Veertigste keer een Thoolse dag Open dag bij CVAB en Elkie dierenasiel Publiek steekt handje toe om Thoolse dag te kunnen vervolgen Storm velt veel bomen op Tholen Gierzwaluw in de knel te St.Annaland Ondanks noodweer is programma grotendeels afgewerkt Einduitvoering van Zeeuwse muziekschool Donderdag 12 juni 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Ooit begonnen als centrale fokveedag In zijn openingswoord bij de veertigste Thoolse dag noemde erevoorzitter M.C.J. Kosten het zaterdagmiddag een hele prestatie om vier decennia lang zo'n evenement te organiseren, zeker nu de maatschappij sterk in bewe ging is. „Dat verdient onze lof en tevens de warme be langstelling van de Thoolse bevolking. Thoolse Dagen wil toch graag een goede ambassadeur zijn voor de ge meente Tholen." Zeskamp Het noodweer zorgde even voor een dip, maar daarna kon het programma van de Thoolse dag zaterdag in Scherpenisse grotendeels alsnog afgewerkt worden. Voorzitter G.L.D. Gaakeer van de organiserende stichting bedankte na af loop het publiek voor het getoonde begrip en voor het handje dat velen toe staken om de zaak weer op de rails te zetten. „Het pu bliek reageerde fantas tisch. Zonder dat begrip en die inzet van tal van vrij willigers was het niet ge lukt", kijkt hij tevreden te rug op een geslaagde Thoolse dag. Vijf ringen Open-luchtbar Uitslagen Feestpoort AJP omver Tent Thoolse dag ingezakt Spookachtig kwartiertje Watersport Beter Wonen timmert daken dicht Onder de pannen Regionale scholen gemeenschap 't Rijks Roncalli scholengemeenschap Prins Maurits AOC Steenbergen Calvijncollege Scheldecollege Diversen Slangen voor hogedrukreinigers Kosten sprak de wens uit dat de be trokkenheid van de bevolking weer zou toenemen waardoor de Thoolse dag mogelijk weer uitgroeit tot een meerdaags evenement. Dat is het ja ren geweest. Nu het aantal veehou ders weer wat toeneemt, zou het vol gens Kosten leuk zijn als ook de fokveedag in ere hersteld kon wor den. „Paarden, schapen, geiten en andere huisdieren horen traditiege trouw eigenlijk op deze dagen thuis." De Thoolse dagen zijn name lijk in september 1957 begonnen als een centrale fokveedag. Eerst wer den ze in de omgeving van Poort vliet gehouden, ook nog een keer in Sint-Annaland, maar al gauw werd het Pluimpotterrein de vaste stek. Ook niet-agrarische elementen de den al snel hun intrede, zoals een au torally. Vanaf 1962 nam het evene ment twee dagen in beslag. Bij het vierde lustrum werd de zes kamp geïntroduceerd, in 1979 de talentenjacht en de trekkertrek. Twee jaar eerder waren de Thoolse dagen gecombineerd met de viering van 850 jaar Scherpenisse. „Een hoogtepunt", aldus Kosten. Combi naties met de smalstad feesten en de viering van 625 jaar Tholen-stad waren minder succesvol. De laatste jaren is de belangstelling voor het evenement tanende - in 1990 werd het zelfs niet georganiseerd - en het programma naar één dag terugge bracht. Vier keer werd de Thoolse dag op de Speelmansplaten gehou den in combinatie met het concours hippique van de Eendrachtruiters, maar sinds vorig jaar is de organi satie terug op de Pluimpot. Dat er dit keer spontaan aanmeldingen kwamen voor de diverse onderde len, noemde Kosten een stimulans om met goede moed verder te gaan. „Als we allen onze schouders eron der zetten, moet er best nog veel mogelijk zijn", aldus de erevoorzit ter. Hij opende de