Waterschap kiest aanval met plan 2007 Speeltuin kaal na de sloop van 8 toestellen Meer werk bij Betho na uitbreiding montage Wegenschade door bouw stallen Excursie naar de Grevelingen Tholen wil acht banenpoolers aan werk helpen Donderdag 26 juni 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Alle dijken, wegen en waterlopen beheren Het waterschap Zeeuwse Eilanden wil de taken en het werkgebied fors uitbreiden. "Je daadkracht en maat schappelijke positie wordt sterker als je veel naar je toe- haalt", zei P. Visch, hoofd van de stafafdeling, maan dagavond in de Wellevaete te St. Annaland tijdens de vergadering van de gebiedscommissie Tholen en St.- Philipsland. Geen luchtfietserij Goedkoper Het is een vreemde gewaarwording voor de bestuurders van speeltuinvereniging Vrij en Blij in St. Annaland. Wat gedurende 37 jaar bij stukje en beetje met veel ge duld en doorzettingsvermogen is opgebouwd, wordt in een paar uren gesloopt. Het plaatselijke slopersbedrijf Jeroense ruimt met een kraan acht toestellen op die niet aan de nieuwe veiligheidsnormen voldoen. Achtste plaats voor vrijwilligers van brandweer St. Maartensdijk Gezworene Mol wordt geopereerd Watersporters royaal voor gehandicapten Inleveren Jeugdwerk niet coördineren vanachter bureau' De gemeente Tholen gaat bekijken of het mogelijk is acht werklozen aan een baan te helpen op de sociale werkplaats de Betho in Tholen. In de Slabbecoornpolder is meer personeel nodig nu de montage- en inpakafde- ling worden uitgebreid. Dat deelde wethouder I.C. Moerland gisterochtend (woensdag) mee op de algeme ne bestuursvergadering in Meulvliet in Tholen. 's Mid dags is er over het plan met de afdeling sociale zaken gesproken. Pak even uw zakboekje De klimraket, het oudste toestel van de 37-jarige speeltuinvereniging Vrij en Blij, viel ook ten prooi aan de nieuwe veiligheidsnormen. Penningmeester Simon van Vossen sjouwt met de afgedankte glijbaan. 'Waterschap waarheen?' staat er boven het masterplan 2007 dat het dagelijks bestuur heeft gepresen teerd, maar Visch gaf aan, dat de beleidsmakers van Zeeuwse Eilan den al precies weten waarheen ze willen: zoveel mogelijk dijken, we gen, fietspaden, zuiveringsinstalla ties en rioleringen in het buitenge bied beheren. "Met kostenbeheer sing valt er dan veel te bereiken", vertelde Visch. Hij maakte duide lijk, dat de huidige versnippering (het ene stuk weg is van het rijk, het andere van de provincie, het waterschap of de gemeente) de bur gers geld kost en dat sprak de ge biedscommissie aan. "Een hele goede zaak", vond Chr. Koopman uit St. Maartensdijk. Vooral de samenwerking met der den sprak hem aan. "Er worden bijvoorbeeld kabels aangelegd tus sen St. Maartensdijk en Stavenisse. Wanneer het waterschap dat zou doen, zou je tegelijk riolering in het buitengebied kunnen maken." Gezworene G.L.D. Gaakeer uit Oud-Vossemeer was het daarmee eens. "Daar kan winst in zitten, maar dan moet je je vingers wel achter al die diensten zien te krij gen." Gaakeer noemde het master plan 2007 geen luchtfietserij, maar een programma om het waterschap de komende tien jaar levensvatbaar en betaalbaar te houden. Mevr. A.F. van Nieuwenhuijzen-Nelemans uit Poortvliet achtte de toekomstschets economisch gezien belangrijk, maar ze constateerde, dat aanpak van grondwater, drinkwater en rio lering binnen de bebouwde kom men gemeden werden. Visch vond de drinkwatervoorziening toch een ander taakveld. Met de riolering zag hij meer raakvlakken, maar binnen de bebouwde kom noemde hij dat nog 'een paar bruggen te ver.' Overigens zei Visch, dat er met Delta Nutsbedrijven 'een