Serie ongevallen rond Tholen Thoolse fietsdag: 243 deelnemers Kwaliteit meer gewicht geven dan woonplaats en kerk Kandidaatstelling Griep Geslaagd dus gefeliciteerd Roncalli s.g. in greep pop-project Stijgende lijn in aantal aanrijdingen op Thoolse brug I Donderdag 19 juni 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Scheldecollege Sint-Maartensdijk Juvenaat Scheldecollege B.o.Z. Mollerlyceum Oosterscheldecollege Technische School VBO Groen Diversen Het lijkt hoogseizoen wat betreft de ongevallen. In drie weken tijd werd Tholen opgeschrikt door een aantal zware en minder zware verkeersongelukken. Als gevolg van een frontale botsing waarbij de 49-jarige Tholenaar J. van der Linde ter plaatse overleed, is inmiddels ook een 20-jarige Roosendaalse aan haar verwondingen be zweken. Donderdag en vrijdag waren er opnieuwe di verse ongevallen op Thoolse wegen. Auto tegen bus Krabbenkreekweg De open Thoolse fietsdag van de streek VVV eiland Tholen bracht zaterdag 243 deelnemers op de been. De meesten kozen voor de kortste afstand van 45 kilometer, al was dat in vergelijking met voorafgaande jaren nog een flinke afstand. Meestal is de korte afstand tien kilo meter minder. Sommigen vonden de afstand wat te lang. SGP-kandidaat Franssen uit Scherpenisse: "Ik heb dit niet zelf gezocht", zegt de 31-jarige drs. Huub Franssen bescheiden. Hij is door de SGP-kiesver- eniging Scherpenisse verrassend als eerste kandidaat naar voren geschoven voor de raadsverkiezingen in maart 1998. "Voor Dijke (fractievoorzitter en afdelings voorzitter-red) is dat vervelend, maar ik wil het vertrou wen van de leden niet beschamen.' Vijf jaar Tholen Zelfingenomenheid Aan het Scheldecollege in St.Maar tensdijk zijn de volgende leerlingen geslaagd voor het examen: BOUWTECHNIEK Tholen: Paul Geuze en Jan de Groen. Poortvliet: Karei Bijl en Alwin Nortier. Scherpenisse: Anthonie van Chas- telet en Patrick Meijer. Sint-Maartensdijk: Peter van den Berg, Ferry Zwirs, Jos van Houdt en Edwin van Zetten. Stavenisse: Martin Moerland. Sint-Annaland: Johnny van der Reest. Oud-Vossemeer: Petra Zeeman. MOTORVOERTUIGENTECH NIEK Tholen: Danny Bout en Tony van der Vlies. Scherpenisse: Kees Hage en Nele- ward Rijstenbil. Sint-Maartensdijk: Leander van den Berge en Bas Mouwen. Sint-Annaland: Maikel van der Jagt, Anton Elenbaas en Dennis Vorstenbosch. Oud-Vossemeer: Peter de Graaff. MECHANISCHE TECHNIEK Tholen: Jeroen Nieuwkoop en Jo- han Baaij. Poortvliet: Christian van Houdt. Sint-Maartensdijk: Corné Dorst, Johan Leysner, Cees van Luijk, He- athcliff Peters, Theo Rijnberg en Jeroen Vermaas. Stavenisse: Jan-Pieter Elenbaas. Sint-Annaland: Adriaan Stouthan- del en Bram van Vossen. Oud-Vossemeer: Vanya Lock. VERZORGING Tholen: Taliba Tihani, Marloes Stoutjesdijk en Ines Lengton. Poortvliet: Annemarie van der Sterren, Anita Steenpoorte en Maai ke van Eek. Scherpenisse: Quirina Poot. Sint-Maartensdijk: Nukhet Aluc, Petra Gunst en Serap Kivrak. Stavenisse: Elly Clardey en Anette Wesdorp. Sint-Annaland: Joyce Bazen, Mi randa Goedegebuure, Lenny Hage, Amanda Hermans en Liesbeth Scherpenisse. ATHENEUM Tholen: Suzanne Baardwijk, Ma- riët Krijger en Marieke de Rijke. Oud-Vossemeer: Fieke Aarden. Stavenisse: Niels Veldman. Poortvliet: Egon Baldal. HAVO Tholen: Andries Boer, Yvette Schenkhuijzen en Katja van der Zande. Oud-Vossemeer: Joost Hommel en Brenda Istha. Sint-Maartensdijk: Jessica Nelis- se. Scherpenisse: Jan-Jaap Bolier en Miranda Joppe. Poortvliet: Ilona Breure. MAVO Tholen: Lando Bax, Carolien Bie- rens, Danny Jeroense, Martine Ste- ijns, Rick van de Velde en Wendie Zwaai. Oud-Vossemeer: Madeion Brou wer, Sarah van Engelen en Marinka Wessels. Sint-Annaland: Armando