Thoolse dag door gezeten in de aanspanning van J. de Boer een ring te steken. Dierenpension en gedragcentrum CVAB en dierenasiel Elkiestichting aan de Roolandsedijk te Tholen houden zaterdag 21 juni van tien tot vier uur open dag. Het publiek kan op deze dag kennis maken met het centrum voor attitude en begeleiding (CVAB) en het dierenasiel. Behalve een bezichtiging van het hele be drijf, staan er ook andere zaken op het programma. Er zijn diverse stands zoals bijvoorbeeld die van dierenarts G. de Mol waar men te vens de hond of kat kan laten regis treren door middel van een chip. De bond tot bescherming van honden uit Den Haag, zal haar inspectie korps voorstellen en uitleggen hoe dierenmishandeling voorkomen moet worden. Hondenvoeding, een kleine rommelmarkt en de nieuwe verkoopwagen en producten van Vos voeders vormen een greep uit de aanwezige instanties en bedrijven. Van elf tot vier uur worden er diver se cursussen gegeven die men vanaf het terras bij kan wonen. Tevens ko men er een aantal probleemdieren voorbij waarbij een eerste diagnose wordt gesteld en er wordt uitgeleg'd waar het probleem ligt en hoe het opgelost kan worden. Rond twee uur verzorgt de schuttersvereniging van het Cloveniersgilde uit Scherpenisse een demonstratie boogschieten met als hoogtepunt 'Willem Tell die een appel splijt met zijn pijl'. De op brengst van de dag komt ten goede aan de honden en katten in het die renasiel en het pension. 's Middags om één uur waren al zeshonderd kaartjes verkocht en Gaakeer schat dat uiteindelijk zo'n 800 betalende bezoekers een kijkje kwamen nemen op de Pluimpot. Toen om half drie de bui losbarstte verdwenen velen naar hun auto of naar huis, om gekleed in een ver- schoontje weer terug te komen toen de zon tegen half vier doorbrak. „Erg hé", zei Gaakeer, vanonder zijn paraplu de natte boel en inge storte tent overziend. Maar mét het weer klaarde ook zijn gezicht op, zeker toen duidelijk werd dat zijn medebestuurders vonden dat alles in het werk gesteld moest worden om het programma te hervatten. De ondergrond van het Pluimpotterrein is zo hard, dat het water er niet in weg zakt. Met een shovel werden het water en de modder van de trek- kertrek-baan geschoven. Ook van het parcours voor de motorcross werd de nattigheid verwijderd. Zo konden de wedstrijden hervat wor den en vond om half zeven de prijs uitreiking plaats. 's Morgens was vol goede moed begonnen aan de voorwedstrijd voor de trekkertrek, want met 44 trad daarvoor een record aantal deelnemers aan. Ook de 37. moto ren draaiden alvast hun rondjes op de baan, waarbij het droge zand hoog opspoot. Voor de aangespan nen paarden werd, voorafgaand aan het ringsteken, een puzzeltocht in de omgeving georganiseerd. Die viel bijzonder in de smaak. E. van Judith Reijngoudt (links) en Linette Noorthoek uit Sint-Philipsland wonnen de barrage voor de tweede plaats bij het ringsteken. Doezelaar, fam. Van der Werff en J. de Boer noteerden ieder slechts één fout, maar werden op grond van de rijtijd respectievelijk één, twee en drie. Voor het ringsteken traden tien combinaties aan, die ieder twee keer de baan met drie ringen in draf moesten afleggen. Els Frigge ver zorgde het commentaar, met bij zonderheden over de menners en de paarden. Uiteindelijk werd Jaap de Boer uit Sint-Annaland winnaar met vijf gestoken ringen. Hij men de een wagen getrokken door een