Sint-Philipsland: 146 wandelaars Plaatselijk nieuws FRANS ■Mgl BOUT VISSER Kunstwerk in Sint-Philipsland Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 19 juni 1997 Zaterdag zangavond Ambtsjubileum ds. De Reuver Fancy-fair Fabeltuin HOLLANDSE NIEUWE HANGCULTUUR MOSSELEN ZALMFILET Vishandel Visbedrijf Welgelegen Knus in de bus Karaoke in Limit Strandjutten Fietser geschept Laatste ronde Vosmeercup Borden vernield Kermis weer voorbij Kinderboerderij Rechtszaak De Casem- brootschool afgeblazen Kas en huis Langeweg Nacht van pa boven verwachting Zangavond Gabriëlla Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland j.a. Geilings, Tholen De Schalm op kamp Bouw Bleekveldweg illegaal Fancy-fair Rieburch Smalstads wandeltochten Vernieuwen woning Barbecue plattelandsvrouwen Integratie gehandicapten Rommelmarkt Jeugd wint viswedstrijden i Auto in sloot Auto in brand Collecte AVO DAG EN NACHT Tholen In het kerkgebouw van de Gerefor meerde Gemeente wordt zaterdag een zangavond gehouden ten bate van de evangelisatie. Aan deze dienst werken mee ds. C. de Jong ste, jongerenkoor Jubilate (onder leiding van Jan Wisse) uit Dor drecht, jeugdkoor Sjaloom (onder leiding van Willy Eggebeen) uit Tholen en christelijk gemengd koor Crescendo (met dirigent Paul He- ijboer) uit Tholen. De zangavond begint om half acht en de collecte wordt besteed aan de aankoop van een eigen gebouw voor de evangeli- satiepost te Emmen. Zaterdag was het 25 jaar geleden dat ds. A. de Reuver uit Delft zijn werk als predikant begon. Zijn eer ste gemeente was de Hervormde Gemeente te Tholen. Zondagmor gen gaat De Reuver dan ook voor in de Grote Kerk en hij zal dan aan dacht schenken aan zijn ambtsjubi leum. Na de dienst - die om half tien begint - is er gelegenheid om het echtpaar De Reuver te felicite- Peuterspeelzaal de Fabeltuin orga niseert woensdagmiddag een fancy- fair. Tussen twee en vijf uur is er vanalles te doen bij het gebouw aan de Oudelandsepoort. Er zijn een twintigtal activiteiten, zoals grabbe len, sjoelen, enveloppen trekken en bikken gooien. Daarmee zijn fraa prijzen te winnen, onder meer en treebewijzen voor pretparken en speelgoed. Superkwaliteit 4 voor 10j" Er zijn weer Nog volop verkrijgbaar: Lamsoren Zeekraal Zoute vis Menutip: in dillemarinade Kant en klaar! Eendrachtsweg 15 4691 EK Tholen Tel. 0166-605074 Advertentie I.M. Visbedrijf C. Bazen wil zich vesti gen op het industrieterrein Welgele gen langs de Oud-Vossemeerse- dijk/Langeweg. Van de gemeente wil hij 2750 m2 grond kopen aan de Ondememersweg. Voor een reisje richting Gelderland stapten vorige week 47 leden van de Anbo in de bus. Die reed vervol gens langs Vrederust, waar de fraai bloeiende rododendrons bewonderd werden. In Grave stond koffie met gebak gereed en daarna was Ooij het reisdoel. Nadat een Gelderse koffietafel alle eer was aangedaan, stapte een gids in de bus en volgde een rit door de fraaie omgeving. Nijmegen was de volgende stop plaats. Een aantal mensen ging winkelen, maar de meesten zochten op de boulevard een terrasje op om te genieten van het mooie weer en de drukte op het water. Eén van de deelnemers zag zelfs haar kleind ochter voorbij varen. De terugreis werd aanvaard, waarbij in Moerge stel het diner gereed stond. Onder weg deed C. Nooij verschillende mededelingen, onder meer over de opgave voor activiteiten. Op 24 juni organiseert de Anbo een bingomid dag. Weer thuis keek iedereen terug op een geslaagde dag. Het volgende uitstapje is 30 september gepland. De karaoke mega tour doet mor