Fietsdriedaagse Stavenisse behouden Plaatselijk nieuws VISSER DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DETHOOLSE COURANT Donderdag 5 juni 1997 Inbraak keet Gebouw voor twee bedrijven Fraai havenkantoor Meer licht Meulvliet Bakkes Af A. van Elzakker vangt pijlstaartrog Jong talent Concordia Jeugddag Vogelvreugd Koor- en samenzang Huige wint MAC-rit m Botsing Drie Zwaantjes Drempels Molenweg Stratenvoetbaltoernooi EHBO-diploma's Project Heenetrechtschool Zomerconcert OVM KOT 1 wint Vosmeercup Geslaagd Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland Uitvindersorkest Dames in dierentuin Jazzgeschiedenis Varkens winnen hoofdprijs J. Leune op radio Elenahof naar Biesbosch Boeken in De Rieburch Y A Reanimatie-examen Braderie Koppelwedstrijd Tholen In de nacht van maandag op dins dag werd er ingebroken in een schaftkeet die bij de dijk aan de Ge- maalweg stond. Er werden diverse spullen meegenomen waaronder bouwmaterialen en kleding. De to tale schade loopt in de honderden guldens. Twee ondernemers uit Bergen op Zoom willen samen een bedrijfs pand bouwen op Welgelegen en daarvoor 2550 vierkante meter grond in erfpacht verkrijgen.- Het betreft bouwbedrijf Machielsen, een eenmanszaak en aannemer voor utiliteitsbouw, fabricage van kozij nen en deuren en de verkoop van kunststof kozijnen en deuren. De andere kandidaat is Devotra b.v., een bedrijf met vijf personeelsleden dat is gespecialiseerd in de export van technische goederen naar ont wikkelingslanden. Vooral ten be hoeve van projecten die gefinan cierd worden door organisaties als de Wereldbank, de Europese Unie en de Verenigde Naties. Vanuit Tholen wil de onderneming deze producten ook gaan leveren aan in dustriële bedrijven in de regio. Watersportvereniging De Kogge gaat haar havenkantoor aanpassen en verfraaien. Er worden enkele ge bruikte meerpalen aangebracht en zo'n 100 vierkante meter bestrating rondom het kantoor vervangen. Burgemeester en wethouders willen de gemeenteraad voorstellen hier voor 14.000 gulden beschikbaar te stellen uit het onderhoudsfonds jachthavens. Het gemeentebestuur is, na klach ten van de beheerscommissie, be reid de openbare verlichting bij sport- en gemeenschapscentrum Meulvliet te verbeteren. Er komen vijftien lichtmasten bij en zestien bestaande worden verplaatst. De kosten worden geraamd op 39.245 gulden. De prioriteit die aan dit werk wordt gegeven, zal bepaald worden bij het samenstelling van de meerjarenraming 1999 t/m 2001. Morgenavond, vrijdag, treedt in jeugdsoos De Onyx de Brabantse skateband Bakkes Af op. Skate is een steeds populairder wordende muzieksoort die samengaat met de wereld van snowboarders, skate boarders en inline-skaters. Belang rijk is hierbij vooral de uitrusting, muzieksmaak en sport. Bakkes Af bestaat uit vier jongens in de leef tijd van zeventien en achttien jaar. Hun muziek is een mix tussen Os dorp Posse, Heideroosjes en Rage Against the Machine. Daarmee voegen ze een nieuw genre toe aan de Nederlandstalige hardcore. Het motto van de band is 'suf, hard en simpel'. Op de momenten dat de band niet speelt, wordt er alterna tieve muziek gedraaid. Het jeugd honk is vanaf acht uur open en Bakkes Af begint om half tien. In de vierde competitiewedstrijd van hengelsportvereniging De Pie terman had A. van Elzakker een wel heel verrassende vangst. Hij haalde een 73 centimeter lange pijl staartrog aan boord. Na meting en nadat de vis bewonderd was door de overige negentien deelnemers werd de rog zijn vrijheid weer te