haflinger en S. Goedegebuure op de bok om de ringen te steken. Voor de tweede plaats was een barrage no dig, omdat Judith Reijngoudt uit Sint-Philipsland en Maria van der Wal uit Sint-Annaland beiden vier ringen hadden gestoken. In de her kansing won Reijngoudt, die even eens een haflinger mende en Linet te Noorthoek op de bok had. Derde dus Maria van der Wal met zoon Robbert, die hun wagentje door een Shetlander lieten trekken. Drie rin gen werden gestoken door Karen Smidt uit Tholen, fam. Van der Werff uit Scherpenisse en gebr. Van Dijke uit Sint-Annaland (de laat- sten menden een trekpaard uit de stal Brooijmans); twee door Emmy en Ard Geluk, en door Mariska Richter uit den Bogaardt uit Oud- Vossemeer; één door Bert van Doe selaar uit Sint-Maartensdijk en door Kees Scheermeijer uit Tholen. Inmiddels was de lucht vanuit het zuidwesten al aardig betrokken en werd alsmaar donkerder. De finales van de trekkertrek en de motorcross begonnen nog wel en gingen door ondanks dat de regen losbarstte. Maar toen het ging onweren, wer den de wedstrijden stilgelegd. „Jammer, maar het was niet verant woord om door te gaan", aldus Koos van den Hoek die de crosswedstrijd leidde. Nauwelijks was het weer opge knapt of velen togen aan het werk om de zaak op orde te brengen. In een mum van tijd was de deels in gestorte tent opgeruimd en de open-luchtbar in functie. Ook de frietkraam kwam weer op gang. De beide wedstrijden werden doorge zet, maar de andere onderdelen niet. Een druipende Janine Pleune voelde weinig meer voor een optre den. „Ik geloof dat ze nog één lied je gezongen heeft. Ook Anja Hage zong er 's avonds nog een paar", aldus een begripvolle Gaakeer. Blaaskapel De Klienkers bleef thuis en het luchtkussen van recreatie- werk Zuid-Nederland werd even min nog opgezet. „Ze hebben ge vraagd of ze eventueel volgend jaar terug mogen komen." Dat het clo veniersgilde het boogschieten af blies, had niets met het weer te ma ken. „Het was te druk, het terrein te vol. En daarom vonden ze het niet verantwoord", meldt Gaakeer. „Dat is jammer, want ik ben best trots op onze samenwerking." De boog schutters van het gilde gebruiken een gebouwtje van de stichting Thoolse dagen. TREKKERTREK. Klasse tot 2600 kg: 1. Erik van Ros- sum, Stavenisse (full pull), 2. Leen He- ijboer, Poortvliet, 3. Piet Heijboer, Poortvliet, 4. Adri Houke, Poortvliet, 5. Marcel Heijboer, Poortvliet, 6. Pieter Abrahamse, Poortvliet, 7. C. van Ros- sum, Stavenisse. S. van Homoet uit Tholen kreeg de pechprijs. Klasse 2600 tot 3500 kg: 1. Manfred van Tetering, Klundert, 2. Marco Roel- se, Willemstad, 3. T. Steenpoorte, Poort vliet, 6. A. Zandijk, Tholen. Klasse 3500 tot 4500 kg: 1. Gert-Jan Dekker, Steenbergen (full pull), 2. W. Riedijk, Stavenisse, 3. H. de Rooij, Sta venisse, 4. Kees Fase, Poortvliet, 6. Marco Noom, St.Maartensdijk, 7. Rien Polderman, Poortvliet, 9. Rien Menhee- re. Poortvliet, 11Peter Poot, Poortvliet. Klasse 4500 tot 5500 kg: 1Huib Groe- newegen, Poortvliet (full pull), 2. Jac van Tiggelen, Moerstraten, 3. Martin v.d. Slikke, Poortvliet, 4. Dies Hage, Poortvliet, 5. Johan Fase, Sint-Maar tensdijk, 6. Erik de Rooij, Stavenisse, 7. Jan Elenbaas, Scherpenisse, 9. Johan Lindhout, Tholen, 13. Hendrik-Jan ten Cate, Tholen. Klasse 5500 tot 6800 kg: 1. Kees Klep- pe, Poortvliet (full pull), 2. Adri Fonte- ijne, St.Philipsland, 3. Joost Klok, Heenvliet, 