kraan stroomt, 's Avonds - na veel friet - speelden de kinderen een quiz. Vanwege de re gen moest men uitwijken naar bin nen, maar later klaarde het weer wat op en de geplande speurtocht door het bos kon doorgaan. Op de ze tocht moesten de kinderen een paar rauwe eieren meedragen. De volgende morgen werden de mees ter en de kinderen gewekt met het Engelse volkslied. De twee begelei dende moeders hadden namelijk hun trompet en schuiftrombone meegenomen. Na het ontbijt (met een gebakken ei) bezochten de leer lingen de basiliek van Oudenbosch en 's middags stond er ontspanning in Bosbad Hoeven op het program ma. De honger werd 's avonds bij een barbecue gestild. Op de bonte avond voerden de kinderen een voordracht, sketch of muziekstuk op. Sisteract, The Spicegirls, een modeshow en muziek met electri- sche jjitaar en trommels waren hoogtepunten. Aan het einde gaf Marina Geuze alle kinderen een pennenset. Zij stopt na vele jaren als begeleidster van de kampen. De avond werd afgesloten met een dansfeest. Vrijdag stond in het te ken van de thuisreis. Na het ontbijt pakten de kinderen in en werden er in Hoeven nog wat souvenirs ge kocht waarna de terugreis werd aanvaard. Moe maar voldaan arri veerde de groep om kwart voor vier weer bij school. De Nederlandse Hervormde Kerk organiseert zaterdag 12 juli haar jaarlijkse rommelmarkt ten bate van het onderhoud van de kerkelijke ge bouwen. Het publiek kan van negen tot twee uur terecht op het terrein aan de Veerstraat 22 om iets van zijn gading uit te zoeken tussen alle spullen die bijeengebracht zijn. Morgen, vrijdag, en 11 juli kan men nog spullen afgeven tussen vijf en zes uur. Sint- Anrialand Het afgelopen weekeinde verliep niet overal even rustig. In een nood gebouw (mobiel kantoor) van de land- en tuinbouwveiling aan de Veilingweg werd ingebroken. Van uit het kantoortje zijn diverse elec- trische apparaten meegenomen met een waarde van zo'n 800 gulden. De politie vraagt eventuele getui gen contact op te nemen met het politiebureau. Onverlaten hebben zaterdagnacht een vuilniscontainer bij garage Dekker in brand gesto ken. Het brandje, waarbij veel rook vrij kwam, werd snel geblust door de brandweer. Verder kwam een 28- jarige inwoner er zondagmorgen achter dat vandalen in de voorgaan de avond of nacht de antenne van zijn auto hadden gemolesteerd. De man had zijn auto zaterdagavond om vijf uur in de Kloosterstraat ge parkeerd. Verder zou bij een vechtpartij een inwoner dusdanige klappen hebben opgelopen dat hij daarbij enkele tanden verloor. De politie zegt van het incident echter niets af te weten. Tafeltennisvereniging Smash '76 heeft het seizoen afgesloten met een sport- en spelmiddag en een barbecue-avond. Om kwart over één kwamen veertig leden naar sportzaal De Wellevaete. Deze keer niet om te tafeltenissen, maar om de voetballen en te hockeyen. De fanatieke deelnemers lieten menig zweetdruppeltje vloeien onder de waakzame ogen van scheidsrech ters Ad van 't Hof en David van Driel. 's Avonds, vanaf zeven uur, was er een barbecue voor alle leden én introducés. Zestig mensen maak ten hiervan gebruik en deden zich tegoed aan vlees, friet en salades. Er werd bingo gespeeld en Kees van Poortvliet maakte namens de activiteitencommissie de winnaars van de spelmiddag bekend. Voorzit ter Kees Vroegop zette het tweede jeugdteam nogmaals in de bloeme tjes vanwege het behalen van het kampioenschap. Wedstrijdsecretaris Chris Hage reikte de percentagetro fee (meeste gewonnen partijen) uit aan Christian van 't Hof. Hage kreeg zelf een attentie van de voor zitter omdat hij de meeste kaarten had verkocht voor de actie clubkas. Het officiële deel van de avond werd afgesloten met de diploma uitreiking door Christian van 't Hof. Op 5 augustus begint het nieu we seizoen met een visavond, op 9 augustus staat Smash op de brade rie en eind augustus begint de com petitie weer. In verband met de slechte weers vooruitzichten besloot de gymnas tiekvereniging WIK de zaterdag morgen geplande kleuterdag op de ijsbaan aan de Hoenderweg uit te stellen. In verband met de komende zomervakantie is het bestuur van plan om in september een nieuwe poging te wagen. De uitbreiding van de De Casem- brootschool gaat de gemeente meer geld kosten dan was begroot. Om dat de bouw moet voldoen aan de energie prestatienorm moet er spe ciaal glas gebruikt worden en er moet meer geïsoleerd worden. Dat kost in totaal 10.000 gulden. Verder zijn er vanwege een zwaardere staalconstructie, langere funde ringspalen nodig die samen met de aanpassing van de constructie een extra kostenpost van 14.000 gulden opleveren. Tot slot heeft de school gevraagd om kunststof kozijnen in plaats van hout en om tegels in de gangen in plaats van marmoleum. Deze materialen zijn onderhouds arm. De aanschafprijs ligt echter wel 18.000 gulden hoger. In totaal 47.000 gulden. De School met de Bijbel is toe aan vervanging van een flink deel van de inventaris. Vijf schoolborden. 