ruggegeven. Er werd die dag gevist in de Pietermanskreek. Buiten deze rog werd nog paling, bot, schol en schar gevangen. De dames Berre- voets en Van de Berge noteerden de gevangen vis. Na afloop werden in café De Tol de prijzen uitgereikt (voornamelijk perkplanten). C. Schot won de wedstrijd met 302 punten. De volledige uitslag was: 1 C. Schot 302 p; 2 B. van Elzakker 208 p; 3 A. van Elzakker 185 p; 4 C. Gebraad 170 p; 5 L. Verkerke 168 p; 6 H. Kok 144 p; 7 W. van Elzakker 143 p; 8 A. Spapen 97 p; 9 R. Kok 68 p; 10 P. Stokkers 51 p. Muziekvereniging Concordia reikte zaterdag negentien diploma's uit aan leerling-muzikanten. De exa mens voor stap 1 en 2 namen vrij wel de hele dag in beslag, 's Avonds werden in het verenigings gebouw de certificaten uitgereikt. Voor de beginners en hun ouders was er veel muziek te beluisteren tijdens het optreden van het jeugd orkest. Het diploma voor stap 1 werd be haald door: Annika Boxhoorn, Kar in Cornelisse, Mariska de Groen, Lotte Mulders, Maartje van Om men, Karima Verkamman en Ma rianne Vos (allezeven op klarinet), Rob Marrees op alt-saxofoon en Ruth van de Sande, Jolente Hees termans en Marianne Deurloo op dwarsfluit. Stap 2 werd behaald door: Rob Marrees, Jantine v.d. Velde en Welmoed Roeien op klari net, Jan van Tienen en Freek Geuze op trompet, Karolien Krijger op dwarsfluit en William Geuze op ba riton. De geslaagden kregen alle maal een rode roos. Concordia heeft op initiatief van dirigent Mar cel Hartendorp een scholingsplan gemaakt als voorbereidende fase naar het A-examen op de muziek- S school. Een groep leden heeft het plan opgesteld met een examenre glement en een programma. Als ie mand een instrument begint te be spelen bij Concordia, kan men na twee of drie jaar A-examen doen. Die periode is onderverdeeld in de stap-examens 1 en 2. Vogelvereniging Vogelvreugd hield vrijdag een ledenvergadering in ge meenschapscentrum Meulvliet. Voorzitter. K. Bicker opende de bij eenkomst en secretaris A.P. Goede- gebuure meldde dat er op 18 okto ber een jeugddag wordt georgani seerd in Krabbendijk. Ook Bicker meldde het één en ander over onder meer de vergadering met een dele gatie van het district Zeeland over de districtstentoonstelling die Vo gelvreugd van 15 tot en met 20 de cember in Meulvliet organiseert. Op de ledenvergadering konden ook de ringen voor het kweeksei- zoen 1998 worden besteld. Ringen- commissaris I. de Graaf noteerde bestellingen voor 1820 ringen. Bij het kweekpraatje kwamen flinke verschillen tussen de diverse leden aan het licht. Er waren leden die honderd of meer jonge vogels had den en anderen hadden er maar een paar of soms zelfs geen. De Hervormde gemengde zangver eniging Immanuël organiseert za terdag in de koorkerk van de Ne derlandse Hervormde kerk een koor- en samenzanguur. Immanuël zal enkele liederen ten gehore bren gen, maar daarnaast is er ook veel ruimte voor samenzang en voor een muzikaal intermezzo. Het koor- en samenzanguur begint om zeven uur. J. Huige heeft zaterdag de puzzel en oriëntatierit van motor- en auto mobielclub Tholen gewonnen. Hui ge liep in de A-klasse slechts 81 strafpunten op en bleef daarmee de concurrentie ruim voor. In de klasse B won J. Lensen met 132 strafpun ten. De uitslagen zijn in de catego rie A: 1 J. Huige 81 strafpunten; 2 J. van Vossen 125 p; 3 N. de Kok 150 p; 4 C. de Jonge 158 p; 5 M. Vinjé 159 p; 6 I. de Graaf 181 p; 7 J. Hage jr. 192 p; 8 J. Hage sr. 197 p; 9 A.J. Hage en J. Overbeeke 218 p; 11 W. de Hond 248 p. B-klasse: 1 J. Lensen 