Thoolse bobslee op fietswielen laat de bel het snelst luiden Bus brengt jeugd naar muziekfeest PERSIA Staevenisse knapt op Minder uren voor het maatschappelijk werk Joan van Zetten wint met collega 's op het Plein Zaterdag tweede lustrum alcoholverkeersproject t Exclusief en voordelig Geslaagd dus gefeliciteerd Donderdag 26 juni 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Met de fiets op kamp Verbetering trottoirs Aanrijding Kadijk Baldadigheid bestraft Asfaltering Paasdijkweg De Oude op radio Mosselkreekstraat en Oostdijk Zilveren onderwijs- jubileum Omroeper kondigt geboorte aan Collecte Anjerfonds Wandelaars met muziek ingehaald Laatste viswedstrijd Zomerschool voor ouderen Zeeuws getint Joan van Zetten uit Sint-Maartensdijk heeft zaterdag de eerste prijs gewonnen bij het televisieprogramma 'Gein op het plein'. De medewerker van modelmakerij Aneko uit Tholen legde samen met twee collega's in een zelf gemaakte bobslee het parcours het snelst af. Na precies negen seconden luidde de bel, wat goed was voor de eerste prijs. Naast een trofee kregen de winnaars bloe men en een meubelcheque ter waarde van 2500 gulden. Voor de leut Calvijn College Tholen Calvijn College Krabbendijke Calvijn College Goes 't Rijks Diversen Voor ophoesten kosten arbeidsconflict Een besparing op het aantal uren voor de gemeenten Tholen en Schouwen-Duiveland moet de stichting maat schappelijk werk Oosterschelderegio het geld opleveren om aan drie ontslagen medewerksters een schadevergoe ding te betalen. Drie jaar lang zijn in Noord-Zeeland 40 uren minder beschikbaar. Doen zich knelpunten voor, dan wordt er vanuit de Bevelanden bijgesprongen. Te ruim in jasje Perzen, Berbers, Kelims, Nepals,Gabbeh's. Scherpenisse W Sint- i Philipsland VERVOLG VAN PAGINA 2 De groepen zeven en acht van de Oosterscheldeschool zijn op schoolkamp geweest naar Roosen daal. De zestien leerlingen vertrok ken samen met de vijf begeleiders per fiets naar het vakantieverblijf. Bij aankomst werd eerst het kamp huis verkend en de slaapvertrekken ingericht, waarna de inkopen wer den gedaan, 's Avonds om elf uur werd er een nachtwandeling ge maakt door het bos. Het werd een echte griezeltocht, waarbij zelfs de stoerste jongens steeds stiller wer den. Tijdens de tocht vloog een spook door de bomen en werden de kinderen steeds opgeschrikt. Na een korte nachtrust werd de volgende dag op het grasveld een adverten- tiespel gespeeld, 's Middags werd er een bezoek gebracht aan de mid- get-golfbaan in Rucphen en aan de kunst-skibaan. Een ski-leraar gaf de kinderen les en ook de begeleiders waagden zich op de lange latten. Tot grote hilariteit van de kinderen slaagde meester Henk Witjes er geen enkele keer in om zonder te vallen de afdaling te maken. De kinderen zelf hadden veel plezier en gingen met de lift diverse keren tot halverwege de helling om een afdaling te maken, 's Avonds werd er nog bingo gespeeld. De volgende dag gingen de kinderen het bos in om sprokkelhout te verzamelen voor een kampvuur, 's Middags werd in het Belgische Essen een bezoek gebracht aan het karrenmu seum 'De Kiekenhoeve'. Na het eten van pannenkoeken gingen de kinderen opnieuw het bos in om het spel stratego te spelen. De avond werd afgesloten met een verkleed- disco, waarbij meester Henk Witjes als een echte uitsmijter fungeerde. Donderdag gingen de kinderen naar Bosbad Hoeven, waar werd ge zwommen en men zich vermaakte met de verschillende attracties. Toen de groep bij het kamphuis ar riveerde, hadden de overige leer krachten van de school de barbecue al klaar staan. Ook Peter