Koud zomerweer speelt zwemmers parten bij vierdaagse Haestinge Piet de Graaff blijft toch bij Tholense Boys Mix Sint-Annaland bijna zeker van titel Scherpenisse wint bondsbeker bij wedstrijd op 100-meterbaan Skeelertocht Koersballen voor ouderen Dammentocht Winstpunt Dorst Bij Gorishoek ruim honderd Zeeuwse schutters in actie Donderdag 26 juni 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Voor 9de keer Zeven-dorpentocht De deelname aan de nationale zwemvierdaagse in Haes tinge is minder dan vorig jaar. Sprongen er toen 187 mensen het water in van het zwembad aan de Sportlaan, dit jaar zijn dat er 104. Volgens badmeester J. Stoutjes- dijk is het koude weer is er de oorzaak van dat de animo gering is. „Buitenactiviteiten staan of vallen nu eenmaal met het weer. Het is vooral voor kinderen te koud. Die blijven thuis." Ik kan later altijd nog voor het geld kiezen Ook Eegedima handhaaft koppositie Eegedima Toernooien Jeugdkampioenen Sint-Annaland Zwemabonnement voor kinderhulp als handreiking De organiserende schiet vereniging Prinses Juliana Scherpenisse heeft de bondsbeker van de Zeeuw se Schietbond gewonnen op de 100-meterbaan in de klasse C. Domburg won in de klassen A, B en D, Schouwen-Duiveland was het sterkst in de zwaarste klasse (H). In de individu ele wedstrijd was er Thools succes voor R. de Vos van Prinses Beatrix Stavenisse (klasse A) en A. Goudzwaard van Ne derland en Oranje te Poortvliet (veteranenklas- se). Veteraan verrast Uitslagen Schaatsvereniging De Striene uit Steenbergen organiseert zondag 6 ju li voor de vierde keer een skeeler toertocht over Tholen. De deelne mers kunnen ook dit jaar kiezen uit verschillende afstanden. Voor de jeugd en de minder gevorderde rij ders is er een tocht van 20 of 40 ki lometer, waarbij er met een gemid delde snelheid van 15 kilometer wordt gereden. Voor de meer geoe fende schaatsers zijn er tochten van 35, 70 of 105 kilometer en wordt er een gemiddelde van ongeveer 21 ki lometer aangehouden. Zogenaamde voorrijders zullen er voor zorgen, dat de tocht in een gelijkmatig tempo wordt gereden. Voorts worden de deelnemers begeleid door bromfiet sers, een geluidswagen, een bezem wagen en mensen op een racefiets. Onderweg is er eten of drinken, maar de rijders worden door de orga nisatie aangeraden om ook zelf iets mee te nemen. Alle deelnemers krij gen bij het volbrengen van de tocht een herinnering. Inschrijven voor de tocht kan 's morgens van 9.00 uur tot 10.30 uur in de kantine van voet balvereniging Vosmeer. Om 10.30 uur is de start en bij deelname is het dragen van een helm verplicht. Voor inschrijving en/of meer informatie kan contact worden opgenomen met: Theo van Meer 0167-565769. Op zaterdag 5 juli wordt op Tholen voor de negende keer de Zeven-dor pentocht georganiseerd. Het wandel sportcomité Vosmeer heeft opnieuw fraaie routes uitgezet over het voor malige eiland. De tocht van 50 kilo meter voert langs alle zeven woon kernen. De minder geoefende wan delaar kan kiezen uit kortere afstan den: 30, 15, 10 of 5 kilometer. De Zeven-dorpentocht trok vorig jaar bijna duizend deelnemers en was daarmee de grootste dagtocht in de kring West-Brabant/Zeeland van de KNBLO. Startplaats voor het evene ment is dorpshuis De Vossenkuil in Oud-Vossemeer. De deelnemers aan de 50 km kunnen hier vertrekken tussen 7 en 9 uur, die aan de 30 km tussen 7 en 10 uur. Voor de drie kort ste afstanden kan er tussen 8 en 3 uur gestart worden. Inlichtingen en voorinschrijving tel. 0166-672623. Maandagmiddag rond vier uur was het niet