4. Adri Lindhout, Scherpe nisse. Klasse boven 6800 kg: Kees Hage uit Poortvliet was de enige deelnemer met een 8500 kg wegende tractor. Iedere trek van hem was een full pull. MOTORCROSS. Klasse 125 cc: 1. Jamie Mullens, 2. An- co Kortweg, 3. Sjaak Fase, 4. Anco Fa se, 5. Richard Hartog, 6. Ton Jeremias- se. Klasse 250 cc: 1Patrick Potter, 2. Pas cal Voets, 3. Kees Stouten, 4. Jan-Peter van Onzeoord, 5. André Ploeg, 6. Johan Fase. Specials: 1. Jamie Mullens, 2. Anco Kortweg, 3. Sjaak Fase. Zaterdag houdt de Zeeuwse muziek school haar jaarlijk se einduitvoering in gemeenschapscentrum Meulvliet in Tholen. Het zal duidelijk worden dat samenspel een belangrijke plaats inneemt in het lesprogram ma, want er zullen diverse ensem bles te horen zijn. Er is een blok- fluitgroep onder leiding van Jo- landa van 't Veer, een dwarsfluiten- semble onder leiding van Angélique Linders en een saxofoongroep on der leiding van Marijke Poppe. Het kinderkoor - met als dirigente Jan- ny Dieleman - zal zingen en verder zijn er een gitarenensemble onder leiding van Pierre de Nijs, een strij- kersgroep onder leiding van Nico Max en een kopersec tie onder leiding van Jan Spruit. Verder spe len er ook diverse so listen. De AMV-leerlingen, bege leidt door hun docente Janny Diele man, leveren ook een bijdrage aan de avond die besloten wordt met het uitreiken van de getuigschriften. De einduitvoering van de muziek school begint om half acht en de toegang is gratis. VERVOLG VAN VOORPAGINA dijk tussen Sint-Annaland en Oud- Vossemeer lag de weg ook bezaaid met takken. In Anna Jacobapolder was - met het oog op de feestweek rond het 150- jarig bestaan - zaterdagmiddag om één uur de vijf meter hoge poort bij de ingang van het dorp gereed. Twee uren later lag één van beide pilaren omver; een dikke stok waar op een spandoek was gespannen, knapte af. „Toen vloeide er wel even een traantje, want er was veel werk verzet", bekent Gerda ten Ho ve van het feestcomité. „Maar we zijn meteen met man en macht aan de slag gegaan om de poort op nieuw op te bouwen. Maandag moest daarvoor in Tilburg nog nieuw behang gehaald worden en 's avonds is het karwei afgemaakt." De pilaar viel rakelings langs een geparkeerde auto, dus dat was nog een geluk bij een ongeluk. In Sint-Maartensdijk waaide in de Molenstraat een gevel om van een pand in aanbouw, van A. van Leeu wen, en viel op het dak van de aan grenzende woning. Op het Pluimpotterrein in Scherpe nisse was bij de Thoolse dag het ringsteken afgelopen en juist de motorcross en de trekkertrek be gonnen toen de bui losbarstte. Het werd donker en zomaar opeens vie len luidsprekers om en knapten vlaggenmasten af. Vanaf de cross baan stoof het zand met de wind mee het publiek in dat achteruit deinsde. Vervolgens begon het hard te regenen en onweren. De bezoe kers vluchtten in auto's, tractoren en in de consumptietent op het ter rein. De tent lichtte en stortte ver volgens in elkaar, maar niemand raakte gewond. „Het framewerk van de tent, die we van de scouting gebruikten, is behoorlijk verbogen. Daarnaast is er glaswerk gesneu veld en zijn etenswaren onverkoop baar geworden doordat ze nat wer den", somt voorzitter G.L.D. Gaak eer de schade op. „Luidsprekers die omlaag kwamen zijn stuk, een paar vlaggenmasten en ook enkele auto ruiten gesneuveld. De verzekering zoekt momenteel uit wat er gedekt is." Toen de bui over