Suurland was hiervoor uitgenodigd. Jaren lang ging hij als begeleider mee, maar nu is hij herstellende van een motorongeval. Na de barbecue volgde een bonte avond, die geheel door de kinderen was opgezet, met muziek, toneelstukjes en een goo- chelshow. De originaliteitsprijs werd gewonnen door Peter Brand wijk en Ilona Wesdorp. De avond werd afgesloten met een optreden van de leiding en een kampvuur. Vrijdagmorgen keerden de kinde ren vermoeid naar huis terug. In Tholen was een rustpauze ingelast, waar een frietje werd gegeten. De meegenomen reserve-fietsen kwa men goed van pas, want verschil lende scholieren kampten met pech. Ondanks een kromme stuurstang, een gebroken ketting, een aanlo pende achterband en een lekke band kon iedereen op de fiets de eindbestemming bereiken. De trottoirs in de Beatrixlaan, Mo lenweg en de Laban Deurloostraat worden door straatmakersbedrijf N. de Rijke uit St. Maartensdijk verbe terd. Poortvliet Op de kruising Kadijk/Lageweg vond zaterdagmiddag om half vier een aanrijding plaats tussen twee auto's. Een 59-jarige inwoner uit St.Maartensdijk, die in de richting van Tholen reed, zag een voorge sorteerde auto, die de Kadijk op wilde rijden te laat staan. Een kop- staart botsing was het gevolg, waar bij de 61-jarige automobilist uit Nieuw-Vossemeer ter observatie naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom werd gebracht. De 19-jarige R. van E. heeft vrij dagmiddag bij verstek 120 gulden boete gekregen van de Thoolse kan tonrechter wegens vernieling van het bushokje aan het Zuidplantsoen. Er was een ruit gesneuveld en om wonenden hadden ook geklaagd dat er over het gras gereden was. De kantonrechter hield er rekening mee, dat het met 'een heel stel knullen' gebeurd was. Van E. had de zaak kunnen afdoen door 100 gulden te betalen, maar dat liet hij achterwege en daarom was het ta rief van de kantonrechter 20 gulden hoger. Voor 130.500 gulden gaat aanne mer Van Dijck Petit de Paasdijkweg frezen en van een nieuwe slijtlaag voorzien. In dat bedrag zit ook nog een stukje Pilootweg in Stavenisse. Aannemingsbedrijf Goedegebuure uit St. Annaland heeft voor 151.575 gulden de opdracht gekregen om het Jan van der Slikkeplein te ver beteren. Het bedrijf is momenteel aan de Noordstraat bezig, terwijl de Achterstraat al klaar is. Akkerbouwer Leo de Oude is maandagmorgen te horen op Om roep Zeeland. In het programma 'Met Aly de boer op' wandelt De Oude langs dc akkers, waarop hij aardappelen, suikerbieten, gras zaad, cichorei en tarwe verbouwt. Hij vertelt hoe alles erbij staat. In het programma, dat van tien tot elf uur duurt, komt ook een fruitteler uit Wemeldinge aan het woord. Er zijn al heel wat straten opge knapt, maar de gemeente trekt op nieuw drie ton uit voor verbeterin gen. De plaatselijke aannemer Rei- jngoudt pakte de Beatrixstraat in Anna Jacobapolder al aan en heeft de Mosselkreekstraat nog op het programma staan. Totaal ging het om een opdracht van 163.759 gul den. En aannemer C.A. Scherpenis se en zn. uit St. Annaland kreeg van de gemeente herbestratingen tot een waarde van 137.000 gulden in de Volkerakstraat, 't Keeten en de even kant van de Oostdijk. Juf Francien Burgers-Reijngoudt vierde dinsdag haar 25-jarig onder- wijsjubileum. Ze werkte eerder op de chr. kleuterschool in haar woon plaats St. Annaland en is inmiddels zo'n tien jaar verbonden aan de Ko ningin Julianaschool, waar ze de kleuters van groep 1 onder haar hoede heeft. Onder versierde bogen door werd de zilveren juf op het schoolplein toegezongen en ook het lokaal was versierd. Met een tractor