Jeugdhelling St. Annaland niet het laatste project van w.s.v. Bekende, maar ook veel nieuwe Uitzonderlijk hoog aantal gezichten in open Thoolse tuinen geslaagden op Scheldecollege (Meer) varkens nee Jouw glimlach in de trein Zeven kerken bij Sloth Voorzitter Van Gurp wil verdere uitbreiding bij graansilo Donderdag 26 juni 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Thoolse brug Verplichte bijscholing Na de uitbreiding van de jachthaven en de bouw van de nieuwe post voor de havenmeester was zaterdagmiddag bij de watersportvereniging St. Annaland de jeugd aan de beurt. Voorzitter A.P.M. van Gurp stelde de jeugdhel ling officieel in gebruik door 't Krabbeke van Rogier Timmers te water te laten. Zover kwam het echter niet, want nadat het lint was gepasseerd en tientallen ballon nen het luchtruim hadden gekozen, bleef het bootje op het droge Behoorlijk ingewikkeld Wachtlijst 100 mensen Bestuurlijk blind en slecht bewind in varkenskwestie Bezoekers geven bijna 1400 gulden voor Sophia kinderziekenhuis Bijna helft van 52 leerlingen gaat door op dagschool Tussen de 175 en 350 mensen hebben vrijdag en zater dag een kijkje genomen in de opengestelde Thoolse tui nen. „Het was nog drukker dan vorig jaar", vertelt D.L. Koppenhol uit Poortvliet. Die drukte resulteerde in een recordopbrengst voor het goede doel: de bezoekers ga ven 1391,60 gulden voor het Rotterdamse Sophia kin derziekenhuis. „Al met al stimuleert het ons om door te gaan met toon-tuinen Tholen", aldus Koppenhol. Toon- tuinen Tholen is voor de zevende keer gehouden. Uitzonderlijk. Zo noemde directeur A.A. Meloen van het Scheldecollege donderdagavond het grote aantal ge slaagden op de school voor voorbereidend beroepson derwijs en mavo in Sint-Maartensdijk. Van de 53 exa menkandidaten slaagden er 52. Vorig jaar waren het er 58 van de 61. „Dat er één is gezakt, is ernstig. Maar dat er zoveel hun diploma haalden is een prachtig resultaat voor deze school," zei hij tijdens de diploma-uitreiking in de kantine. Op kleur Bekende gezichten Ozonlaag Geen zittenblijver krabbeke Als ik eraan terugdenk, dan moet ik blozen: jouw steeds terugkerende glimlach, je blik in je ogen. Onze ontmoeting in Bergen op Zoom, in de stoptrein naar Roosendaal, woensdagochtend 11 juni tussen 6.40 en 7.00 uur. Jij (St. Anna- land?, korte broekmet 3 collega's (2 wat oudere dames en 1 van on geveer jouw leeftijd) gingen naar Stemmen van lezers Apeldoorn? Ik (Yerseke, wit honk bal T-shirt met groene lijntjes, ca mouflage rugzak) ging naar colle ges in Rotterdam. Ik zat eerst de krant te lezen, maar door het vrolij ke gekwetter van je collega 's, legde ik de krant neer. Toen zag ik jou! Ik was als bij een donderslag beto verd: wie jou zulke ogen heeft ge schonken, moet wel een dief in de nacht geweest zijn om ze van de sterrenhemel te kunnen plukken. In gedachten wist ik precies wat ik te gen je zou zeggen: vergezel mij naar Scheveningen. Niks Apeldoorn en colleges, maar gewoon naar het strand. Maar op dat moment wilden de woorden niet over mijn lippen rollen. Daarom gaf ik uit wanhoop, net voordat we in Rotterdam CS waren, mijn telefoon: 0113-572138 en liep je toen gauw voorbij, nadat onze blikken weer waren vereeu wigd in eikaars ogen. Jij kwam mij achterna en zei: ik zal je bellen! Ik was zo perplex, dat ik met een mond vol tanden stond. Vervolgens stapten we beduusd uit op Rotter dam CS, waar onze