was kwam het publiek weer tevoorschijn en met enige vertraging werd het program ma voortgezet. De deelnemers aan het ringsteken kwamen op weg naar huis met hun aanspanningen midden in het nood weer terecht. De meesten schuilden onderweg bij boeren, twee deelne mers uit Tholen bij de schoonou ders van één van hen in Scherpenis se die via de draagbare telefoon werden gewaarschuwd. Daar was snel de garage leeggeruimd voor de paarden en kregen de doornatte Tholenaren droge kleren. „We zijn met onze auto's snel de weg op ge gaan en hebben eerst alle paarden geborgen. De deelnemers uit Sint- Philipsland kwamen nog bijna in een sloot terecht", vertelt E. Frig- ge-Hogesteeger. Ook de mensen en hun rijtuigen werden vervolgens veilig thuis afgeleverd. De politie van het district Ooster- scheldebekken kreeg naar aanlei ding van het noodweer 69 meldin gen binnen. Het betrof veelal afge waaide takken, vernielde ruiten en rondvliegende dakpannen. C. Smits maakte aan boord van de Diana-S met 25 sportvissers een 'spookachtig kwartiertje' mee op de Direct na de bui bood de deels ingestorte tent van de Thoolse dagen op het Pluimpotterrein in Scherpenisse een troosteloze aanblik. Maar in een mum van tijd was de ravage met hulp van omstanders opgeruimd. Nieuwsgierig bekijken de koeien op de Moerdijk een door het na tuurgeweld gevelde boom. Oosterschelde bij Sint-Annaland. „Het was zaterdagmiddag hartstik ke druk op het water", vertelt Smits. „Het zag wit van de zeiltjes en die staken op een gegeven mo ment schril af tegen de steeds don ker wordende lucht. Toch kwamen er weinig waarschuwingen, maar via Ouddorp hoorde ik dat er een storm op komst was met windsto ten van 10 tot 11Ik lag tussen Sta venisse en de Zeelandbrug en toen ben ik maar teruggevaren richting de haven van Sint-Annaland. Uit niks kwam toen plotseling de ge weldige storm opzetten. Het water kwam uit het water en uit de lucht. Je zag niets meer. Ik lag met de kop op het zand op een plaat. Een paar zeilbootjes zijn gewoon op de plaat gewaaid. De 25 sportvissers die we aan boord hadden, waren voor de storm echt begon, al in veiligheid. We hebben een spookachtig kwar tiertje beleefd, maar toen het lichter werd, was het ook snel weer licht en konden we naar de haven, 't Was gelukkig opkomend water, anders was ik de plaat nooit opgevaren." De watersportvereniging Sint-An naland was om half twaalf met een zeilwedstrijd begonnen. De deelne mers waren halverwege, toen de storm losbrak. De mast van de zeil boot van dhr. Dijkmans brak, waar na een collega langszij ging om het schip naar de haven te slepen. "Het is allemaal nog goed afgelopen", concludeert Smits, die tevens ha venmeester is in Sint-Annaland en Stavenisse. In de haven van Tholen sloeg een bootje om toen het wilde keren. De twee opvarenden uit Bergen op Zoom raakten te water, maar wer den door leden van de scouting op het droge geholpen. Ook haven meester F. Zoeteweij pikte nog een aantal zaken uit het water. „Verder viel het hier erg mee, want bijna ie dereen was op de bestemming. Sommigen waren uitgevaren om te vissen en moesten haast maken om terug te keren", vertelt Zoeteweij. De Mistral van bergingsbedrijf Van de Berge kwam in actie op de Oos terschelde om jachten te helpen die in problemen waren gekomen. Op de zandbanken bij Stavenisse wer den twee Duitse motorjachten en een Nederlands zeiljacht