Bestuur zendt trainer weg en zes spelers volgen uit onvrede Strijdlustig Vosmeer blijft tegen Ria W. op een gelijkspel steken SPS speelt de finale van nacompetitie in Yerseke Sportief hoogtepunt SPS overschaduwd door perikelen Eevliet derde in Zeeuws schoolvoetbal Jeugdtoernooi Tholense Boys Bekervoetbal bij Vosmeer Koersballen Tholenaren komen doelpunt te kort voor de promotie Donderdag 22 mei 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Groenewegen bij Tholen terug en Van der Reest naar Smerdiek SPS viert haar sportieve succes, maar tegelijkertijd verkeert de vereniging in een crisis. Trainer Meino Dam is zaterdagavond na de wedstrijd tegen BVC door het bestuur op non- actief gezet wegens uitla tingen in de pers over het functioneren van het be stuur. Bij het bekendma ken van de beslissing lie pen de emoties hoog op. Zes basisspelers weigeren nog de finale van de na- competitie tegen de Beve landers te spelen en drei gen de club definitief te verlaten. Ook bestuurslid P. Lisseveld is het oneens met de gang van zaken. Uitlachen Inschattingsfout Flink zeer Geen felicitaties Vijf Thoolse clubs naar Goes Twijfel over treffer Op het neutrale terrein van Yerseke speelt SPS zater dag om 14.30 uur het pro motieduel tegen de Beve landers uit Kamperland. Nog nooit is de tweede klas zo dichtbij geweest voor de voetbalcombinatie uit Poortvliet/Scherpenis- se. In Poortvliet kwalifi ceerde de Thoolse derde klasser zich voor de ont knoping in de nacompeti tie. Door een 2-1 overwin ning op BVC werd de plaats in de finale veilig gesteld. Met een ingehuur de dweilband kreeg de laatste thuiswedstrijd een feestelijk tintje, maar als het aan SPS ligt, barst het feest pas zaterdag los. Twee keer rood Drie goede kansen In zijn beste wedstrijd van het seizoen is Vosmeer er niet in geslaagd de hoofdprijs van de nacompetitie in de wacht te slepen. Teleurgesteld verlieten de leeggespeel- de oranje-zwarten dan ook het veld in Westdorpe, terwijl de spelers van Ria in de bloemen werden gezet. Door het 1-1 gelijkspel promoveert de nummer twee van de ranglijst samen met kampioen WW naar de vijfde klas se. Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. r*p flakkee verhuizingen b.v. Bevelanders tegenstander in promotieduel Hinken op 2 gedachten Verrassende vrije trap Openbare basisschool De Eevliet uit Poortvliet is derde geworden op het Zeeuws kampioenschap schoolvoetbal dat woensdag in Yerseke werd gehou den. Het team van De Eevliet bestond uit Daan Bijl, Corné Rottier. Maikel Goud zwaard, Jeroen Boer, Wiljan Lisseveld, Jan Pieter Uijl, David Vermeulen en Le onard Quist. Ze vertrokken naar Yerseke onder begeleiding van dhr. Quist en leerkracht Jan de Jong. De eerste wed strijd werd tegen de Prinses Ireneschool uit Middelburg gespeeld. Al na een paar minuten speelde Wiljan Lisseveld de bal naar Maikel Goudzwaard die 1-0 scoor de. Datzelfde tweetal zorgde even later voor 2-0 en David Vermeulen bracht de stand na rust uit een pass van Jan Pieter Uijl op 3-0 voor De Eevliet. Leonard Quist scoorde 4-0 op aangeven van David Ver meulen en bepaalde de eindstand na een solo op 5-0. De Valeriusschool uit Veere was de volgende opponent. Meteen na ;de aftrap scoorde Maikel Goudzwaar 1- 0, maar het werd al snel 1-1 en later zelfs 1-2, zodat De Eevliet deze keer verloor. In de derde wedstrijd tegen de Achterhoek uit Wolphaartsdijk brachten Maikel Goudzwaard en Wiljan Lis seveld hun ploeg op een 2-0 voor sprong. Na een tegendoelpunt zette Corné Rot tier via een