132 p; 2 H. Jansen 214 p; 3 R Deurloo 281 p; 4 G. Fase 308 p. Oud- Vossemeer Bij een botsing op de Oud-Vosse- meersedijk, ter hoogte van De Drie Zwaantjes, zijn donderdag twee au to's zwaar beschadigd. Een 19-jari- ge automobilist uit Zevenbergen kreeg pech toen hij over de dijk uit de richting van Tholen reed. Hij zette zijn wagen gedeeltelijk in de berm weg, terwijl een passagier naar de huisjes onderaan de dijk ging om een telefoontje te plegen. Uit dezelfde richting reed een 57- jarige inwoner over de dijk. De man zag te laat dat de Zevenberge naar aan de kant stond en botste achterop de stilstaande auto. Door de klap reed die van het talud af. De auto van de man uit Zevenber gen werd aan de achterzijde zwaar beschadigd en die van de 57-jarige inwoner liep aan de voorkant forse schade op. Beide voertuigen moes ten worden weggesleept. Er vielen geen gewonden. Als het aan b. en w. ligt, komen er twee extra verkeersdrempels te lig gen in de Molenweg. Een jaar gele den werden, naar aanleiding van klachten van bewoners over te snel rijdende auto's, een middengeleider en paaltjes aan de zijkant van de weg aangebracht. Maar volgens de bewoners en b. en w. blijkt dat het effect hiervan 'te gering' is. De bewoners vroegen om aanvullende maatregelen en het college stelt nu voor om aan beide zijden van de middengeleider een verkeersdrempel aan te leggen. De kosten daarvan bedragen 9315 gul den. Dit plan is volgens b. en w. door de omwonenden goedgekeurd. De commissie openbare werken brengt hierover maandagavond ad vies uit. Het team Onder de Molen 3 heeft het stratenvoetbaltoernooi van v.v. Vosmeer gewonnen. De ploeg ver sloeg het Ringteam op doelsaldo. Het was de vierde keer dat het toer nooi (op de velden van Vosmeer) werd gehouden. Deze keer was voor een halve competitie gekozen. Vier ronden werden vorige week afgewerkt en zaterdag waren de laatste vijf ronden. Elke ploeg telde zeven spelers: één dame en zes he ren. De wedstrijden duurden een kwartier en werden op een half voetbalveld gespeeld. De uitslag is: 1 Onder de Molen 3 24 p (doelsal do 23); 2 Ringteam 24 p (saldo 19); 3 Kalisbuurt 15 p; 4 Onder de Mo len 2 14 p; 5 Marehoek 11 p; 6 On der de Molen 1 8 p (saldo -5); 7 Schoolstraat/Bou Kooijmanstraat 8 p (saldo -9); 8 Molenstraat en Bui tenaf 8 p (beiden saldo -10); 10 Pr. Willem Alexanderstraat 8 p (saldo - 13). De leerlingen uit de groepen 7 en 8 van de St. Anthoniusschool en de Die Heenetrechtschool legden maandag en dinsdag het EHBO A- examen af. De afgelopen maanden hebben de kinderen theorie- en praktijkles gehad van mevr. Van Nieuwenhuijzen uit Poortvliet. Zes medewerkers van het Rode Kruis namen de examens af en dokter De Looze was gecommiteerde. Er wer den vier onderdelen afgewerkt: theorie, beademen, stabiele zijlig ging en het aanleggen van verban den. Na het examen mochten de kinderen nog een kijkje nemen in een ambulance en ze kregen uitleg over de verschillende apparaten in deze wagen. Van beide scholen slaagden alle deelnemende leerlin gen: twintig kinderen van de St. Anthoniusschool en 26 van de Die Heenetrechtschool. De leerlingen van de Die Heene trechtschool mogen deze week hun boekjes en schriften in de kastjes laten zitten, want tot en met dins dag werken de kinderen samen met de leerkrachten aan het project Zee land. De groepen 1 tot en met 4 gingen met de bus een dag naar het strand bij Renesse. De schelpen en de indrukken die ze daar verzamel den, werden op school uitgewerkt. Dinsdagavond kan iedereen de re