Van bromtollen tot werphengels nieuws VISSER Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager DAG EN NACHT t 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Zeeuwse avond NCVB Sponsorloop AVC Reisje bejaardensoos NCVB-koor naar kering IS Autotelefoon gestolen Volleybaltoernooi Musical Feest!! Vosmeercup Wandelvierdaagse School komt op schoonmaken 6000 gulden tekort Verkoop slaatjes Verkoping Adullam Wandelvierdaagse Penningmeester herkozen Tweede lustrum watersport Fietstocht Kwiek Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen Kerkenraad op sterkte Cd Jolly Beggars Adullam Collecte kinderhulp Nieuwe procedure voor beroepen Voorlichting kanker Riool bocht Rinses Koningsverschieting Reisje plattelandsvrouwen Inbraak Ruucstoppelen Aanrijding Rijksweg Van Kolthoorn wint bij Makreel Installatie van mevr. W. Roelvink Meloen adviseur Zeeuws toerisme i Donderdag 22 mei 1997 De NCVB hield woensdag een Zeeuwse avond waar zo'n 68 da mes op af waren gekomen. Na het welkomstwoord door presidente mevr. Heemskerk-van der Laan volgden de interne mededelingen waarbij mevr. N. Bijl-Vermaas werd gefeliciteerd met haar konink lijke onderscheiding. De korte me ditatie had als thema 'halleluja'. De notulen werden in het Zeeuws ver zorgd door mevr. B. Duivendijk en mevr. W. Gunst. De maand decem ber werd zelfs bezongen. Voordat de koffie met een bolus geserveerd werd, zong de Zeeuwse troubadour Engel Reinhoudt het bekende lied 'Een bolus bie de koffie'. Velen zongen het refrein enthousiast mee. Reinhoudt zong nog meer liedjes en gaf bij elk daarvan tekst en uitleg zodat ook de niet-Zeeuwen het kon den volgen. Hij betrok zelfs ter plekke nog dingen van de NCVB- afdeling in zijn optreden. In de tweede pauze werd er bij de koffie een Zeeuwse babbelaar genuttigd, gebakken door mevr. R Ottevanger- Deurloo. Engel Reinhoudt vervolg de zijn programma en tot slot werd er nog een drankje genuttigd. Mevr. Van Heemskerk sloot de avond met gebed waar het bondslied werd ge zongen. Reinhoudt werd voor zijn inbreng bedankt en behalve een en velop met inhoud kreeg hij ook nog wat babbelaars mee. De NCVB sluit het seizoen op 27 mei af met een reisje naar Zeeuws-Vlaanderen. Mensen die nog belangstelling heb ben (ook niet-leden) kunnen zich opgeven bij A. van de Sande tel. 602112 of F Hage tel. 602750. Volleybalvereniging Intraco/AVC houdt zaterdagmiddag een sponsor loop. De volleyballers lopen zoveel mogelijk rondjes rond de vest en door het 'bosje'. De opbrengst is bestemd voor de reünie die op 28 juni wordt gehouden in verband met het tienjarig bestaan van de vereniging. De bejaardensoos maakte donder dag het jaarlijkse reisje dat deze keer Zeeland in voerde. Vanaf zorg centrum Ten Anker vertrok de bus over de Philipsdam naar Schouwen. Daar werd een fraai rondje gemaakt en men maakte een koffiestop in Renesse. Daarna ging de reis verder naar de stormvloedkering en Veere. Het gezelschap stapte vervolgens op de boot voor een tochtje op het Veerse Meer. In Woensdrecht werd in Non Plus Ultra gegeten waarna het al weer tijd was om naar huis te gaan. Vorige week meldden we dat het koor Canticum optrad tijdens de opening.van de Maeslantkering in de Nieuwe Waterweg. Maar het koor kon niet voldoende leden op de been brengen. Ter versterking gingen er daarom leden van het NCVB-koor mee, onder leiding van D.J. Letzer. Letzer verving ook di rigent I. Riedijk van Canticum die niet aanwezig kon zijn. Oud- Vossem 00f Een 49-jarige bewoner van het Kla verveld werd vrijdagmorgen be roofd van zijn autotelefoon. De man was samen met een buiten landse vrachtwagenchauffeur door de garage waar de auto geparkeerd stond, naar binnen gelopen om een fax op te halen. De chauffeur ging alleen terug naar