Kinderen neuzen rond in Meestoof Museumschuur is volop in aanbouw Drie belbussen in Anna Jacobapolder worden geschrapt Orgelconcert van Vincent de Vries Nieuwe bedrijven Helft motoren niet in orde Chr. school St. Annaland op weg naar federatievorm Opvreter-project brengt schoolklassen naar streekmuseum V Donderdag 22 mei 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Handel drugs niet gedogen Tholen Oud-Vossemeer Stavenisse St. Maartensdijk Scherpenisse „Waar zijn hier de oude strafwerktuigen?" Nieuwsgierig om zich heen kijkend stapt een jongen het klaslokaal van streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland bin nen. Nog meer jongens en meisjes volgen en gaan in de ouderwetse schoolbankjes zitten. De groepen 7 en 8 van de J.L. de Jongeschool uit Zierikzee doen een middagje museum in het kader van het 'opvreter-project'. Gareelblok PSD neemt nieuwe boot in gebruik Medewerkers van Kleinbouw Techniek uit Sint-Philips land zijn begonnen met de bouw van de tweede mu seumschuur voor De Meestoof in Sint-Annaland. Ze metselen de fundering en een muurtje, waarop straks de spanten zullen verrijzen voor de gepotdekselde planken. De schuur wordt 24 meter lang en zes meter breed. Drie mille uit fonds i Extra rit om 7.30 uur uit St. Annaland Bij de nieuwe dienstregeling per 6 juli komt er een extra busrit om 7.30 uur vanuit St. Annaland, maar vanuit An na Jacobapolder worden de belritten om 9.24 en 11.24 uur geschrapt, evenals de bus die om 9.24 uur in de Pol der aankwam. "Het voorzieningenniveau op lijn 113 naar Anna Jacobapolder wordt tot een minimum terug gebracht", concluderen gedeputeerde staten van Zee land in een advies aan rijkswaterstaat. In Nederlandse Hervormde kerk Tholen Zaterdag geeft organist Vincent de Vries een concert in de Nederlandse Hervormde kerk te Tholen. De Vries, afkomstig uit Scheveningen, zal negen werken ten geho re brengen. Kiesdrempel ongebouwd niet verhoogd Provincie maant gemeente Tholen over riolering Pak even uw zakboekje THOLEN t/m juni Aquarellen van Isa Leemreijze, Ten Anker, t/m 24 mei Expositie 'Kunst uit Witrusland', galerie 't Huis Tijd verdrijf do, vr en za 10-14 u. 22 mei Ontspanningsmiddag Zon nebloem. Meulvliet 14.30 u. 24 mei Orgelconcert Vincent de Vries, Grote Kerk 10 u. 24 mei Fancy-fair ZWO-commissie Ger. Kerk, Visnet 13-16 u. 27 mei Bingo Anbo, zaal Schutters hof 14 u. 31 mei Puzzel- en oriëntatierit MAC, Zoekweg 19.30 u. 31 mei Koorconcert Chantez a Dieu, Grote Kerk 19.45 u. OUD-VOSSEMEER 24 mei Clubwedstrijd 't Scharretje, Schore 3 15.30-18.30 u. 24 en 31 mei Straatvoetbaltoernooi, sportpark 17 u. 26 t/m 29 mei Avondwandelvier daagse, Hof van Holland 18.30 u. SINT-ANNALAND 26 mei Verkoping lingerie t.b.v. Adullam, De Schutse 14-16.30 u. 26 t/m 29 mei Avondwandelvier daagse, start sportveld WHS. 31 mei Clubkampioenschappen WHS. 31 mei Wandeltocht VBOK, start Wellevaete tussen 11-14.30 u. 31 mei Brandweerwedstrijd voor dames, Veiling 8-17 u. 31 mei Natte Laarzentocht over schorren, aanmelden bij VVV, start Sluispolderdijk 16 u. STAVENISSE 28 t/m 30 mei Fietsdriedaagse gym- ver. Kwiek, start Voorstraat 18.15- 19 u. 31 mei Dansavond sportvissers- en watersportvereniging, De Stove 20.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 24 mei Cd-prentatie (concert) Joly Beggars, Haestinge 20 u. 27 mei Verkoping lingerie t.b.v. Adullam, gebouw Calvijn 14-17 u. 29 mei Algemene ledenvergadering Rode Kruis, Rode-Kruisgebouw Radda Barnenstraat 20 u. SCHERPENISSE 24 mei Koningsverschieting Clove- niersgilde, Pluimpotterrein 14 u. 25 mei Toertocht motortoerclub Tholen, veiling Veerdijkseweg 9.30 u. SINT-PHILIPSLAND 23 mei Excursie Slikken v.d. Heen west 14 u. BERGEN OP ZOOM t/m 29 jun. Expositie 'Kermis op het platte vlak', Markiezenhof, t/m 6 juli Installaties van Aagje Pel en Bert Bevers, Markiezenhof, t/m 8 juni Expositie Eugène Peters, Markiezenhof. 