sultaten van het project gaan be wonderen op de kijkavond van ze ven uur tot half negen. Muziekvereniging OVM geeft za terdagavond om acht uur een zo merconcert in dorpshuis de Vossen- kuil. Voor de pauze spelen het leer lingenorkest onder leiding van Adrie Luijsterburg en de drumband onder leiding van Sjaan v.d. Boom. De tweede helft van het programma wordt gevuld door de fanfare onder leiding van dirigent René Hen- drickx. Het concert is gratis te be zoeken. Door een 10-0 overwinning op Hof van Hollandss KOT 1 in de strijd om de Vosmeercup onbereikbaar geworden voor de concurrentie. De Treffers speelde namelijk gelijk te gen Effe Klusse. Met 57 punten uit acht wedstrijden staat KOT ruim bovenaan. De overige vier teams moeten nog een wedstrijd spelen, maar dat zal weinig meer aan de stand verande ren. Afhankelijk van de resultaten van Hof van Holland kan Effe Klusse nog derde worden achter De Treffers dat zeker is van de tweede plek. De uitslagen van KOT tegen Hof van Holland waren: H. van Daalen-A. Friderichs 2-0; T. Potap- pel-F. v.d. Zande 2-0; M. Goud- zwaard-T. Schot 2-0; P Vroegop- M. Punt 2-0; M. van Hees-T. de Reus 2-0. De Treffers speelde 5-5 tegen Effe Klusse. Hier waren de uitslagen: J. van Meer-J. Zegers 2- 0; C. Burgers-K. Witkam 1-1; J. Burgers-J. van Meer 2-0; D. den Hollander-Jac. Vaders 0-2; P. de Leeuw-M. Witkam 0-2. De kortste partijen van vijftien beurten werden gespeeld door J. van Meer en M. Goudzwaard. T. Schot maakte de hoogste serie van dertien carambo les en J. van Meer zette het beste gemiddelde van 2,33 op zijn naam. De stand voor de laatste ronde is: I KOT 57 p; 2 De Treffers 44 p; 3 Hof van Holland 29 p; 4 Effe Klus se 28 p; 5 KOT 2 22 p. Morgen avond is het programma: De Treffers-Hof van Holland en KOT 2-Effe Klusse. Sint- Annaland Maandag 9 juni a.s. haalt de Kon. Fanfare Accelerando oud-papier «P- Advertentie. I.M. Marjan Bruijnzeel-Ridderhof is ge slaagd voor het examen van de Donderdag, vrijdag en zaterdag 5, 6 en 7 juni HAASKARBONADE RIBKARBONADE NASI OF BAMI VARKENS-FRIKANDEAU LEVERKAAS MOSTERDROLLADE HAM-PREI SALADE 1 kgƒ11,95 1 kgƒ10,95 1 kg6,95 100 GRAM2,40 100 GRAM1,25 100 GRAM1,95 100 GRAM1,95 Maandag, dinsdag en woensdag 9,10 en 11 juni GEHAKT 1 kgƒ10,50 5 SLAVINKEN HALEN4 betalen!!! Advertentie I.M. tweejarige kaderopleiding EHBO in Goes. Mevr. Bruijnzeel mag nu les gaan geven. Ze is de tweede binnen de EHBO-vereniging die het tot in- structrice bracht. De leerlingen van de De Casem- brootschool zijn, onder leiding van hun muzieklerares mevr. S. Bout, druk bezig met muziek. Morgen, vrijdag, doen ze mee aan het pro ject 'het uitvindersorkest'. De mu sici Hans Troost en Jörn Plas ver zorgen deze morgen waarop de kin deren zich muzikaal kunnen uitle ven. De leerlingen hebben allemaal een couplet in moeten studeren van het lied 'De meester wil gaan swin gen'. Er zijn zelfs groepen bij die een stuk rappen. Het is de bedoe ling dat de kinderen zelf muziekins trumenten 'uitvinden' en maken, en ze dan gebruiken om een orkest te vormen. De school werd in twee groepen verdeeld en elk ging aan de slag. Morgen gaan de groepen in gemeenschapscentrum De Welleva- ete de muziek uitvoeren. Om kwart voor negen zijn de groepen 3, 4 en 5 aan de beurt. Behalve zelfge maakte instrumenten zullen er ook enkele kinderen op saxofoon en blokfluit meedoen. Om kwart voor elf zijn de groepen 6, 7 en 8 aan de beurt. Ook hier spelen een aantal leerlingen mee op gitaar, drums, trompetten, bugel en bariton. De plattelandsvrouwen