buiten. Na onge veer een half uur ontdekte de 49-ja- rige dat zijn autotelefoon (ter waar de van 1800 gulden) was verdwe nen. De politie werd ingeschakeld en die achterhaalde de vrachtwagen en doorzocht die. Daaraan kwam zelfs nog een speurhond te pas, maar dat leverde niets op. De chauffeur werd voor verhoor mee genomen naar het politiebureau in Goes. Op sportpark De Vossenberg werd zaterdag voor het derde jaar een volleybal stratentoernooi georgani seerd. Er waren enkele afmeldin gen, maar desondanks verschenen achttien teams op het sportpark. Onder de Molen 2 won het toernooi en daarmee ook de wisselbeker die vorig jaar voor de Kalisbuurt was. Spelers en toeschouwers werden verwelkomd door muziekvereni ging OVM en om vier uur begon nen de eerste wedstrijden. De par tijen van een kwartier werden op zes velden gespeeld. De uitslag was: 1 Onder de Molen 2; 2 Kalis- buurt 4; 3 Bou Kooijmanstraat; 4 Weelhoekstraat; 5 Molenstraat 2; 6 Kalisbuurt 3; 7 Botshoofd; 8 Onder de Molen 4; 9 Kalisbuurt 2; 10 Pr. W. Alexanderstraat; 11 Kalisbuurt 1; 12 Onder de Molen 1; 13 Hof straat 2; 14 Hofstraat 1; 15 Molen straat 1; 16 Onder de Molen 3; 17 Ring 2; 18 Ring 1. De leerlingen uit de groepen 7 en 8 van de Die Heenetrechtschool gin gen woensdag n^ar een musical in Roosendaal. Tegen half negen ver trokken ze met hun begeleiders in auto's naar Bergen op Zoom. Daar nam men de trein naar Roosendaal. Een wandeling van een kwartiertje leidde naar schouwburg De Kring. Vanaf de eerste rijen bekeken de kinderen de musical Feest!! met teksten van Ivo de Wijs en muziek van Joop Stokkermans. De musical werd op de planken gebracht door de stichting Jeugdkomedie Amster dam en gaat over Comeeltje die aan de haven van Zeestad woont. Zij wil later piraat worden. Haar ver geetachtige moeder begrijpt er niets van. De buurvrouw vindt dat Cor- neeltje maar slecht opgevoed wordt en besluit haar in huis te nemen zo dat zij samen met het brave buur jongetje huiswerk kan maken. Cor- neeltje heeft daar helemaal geen zin in. Als haar moeder dan ook haar verjaardag nog vergeet, zorgen drie vrienden voor een echt piratenfeest. Als cadeau krijgt ze een echte schat én haar vader. Door een overwinning op KOT 2 staat KOT 1 weer alleen aan kop in het biljarttoernooi om de Vosmeer cup. De Treffers, dat niet hoefde te spelen, bleef tweede. Hof van Hol land viel door een nederlaag tegen Effe Klusse terug. KOT 1 klopte het tweede team met 0-10. De uit slagen waren: J. Vergeer-M. van Hees 0-2; C. van Daalen-H. van Daalen 0-2; A. van Daalen-M. Goudzwaard 0-2; C. van Daalen-W. Heijboer 0-2, M. Klijnsmit-P. Vroegop 0-2. Het was de eerste 0- 10 overwinning in deze competitie. Effe Klusse won met 7-3 van Hof van Holland. Hier waren de uitsla gen: J. van Meer-T. Schot 1-1; J. Zegers-A. Friderichs 0-2; R. Luijs- M. Punt 2-0; C. Witkam-T. de Reus 2-0; Jac. Vaders-K. Bosters 2-0. De kortste partijen van zeventien beur ten werden gespeeld door M. van Hees en H. van Daalen. Jac. Vader maakte met dertien caramboles de hoogste serie en M. van Hees pakte tevens het beste gemiddelde van 2,35. Vanavond speelt KOT 2 tegen De Treffers en hekkesluiter Effe Klusse ontmoet KOT 1 Maadag gaat voor de zestiende keer de avondwandelvierdaagse van start. Deelnemers kunnen kiezen uit routes van vijf of tien kilometer. Wie drie avonden meedoet, krijgt een herinnering van de organiseren de wandelsportclub Vosmeer. Het vertrek is steeds om half zeven bij café Hof van Holland. Sint- Annaland De normvergoeding voor het schoonmaakonderhoud van de School met de Bijbel ligt 5000 tot 6000 gulden lager dan de werkelij ke kosten van 33 mille. Die nood klaagde penningmeester G.D. Roe land woensdagavond op de leden vergadering in het gebouw van de