druk bij de zwemvierdaagse. Deze meisjes rusten even uit aan de rand van het bad. Maandag schreven zich zo'n negen tig zwemmers in voor de 500 meter (20 baantjes) of 1000 meter (40 baantjes), dinsdag kwamen er nog 14 bij. Aan de watertemperatuur ligt het niet. Die is 22 graden, maar eenmaal uit het water zoeken de deelnemers snel hun handdoek op om zich af te drogen en aan te kle den. De zonneweide is leeg. Wel staat er een plas water van de vele regenval van het afgelopen weekeinde. De deelnemers aan de zwemvierdaagse kunnen zich laten sponsoren. Kin deren doen dat door buren, familie en kennissen om een bijdrage te vragen, volwassenen brengen zelf geld mee. De opbrengst gaat naar het Ronald MacDonaldfonds dat overblijfhuizen voor ouders bij kin derziekenhuizen sticht en onder steunt. Maandagochtend vroeg bracht een deelnemer al 140 gulden mee. Om half acht stappen de eersten in het water. Een groep dames maakt dan de eerste baantjes. Tussen half acht en negen uur maken dan 40 tot 60 dames gebruik van het bad. Alie Janssen uit Sint-Maartensdijk doet al voor de twintigste maal mee aan de zwemvierdaagse, Wies Hooge- doorn voor de negentiende keer. Stoutjesdijk verwacht niet dat het bedrag van vorig jaar (1200 gulden) geëvenaard zal worden. „Op zich wel jammer, maar het zit hem ge woon in het weer. Als het mooi weer is kom je gauw aan de 200 deelnemers. Ik had nu niet gedacht dat we boven de honderd zouden komen." De zwemvierdaagse duurt tot en met vrijdag. De deelnemers krijgen een medaille. Piet de Graaff blijft volgend sei zoen voor Tholense Boys spelen. De talentvolle spits is op zijn be slissing teruggekomen om naar hoofdklasser Halsteren te ver trekken. "Uit respect voor wat Tholense Boys allemaal voor mij heeft gedaan", licht de 18-jarige Tholenaar zijn besluit toe. Moe en Halsteren trokken enkele dagen voor het sluiten van de over schrijvingstermijn de geldbuidel voor de Thoolse spits open. Eerst kwam De Graaff tot een akkoord met MOC, maar vervolgens was het hoofdklasser Halsteren die de spits wilde inlijven. Het aangekondigde vertrek kwam voor Tholense Boys als een grote verrassing. De derde klasser had eerder alles in het werk gesteld om De Graaff weer aan het spelen te krijgen, nadat hij bij NAC op een zijspoor was gekomen. Het bestuur regelde zelfs werk voor de speler en wist hem voor de tweede helft van de competitie speelge rechtigd te maken. De club leek stank voor dank te krijgen, maar de nieuwe trainer Paul van Buuren en een delegatie van het bestuur wil den zich niet bij de situatie neerleg gen. "Er was goede hoop dat wij hem voor de club konden behou den", vertelt bestuurslid Herman Draaijer, die het initiatief nam om met de speler rondom de tafel te gaan zitten. "Het gesprek verliep zeer goed en al snel was duidelijk dat hij spijt had van zijn beslissing. Ik ben er van overtuigd dat het voor Tholense Boys, maar ook voor hem zelf beter is dat hij blijft", aldus Draaijer. De Graaff betuigt spijt: "Ik besef dat ik te snel heb gehandeld, door op de aanbiedingen van MOC en Hal steren in te gaan. Gezien alles wat Tholense Boys voor mij heeft ge daan, was het niet netjes om nu al de club te verlaten. Ik wil nog één seizoen voor de club spelen en strij den voor promotie naar de tweede klas. Volgend jaar wil ik dan toch op een hoger niveau spelen en op een goede manier weggaan", aldus De Graaff. Doordat hij bij Tholense Boys blijft, loopt hij wel een hele boel geld mis. "Bij MOC en Hal steren bieden ze naast een premie per wedstrijd ook een vast