HOLLANDSE NIEUWE f 22 Fris en winderige start met 147 wandelaars in Tholen-stad SUZETTE Plaatselijk nieuws VAKANTIE VISSER emmertjes 50 deurloo Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 26 juni 1997 Heij boer tweede op orgelconcours Inhoud ±25 stuks per emmertjel alij Topkwaliteit, vers van het mes GRATIS proeven Afsluiting plattelandsvrouwen Oriëntatierit Zangavond met Praagkoor Nieuwe speeltoestellen Slingerend naar Oesterdam Verbetering trottoirs Ruim 300 vissen Creadag VERF NODIG? Laban Schoolreis naar Duinrell Leerlingenproject trottoirs Sponsorloop Scharrelboeketten Bedreiging en vernieling School bezoekt nertsenfarm Herbestrating Hoenderweg Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen j.a. Geilings, St. Philipsland Piraten op ijsbaan Lustrum kinderkoor Schoolreis de Schalm Verbetering Molendijk Vrouwen werken aan houding Rieburch op kamp Opknapbeurt Bloemenlaan Collecte Geluidsgrens bij woning Nieuwe straatnamen Kleuters op kamp T DAG EN NACHT Tholen Op het vijfde orgelconcours voor jongeren in Emmeloord is de 17-ja- rige Kees Heijboer als tweede geëindigd. Hij speelde Praeludium et Fuga in g van J.S. Bach. De jury leden Willem Vogel en Nico Verrips gaven als commentaar: 'mooi gere gistreerd met een goede barokarti- culatie en een mooi rubato in de ca- denzen'. Het tempo vonden zij iets te voorzichtig. De algemene indruk was in ruime mate positief. Met zijn tweede plaats krijgt Kees He ijboer nog een excursie aangeboden naar het grote orgel in de Oudé Kerk van Amsterdam. Ze zijn er weer!! Ze zijn er weer!! Vishandel Contr' Escarpe 11Tholen Tel. 0166-602799 Fax 0166-602550 Advertentie I.M. Als afsluiting van het seizoen orga niseerden de plattelandsvrouwen een uitstapje naar de Speelmanspla ten aan de Oesterdam. Vanaf de Markt vertrokken de meeste dames met de fiets, maar anderen lieten zich met de auto vervoeren. Op de Speelmansplaten werd er jeu de boules gespeeld. Na de koffie met gebak wenste voorzitter mevr. M.J. Hoogedeure-Kievit iedereen een goede vakantie toe. In september hopen de plattelandsvrouwen de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen te organiseren. Motor- en automobielclub Tholen organiseert zaterdag weer een oriëntatie-puzzelrit. Er wordt vanaf half acht gestart van het parkeerter rein bij het zwembad aan de Zoek weg! Inschrijven kan vanaf kwart over zeven. In de Grote Kerk wordt zaterdag avond om acht uur een zang- en or gelavond gehouden. Het grote Praagkoor onder leiding van diri gent Peter Wildeman uit Lisse zal deze avond zingen. Het Praagkoor bestaat uit zangliefhebbers uit ver schillende plaatsen, die in oktober een reis naar de hoofdstad van Tsje chië hopen te maken en daar in ver schillende kerken willen optreden. Tijdens de avond is er de mogelijk heid om informatie in te winnen over dit koor en kan men zich nog als lid opgeven. Het koor zal op het orgel worden begeleid door Johan Hamelink uit Zaamslag. Verder speelt op de dwarsfluit Erika van de Kolk uit Ridderkerk. Er zal een col lecte worden gehouden voor de stichting Ontmoeting, die de op vang van daklozen verzorgt. Ter Tolne organiseert vrijdagmid dag van een tot drie uur voor de kinderen van groep 1 t/m 6 een spelletjesmiddag op het school plein. In het spelletjescircuit wor den de nieuwe speeltoestellen op genomen. De school wil door mid del van deze spelmiddag aan de be langstellenden laten zien hoe de kinderen met de nieuw aangeschaf te materialen kunnen spelen. De leerlingen van groep 7 en 8 zullen de kinderen bij de spelletjes bege leiden. Een 47-jarige automobilist uit Mid delburg is in de nacht van maandag op dinsdag om 2.20 uur door de po litie aangehouden op verdenking van het rijden onder invloed van al cohol. De ademanalyse wees uit, dat de man op de Reimerswaalse- weg ruim twee keer zoveel had ge dronken dan toegestaan was. Hij kreeg een proces-verbaal en een rij verbod van vijf uren. De automobi list was de politie opgevallen door zijn slingerend rijgedrag. De trottoirs in de Maria van Vlaan- derenstraat, Jan van Beaumont- straat, Van