met aanhangwagen, bestuurd door Bas Jan van Herk, werd een rondrit door het dorp gemaakt. En 's mid dags werden er allerlei spelletjes gespeeld. Natuurlijk waren er ca deaus bij dit jubileum: een zilveren armband en een leren handtas na mens leerlingen en bestuur. Er volgt nog een etentje met de colle ga's, eveneens aangeboden door het bestuur, maar dinsdag was het met de kleuters in elk geval al een leu ke, geslaagde dag. De stemming zat er nog een beetje in na de viering van het 150-jarig bestaan, waaraan dorpsomroeper Gatze de Moed uit Stavenisse ook medewerking had verleend. Daar om trok hij donderdagmiddag weer door Anna Jacobapolder om de ge boorte aan te kondigen van Sharon van Iwaarden, die eigenlijk al tij dens de feestweek als nieuwe in woonster werd verwacht, maar pas 18 juni geboren werd. Daardoor konden haar ouders, Piet en Will van Iwaarden-Leune, 'nog volop meedoen aan de viering van het 150-jarig bestaan van A.J.P, o.a. aan de zeskamp. Voor zowel de omroe per als Anna Jacobapolder was het een primeur een geboorte zo te ho ren aankondigen. De collecte voor het Anjerfonds heeft ƒ650,00 opgebracht. Collec tanten en gevers worden hiervoor bedankt. Met 146 deelnemers is de avond wandelvierdaagse goed verlopen. Onder goede weersomstandigheden werd er gewandeld door de polders en langs het Schelde-Rijnkanaal. Op de laatste avond werden de wandelaars ingehaald door muziek vereniging Concordia. Bij aan komst in de Voorstraat begon het net iets te regenen. De deelnemers werden tijdens de tochten getrak teerd op pepermunt, appel, limona de en een bolus. Alle wandelaars hebben de tocht volbracht. De EH BO hoefde tijdens het evenement niet in actie te komen. Enkele wan delaars zullen ook aan de vierdaag se van Nijmegen deelnemen, waar onder R. Quist-Moerland, L. Ver- kerke-Moerland, E. v.d. Vlies-van Dijke en C. Overbeeke. Bij de foto van de vierdaagse, vorige week in deze krant, stonden verkeerde na men. De juiste zijn v.l.n.r. de zussen M. Vroegop-Moerland, R. Quist- Moerland en L. Verkerke-Moer- land. Hengelsportvereniging de Makreel heeft de laatste bekerwedstrijd ge houden voor de zomerstop. De vol gende wedstrijd voor het kam pioenschap zal op zaterdag 27 sep tember aan het Zijpe worden ge houden van elf tot twee uur. Uitslag bekerwedstrijd: 1. Abr. van Oeveren 1190 p; 2. P.C. Kleppe 1110 p; 3. J. v.d. Sas 1040 p; 4. J.M. Geense 685 p; 5. T. Geuze 540 p; 6. C. van Moort 510 p; 7. J.P. Kaashoek 420 p; 8. S. Bout 175 p; 9. C. v.d. Male 175 punten. Uitslag jeugd: I. Hans van Kolthoorn 815 p; 2. Peter Quist 805 p; 3. Pieter Verwijs 400 p; 4. Gert-Jan Buys 175 p; 5. Abr. C. Reijngoudt 175 punten. Een cursusweek met een recreatief tintje. Dat is de zomerschool voor ou deren, die van 14 t/m 21 juli in Tho len wordt gehouden. Voor de derde keer op initiatief van Welzijn voor ou deren, de werkgroep oudereneducatie en het Oosterscheldecollege. Belang stellenden kunnen zich aanmelden bij laatstgenoemde instantie, tel. 0113- 231170. Het programma is deze keer Zeeuws getint. De week begint met een inleiding over het zogenaamde 'Thoolse gevoel' door Henk Elen- baas. De volgende dagen worden al lerlei aspecten uitgewerkt die met het Thools- of Zeeuws-eigene samenhan gen. De rol van werk en verbonden heid met ladn en landschap wordt be sproken aan de hand van de film 'Het is een schone dag geweest'. Jan Zwe- mer komt spreken over dialect en me vrouw A. Boxhoom-Urbanus houdt een inleiding over de verbondenheid met het vorstenhuis. Verder staan be zoeken op het programma aan het ge meentehuis in Sint-Maartensdijk, streekmuseum De Meestoof in Sint- Annaland en - per boot - aan de oud heidkamer in Bruinisse. De zomer school wordt afgesloten met een ont moeting met iemand uit een heel an dere cultuur. Joan van Zetten uit Sint-Maartensdijk rechtsen Edwin Boogaart uit Halsteren met de trofee die ze wonnen bij het televisieprogramma 'Te land, ter zee en in de lucht'. 