wegen van el kaar scheidden, zonder dat ik ook maar je adres of naam had. Zoals twee evenwijdige lijnen niet los van elkaar kunnen komen, zo kan ik jou ook niet uit mijn gedachten bannen. Ik wacht nog steeds op je stem. Om naar het strand te gaan? Zullen we het eens doen? Sang, Dahlialaan 11, 4401 GW Yerseke. VERVOLG VAN PAGINA I Je komt dan onherroepelijk met de tijd in de knoei als je onderweg moet wachten bij een stoplicht, een ophaalbrug of bij een spoorweg overgang. De kans op ongevallen neemt toe als de verloren tijd weer ingehaald moet worden." Bij jongeren speelt volgens VVN bravoure en nonchalance een grote rol. De leeftijdsgroep van 18 tot en met 24 jaar is een risicogroep. „Jongeren rijden vaak hard en heb ben nog weinig ervaring. Ze willen graag laten zien wat ze kunnen." Volgens De Wit en Van Oudenaarde is het zaak dat iedereen de hand in eigen boezem steekt. „Te vaak wordt gedacht: ons kan niets over komen. op mijn rijgedrag valt niks aan te merken." Verzuimen om richting aan te geven als er geen verkeer komt, lijkt geen ernstige zaak. Maar volgens VVN moet richting aangeven een automatisme zijn, een routinehandeling zoals het aanklikken van de autogordel. „Als je het alleen bij tijd en wijle doet, ga je een keer de mist in." Volgens VVN is de situatie op de Thoolse brug onoverzichtelijk. Zo wel komend vanaf Bergen op Zoom als vanaf Tholen-stad is de invoeg- strook kort. Van Oudenaarde: „Er zijn veel mensen die denken dat het een vierbaansweg is als ze van de Eendrachtsweg komend de brug op gaan. Het ziet er heel ruim uit. Je mag daar 100 kilometer rijden tot aan de stoplichten bij het Stenen Kruis. Kom je de brug vanaf Hal steren op dan heb je met hoogtever schil te maken. Je kijkt ook nog te gen een vangrail aan." Ook de oprit aan de Thoolse kant, is volgens VVN onoverzichtelijk. Behalve dat de invoegstrook kort is en de bocht scherp, spelen daar bomen en strui ken een rol die het zicht belemme ren: voor het verkeer naderend van uit Poortvliet, maar ook voor het verkeer dat uit Tholen-stad de brug op wil. De wegbeheerder zou vol gens Veilig Verkeer deze situatie kunnen verbeteren. Een beperking van de maximum snelheid tot 70 ki lometer per uur, lijkt VVN ook een verbetering van de verkeerssituatie op de Thoolse brug. De Wit: „Op die manier pas je de snelheden van beide verkeersstro men wat aan elkaar aan en schep je wat meer ruimte om te 'ritsen.' Maar het rijgedrag is ook een men taliteitskwestie, stelt De Wit. „El kaar wat meer ruimte geven en be grip tonen zoals de Engelsen doen, kan in Nederland geen kwaad. Een remedie hebben we niet zo maar voorhanden, maar verplicht ver- keersonderwijs op de middelbare school en een verplichte jaarlijke bijscholing voor automobilisten zou ons inziens wel helpen. Niet om een rijles over te doen. Gewoon weer eens even de ver keersregels opfrissen. En als een moment van bezinning op het ver keersgedrag. En net als met een APK-keuring voor auto's: niet vrijblijvend." Zo gunstig waren de weersomstan digheden niet voor de waterspor ters, al hadden de organisatoren op de uitnodiging dan geadviseerd om naast de bad- ook regenkleding en in elk geval extra (droge) kleding mee te nemen. De touwbrug werd vervangen door touwtrekken, maar een ijsje kregen de belangstellen den nog wel ter ere van het ope ningsfeest, al waren de temperatu ren voor deze 21ste juni - de lang ste dag - eigenlijk