genavond (vrijdag) en donderdag 10 juli bar-dancing The Limit aan. Iedereen die dat wil kan vanaf ne gen uur meedoen aan de karaoke- wedstrijd. De winnaars van de voorronde plaatsen zich voor een halve finale. Wie daar het beste is, staat januari volgend jaar in Raalte in de landelijke finale. De hoofd prijs van de karaoke tour is een vliegreis naar Cura9ao, de tweede prijs een reis naar Mallorca en de derde prijs een lang weekend naar Euro Disney. De winnaar van iede re lokale finale mag bovendien een cd opnemen. Oud- Vossemeer De leerlingen van de Die Heene- trechtschool hebben hard gewerkt aan het project Zee-land. De groe pen 1 tot en met 4 gingen naar het strand. De spullen die ze daar von den en de opgedane indrukken vormden het uitgangspunt om in de klas aan de slag te gaan. De speel zaal werd door de kleuters omgeto verd in een echt strand met zand, vuurtorens, zeesterren en visnetten. In groep 3 en 4 waren zeilbootjes, levensgrote zeemeeuwen en een mini-strandje te bewonderen. De groepen 5 en 6 knutselden dingen van het eiland Tholen in elkaar. Elk dorp werd in het klein zo goed mo gelijk nagebouwd. De oudste leer lingen verdiepten zich in wat tech nischer zaken zoals dijken, dam men en waterkeringen. De echte werden zo goed mogelijk bestu deerd en in het klein nagemaakt. Dinsdagavond werd het project af gesloten met een druk bezochte kijkavond. Op de Oud-Vossemeersedijk is dinsdagmiddag omstreeks kwart voor vijf een 14-jarige scholiere ge schept door een auto. De fietser verleende geen voorrang aan een auto, toen ze vanaf het fietspad de rijbaan overstak naar de Leguitse- weg. De automobilist, die uit Tho len naderde, kon een botsing niet voorkomen. Het meisje is met een zware hersenschudding en een ge broken sleutelbeen per ambulance naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom gebracht. Bij de laatste wedstrijden om de Vosmeercup stond de derde plaats op het spel. De eerste twee plaatsen in de biljartcompetitie waren al ver deeld aan respectievelijk KOT 1 en de Treffers, maar voor de derde plaats ging de strijd tussen Hof van Holland en Effe Klusse. Hof van Holland verloor met 8-2 van de Treffers. Effe Klusse behaalde wel de winst en wist zich door een 6-4 overwinning op KOT 2 verzekerd van de derde stek. De uitslagen van De Treffers tegen Hof van Holland waren: Joh. v. Meer-T. Schot 0-2, J. Burgers-T. de Reus 2-0, P. de Leeuw-A. Fride- richs 2-0, J. Etiënne-M. Punt 2-0 en C. Burgers-J. Bosters 2-0. De uit slagen bij KOT 2 tegen Effe Klusse waren: M. v.d. Mark-Jac. Vaders 2- 0, M. Klijnsmit-R. Luijs 2-0, A. van Daalen-C. Witkam 0-2,' C. van Daalen-J. Zeger 0-2 en J. Vergeer-J. van Meer 0-2. Met 17 beurten speelde M. v.d. Mark de kortste partij. Met 11 caramboles had C. Burgers de hoogste serie en J. Etiënne zette het beste gemiddelde van 2,14 op zijn naam. Bij alle wedstrijden die om de Vo smeercup zijn gespeeld heeft J. van Meer met 7 beurten de kortste partij gespeeld en heeft C. Burgers met 17 caramboles het record en met 5,10 het hoogste gemiddelde. De eindstand van de strijd om de Vosmeercup is: 1. KOT met 57 punten, 2. De Treffers 52 p., 3. Effe Klusse 34 p., 4. Hof van Holland 31 p., 5. KOT 2 met 26 punten. De prijzen zullen zateravond om negen uur door competitieleider Theo v.d. Logt in café De Hoop worden uit gereikt. Twee verkeersborden en zes reflec torhoezen van provinciale waters taat zijn vernield aan de Krabben- kreekweg en Hiksedijk. De borden en hoezen stonden daar in verband met de afsluiting van de Kreekweg