vrije trap de eindstand op 3- 1De kruisfinale werd gespeeld tegen De Triangel uit Vlissingen. Na een spannende wedstrijd bleef de stand ech ter 0-0. Bij penalty's verloor De Eevliet met 1-2. In de strijd om de derde en vierde plaats trof De Eevliet wederom de Valerius school. Corné Rottier benutte een penal ty en via een solo van David Vermeulen werd het 2-0. Er viel nog wel een tegendoelpunt, maar de Poortvlietse scholieren wonnen de partij en eindigden op een derde plaats. Dé trofee kreeg een plaatsje in de prij- zenkast op school Jan Groenewegen komt terug naar Tholense Boys, waar hij in zijn glo rietijd een gevierde speler was. Via omzwervingen bij Moe, Halste ren en Rillandia - waar de geldbui del openging - speelt hij (inmiddels ouder geworden) de volgende com petitie weer bij zijn oude vereni ging- Alex v.d. Reest voetbalt in het nieu we seizoen bij de club van zijn hui dige woonplaats, Smerdiek. Hij verlaat daarmee WHS, voor welke ploeg hij in de afgelopen competitie 4 doelpunten maakte. Voorzitter S. Westdorp Mzn. wil het vertrek van de vleugelspits geen verzwakking noemen van de toch al niet sterke St. Annalandse voorhoe de. Westdorp verwacht voldoende versterking, van de zes A-junioren die aan de selectie van de senioren worden toegevoegd. Michel Lisseveld, Marinus Sloot- maker, William Vroegop, Carlo He- ijboer, Frank Wiens en aanvoerder Maarten Hage zijn zaterdag niet van de partij, wanneer SPS in Yer seke het promotieduel speelt tegen de Bevelanders. De zes basisspelers hebben dit dins dagavond op de bespreking met het bestuur kenbaar gemaakt. Uit on vrede over het vertrek van trainer Meino Dam boycotten de spelers de wedstrijd en overwegen zij om vol gend seizoen bij een andere club te gaan spelen. Daarnaast zullen ook de verzorgers SPS niet meer bege leiden en is er veel onbegrip bij de supporters. De bom, die al maanden onder de club lag, kwam tot uitbarsting, na dat een dag voor de wedstrijd tegen BVC, trainer Meino Dam in een in terview in het Brabants Nieuwsblad felle kritiek uitte richting het be stuur van SPS. Vooral de opmer king: 'Bij winst zal ik mijn spelers toelachen, maar de rest lach ik uit' viel bij het bestuur in het verkeerde keelgat. Zaterdagavond belegden de bestuurders een extra Vergadering, Trainer Meino Dam waarbij besloten werd om met di recte ingang de overeenkomst met de Halsterse trainer te beëindigen. "Een trainer lacht een bestuur niet uit. Dergelijke uitspraken toleren wij niet. Wij laten niet met ons dol len", aldus voorzitter mr. J.A. den Boe. "Wij hebben de trainer tot zater dagavond de mogelijkheid gegeven om op zijn uitlatingen te reageren. Hij heeft er echter geen woord over gerept, zodat het voor ons duidelijk was dat hij achter het krantenartikel stond. Als bestuur willen wij niet zo bejegend worden. Daarom hebben wij besloten om de trainer op non- actief te stellen", verklaart de voor zitter van SPS. Een geëmotioneerde P. Lisseveld wilde Meino Dam geen ontslag ge ven, maar het bestuurslid - tevens kantinebeheerder - moest zich bij de meerderheid neerleggen. Trainer Meino Dam, die inmiddels al weer thuis was, werd telefonisch ver zocht om naar de bestuurskamer te komen, waar hij in kennis werd ge steld van het bestuursbesluit. Meino Dam reageert verontwaar digd over de handelswijze van het bestuur. "Dit is zeker niet chic. Eerst laten ze mij de wedstrijd te gen BVC coachen, vervolgens drin ken wij een pilsje en pas bij thuis komst in Halsteren nemen zij con tact met mij op. Bij