kleuterschool. Als oorzaak noemde hij het feit, dat de werkelijke opper vlakte groter is dan de normen die het rijk aanhoudt. Het gymlokaal van de kleuterschool speelt daarbij een belangrijke rol. "We moeten zeer kritisch naar de inkomsten en de uitgaven kijken", bracht de pen ningmeester naar voren. De schoolexploitatie van 767.794 gulden, waarvan ruim zes ton per soneelskosten, leverde vorig jaar een voordelig saldo van 7022 gul den op, maar directeur M.D. Baaij heeft nog wensen genoeg. Zo wil hij geleidelijk een nieuwe lesme thode aanschaffen voor biologie, taal en geschiedenis. Bovendien moeten er meer computers komen en is er gebrek aan visuele onder steuning van de lessen. Van de op brengst van de kijkavond werd wel een projector gekocht, maar nieuwe diaseries zijn niet meer te krijgen. Ook de vereniging had vorig jaar een positief saldo (3985 gulden), maar dat was volledig te herleiden tot de contributie die voor twee jaar was geïnd. De leden droegen 6893 gulden bij en collecten in de kerken zorgden voor 2325 gulden. De vie ring van het kerstfeest vormde met 4802 gulden de belangrijkste uitga venpost. De begroting 1997 van de vereni ging laat een tekort zien van 400 gulden. De jubileumviering heeft al ruim 10 mille gevergd, maar aan giften van de ouders kwam er 3700 gulden binnen. De schoolexploita tie zal naar verwachting een posi tief saldo van 6079 gulden opleve ren in 1997. De Open Deur organiseert zater dagmorgen een slaatjesactie. Vanaf half tien komt de jeugd met de lek kernijen langs de deur. De Open Deur gaat uit van de hervormde ge meente en organiseert om de week op zaterdagavond activiteiten voor de jeugd. Met de opbrengst van de slaatjes kunnen nieuwe spelmate rialen worden aangeschaft en eve nementen worden georganiseerd. In bejaardenhuis De Schutse wordt maandag een verkoping van linge rie gehouden ten bate van de stich ting Adullam. Er zijn ook allerlei spullen van de stichting te koop. De verkoping duurt van twee uur tot half vijf. Maandag begint de wandelvier daagse die weer wordt georgani seerd door voetbalvereniging WHS in samenwerking met de Rabobank. Er zijn deze keer prijzen te winnen voor het origineelste team. De win naar krijgt 500 gulden, de nummer twee 250 gulden en de derde prijs is 150 gulden. De teams moeten uit minimaal acht en maximaal vijftien personen bestaan. Men kan zich bij de Rabobank inschrijven voor de vierdaagse en ook bij de start op het sportveld van WHS kan er worden ingeschreven. Er kan gekozen wor den tussen een route van vijf en van tien kilometer. Iedereen die min stens drie avonden meeloopt, krijgt aan het einde een medaille en op de laatste avond haalt muziekvereni ging Accelerando de lopers binnen. Op maandag 26 mei wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. Penningmeester G.D. Roeland is woensdagavond met 21 van de 23 stemmen herkozen als bestuurslid van de School met de Bijbel. J. van Vliet kreeg 2 stemmen. Voor het eerst sinds jaren was er weer een kascommissie in het leven geroe pen. Vorig jaar waren daar vragen over gesteld en de voorlopige kas commissie, bestaande uit D. Bruijn- zeel, W. Heijboer en D. Quist, werd door de leden bekrachtigd. De pen ningmeester noemde het een goede zaak dat er een afvaardiging van de leden positief-kritisch over zijn schouders meekijkt. Een adminis tratiekantoor maakt de jaarstukken op en houdt de geautomatiseerde salarisadministratie bij. De kascom missie zal nog een jaar in deze sa menstelling optreden, waarna er ie der jaar één lid zal wisselen. De school telt 234 leden, 44 begun stigers, 6 onderschrijvers en 1 ere lid, meldde secretaris H. de Ruiter in zijn jaarverslag. Voorzitter M.C. den Engelsman, die de vergadering met samenzang, gebed en