die van een nieuwe asfaltlaag voor zien werd. De schade bedraagt zo'n duizend gulden. De jaarlijkse kermis is weer achter de rug. Nadat de jeugd van peuter speelzaal De Pluus zich vrijdag morgen al een uur lang vermaakte in de draaimolen, werd de eigenlij ke opening aan het eind van de middag verstoord door een regen bui. Maar toen het droog werd, was het meteen druk bij de attracties. De bezoekers vermaakten zich in de botsauto's, bij de 'knijperkasten' en de schiettent. Natuurlijk ontbra ken een snoepkraam en een oliebol- lenkraam niet. In de beide cafés, waar bands optraden, was het vrij dagavond aanmerkelijk drukker dan voorgaande jaren. Ook zaterdag was het de hele dag, tot in de kleine uurtjes, gezellig. Zoals gebruikelijk kwamen weer de nodige oud-inwo ners kermis meevieren. Opvallend veel jeugd was op de been, maar op zaterdagavond lieten zich nog enke le tachtigers zien. Een gezellig feest dus weer voor jong en oud, waarbij het ontbreken van een viskraam - zoals ook voorgaande jaren - door heel wat kermisvierders als een ge mis werd ervaren. Sint- Annaland De kleutergroepen van de De Ca- sembrootschool gingen donderdag naar de kinderboerderij in Mijns- heerenland. Op school werd er vooraf al druk over gepraat en de kinderen maakten er tekeningen over. De lange bus stopte voor de school en de kleuters stapten in. Blij, opgewonden en zenuwachtig, maar dat hoort bij een schoolreisje. Bij de kinderboerderij aangekomen, vertelde een gids over de dieren. De kinderen mochten een rat op hun hoofd zetten. De kleine geitjes wa ren een succes en de pauw, die zijn prachtige staart liet zien, schreeuw de harder dan de kinderen. Nadat ze alle dieren hadden gezien, gingen de kleuters picknicken in de speel tuin. Broodjes opeten aan een tafel tje buiten, dat was koren op hun molen. Natuurlijk mochten ze ver volgens ook nog gaan spelen in de speeltuin. De gemeente heeft het beroep bij de Raad van State afgeblazen, tegen de weigering van het ministerie van onderwijs om voor de zesde groep van de De Casembrootschool de eerste aanschaf van leermiddelen en meubilair te vergoeden. Bij de school wordt een nieuw lokaal ge bouwd, maar de inrichting was vol gens het ministerie eerder al uitbe taald. Dinsdag zou de Raad van State de zaak behandeld hebben. Maar die behandeling is, aldus een woordvoerder van de gemeente, overbodig geworden doordat een overgangswetje van kracht is ge worden. Op grond daarvan zou de gemeente de genoemde kosten tóch zelf moeten dragen. Kennelijk ver zuimde de gemeente om de Raad van State over het intrekken te be richten, want in Den Haag wachtten de rechter en de adviseurs van het ministerie dinsdagmorgen tever geefs op een Thoolse vertegen woordiger. Aan de Langeweg mag W. Hage uit Poortvliet een kas van 2000 m2 met een huis bouwen, nadat daar eerder al een loods is verrezen. De actie 'De nacht van pa' van mid denstandsvereniging Activa is een groot succes geworden. "Het was geweldig", aldus mevr. Pleune van de gelijknamige kledingwinkel. "Boven verwachting", zegt bakker W. Slager. "Zo'n actie is voor her haling vatbaar en dan moeten we het nog verder uitbouwen." Wie gedacht had, dat er niemand om vijf uur bij de winkeldeuren van de 12 deelnemers zou staan, had het mis. "Er stonden al 12 mensen toen ik de deur open deed", vertelt me vr. Pleune. "De mensen stormden binnen en vki 5 tot 6 uur was het gigantisch druk. Het was ook een stunt om 60% korting op de totale herencollectie te geven. Zo groot had ik de belangstelling echter niet