Hartog, Samantha Houweling en Jacqueline Poot. Poortvliet: Maaike van den Burg. Sint-Philipsland: Marion Jansen. VBO MECHANISCHE TECH NIEK Oud-Vossemeer: Jefta Buijs. Poortvliet: Jeffrey Effing. Anna Jacobapolder: Arno Wisse. VBO MODE EN KLEDING Sint-Philipsland: Emmely van Dommelen, Carola Quist en Sa mantha Sterrenburg. VBO VERZORGING Sint-Philipsland: Mariska Quist. VBO CONSUMPTIEVE TECH NIEK Tholen: Martijn Mertens. Oud-Vossemeer: Bas Hommel. Poortvliet: Jeroen Saris. Sint-Philipsland: Roland van de Velde. VBO ELEKTROTECHNIEK Tholen: Martijn van Dijke. Aan het Rooms-Katholiek gymna sium Juvenaat Heilig Hart te Ber gen op Zoom zijn de volgende leer lingen geslaagd: Oud-Vossemeer: Charlotte Geluk. Anna Jacobapolder: Luciën Win terberg. Vlaggen, boekentassen, boeken en schriften hangen weer in groten getale aan Thoolse woningen. Honderden middelbare scholiere zijn geslaagd voor hun eindexamen. Aan de vestigingen van het Schel decollege in Bergen op Zoom en Halsteren zijp de volgende leerlin gen geslaagd voor het examen: MAVO Tholen: Liselot Deurloo, Ilse Gunst, Jordy Hage, Michael Jan maat, Jaben Kortland, Ali Oumha- med, Jeroen Quist, Heieen Slokkers en Debbie van der Steerr. Poortvliet: Annemarie Goedege buure. Oud-Vossemeer: Rebecca Beurs- kens, Karin Balster en Ilja van Gas tel. ADMINISTRATIE Poortvliet: Lian Bouman. Sint-Annaland: Saskia van Keu len. UITERLIJKE VERZORGING Tholen: Antoinet van Bokstel. Oud-Vossemeer: Antonette van Daalen en Suwanda Dolman. VERZORGING Tholen: Emilie Streng, Aartie Changur, Sandra van Dijke, Bianca Moerland, Marjanne van de Velde en Martine den Engelsman. Poortvliet: Marjolein Uijl. Scherpenisse: Melanie Kuipers. Sint-Annaland: Patricia Bazen. Oud-Vossemeer: Carolien Oost- dijk. ELEKTROTECHNIEK Tholen: Coen Hazen. Aan de diverse vestigingen van het Mollerlyceum (Bergen op Zoom, Steenbergen en Ossendrecht) zijn de volgende leerlingen geslaagd voor het examen: GYMNASIUM Tholen: Jurgen Schouten. Sint-Annaland: Heimine Rooden- burg. Poortvliet: Bianca Uijl. De volgende leerlingen slaagden aan het Oosterscheldecollege in Goes voor het examen vhbo: Sint-Annaland: Rianne Bruijnzeel. Sint-Maartensdijk: Addie Oost- dijk en Gerdien Schot. Sint-Philipsland: Elseline van Nieuwenhuijzen en Adeline West- erveld. Aan de Technische School in Mid- delharnis zijn de volgende leerlin gen uit Sint-Philipsland geslaagd: Bart Quist (bouwtechniek); Karei van der Est (consumptieve tech niek); Lauran Verwijs (mechani sche techniek); Stefan Fontijne (motorvoertuigentechniek). Aan de opleiding VBO Groen Som- melsdijk zijn de volgende leerlin gen geslaagd voor het examen vbo. Sint-Philipsand: Hans van Nieu wenhuijzen en Marinus Voorwin den. Anna Jacobapolder: Corné Wage- maker. Aan de school voor speciaal onder wijs De Kring in Goes is Michaël van de Broek uit Sint-Maartens dijk geslaagd voor het examen vbo. Joke Meeuse uit Sint-Annaland heeft aan het Planciuscollege in Rotterdam het diploma sociaal pe dagogisch werk (MDGO-spw) be haald. Tien-ja Hu uit Scherpenisse is geslaagd voor het vwo-examen aan het Marklandcollege Thomas More in Oudenbosch. In de aula van de Roncalli scholen gemeenschap te Bergen op Zoom vindt morgenavond de finale plaats van het pop-project dat de tweede klassers (zowel mavo, havo als atheneum) al enkele maanden in zijn greep houdt. Per klas is een 'song' met videoclip geproduceerd. De leerlingen van de andere klas sen kunnen morgen hun stem uit brengen om de beste van de zes clips te kiezen. Drie gaan er dan door naar de fina le 's avonds, waar het publiek de uiteindelijke winnaar aanwijst. Het project is opgezet door muziek docent P. Brouwer en had de be doeling om de leerlingen het hele traject