Glymesstraat en de Da vid van Orliënstraat worden voor 126.900 gulden herlegd door aan nemingsbedrijf N. de Rijke uit St. Maartensdijk. Oud- Vossemeer De vissers van hengelsportvereni ging 't Scharretje hadden zaterdag een geweldige vangst. Bij Nikkers- hoek werden door de 22 deelne mers 333 vissen boven water ge haald. Met een gemiddelde van, 15 vissen per hengelaar had de contro leur een drukke middag. Theo Bos- ters haalde met 30 vissen en een to tale lengte van 633 centimer de grootste buit binnen. Eerste dame werd Truus Rijnberg met 16 vissen en 314 centimeter. Met 16 vissen en een lengte van 312 centimeter werd Martijn de Regt eerste bij de jeugd. Bart Beurkens had met drie vissen de 'slechtste' vangst. De uitslag was als volgt: 1. Theo Bosters 633 cm; 2. Jan Verhees 479 cm; 3. Theo van Broeck 429 cm; 4. Wesley Wouds 400 cm; 5. Arjan Rijnberg 397 cm; 6. Peter Plompen 374 cm; 7. Ernest Ripson 367 cm; 8. Jan Gorissen 349 cm; 9. Cees Dam 338 cm; 10. Theo Rijnberg 315 cm; 11. mevr. Rijnberg 314 cm; 12. Martijn de Regt 312 cm; 13. mevr. Van de Zande 286 cm; 14. Perry van Westen 250 cm; 15. Mark Verlinden 247 cm; 16. Johan Burgers 231 cm; 17. Fil van Broeck 229 cm; 18. Sandra van Paassen 202 cm; 19. Erik Nuyten 163 cm; 20. Frank v.d. Zande 142 cm; 21. Clarinda Rijnberg 89 cm en 22. Bart Beurkens 66 cm. Op de Sint Anthoniusschool kon den de kinderen op de creadag weer volop knutselen. Met grote ijver werden met verschillende verwer kingsmethoden allerlei werkjes ge maakt. Met rubber werden er leuke haarspelden gemaakt, terwijl ande ren met klei aan de slag gingen of met textielverf een raamhanger maakten. Oude gordijnen werden gebruikt om spookjes te maken en van tempexballen werden vele soorten dieren gemaakt. Ook de dieren van wc-rollen waren leuk om te zien. De oudere kinderen gingen met erwten en prikkertjes aan de slag of maakten met behulp van droogbloe men een werkje, 's Middags wer den de voorbereidingen gedaan voor het avondprogramma, waarbij ook de ouders waren uitgenodigd. Geoefend werd er voor een toneel stukje, terwijl anderen repeteerden voor de playbackwedstrijd of na dachten over moppen die konden worden verteld. Ondertussen ver sierden de kinderen van de onder bouw het schoolplein en werd er een tent gemaakt, 's Avonds werd alles door de ouders bewonderd en werd het toneelstukje uitgevoerd en de playbackwedstrijd gehouden. De kinderen van de school reperte- ren inmiddels weer al druk voor de jaarlijkse musical, die door de groe pen 7 en 8 op vrijdag 4 juli wordt uitgevoerd in De Vossenkuil. Kaar ten voor de uitvoering zijn bij de leerlingen verkrijgbaar. De op brengst van de musical is bestemd voor het Foster Parents plan. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. Histor, Ratnbo en Sigma vakvervei Riime collectie behaag ea Raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendiachtsweg 13 Tholen 0166-604923 Advertentie I.M. Alle leerlingen van de Sint Antho niusschool gingen donderdag met leerkrachten en begeleiders op schoolreis naar Duinrell. Bij aan komst in Wassenaar kregen de kin deren limonade, waarna men zich uitstekend wist te vermaken in het park, met onder andere een ver- keerstuin, een wiebelbrug en bots- bootjes. Ook voor de achtbaan, het reuzenrad en de ballenzee stonden de kinderen in de rij. 's Middags stonden de lunchpakketten met li monade en een appeltje klaar. Na het eten gingen de kinderen weer nieuwe attracties proberen of na men zij nog een extra rit in de acht baan. Aan het eind van de middag werden de kinderen getrakteerd op friet en ijs, waarna de bus weer werd opgezocht voor de terugreis. Door een kleine file arriveerde de bus iets te laat weer bij school. De ouders stonden allemaal al te wach ten en kregen de belevenissen van hun kinderen uitvoerig te horen. Om ook in de toekomst nog vol doende vakmensen te hebben die trottoirs kunnen leggen, heeft de gemeente van een herlegprogram- ma van trottoirs een leerlingenpro ject gemaakt. Aannemer C.W. van Haaften uit Stavenisse voert het karwei voor 123.350 gulden, inclu