bedrag als je komt, maar ik ben nog jong en kan later altijd nog voor het geld kiezen", aldus Piet de Graaff, die bij Tholense Boys wel voor elk wedstrijdpunt een kleine vergoe ding krijgt. "Wij blijven als bestuur echter het plezier in de sport als de voornaam ste doelstelling zien en willen een echte amteurvereniging blijven", stelt bestuurslid Draaijer, die aan geeft dat de 18.000 gulden die de club van RBC heeft ontvangen voor de doorbraak van de Thoolse spe lers Kortland en Nieuwenhuijzen in het hoofdteam, gereserveerd wordt voor een nog niet nader bepaalde bestemming. De oud-voorzitter draait nog steeds mee in het bestuur. Pogingen om een nieuwe voorzitter te vinden zijn tot dusver op niets uitgelopen. Se cretaris P. van der Vlies neemt mo menteel de taak van voorzitter op zich. Holland Boys Choir. Het Holland Boys Choir uit Elburg, dat een klassiek repertoire brengt, verzorgt op 12 juli drie concerten in Zeeland. Daaraan werken de bariton Piet Baarssen uit Urk en organist Martin Mans mee. De uitvoeringen zijn om 13 u. in de hervormde kerk te Brouwershaven, 16 u. in de hervormde kerk te Haamstede en 20 u. in de Nieuwe Kerk te Middelburg. Tennis Het eerste mixedteam van Sint-Annaland heeft zaterdag in de thuis wedstrijd tegen Slagvast 3 aan twee punten voldoende voor de titel in de tweede klasse. In de voorlaatste wedstrijd werd naaste concurrent Con Forza uit Groede met 4-2 aan de zegekar gebonden. In de damesdubbel wonnen Trijnie Goe- degebuure en Willie de Rijke (inmiddels vaste kracht geworden) de eerste set ge makkelijk met 6-2. In de tweede set zakten ze weg en kwamen met 5-0 ach ter te staan. Maar ze pakten het op en wonnen alsnog met 7-5. In de herendub- bel speelden Wim Bazen en invaller Leen Goedegebuure (hij verving de ge blesseerde Thijs Fase) een goede wed strijd en wonnen met 6-3 en 6-2. In de eerste mix speelden Leen Goede gebuure en invalster Ria van Wijngaar den tegen een B2-speler. Ze verloren met 6-3 en 6-3. In de derde mix speel den Adrie Goedegebuure en Willie de Rijke zo vast als een huis en wonnen vrij simpel met 6-0 en 6-1. In de tweede mix traden Ria van Wijngaarden en Adrie Goedegebuure aan. Ze kregen tennisles van de B2-speler van Con For za en verloren kansloos met 6-0 en 6-3. In de vierde mix moesten Wim Bazen en Trijnie Goedegebuure de winst bin nen halen. Ze speelden in de eerste set als vanouds en wonnen met 6-3. In de tweede set zakte het Thoolse duo in en kwam met 5-1 achter. De draad werd weer opgepakt en de Sint-Annalanders sleepten er een tie-break uit, die ze met 7-5 wonnen. Sint-Annaland staat nu drie punten voor op Slagvast uit Kamper land, dat met 4-2 verloor van Brouwers haven. Het beslissende duel om de titel begint zaterdag om elf uur. In de wedstrijd tussen Eegedima en Hulster Ambacht 2 stonden de nummers één en twee van de poule tegenover el kaar. De 3-3 uitslag betekent, dat het verschil van twee punten in het voordeel van de Tholenaren blijft bestaan. Het eerste gemengd dubbel van Rachel van Duivenbooden en Erik Nieuwkoop ging na een spannende driesetter verlo ren (5-7, 7-5, 5-7). Marjet Bakx en Kees Zuidweg wonnen vlot in twee sets het gemengd dubbel (6-0, 6-4). Ook Marjet en Perry Bakx wonnen in twee sets (6-2, 6-4). Juul en Kees Zuidweg moesten de overwinning aan de tegenstander laten (4-6, 6-7). Ook de herendubbel leverde een overwinning op voor Hulst. Perry Bakx en Erik Nieuwkoop moesten na 3- 6 en 4-6 hun tegenstanders feliciteren. Het damesdubbel, Rachel van Duiven booden en Juul Zuidweg, zorgde uitein