23 t/m 25 mei Philip Morris Jaz- zweekend, binnenstad en cafés. 23 mei Muziektheater 'Back in Town' door Het Groot Niet te Ver mijden, De Maagd 20.15 u. 24 mei Toneelstuk 'De Stille Kracht' met o.a. Peter Tuinman, Linda van Dyck en Margo Dames, De Maagd 20.15 u. 26 mei Lezing CVAB over het ge drag van de hond, zaal Den Ronden 19.45 u. 29 mei Concert BZN, De Maagd 20.15 u. 30 en 31 mei Cabaretconcert 'De Vier Jaargetijden' door Hans Li- berg, De Maagd 20.15 u. 31 mei Boekenmarkt, Markiezen hof 10-17 u. film+++film+++film+++Film ROXY 1: One Fine Day - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u., zo 16.30 en 20 u. 101 Dalmatiërs - za, zo en wo 14 u. ROXY 2: All Stars - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.30 en 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 1: Donnie Brasco - do, ma en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. Space Jam - za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 2: Liar Liar - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u„ wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: The Saint - do 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u. The English Patient - zo 16.15 u. en 20 u., die en wo 20 u. De Klokken luider van de Notre Dame - za, zo en wo 14 u. Cinema Paradiso: Sur viving Picasso - ma en di 20.30 u. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te beluisteren op 101.9 MHz op de FM en op Tho len via de kabel op 88.9 MHz De politie heeft in de afgelopen twee maanden op vijf plaatsen in het Oosterscheldebekken, waaron der Scherpenisse, technische keu ringen van motoren gehouden. Daarbij werden in totaal 106 motor fietsen gecontroleerd en daarvan bleken er 49 (ruim 46 procent) niet aan de wettelijke eisen te voldoen. Er werd voornamelijk op het ge luidsniveau van de motoren gelet. Een motor mag gemiddeld 95 deci bel aan geluid produceren, maar de voertuigen van de 49 overtreders kwamen daar bovenuit, variërend van 3 tot wel 12 decibel. Ook ande re mankementen aan banden, rem men en kentekenplaten werden ge constateerd. Dertig van de 49 mo torrijders aan wiens voertuig iets mankeerde, namen de moeite dit te verhelpen en terug te komen voor een herkeuring. Na de motorkeu ring, waar de politie 150 uren aan heeft gespandeerd, zijn nu de fiet sen aan de beurt voor inspectie. De 75-jarige School met de Bijbel is op weg naar de vorming van een federatie met andere bijzondere scholen op Tholen en misschien zelfs op de Bevelanden en Schou- wen-Duiveland. "Zonder samen werking kunnen we niet verder", zei penningmeester G.D. Roeland, die namens het bestuur het overleg bijwoont. Hij toonde zich een warm voorstander van de federatievor ming. "We kunnen het financiële draagvlak vergroten en de deskun digheid van bestuursleden bevorde ren. Ook de directeuren kunnen aparte taken krijgen, maar je draagt wel een stuk zelfstandigheid over. Andere scholen zijn echter al veel verder. Wij lopen achter qua sa menwerking." Roeland legde uit, dat er minimaal 10 scholen of 2000 leerlingen nodig zijn, wil het rijk een jaarlijkse extra bijdrage van 150.000 gulden aan de federatie schenken. Dat geldt voor vijf jaar, maar dan moet de aan vraag voor I juni al ingediend wor den en dat lukt niet meer. Daarom zal er hoogstens vier jaar van 150 mille, dus totaal zes ton van het rijk geïncasseerd kunnen worden. "Wat wordt het allemaal moeilijk", verzuchtte voorzitter M.C. den En gelsman. "Onze identiteit moeten we bij alle veranderingen bewa ren." Ook de voorzitter was echter voorstander van federatievorming en hij wist daarvan een goed voor beeld in Oud-Beijerland, zei hij woensdagavond op de ledenverga dering in de kleuterschool van de St. Annalandse