maakten dinsdag hun jaarlijkse uitstapje en deze keer was Burgers' Zoo in Arn hem het reisdoel. Om acht uur ver trok het gezelschap onder een stra lend zonnetje richting Nieuwkuijk voor een koffiestop. Daarna ging het via Den Bosch dwars door het land van Nijmegen en langs de Ze- ven-heuvelenweg met een fraai zicht op Arnhem. In Lent werd in het Witte Huis de lunch genuttigd. Daarna gingen de dames naar Burgers' Zoo. Daar za gen ze allerlei dieren zoals mensa pen (ook jonge aapjes waren te be wonderen), olifanten die in de mod der ploeterden, roofvogels en nog vele andere dieren. Burgers' Bush is een heus oerwoud van 1,5 hecta re met tropische planten en dieren. Verder is er ook Burgers' Desert, een natuurgetrouw nagemaakte woestijn met rotsen, rivierbeddin gen, een oase en de bijbehorende diersoorten. De dierentuin is in totaal 45 hectare groot en bergt ruim 3000 dieren. Een aantal dames ging wat winke len in Arnhem. Om vijf uur werd er gedineerd in restaurant De Tol in Meteren. Daar stond het diner klaar. Om tien uur arriveerden de dames weer in Sint-Annaland. Muzieklerares mevr. S. Bout heeft de kinderen van groep 8 van de De Casembrootschool meegenomen naar het jaarlijkse jazz-concert (ei genlijk voor brugklassers bedoeld) in de gemeentelijke muziek- en dansschool te Bergen op Zoom. Daar voerden de docenten muziek uit van het begin van de jazz tot aan de popmuziek. Het was eigenlijk een soort geschiedenisles. P. van Broekhoven (ook dirigent bij fanfa re Accelerando) liep voorop met de grote trom terwijl de straatbandjes waarmee het allemaal begon wer den uitgebeeld. De crisisjaren (alleen een pianist die de boogie-woogie speelde), big bands en popmuziek kwamen alle maal voorbij. Het complete docen tenorkest telde twee trompetten, twee trombones, vier saxofoons, een contrabas, een vleugel, een drumstel (de drummer speelde ook nog een house-ritme), een percus sionist en een zanger. De twintig leerlingen van de De Casembroot school hadden het best naar hun zin. Voor een volgende keer heeft juf Bout een uitstapje naar een ca rillon in gedachten. De Citroentjes (van voetbalvereni ging WHS) hebben de prijs voor de origineelste groep in de avondwan delvierdaagse gewonnen. Ze gingen op pad verkleed als varkens met protestborden tegen de komst van varkensmesterijen op Tholen. De Rabobank stelde prijzengeld be schikbaar voor de leukste groep. De Citroentjes wonnen daarmee 500 gulden. Er deden in totaal drie groepen mee. De Dolfijntjes (van zwemvereniging De Dolfijn '92) gingen elke avond met wisselende attributen op weg en werden twee de, goed voor 250 gulden. De Sprinters (jeugdleden van WHS) wonnen 150 gulden. Het prijzen geld werd vrijdagavond uitgereikt door hoofd cliëntenadvies mevr. C.M. Sprenkels van de bank. De nieuwe opzet is de bank goed be vallen, maar er moeten volgend jaar meer groepen deel gaan nemen. Er deden in totaal 325 lopers aan het evenement mee. Jongste deelnemer was de 2,5 jaar oude Bas van Nieu wenhuijzen uit St. Philipsland en de oudste was mevr. Vroegop-Paape. Zij kregen allebei een beker. De deelnemers die minstens drie avon den hadden meegelopen, kregen een medaille. Ook de EHBO-ver eniging werd bedankt. De mede werkers prikten een paar blaren en plakten wat pleisters voor een val partij. Ook de sponsors (winkeliers) wer den door organisator A. van Ast be dankt voor hun medewerking. Mu ziekvereniging Accelerando speel de niet op de laatste avond van de vierdaagse vanwege het overlijden van W. Fase, speler van het