terugkomst in Poortvliet krijg je het besluit van het bestuur te horen en dan blijkt dat de spelers nog ner gens van weten. Voor het belang van de club moet je natuurlijk niet zulke fratsen gaan uithalen. Als je zulke dingen flikt, vraag je om pro blemen." De trainer van SPS denkt, dat de bestuurders niet hebben kunnen in denken wat de gevolgen zijn. "Voorzitter mr. De Boe kan wel wijs zijn, maar dat is toch iets an ders dan slim", reageert hij verbit terd. "Het bestuur heeft een grote inschattingsfout gemaakt en heeft niet beseft dat ook de spelers dit niet pikken. De gevolgen voor SPS worden groot. Omdat het bestuur zich op de teentjes voelt getrapt moet de club boeten. Mijn uitlatin gen had ik beter op een later tijdstip kunnen doen, maar moet je daarom een week voor de finale aan de kant gezet worden?", vraagt Meino Dam zich af. Volgens de trainer zal het verlies van de zes basisspelers SPS gaan opbreken. Ook aanvoerder Maarten Hage is vol onbegrip. "Als ze het belang voor de club in het oog hadden ge houden. had het bestuur deze be slissing nooit mogen nemen. Wij leefden toe naar de promotie, wat een hoogtepunt voor SPS zou zijn. Door het ontslag van Meino Dam gooit het bestuur nu roet in het eten. Heel de voorbereiding voor de finale tegen de Bevelanders is naar de knoppen. Dit doet mij en meer dere mensen flink zeer", aldus Ha ge, die zaterdagavond bij het verne men van het ontslag van de trainer, direct naar het bestuur toestapte en te kennen gaf dat hij weigerde om nog te spelen voor SPS. In een ge sprek van bijna een uur probeerde het bestuur de speler tevergeefs op andere gedachten te brengen. Pas dinsdagavond werden de ande re spelers door het bestuur officieel op de hoogte gebracht en werd het bestuur geconfronteerd met nog eens vijf spelers die trainer Meino Dam trouw blijven. Onder hen spits William Vroegop, die SPS gaat ver laten. "Het ontslag van de trainer is geen verstandige maatregel. Meino had gewoon het seizoen moeten afma ken. Ik sta hier echt raar van te kij ken", aldus de St. Annalander. Voorzitter De Boe vindt het onte recht dat het bestuur nu de zwarte Piet krijgt toegeschoven. "In janu ari bij de contractbesprekingen wil de een meerderheid van de spelers zelfs met directe ingang een nieuwe trainer. Als bestuur willen wij men sen echter niet beschadigen. Ik heb bijna de blaren op mijn mond moe ten praten om de spelers te overtui gen dat het beter was dat Meino Dam zijn contract uitdiende. Het bestuur heeft ook over verlenging van het contract gesproken, maar wel onder de voorwaarde dat hij in staat zou zijn om eenheid te maken binnen de club. Dus zo veel krediet had hij ook weer niet. De resultaten zijn. ondanks zijn aanblijven, rede lijk. Ik benadruk ondanks, want wanneer er een trainer zou zijn die echt een eenheid van SPS had ge maakt, dan waren de prestaties be ter geweest", meent voorzitter De Boe. Dat de verhouding tussen trainer en bestuur al langere tijd niet optimaal was, geeft trainer Meino Dam aan. "Niemand van de bestuursleden heeft mij gefeliciteerd met het be reiken van de nacompetitie en de overwinning op BVC. De resultaten zijn er gewoon. Wat dat betreft, had men geen stok om mee te slaan", aldus de SPS-trainer, die vorig sei zoen met zijn team het kampioen schap veroverde. "In mijn periode is er veel gewonnen, maar helaas weinig gevierd." Maarten Hage beaamt dat. "SPS is de laatste jaren door de verschillen de problemen meer een praatgroep dan een voetbalgroep geweest." Dinsdagavond werd er