aan de veel te la ge kant. Toch bleven de regenbuien zaterdagmiddag nog tamelijk lang weg en vermaakte de jeugd zich wel. Naast de diverse kleine slaap- tentjes, stond er ook een grote tent voor de playbackshow en de barbe cue. En de jeugdhelling op zich was een welkome voorziening. "De ou de helling zat vol gaten en was te steil", vertelden Armando en John Hartog uit St. Annaland, voordat ze aan het touwtrekken begonnen. Hun zeilboot 'Who's afraid off....' staat nog op de trailer. "De helling wordt ook nog ingespoten met een middel tegen het groen worden, zo dat die niet glad wordt." De gebroe ders Hartog zijn er heèl tevreden mee. Ook het bestuur is blij met het re sultaat, al kostte dit project - naast 75.000 gulden - heel wat hoofdbre kens, zo maakte voorzitter Van Gurp duidelijk. "Er is meer voor getekend dan voor de uitbreiding van de jachthaven en ons nieuwe clubgebouw met havenmeesters- post. Het bleek behoorlijk ingewik keld en het heeft langer geduurd en meer gekost dan we gedacht had den. Maar de moeite van het wach ten is wel beloond." De oude helling was te steil, te on veilig, maar om de nieuwe beter te krijgen, moest een gedeelte van de weg zakken. "We hadden liever nog een meter lager gegaan en dat hebben we ook geprobeerd, maar toen kwam er water door de dijk, zodat we het gat maar snel gedicht hebben", vertelde aannemer A.J. de Boeck uit Halsteren. Hij is zelf lid van de w.s.v. St. Annaland en bouwde eerder ook het clubhuis. Naast de helling werd er in de dijk ook een stalling voor de bootjes uit gegraven. De 45 jeugdleden betalen 75 gulden per jaar voor deze voor ziening. "Alles bij elkaar heeft het behoorlijk wat centjes gekost om dat van het een, het ander kwam", zei Van Gurp. De asfaltweg langs de dijk is verbreed en verbeterd, zo dat het een echte weg is geworden in plaats van voorheen een verhar ding. Een laatste stukje dijk, vlakbij de havenmonding, moet nog ver hard worden omdat het waterschap daar met een kraan altijd terecht dient te kunnen. "Alles bij elkaar een keurige voor ziening voor de generatie die straks een ligplaats in de boxen wil zien te bemachtigen en dan weer voor de bemanning van de jeugdhelling zal zorgen. Zorg er goed voor en houd de helling netjes", zei Van Gurp. Hij bedankte de leden, zowel de voor- als de tegenstemmers, alsme de gemeente en waterschap voor de medewerking. De jeugdhelling draagt volgens de wsv-voorzitter bij tot een betere kwaliteit van de St. Annalandse jachthaven. "Er komen steeds meer passanten en dat geeft je een brede re financiële draagkracht. De extra ontvangsten herinvesteren we, zoals vandaag te zien is. Behalve de jeugdhelling hebben we in ons clubhuis een nieuw plafond gelegd en een air-conditioning geïnstal leerd." Volgens Van Gurp duurt de popula riteit van de St. Annalandse jacht haven bij de watersporters voort. "Het is een kwestie van vraag en aanbod. Je hebt hier schitterend open vaarwater, zonder sluis. De meerderheid van de bijna 100 men sen die op onze wachtlijst staan, zijn dan ook zeilers." De wsv-voor- zitter wijst erop, dat dit niet zomaar een vrijblijvende lijst is. "De men sen zijn lid en betalen entreegeld en contributie. Van de wachtlijst gaan ze naar de zwerverslij st en dan ko men ze voor een vaste ligplaats in aanmerking." Gezien die grote vraag zegt Van Gurp serieus te kijken naar een vol gende uitbreiding van de jachtha ven. Hij denkt