vlotge- trokken. Voor Wemeldinge kapseis den twee zeiljachten. Van de Berge huurde het kraanschip Rijos in om één ervan - bezig aan zijn eerste reis - te lichten. De opvarenden werden door andere jachten aan boord genomen. Het tweede zeil jacht lag ondersteboven. De twee mensen aan boord - die klopsigna len gaven - bleken in een luchtbel te zitten. Ze werden door sportdui- kers van boord gehaald en met on- derkoelingsverschijnselen naar het ziekenhuis in Goes gebracht. De eurokotter TH 5 van J. Baaij, die in de buurt voer, snelde te hulp. Met de giek kon het jacht gelicht wor den en omgedraaid. Bij de uitloop van het Schelde- Rijnkanaal in het Zoommeer, de Zuid Vlije, zaten drie zeiljachten op de stenen. Ook deze werden door de Mistral losgetrokken en bij één assisteerde berger Van der Zee. 's Middags zocht Van de Berge met de Mistral en de sleepboot Zephy- rus een uur lang in het Mastgat bij Sint-Annaland naar een zeiljacht dat een SOS had uitgezonden om dat het halfvol water aan de grond zat. Later bleek dat de schipper het zelf had kunnen klaren, maar hij had dat niet aan de kustwacht ge meld. 'Is het vogelepoep?', riep Ome Joop destijds al in de Dik voor Mekaar Show als hem een raadsel werd voorgelegd. Het juiste antwoord was steevast iets anders, maar in de Doublethstraat in Sint-Annaland past de uitroep uitstekend. De stichting Beter Wonen timmerde daar on langs op verzoek van enkele bewoners de ruimte tussen de dakpannen en het dakbeschot dicht. Vogels die in die ruimte nestelen, zouden overlast veroorzaken voor de buurt. Ook een groep gierzwaluwen werd door de maatregel getroffen; natuurorganisaties reageerden boos. Het probleem begon toen de wo ningstichting Beter Wonen, eige naar van de woningen in de Dou blethstraat, klachten binnen kreeg over vogels die door de tuin scheer den en hun uitwerpselen vrijelijk lieten vallen. Barbecues, ramen, stoepjes en tuinmeubels werden er door ontsierd. Beter Wonen besloot geen halve maatregelen te nemen. „We hebben van vijf mensen klach ten binnen gekregen en vervolgens hebben we zogenaamde vogel schroten tussen het dakbeschot en de pannen getimmerd", vertelt J. Droogendijk, hoofd bewonerszaken bij Beter Wonen. Op zich goed gereageerd van de stichting, zou je zeggen. Maar de vogelwerkgroep van de Thoolse na- tuurvereniging Rubia Tinctorum dacht daar heel anders over. Via een bewoner van de Doublethstraat werd de groep getipt over de tim- merwerkzaamheden van Beter Wo nen. „Het is maar goed dat iemand me erop attent maakte, anders kom je zoiets waarschijnlijk niet aan de weet", zegt P. Stols van de Thoolse vogelwerkgroep. „Wij vinden het dichttimmeren van die ruimtes tus sen het dak beslist verkeerd. Vooral voor de gierzwaluwen. Die vogels zijn afhankelijk van holtes tussen daken, want ergens anders maken ze geen nesten. Niet in bomen en ook niet in vogelhuisjes. Ze moeten letterlijk 'onder de pannen' zijn. Te genwoordig worden de broedmoge- lijkheden voor de gierzwaluw toch al steeds minder, want in de nieuw bouwhuizen kunnen vogels niet meer onder de dakpannen komen. Maar in dit geval was het nog erger omdat de vogels al nesten hadden en soms al eieren. Die werden nu verstoord." Sinds enkele jaren is de vogelwet veranderd. Daarin staat nu dat huis eigenaren zonder specifieke ver gunning geen nesten van broedende vogels mogen verstoren. „Beter Wonen deed dus iets