delijk voor het derde Thoolse punt (6-3, 6-1). Het mixed-dubbelteam van Jacoba van Beieren behaalde in de uitwedstrijd te gen Hulster Ambacht een 2-4 overwin ning. Maandagavond werd in Sint- Maartensdijk de eerder wegens het slechte weer gestaakte wedstrijd tegen hetzelfde team uitgespeeld. De stand bij staken was 1-1 en Jacoba van Beieren maakte er een 5-1 overwinning van. De Ruucstoppelen uit Sint-Philipsland heeft een jeugd/senior dubbelcompetitie georganiseerd waaraan 56 tennissers meededen verdeeld over zeven poules. De winnaars van elke poule namen het in de finale tegen elkaar op. Poule 1- poule 2: Sven Buijs/Roland Walpot-Ed- win Braat/Marco van Herpen 7-6, 4-6, 6-3. Winnaar poule 3: Martijn Reijn- goudt en Marja Walpot. Poule 4-poule 5: Pirn v.d. Est/Sam Everaers-Alice van Dommelen/Lijdie Kot 6-7, 6-4, 6-4. Poule 6-poule 7: Erik en Aad Arkeste- ijn-Michel en Jan Walpot Jzn. 6-1,6-1. TOV organiseerde zaterdag een dauw- trapperstoemooi. Om zeven uur waren 22 leden present om met een uitgebreid ontbijt in de kantine te beginnen. Broodjes met allerhande beleg, roerei eren en flensjes vonden gretig aftrek. Dit alles was verzorgd door de families Koppelaar en Egberts. Ondanks het bui ige weer - er viel af en toe wat regen - werd het een gezellige tennisochtend in Oud-Vossemeer, waarbij velen zich tus sendoor de koffie met cake en drankjes met hapjes goed lieten smaken. T Paardensport Leo Dorst heeft met zijn paard Jamour een winstpunt en een eerste prijs be haald in de L-dressuur. De Tholenaar deed mee aan een concours van de Schouwse Ruiters in Bruinisse. Zijn proeven werden beoordeeld met respec tievelijk 163 en 150 punten. Ook Carola v.d. Slikke reed in de L-dressuur. Met 164 punten behaalde ze op Goofy een tweede prijs. In diezelfde klasse debu teerde Jolanda Breure met Farona. Zij behaalde 151 en 154 punten. In de B- dressuur behaalde de combinatie Maris- ka Vermaas/Lizy de vijfde prijs met 165 punten, en 159 punten voor de tweede proef. Bij de pony's was er een eerste prijs voor Marjolein Akkermans in de Ml-dressuur. Met Misty reed ze 160 punten bij elkaar. Bij het springen werd deze combinatie gediskwalificeerd, om dat ze niet door de start was gegaan. Willemien Baauw behaalde met Pablo een derde prijs in de L-dressuur. Haar proeven werden met 164 en 155 punten beoordeeld. Suzanne Reinerman startte met Ryethem's Nomar in de Z1-dres suur en behaalde 174 en 172 punten. Het optreden van Nathalie van As met Caesar in dezelfde klasse werd met 173 punten en een eerste prijs beloond. Joris Verkouteren en Meriete Horst hebben de clubkampioenschappen voor de jeugd tot en met 12 jaar ge wonnen bij tennisclub Sint-Annaland. Aan de wedstrijden deden 18 kinde ren mee. Bij de meisjes werkten de vijf deelne mers een halve competitie af met wedstrijden van 25 minuten. Meriete Horst en Petra van Vossen bereikten de finale, met respectievelijk 25 en 17 games. De eindstrijd ging om twee gewonnen sets en daarin bleek Merie te de sterkste met 6-1 en 6-3. De elf jongens werkten een voorron de af om drie plaatsen in het hoof- schema, waarvoor vijf spelers al ge- plaatst waren. Dat leverde een hoofd schema op van vier wedstrijden en een verliezersronde B tussen de drie afvallers. Die laatste werd gewonnen door Mark van Vossen. De verliezers uit het hoofdschema speelden de ver liezersronde A. Daarin versloeg Bram Boogaard na ruim twee uur Daan Ver kouteren (7-6, 4-6, 6-1). De halve fi nales werden gewonnen door Jeroen Borst en Joris Verkouteren, die vrij dag de finale