schriftle zing had geopend, blikte met ge noegen terug op de viering van het 75-jarig bestaan. „Het was een prachtige dag met zeer veel belang stelling." Hij bedankte het perso neel en de ouderwerkgroep voor de grote inzet. De werkweek van 43 uren die directeur M.D. Baaij als regel schetste, werd in die jubi leumperiode ruimschoots over schreden. Per jaar gaat het om 1710 uren, en van de 43 uren per week staat de leraar er 26 voor de klas. De overige 17 uren zijn voor voor bereiding, nascholing en ouderbe- zoeken. De school kan voor 3 dag delen nog een onderwijsassistente voor de groepen 1 t/m 4 aantrek ken. De jaarlijkse kerkdienst voor de School met de Bijbel is 8 oktober gepland. Dan spreekt ds. Vlok uit Lekkerkerk, hoofdbestuurslid van de vereniging gereformeerd school onderwijs. Tweede voorzitter C.W. Goedegebuure sloot de ledenverga dering van de School met de Bijbel met samenzang en gebed De sportvissers- en watersportver eniging Stavenisse bestaat tien jaar. Ter gelegenheid daarvan wordt za terdag 31 mei vanaf half negen een dansavond georganiseerd in dorps huis De Stove. Tijdens deze avond - omstreeks kwart over tien - treedt ook de Ossendrechtse tonprater 'Den Teun' op. Gymvereniging Kwiek houdt op 28, 29 en 30 mei haar jaarlijkse fietstocht. De routes beslaan zo'n Pinkster aanbiedingen Donderdag, vrijdag en zaterdag 15, 16 en 17 mei VARKENSHAAS 500 gram13,95 KIPFILET 500 gram7,45 1 SOEPPAKKET 6,95 RUSSISCH El-, VLEES- of ZALMSALADE 600 gram4,95 MALSE BIEFSTUK 250 gram 4 TARTAAR .samen voor maar 10,95 EIGEN GEKOOKTE HAM EIGEN GEKOOKTE TONG C0BURGER RAUWE HAM 100 gram2,75 100 gram2,85 100 gram2,85 Dinsdag en woensdag 20 en 21 mei RUNDGEHAKT 1 kgƒ10,50 RIBLAPPEN 1 kgƒ15,00 HAMBURGERS 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M. twintig kilometer en voeren langs Stavenisse, Sint-Annaland en Sint- Maartensdijk. Men kan zich tussen kwart over zes en zeven uur in schrijven op het startpunt aan de Voorstraat. De volhouders krijgen een herinneringsvaantje en op de laatste avond haalt muziekvereni ging Concordia uit Tholen de fiet sers in. De heren J. Quist en A.J. Zwerus zijn door de leden van de Hervorm de Gemeente gekozen als ouderling in de vacatures Zwerus en J. Potap- pel en hebben inmiddels hun be noeming aanvaard. De andere kan didaten waren C. Marinissen en A.C. Knuist. Ds. T. van Bruggen reageert verheugd en spreekt over een gebedsverhoring. „We zijn heel dankbaar en verwonderd omdat de kerkenraad hiermee weer op sterkte is en zelfstandig beslissingen kan nemen. De gedelegeerden uit Tholen zijn niet meer nodig." Quist, die tot vo rig jaar april diaken was en Zwerus, die heel lang ouderling was (tot ju ni vorig jaar) worden 15 juni beves tigd door consulent ds. W.C. Meeu- se uit St. Annaland. Een week eer der is namelijk het afscheid van ds. Van Bruggen, die naar 't Harde ver trekt. Sint- De Thoolse band The Jolly Beggars presenteert zaterdagavond zijn de- buut-cd 'Begging for More' in ge meenschapscentrum Haestinge. De band, die Ierse folkmuziek speelt, zal onder meer alle nummers van de cd ten gehore brengen. Het con cert is gratis toegankelijk en begint om acht uur. Ten bate van de stichting Adullam wordt dinsdag een verkoping van lingerie gehouden in verenigingsge bouw Calvijn van de Nederlandse Hervormde Kerk. Er zijn tevens ar tikelen van Adullam te koop. De verkoping duurt van twee tot vijf uur. De collecte voor het nationaal fonds kinderhulp heeft ƒ996,60 op gebracht. Gevers en collectanten hartelijk bedankt. Scherpenisse Gisteravond viel de beslissing over het beroepen van ds. A. Vlietstra uit Driesum door de leden van de Her vormde Gemeente. Dat gebeurde via een tot nu toe ongebruikelijke procedure omdat na de afsplitsing van de