zekere strijd' aan de gang is. "Deltan wil de krenten uit de pap vissen", zei hij, doelend op het zuiveren van af valwater voor grote bedrijven. Visch wilde in principe alles op wa terstaatkundig gebied naar zich toe halen. "Alleen de stormvloedke ring in de Oosterschelde mag bij het rijk blijven, maar de rest mag allemaal naar het waterschap ko men. Daarvoor is wel een omwen teling in het denken van bestuur ders nodig." Hoofdingelande M.A. van Beek uit St. Annaland sprak over 'een zeer ambitieus plan.' "Het waterschap gaat nogal wat taken naar zich toe trekken. Ik heb ervaring met decen tralisatie en als Den Haag de kans krijgt, gebeurt dat zonder geld. Houd de zaak dus in evenwicht. Zorg voor een zeer goede kosten- /batenanalyse voordat er beslissin gen genomen worden", adviseerde Van Beek. Gaakeer was ervan overtuigd dat het voor de burgers goedkoper wordt wanneer er taken gecentraliseerd worden. "Je hoeft dan bijvoorbeeld niet meer drie keer in een jaar dezelfde straten open te breken." Visch vulde aan, dat het waterschap nu al geld wil vragen voor het leggen van kabels en leidingen door waterschapsei gendommen. "Van de opbrengsten kunnen we dan fietspaden en pick nickplaatsen aanleggen, want ook op recreatief terrein hebben we een taak, evenals ten aanzien van de verkeersveiligheid." Visch wil 'een sturende rol' voor het waterschap, dat het werkgebied kan uitbreiden met Zeeuws-Vlaanderen en Goe- ree-Overflakkee. "Meer van het zelfde erbij betekent qua personeel alleen in de operationele sfeer meer mensen, maar op het kantoor kun je met het huidige personeel volstaan. Dat werkt dus voordeliger." Visch gaf nog een voorbeeld van kosten besparing door het vermijden van dubbel werk: inschakeling van één deurwaarder voor waterschap en gemeente. De praktijk wijst uit, dat beide instanties vaak op dezelfde adressen moeten zijn. Een kruis op de glijbaan geeft het al dan: afgekeurd. Het huisje op de achtergrond mag wel blijven staan. De draaischijf mag na een aanpassing voor verbetering van de veiligheid weer terug geplaatst worden in de speeltuin. THOLEN t/m juni Aquarellen van Isa Leemreijze, Ten Anker. 28 juni Receptie 10-jarig bestaan Intraco/AVC '87, Meulvliet 16-18 u. 28 juni The Ultimate Music Traf fic Party, Oesterputten 18-1 u. 28 juni Oriëntatierit Mac, start Zoekweg 19.30 u. 2 juli Bijeenkomst La Leche League over borstvoeding, Garna- lenstr. 68 20.15 u. 5, 12, 19 en 26 juli Stadswandeling onder leiding van gids, hoek Markt/Kerkstraat 19 u. 5 juli Beachvolleybaltoernooi, Speelmansplaten 9.30-20.30 u. 5 juli Orgelconcert Martin Mans, Grote Kerk 20 u. 8 juli Seizoenafsluiting met bingo Anbo, zaal Schuttershof 14 u. 10 juli Zomerzangavond met gem. koor Immanuel, Grote Kerk 19.30 u. 25 juli Huifkartocht onder leiding van VVV-gids, Markt 14 u. OUD-VOSSEMEER 1 juli Steengrillen en gourmetten met verloting AVB, Vossenkuil 19.30 u. 5 juli Ringjaarmarkt, Ring 13-21 u. 5 juli Zevendorpentocht, start Vos senkuil tussen 7 en 14 u. afhanke lijk van afstand. SINT-ANNALAND t/m oktober Tentoonstelling streek museum Meestoof over fotografie en bruiloften, di t/m za 14.15-16.45 u. 26 juni Fietstocht plattelandsvrou wen naar eendenkooi Anna Jacoba- polder, vertrek verenigingsgebouw Ring 11 u. 27 juni Rommelmarkt en fancy-fair De Casembrootschool, schoolplein 18-20 u. 28 juni Natte-laarzentocht over schorren, aanmelden bij VVV, start Sluispolderdijk 14.30 u. 3 juli Jaarvergadering Rabobank, de Wellevaete 18 juli Huifkartocht onder leiding van VVV-gids, Havenplein 14 u. 22 en 29 juli Natte-laarzentocht over schorren, aanmelden bij VVV, start Sluispolderdijk 22 juli 10.30 u. en 29 juli 15.30 u. STAVENISSE 19 juli Fancy-fair en rommelmarkt, camping Irenehoeve. 