opnieuw uit voerig gesproken, maar de breuk bleek onvermijdbaar. SPS raakt zes spelers kwijt en heeft met de inge krompen selectie weinig meer te zoeken in de tweede klas. "Dit is een schaduw op de successen", concludeert voorzitter De Boe. "Heel triest en vervelend. De spe lers verwijten ons dat wij niet in het belang van de club hebben gehan deld, maar zelf laten ze nu ook hun medespelers vallen", aldus de voor zitter, die aan de spelersgroep mee deelde dat Rien Voshol als leider van het reserveteam de taak van Meino Dam tot aan het eind van het seizoen gaat waarnemen. Door het vertrek van Meino Dam kan Dick Uijl ook weer meespelen. De routi nier stond wegens een conflict met trainer Dam en de spelers die de club gaan verlaten, de afgelopen weken niet in de basis. "Een beslis sing, waarmee Dam ook het club belang niet diende. Dick Uijl is toch een speler, die iets kan toevoe gen aan het team", meent De Boe, die benieuwd is of SPS in de nieu we samenstelling de promotie kan bewerkstelligen. In verband met de perikelen gaat de voor vrijdag geplande feestavond niet door. Op deze samenkomst van de selectie zou ook aandacht wor den geschonken aan het afscheid van trainer Meino Dam. In het pinksterweekeinde was het een drukte van belang op de velden van Tholense Boys, waar toernooien werden georganiseerd voor de jeugd. Zaterdag gebeurde dat voor de C-junioren, maan dag waren de D-pupillen aan de beurt. De uitslagen zijn als volgt. C-junioren: 1. Tholense Boys, 2. Arne- muiden, 3. Terneuzense Boys, 4. DVO '60, 5. Kapelle, 6. WC '68 en 7. BSC. Dl-pupillen: 1. Tholense Boys, 2. Hal steren, 3. SAB, 4. Dauwendaele, 5. Wal cheren, 6. Quick Steps en 7. Wildert (België). D2-pupillen: 1. FC Bergen, 2. Tholense Boys, 3. DVO '60 en 4. Walcheren D3. Komende zaterdag staat nog een toer nooi op het programma voor de B-juni oren van de Thoolse club. Op sportpark De Vossenberg in Oud-Vossemeer worden zaterdag de halve finales gespeeld van de dis trictsbeker voor A- en B-junioren. De jeugdvoetballers uit de kringen Zeeland, Markiezaat en Dordrecht ontmoeten elkaar in wedstrijden van twee keer 35 minuten. Ze spelen een halve competitie. De winnaars gaan door naar de finale in het district Zuid I. Bij de A-junioren hebben Terneuzense Boys, SC Gastel en Hardinxveld zich geplaatst voor de halve finale; bij de B-junioren zijn dat Goes, Internos en ASWH. De eerste wedstrijd is om half elf, de laatste staat om half vier gepland. Vijf Thoolse gymclubs zijn zaterdag pre sent op de finale van de verenigingswed strijden in Goes. Olympia en WIK vaar digen zes ploegen af, SHF en Spido twee en TVT één. Zij plaatsten zich via twee voorronden en moeten het opnemen te gen de besten van drie andere Zeeuwse rayons. Ook een aantal individuele tur ners komt in Goes in actie. De catego rieën zijn onderverdeeld naar leeftijd en moeilijkheidsgraad. In totaal strijden 70 groepen en 87 individuele turners om de eerste plaats. Dit jaar nog alleen Zeeu wen, maar door een nieuwe indeling van regio's doet vanaf volgend jaar ook West-Brabant mee. Uitslagen van de wedstrijd in Oud- Vossemeer: 1 mevr. C. Lindhout en me vr. L. Van Poortvliet 27 p; 1 mevr. C. Free en mevr. H. Hermans 27 p; 3 mevr. C. van Mierlo en W. Lindhout 26 p; 4 mevr. L. Verschoor en mevr. A. Donken 23 p; 5 mevr. M. v.d. Zande-Schoep en mevr. G. van Dijke-Polderman 19 p; 6 mevr. D. van Dijke-de Wilde en mevr. J. van Dijke-Lindhout 17 p. Tholen: 1 L. Soomers en mevr. R. Nag- tegaal 20 p; 2 mevr. C. Waasdorp en mevr. R. Burrows 