groep rond ds. J. van der Sleen, de gemeente uit minder dan 200 lidmaten bestaat. Volgens de kerkorde moet dan een vergadering van stemgerechtigde lidmaten be slissen of de door de kerkenraad voorgestelde predikant beroepen wordt. Er is slechts keuze uit één kandidaat en niet, zoals in de Gere formeerde Gemeente altijd het ge val is, uit twee mensen. Op de ver gadering van gisteravond moesten bij de Hervormde Gemeente min stens de helft van de lidmaten aan wezig zijn en van de aanwezigen moest tenminste tweederde voor stemmen. Maar als op de vergade ring tweederde van het aantal lid maten op zou komen, was een meerderheid van stemmen voldoen de. Als minder dan de helft van de mensen aanwezig zou zijn, mocht er geen beslissing genomen wor den. Er moest dan een nieuwe ver gadering worden uitgeschreven. Besloten werd dat de eerste verga dering dan gesloten zou worden en een half uur later een nieuwe geo pend, waarop dan wél beslissingen konden worden genomen. Gister avond vergaderden de lidmaten, maar de uitkomst hiervan was bij het sluiten van deze krant nog niet bekend. De Hervormde Gemeente koos in middels wel twee nieuwe bestuur ders. In de vacature A.K. van He- mert werd diaken A. Steenpoorte tot ouderling gekozen. Hij is al eer der ouderling geweest. J.W. van Houdt was de andere kandidaat. In de vacature W. Dekker is hulporga nist dhr. F. Quist als diaken geko zen. Hier was D. Schipper de twee de kandidaat. Zowel Steenpoorte als Quist hebben hun benoeming aangenomen. De kerkenraad moet door de benoeming van Steenpoor te tot ouderling in de toekomst nog een nieuwe diaken zien te vinden. In samenwerking met de platte landsvrouwen hield de GGD streekgewest westelijk Noord-Bra bant een voorlichtingsbijeenkomst over het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. De avond in het Holland Huis kon ook door niet-leden van de bond voor platte landsvrouwen worden bezocht. Na enkele huishoudelijke mededelin gen door de voorzitter kreeg mevr. Becht van de GGD het woord. Zij legde aan de hand van dia's uit wat baarmoederhalskanker is, wat de ri sicogroepen zijn en hoe het bevol kingsonderzoek verloopt. Daarna beantwoordde ze nog vragen uit het publiek. De voorzitter bedankte mevr. Becht voor haar uitleg met een attentie. De provincie heeft M.E.J. van den Broek ontheven van de jaarlijkse leges (recognitie) die hij moest be talen voor het leggen van gresbui- zen langs de noordkant van de Pro- vincialeweg (in de bocht van Rin ses) en het rioleren van een sloot langs de noordoostzijde. Van den Broek betaalde hiervoor jaarlijks in totaal een tientje aan recognitie, maar omdat hij het betreffende per ceel grond inmiddels heeft gekocht van de provincie vervalt de vergun ning. De schuttersvereniging van het Cloveniersgilde houdt zaterdag een koningsverschieting op het Pluim- potterrein. Het publiek kan de wed strijden vanaf twee uur gaan bekij ken. Poortvliet De afdelingen Poortvliet en Scher penisse van de plattelandsvrouwen gingen dinsdag samen op weg voor hun jaarlijkse reisje. Onder goede weersomstandigheden vertrokken de dames en de eerste stop werd in Prinsenbeek gemaakt. Daar bekeek het gezelschap de droogbloemboer derij van de familie Kooij. De da mes werden ontvangen met koffie en een appelflap. Het zaaien, op kweken en drogen van de bloemen werd op ludieke wijze toegelicht, ondersteund met dia's. Ook het sa menstellen van droogbloemwerken kon men van dichtbij meemaken. De groep vertrok vervolgens rich ting Lage Zwaluwe waar een rond vaart door de Biesbosch werd ge maakt. Aan boord van de boot werd een broodbuffet genuttigd. Om half drie gingen de dames via Geertrui- denberg en het Mastbos naar Breda, waar ze de gelegenheid kregen om een paar uurtjes té