We zijn aanspreekpunt maar ook wel uitlaatklep voor de huurders Proficiat Stichting Beter Wonen met het mooie woonzorgcentrum Maartenshof. STAALCONSTRUCTIE BACKX B.V. =3 Het tegelwerk werd verzorgd door Jan Uzermans communicatie en beveiliging STAALCONSTRUCTIES DAK - WANDBEPLATING Als hoofdaannemer, onderaannemers en leveranciers hebben we met veel en thousiasme gewerkt aan de realisatie van woonzorgcentrum Maartenshof in Sint-Maartensdijk. Het is een schitterend centrum geworden! staalvlechterij B.Y L Meirstraat 42 - Postbus 22 - 4750 AA Oud Gastel Telefax 0165 - 511455 ÏT 0165-511231 BETON EN METSEL SPECIECENTRALE D E BTL TEGELZETBEDRIJF Specialist in: Traditioneel zetwerk Marmer en natuursteenwerken Handelstraat 29 Tel. 0164 - 68 36 37 4661 BW Halsteren Fax 0164 - 68 76 37 Donderdag 26 juni 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Huismeesters A. van de Ree en M. Hengstmengel van Beter Wonen: MAARTENSHOF UtS Tel.: 0165-537847 Fax: 0165-566067 Postbus 1021 4700 BA Roosendaal Scherpdeel 2 4703 HT Roosendaal Hartelijk gefeliciteerd Stichting Beter Wonen en bewoners met het nieuwe woonzorgcentrum! NIRA Nederland B.V.Tei. 030-2409100 Postbus 40242 Fax 030-2411946 3504 AA Utrecht KOZIJNEN, RAMEN EN DEUREN voor BEDRIJVEN en PARTICULIEREN Specialiteit: schuifpuien hefschuifdeuren draaivalramen tuimelramen Alle producten worden geleverd met KOMO- keurmerk en 10 jaar verzekerde SGT-garantie. Korte levertijd, duurzame kwaliteit. Vraag vrijblijvend prijs. TIMMERFABRIEK LANCEL B V. AMPEREWEG 8 4631 SP HOOGERHEIDE TEL. 0164 - 61 60 45 61 52 31 FAX 0164-61 49 50 G*R*rr Kozuw Gecertificeerde betonmortel Vloeistofdichte beton Onderwater beton Gekleurd beton Staalvezel beton Schuimbeton (incl. aanbrengen) Licht beton Vloer- en vloeispecies Metselspecies voor alle steensoorten Verpompen van beton KEIHARD BESTE Wij verzorgden de tuin "IH Aanleg en Onderhoud: - parken en plantsoenen - bedrijfsterreinen - sportterreinen - recreatieparken - begraafplaatsen Tevens levering alle materialen TT ~T un bemoeienis met het woonzorgcentrum Maar- w tenshof begon in feite al toen het oude Sint Maar- A- .X tenshof er nog stond. Nadat eenmaal besloten was dat de stichting Beter Wonen de bouwer van het complex zou worden, werd Arie van de Ree en Rinus Hengstmengel uit Sint-Maartensdijk gevraagd de bruikbare spullen uit het verzorgingshuis in containers op te bergen. Een klusje voor de mannen van de woningcorporatie die zich de laatste vier a vijfjaar toelegden op een nieuwe functie: die van huismeester/wijkbeheerder. Een deel van het huisraad hebben ze inmiddels weer uitgepakt. Enkele schilderijen, een landkaart van Zee land en de klok hangen weer in de re creatiezaal. Ook het orgel, de piano en de biljarttafel zijn terug. In de gan gen staan de tafeltjes met stoeltjes uit het oude tehuis en in de keuken is het serviesgoed weer in gebruik. Van de Ree (49) en Hengstmengel (41) zijn huismeester, maar het woord dekt de lading niet helemaal. Hun werkterrein beperkt zich niet tot één complex, zoals het woord doet vermoeden. Maartenshof neemt een flink aandeel in, maar de huismees ters komen ook in het woonzorgcen trum Elenahof in Stavenisse en het dienstencentrum De Rozeboom in Sint-Philipsland. En vanaf 1 juni ko men de Ten Ankerflats in Tholen er bij. In elke woonkern waar jongeren- en bejaardenflats staan, houden ze toe zicht. Verder houden ze onder meer de tuinen bij van woningen die leeg staan. Sociaal huismeester/wijkbe heerder dekt de lading beter, want het zijn niet alleen praktische zaken die zij opknappen. Zo bemiddelen ze tus sen buren bij klachten over geluids overlast bijvoorbeeld. Van de Ree: „Het is begonnen met het beheer van tuinen. We schreven mensen aan als er te veel onkruid groeide. Maar we waren ook betrok ken bij uitzettingen als huurders de huur niet meer konden betalen of na wanbewoning. Het werk is eigenlijk steeds meer toe gaan nemen en krijgt nu steeds meer een vastere vorm." De jongerenflats in Tholen, Sint-Maar tensdijk en Oud-Vossemeer, maar ook de bejaardenflats horen tot de complexen die de huismeesters behe ren. Het proberen om vandalisme te voor komen is een van hun taken. Hengst mengel: „In de jongerenflats worden vaak reclame en krantjes ongelezen op een hoop gegooid. Als dat lang bleef liggen, werd er wel eens de brand ingestoken. Wij ruimen het op tijd op." Soms moet een trapleuning of een brievenbus het ontgelden