vierde elftal van WHS. Zaterdag houdt WHS - organisator van de wandelvierdaagse - de club kampioenschappen vanaf half twee op het sportveld. Aansluitend wordt er een barbecue gehouden. Ook de ze kampioenschappen werden een week uitgesteld wegens het overlij den van Fase. Zondagmorgen 15 juni is in het programma 'Oor je't' van Omroep Zeeland een interview te beluiste ren met J. Leune. De oud-ambte naar van de burgerlijke stand is thans onder meer voorzitter van de afdeling Tholen en Sint-Philipsland van de oudervereniging Philadephia en secretaris van de stichting Zee land voor Philadelphia woonvor men. De uitzending begint om acht uur. Stavenisse Dinsdag 10 juni wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie. I.M. Donderdag maakten bewoners, per soneel en vrijwilligers van woon zorgcentrum Elenahof het jaarlijkse uitstapje. Om half twee stapte het gezelschap in de bus richting Bies bosch waar men om drie uur op een boot werd verwacht voor een rond vaart. Tijdens de vaartocht genoten de Tholenaren van de natuur en van koffie met gebak, een drankje of een ijsje. Om vijf uur stapte de groep weer aan wal en in de bus ging het verder naar Lage Zwalu- we. Daar werd in restaurant De Witte Zwaan het avondeten genut tigd. Om negen uur was men terug in de Elenahof waar onder het ge not van een kopje koffie nog wat werd nagepraat. Sint- Maartensdijk Boeken in alle hoeken, heette het project voor de kinderen van De Rieburch. Het sloot aan bij het pro ject van de school om het (voorle zen te bevorderen. Op de presenta tie woensdagavond konden ouders zien op welke manier de kinderen hieraan hebben gewerkt. Elke groep koos een boek dat werd begeleid door een videofilm. Door te teke nen, te plakken, liedjes te zingen, zelf een boekje samen te stellen, een map te maken over het boek en de auteur, en werkstukken te maken die betrekking hadden op het boek, werkten de kinderen het thema uit. De kleintjes konden hun fantasie de vrije loop laten bij Woeste Willem, van I. en D. Schubert. De piraat die vriendschap sluit met een jongetje. Puk van de Petteflat van Annie M.G. Schmidt stond in groep 3 cen traal. Vele kinderen kenden Jip en Janneke al en het voorlezen van Floddertje was een groot succes. Kinderen zongen ook teksten van de schrijfster. Niet voor de poes van Ruth Brown prikkelde de fantasie van de kinderen uit groep 4. De poes loopt door allerlei vertrekken van een kasteel voordat hij een doos ontdekt met een muisje erin. Het lokaal stond vol kastelen en bedjes met een slapend muisje. De kinderen maakten zelf tekeningen bij de tekst zonder dat ze de prenten in het boek hadden gezien. De reu- zenkrokodil van Roald Dahl gaf in groep 5 kinderen genoeg aanleiding om zich te verdiepen in het dier en de schrijver. Ze verzamelden boe ken van en informatie over de schrijver en maakten zelf een boek. Ook de avonturen van Pippi Lang kous van Astrid Lindgren waren een schot in de roos. De kinderen uit groep 6 mochten, in navolging van Pippi, alles wat ze op straat vonden meenemen naar school. Dat leverde een bonte verzameling op. Roald Dahl bleek ook in groep 7 Enthousiaste deelnemers aan de avondfletsdriedaagse tussen Stavenisse en Sint-Maartensdijk. Met bijna 100 deelnemers is de avondfletsdriedaagse in Stavenis se gered. Vorig jaar liep de animo terug tot 70 en op de eerste avond waren er toen zelfs maar 54 fiet sers. De inwoners hebben het initiatief van gymnastiekvereniging Kwiek dit keer echter beter op zijn waarde geschat. „We denken er mee door