14 p; 3 mevr. F. Schellinger en D. Schellinger 11 p; 4 mevr. S. Hoven en mevr. D. Pigmans 9 p; 5 mevr. C. Praat en mevr. R. van Driel 8 p; 6 mevr. Y. Verkamman en J. Bal 7 p; 7 A. Verkamman en mevr. A. Bal 4 p. Zesde klasse Na ruim een kwartier werd een kopbal van Jacco Vaders een prooi van de doelman. De volgende actie liet tot tien minuten voor de rust op zich wachten. John Vroegop kon in- De Lepelstraatse dweilband met de toepasselijke naam 'Nog eentje toe' haalde het feestnummer 'Piet Hein' uit haar repertoire, toen Jaco Jansen op zeer fraaie wijze de beslissende tweede treffer scoorde. De zilver vloot is binnengehaald, maar de spelers uit Poortvliet en Scherpe- nisse gaan zaterdag in Yerseke voor goud. Door een 0-1 overwinning op Olympia en een 2-1 zege tegen BVC heeft het team van trainer Meino Dam zich voor de eindstrijd van de nacompetitie geplaatst. Slechts één overwinning is SPS nog verwijderd van het hoogste niveau dat de Poortvlietse voetbalclub in haar bestaan heeft bereikt. "Willen wij een goede kans op promotie maken, dan zal SPS toch uit een an der vaatje moeten tappen", temper de trainer Meino Dam het optimis me. Tegen het al uitgeschakelde BVC uit Oosterhout maakte de Thoolse derdeklasser het zich nog behoorlijk lastig. Een behoorlijke start van de wed strijd kreeg een matig vervolg. SPS nam in de openingsfase het initia tief en kreeg enkele kansen. In de tiende minuut zorgde Sjaak Quist voor het eerste gevaar. Een door Jan Overbeeke teruggetrokken bal werd door de SPS-spits direct ingescho ten, maar door de keeper gekeerd. Vijf minuten later scoorde St.Anna lander William Vroegop de belang rijke openingstreffer. Applaus en tr omgeroffel kreeg hij als waardering voor de fraaie afronding van een door Wim de Groen teruggelegde Derde klasse ting het Zeeuws-Vlaamse doel kon oprukken. Hij bediende John Vroegop, maar de bal sprong van diens voet. Even later rondde Arno Deurloo een actie af met een schot in het zijnet. Ria kreeg een vrije trap even buiten het strafschopge bied, maar doelman Hommel dook de bal uit de hoek. De verdediging wist de gevaarlijke spits van Ria goed in bedwang te houden. Na ruim een kwartier zag Wil Koster mans de doelman uitkomen, lobde de bal maar die ging net naast. Tien minuten later nam hij de bal met de hand mee en dat kwam hem op een gele kaart te staan. Het was Koster mans' tweede, zodat hij voortijdig kon gaan douchen. Een tegenslag, maar binnen twee minuten stond ook Ria met tien man toen een spe ler na een overtreding voor de tweede keer geel (dus rood) voorge schoteld kreeg. Ook Peter Moer land. Bas Quist, Richard Voshol, Ad de Jong en een speler van Ria kregen een gele kaart in dit duel, dat op het scherp van de snede werd uitgevochten. Met nog tien minuten te gaan kwam Jarco Plom pen in het veld. Nadat een handsbal van Ria in het strafschopgebied on bestraft was gebleven, kon Plompen een aanval opzetten. Zijn schot be landde op de paal, maar Ad de Jong was er als de kippen bij om de bal - opnieuw via de paal - in het doel te schieten. De resterende minuten waren hectisch. Want Vosmeer put te moed uit de gelijkmaker, terwijl Ria wist dat het zich nu geen fout meer kon permitteren. Beide ploe gen gaven alles in dit duel. Kort voor het einde mocht De Jong nog een vrije trap even buiten het zes- tien-metergebied nemen, maar hij schoot in de muur. De stand veranderde niet meer, zo dat Ria en Vosmeer met een gelijk puntental (vier) en doelsaldo (plus één) in de nacompetitie