speelden om twee ge wonnen sets. De eerste daarvan ging gelijk op en het zag er naar uit dat een tie-break dè beslissing moest bren gen. Toen brak Joris de service van Jeroen en won met 7-5. In de tweede set stond Joris al gauw met 3-1 voor en gaf die voorsprong niet meer uit handen (6-4). De win naars, de nummers twee en de win naars van de verliezersronde kregen een beker. Voor elke deelnemer was er bovendien een herinnering. De jongste twee deelnemers - 7 en 8 jaar - speelden mini-tennis en balvaardig heidsspelletjes. Ter afsluiting van het kampioenschap werd gezamenlijk friet gegeten. Kinderen die via de stichting Euro pa Kinderhulp in Tholen op vakan tie komen, mogen niet gratis ge bruik maken van de gemeentelijke zwembaden. Het gemeentebestuur wil geen precedent scheppen, want misschien zijn er nog soortgelijke stichtingen en bovendien zijn er ook eigen inwoners die het niet zo breed hebben, legde wethouder I.C. Moerland uit in de welzijnscom- missie. Jaarlijks wordt een tiental kinderen uit kansarme gezinnen onderge bracht in Thoolse gastgezinnen. Het gemeentebestuur is bereid om ten behoeve van al deze kinderen één gezinsabonnement van 178 gulden te verstrekken. Dat betekent 17,80 gulden per kind, wat volgens de wethouder toch een handreiking is. In de commissie vonden RPF/GPV, VVD en D66 dat niet ver genoeg gaan. „Geef vrijstelling, want die gastgezinnen moeten toch al veel kosten maken. Ze dienen bijvoor beeld een verklaring van goed ge drag over te leggen", zei P. van Belzen. En J. van den Donker vond de gemeente 'n bitje te zuunug'. Moerland week niet van zijn stand punt af, maar bood een opening. Hij zei dat Europa Kinderhulp - mevr. W.J. Donken-van Dijke uit Scherpenisse is bestuurslid - een aanvraag zou kunnen indienen bij het Pot-Meijerfonds (een fonds voor hulp aan behoeftigen) om het zwemabonnement te betalen. „Vol gens mij heeft men daar kans van slagen." Lukt dat niet, dan gaan we gewoon met de pet rond, reageerde commissielid E. Frigge-Hogestee- ger. Uitslagen van de wedstrijd in Sint- Maartensdijk: IC. van Haaften en C. van Gorsel 50 p., 2. mevr. C. Free en mevr. A. Goode 39 p., 3. mevr. L. Ver schoor en A. Leemreijze 37 p., 4. mevr. G. Verwijs en A. van Splunter 27 p., 5. mevr. S. Wolse en mevr. C. van Splunter 20 p. Tholen: 1. A. Verkamman 26 p., 2. L. Soomers 24 p., 3. J. Geuze 16 p., 4. me vr. A. Bal 14 p., 5. mevr. R. Burrows 13 p., 6. mevr. C. Praat 12 p., 7. J.H. Bal 10 p., 8. mevr. S. Hoven 9 p., 9. mevr. Y. Verkamman 7 p. Over vier dagen verspreid kwamen 114 schutters in actie in Scherpe nisse, op de schietbaan tegen de zeedijk bij Gorishoek. Zaterdag, de laatste dag, trof men het slecht met het weer. Maar dat heeft ook zo zijn voordelen, zegt L. Bijnagte van Prinses Juliana. „Er zijn dan geen mensen aan het strandje. Want on danks alle afzettingen en waarschu wingsborden willen die vaak een kijkje komen nemen en dat is ge vaarlijk." Ook twee jaar geleden organiseerde Scherpenisse de bondswedstrijd, vorig jaar deed Sint-Annaland dat. Alleen de clubs op Tholen hebben in het Zeeuwse nog 100-meter bui tenbanen. En wat de overdekte accommodatie voor Scherpenisse betreft, is Bij nagte optimistisch. De artikel-19 procedure (bestemmingsplan) is achter de rug, het wachten is op de bouwvergunning. Het bestuur denkt over vijf a zes weken te kunnen gaan bouwen op het industrieterrein in Sint-Maartensdijk. Ook de ver eniging uit Poortvliet heeft inmid dels bouwplannen gepresenteerd bij de gemeente. Voor de wedstrijd werd er liggend met een