te gaan. Voor bijna honderd fietsers kun je de drie daagse wel voortzetten", zegt or ganisator mevr. E. Beeke. De 20 km lange tochten verliepen woensdag-, donderdag- en vrij dagavond droog en zonnig. Er stond wel behoorlijk veel wind. Bestuursleden van Veilig Verkeer Nederland zorgden voor een veili ge oversteek bij het Stenepad, de Ruigendijk en de Oudelandse- dijk. Een deelnemer met een gebroken ketting kon de tocht voortzetten met een reservefiets uit de bezem wagen. Elke avond was er op de controle post een versnapering: snoep, een worstje en een appel. De konink- lijke harmonie Concordia uit Tholen heette vrijdagavond de fietsers welkom op het terrein van de familie Potappel in de Kerkstraat, waarna de muziek vereniging een rondgang door Stavenisse maakte. Iedere deelnemer die minimaal twee van de drie avonden had meegedaan, kreeg een vaantje. Predikbeurten Zondag 8 juni. THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUËL 10 u. ds. Visser, Apeldoorn. GEREF. KERK 10 u. ds. Becker. 17 u. ds. Schneider. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. kand. Boot, Putten. GEREF GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. pastor Wiertz, eucharistie viering. zo 11 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebeds- en communiedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Goei, St.Maartensdijk. 18.30 u. ds. Bevelander, Rijswijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Van de Beukei, Kapelle. CHR. GEREF KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. kand. Boot. GEREF GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. pastor Wiertz, eucharistievie ring. za 17.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebeds- en communiedienst, zo 9.30 u. pastor Wiertz, eucharistie- vering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Cammeraat, Krabbendijke. 18 u. prof. De Reuver, Delft. vr 6/6 13.30 u. ds. Meeuse (huw.bev.). GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 10/6 19.30 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Kooten, Nieuwerkerk a.d. IJssel. 18 u. ds. Van Bruggen (afscheid). OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 5/6 19.30 u. ds. Van de Meer, Krimpen a.d. IJssel. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 14.30 u. ds. Den Har- tog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Reinders, Zaamslag. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u.^tand. Peene, Arne- muiden. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. wo 11/6 19.30 u. ds. Van Aalst, Rid derkerk. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Egas. 18 u. kand. Simons. GEREF KERK 10 u. ds. Van Oudheusden, Etten- Leur. 14.30 u. ds. Schneider, De Lier. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 11/6 19.30 u. ds. Van Dijk, Veen. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 ds. Van Eckeveld. 17 u. ds. Lammers, Benthuizen. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Meijer, Rotterdam. populair. Het verduisterde lokaal was met stofnesten en spinneweb- ben behangen nadat de leerlingen kennis hadden genomen van Dahls boek Heksen en de verfilming daar van. Opvallend was hoe kinderen de verschillen opmerken tussen het boek en de film. In groep acht stond Het Achterhuis van Anne Frank centraal. De leerlingen had den zelf voor een 'serieus onder werp' gekozen. Uit het boek werd voorgelezen. Leerlingen maakten het achterhuis na, verdiepten zich in de jodenvervolging en behandel den thema's als oorlog ên vrede, de rechten