sief btw, uit in samenwerking met de opleidingsstichting S.P.G. Die Heenetrechtschool organiseert maandag 7 juli een sponsorloop op het schoolplein. De opbrengst gaat naar de Clinicclowns, die in zieken huizen kinderen proberen op te vro lijken. Tijdens het pleinfeest, dat op II juli zal worden gehouden, zal het bedrag dat door de kinderen bij elkaar is gelopen bekend worden gemaakt. Sirrt- Annaland De dames Stoutjesdijk en Vermaas verzorgden voor de plattelands vrouwen een avond over bloem schikken. Er werden voorbeelden getoond van scharrelboeketten, die zijn samengesteld van bloemen die bloeien op de dijken en langs de slootkant. Ook verschillende bloemstukken op voet werden ge toond. Vervolgens werden de dames zelf aan het werk gezet. Eerst maakte iedereen een corsage, waar na onder begeleiding zelf een bloemstukje kon worden gemaakt. Na afloop bedankte mevr. Scherpe- nisse de dames voor de leuke avond en ging men met een zelfgemaakt bloemstuk naar huis. De politie heeft woensdagavond een 22-jarige St. Annalander en een eveneens 22-jarige Scherpenisse- naar aangehouden wegens bedrei ging en vernieling. De eerste had in de Zuidstraat een steen door het raam van een huurwoning van de stichting Beter Wonen gegooid om dat hij ruzie had met de 37-jarige bewoner. Aanleiding voor het gooi en van de steen was een ongeluk, waarna de verdachte schadevergoe ding eiste voor de gevolgen aan zijn bromfiets. Na eerst met een mes ge dreigd te hebben, gooide de ver dachte, die al vaker met de politie in aanraking is geweest, een steen door de ruit. De Scherpenissenaar was daarbij behulpzaam. Na ver hoor stelde de politie de twee jon gemannen in vrijheid. Maandag 30 juni wordt er voor de zending oud papier opgehaald. adv. I.M. De groepen zeven en acht van de De Casembrootschool brachten vrijdagmorgen een bezoek aan de nertsenfarm yan de familie Walhout te Stavenisse. Onder begeleiding van de meesters Van de Broek en Bril gingen 46 leerlingen met de fiets naar de boerderij. De kinderen hadden de weken ervoor informa tieboekjes en een videoband van de Nederlandse vereniging van fokkers van edelpelsdieren gezien. Als af sluiting van deze lessen werd dit uitstapje georganiseerd. De leerlin gen werden opgewacht door familie Walhout en een medewerker van de vereniging. In vijf groepen werd al les bezichtigd, waarna de kinderen in de schuur werden getrakteerd op limonade, chips en een pen. Op de terugweg werd er door de kinderen nog druk gepraat over wel of geen bont. De Hoenderweg tussen de Curee- straat en de Tuinstraat wordt herbe- straat. Het trottoir aan de oneven kant wordt volledig vernieuwd en aan de even zijde gebeurt dat ge deeltelijk. De Hoenderweg maakt deel uit van een herbestratingsproject, dat aan nemingsbedrijf gebr. Moerland voor 223.000 gulden uitvoert in op dracht van de gemeente. Momen teel wordt er aan de Kloosterstraat Donderdag, vrijdag en zaterdag 26,27 en 28 juni MAGERE ST00FLAPPEN 1 kg ƒ11,95 BIEFSTUK 250 gram 4 TARTAAR samen ƒ10,95 SCHOUDERHAM 150 gram 1,95 C0RNEDBEEF 150 gram 1,95 RUNDVLEESSALADE 250 gram 1,95 EI-BIESL00KSALADE 100 gram 1,59 Maandag, dinsdag en woensdag 30 juni, 1 en 2 juli RUNDERGEHAKT VERSE WORST MAGERE SPEKLAPPEN KARBONADE SLAVINKEN 1 kg10,50 500 gram 500 gram samen7,95 1 kg9,95 5 HALEN4 BETALEN Advertentie I.M. gewerkt, tussen de School- en Nieuwstraat. Het trottoir aan de huizenkant is geheel vernieuwd. Verder komen de trottoirs in de Tienhoven tussen de Van den Bos straat en Tienhoven 52 aan de beurt. Wij zijn met van 11 t/m 30 juli KAPSALON Burg. Smithstraat 27 Tel. 652749 Advertentie I.M. Gymvereniging WIK organiseert zaterdag op de ijsbaan een kleuter dag. Vanaf tien uur worden er onge veer 150 kinderen verwacht van de gymverenigingen uit Tholen en Schouwen-Duiveland. De activitei ten staan in het teken van het thema 'piraten'. De kinderen kunnen ver kleed als piraten deelnemen aan verschillende spelletjes. Ook wordt er een piratendans gehouden en kan er een tocht met een huifkar wor den gemaakt. Aan het eind van de morgen worden