geweer geschoten, vanaf een stellage die overdekt was. De regen deerde de schutters niet, maar zaterdagmiddag kregen ze de wind pal in het gezicht. Het wedstrijdse cretariaat zat beschut in een - even als het bouwmateriaal - speciaal be- schikbaar gestelde vrachtwagen, waar de deelnemers ook hun natje en droogje konden kopen. Voor elke deelnemer waren er op de personele baan 200 punten te ver dienen met twintig schoten. Na elke serie kreeg Bijnagte van de man bij de schietschijven de resultaten te horen. Daarvoor werd gebruik ge maakt van een antiek ogende tele foon. Hadden schutters een gelijk puntental, dan werd aan de hand van het bondsreglement de volgor de bepaald. Dat kostte Prinses Ju liana Sint-Annaland de eerste prijs in de klasse A. Voor de korpswed strijd kwamen van elke vereniging vier schutters in actie die elk tien keer schoten. Daarnaast was er nog de vrije baan, waar geldprijzen te verdienen wa ren. Om te bepalen in welke klasse een schutter uitkomt, wordt geke ken naar de klassering in de compe titie van vorig jaar (op de 12-meter- baan). Verrassend was de uitslag in de nieuwe veteranenklasse, die dit jaar als proef is ingevoerd. Niet in het minst tot zijn eigen verbazing bleef A. Goudzwaard van Neder land en Oranje daar zijn clubgenoot A. van Mil, een sterke schutter, de baas. Na afloop reikte voorzitter A. Potappel van Prinses Juliana de prijzen uit van de personele wed strijd. Bondsbestuurder C.M. Moe- leker overhandigde de bondsbekers aan de winnende korpsen. PERSONEEL Klasse H: 1. T. Raem- donck, Terneuzen 195 p.; 2. K.A. van Ast, Schouwen-Duiveland 188 p. Klasse A: 1. R. de Vos, Stavenisse 191 p.; 2. J.L. de Bruyn, Sch.-D. 191 p.; 3. P. Verhage, 's-Gravenpolder 187 p.; 4. A. Knuist, Sta. 187 p.; 5. J. de Visser, Vrouwenpolder 186 p.; 6. N. Halle- Een aantal Domburgse schutters in actie op de bondswedstrijd in Scherpenisse. graaf, Temeuzen 186 p.; 7. F. Strikkers, Meliskerke 184 p.; 8. M.C. Bazen, St.Annaland 184 p.; 9. A. Potappel, Scherpenisse 183 p. Buiten de prijzen vielen: 13. J.A. van Tiggele, Poortvliet 181 p.; 17. M. Dorst, Sta. 176 p.; 20. P. de Rijke, Sta. 174 p.; 21. G. Vos, Sta. 172 p.; 22. L. Bijnagte, Sch. 172 p.; 23. A. Menheere, Anl. 171 p.; 24. C. Boot, Anl. 171 p.; 25. P. de Groen, Pvl. 170 p. Klasse B: 1. N. Francke, Westkapelle 183 p.; 2. R. van Oudenaarde, Pvl. 183 p.; 3. J.C. v.d. Slikke, Sch. 182 p.; 4. J.F. Schriek, Domburg 182 p.; 5. A.J. Ka merling, Meliskerke 182 p.; 6. J. van Oudenaarde. Pvl. 181 p.; 7. mevr. W. Hout, Sta. 181 p.; 8. J. Poot, Sch. 181 p.; 9. W. Klippel, Sta. 181 p.; 10. N. Uijl, Sch. 180 p.; 11. J. van Tiggele, Pvl. 180 p. Buiten de prijzen vielen: 12. J. v.d. Klooster jr., Anl. 179 p.; 13. J.L. Goedegebuure, Anl. 176 p.; 18. M.J. Knulst-Menheere, Sta. 173 p.; 19. C.J. v.d. Graaf, Sta. 173 p.; 20. M.C. Bazen- Dijkshoorn, Anl. 172 p.; 22. J. Rijsten- bil, Sch. 172 p.; 24. W. Kuypers, Sch. 169 p.; 25. A. Bijnagte, Sch. 169 p.; 26. mevr. M. Free, Anl. 167 p.; 27. J. de Graaf, Sch. 165 p.; 30. M.D.A. Geuze, Sch. 162 p.; 32. H. Bovenschen, Sch. 159 p.; 34. T. van Vossen, Anl. 151 p.; 35. J. Bruynzeel, Anl. Klasse C: 1. W. Houmes, Westkapelle 176 p.; 2. PR. Boogaard. Meliskerke 174 p.; 3. E.C. Minnaard, Westkapelle 174 p.; 4. A.C. Lindhout, Sch. 170 p.; 5. J.P. van Houdt, Sch. 170 p.; 6. J.J. Bo- lier sr., Sch. 169 p.; 7. C.P. Boogaard van Leerzem, Meliskerke 169 p.; 8. M.A. de Regt, Goes 169 p. Buiten de prijzen vielen: 9. K. v.d. Graaf, Sch. 168 p.; 10. C. van Oeveren, Sch. 168 p.; 12. J. Menheere, Sch. 