van het kind en discrimina tie. De klas bezocht ook de synago ge in Bergen op Zoom. Dertien cursisten zijn geslaagd voor het hartreanimatie-examen. Naast de theorie die schriftelijk werd getoetst, moesten de deelnemers ook hun praktische vaardigheden tonen op de pop 'Annie'De geslaagden zijn: me vr. C. Stokman, mevr. A. Klaasse, mevr. A. Broeren, mevr. D. v.d. Lin den, mevr. N. Bakker, mevr. T. Dem- ming, mevr. B. Hectors, J. v.d. Lin den, A. Broeren en J. v.d. Vliet (allen uit Sint-Maartensdijk), mevr. E. Rijs- tenbil en mevr. R. Rijstenbil (Scher- penisse) en T. Tak (Stavenisse). Scherpenisse Zaterdag 14 juni organiseert de stichting dorpsgemeenschap Scher penisse de jaarlijkse braderie, de eerste van het seizoen op Tholen. De braderie die van elf tot negen uur duurt, kent een gevarieerd program ma. Naast de gebruikelijke kramen met allerlei koopwaar, zijn er diver se attracties zoals een springkussen voor de kleinste bezoekers en voor de wat ouderen is er de bungee-run. In feite is het een soort horizontale bungee-jump. Het is de bedoeling dat telkens twee deelnemers probe ren zo ver mogelijk te lopen voordat het elastiek dat elk aan zijn rug Weekend Diensten HUISARTSEN Zaterdag 7 en zondag 8 juni. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen, tel. 602350. St.Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk, tel. 662400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP Schoenmakers, Steenbergen, tel. 0167-564942. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): P. Timmers, tel. 604969. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1. St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u„ Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11 Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 0166-602507 en 0166- 653146; St. Philipsland 0167- 572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113- 249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en ge sprekspartner bij dementie, tel. 030-6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 5 t/m vrijdag 13 juni. donderdag 5 4.22-16.47 vrijdag 6 5.12-17.32 zaterdag 7 5.52 - 18.12 zondag 8 6.32 - 18.47 maandag 9 7.12-19.22 dinsdag 10 7.42- 19.52 woensdag 11 8.22 - 20.27 donderdag 12 8.57 -21.02 vrijdag 13 9.42 - 21.57 do 5/6 9.06 u. NM vr 13/6 6.53 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M, heeft, hen stopt. C. Scheermeijer uit Tholen komt met zijn huifkar rond ritten verzorgen en tenslotte is er ook nog een demonstratie steps en streetdance door fitnesscentrum Is land Power uit Sint-Maartensdijk. P. Bijl en Niels Wessels hebben za terdag de koppelwedstrijd van hen gelsportvereniging De Zeebaars ge wonnen. Ze haalden in deze laatste wedstrijd van het seizoen 117 centi meter vis boven water. In totaal vingen de 36 deelnemers acht meter en 29 centimeter vis. De uitslag van de eerste tien koppels was: 1 P. Bijl en Niels Wessels (jeugd) 117 cm; 2 mevr. A. Bijl-Jansens en Jacco van Poortvliet (jeugd) 80 cm; 3 R. van Tiggele en mevr. J. Munter-Geluk 78 cm; 4 D. Opree en T. Lammerse 71 cm; 5 J. Bijl en J. Vriens 69 cm; 6 J. Bijl en W. Geluk 57 cm; 7 Jo- han Suurd (jeugd) en M. Vroegop (jeugd) 56 cm; 8 H. van Tiggele en H. Vroegop 56 cm; 9 L. Bijl en Hans van Popering (jeugd) 50 cm; 10 A. Munter en M. Hage 49 cm. Na de prijsuitreiking werd er in café Zeelands Welvaren nog een bingo-avond gehouden. De wed strijden beginnen na de zomer weer op 30 augustus. ZIE VERDER PAGINA 5

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 2