dat het niet zoveel jaren meer zal duren, voordat de graansi lo van de CZAV die functie verliest. In elk geval voor schepen. "Dan kan er daar een lang steiger ge maakt worden en dat is ideaal voor passanten." De wsv-voorzitter zit na de verwe zenlijking van de jeugdhelling nog niet helemaal zonder plannen voor de jachthaven in St. Annaland. Zeven Thoolse kerken zijn van plan om met ingang van de nieuwe pro grammering in oktober bij de lokale omroep Sloth met radio-uitzendin gen te beginnen. De bedoeling is om hiervoor een zelfstandige redac tie te vormen, de christelijke om roep redactie (COR). De komende maanden zullen hiervoor medewer kers worden gezocht, zodat er in september besluiten kunnen worden genomen. Er moeten totaal 8 uren gevuld worden, terwijl er momen teel 6 uren geestelijke muziek en kerkdiensten van de gemeente Bloemendaal en een paar Thoolse kerken bij Sloth uitgezonden wor den. Overigens blijft het bestuur van Sloth de eindverantwoordelijk heid dragen, maar een afgevaardig de van de deelnemers aan de COR komt in de stichtingsraad en kan daar mede het beleid van de lokale omroep bepalen. Welke zeven ker ken meedoen, wil voorzitter E. Kooijman nog niet bekend maken omdat er nog niets definitiefs is. Overigens probeert hij de stich tingsraad meer body te geven. Zo is onlangs voorzitter J.A. van Nieu- wenhuijzen van de Thoolse voet balfederatie aangezocht. Sloth pre senteert zich verder op alle brade- riëen. Stemmen van lezers Actie en commotie, veel anti-promotie. Grote beesten, kleine kooi. Voor de meesten niet zo mooi! Luisteren b. en w. Niet naar de burger, nee. Bestuurlijk blind, grote stank, slecht bewind. Geen dank. Zwijnlucht zweeft nu in het westen daar heb ik reuze 'de pest'in. Varkensmet worst, op de been. Ons land, mest besmet, Daarmee graag om Tholen heen! Mevr. P.A.S. Kubista Kreeftenstraat 3 Tholen. Wilma en Leen Rijstenbil uit Oud- Vossemeer deden voor het eerst mee aan de open dagen en zijn vol gend jaar zeker weer van de partij. „Ik denk dat er zo'n 250 mensen zijn geweest, onvoorstelbaar ge woon. We hebben hele leuke reac ties gekregen", vertelt Rijstenbil. Achter zijn kapperszaak aan de Molenstraat ligt een tuin van 250 vierkante meter, waarin een grote vijver een centrale plaats inneemt. „Drie jaar geleden was dit een groot grasveld en stonden er 20 jaar oude dennenbomen", zegt Wilma Rijstenbil. Zij spendeert tegenwoordig dage lijks wel vier uren aan de tuin. Die bestaat uit een aantal borders, een moerasgedeelte, een pad door het geheel met een brug over de vijver en een tuinhuisje. Aan de noordkant zijn vier leilinden geplaatst. Overal staan bloemen in potten. „Wat ik tegen kom, wil ik hebben. Want ik vind alles mooi. Is er geen ruimte meer in de borders, dan plant ik in potten", vertelt Wilma Rijstenbil. Ze houdt vooral van bloeiende planten en probeert dan ook om ie der seizoen iets bloeiends in de bor ders te hebben. Deze bloemperken zijn op kleur in geplant: geel/oranje, rose/lila, blauw. Tientallen soorten zijn te zien, waaronder tropische planten, fuchsia's, Zeeuwse knoop en stok rozen. „Bekende soorten zoals Sneeuwwitje, Ingrid Bergman en Blessing", vertelt Wilma, die overal stekjes plukt. Haar man Leen zorgt voor de vijver, waarin een twintig tal kooikarpers zwemmen. Hij heeft met behulp van diverse vaten een zuiveringsinstallatie gemaakt, die het water in de vijver elke twee uur