167 p.; 13. C.G. v.d. Slikke, Sch. 167 p.; 14. D. Bolier, Sch. 161 p.; 18. D. Lindhout, Sch. 156 p.; 19. J.J. Keur, Anl. 155 p.; 20. J. Ridderhof, Anl. 155 p.; 21. H. van Popering, Anl. 153 p.; 22. M. Smits, Sta. 132 p. Klasse D: 1. P.J. Wagemaker, Goes 177 p.; 2. P. Poot, Sch. 167 p.; 3. A. Ver hulst, Westkapelle 165 p.; 4. C.M. Schriek-Peute, Domburg 165 p.; 5. J. Peyer, Domburg 162 p.; 6. J.C. de Rijc- ke, Goes 160 p. Buiten de prijzen vie len: 11. M. Joppe, Sch. 149 p.; 12. A.J. Sebregts, Sch. 146 p., 14. W. de Graauw, Pvl. 145 p.; 19. A. Hultermans, Sch. 135 p. Veteranenklasse: 1A. Goudzwaard, Pvl. 182 p.; 2. A. van Mil, Pvl. 180 p. KORPS. Klasse H: 1. Schouwen-Dui veland 375 p.; 2. Dow Temeuzen 345 p. Klasse A: 1. Domburg 353 p.; 2. St.An naland 353 p.; 3. Stavenisse 347 p.; 4. Vrouwenpolder 341 p.; 5. Scherpenisse 337 p.; 6. 's-Gravenpolder 332 p. Klasse B: 1. Domburg 358 p.; 2. Scher penisse 351 p.; 3. Stavenisse 348 p.; 4. Poortvliet 343 p.; 5. Meliskerke 330 p.; 6. Westkapelle 325 p. Klasse C: 1. Scherpenisse'336 p.; 2. Meliskerke 331 p.; 3. Goes 325 p.; 4. St.Annaland 319 p. Klasse D: 1. Domburg 326 p.; 2. Scher penisse 319 p. Duivensport De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Creil 21 juni. In concours 171 duiven van 13 deelnemers, los 7 uur met z.w.- wind. Eerste duif 1846,807 m/min, laatste duif 1479,008 m/min. J. v.d. Repe 1, 13, 18, 38; J. Scherpenis se 2, 5, 6. 8, 10, 11, 20; H. Smits 3, 25, 29; Vermaas en Zn. 4, 9, 33; C. Rijnberg 7, 21, 30; A. Gebraad 12, 14, 28, 42; J. Wielaard 15, 16, 17, 19, 22, 23, 24, 27, 32, 34, 35, 39, 40, 41, 43; A. Bijl 26; L. Lindhout 31, 36; J. Heijboer 37. De Vredesduif Sint-Philipsland, Creil 21 juni. Afstand 289 km. In concours 96 duiven van 15 deelnemers, los 7 uur met z.w.-wind. Eerste duif 9.34.02 u. is 1878,472 m/min, laatste duif 10.00.28 u. is 1603,318 m/min. Jac. Reijngoudt 1, 5, 8, 17; C. Dieleman 2, 7; comb. Reijngoudt 3; comb. Reijn goudt en Zn. 4, 9, 12, 14, 19, 20; R. Goudzwaard 6; J.D. Quist 10, 15, 16, 22; A. Goudzwaard 11, 13, 18, 21; R. Noorthoek 23; R. v.d. Reest 24. De Trouwe Duif Tholen, Creil 21 juni. Afstand 283 km. In concours 85 dui ven van 14 deelnemers, los 7 uur met z.z.w.-wind. Eerste duif 9.31.10 u. is 1872,616 m/min, laatste duif 9.51.18 u. is 1651,442 m/min. L. v.d. Kleijn 1, 3, 11, 12, 21; C. Moeli- ker en Zn. 2; J. Kegge 4, 6, 7, 14; Van Haaften en Noom 5; T. Winkels 8; C.J. Deurloo 9, 16; F. Bal 10, 13, 20, 22; J. Vaders 15, 19; L. v.d. Kleijn en Zn. 17, 18. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Creil 21 juni. Afstand 286 km. In concours 103 duiven van 14 deelnemers, los 7 uur met z.w.-wind. Eerste duif 9.35 u. is 1845,892 m/min, laatste duif 10.01.29 u. is 1574,681 m/min. A. Capelle 1, 17, 21; D.A. Vaders 2, 8, 25; P. Hommel 3, 7, 14, 16; A. Haver- mans 4, 5, 6, 12, 18; mevr. T. v.d. Mark 9, 15; M. de Graaff 10; J. Capelle 11; J. Buitenhuis 13, 20, 24; R. Hendrikse 19, 22; I. Berkey 23, 26. De Reisduif Scherpenisse, Creil 21 ju ni. Afstand 280 km. In concours 166 duiven. Eerste duif 1901 m/min. H. Krijger 1, 16, 17, 25, 28; M. Potap pel 2, 15, 19, 20, 43, 55; A. Moerland 3, 21, 38, 48; D.J. Menheere 4, 13, 35; M. de Viet 5, 46; J.J. Bolier 6, 7, 9, 11, 24, 47, 49; J. Potter 8; PJ. Uijl 10, 27; P. Potappel 12, 14, 18, 33, 36; L. de Kwak Koolaard 22, 32; L. Hage 23, 26, 52; J. Moerland 29, 30, 31, 34, 37, 39, 41, 42, 44; A. Hage 40; H. van Weerden 45; C. Lisseveld 50; C. de Graaf 51; C.D. Uijl 53; mevr. M. Ponse 54. Samenspel Zwaluw St.Maartensdijk en Reisduis St.Philipsland, Creil 21 juni. In concours 226 duiven, los 7 uur. Eerste duif 1895 m/min. Mevr. I. Quist 1, 3, 4; J. v.d. Repe 2; A. Bolijn 5; J. Scherpenisse 6, 10; P. van Raaij 7; H. Smits 8; Vermaas en Zn. 9. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, La Souterraine 21 juni. In concours 137 duiven van 12 deelnemers, los 7.10 u. met z.w.-wind. Eerste duif 1627,033 m/min, laatste duif 1398,561 m/min. J. Wielaard 1, 4, 6, 9, 10, 11, 15, 20, 21, 22, 23, 30, 34, 35; comb. De Rijke 2, 3, 7, 16, 19, 24; J. v.d. Repe 5; C. Rijnberg 8, 17, 26, 28; W. Eissens 12, 18; L. van de Berge 13; Vermaas en Zn. 14; A. Bijl 25, 29; A. Gebraad 27, 32, 33; H. Rens- ink 31 De Vredesduif Sint-Philipsland, La Souterraine 21 juni. Afstand 630 km. In concours 164 duiven van 21 deel nemers, los 7.10 u. met z.w.-wind. Eerste duif 13.29.43 u. is 1659,279 m/min, laatste duif 14.31.39 u. is 1426,595 m/min. Comb. Reijngoudt 1, 5, 7, II, 13, 24, 25, 33, 38, 41; P. Wagemaker 2, 4, 8, 9, 12, 15, 19; R. v.d. Reest 3, 37; L. v.d. Reest 6, 16; gebr. Reijngoudt 10, 29, 35; J.D. Quist 14, 26, 28, 36, 40; K. de Frel 17, 18; A. Goudzwaard 20, 22; K. van Dommelen 21, 31, 32; comb. Reijn goudt 23, 30; G. Walpot 27; J. Zuidweg 34; W. van Dommelen 39. De Trouwe Duif Tholen, La Souter raine 21 juni. Afstand 622 km. In con cours 63 duiven van 9 deelnemers, los 7.10 u. met z.z.w.-wind. Eerste duif 13.30.39 u. is 1635,739 m/min, laatste duif 13.57.46 u. is 1521,936 m/min. C.J. Deurloo 1, 3; T. Winkels 2, 14; J. Vaders 4, 6; C. Laban 5, 12, 15; P. La- ban 7; C. Moeliker en Zn. 8, 10, 11; F. Bal 9; Jac. van Dijke 13, 16. De Zwaluw Oud-Vossemeer, La Sou terraine 21 juni. Afstand 626 km. In concours 63 duiven van 15 deelne mers, los 7.10 u. met z.w.-wind. Eerste duif 13.34.27 u. is 1627,592 m/min, laatste duif 14.46.11 u. is 1371,715 m/min. F. Hommel 1, 3, 9; M. de Graaff 2, 8, 10; I. Berkey 4, 15; P Hommel 5, 14; J. Capelle 6, 7, 12; D.A. Vaders 11, 13; J. Buitenhuis 16. De Reisduif Scherpenisse, La Souter raine 21 juni. Afstand 622 km. In con cours 87 duiven, eerste duif 1647 m/min. J. op den Brouw 1, 6; J. Moerland 2, 11, 12, 13, 15, 16, 25, 29; J.J. Bolier 3, 18, 19, 23; P. Potappel 4; H. Bouman 5; D.J. Menheere 7; C.D. Uijl 8; A. Moer land 9, 27; mevr. M. Ponse 10, 14, 17; M. de Viet 20, 21; A. Hage 22; P.J. Uijl 24; C. Lisseveld 26; L. Hage 28. Samenspel Zwaluw St.Maartensdijk en Reisduif St.Philipsland, La Souter raine 21 juni. In concours 184 duiven, los 7.10 u. Eerste duif 1633 m/min. Mevr. I. Quist 1, 7; J. Wielaard 2, 9; P. van Raaij 3, 8; comb. De Rijke 4, 5; J. Zuidweg Jzn. 6; J. v.d. Repe lO. De Trouwe Duif Tholen, St. Vincent Tyrosse 14 juni. Afstand 971 km. In concours 17 duiven van 6 deelnemers, los 13 u. met w.n.w.-wind. Eerste duif 12.28.26 u. is 943,034 m/min, laatste duif 14.47.41 u. is 830,665 m/min. C.J. Deurloo 1; Jac. van Dijke 2, 3; C. Moeliker en Zn. 4, 5. Wielrennen Toerclub Tandje Bij organiseert zater dag de jaarlijkse Dammentocht, een fiets-toertocht over 150 kilometer. Het vertrek is 's morgens om 9 uur bij café Smerdiek op de Markt in Sint-Maar tensdijk. De tocht voert door Zeeland, via de diverse dammen. Na de pijlerdam in de Oosterschelde is in Burgh-Haam- stede een rustpauze ingelast. Iedereen, ook mensen die geen lid zijn van een toerclub, kan meefietsen. Tand je Bij zorgt voor een volgwagen met re servemateriaal en gereedschap. Met de volgauto kan kleding, eten en drinken meegegeven worden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 19