26 juli Braderie. SINT-MAARTENSDIJK t/m 27 juni Zwemvierdaagse, Haes- tinge 7.30-9 u., 15.30-17 u. en 18.30-20 u. 30 juni t/m 3 juli Smalstads wan deltochten, start Haven 18.30 u. 9 t/m 12 juli Zomerfeesten. 17 juli Huifkartocht onder leiding van VVV-gids, VVV-kantoor Haven 14 u. 19 juli Wielerronde 14-18 u. SCHERPENISSE 28 juni Toertocht per racefiets over 150 km, start café Smerdiek 9 u. 4, 5 en 6 juli Motorweekend motor toerclub Tholen in Duitsland. 26 juli Live muziek, camping Go- rishoek 20 u. POORTVLIET 1 juli Fietsdag plattelandsvrouwen, vertrek Markt 8.45 u. SINT-PHILIPSLAND 28 juni Braderie 9-21 u. BERGEN OP ZOOM t/m 29 jun. Expositie 'Kermis op het platte vlak', Markiezenhof, t/m 6 juli Installaties van Aagje Pel en Bert Bevers, Markiezenhof, t/m 31 aug. Expositie polyptiek 'Aetheria Sapientia' van Frans v.d. Boom, Markiezenhof, t/m sept. Expositie beelden en ob jecten uit speksteen door P. Make- new uit Tholen, kunst- en antiek kelder 1'Amuse di t/m za 12-17 u. 29 juni Maria ommegang, centrum 15 u. 6 juli Internationale reuzenstoet t.g.v. 10-jarig bestaan stadsreuzen, vertrek 14 u. Gedempte Haven, slot op Grote Markt. 11 t/m 13 juli Schavuit naar het schavot, Markiezenhof. film+++film+++film-t-t-+film ROXY 1: The Fifth Element - do 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., 16.30 en 20 u. Tom Jerry - za en zo 14 u. Con Air - ma en di 20 u., wo 14 en 20 u. ROXY 2: All Stars - vr 18.45 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14 en 20 u. Turbulence - do 20 u., vr 21.30 u., zo 16.30 u. The Fifth Element - ma t/m wo 20 u. Tom Jerry - wo 14 u. CINEM'ACTUEEL 1: Liar liar - za 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16,15, 18.45 en 21.30 u., ma en di 20 u., wo 14 en 20 u. CINEM'ACTUEEL 2: Con Air - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEM'ACTUEEL 3: Liar liar - do 20 u., vr 18.45 en 21.30 u. Ka rakter - za en zo 18.45 en 21.30 u., wo 20 u. Lady en de vagebond - za en wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. Ci nema Paradiso: Shine - ma en di 20.30 u. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te beluisteren op 101.9 MHz op de FM en op Tho len via de kabel op 88.9 MHz De natuurvereniging Tholen organi seert zaterdag een excursie naar de Grevelingen. Deze excursie staat open voor iedereen die geïnteresseerd is in natuur en milieu. Om 8.30 uur vertrekken de deelnemers vanaf de Markt in Tholen. Eerst wordt een be zoek gebracht aan het gebied rondom de Grevelingendam. Deze dam is be kend bij vele watersporters, maar heeft volgens de natuurvereniging ook een hoge natuurwaarde. Jonge bossen worden afgewisseld door rijke bloemweiden en aan beide kanten wordt de dam begrensd door zoutwa- t, De blusgroep Sint-Maartens dijk is achtste geworden op een gewestelijke brandweer wedstrijd voor de tweede klasse lage druk, zaterdag in Kruiningen. De wedstrijd- ploeg, bestaande uit bevel voerder Hans Priem, Johan Dorst, Gijs Vermaas, Dick Vermeulen, Lené de Graaf en pompbediende Rien Kloet, zette de op één na beste tijd neer van de twaalf deelne mers. De situatie was, dat op een punt waar vijf straten bij elkaar kwamen, een klein huisje in brand stond. Be neden was de kachel van voor de schoorsteen gevallen en het vuur had een doorslag naar de bovenver dieping gemaakt. Zowel aan de achterkant beneden als aan de voor kant boven bevond zich een slacht offer. Sint-Maartensdijk ging via de achterkant naar binnen en vervol gens onder dekking van een straal