zuivert. In de tuin staat een beeld getiteld 'positieve krachten', van de hand van Greet Takx uit Fijnaart. Speciaal voor de open dagen staan meer werken van de kunstenares in de tuin, en er is belangstelling voor. Bezoekers krijgen een kopje koffie aangeboden. Zaterdagmiddag verhoogt buurman Leo Trouw de sfeer door een uurtje accordeon te spelen, zittend op een bankje in de tuin. Het echtpaar Rijstenbil beleeft zo zelf ook veel plezier aan de open tuindagen. „Ik had gedacht dat vooral mensen uit het dorp zouden komen kijken, maar dat was hele maal niet zo. Velen kwamen juist van elders, het waren echte tuinlief- hebbers. En ze reageerden enthou siast, vonden onze tuin sfeervol en voelden zich er thuis", zegt Leen Rijstenbil. Koppenhol bevestigt dat de bezoe kers van de tuinen genoten van wat ze zagen. „Je ziet ook ieder jaar weer een aantal bekende gezichten, naast de nodige nieuwe. Blijkbaar is men niet zomaar op een tuin uit gekeken." De landschapstuin van de familie Van Gurp in Sint-Maar tensdijk was met 350 mensen het drukst bezocht. Maar Koppenhol en ook de familie Balk in Poortvliet kregen vrijdag al zo'n zestig be langstellenden over de vloer. Bij Rijstenbil was het zaterdagmiddag het drukst. Ook plantenkwekerij en imkerij Johan de Jager in Vosse- meer had regelmatig volop aanloop. De mensen konden er een ruim as sortiment vaste planten zien. Ook de imkerij en de produkten daarvan - er kon honingkoek geproefd wor den - vielen bij het publiek in de smaak. Het minder goede weer weerhield de mensen niet van een bezoekje aan de tuinen. Ze kwamen uit Bra bant, Zuid-Beveland, Goeree-Over- flakkee, maar ook uit Zeeuws- Vlaanderen, Rijswijk en Ooster beek. Ook in Bergen op Zoom wa ren tuinen open voor het publiek. De combinatie was opgezet wegens het 125-jarig bestaan van de ko ninklijke maatschappij voor tuin en plantkunde. Van de 52 gaat bijna de helft verder leren op een dagschool. De leerlin gen kregen niet alleen hun diploma mee naar huis, de ouderraad schonk de geslaagden een bos bloemen en van de school kregen ze een klasse foto mee. Algemeen directeur J. de Jonge uit Tholen van de gewestelijke scho lengemeenschap feliciteerde de leerlingen namens het bestuur en de directie met het behaalde resultaat. In zijn toespraak greep hij terug op de betekenis van het woord school, dat uit het Latijn komt en voor vrije tijd staat. Vrije tijd die voor studie gebruikt kon worden. „Jullie heb ben het diploma dus in je vrije tijd gehaald," zei hij gekscherend. De Jonge wees erop, dat onderwijs niet iets vanzelfsprekends is. En dat het een paar eeuwen geleden niet voorkwam dat iedereen naar school kon of mocht. „Naar school gaan, is een voorrecht. Vroeger was er geen school, maar wel veel kinder arbeid, dat je nu nog vindt in ont wikkelingslanden." Volgens De Jonge is met het diploma in handen de 'race om verder te komen in de maatschappij' nog niet gelopen. „Die is nooit gelopen. Je zult gesta dig verder moeten leren. Er zijn nog meer hindemissen te nemen." Ook hij was onder de indruk van het hoge percentage geslaagden in de smalstad: „Chapeau voor de ves tiging Sint-Maartensdijk." Voorzitter A. Elenbaas van de ou derraad feliciteerde de leerlingen en de ouders namens de ouderraad. Behalve de eigen leerlingen, be haalde ook een leerling van de school voor voortgezet speciaal on derwijs De Burcht uit Tholen een certificaat. Bovendien ontvingen