verwacht. Er waren zelfs jongelui op de fiets uit Oud-Vossemeer ge komen en we hadden ook diverse nieuwe klanten, ook uit Stavenisse en Tholen." Na dat eerste uur werd het een stuk rustiger, maar voor de rest van de zaterdag kreeg Pleune nog de gewone loop, met name voor dameskleding, want 'De nacht van pa' stond-in het teken van va derdag. Ook bakker Slager werd verrast door de reacties. In 20 mi nuten verkocht ik 600 kadetten (10 halen, 5 betalen) en dat heb ik nog nooit meegemaakt. We moesten ie dereen optrommelen en snel bijbak- ken. Als je klanten met armen vol weg ziet gaan, is dat een leuk ge zicht. Het bewijs is geleverd, dat de consument op scherpe acties af komt, ook uit Scherpenisse en St. Maartensdijk." Stavenisse In de Nederlandse Hervormde kerk wordt zaterdag een zangavond ge organiseerd in verband met het eer-1 ste lustrum van het kinder- en jeugdkoor Gabriëlla. Als gastkoor treedt het kinderkoor Soli Deo Glo- Donderdag, vrijdag en zaterdag 19, 20 en 21 juni VARKENSFILET naturel of in braadzak PROCUREURLAPJES naturel of gemarineerd 4 KIPPENBOUTEN naturel of in braadzak GRASKAAS ROOKVLEES GEKOOKTE LEVER GEBRADEN KIPFILET SELLERYSALADE 500 gramƒ8,50 500 gram. ƒ6,95 ƒ6,50 500 gram4,95 100 gramƒ3,15 100 gram1,10 100 gram2,45 150 gram1,95 Maandag, dinsdag en woensdag 23, 24 en 25 juni GEHAKT VLEES MET RANDJE SAUCIJZEN 4 R00MSCHNITZELS 1 kg10,50 1 kgƒ13,50 500 gram4,25 5,00 Advertentie I.M. ria uit Sint-Annaland op. De avond begint om half acht. De groepen 7 en 8 van basisschool De Schalm zijn op kamp geweest in het Brabantse Hoeven. Met de fiets gingen de kinderen naar hun vakan tieverblijf 'De Koekenshoeve'. Bij aankomst werd er eerst buiten ge luncht, waarna een bezoek werd ge bracht aan de sterrenwacht, 's Avonds was er een oriëntatietocht rondom Hoeven, waarna om tien uur de slaapvertrekken werden op gezocht. De volgende morgen stond om zeven uur het ontbijt al klaar. Met de fiets ging men naar Ouden bosch, waar de bekende basiliek werd bezocht, 's Middags werd een bezoek gebracht aan het recreatie park Bosbad Hoeven waar de kin deren zich uitstekend konden ver maken. Bij het verlaten van het zwembad kregen de kinderen met een teleurstelling te maken, toen bleek dat één van de fietsen was ge stolen. Na aangifte te hebben ge daan bij de politie ging men weer terug naar Hoeven, waar een barbe cue op het programma stond. Woensdag moesten de vertrekken worden schoongemaakt en werden de spullen weer ingepakt voor de terugreis. Met de bestelbus van Leen Gaakeer werd door Maddie Smits de bagage opgehaald. Door een onweersbui konden de kinderen pas later richting Bergen op Zoom vertrekken. Op de terugweg werden de kinderen getrakteerd op friet met een hapje. Tegen zessen arriveerden de scholieren vermoeid weer in Sta venisse en werden de verhalen van het fijne vakantiekamp uitvoerig aan de achterblijvers verteld. Sint- Maartensdi/k Na eerder tegen de illegale uitbrei ding van de sportschool Jansen in de Oudelandseweg opgetreden te hebben, wil het gemeentebestuur nu de clandestien gebouwde kas van C.A. Slager aan de Bleekveldweg verwijderen. Hij had begin dit jaar daarvoor wel vergunning gevraagd, maar b. en w. wezen dat verzoek af. Vanaf twee uur wordt zaterdagmid dag een fancy-fair gehouden op het schoolplein van De Rieburch. Be zoekers kunnen snuffelen op de rommelmarkt, of hun geluk beproe ven op het rad van avontuur of door het trekken van enveloppen. Voor de kinderen zijn er diverse spelle tjes; ook kunnen ze een rondje rij den op een pony. Ze