'Gein op het plein' is één van de onderdelen van het bekende Tros- zomerprogramma 'Te land, ter zee en in de lucht'. Met een zelfge bouwde constructie gaan de deelne mers een schans af, waarna het voertuig door twee flauwe bochten moet worden gestuurd richting het eindpunt waar als laatste een bel moet worden geluid. De televisie opnamen werden zaterdagmiddag op de Grote Markt in Bergen op Zoom gemaakt en zullen in augus tus of september worden uitgezon den. „Bij ons is het echt als een geintje begonnen", vertelt Joan van Zetten. In de kantine van de werkplaats werden de eerste plannen gemaakt. Samen met Michel Klaassen uit Bergen op Zoom en Edwin Boog aart uit Halsteren schreef de 18-ja- rige Smurdiekenaar zich in voor het onderdeel 'Gein op het plein'. Na dat de wedstrijdleiding een de eisen had toegestuurd waaraan de voer tuigen moeten voldoen, werden de handen uit de mouwen gestoken. „Besloten werd om een bobslee te maken. In de avonduren en op enkele zater dagen werd het voertuig gemaakt. Er is meer dan 100 man-uren aan gewerkt. Het is een vrij simpele stalen con structie geworden, waarbij de bui tenkant van hardboard was. Verder hebben we een paar oude fietswie len gebruikt", vertelt Joan, die bij de bouw ook adviezen kreeg van zijn werkgever. De bobslee vertrok als 23ste deel nemer van de schans en liep in ne gen seconden tijd veel averij op. „De wielen klapten dubbel en ook het hardboard liep schade op door de grote klap die wij bij de finish maakten", vertelt Edwin Boogaart. „Op de constructie was een ring be vestigd die bij de finish in een pin moest worden gereden. Door de snelheid maakten we een grote klap en gingen we weer een stuk terug de schans af. Bestuurder Michel kwam met zijn schouder hard in aanraking met de constructie, maar gelukkig viel het mee. Doordat we tot dusver de bes te tijd hadden gemaakt, volgden wij met spanning de overige deelne mers. Maar niemand klopte de tijd. Velen haalden de finish niet en belandden in het zand naast het parcours of in het water." Zelf liepen de medewerkers van Aneko een dag voor de wedstrijd ook een nat pak op. „Wij werden uitgenodigd voor een testrit. Maar om te voorkomen dat de constructie schade op zou lopen, hebben wij aan het eind van de schans het voertuig bewust het water in ge stuurd. Anders hadden wij wel tot in de nacht moeten doorwerken om de bobslee voor de wedstrijd weer te repareren", vertelt Joan van Zet ten. Het winnen van de hoofdprijs kwam voor het drietal als eén grote verrassing. „Wij deden het alleen voor de leut, als je dan de eerste prijs ook nog wint is dat natuurlijk prachtig. Ons voertuig had echter geen aandrijving, zodat de ver wachtingen niet zo hoog gespannen waren. Ook de jury was verrast dat wij zo snel waren. Volgend jaar zijn we in ieder geval weer van de partij en zullen wij de titel verdedigen, al moeten wij er voor naar Gronin gen", aldus Van Zetten, die pro beert of de meubelcheque omgezet kan worden in een geldbedrag, zo dat de prijs gemakkelijk verdeeld kan worden. Aan het eind van het seizoen din gen de prijswinnaars ook nog mee naar een auto of een vakantie. Deze prijzen worden bij de laatste uitzen ding verloot onder de winnaars van de verschillende