de kinderen getrak teerd op pannenkoeken en krijgen ze iets te drinken. Stavenisse Het kinder- en jeugdkoor Gabriëlla o.l.v. mevr. Potappel houdt ter gele genheid van het vijfjarig bestaan zaterdag (en niet afgelopen zater dag, zoals vorige week abusievelijk vermeld) een zangavond in de her vormde kerk. Voor de lustrumuit voering is het kinderkoor Soli Deo Gloria uit Sint-Annaland o.l.v. He- leen Troost als gastkoor uitgeno digd. De avond begint om half acht en is voor iedereen vrij toeganke lijk. De kinderen van groep 3 tAn 6 van de openbare basisschool De Schalm zijn op schoolreis naar pretpark Drievliet bij Rijswijk geweest. De kinderen vermaakten zich uitste kend in de botsauto's, de wildwa terbaan en de zweefmolen. Na de boterhammen te hebben genuttigd zocht het gezelschap de bus weer op en reed naar Rotterdam. Daar werd de Ontdekhoek bezocht, waar de kinderen van alles zelf konden maken. Er werden aardappelen ge schild, waarna men zelf friet kon bakken. Ook werd er door de kin deren een zeepje gemaakt en wer den er foto's gemaakt en zelf ont wikkeld, terwijl anderen een muur metselden of een dijk bouwden. Om vier uur gingen de kinderen de bus weer in. De chauffeur maakte nog een rondrit door Rotterdam en reed over de nieuwe Erasmusbrug. Om half zes arriveerden de uitgela ten kinderen bij school, waar ze werden opgewacht door verschil lende familieleden. De plaatselijke aannemer C.W. van Haaften verbetert de Molendijk, de Stoofdijk voor wat betreft de afrit naar de Julianastraat, een stukje Veerweg, de Koning Haakonstraat, een deel van het Van der Lek de Clercqplein, een gedeelte van het Bos en trottoirs aan de Boswei. De gemeente heeft het totale karwei gegund voor 119.380 gulden, inclu sief btw. Van Dijck Petit gaat een stukje van de Pilootweg van een nieuwe asfaltlaag voorzien. Sint- Maartensdijk De plattelandsvrouwen hielden een ledenavond over oefentherapie Mensendieck. Inleidster M. v.d. Bree-Franse, die zelf therapeute is, benadrukte in haar lezing het be lang van een goede houding, waar bij zij verschillende voorbeelden gaf. Na haar lezing werden vragen van enkele dames beantwoord, waarna aan de hand van dia's ver dere voorbeelden werden getoond van goede en foute zit-, lees-, strijk en stofzuighoudingen. Iedereen kwam tot de ontdekking dat bij de dagelijkse huishoudelijke werk zaamheden verschillende keren een verkeerde houding wordt ingeno men en er werd voorgenomen om hier verandering in te brengen. Met deze intentie besloot ook de voor zitter de avond, waarbij ze de in leidster bedankte voor de lezing. De leerlingen van De Rieburch zijn in België op schoolkamp geweest. Een fietstocht van ruim 80 kilome ter door mooie natuurgebieden leid de de groep naar Westmalle. De tocht verliep perfect, zonder echte uitvallers. Nadat iedereen zich geïnstalleerd had, werd het kamp officieel geopend met vlagvertoon, het Zeeuwse volkslied en een echte yel. Een uitgebreide terreinverken ning volgde, en na het eten werd de eerste sportronde gehouden met volleybal, dammen en slagbal. Een bouwopdracht besloot de dag. Met de nodige touwen en zware balken werden fantastische bouwsels ge maakt. Voor iedereen sliep was het erg laat. De tweede dag werd mane ge Pegasus bezocht, waar alle leer lingen hun paardrijkunsten konden tonen. Deze, voor velen, eerste ken nismaking met een paardenrug was een spannende aangelegenheid. De huikartocht moest afgelast worden wegens een lekke band. 's Middags werd met een kompas een route door het bos gelopen, waarbij on derweg de nodige opdrachten uitge voerd moesten worden, 's Avonds werd wegens het slechte weer een binnenspelcircuit afgewerkt. De volgende dag stond een speurtocht op het programma, alsmede enkele sportronden. Verder werden de no dige voorbereidingen getroffen voor de bonte avond. Met deze avond en een kampvuur werd de dag afgesloten. De laatste dag brak aan en daarop werden de schema's volleybal, dammen en slagbal afge werkt. Als winnaars werden 'de Smarties' gehuldigd, 's Middags bracht een bus de kinderen en bege leiders terug