strafbaars. Ik heb toen contact met de stichting opgenomen, maar daar werd ik nogal bot behandeld. Ze waren niet echt schappelijk. Daarna heb ik naar de vogelbescherming gebeld", zegt Stols. „Samen met de bewoner die ons tipte, heb ik vervolgens aangifte gedaan bij de politie. Die heeft in de buurt ook nog navraag gedaan naar klachten, maar ze heb ben bijna de hele straat gehad en tot nu toe heeft niemand last van de zwaluwen." Blijkbaar is Beter Wonen nogal ge schrokken van de heftige reacties van de natuurverenigingen. Want er wordt gezocht naar een oplossing. „Ik heb gesproken met iemand van de vogelbescherming en we krijgen informatie toegezonden hoe we een oplossing kunnen verzinnen voor de zwaluwen", zegt Droogendijk. „We zitten met een dilemma. Aan de ene kant de klanten die een pro bleem hebben (want ze willen toch graag ongestoord in de tuin zitten) en aan de andere kant de zwaluwen die blijkbaar telkens terugkomen naar dezelfde broedplaats." De gierzwaluw (eigenlijk is het hele maal geen zwaluwsoort) vertrekt in de winter naar Afrika, maar komt 's zomers inderdaad altijd terug naar dezelfde plaats, net als de jongen van die vogels. „Kijk die vogel schroten laten geen enkele vogel door. Dus we zullen moeten kijken of er iets aan te doen is. Er zijn spe ciale dakpannen waar zwaluwen in kunnen nestelen. Misschien is dat iets. We gaan het in elk geval sa men met de vogelbescherming be kijken", zegt Droogendijk. Stols is daarmee best blij, maar het onheil is al geschied. „Die zwalu wen in de Doublethstraat zijn van hun nest verjaagd. Ze moeten een andere plek zoeken en die liggen niet voor het oprapen. De kans be staat dat ze dit jaar helemaal niet broeden en dat is weer een genera tie verloren. Ik hoop dat Beter Wo nen voortaan eerst goed nadenkt voordat ze zulke maatregelen neemt. Laat ze eerst eens contact met ons opnemen", zegt Stols. De politie maakte van de aangifte pro- ces-verbaal op. Wat er verder mee gaat gebeuren, is nog niet bekend. De stichting is overigens niet van plan de vogelschroten zomaar te verwijderen. Amateurtheater. Cursisten van de amateurtheaterschool De Ambitie ronden hun tweejarige theateroplei ding af met de productie 'Veen, Moeras, Klei (Doorhalen wat niet van toepassing is)'. Het is een af wisselend stuk, met muziek en zang. De voorstellingen zijn in het Vestzaktheater in Vlissingen, mor gen en zaterdag om 20.30 uur, zon dag om 15 uur. Aquarelleren. Tijdens een twee daagse cursus aquarelleren zal Mie- ke van Tilburg de sluiertechniek on derrichten. De workshop begint met een strandwandeling in de omge ving van Oostkapelle en Domburg, voor het verzamelen vait natuurlijke materialen. De workshop wordt op 26 en 27 juni georganiseerd door de stichting educatief toerisme Oranje zon uit Oostkapelle. d liciteerd Aan regionale scholengemeenschap 't Rijks te Bergen op Zoom zijn de volgende leerlingen geslaagd voor het examen: MAVO Tholen: Bianca van Dongen, Wal- die Hanser, Stefan Koedood, Robert van Kuijk en Wilfred Overbeeke. Sint-Annaland: Francois Bliek, Brenda Gunter, Niels Kodde en Barbera Potappel. Stavenisse: Peter Andriesse en Marco van Haaften. Sint-Maartensdijk: Amanda Man neke, Peter Priem, Carla Ruitenberg en Simone Scherpenisse. Scherpenisse: Monique Poot. Sint-Philipsland: Annechien Ver- strate. HAVO Tholen: Ching-Hei Chong, Ramon Havermans, Michael de Jong, Rom- bout