kunnen zich laten schminken of kleine gekleur de haarvlechten laten maken. De leerlingen van De Rieburch verzor gen zelf een mini-playbackshow. Voor de inwendige mens is er kof fie of fris, versgebakken wafels, broodjes hamburger of stokjes saté. Het evenementencomité Smalstad organiseert van maandag 30 juni tot en met donderdag 3 juli weer de Smalstads wandeltochten. Het ver trek van de tochten is vanaf de Ha ven, waar de deelnemers een keus kunnen maken voor een tocht van vijf of tien kilometer. Op maandag, dinsdag en woensdag is het vertrek om 18.30 uur. Op de laatste dag moeten de deelnemers aan de 10 ki- lometertocht om 18.00 uur vertrek ken, terwijl de overige wandelaars om 19.00 uur starten. De deelne mers zullen dan door muziekver eniging Euterpe worden ingehaald en als herinnering een medaille ont vangen. Bij de wandeltochten ont vangen de deelnemers tractaties van de middenstandsvereniging Smal stad. Vanaf 27 juni kan men zich voor de wandeltocht inschrijven bij fa. H. van Houdt, Markt 6. Gedeputeerde staten hebben een verklaring van geen bezwaar afge geven voor het vernieuwen van een woning en het bouwen van een ga rage aan de Provincialeweg door B.F.R Tanzer. Scherpenisse De plattelandsvrouwen organiseer den op hun laatste bijeenkomst voor de zomervakantie een barbe cue. Woensdag aan het eind van de middag arriveerden 43 dames op de boerderij van de familie Hage aan de Gorishoeksedijk. In verband met de verwachte weersomstandigheden was alles in gereedheid gebracht in de schuur. Onder het genot van een drankje en een vleeshapje werd het een gezellig samenzijn. Na aloop was er nog een kopje koffie. Voor zitter mevr. B. Hage bedankte ie dereen voor de aanwezigheid en wenste hen een fijne vakantie toe. Rond acht uur gingen de dames huiswaarts. Poortvliet De nationale collecte voor de AVO integratie gehandicapten heeft ƒ680,40 opgebracht. Op het schoolplein van de openbare basisschool De Eevliet werd zater dag de jaarlijkse rommelmarkt ge organiseerd. 's Ochtends werden door verschillende ouders en leer krachten de spullen uitgestald. Rond het middaguur vielen er enke le regendruppels en werd er vlug gezorgd dat het bakken van de olie bollen droog kon gebeuren. Om twee uur stonden de mensen al voor de hekken te wachten, totdat de verkoop begon. De activiteiten die door de kinderen werden georgani seerd, vonden gretig aftrek. Vele kinderen hadden zich geschminkt of probeerden een prijs te verover en bij het sjoelen, blik gooien of het lollyspel. Binnen twee uur werd een groot deel van de spulletjes van de „rommelmarkt verkocht, zodat de opbrengst groot was. Hengelsportvereniging de Knor haan heeft het eerste gedeelte van het visseizoen afgesloten met twee vrije wedstrijden. De eerste wed strijd was een bootwedstrijd vanuit St.Annaland. Onder goede weer somstandigheden wierpen 31 leden hun hengel uit. De competitie ging om het vangen van de grootste plat vis. Met een bot van ruim 35 centi meter won jeugdlid Wilco Hage de eerste prijs en hij ontving uit han den van voorzitter Rien Konings de beker. Aan de Annavosdijk te St.Annaland werd de laatste wedstrijd voor de vakantie gehouden. Voor iedere deelnemer was er een prijs, waaron der drie visschotels. Er waren 29 le den aan de dijk en weer presteerden de jeugdleden goed. Van de zes jeugdleden vingen er vijf vis, ter wijl van het totaal aantal deelne mers meer dan de helft zonder vis naar huis ging. Met drie botten won jeugdlid Martijn Poot deze avond wedstrijd. Jeugdlid Edwin de Rijke had met een bot