naar de smalstad. De Bloemenlaan tussen de Noord poort en de Anjerstraat wordt her- bestraat door aannemingsbedrijf C.A. Scherpenisse en Zn. uit St. Annaland. De Oudestraat is al ach ter de rug en de Albert Schweitzer- straat tussen de Winston Churchill- en Kennedystraat komt ook aan de beurt. Het karwei kost totaal 152.700 gulden. De collecte voor de maag- en lever darmstichting heeft ƒ562,70 opge bracht. Gevers en collectanten wor den hiervoor bedankt. Gedeputeerde staten gaan akkoord met een hogere grenswaarde voor geluid ten behoeve van een woning aan de Provincialeweg. Deze wordt vernieuwd en komt negen meter verder van de weg te liggen dan de huidige woning. Onderzoek heeft uitgewezen dat de geluidsbelasting op de voorgevel 52 decibel be draagt en dat is meer dan de 50 die in de wet geluidhinder is opgeno men. Het plaatsen van een geluids- Fris en winderig. Zo begon maandagavond de wandelvierdaagse in Tholen van wandelsportclub Vosmeer. In Meulvliet schreven zich 116 deelnemers in voor de vijf kilometer en 22 voor de tien kilometer. Dinsdagavond meldden zich nog eens negen wandelaars aan voor de korte afstand. Met 147 deelnemers is er een stijging ten opzichte van vorig jaar toen er 123 wandelaars meededen. Ook dit jaar loopt een aantal groepen mee. De grootste groep wandelaars wordt gevormd door leerlingen van De Kraal: 43. Ook het per soneel van zorgcentrum Ten Anker brengt een flinke groep op de been: 20. Vanwege het koude weer gaan er dit jaar geen bewoners van Ten Anker in rolstoelen mee. En de trimgroep Tholen zorgt voor een club van 14 deelnemers. De eerste avond voerde de tocht over tien kilometer richting industrieterrein Welgelegen en Oud-Vossemeersedijk. Samen met de vijf kilo meter ging het via de Deltaweg naar de landtong over de Schelde Rijnweg en terug. Op de routebeschrijving staat overigens precies aan gegeven hoeveel kilometer er aan het eind is gelopen. Voor de vijf was dat maandag 6750 meter en voor de tien kilometer 9500. Dinsdagavond was het zonnig en ging het in zuidwestelijke richting naar de Stenen Trap, gisteren woensdagvia de Vrouwendijk richting Oud-Vossemeer en vandaag gaan de deelnemers de brug over naar West-Brabant. Om acht uur staat muziekvereniging Concordia de wan delaars om 20.00 uur op te wachten op de Markt voor de laatste meters naar Meulvliet waar de medailles wordt uitgereikt. De avondwan delvierdaagse is een officieel erkende wandeltocht. De wandelsportclub is aangesloten bij de koninklijke Nederlandse bond voor lichame lijke opvoeding. wal of het verder achteruit bouwen van de woning om de belasting te verlagen, achten g.s. niet mogelijk. Wèl zal de bouwer ervoor moeten zorgen, dat binnenshuis het ver keerslawaai tot 35 decibel beperkt blijft. Scherpenisse Het gemeentebestuur heeft de na men vastgesteld van acht nieuwe straten in het uitbreidingsplan aan de oostkant van de Langeweg. Ge kozen is voor namen van bomen, waarbij soms de Latijnse en dan weer de Nederlandse benaming wordt gebruikt. Het voornemen is om in de toekomst de specifieke bomen ook daadwerkelijk in de desbetreffende lanen aan te planten. De ontsluitingsweg van het wijkje op de Langeweg gaat Amberboom- laan heten. Deze komt uit op de pa rallel aan de Langeweg lopende Py- ruslaan (pyrus peer), diei via de Acacialan aansluit op de Elzenlaan. Deze komt uit op de Haagbeuklaan. Via de Goudenregenlaan en de Ma luslaan (malus appel) wordt de Prunuslaan (prunus pruim) be reikt. De groepen 1 en 2 van de Ooster- scheldeschool zijn samen met de kleuters van De Schalm uit Stave nisse op kamp geweest naar 'het scoutinggebouw 'De stenen beer' in Tholen. De kinderen werden bij aankomst verrast door pannenkoe ken, die door de moeders werden gemaakt. Na het eten werd een speurtocht gehouden. Bij deze zo genaamde berenjacht kwamen de kinderen bij het huis van juf Sarien Bout terecht, waar met pianobege leiding enkele liedjes werden ge zongen en men op een ijsje werd getrakteerd. Via het park keerden de kleuters weer terug naar het scoutinggebouw.Voor de kinderen naar bed gingen werd een verhaal van Pluk voorgelezen. De volgende morgen werden er spelletjes gedaan rondom het gebouw, waarna de kin deren weer thuis werden gebracht. De groepen 3 t/m 6 van de Ooster- scheldeschool zijn op schoolreis naar Oostkapelle geweest, waar een bezoek werd gebracht aan het Zeeuws biologisch museum. Hier werd een zeehondenspeurspel ge daan. 