afleveringen van 'Te land, ter zee en in de lucht'. Een dikke veertig vrijwilligers zet het jeugd- en jongerenwerk zater dag in om The Ultimate Music Traffic Party op de voormalige oes terputten in Tholen in goede banen te leiden. Uit de andere woonker nen in de gemeente kan de jeugd met een speciale bus naar dit evene ment ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van het alcoholver keersproject. Het jeugd- en jongerenwerk wil zich vooral richten op de wat jonge re jeugd, de soosbezoeker. „Die is nog nauwelijks in aanraking ge weest met alcohol", zegt jongeren werker Ron van den Bogaard. De inzet van zoveel mensen vindt hij belangrijk om te laten zien dat er alles aan gedaan wordt om de vei ligheid van de jongelui te waarbor gen. „Ik heb zelf kinderen in die leeftijd. Je wilt toch niet dat er rare dingen gebeuren." Vrijwilligers van de sozen zorgen deze avond voor de drankjes en de hapjes. Het muziek festijn begint om zes uur en duurt tot één uur. Voor een gulden (enkele reis) kunnen de jongeren met een speciale bus mee, die ieder uur ver trekt. De opstapplaatsen en eerste ritten zijn als volgt: Sint-Maartensdijk: bushalte Onder de Linden 18.15 u., halte Haven 18.18 u. Stavenisse: halte Poststraat 5 minuten over het uur. Telefonisch bestellen een half uur vóór vertrek, tel. 662024. Scherpenisse: halte Spui-dam- straat 18.23 u. Poortvliet: halte Zuidplantsoen 18.29 u. Sint-Anna- land: halte Havenplein 18.00 u. Sint-Philipsland: halte Stations straat, op de Rijksweg 18.11 u. Oud-Vossemeer: halte John F. Kennedystraat 18.21 u. Anna Jaco bapolder: halte Langeweg op het hele uur. Telefonisch bestellen een half uur vóór vertrek, tel. 0166- 662024. Al vanaf vijf uur verzorgen dj's van 't Is wêê'a 'n êêl stuitje helaeje da 'k wat over ons durp liet wee te. Dae hebeur nóóit zovee bezonders, dat mö je nie verheete. Ma noe óór t'r de leste tied ard hewerkt om dat te verandere. Daer is op te Voorstraete a vee van te zie, onder andere. De leiboamen staen d'r t'n êêste a êêl móói bie in verheet dan de nieuwe voorheevels van sommehe uuzen nie. Oalerêêst ei te weunieng Voorstraet 8 'n êêl móói anzien hekreehe. Da 's werk tot in de puntjes uuthevoerd, dat zie je wè terdeehe. In dat uusje naest vorheen de Spar is, om zo te zie, net 'n tekenienge van Anton Pieck, zo staet 't 'r noe bie. d' Ouwe Meermart za oak wè 'n móói bebouw óre, dat ööre oak oamae móóie stêêntjes mee witte voehen van voren. An d' overrekant, dat a vroehere tied 'n smisse was, kü je noe in 'n nieuwe zaek vö te lange naehels in eelt te pas. Deur oal die veranderiengen ei te Voorstraete a 'n ander anzien hekreehe in zodoende verfraait de Voorstraete avast a terdeehe. De nieuwe pasterie is deu 't vertrek van domenie Van Bruhhe noe a leeg komme te stae. 't Kan best nog 'n êêle tied duure êêr a tae 'n oare domenie in za hae. 't Is jammer da me deu veruuze naer elders wêê trouwe kèrkhangers kwiet hae raeke in nog érreher is 't at 'r zovee van hloaf in kèrreke af hae aeke. 'k Wille oak nog even d'andacht waaie an dat wêê uuthestelde fietspad. A tat noe vö de zoveeste kêêr uuthesteld is, dat is toch oak wat! Dat kan wè 's uutloape op 'n ramp, vora vö 'n schoolhaend kind die a tan deur oal dat op de lange baene schuuve z 'n einde vindt. O ja, 'k mö nog wat deuheeve, dat zou 'k bienae verheete. Dat is, a te zaek van Merienusse van de baene is, mö je weete. Dus de wienkelstand op 't durp knap nie op, ma of. In dit is dan vorloapug 't ende van m 'n schrievensstof. Stemmen van lezers L.M. Hendrikse-Everaers Stavenisse. de Thoolse jeugdsozen muziek