van 39,6 centime ter de grootste vangst. De uitslag: 1Martijn Poot 69 cen timeter, 2. Jan Buuron 61 cm, 3. Hans de Bruin 52 cm, 4. Benny Vo gel 49 cm, 5. Rinus Lisseveld 48 cm, 6. Edwin de Rijkp 39 cm, 7. Wim Quist 30 cm, 8. Ramon Ko nings 23 cm, 9. Jan Tuitert 23 cm, 10. Fred Michels 23 cm. Het bestuur ziet het succes van de jeugdleden als een gevolg van de cursus, die aan de jonge hengelaars is gegeven. Het bestuur wil bij vol doende deelname opnieuw een cur sus voor de jeugd organiseren. Op De laatste wandelaars op de tien kilometer bij de controlepost aan de Oudeweg oefenen voor de Vierdaagse van Nijmegen: S. van der Vlies-van Dijke (midden), en de gezusters R. Quist-Moerland (links) en L. Verkerke-Moerland. De laatsten doen in Nijmegen voor het eerst mee. De avondwandelvierdaagse in Sint- Philipsland zit in de lift. Het evene ment trekt dit jaar 146 deelnemers en dat is 24 wandelaars meer dan vorig jaar. De belangstelling voor de vijf kilometer was ook nu weer het grootst: 121 wandelaars kozen voor de korte afstand tegen 25 voor de tien kilometer. Het wandelcomité is dan ook zeer tevreden over de opkomst op de veertiende editie van het sportieve evenement dat maandag in café De Druiventros van start ging. De 27- jarige Gerben van de Velde is de enige die nog geen jaar oversloeg. En behalve mensen doen ook die ren aan de vierdaagse mee. L. Suur- land liep met haar twee hondjes, een Malthezer en een Yorkshire ter riër mee: Bas en Tarzan. Ook de keeshond Boomer maakte deel uit van de hondenploeg. C. Overbeeke zette de routes uit. Een half uur voor de aanvang wor den de pijlen op het wegdek gekrijt zodat de deelnemers geen routebe schrijving mee hoeven te nemen. Maandag ging het over de Oostdijk, over het erf van L. van Nieuwen- huijzen naar de Oudeweg waar de wandelaars weer gebruik mochten maken van de dreef bij boerderij de Zwarte Schouw. Dinsdagavond ging de tocht langs het Schelde- Rijnkanaal. Gisteren (woensdag) liepen de deelnemers richting Anna Jacobapolder. De tien kilometer liep over de Lageweg, vlakbij het 150-jarige dorp. Vandaag starten de wandelaars op de tien kilometer een half uur eerder, zodat ze onge veer tegelijkertijd bij de Tramput arriveren. Daar wacht muziekver eniging Concordia hen op voor een rondgang door het dorp met als eindpunt De Druiventros in de Voorstraat. vrijdagavond 12 september wordt het visseizoen vervolgd met een bootwedstrijd. Bij een eenzijdig ongeval op de Postweg is dinsdagavond een 30-ja- rige Tholenaar met zijn auto in de sloot beland. De man liep snijwon- den op aan het hoofd. Hij kwam vanuit zijn woonplaats ter hoogte van de Kadijk vermoedelijk in de berm van de weg terecht. Bij het corrigeren reed hij tegen een bus- haltepaal aan en zo de sloot in. Sint- Philipsland Dinsdagmiddag moest de brand weer uitrukken voor een autobrand aan de Kerkring. Een witte Ford Sierra vloog in brand, nadat de ei genaar deze vijf minuten eerder had geparkeerd bij het voormalige ge meentehuis. Een collega ontdete dat, waarna de brandweer werd ge beld. Na het bluswerk werd de auto afgevoerd. De nationale collecte AVO integra- trie gehandicapten heeft ƒ897,50 opgebracht. Gevers en collectanten worden hiervoor bedankt. Predikbeurten Zondag 22 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. De Reuver, Delft. 18.30 u. ds. Breure, Wilnis. vr 20/6 15 u. ds. Van Dijk, huwe- lijksbev. vr 27/6 15 u. ds. Van Dijk, huwe- lijksbev. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk (H.A.). GEREF. KERK 10 en 17 u. ds. Luijmes (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Oosterbroek, Zierikzee. 