te laten doorlopen van een productie: van het eerste idee tot de piraterij. Met name de promotionele activi teiten zullen morgen de Bergse school overspoelen. Alle clips zijn zaterdag in het cen trum van de stad op video te zien. Over de noordelijke rijstrook en de parallelweg van de Thoolse brug passeert het verkeer de licht beschadigde bus en de totaal vernielde auto. Het zware verkeersongeluk op de Nieuwe Beijmoerseweg te Halste ren, vorige week, heeft veel leed veroorzaakt. Inmiddels is de toe dracht vrijwel vastgesteld. Een 21- jarige vrouw uit Roosendaal reed over de Nieuwe Beijmoerseweg richting Bergen op Zoom. In haar auto bevonden zich tevens haar 1,5- jarige zoontje en nog twee twintig jarige vrouwen uit Roosendaal. Ze raakte vermoedelijk in de berm en begon te slingeren. Door een stuur- correctie kwam ze op de linker weghelft terecht waar ze frontaal op de auto van de Tholenaar botste. De man overleed, terwijl zijn passa giers M. de H. uit Tholen en J.W. uit Halsteren respectievelijk licht en zwaar gewond raakten. De inzit tenden van de Roosendaalse auto raakten allemaal ernstig gewond, de baby liep een beenbreuk op. Don derdagmorgen is in ziekenhuis Lie- vensberg te Bergen op Zoom ook de 20-jarige N. Rijnart uit Roosen daal aan haar verwondingen bezwe ken. De toestand van de overige ge wonden is stabiel. De gewonden werden overgebracht naar verschil lende ziekenhuizen: Lievensberg, St. Franciscus te Roosendaal en Dijkzigt in Rotterdam. De Thoolse brug is deze dagen een mikpunt van ongevallen. In de af gelopen drie weken gebeurde er vijf keer een verkeersongeluk. Donder dagmiddag rond kwart voor vier deed zich een kop-staartbotsing voor tussen twee personenauto's. De schade daarbij was gering. Vrijdagmorgen liep het minder goed af. Een 67-jarige inwoner van Sint-Maartensdijk moest met be hoorlijke verwondingen naar het ziekenhuis worden gebracht, nadat hij op de brug, nabij de Brabantse oever, op een BB A-bus was ge klapt. De bus - bestuurd door een 37-jarige Tholenaar - kwam rond kwart over elf vanuit Tholen over de brug gereden. De automobilist uit Sint-Maartensdijk naderde van de andere kant, is op de verkeerde weghelft te/echt gekomen en opzij door de bus geraakt. Door de klap werd de auto aan de passagierskant volledig vernield. Ook een busje dat in dezelfde richting als de per sonenauto reed, was bij het ongeval betrokken, maar de politie onder zoekt de juiste toedracht nog. De bestuurder van het busje, een 21-ja rige Bergenaar, kwam met de schrik vrij. Ook de inzittenden van de BB A-bus bleven ongedeerd. Zij stapten met de nodige vertraging over in een andere bus om hun reis te vervolgen. Het verkeer werd ge durende zo'n anderhalf uur omge leid via de parallelweg. Politiemen sen van Tholen, Kruiningen en Steenbergen hadden hun handen vol aan de afwikkeling van het on geval. Bij het regelen van het ver keer kregen ze hulp van een passe rende Sint-Annalander; medewer kers van provinciale waterstaat zet ten de oprit naar de brug aan Thool se kant af. A. Lodder van het regionaal orgaan verkeersveiligheid Zeeland (Rovz) heeft de Thoolse brug maandag ter sprake gebracht in het al geplande overleg tussen provincie, gemeente, waterschap en politie over een ge biedsgerichte aanpak van de ver- keers(on)veiligheid. Het afgelopen jaar is het aantal ver keersongevallen op de brug geste gen. Lodder wil zo snel mogelijk de oorzaken analyseren, waarna een oplossing gezocht zou kunnen wor den. „Het is belangrijk om te weten of dit een structureel probleem is, of toeval." Met jaarlijks gemiddeld drie doden en 25 gewonden in het verkeer is Tholen in het Zeeuwse een onveilig gebied. Ook aan beide zijden van de Krab