's Middags werd er op het strand geluncht en vermaakten de kinderen zich met vliegeren en vis sen. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de speeltuin in Nieuw- dorp. Vooral de skelters in de ver- keerstuin waren hier erg in trek. Met de harmonica-bus werd tot slot een frietje gehaald bij de Speel mansplaten, waarna de kinderen na een vermoeiende dag weer bij school arriveerden. VERVOLG ZIE PAGINA 7 Predikbeurten Zondag 29 juni. THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker, Wezep. vr 27/6 15 u. ds. Van Dijk, huwe- lijksbev. do 3/7 16.30 u. ds. Van Dijk, huwe- lijksbev. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze m.m.v. Canticum. 17 u. ds. Baas. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. drs. Korving, Kerkwerve. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. VRIJZ.GEL.GEM. NPB 10.45 u. drs. Roos, Leiden. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Cammeraat, Krabbendij- ke. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Ezinga, Yerseke. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Hartog. 14.30 u. leesdiens. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. pastor Wiertz, eucharistie viering. za 17.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. zo 9.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebeds- en communie dienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse (H.D.). 18 u. ds. Van Ginkel, Goes. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zwanenburg, Ede. 18 u. kand. Klein, Ridderkerk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 3/7 19.30 u. ds. Klok, Kinder dijk. SINT-MAARTENSDIJ K HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Muilwijk, Monster. do 26/6 14.30 u. ds. Den Hertog, huwelijksbev. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. vr 27/6 13.30 u. ds. Klok, Kinder dijk (huwelijksbev.). di 1/7 19.30 u. ds. Monster, Barne- veld. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. HUISARTSEN Zaterdag 28 en zondag 29 juni. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen, tel. 602377. St.Maartensdijk, St.Annaland. Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk, tel. 662400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP Van Dort, Sint-Maartensdijk, tel. 663963 DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): dhr. Van Heesch, tel. 604969. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u„ Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 0166-602507 en 0166- 653146; St. Philipsland 0167- 572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113- 249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en ge sprekspartner bij dementie, tel. 030-6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. KAMER VAN KOOPHANDEL Ma 30/6 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 26 juni t/m vrijdag 4 ju li. donderdag 26 8.42 - 20.52 vrijdag 27 9.32 - 21.37 zaterdag 28 10.22-22.37 zondag 29 11.27-23.42 maandag 30 12.32 dinsdag 1 0.57 - 13.42 woensdag 2 2.12 - 14.42 donderdag 3 3.17-15.42 vrijdag 4 4.07 - 16.32 vr 27/6 14.44 u. LK vr 4/7 20.42 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Vuor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog, Sint-Maartensdijk (H.A.). GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. kand. Peene, Arnemui- den. GEREF. KERK 10 u. dhr. Van Westen, Borssele. 14.30 u. ds. Baas, Fijnaart. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Visser, Boven-Hardinx- veld. 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. De Jongste, Tholen. do 3/7 19.30 u. stud. Schipper. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Akkerman, Sleeuwijk. 1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 2