eindigden. Op grond van een betere klassering in de competitie promoveert de ploeg uit Westdorpe. Dit realiseer den de Vosmeer-spelers zich, zodat ze na het laatste fluitsignaal ter neergeslagen van het veld kwamen. In de wetenschap dat ze deze mid dag de kans hadden om Ria - waar van in competitieverband twee keer werd verloren - te kloppen. In de kleedkamer lieten sommige spelers hun emoties dan ook de vrije loop. Het seizoen zit erop, volgende competitie moet opnieuw gepro beerd worden uit de laagste klasse te klimmen. schieten, maar loste een te slap schot. Twee minuten later pikte hij de bal op uit een ingooi en joeg die net over het doel. En weer een mi nuut later kwam de beste kans tot dan toe. Michel van Leeuwen rukte op naar het doel en kwam in een wat moeilijke hoek om zelf te sco ren. Hij schoof de bal voorlangs het doel naar Peter Moerland, maar die maaide op vijf meter afstand finaal over het leer heen. Langs de lijn moedigden de talrijke meegereisde supporters - waaronder jeugd met spandoeken - de Vossemeerders aan. De tweede helft was nauwelijks be gonnen toen Peter Moerland rich- Vosmeer speelde geconcentreerd en liet Ria nauwelijks in zijn spel ko men. Na vijf minuten moest doel man Hommel gestrekt naar de hoek; via de paal verwerkte hij de bal tot hoekschop. Twee minuten later kon een Ria-aanvaller vrij uit halen en hij joeg de bal in de tou wen. Het zouden de enige twee wa penfeiten van de thuisclub blijven tot de rust. Vosmeer daarentegen kreeg drie goede scoringskansen, maar verzuimde om de gelijkmaker aan te tekenen. Het was het enige verwijt dat de ploeg te maken viel. Michel van Leeuwen verlaat gedesillusioneerd de grasmat in West dorpe. Trainer Ad de Jong steekt zijn te leurstelling na afloop niet onder stoelen of banken. „Bijna heel de wedstrijd waren we beter. Dan is het toch zonde dat die winnende treffer niet valt." Over het arbitrale trio zijn de Tholenaren minder goed te spreken. Dat zag diverse overtre dingen van de thuisclub over het hoofd - maar ook buitenspelsitu aties van Vosmeer - en in de tweede helft zelfs een handsbal in het straf schopgebied. „We hadden een pe nalty moeten krijgen", meent de trainer, die meer dan tevreden is over de inzet van zijn spelers. En over de houding van zijn wissels, die alle begrip toonden nadat ze de ze middag niet werden ingebracht. Slechts Jarco Plompen viel in voor de door kramp gevelde Jacco Va ders. En stond vervolgens aan de basis van de gelijkmaker. Wegens schorsingen waren Charles Bles graaf en doelman Rodger Luijs niet van de partij. Grote verrassing was de vervangende goalie: oud-doel man Jack Hommel die al zes jaar niet meer onder de lat stond. Het keepen ging de 37-jarige - na een ingelaste training op eerste pink sterdag - nog prima af. „Enkele spelers kwamen zelf met dat voor stel. Ze hadden alle vertrouwen in Jack", verklaart De Jong zijn keu ze. Vosmeer kampt sinds het vertrek van Gerwin Hoek naar WC met een keepersprobleem. PÜttxVf y' f." Vice-voorzitter Hans van Dijke en secretaris Berry v.d. Graaf (rechts op de foto) juichen bij de tweede SPS treffer. Dick Uijl (met armen over elkaar) kijkt toe, maar kan zaterdag tegen de Bevelanders weer spelen, nadat het SPS-bestuur de trainer heeft weggestuurd. Middel ham Is HeUevoetsluis Zierikzee Oud-Bei Ierland Tel. 0187-482188 Tel. 0181-320016 Tel. 0111-413163 Tel. 0186-613624 "Je wilt het publiek wat bieden, maar met de 1-1 score konden wij ook weer niet vrijuit spelen. Wan neer de kopbal van William vlak voor