winkelen en een terrasje te pakken. Rond vijf uur vervolgde het gezelschap de reis naar Oudenbosch waar in Tivoli het diner genuttigd werd. Omstreeks half tien waren de dames weer thuis. Sint- Phiiipsiand In de nacht van zondag op maandag is er ingebroken in het clubgebouw van tennisvereniging De Ruucstop pelen aan de Luijsterlaan. De inbre kers kwamen tussen vijf voor half drie en half tien binnerl en gingen er met diverse goederen vandoor. Zondagavond werden er twee ver dachte mannen bij het tennisveld gezien die in een blauwe auto re den. Mogelijk hebben zij iets met de inbraak te maken. De politie vraagt mensen die mogelijk kunnen helpen bij het oplossen van deze zaak contact op te nemen met het politiebureau in Tholen. Het clubgebouw werd vorig jaar gerealiseerd en wordt vrijdag 30 Snuffelen in de sportzaal van Meulvliet in Tholen waar 56 standhouders hun spullen probeerden te slijten. In de sportzaal van Meulvliet in Tholen stonden zaterdag 56 kramen opge steld voor de vlooienmarkt, georganiseerd door Roodbol Evenementen uit Rotterdam. Het was de eerste maal dat R. Roodbol op Tholen een commer ciële vlooienmarkt hield. Voor de standhouders uit onder meer Tholen, Sint-Annaland, Lepelstraat, Rotterdam, Bruinisse en Sint-Philipsland was de hele sportzaal afgehuurd. De deelnemers kregen voor 35 gulden een tafel van vier meter lang bij I meter twintig breed. Dat maakte de uitstalling van de tweede handsspullen zeer overzichtelijk. Ook de 2,5 meter brede looppaden (op voorschrift van de brandweer) tussen de kramen droegen tot die overzichtelijkheid bij. Bo vendien was de hele vloer voorzien van een grijze vloerbedekking. Als vanouds op een vlooienmarkt zijn de aangeboden spullen zeer divers: van postzegels tot grasmaaimachines, van campingbedjes tot kapstokken, van bromtollen tot werphengels, van munten tot stereotorens, van colbertjes tot konijnenhokken, van oorbellen tot bloempotten, van stripboeken tot fri tuurpannen, van hanglampen tot kinderpuzzels, van telefoonkaarten tot wasteilen, van haardrogers tot koperen deurknoppen. Even na de opening om negen uur was het nog rustig maar na verloop van tijd kwamen steeds meer mensen een kijkje nemen. mei officieel geopend door wethou der I.C. Moerland van sportzaken. Bij een ongeval op de splitsing van de Rijksweg met de Philipsdam raakte maandag, tweede pinkster dag, een vrouw licht gewond. Om streeks kwart over drie reed een 29- jarige inwoner van Anna Jacoba- polder met zijn auto over de Phi lipsdam uit de richting van Bruinis se. Op de splitsing met de Rijksweg verleende hij geen voorrang aan een 74-jarige automobilist uit Roosendaal. Bij de botsing werd de auto van de Roosendaler aan de lin kerzijkant zwaar beschadigd. Zijn passagiere raakte licht gewond (on der andere kneuzingen), maar ze hoefde daarvoor niet naar het zie kenhuis te worden gebracht. De au to van de Anna Jacobiaan was aan de linkervoorkant (bumper en spat bord) beschadigd. J. van Kolthoorn heeft zaterdag de wedstrijd van zeehengelclub De Makreel ruimschoots gewonnen met 1480 punten. J.M. Geense werd tweede met 905 punten. Bij de jeugd was Jarco van Kolthoorn de beste. In totaal werd er 9,5 kilo vis gevangen. De uitslag bij de se nioren was: 1 J. van Kolthoorn 1480 p; 2 J.M. Geense 905 p; 3 J. Verwijs 785 p; 4 G.J. Luitgaarden 740 p; 5 T. Geuze 635 p; 6 J. Roth 615 p; 7 L. Sas 610 p; 8 J. van Moort 565 p; 9 P. Scholten 530 p; 10 A. van Oeveren 395 p; 11 A. van Kolthoorn 355 p; 12 J.P Kaashoek 280 p; 13 C. van Moort 235 p; 14 PC. Kleppe 175 p; 15 Siem Bout 50 p; 16 K. v.d. Berg 50 p. Jeugd: 1 Jarco van Kolthoorn 685 p; 2 Pieter Verwijs 405 p; 3 Hans van Kolt hoorn 350 p. De volgende wedstrijd (beker) van De Makreel wordt ge houden op 21 juni van