zeven leerlingen tijdens de dagop leiding het diploma lassen. Inzet en doorzettingsvermogen zijn volgens Elenbaas de sleutel tot succes. Tot woensdag 1 uur hadden de leerlin gen echter in spanning gezeten. Tot dat tijdstip kon er gebeld worden door de school dat zoon of dochter gezakt was. Dat gebeurde dit jaar slechts in één geval. Ook Elenbaas ging terug in de tijd. Hij herinnerde zich de diploma-uit reiking uit 1968 toe hij zelf ge slaagd was op de toenmalige ge meentelijke lagere technische school met een hout- en een me taalafdeling. „We werden voor het diploma in de directeurskamer ge roepen. Het was allemaal niet zo groots zoals nu, maar we waren niet minder blij." I V De leerlingen haalden om beurten hun diploma af: eerst de afdeling bouwtechniek. Peter van de Berg uit Sint-Maartensdijk zorgde onge wild voor een komische noot. Toen hij wilde gaan zitten om zijn diplo ma te ondertekenen, viel de stoel van het podium op de rij met bloe men waardoor een aantal emmers met water omvielen. „Jij bent dus niet geslaagd," reageerde Meloen tot grote hilariteit van de zaal. Johnny van de Reest uit Sint-Anna- land haalde met 6,9 het hoogste ge middelde van de 13 kandidaten op deze afdeling. Met 7,0 was het -bij de afdeling mo torvoertuigentechniek Anton Elen baas uit Sint-Annaland die het hoogste gemiddelde haalde van de 11 leerlingen. Een leerling van deze afdeling slaagde niet voor het exa men. Van de 13 leerlingen op de af deling mechanische techniek scoor de Theo Rijnberg uit Sint-Maar tensdijk het hoogste met 7,3. En bij de afdeling verzorging (dit jaar al lemaal meisjes, in totaal 17) was het Elly Clardey uit Stavenisse: 7,3. Tussen de bedrijven door las schooldecaan en leraar Nederlands H. Venekamp citaten voor uit op stellen die de leerlingen vier jaar geleden hadden gemaakt. De titel ,Als ik 25 ben..' zorgde voor tal van ontboezemingen over de toekomst. Maakte de een zich zorgen over de ozonlaag, de ander wilde in een vil la gaan wonen en in een sportwa gen rondrijden. Weer een ander wil de trouwen, maar eerst gaan varen om vele landen te kunnen zien. De leerlingen mochten steeds raden wie de maker van het opstel was. Het onderhoud viel zeer in de smaak, zo was aan de reacties van de leerlingen en ouders af te lezen. Namens de leerlingen van de afde ling verzorging bedankte Ines Lengton uit Tholen de leraren en de schoolleiding voor de steun tijdens de schoolperiode. „De sfeer was over het algemeen goed op school. We gaan opgewekt de toekomst te gemoet. We hebben een leuke tijd gehad waar we later nog met ple zier op terug zullen kijken." Karei Bijl uit Poortvliet bedankte in on vervalst Zeeuws de leraren voor het feit dat het 'best wel gezellig was geweest.' En Annemarie van der Sterren uit Poortvliet en Anette Wesdorp uit Stavenisse gaven twee tekeningen (karikaturen gemaakt door Annemarie) aan gymnastiekle- rares L. van de Graaff en Y. de Veth van gezondheidskunde. Volgens Venekamp kan het Schel decollege niet alleen terugzien op een gunstig examenjaar, ook bleef er van de 43 leerlingen die vier jaar geleden in de smalstad begonnen, niet één leerling zitten. De negen andere leerlingen stroomden later in, in de tweede, derde of vierde klas en kwamen van een andere v.b.o.