naar boven. Echter, niet alleen de achterdeur was open, maar ook de voordeur en een raam aan de voor zijde. De redding van het slacht offer verliep goed, maar had sneller gekund door via een ladder aan de voorkant naar binnen te gaan. De helft van de deelnemers koos voor deze optie, die de voorkeur had van de jury. Het is een verklaring voor de lage klassering van Sint-Maar tensdijk, terwijl de ploeg zelf het gevoel had goed gespeeld te heb ben. Een andere factor die meetel de, was dat De Graaf en Kloet voor het eerst meededen. Dat betekende dat iets minder een beroep gedaan kon worden op de routine. Maar een speeltijd van ruim dertien mi nuten was niet slecht. Zeker gezien het feit dat sommige deelnemers tot negen minuten nodig hadden om een ondergrondse brandkraan te vinden in het ingewikkelde straten- patroon. De wedstrijd werd gewon nen door Susteren. tergebieden. Door deze afwisseling herbergt dit gebied een rijk gevarieer de planten- en dierenwereld. Er groeien diverse soorten orchideën en er verblijven verschillende soorten vogels. Onder leiding van Louis Sauter zal de flora en fauna in dit ge bied bekeken worden. Vanaf 13.00 uur staat er een boottocht op het pro gramma. Vanaf de Punt van Goeree bij Ouddorp wordt er een rondvaart over het Grevelingenmeer gemaakt. Verdere informatie kan verkregen worden bij Xandra Wielaard, tel. 603852. Ypsilon - Ledenavond op I juli De vereniging Ypsilon voor ouders en familieleden van chronisch psy chotische of schizofrene mensen houdt op 1 juli om half acht weer een ledenavond in het Heer Hend rikhuis te 's-Heer Hendrikskinde ren. "Daar gaat 150.000 gulden zegt vrijwilliger Bert van 't Hof met weemoed. "Het wordt een zand vlakte met veel lege plaatsen", con stateert penningmeester Simon van Vossen. Secretaresse Maja Bunge- ner houdt er de moed nog in en heeft al een idee; "We zullen Ange la Groothuijzen van het t.v. pro gramma 'De uitdaging' maar bel len, dan zijn de lege plaatsen zo weer gevuld." Kinderen volgen buiten het hek de werkzaamheden. De speeltuin is al maanden gesloten omdat het be stuur geen verantwoordelijkheid wilde dragen voor het spelen op af gekeurde toestellen. Op 1 juli gaat de afgeslankte speeltuin weer open, maar zonder de klimraket, die 37 jaar zonder mankementen onder deel is geweest van het asssortiment van Vrij en Blij. De wip, familieschommel, draai molen, schommelbank, het klim- vliegtuig, de grote glijbaan en de draaischijf verdwijnen ook. De toe stellen zitten met betonpoeren goed verankerd in het zand, maar de Gezworene J.L.C. Mol van het wa terschap Zeeuwse Eilanden moet een open hartoperatie ondergaan. Zijn collega G.L.D. Gaakeer zei dat maandagavond tijdens de vergade ring van de gebiedscommissie in de Wellevaete. "Ik had Jacob van avond nog aan de telefoon en hij was weer vol vuur, maar de dokter heeft hem geadviseerd om inspan ningen te vermijden." Gaakeer neemt - naast zijn primaire taak bij de waterkeringen in het hele werk gebied van Zeeuwse Eilanden - de gebiedstaak voor Tholen/St. Phi- lipsland tijdelijk van Mol over. Gaakeer vond de animo voor de vergadering van de gebiedscommis sie maandagavond te weinig. "Ik hoop dat het waterschap meer gaat leven en dat zowel ingelanden als hoofdingelanden gebruik maken van de inspreekmogelijkheden die deze vergaderingen van de gebieds commissie bieden", aldus de Oud- Vossemeerse gezworene. Volgens Moerland kost het de ge meente ongeveer 25.000 gulden om de acht banenpoolers de eerste drie maanden bij de Betho te laten wer ken. .Maar het is het wel waard om acht werklozen aan het werk te helpen. Als die