74 tafeltjes en stoelen voor de leerlin gen, een tafel en stoelen voor de personeelskamer en een zitje in de directiekamer. In totaal bedragen de kosten hiervan iets meer dan 32.000 gulden. De gemeenteraad beslist maandag over de voorstellen van b. en w. om het geld beschikbaar te stellen. Stavenisse De kerkenraad van de Oud Gerefor meerde Gemeente in Nederland heeft een beroep uitgebracht op kandidaat H. Molendijk te Nieuw- Beijerland. Molendijk, die zich on langs beroepbaar stelde, heeft al van dertien gemeenten een beroep gekregen waaronder ook die uit Sint-Philipsland. Ruim 60% van de 16 mensen die re ageerden, zijn tevreden tot zeer te vreden over de verkeersdrempel in de Veerweg. Volgens de toezegging in de raadscommissie openbare werken van februari 1996, vroegen b. en w. aan 20 bewoners naar hun ervaringen, maar 4 reageerden er niet. De ruim 30% van de mensen die niet tevreden was, droeg enkele suggesties aan. Zo wordt het paaltje bij de drempel - dat regelmatig ver wijderd wordt - vervangen door twee nieuwe paaltjes aan de oost kant van de Veerweg, ten noorden en ten zuiden van de drempel. Om de versmalling zichtbaar te handha ven, zullen in het talud grastegels gelegd worden. De reflectoren van de drempel zullen regelmatig een onderhoudsbeurt krijgen, waardoor die ook in het donker zichtbaar blijft. Het stuk Veerweg dat binnen de bebouwde kom ligt, heeft een lengte van circa 140 meter. Sint- Maartensdijk Een inwoonster heeft bij de politie aangifte gedaan van vergiftiging van haar kat. Onderzoek door de dierenarts bevestigde dat het dier door vergiftiging was gestorven, maar niet het is niet bekend welk middel hiervoor de oorzaak was. De kat werd mogelijk in de buurt Met bogen en rijst wachtten de kinderen van de turnvereniging het echtpaar op. Buiten regende het pijpenstelen, binnen rijstkorrels. Karin Deurloo en Robbert van de Sande kwamen er vrijdagmiddag mee in aanra king toen ze na de huwelijksvol trekking in het voormalige stad huis aan de Hoogstraat in Tholen de trouwzaal en het gebouw verlie ten. Zo'n dertig kinderen van turnvereniging Tholen (TVT) wachtten hun 21-jarige leidster Karin en haar echtgenoot met ver sierde bogen op in de hal van het monumentele gebouw, naar bin nen gejaagd door grote regendrup pels en een donderslag. Het mocht de pret niet drukken. De kinderen van de vereniging in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar (van de vier basisscholen in Tholen) hadden er vrij voor gekregen en stonden bui ten al keurig opgesteld toen een hevige regenbui losbarstte. Vlug gingen de kinderen naar binnen. In de ruime hal binnen was plaats genoeg. Robbert (23) en Karin wa ren verrast door zoveel belangstel ling van de jeugd. Nog meer door de rijstkorrels die op hen neer daalden. Het Thoolse stel werd door de vader van de bruidegom, A.G. van de Sande, in de echt ver bonden. Van de Sande is hoofd al gemeen bestuur en welzijn van de gemeente Tholen en ambtenaar van de burgerlijke stand. van de Anjerstraat, Rozestraat en Bloemenlaan vergiftigd. Een 23-jarige inwoonster was woensdagmorgen betrokken bij een ongeval op de Lange Blokweg te Zierikzee. De vrouw reed in haar auto over de Lange Blokweg en wilde linksaf een woonerf op rij den. Ze gaf richting aan en remde. Een 41-jarige automobiliste uit Kerkwerve zag dat te laat en kon niet meer op tijd remmen. Bij de botsing ontstond alleen materiële schade. Peuterspeelzaal 't Hummeltje houdt zaterdagmiddag een fancy-fair en rommelmarkt. Van twee tot vijf uur kan jong en oud er iets van zijn ga ding kopen en meedoen aan allerlei activiteiten. Er zijn ook prijzen te winnen en men kan wat eten of drinken terwijl men van live mu ziek geniet. B. en w. willen een stuk landbouw grond van 0,66 hectare aan de Nij verheidsweg kopen van de staat. Het stuk grond wordt gebruikt voor uitbreiding van het industrieterrein en wordt momenteel