18.30 u. ds. Van Ek, Zaamslag. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Graafland, Gouda. 18.30 u. ds. De Kievit, Numans- dorp. GEREF. KERK 10 u. (H.A.) ds. Akkerman, Sleeuwijk. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van Ek, Zaam slag. 18.30 u. ds. Oosterbroek, Zierikzee. GEREF. GEM. IN NED. •HO, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. pastor Wiertz, eucharistie viering. za 17.30 Ui pastor Verlijsdonk, woord-, gebeds- en communie-' dienst. zo 9.30 u. eucharistievering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse. 18 u. ds. Kooien, IJsselstein. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 25/6 19.30 u. ds. Van Aalst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Verwaard, Sliedrecht. 18 u. ds. Verboom, Bleskensgraaf. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 25/6 19.30 u. ds. Van der Meer, Wekerom. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van de Graaf, Rotterdam. 19 u. ds. Barmentlo, Nieuw en Sint Joosland. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Dijk, Tho len. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. kand. Schouten, Vier houten. GEREF. KERK 10 u. mevr. v.d. Vlies, Kapelle. 14.30 u. ds. Heetderks, Oosterhout. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 17 u. ds. Van Ecke- veld. Weekend Diensten HUISARTSEN Zaterdag 21 en zondag 22 juni. Thölén, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 612400. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk, tel. 664126. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Willebrands Bakker, Ber gen op Zoom 0164-233723. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): mevr. P. Timmers, tel. 604969. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u., Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over Voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 0166-602507 en 0166- 653146; St. Philipsland 0167- 572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113- 249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en ge sprekspartner bij dementie, tel. 030-6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLUF VAN M'N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 19 t/m vrijdag 27 juni. donderdag 19 3.07 - 15.32 vrijdag 20 3.52- 16.22 zaterdag 21 4.42-17.07 zondag 22 5.32 - 17.52 maandag 23 6.22 - 18.37 dinsdag 24 7.07 - 19.22 woensdag 25 7.52 - 20.02 donderdag 26 8.42 - 20.52 vrijdag 27 9.32 - 21.37 vr 20/6 21.12 u. VM vr 27/6 14.44 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu:en la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. Na Anna Jacobapolder is vol gend jaar Sint-Philipsland aan de beurt voor een kunst werk in de open lucht. Het thema is nog niet bekend. Daarna blijven Stavenisse en Sint-Maartensdijk over. In Oud-Vossemeer, Poortvliet, Scherpenisse, Sint-Annaland en Tholen zijn sinds 1988 beelden geplaatst. In Stavenisse ging de plaat sing niet door na protest van de bevolking. De adviescom missie beeldende kunst van de gemeente Tholen is van plan alsnog te bekijken of Stavenisse van een kunstwerk kan worden voorzien, zodat alle woonkernen in de ge meente over een aantal jaren een kunstwerk in de open lucht heeft. Na het vertrek van M.A. Geuze uit de ad viescommissie, bestaat de commissie nu uit de volgende personen: A. Izeboud, J. de Kok. H. Koch, J. Zuurdeeg en Hans Westerweel (die Geuze is opgevolgd).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 2