twee tot vijf uur aan het Zijpe. Met de installatie van mevr. W.A.M. Roelvink uit St. Maartens dijk krijgt het Algemeen Ouderen Verbond maandagavond weer een vertegenwoordigster in de gemeen teraad van Tholen. Zij krijgt daar door ook zitting in de commissies openbare werken, financiën en wel zijn en onderwijs, die alle drie in het openbaar vergaderen. Opval lend genoeg wordt in het raads voorstel van b. en w. niet de com missie ruimtelijke ordening ver meld. Wel mag mevr. Roelvink van het college zitting nemen in de niet- openbare commissies onroerende zaken en algemene bestuurlijke aangelegenheden. De Thoolse VVV-voorzitter A.A. Meloen uit St. Maartensdijk is 1 van de 22 kandidaten voor de con- sultatiegroep toerisme Zeeland. De statencommissie economie stemde eerder in met de instelling van een dergelijke groep. Vertegenwoordi gers van de toeristische sector, de horecabond, ANWB, rijk, provincie en gemeenten hebben zitting in de consultatiegroep, die onder leiding staat van gedeputeerde J.G. van Zwieten. Predikbeurten Zondag 25 THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Tekelenburg, Delft. 18.30 u. ds. De Leeuw, Kinderdijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze. 17 u. ds. Vermeulen. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Boiten, Sliedrecht. 18.30 u. ds. De Boer, Zeewolde. GEREF. GEM 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. pastor Wiertz, eucharistie viering. zo 11 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebeds- en communiedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Hooijkaas, Hoogerheide. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. De Boer. 18.30 u. ds. Tanis. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. pastor Wiertz, eucharistie viering. za 17.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communiedienst, zo 9.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 29/5 19.30 u. ds. Bac. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Bruggen. 18 u. ds. Van Bruggen, bevest. ambtsdragers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Sinke, Oost-Souburg. 19 u. ds. Verweij, Middelburg. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk, Tholen. 14-30 u. ds. Budding. GEREF GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. wo 28/5 19.30 u. ds. De Pater, Krabbendijke. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. Blokland, Goes. 14.30 u. ds. Heetderks, Oosterhout. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.D.) ds. Van Eckeveld. 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Lingen, Haamstede. HUISARTSEN Zaterdag 24 en zondag 25 mei. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 612400. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk, tel. 664126. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Verkouteren, Sint-Anna land, tel. 0166-653366. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): P. Timmers, tel. 604969. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u., Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 0166-602507 en 0166- 653146; St. Philipsland 0167- 572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en ge sprekspartner bij dementie, tel. 030-6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 26/5 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 22 t/m vrijdag 30 mei. donderdag 22 4.22- 16.42 vrijdag 23 5.07 - 17.22 zaterdag 24 5.47- 18.07 zondag 25 6.32 - 18.47 maandag 26 7.12- 19.27 dinsdag 27 7.52 - 20.02 woensdag 28 8.47 - 20.57 donderdag 29 9.37- 21.52 vrijdag 30 10.42 - 23.02 do 22/5 11.16 u. VM do 29/5 9.52 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu ten later. Voor uitgebreidere infor matie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 2