rust had geteld, dan was er een heel andere wedstrijd geweest en hadden we BVC met grote cijfers geklopt", meent Maarten Hage. Ook trainer Meino Dam constateer de een ommekeer in de wedstrijd. "Door de gelijkmaker van BVC sloeg de angst in de benen en gin gen wij heel krampachtig spelen. Een slappe start dreigde ons in pro blemen te brengen." van de wedstrijd en kreeg binnen vijf minuten de rekening gepresen teerd. Nadat de thuisploeg eerst ter nauwernood aan de gelijkmaker ontsnapte, strafte BVC in de vijfde minuut een misser in de verdedi ging genadeloos af. De 1-1 werd SPS niet fataal, maar bij deze score sloop er spanning in de ploeg. Doelman René Uijl bleef echter koelbloedig en voorkwam enkele minuten later met een fraaie red ding dat BVC op voorsprong kwam. "In de tweede helft hinkten wij op twee gedachten", concludeerde aanvoerder Maarten Hage achteraf. Jaco Jansen, de maker van het tweede doelpunt, wordt belaagd door een verdediger van BVC. bal. Met de 1-0 voorsprong zat SPS op rozen en verwachtte de aanhang dat de ploeg nog voor rust definitief afstand kon nemen van de bezoe kers uit Oosterhout. Onnauwkeu righeid sloop echter in de ploeg. Maarten Hage probeerde met af standsschoten een tweede treffer te forceren, maar zag tot tweemaal toe de bal over het doel dwarrelen. Op slag van rust veerde het publiek weer op, toen William Vroegop een voorzet van Sjaak Quist prima in kopte. Een kort gejuich werd ge volgd door een kreet van teleurstel ling, toen de kopbal via de lat uit het doel sprong. Voor een trouwe SPS-supporter was het overduide lijk: "De bal ging over de lijn, geen twijfel mogelijk", aldus de Scher- penissenaar, die achter het doel stond. De arbiter wimpelde resoluut een doelpunt af en liet na de dubi euze beslissing direct het rustsig- naal klinken. Voor de tweede helft were ger Frank Wiens in het bracht begon verdedi- iveld ge- voor Carlo H^ijbper. SPS zeer zwak aan hel vervolg Doordat de tweede treffer lang op zich liet wachten, bleef het duel tot in de slotfase spannend. Met Peter Noordijke en Erwin Feijtel bracht de trainer twee verse krachten in het veld. Een geblesseerde Johan Scheerme- ijer en een moegestreden Marinus Slootmaker moesten plaats maken voor deze invallers. In de slotfase van het duel kreeg SPS weer meer grip op het spel. Een inzet van Wim de Groen werd door de doelman gekeerd, terwijl een mooi afstands schot van Frank Wiens net over de kruising ging. In de 87ste minuut viel de beslis sende tweede treffer. Een vrije trap net buiten het strafschopgebied werd op een verrassende manier verzilverd. Maarten Hage koos voor een korte bal op de in het straf schopgebied staande Jaco Jansen. Met een verdediger in zijn rug nam Jansen de bal beheerst aan, waarna hij deze met een korte draai in de uiterste hoek schoot. In blessuretijd kreeg SPS zelfs nog mogelijkheden om de score verder op te voeren. Een inzet van Sjaak Quist werd door de doelman gekeerd, terwijl een kopbal van Peter Noordijke net naast ging. "Een mooi resultaat, maar jammer dat we voor thuispubliek weer ver krampt hebben gespeeld. Thuis wil len we te graag. Op neutraal terrein hoop ik zaterdag op een mooie be kroning van dit seizoen", aldus de succesvolle trainer. Dam had SPS binnen twee seizoenen van het af delingsvoetbal naar de tweede klas kunnen lozen, maar kreeg zaterdag avond laat op staande voet ontslag wegens kritiek op bestuur en spe lers die hij uitte in Brabants Nieuwsblad. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 11