chr. school. In het uitgaanscentrum Sint-Anna- land dreigen een soort coffeeshops op straat te ontstaan. Tijdens de jaarvergadering van de VVD kaart te A.M. de Kaper de problematiek aan van het verhandelen van soft drugs op straat. Een situatie die vol gens hem niet gedoogd mag wor den. Gedogen is volgens raadslid R. Ravensteijn een zwaktebod van de politie. „Criminaliteit is de grootste zorg van veel mensen, daar moeten we als VVD op blijven hameren." Oud-fractievoorzitter M. van Dam me noemde de straathandel 'ver schrikkelijk'. „Dat moeten we af kappen, want de jeugd gaat eraan te gronde." Ook raadslid E. Frigge- Hogesteeger vond, dat de politie meteen moet ingrijpen als er een drugspand ontdekt wordt. Tholen gaat een regionaal beleid opzetten samen met de Bevelanden. Daarbij wordt 15.000 gulden uitgetrokken voor voorlichting. Mevrouw Frigge vond die voorlichting ook een taak voor de jeugd- en jongerenwerker en zou daarom graag meer geld uit trekken voor deze functionaris. Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en St. Philipsland vanaf 19 april tot en met 16 mei 1997. Mohamed Tihani, Koningin Julia- nastraat 91, ambulante (markt-)han- del in ongeregelde goederen, geen personeelsleden. Taliba Tihani, Koningin Julianas- traat 91, ambulante (markt-)handel in ongeregelde goederen, geen per soneelsleden. Funniest productions show en en tertainment, Kuipersdreef 50, het produceren en ontwikkelen van mobiele show- en entertainment- programma's, bemiddeling en advi sering in show- en entertainment- programma's, 1 werkzame persoon. Le chic fashion, Oesterstraat 17, de export van dames-, heren- en kin derkleding (onder- en bovenkle ding), lederwaren en accessoires, 1 werkzame persoon. t Hacon beheer b.v., Regentessestraat 55, beheeractiviteiten, geen perso neelsleden. Citerna scheepvaart b.v., Van Vre- denburchlaan 39, het voeren van beheer en het management over an dere ondernemingen, geen perso neelsleden. Van der Poel montage b.v., Ring 40, het plaatsen van hekwerken, sierpoorten en aanverwante produc ten, 20-49 werkzame personen. Fjorden plezier, Molenweg 54, af richten van paarden, onderricht ge ven in het berijden van paarden, stalling en verzorging van paarden, 1 werkzame persoon. H L Kahlert, Julinastraat 18, transportbedrijf, 1 werkzame per soon. Piet Stouten special products, Mo lenpad 6, groot- en kleinhandel in voedingssupplementen, lichaams verzorging- en huishoudelijke pro ducten, in hoofdzaak reinigings middelen, geen werkzame perso nen. D. van de Velde, Bosstraat 17, het lijmen van binnenmuren, niet van bouwkundige aard, 1 werkzame persoon. Indoor karting smalstad b.v., Goris- hoeksedijk 35, holding, geen perso neelsleden. t De Zierikzeese bezoekers aan De Meestoof kijken ingespannen naar een vitrine om het antwoord te vinden op één van de vragen op hun formulier. De opvreter. Een verzamelnaam voor alles wat objecten in musea kan aantasten. Zoals de meeltorren die in de isolatiedeken achter het dakbeschot van het Sint-Annaland- se museum zijn aangetroffen. Me vrouw E. de Jonge laat de kinderen een foto zien van zo'n tor. Volgens haar heeft dat insect de tekenaar geïnspireerd van de opvreter-strip. Een strip die de Zierikzeese bezoe kers op school gelezen hebben. Ze gaat over beheer en behoud van ob jecten in musea. „Hij at oude schilderijen op", zegt één van de leerlingen. De opvreter is een lang, groen slangachtig wezen met grote tanden. Het staat afgebeeld op het T-shirt dat mevrouw De Jonge draagt. De oude schoolbankjes zijn interes sant voor de jongelui. Ze kijken in de inktpotten, slaan de tafelbladen op om een blik in de kastjes te wer pen. Mevrouw De Jonge laat één van de meisjes 'kokkienen' rondde len. De naam van het museum - meestoof - weten de kinderen niet te verklaren. „Meestershof. Een