Kousemaker, Omar Lamrhari en Arijam Weldehiwet. Oud-Vossemeer: Lianne van Gor- sel en Erik Hopmans. Sint-Annaland: Jaap Dekker, Bar bara Gunter, Jochem Kuzee en Thierry van de Wetering. Stavenisse: Anke de Jong en Ro bert Steendijk. Sint-Maartensdijk: Peter van Ast en Saskia van der Graaf. Poortvliet: Jolijn ten Cate. Sint-Philipsland: Kevin Overbee ke. ATHENEUM Tholen: Chiel Felius, Jolanda Schot en Nanda de Wilde. Sint-Annaland: Jurgen Stoutjes- dijk. Stavenisse: Janet Smits. Sint-Maartensdijk: Leontine Al- kema en Ramon Bijl. Sint-Philipsland: Arjan Moerland. De volgende leerlingen zijn aan de Roncalli scholengemeenschap te Bergen op Zoom geslaagd voor het examen: MAVO Tholen: Geert Hettema, Marsha Knop en Imka Verkamman. Sint-Annaland: Mireille van der Maas, Anita Rijnberg en Marjolein van der Vlies. Sint-Maartensdijk: Martijn van der Graaf, Monika Mojka en Pascal de Viet. Sint-Philipsland: Mariska den Braber, Ramona van der Reest, Ju dith Reijngoudt en Marjolein Ver- kerke. HAVO Tholen: Jasper van den Donker, Reimer Hettema, Ella Jansen en Cindy Moerland. Poortvliet: Marco Gebraad. Sint-Philipsland: Erna van Strien. ATHENEUM Tholen: Pim Quist. Stavenisse: Arno Neele. Aan de christelijke scholengemeen schap Prins Maurits te Middelhar- nis zijn de volgende leerlingen ge slaagd voor het examen: VBO verzorging Tholen: Eelke van der Eist. Anna Jacobapolder: Petra Bolier. MAVO Tholen: Lineke Geluk. Sint-Philipsland: Rudi Fonteijne, Gert den Haan, Gien Huijzers. Mo nica Mol, René van Oudenaarde, Rolinda Verhage en Ronald Ver wijs. Anna Jacobapolder: Janita Kaas hoek. HAVO Tholen: José van der Eist. ATHENEUM Sint-Philipsland: Mariëlla Kreeft. Aan het agrarisch opleidingscen trum Steenbergen slaagden alle leerlingen voor het vbo-examen. Onder hen waren de volgende Thoolse leerlingen: Tholen: Tiemen de Wilde. Oud-Vossemeer: Nico Droogers. Sint-Maartensdijk: Wibren Oos- dijk. Sint-Philipsland: Ricardo Faasse. Anna Jacobapolder: Natasja Co- pier. De directie van het Calvijncollege wil de namen van de geslaagden nog niet vrijgeven. Dat zal pas ge beuren na de herexamens. Die staan voor aanstaande dinsdag gepland. De uitslag zal dan op 25 juni be kend worden gemaakt. Wel is be kend dat bij de eerste ronde 44 van de 48 leerlingen zijn geslaagd. De leerlingen van het Scheldecolle ge worden, volgens de directie van de scholengemeenschap, pas van daag ingelicht over het feit of ze geslaagd, dan wel gezakt zijn. De namen waren bij het ter perse gaan van deze krant dan ook nog niet be kend. Aan het Planciuscollege in Goes is Sandra Eerland uit Stavenisse ge slaagd voor het examen helpende (voorheen kort verzorging). Jan- Kees de Graaf uit Poortvliet be haalde aan dezelfde school het di ploma oriëntatie schakelen en vor ming (osv). Het Planciuscollege stemt de lessen dit jaar af op ni veauverbetering in de beroepsoplei dingen. Men kan er de volgende cursussen volgen: economie en ad ministratie, textiele werkvormen, verzorging, techniek en begeleiding vso-leerlingen. Verder kan men er middenstandsdiploma's halen en di ploma's voor marketing, informati ca, tekstverwerken, administratie, meao-modules zoals verkoop- en kantoorpraktijk en vakken als knip pen, naaien, costumière of kleerma kerspraktijk. Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Slabbecoornweg 38, 4691 R2 Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 9