banenpoolers er niet ko men, dan wordt het moeilijk de per soneelsbezetting rond te krijgen." Mocht de gemeente Tholen er niet uitkomen, dan zal er volgens de wethouder van sociale zaken een beroep gedaan worden op de Beve- landse gemeenten. Maar Moerland verwacht niet dat het op problemen zal stuiten. Hij keek daarbij naar de raadsleden W.C. van Kempen (CDA) en M. Dijke (SGP) die namens de raad in het algemeen bestuur zitten. (Overi gens zat Moerland de vergadering als vice-voorzitter zelf voor omdat X kraan trekt ze er allemaal uit. De draaischijf mag na een aanpassing nog terugkomen. Er komt een man tel rond, zodat de kinderen er niet onder kunnen raken. "En de schommels blijven gelukkig ook nog, dan blijft er tenminste nog wat bewegen", zegt penningmeester Van Vossen. Hij heeft een zwaar hoofd in de herbezetting, want van de contribu tie kun je geen grote sprongen ma ken. "In het verleden hebben we giften van Jantje Beton en van het Anjer fonds ontvangen. Daar zullen we weer maar eens aankloppen." Het bestuur is vast van plan om sponsors te zoeken voor de geleide lijke wederopbouw van de afge slankte speeltuin aan de School straat in St. Annaland. Het wensen- lijstje bedraagt 107.000 gulden. De gemeente stelde voor de sloop 12.000 gulden beschikbaar. De kos ten van de kraan en het afvoeren en verwerken van de betonnen poeren vormden het leeuwenaandeel van de opruimingsoperatie. De toenemende bouwactiviteiten in het buitengebied beschadigen de smalle polderwegen en voor de her- stelkosten moet het waterschap Zeeuwse Eilanden opdraaien. Hoofdingelande Chr. Koopman uit St. Maartensdijk noemde dat maan dagavond tijdens de vergadering van de gebiedscommissie in de Wellevaete 'kwalijk.' "Wie schade maakt, die moet betalen. Dien een claim in bij de varkenshouders", stelde hij voor. "Dat kan niet", ant woordde gezworene G.L.D. Gaak eer uit Oud-Vossemeer. "Als er er gens een bedrijf komt, dat bestem- mingsplanmatig toegestaan is, valt er niets tegen te doen. We vinden het wel jammer dat onze wegen worden aangetast, maar we kunnen er niets tegen doen. Wij moeten zorgen dat de wegen weer goed worden. Wel gaan we met de ge meente praten over het vestigings beleid, want we proberen het zware verkeer wel weg te houden op be paalde wegen", aldus Gaakeer. Koopman wilde weten wat het wa de voorzitter verhinderd was). De personeelsuitbreiding heeft te maken met het optuigen van de montage-afdeling en de inpak van meubelonderdelen. Door een toene mende vraag (naar onder meer zon nebanken) is er meer ruimte en per soneel nodig. Voor de afdeling montage is J. de Munck reeds als werkmeester aangesteld. Hij was werkzaam op de montageafdeling van Hapro in Kapelle. De Betho is momenteel bezig de werksoorten te herschikken. Om in Tholen meer ruimte te scheppen voor de electromontage, verhuist de houtafdeling en de spuiterij naar de Betho-vestiging in Goes. Met het verplaatsen van de houtaf deling hoopt de Betho een eind te kunnen maken aan de problemen met de personele bezetting in Tho len. Acht van de negen werknemers terschap dat wegenherstel allemaal kost, maar dat wist de gezworene nog niet. "We weten niet waar alle varkensstallen komen. In nauw overleg met de gemeente kunnen we echter veel schade voorkomen. En als het gemeentebestuur dat kan, zal ze zeker sturen, want het is alle maal gemeenschapsgeld", zei Gaakeer. Watersportvereniging Sint-Anna- land heeft een dertigtal gehandicap ten en hun begeleiders een leuke middag op de Oosterschelde be zorgd. „Het initiatief hiervoor is uit de le denvergadering gekomen", vertelt voorzitter J. Aarden van de