soort fabriek waar stoofjes gemaakt worden. Of textiel", wordt er ge roepen. Eén van de ouders mag uit leggen dat in een meestoof rode verfstof werd gemaakt uit de wor tels van de meekrapplant. „Het ro de jasje van jullie meester zou met meekrap gekleurd kunnen zijn", vertelt mevrouw De Jonge. Ze noemt het oudste voorwerp dat De Meestoof bezit: een dakpan van een Nehalennia-tempel, van omstreeks 200 na Christus. Enkele kinderen kennen de Nehalennia-beelden die in het museum in hun woonplaats te zien zijn. Iets over het bewaren en registreren van voorwerpen vertelt mevrouw De Jonge aan de hand van wat de kinderen zoal verzamelen. Ze blij ven opnoemen: postzegels, brand weerauto's, zeepjes, suikerzakjes. In het kader van het project krijgen de kinderen een stempelkaart. Als ze drie stempels van verschillende musea (op Tholen of Schouwen) verzameld hebben, kunnen ze bij de Rabobank - die het project sponsort - gratis een T-shirt halen. Dat ver haal maakt één van de jongens en thousiast. Hij wil, als het even kan, bij thuiskomst met zijn vriendje meteen een Zierikzees museum in duiken. Maar er moet ook nog iets geleerd worden. Alle kinderen krijgen een papier met allerhande vragen over wat er in De Meestoof te zien is. Ze moeten er het hele museum voor door: het klaslokaal, de landbouw- De provinciale stoombootdiensten (PSD) houden zaterdag open dag op de nieuwe dubbeldeks veerboot Prins Johan Friso. Deze dubbeldekker komt binnenkort in de vaart tussen Vlissingen en Breskens waar hij sa men met de Koningin Beatrix de veerdienst zal onderhouden. Tussen Kruiningen en Perkpolder worden de Prinses Juliana en de Prins Wil- lem-Alexander ingezet. Vanaf het moment dat de Johan Friso in de vaart komt, beschikt de PSD over vier dubbeldeks schepen in de Wes- terschelde. De Prinses Christina wordt reserveschip dat alleen tussen Kruiningen en Perkpolder kan worden ingezet. Als er tussen Vlissingen en Breskens behoefte is aan een reserveschip, wordt daarvoor de Prin ses Juliana ingezet. De Prinses Christina neemt de dienst dan van dit schip over. De open dag op de Prins Johan Friso begint voor het pu bliek om elf uur en duurt tot vier uur. Het schip ligt afgemeerd achter het kantoor van de PSD in Vlissingen. schuur, de stijlkamer, wisselexposi tie en de zolder met zijn verschil lende afdelingen. Soms zijn de vra gen best moeilijk, want hoe ziet een gareelblok er eigenlijk uit? Onder wijzer Soeters vindt zo'n vragen lijst prima, want dan worden de kinderen gedwongen om in het mu seum rond te kijken. Het opvreter- project, dat kinderen stimuleert om musea te bezoeken, spreekt hem trouwens toch aan. „Dat geeft je de gelegenheid om een museum zoals hier in Sint-Annaland te bezoeken. Daar komt anders niet van." Hij had de keus uit drie andere museau: de beide in Zierikzee en het voor malige werkeiland Neeltje Jans. De keus voor een oudheidkundig mu seum - „Ik had er al een en ander over gehoord" - zoals het Thoolse was daarom niet moeilijk. Als de kinderen alle vragen beantwoord hebben, al dan niet met hulp van de vrijwilligers in het museum, komen ze terug in het klaslokaal voor een glaasje limonade ter afsluiting van hun bezoek. Ook klassen uit Dreischor en van enkele Thoolse basisscholen kwa men al een kijkje nemen in De Meestoof. Teckelmiddag. Voor teckelliefheb bers wordt zaterdag een middag ge organiseerd in Steenbergen. De NTC regio Noord-Brabant/Zeeland houdt onder meer teckelrennen op een afgesloten terrein bij familie Van Wezel, Hoogstraat te Welberg. Om half twee wordt er verzameld bij gemeenschapshuis 't Cromwiel. „In feite is het een kopie van de be staande schuur," vertelt voorzitter T.G.A. Westerveld van het streek museum. „Wanneer de schuur klaar zal zijn, weet hij niet. „Voor de aannemer is het een zogenaamd