op de oesterputten. Een uur later neemt de Tros Interactieve drive-in show dat van hen over. Deze brengt de actuele top-40 nummers. Het to tale programma is gericht op jonge ren van 12 tot 25 jaar, maar het eer ste deel van de avond mikt de orga nisatie op de jeugd tot 16 jaar. Ook Gabberoma treedt op. En vanaf tien uur treden de Zeeuwse popgroepen Bakkes af en ScaleModels (winnaar van de prijs Zeeuwse Belofte) voor het voetlicht. Om zeven uur openen gedeputeerde Hennekeij (van ver keer) en burgemeester Van der Munnik de happening officieel. Tussendoor wordt de quiz 'Streetli- ve' gespeeld en kan de jeugd mee doen aan behendigheids- en kennis spelletjes. Verder is er een skelter baan met hindernissen. En er zijn rijsimulatoren die laten zien wat de invloed van alcohol is als - met een slok op - je deelneemt aan het ver keer. De alcoholbus van Veilig Ver- keer ontbreekt evenmin; jongeren kunnen er een alcoholproef doen. Het JAIB (jongerenadvies- en in formatiebureau) en ZCAD (Zeeuws consultatiebureau voor alcohol en drugs) zijn present met informatie over het gebruik van sterke drank en verdovende middelen in het ver keer. Bij de manifestatie zijn ook Impuls Zeeland (steunfunctie wel zijnswerk) en de politie betrokken. De provincie heeft eenmalig een subsidie van maximaal 2000 gulden toegezegd. Ron van den Bogaard noemt het evenement een mooie proefballon. „Ik zou graag jaarlijks zoiets organiseren met de gezamen lijke jeugdsozen." Hij is een voorstander van samen werking tussen de sozen, die mo menteel draaien in Oud-Vossemeer, Tholen, Sint-Maartensdijk en Sint- Annaland. „Je kunt veel van elkaar leren. En dingen samen doen, zoals een spor tevenement." Aan het Calvijn College in Tholen zijn alle kandidaten geslaagd voor het mavo examen. Het zijn: Tholen: Willem Christiaan ter Beek, Clément Burger, Pieter Co- pier, John Geluk, Marcel IJzerman, Sjacco Knuist, Marcella van der Laan, Onno Lindhout, Kees van de Velde en Sander van Zetten. Poortvliet: Martijn Krijger, Anton Moerland, Artwin Otte en Ilse Steenpoorte. Scherpenisse: Stephany Baaijens, Arjo Harmsen, Ilona Heijboer en Arjan van der Slikke. Sint-Maartensdijk: Hanneke van As, Hilbert Brinkman, Elena Dorst, Leandra de Graaf, Dita van Iwaar den en Nick Meeuwissen. Stavenisse: Bram Aarnoudse, Lin da van Eenennaam, Jos Heijboer, Carien Klippel, Lena Klippel, Ro bert Nieuwenhuize, John Ponsteen, Lianne Smits, Hubert de Vos en Co- rina Wesdorp. Sint-Annaland: Marieke de Bruyn, Anné van Dijke, Miranda van Dij ke, Cynthia Goedegebuure, Amber Gunter, Gea Gunter, Mirjam Kats, Bert de Ruiter en Helena van Vliet. Oud-Vossemeer: Patricia Aarnoud se en Klariena van Beelen. Sint-Phiiipsland: Peter Geluk, Syl via de Jonge en Jan den Ouden. Aan het Calvijn College in Krab bendijke zijn geslaagd voor het examen: BOUWTECHNIEK Stavenisse: Peter Priem. Sint-Annaland: Arjan de Boer. ELEKTROTECHNIEK Tholen: Adri de Frel en Ard-Jan van Zetten. Stavenisse: Peter-John de Vos. METAALTECHNIEK Tholen: Jacob Bogert, Arie Bout, David van Homoet en Benjamin de Rooy. Poortvliet: Wilco van 't Hof en Jan Pieter van der Slikke. Oud-Vossemeer: Johnny van Houdt. VERKOOPPRAKTIJK Tholen: Johan Schot en Mark de Vos. Stavenisse: Anja Wielaard. VERZORGING Stavenisse: Willeke van der Schee. Sint-Annaland: Corina Gunter en Jan Gunter. Oud-Vossemeer: Mariëlla Aarn oudse, Ema van Gorsel, Jolanda van Gorsel en Izabella van Poort vliet. Sint-Philipsland: Anja Hoek. Vlaggen, boekentassen, boeken en schriften hangen weer in groten getale aan Thoolse woningen. Honderden middelbare scholieren zijn