gepacht door M.J. en J.M. Suurland. Met hen is echter overeengekomen dat zij per 1 december de pacht beëindigen. Verder wil het college van b. en w. 1500 vierkante meter grond aan de Pluimpotweg in erfpacht geven aan de firma Bolier. Het straatmakers- bedrijf, dat naast dit stuk grond is gevestigd, wil uitbreiden. Tegelijk wil de gemeente 31 vierkante meter grond van Bolier kopen ten behoe ve van een toegang tot de nieuw te bouwen gemeentewerkplaats. De gemeenteraad beslist maandag over deze voorstellen van b. en w. Camping de Muije mag in principe van b. en w. uitbreiden. Eind 1994 diende eigenaar J. Bakker daarvoor al een plan in, maar het college eiste een betere onderbouwing om goed keuring te krijgen van de provincie. Daarop schakelde Bakker adviesbu reau RBOI in, die ook de gemeente op planologisch gebied bijstaat. Uit het ondernemingsplan blijkt, dat het voorzieningenniveau wordt vergroot en dat het aantal standplaatsen wordt uitgebreid. Deze kwaliteits verbetering zal in fasen plaatsvin den. De gemeenteraad moet dit ech ter eerst nog goedkeuren. B. en w. willen Bakker bij voorbaat wel te gemoet komen bij de artikel 19 pro cedure voor de geplande kinder boerderij en heemtuin die met rijks subsidie wordt aangelegd. De apotheek van huisarts te St. Maartensdijk van 21 juli t/m 11 aug. Medicijnen graag tijdig bij laten vullen. St. Maartensdijk, 18 juni 1997 Advertentie I.M. VERVOLG OP PAGINA 3 Predikbeurten Zondag 6 juli. THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 ds. Verboom, Bleskensgraaf. 18.30 u. ds. Geene, Katwijk aan Zee. do 3/7 16.30 u. ds. Van Dijk, huwe- lijksbev. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Van der Veer, Gouda. GEREF. KERK 10 u. dhr. Van Westen. 17 u. ds. Knoop. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van Dijk, Urk. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.D.) en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van Dijk. 18.30 u. ds. Tanis. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. pastor Wiertz, eucharistie viering. za 17.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebeds- en communie dienst. zo 9.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse. 18 u. ds. Mulder, Sommelsdijk. GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst. 14 u. ds. De Jongste, Tholen. GEREF GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Ginkel, Goes. 18 u. kand. Zorge, Ouderkerk a.d. IJssel. OUD GEREF GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 3/7 19.30 u. ds. Klok, Kinder dijk. wo 9/7 19.30 u. ds. v.d. Sleen, Scherpenisse. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei (H.A.). OUD GEREF. GEM. I K HUISARTSEN Zaterdag 5 en zondag. 6 juli. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortviet, tel. 612400. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 692400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP Roefs, Tholen, tel. 0166-603988. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): mevr. Timmers, tel. 604969. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u„ Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11 Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 0166-602507 en 0166- 653146; St. Philipsland 0167- 572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113- 249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en ge sprekspartner bij dementie, tel. 030-6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M'N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 3 t/m vrijdag 11 juli. donderdag 3 3.17-15.42 vrijdag 4 4.07 - 16.32 zaterdag 5 4.52 - 17.12 zondag 6 5.37 - 17.52 maandag 7 6.17 - 18.27 dinsdag 8 6.47 - 18.57 woensdag 9 7.22 - 19.27 donderdag 10 7.57 - 19.57 vrijdag 11 8.27 - 20.32 vr 4/7 20.42 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. De Groot, Bleskens graaf. 14.30 u. ds. Van Eckeveld, St.Phi lipsland. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Blankers, Montfoort. 18 u. ds. Den Hartog, St.Maartens dijk. GEREF. KERK 10 u. dhr. Smoute, Rhoon. 14.30 u. ds. Knoop, Nieuwerkerk. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.D.) en 17 u. ds. Van Ecke veld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. do 3/7 19.30 u. stud. Schipper. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds. Klok, Kinderdijk. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Meulen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 2