benkreekweg tussen Tholen en Sint-Philipsland ging het die och tend mis. Vrijdag de dertiende bleek inderdaad een pechdag voor sommige mensen. In ieder geval voor een 19-jarige Scherpenisse- naar, die rond kwart voor zeven met zijn auto vanaf de Krabben kreekweg linksaf de Rijksweg naar Sint-Philipsland op reed. Vermoe delijk zag hij door de laagstaande zon een uit de richting Steenbegen komende auto over het hoofd, die richting Tholen wilde. Door de bot sing werden beide auto's en een vouwwagen flink beschadigd. Aan de Thoolse kant, op de split sing met de Broekseweg, belandde rond acht uur een automobilist in de brede sloot naast de weg. De 19- jarige man uit Middelharnis wilde linksaf richting Sint-Annaland, maar verzuimde voorrang te geven aan een 33-jarige Veenendaler die in een busje over de Broekseweg in dezelfde richting reed. Het busje raakte aan de voorkant fors bescha digd, de chauffeur en zijn passagier bleven ongedeerd. De man uit Mid delharnis werd op het droge gehol pen en met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Zijn auto raak te totaal vernield. Een kantonnier van de provincie maakte de weg schoon. Ook al omdat er onderweg verschil lende activiteiten waren te bezoe ken. Alleen geoefende fietsers, zoals toerclub Tandje Bij, kozen voor de lange tocht van 90 kilometer. De deelnemers waren over het alge meen zeer te spreken over wat er onderweg te zien was. Stapten er in Sint-Maartensdijk de meeste fietsers op, namelijk 91, in Oud-Vossemeer bleef de inschrij ving bij zeilmakerij Aarnoudse de Nijs aan de Veerstraat blanco. Het sportieve evenement onder vond concurrentie van de Vosse- meerse kermis en in Scherpenisse van de braderie. Toch had W. Aarn oudse een hele goede dag. „We hadden de ruimte als een soort café ingericht. Er zijn wel 120 mensen binnen geweest. Die konden koffie en thee drinken. Vele hebben ook rustig even rond gekeken. Voor ons was het als be- drijfspromotie een uitermate ge slaagde dag." Ds. A. den Hartog van de Hervorm de Gemeente Sint-Maartensdijk zorgde op deze vijftiende editie van de Thoolse fietsdag voor een op merkelijk feit. Hij wist een groep van maar liefst 36 catechisanten, voornamelijk kin deren van de Juliana van Stolberg- school, in te schrijven voor de 45 kilometer. En dat was meer dan een derde van het aantal deelnemers in de smalstad, gewoontegetrouw de plaats met de meeste opstappers. De fietsdag begon met bewolking en hier en daar een spatje, maar het bleef voor de rest van de dag droog. In de middag liet de zon zich heel eventjes zien. Er stond een zwakke maar frisse wind. In Tholen schre ven zich 77 fietsers in. In Stavenis se 29, in Poortvliet 16, jn Sint-An naland 12, in Scherpenisse 10 en in Sint-Philipsland 8. De meeste deel nemers kwamen uit de gemeente Tholen maar ook de Bevelanden en Walcheren waren goed vertegen woordigd; zo lieten deelnemers uit Oost-Souburg, Middelburg, Vliss- ingen, Lewedorp, Heinkenszand en Goes zich voornamelijk in Tholen, Sint-Maartensdijk en Poortvliet in schrijven. Ook uit West-Brabant, Breda, Rotterdam en Amsterdam was belangstelling voor het evene ment, één liefhebber kwam zelfs uit Heerenveen, maar die had wel de nacht bij familie in Vlissingen doorgebracht voordat hij zich in Tholen liet inschrijven. Deze groep van ouders en kinderen uit Stavenisse gaan na de stempelpost in café Smerdiek op weg naar Scherpenisse. Dat kost Franssen geen enkele moeite, want hij is 'zeer geïnteres seerd' in politiek. "Het zit eigenlijk in mijn bloed. Diverse familieleden zijn of waren bij de politiek betrok ken." Burgemeester Franssen uit Zwolle (voormalig Tweede Kamer lid voor de VVD), de toenmalige minister van CRM mevr. Schouwe- naar-Franssen (eveneens VVD), Tweede en Eerste Kamerleden van het CDA uit Limburg en de oud burgemeester van Assen (tevens voorzittèr van de nationale Kies raad) zijn/waren familieleden van de Scherpenissenaar. "Vanaf mijn 18de heb ik de politiek gevolgd in mijn geboorteplaats Wapenveld op de Veluwe. Daar kreeg ik de stuk ken en volgde ik de raadsvergade ringen. En tijdens mijn studie politicologie aan de rijksuniversiteit in Leiden ben ik daar bij de verkiezingscam pagne van de drie samenwerkende christelijke partijen SGP/RPF/GPV betrokken geweest. Verder ben ik jeugdwerkadviseur geweest voor het bestuur van het landelijk ver band van studieverenigingen, de SGP-jongerenorganisatie. En toen ik vijf jaar geleden naar Scherpe nisse kwam, heb ik anderhalf jaar als correspondent van het Reforma torisch Dagblad veel raads- en commissievergaderingen op Tholen bijgewoond. Ik vind de politiek enorm boeiend." Franssen vestigde zich op Tholen toen hij docent maatschappijleer aan de Rehobothschool (vbo/mabo) in Krabbendijke werd. "De open heid en hartelijkheid van de bevol king trokken ons aan. Kerkelijk voelden we ons thuis in de Her vormde Gemeente en ook de ver bindingen met zowel Krabbendijke als Rotterdam zijn goed." Hij is in middels leraar aan het Plancius col lege in Rotterdam (middelbaar be roepsonderwijs) waar Franssen per soonlijke en maatschappelijke vor ming en recht geeft. Franssen houdt van helderheid en openheid. "Ik kon me heel goed vinden in de zienswijze van Peter Hoek en St. Philipsland en Rinus Griep uit Tholen, zoals die vorige week in de Eendrachtbode werd vermeld. "Ik ben blij met die grote re politieke bewustwording, zoals dat ook blijkt uit de rubriek 'Stem men van lezers.' Het feit dat er zo veel varkensbedrijven in zo'n mooi landschap als dat van Tholen uit de grond gestampt worden, is een hele jammerlijke ontwikkeling. Het ge meentebestuur is niet alert genoeg geweest. Dat was niet alleen een erg grote misser, vandaag de dag wordt er nog te weinig aan gedaan als ik uitlatingen van de wethouder lees over een varkensstal die te groot wordt gebouwd. Maar onder tussen pakt de gemeente de burger over andere (bouw)zaken wel aan." In tegenstelling tot Hoek en Griep, is Franssen nog niet toegelaten tot de fractie-adviescommissie van de SGP. "Daar wordt over gespro ken", zegt de kandidaat, die eigen lijk staat te trappelen van ongeduld, maar er was nog een gegadigde uit Scherpenisse. Voor het samenstellen van de kan didatenlijst heeft Franssen een uit gesproken mening. "Uiteraard moet je een zekere spreiding heb ben, maar de kwaliteit van de men sen moet je meer gewicht geven dan de woonplaats en de kerk waar toe ze behoren. Zelf ben ik ook niet zo aan kerkmu ren gebonden. Ik ben Hervormd, maar ik mag ook graag bij ds. Ve- nema kerken in de Gereformeerde Gemeente. Bij de kandidaatstelling moet kwaliteit de overhand krijgen, want politiek moet je op een actie ve manier voeren. De leden willen actieve vertegen woordigers in de gemeenteraad die hun mond open doen en een een heid vormen. De SGP-fractie moet uit de positie van zelfingenomen heid komen en openheid, helder heid en duidelijkheid betrachten met een goede communicatie naar de leden." Franssen wordt - als hij met zijn vriend Peter Hoek gekozen wordt - de tweede SGP-doctorandus die in de Thoolse gemeenteraad komt. En misschien wordt hij zelfs als wet houder gevraagd wanneer Kersber gen en Heijboer niet beschikbaar zijn. "De tot nu toe gevolgde pro cedure, iemand van de zittende raadsleden kandidaat stellen voor het wethouderschap, is geen ver keerde keuze", laat Franssen we ten. "Ook de fysieke mogelijkhe den en kwaliteiten moet je echter in ogenschouw nemen. Met de