geslaagd voor hun eindexamen. Aan het Calvijn College in Goes zijn geslaagd voor het examen: HAVO Tholen: Ivo van den Boogaart, Pe tra Copier, Jaco Geuze, Marianne Schot en Carina Simons. Sint-Maartensdijk: Annelies op den Brouw, Coen op den Brouw, Heidi Hartog, Arjen den Hartog en Hendrina Knuist. Oud-Vossemeer: Arjen Deij, Lean- der van Gorsel en Joan Riemens. VWO Stavenisse: Ellen Priem. Sint-Philipsland: Peter Kleppe. Aan de regionale scholengemeen schap 't Rijks in Bergen op Zoom zijn geslaagd: Ellis Hoek (havo) uit Stavenisse en Mayella Oostdijk (mavo) uit Sint-Maartensdijk. Jako van Gorsel uit Tholen is aan het Ichtus College in Rotterdam cum laude geslaagd voor het exa men heao commerciële economie, international management. Margreet Snoei uit Poortvliet heeft aan het Scaldenus College in Amersfoort het diploma mdgo-vz (lang) behaald. Een conflict heeft ertoe geleid dat drie Thoolse maatschappelijk werk sters zijn ontslagen, waarbij de kan tonrechter hen een schadevergoe ding van 200.000 gulden toekende. Omdat binnen de Oosterscheldere gio het gebied Noord-Zeeland met één begroting werkt, wil de stich ting het grootste deel van dat be drag daaruit halen. Ze past uit de eigen reserve 70.000 gulden bij. „Wij vinden het een zaak van Thuiszorg Oosterschelde en niet al leen van Noord-Zeeland", legde wethouder J. Versluys onlangs uit in de welzijnscommissie. Er is een compromis uit de bus gekomen: als zich knelpunten voordoen, worden die met hulp van de Bevelanden op gelost. Waren tot nu toe voor beide gemeenten 204 uren beschikbaar voor het maatschappelijk werk (waarvan 72 voor Tholen), de ko mende drie jaar zijn er dat 164. „Een splitsing wordt daarbij niet gemaakt, maar het zou voor Tholen uitkomen op 58 uren." Op dit mo ment zijn voor Tholen 44 uren in gevuld. De welzijnscommissie had weinig begrip voor de maatregel. „Het maatschappelijk werk heeft her haaldelijk om uitbreiding van het aantal uren gevraagd. En nu kan men opeens met minder toe?", stel de A. Kersbergen (SGP). „Komt de dienstverlening op de tocht of zat het maatschappelijk werk voorheen te ruim in zijn jasje?" wilde E. Frigge-Hogesteeger (VVD) weten. CDA'er J. de Jager vroeg zich dat ook af en vond, met Kersbergen, dat dit in de begroting van de stich ting naar voren zou moeten komen. E.M. van der Wal-Vermeulen (Pv dA) en J. van den Donker (D66) zeiden problemen te Verwachten door de maatregel. Ook P. van Bel- zen (RPF/GPV) had zijn bedenkin gen. Mevrouw W.A.M. Roelvink (AOV) noemde het voor de mede werksters triest zoals het gelopen is. Ze wilde weten of mensen voor hulp andere wegen hebben gezocht, zoals de huisarts of de sociale dienst.Dat laatste is volgens de wet houder inderdaad het geval. „Er was tijdelijk minder vraag. Het werk moet weer opgebouwd wor den." Van te ruim in het jasje zitten is dan ook geen sprake. Het ge meentebestuur heeft het maatschap pelijk werk zijn zorg kenbaar ge maakt over de inlooptijd en vervol gens de garantie gekregen dat uit Goes wordt bijgesprongen als dat nodig mocht zijn. Op dit moment functioneren zowel in Schouwen als in Tholen afzonderlijke direc ties/coördinatoren voor het maat schappelijk werk. Die worden sa mengevoegd in Zierikzee. „Als die acht uren inderdaad niet meer inge vuld worden, zullen we deze bezui niging zeker in de gaten houden op de begroting", zei de wethouder richting SGP en CDA. aa» Fortuinshaat 3 Bergen op Zoom Tel.: 0164-243509 Advertentie I.V De Zeeuwse groep Bakkes af is te zien en te horen op de oesterput ten in Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 7