activi teitencommissie. De vereniging huurde sportvissersboot Diana-S van havenmeester C. Smits af. „De gedachte was om een aantal boten van onze leden in te zetten, maar contact met de heer Quaak van de op de houtafdeling gaan volgende week pendelen. In totaal levert de uitbreiding werk op voor ongeveer twintig mensen. Het is de bedoeling dat acht van de twintig nieuwe banen in Tholen wordt ingevuld door banenpoolers, acht uit het eigen bestand van de Betho (wet sociale werkvoorzie ning) en dat er vier werknemers via een werkervaringplaats instromen. In de vestiging Goes is een grote verbouwing nodig. De houtafdeling moet daar drastisch worden uitge breid. De plannen daarvoor zijn in de maak en worden in oktober aan het algemeen bestuur gepresenteerd. Volgens directeur A. Leenhouts is de verandering bij beide vestigin gen ingrijpend, maar heeft de on dernemingsraad zich constructief opgesteld. Ook de medewerkers hebben posi tief gereageerd. „Ze beseffen dat dit behoud van werk betekent. Een groot nadeel is natuurlijk dat de houtafdeling op Tholen weggaat. De mensen moe ten inleveren. Ze moeten nu naar Goes op en neer reizen. Maar als er acht van de negen mee instemmen, is die aanpassing toch goed verlo pen." stichting ontspanning gehandicap ten leerde ons dat zeilschepen te gevaarlijk waren." Aarden bezocht een keer een avond van de stichting in Ons Huis te Scherpenisse, om zich te oriënteren. Woensdagmiddag was het zover. Het weer was perfect: windstil en zonnig. Er werd gevaren richting de Zeelandbrug, die op verzoek ook nog open ging. Aan boord was er friet en limonade voor de gasten. Sommigen gooiden nog een hen geltje uit. Er zou makreel op de kust zitten, maar er werd niets ge vangen. „Het was voor die mensen één groot feest en dat gaf ons ontzet tend veel voldoening", vertelt Aar den, die het ook fijn vond om de vrijwilligers eens een leuke dag te bezorgen. „Dat is ook een keer no dig." Bij terugkeer verwelkomde voorzit ter A.RM. van Gurp de gasten in het clubgebouw van de watersport vereniging, waar nog een ijsje of een drankje werd aangeboden. „We hebben beloofd dat we het volgend jaar weer doen", zegt Aarden. In de welzijnscommissie hebben PvdA, VVD, D66 en AOV opnieuw gepleit voor meer ruimte voor de jeugd- en jongerenwerker. Deze zou zich meer met het uitvoerende werk bezig moeten kunnen houden. Maar daarvoor zijn meer uren no dig en dus meer geld van de ge meente. De jeugdsozen in Oud- Vossemeer en Sint-Maartensdijk hebben de gemeente geschreven dat ze steun van de jeugdwerker nodig hebben omdat het moeite kost de voorziening met vrijwilligers draai end te houden. „We moeten de vrij willigers op handen dragen. Daar om kan er beter extra geld komen, dan hetgeen er nu is laten dood bloeden", vond mevrouw E.M. van der Wal-Vermeulen (PvdA). Daar entegen wees P. van Belzen (RPF/GPV) erop dat uitvoerend werk helemaal niet is opgenomen in de taakomschrijving van de jeugdwerker. „En als er dan geen vrijwilligers zijn, moet je niet de taakomschrijving gaan verande ren." Maar coördineren vanachter een bureau gaat niet, aldus me vrouw Van der Wal. Wethouder J. Versluys zei dat niet alle sozen het probleem hebben van te weinig vrijwilligers; in Sint-An- naland en Tholen speelt het op dit moment helemaal niet. Ook in het verleden waren er voorbeelden van jeugdsozen die jarenlang goed functioneerden zonder dat er een jeugdwerker was. De wethouder gaat met de soosbesturen uit Vosse- meer en de smalstad praten over de problematiek. „Laten we dat ge sprek eerst afwachten." 1 S

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 9