betrokken personen moet daar bij de kandidaatstelling open over gesproken worden. Er is ech ter te weinig sturing. Het wordt vooruit geschoven. Ik ben ook erg verbaasd, dat er intern zo weinig bekend is over de verkiezingscam pagne, terwijl het belang voor onze partij met zes zetels toch vrij groot is. Er is een stuk slagvaardigheid no dig", zegt de nummer 1 van de SGP uit Scherpenisse. Het is de. behoefte van het bestuur van de plaatselijke kiesvereniging der SGP te Tholen om naar aanlei ding van het artikel 'Griep en Hoek fris er tegenaan' in de Eendrachtbo de van 12 juni een korte reactie te plaatsen. We vinden dat het artikel een erg helder stuk is. Het is door de redactie dan ook vrij goed weer gegeven. Toch behoeven drie din gen nadere uitleg. De redactie vroeg ons heel concreet de namen te noemen van de perso nen die door de plaatselijke kies vereniging Tholen bij de gemeente- Stemmen van lezers lijke kiesvereniging zijn ingediend. Het leek ons onverstandig en niet wenselijk om al in dit stadium na men vrij te geven. Wij hebben dan ook geen namen genoemd. Wel, dat wij zes namen hebben ingediend. Wat dit punt betreft, is het artikel dan ook behoorlijk suggestief ge steld. De heer Griep bedoelt met het woord 'vooruitstrevender' dat wij met betrekking tot de positie van de vrouw binnen de partij, niet voor de troepen uitgaan, maar juist precies in de pas lopen. Dit in tegenstelling tot de overige kiesverenigingen op ons eiland. Verder bedoelen we er mee, dat we meer van ons laten ho ren, c.q. een kritischer houding aan nemen. Ook verstaan we hieronder bijvoorbeeld het werven van veel nieuwe leden. Vooruitstrevender dus in positieve zin. Wanneer gezegd is dat 'soms het gepreek overheerst' bedoelt Griep hiermee uiteraard niet, minachtend te doen over het houden van een tijdrede, opening, sluiting en medi tatie op vergaderingen. Integendeel, dit is juist erg belangrijk en wezen lijk voor onze partij. De plaatselijke kiesvereniging Tho len houdt twee tijdredes per jaar. Maar deze zaken moeten op de ver gaderingen niet gaan overheersen, zodat er voldoende tijd overblijft voor constructieve politieke bespre kingen. Wij hopen dat door dit bericht eventuele verkeerde interpretaties van de woorden van onze voorzitter zijn weggenomen. Bestuur plaatselijke kiesvereni ging der SGP De Banier Tholen J. Geuze, secretaris. Welvaart Als ik terugkijk op mijn jeugd denk ik ook aan alle vreugd die ik had met mijn vriendinnen als een van ons les gaf in gymmen. Wij waren met de schommel zo blij daar zat ook nog 'n rekstok bij. Dan gingen wij 'n vogelnestje maken en kunstjes waar wij haast onze nek bij braken, wij kregen geen drinken of een lekkere toffee maar waren wij gelukkig en tevree. Nu dezelfde kinderjeugd bekijken bellen naar huis dat ze bij 'n vriendin blijven om te spelen op een nieuwe computer uit de radio ofc.d. een hoop gekwetter zelf spelen ze heel fanatiek de computer gaat van pieperdepiep. Een fles cola bij de hand wat zakjes chips langs de kant komt ma dan over huiswerk praten dat had ze beter kunnen later want moeders moeten altijd mauwen en ze blijven op hun kauwgum kauwen maar met veel shit en zeer ontevree gaan ze toch aan de slag bij de tevee. Dan denk ik als ik al die welvaart had meegemaakt had onze schommel mij dan nog gelukkig gemaakt. Het heeft voor de jeugd zijn voordeel maar toch ook veel nadeel. M.Th. van Putten, Patrijzenweg 27, Oud-Vossemeer. (P.S. In mijn bijdrage van 4 juni is een foutje geslopen; ik sloot af met: Niet het standpunt 'ik beslis', maar: de burger betaalt. Er stond echter 'bepaalt' en dat is iets wat wij nu net niet mogen van de gemeente.)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 3