of sneuvelt er een raam. Loopt de zaak te veel uit de hand, dan wordt de po litie ingeschakeld. Het vandalisme beperkt zich tot de jongerenflats, legt Van de Ree uit. Verwaarloosde tuin Jongeren zijn ook lastiger te benade ren dan ouderen. „Ze zijn bijna altijd weg omdat ze werken. En als ze iets willen, dan doen ze dat ook zoals zij dat willen. Dan valt daar niet over te praten. Ze leven erg op zichzelf. Een voorbeeld? Kom je er om te schilde ren en je moet de voordeur een halve dag open laten staan om de verf te la ten drogen, dan wordt hij al dichtge trokken als de verf er nog maar net op zit. Dat zul je bij ouderen niet gauw meemaken." Hengstmengel: „Maar je moet er zelf geen politieagent spelen. Je praat en overlegt. Als ze ruzie willen, dan is het geen ruzie tussen mij en de bewo ner." Van de Ree: „Als je ernaartoe stapt omdat er overlast door muziek is, dan vraag je of dat minder kan. Maar daar moet je zelf niet te veel van verwachten." De laatste maand stuurde Van de Ree 30 briefjes aan huurders (op een be stand van 2800 woningen) met het verzoek of ze hun tuintje willen fat soeneren. Na klachten van buren. „Als er dan vijf of zes reageren, dan is dat al meegenomen." In de zomer is er veel werk aan de tuinen. Vooral aan tuinen van leeg staande huur- en sloopwoningen. Ri nus: „Als iemand een klacht depo neert over een verwaarloosde tuin van de buren, moet je natuurlijk wel zorgen dat de tuinen van de stichting zelf in orde zijn." Van. de 62 tuinen die Hengstmengel langsgaat, liggen de meeste in Sint-Maartensdijk: 45. „Met de zeis en de sproeibus." De tuin van Maartenshof komt ook voor hun rekening als de bemoeienis van de tuininrichter volgend jaar ophoudt. In de winter bezoekt Hengstmengel regelmatig de leegstaande woningen om de verwarming te controleren. Ook verricht hij het nodige onder houdswerk aan lege woningen, zoals het repareren van lekken in leidingen of het leggen van pannen op daken na een storm. En hij is degene die aan passingen aan de woning verricht, zoals het aanbrengen van een dou chezitje, leuningen en beugels in het kader van de wet voorzieningen ge handicapten. Van de Ree: „Dat wordt ook steeds belangrijker omdat men sen langer zelfstandig blijven wo- Wegwiis maken Legt Hengstmengel zich meer toe op de tuinen, Van de Ree bereidt ook het schilders werk voor en houdt toezicht op de uitvoering daarvan. Bij de sleu teluitreiking in Maartenshof was hij ook degene die de bewoners wegwijs maakte in de woning en het gebouw. De eerste weken na de oplevering kregen de huismeesters te maken met 'aanloopprobleempjes' die zich bij elke nieuwbouw voordoen. Van de Ree: „Een kachel die het niet doet, iemand die een spijker door een lei ding slaat, een bel die weigert, een kraan die geen warm water geeft. We bekeken of we het zelf konden, zo niet dan belden we de installateur." Van de Ree houdt nu elke week een half uur spreekuur. Maar dat wordt uitgebreid naar twee keer per week. De huismeester is bereikbaar op het kantoor van zorgcoördinator C. van Popering. Maar de huismeester maakt ook een ronde door het huis. „Dat is heel nuttig. Als je rondloopt, word je eerder aangesproken. Je ziet dan meer mensen en hoort ook meer. Zit er een scheurtje in de muur of sleept er een deur, als ze je zien zeg gen ze dat meteen. Anders wachten ze nog eens een weekje voordat ze naar me toe komen." Beiden hebben het naar de zin in hun nieuwe functie. Van der Ree: „Het is mooi om met mensen om te gaan. Je bent een aanspreekpunt. Je kan niet alles oplossen. Maar dat de mensen willen praten is op zich al mooi, want je staat tenslotte tussen de huurder en de stichting. Soms ben je alleen maar een uitlaatklep." Arie van de Ree (rechts) en Rinus Hengstmengel voor de huurwoningen (boven) en de kantoorruimten beneden. Het torentje is voorde lift. PROFICIAT! ,'I tl tënira Bezoekadres: Savannahweg 31 H0VT MM0M UMT lOmN <s Wij bieden u gegarandeerde kwaliteit, een concurrerende prijsstelling en snelle levering. Wilt U meer informatie, bel dan naar Beton en metselspeciecentrale De Schelde 0164-233669 240684 Van Konijnenburgweg 46 te Bergen op Zoom. Faxen kan natuurlijk ook; 0164-258018. Uitvoeri L Groenvoorzieningen 1 Rayon Bruinitse BTL Uitvoering B.V. Bezoekadres Industrieweg 16 Bruinisse Correspondentie-adres Postbus 83 4310 AB Bruinisse Telefoon (0111) 48 21 87 Telefax (0111) 48 29 83

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 15