stopwerk, hij is er niet constant be zig. Ik weet niet of het voor de bouwvakvakantie nog zal lukken." Aan het bereiken van het hoogste 1 punt zal in ieder geval aandacht ge schonken worden, meldt Wester veld. Het terrein tussen de oude schuur en in exemplaar dat in aan bouw is, is inmiddels opgehoogd met zand. Het zal bestraat worden. De uitbreiding is nodig om de als maar groeiende collectie fatsoenlijk te kunnen bergen en exposeren. In de schuur zal de landbouwcollectie ondergebracht worden, zo is het plan. De Thoolse boerenwagen, een smederij en de kleinere gereed schappen en werktuigen. Verder is de opzet om jaarlijks een wisselex positie in te richten rondom een agrarisch thema. Een overkapping moet als berging dienst doen voor de grote werktuigen, machines en tractoren van het museum. Voor het seizoen 1998 zou de nieuwbouw volledig ingericht moeten zijn. Inmiddels trekt de tentoonstelling rondom het huwelijk 'Da je d'r nog ma lang hetuhe van mag weze' vo lop belangstelling. Er zijn al 300 "i bezoekers meer in De Meestoof ge weest dan vorig jaar rond deze tijd. „De reacties zijn enthousiast", ver telt Westerveld. „Er hangen nogal wat foto's van bruidsstoeten en mensen herkennen zichzelf daarop, maar ook bijvoorbeeld de buren. Terug thuis vertellen ze die mensen dan dat ze in het museum hangen en vervolgens komen ook zij een kijkje nemen." Een aardige meevaller voor De Meestoof is een bijdrage in de aan- koopkosten van een olieverf schilderij van Chris Lanooij. Het Maurits van Kattendijkefonds te Amsterdam - dat zich richt op voor Zeeland gewichtige zaken - heeft drie mille toegezegd. Volgens het Zeeuwse dagelijks be stuur kunnen plattelandsgebieden het beste worden ontsloten door middel van collectief vraagafhanke lijk vervoer (CVV). Zodra de Wet personenvervoer in een dergelijke vorm van openbaar vervoer voor ziet, willen g.s. met de Zeeuwse ge meenten in overleg treden of CVV kan worden ingevoerd. Met het oog hierop hebben g.s. er bij rijkswater staat voor gepleit om - in afwach ting van de invoering van CVV - het huidige voorzieningenniveau van het openbaar vervoer in lande lijke gebieden zoveel mogelijk op peil te houden. G.S. schrijven er echter bij, dat zij niet beschikken over informatie ten aanzien van het aantal reizigers van de desbe treffende lijnen, zodat het niet goed mogelijk is om tot een afgewogen oordeel te komen over de voorge stelde wijzigingen van de dienstre geling 1997/1998. Een woordvoer der van de provincie Zeeland denkt dat het combineren van het WVG-, ouderen-, CVV- en ziekenfondsver- voer in de toekomstig de situatie kan verbeteren en ook goedkoper kan maken. Het huidige zieken- fondsvervoer komt waarschijnlijk ook naar de gemeenten toe, waar door er beter gecoördineerd en doelmatiger gereden kan worden. De BBA wil vanuit Anna Jacoba polder de belbussen van 9.24 en 11.24 uur schrappen. Alleen die om 13.24 uur wordt gehandhaafd. Wie mee wil rijden, moet het telefoon nummer bellen dat op de halte staat en ook in de dienstregeling te vin den is. De bus gaat vanuit Anna Ja cobapolder via St. Philipsland, Nieuw-Vossemeer, De Heen naar Oud Gastel. In de laatste plaats ver trok 's morgens om 8.32 uur een belbus die om 9.10 uur in Nieuw- Vossemeer was. Dat wordt nu eind punt. De bus gaat-niet meer door naar St. Philipsland en de Polder. Momenteel zijn er al scholieren uit Anna Jacobapolder die per fiets naar St. Philipsland gaan en van daaruit met de bus hun reis vervol gen, o.a. naar scholen op Goeree Overflakkee. Aangezien de school vakanties in Noord-Brabant en Zuid-Holland niet altijd samenval len, moeten St. Philipslandse scho lieren soms naar de BBA bellen om ervoor te zorgen dat er een bus uit St. Philipsland naar Oude Tonge rijdt. Tegenover het schrappen van lijnen van en naar Anna