-school (3), een mavo school: Naar aanleiding van het artikel over de bijeenkomst van het comité 'Varkens nee' in de Eendrachtbode van 19 juni deze reactie: Er staat geschreven, dat ondergete kende ervaren heeft, dat er weinig kennis bij de gemeente aanwezig is en dat je hen duidelijk moet maken, dat er zwaardere milieuregels zijn die ze kunnen toepassen. Dit klopt niet. Wat ik gezegd heb is het vol gende: 'Dat ik bij een eerdere, andere zaak gemerkt heb, dat er wat weinig ken nis bij de gemeente aanwezig was, maar dat het ook moeilijk is om als ambtenaar alle kennis in huis te hebben over zoveel verschillende bedrijfsvoeringen.' Daarop aansluitend heb ik mij hard op afgevraagd, of er geen mogelijk heden waren de eisen in de milieu vergunningen zo enorm streng te maken en zo dicht te timmeren, dat het voor dê varkensmesters heel moeilijk wordt gemaakt. Dit wilde ik even kwijt om verwarring te voorkomen. Maar natuurlijk moeten we enorm huiverig zijn met zo'n grote var kensinvasie. Ik woon nu 17 jaar op Tholen, ik hou van ons eiland en ik juich (bij na) iedere positieve ontwikkeling toe, maar deze enorme stankveroor- zakende en horizonvervuilende in dustrie die dreigt ons eilapd te over stromen, moet een halt toegeroepen worden! Staan de mesterijen er een maal, dan zijn ze niet meer weg te 3 leerlingen van het Roncalli, 2 van het Calvijncollege en 1 van 't Rijks. Het diploma is volgens de decaan belangrijk, maar dat is ook het ni veau waarop het examen is afge legd: A, B, C of D. Daarvan hangt onder meer af welke vervolgopleidingen mogelijk zijn. Twee leerlingen doen het laatste jaar over (1 gezakte en 1 voor ni veauverbetering), drie leerlingen gaan werken (waarvan 2 bij de landmacht). 23 leerlingen combineren school en werk in het beroepsbegeleidend on derwijs - het voormalige leerling wezen -. Zes gaan er naar het twee jarig middelbaar beroepsonderwijs en 19 naar het middelbaar beroeps onderwijs (3 a 4 jaar). Bijna de helft gaat door op een dag opleiding. krijgen! Ik ben het daarom roerend met raadslid M.A.J. van der Linde eens, die zegt dat de burger beter geïnformeerd moet worden. Laten we dan beginnen die hoorzittingen over deze varkensmesterijen op de avonden te houden en niet op de middagen. Dit verzoek is duidelijk aan dhr. Van der Jagt gedaan, maar het ant woord was: 'Als de mensen gemoti veerd zijn, dan komen ze wel. Dan nemen ze wel vrij.' Dhr. Van der Jagt vergeet even, dat het om 31 aanvragen gaat. Dat betekent 31 vrije dagen of snip perdagen en dat, terwijl de gemid delde werknemer maar 23 vrije da gen per jaar heeft! Hoe moet dat dan? Voorts heb ik nog één vraag aan b. en w. Wij hebben hier ontzettend genoten van de komst van H.M. ko ningin Beatrix. U heeft het voor elkaar gekregen haar te laten komen. Zou het u, b. en w. van Tholen, dan ook lukken om samen met ons, bur gers van ons geliefde eiland, Den Haag erop attent te maken dat zo'n grote overstroming van varkens voor ons leefmilieu zeer ongezond is en dus ongewenst?! Minister Van Aartsen heeft het al in de gaten. Alleen die 31 aanvragen die er nu liggen, kunnen we die te genhouden? Voor mensen die last hebben van de stank, bel naar de milieuklachtente- lefoon Zeeland in Vlissingen, tel. 0118-412323. Bruno F.P. Tanzer Provincialeweg St. Maartensdijk i WSV-voorzitter Van Gurp opende met behulp van 't Krabbeke de jeugdhelling bij de jachthaven in St. Annaland. Meteen vrijdagmiddag was het al aardig druk in de tuin van de familie Rijstenbil in Oud-Vossemeer.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 3