Jacobapolder, staat een uitbreiding van het open baar vervoer vanuit St. Annaland. De BBA wil om 7.30 uur een extra rit inlassen, die om 8.13 uur op het NS-station van Bergen op Zoom aankomt. Vincent de Vries. De werken die De Vries zal spelen zijn: Largo over psalm 124 door Joop de Vries, Sonate in C-dur en Fuga Gigue in G-dur van Johann Sebastian Bach, Fantasie in f-moll van Wolfgang Amadeus Mozart, Fantasie et Fugue in Bes Alexandre Boëly, Sérénade en Toccata (uit vijfde symphonie) van Charles-Ma rie Widor, Prélude et Fugue in g mineur van Marcel Dupré en een melodiebewerking van het lied 'Als g'in nood gezeten' van Feike Asma. Het concert in de Grote Kerk in Tholen begint om acht uur. Vincent de Vries kreeg al op 5-jari- ge leeftijd pianolessen. Toen hij tien was, deed hij toelatingsexamen aan het koninklijk conservatorium in Den Haag. Een jaar later kreeg hij een studiebeurs waarmee hij bij de Franse pianopedagoge en con certpianiste Janine Dacosta les kon nemen. Toen De Vries twaalf was, nam concertpianist Theo Bruins hem onder zijn hoede. Naast het hoofdvak piano studeerde de Sche- veninger ook hoofdvak orgel. Dat deed hij drie jaar bij Wim van Beek en twee jaar bij Bert Matter. Hij won het Haagse Edith Stein-con- cours (waar pianist Daniël Wayen- berg in de jury zat). Na zijn examen voor 'uitvoerend musicus' studeer de De Vries verder in Amerika De landbouworganisaties in Zee land willen grondbezitters die minder dan 25 gulden water schapsbelasting voor ongebouwd betalen géén stemrecht geven bij waterschapsverkiezingen. Nu geldt nog een drempel van vijf gulden. In een brief aan g.s. schrijft de LTO-raad Zeeland dat nu men sen mogen stemmen die minstens 463 vierkante meter grond bezitten. Hun belang bij de taken van het waterschap staat echter in geen ver houding tot dat van agrariërs, die voor hun inkomen direct afhanke lijk zijn van een goede waterbe heersing. Het voorstel van de LTO- raad komt erop neer, dat een grens wordt gelegd bij ongeveer 2500 vierkante meter grondbezit. G.s. willen het verzoek niet honore ren. De grens van vijf gulden is in gesteld omdat de inning anders veel meer kost dan de opbrengst be draagt. Dat heeft dus niets te maken met belang. Uit de memorie van toelichting op de waterschapswet blijkt volgens g.s., dat aan belang hebbenden met slechts een geringe oppervlakte onroerend goed toch het kiesrecht toekomst op gelijke voet met 'andere belanghebbenden. En daaraan wil het provinciaal be stuur niet tornen.Het introduceren van een stembiljet waarop'alle kan didaten in een cirkelvorm staan ge noemd - wat het zogenaamde num- mer-één-effect kan verminderen - wil de LTO-raad dwingend aan de waterschappen voorschrijven. Maar dat gaat gedeputeerde staten te ver. De landbouworganisaties zijn, evenals de Zeeuwse waterschappen en gedeputeerde staten, voorstander van stembusverkiezingen. Het provinciaal bestuur verwacht voor de komende zomervakantie duidelijkheid te hebben over de in spanningen van de gemeente Tho len ten aanzien van rioleringen. Het waterschap Zeeuwse Eilanden heeft eerder al geklaagd over het feit, dat de gemeente Tholen het verminde ren van overstorten teveel op de lange baan wil schuiven. Bestuur ders van het waterschap besloten daarop de provincie in te schakelen om druk uit te oefenen. De provin cie is toezichthouder in het kader van het provinciale waterhuishou dingsplan. Behalve Tholen, staan ook Kapelle en Vlissingen onder verscherpt toezicht. De toetsing vormt de basis voor eventueel na der overleg en mogelijk verdere, door het waterschap te nemen stap pen op grond van de wet Milieube heer. Er wordt druk gemetseld aan het muurtje waarop de wanden van de museumschuur - van gepotdekselde planken - moeten verrijzen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 5