Angela de Graaf eerste in concours Eendrachtruiters Dames TOV 2 behalen tweemaal overwinning Een Nederlandse Amerikaan op de fiets door Thoolse polders Slecht weer teisterde tennisbanen A. de Graaf in de prijzen te Wouw Jeugd slikt nederlaag op eigen bodem Landelijke fietsdag trekt redelijk publiek ondanks wind Donderdag 15 Mei 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Voor het zevende jaar or ganiseerde de landelijk rij- vereniging en ponyclub Eendrachtruiters zaterdag op de Speelmansplaten bij de Oesterdam een con cours hippique. Zo'n 500 ruiters van 44 verenigin gen uit Zeeland, Brabant en Zuid-Holland traden aan voor de dressuur- en springwedstrijden. Eén Thoolse ruiter wist een eerste prijs te behalen. Bij de dressuur voor pony's in de klasse L, behaalde An gela de Graaf uit Scherpe- nisse 's morgens de eerste plaats met 159 punten. Concentratie Druk bezochte spring- en dressuurwedstrijden op Speelmansplaten Hoog tempo In de prijzen Uitslagen Opnieuw is duidelijk geworden dat de dames van TOV 1 gaan degraderen uit de eerste klasse. In Oost-Souburg verloor het dubbelteam met 3-1. Het tweede team van TOV doet het beter en pakte twee weken achter elkaar de winst. De tennissers hadden nogal wat te lijden van het slechte weer waarbij de regen bij sommige partijen met bakken uit de lucht kwam vallen. Reeks winsten Bar Tactiek De landelijke fietsdag mocht zich dit jaar weer in wat meer deelname verheugen. Dit ondanks het weer dat niet echt gunstig was. In totaal stapten 71 mensen op de fiets voor een rondje over Tholen. Dat waren er negen meer dan in '96. Als deze trend zich doorzet, gaat het deelnemersaantal weer langzaam richting de cijfers van 1993 en 1994 toen er meer dan honderd mensen aan de fietsdag meededen. Emigrant Paardensport Amazone Angéla de Graaf uit Scherpe- nisse heeft behalve aan het concours hippique op de Speelmansplaten ook nog meegedaan aan een wedstrijd in Wouw. Ze kwam daar uit op haar pony Julia in de klasse L-dressuur. Ze behaal de 156 punten voor haar proef. Daarmee verdiende ze een winstpunt wat haar to taal op zes brengt. Bij de viertallen viel Angéla de Graaf in de prijzen. Ze be haalde daar een derde plaats met 126 punten en ook dat leverde haar een winstpunt op. Verder sprong ze een par cours voor beginners bij de pony's E, klasse B. De combinatie uit Scherpenis- se kwam foutloos rond. ■>L Tennis Het eilandelijke jeugdtennisteam Eege- dima incasseerde zaterdag thuis in Oud- Vossemeer een 5-1 nederlaag tegen Zierikzee. Eerst werd het enkelspel ge speeld. Curtis Goedegebuure speelde goed, maar verloor nipt met 2-6, 7-5 en 6-7. Deborah Oversteeg moest eveneens het onderspit delven met 3-6 en 1-6. Ook Robert van Vossen bracht er niet beter vanaf: 6-7 en 6-7. Als laatste redde Marjos Boonman de eer voor Eegedima door in drie sets met 3-6, 6-1 en 6-4 te winnen. In de mixen begonnen Curtis en Marjos zwak en ze verloren met 1 -6 ook de tweede set ging met 4-6 naar Zierik zee. Robert en Deborah begonnen goed, maar verloren toch met 4-6 e 2-6. In de Thoolse woensdagmiddagcompe titie speelde TOV 2 thuis tegen De Ruucstoppelen 2. Maurice Koetsier won met 7-0 van Annemiek Visser (Ruuc stoppelen) en Paco Hommel (TOV) boekte een 5-2 winst tegen Rob den En gelsman. Tom Kopmels verloor van Pa trick v.d. Gouwe (Ruucstoppelen) met 2-8 en ook Bart Beurkens (TOV) kwam nogal wat te kort tegen Marco Reijn- goudt: 1-6. Met een gelijke stand be gonnen de dubbels. Maurice Koetsier en Ellen Roggeband pakten een royale 5-1 zege op Marco Reijngoudt en Amanda Hagenaars. Tom Kopmels en Jolanda van Tilburgh hielden het op een 4-4 ge lijkspel tegen Rob den Engelsman en Annemiek Visser. TOV won hierdoor met 7-5. St.Annaland 2 speelde thuis te gen De Ruucstoppelen 3 en verloor ruimschoots met 2-10. In het enkelspel waren de uitslagen: Chris Dusink-Pim v.d. Est (Ruucstoppelen) 0-8; Sylvana Ligthart (St.Annaland)-Jan Everaers 3- 3; Mark van Vossen-Erik Arkesteijn (Ruucstoppelen) 1-7; Stefan van Vossen (St.Annaland)-Thom Buijs 1-4. In het dubbelspel verloren Chris Dusink en Rob Goedegebuure met 0-5 van Jos Boon en Erik Arkesteijn. Sylvana Ligt hart en Mark van Vossen hielden het op een 3-3 gelijkspel tegen Thom Buijs en Jan Everaers. Jacob'a van Beieren 1 speelde thuis tegen TOV 1 en hield het op een gelijkspel, terwijl Ruucstoppelen 1 op eigen terrein met 12-0 won van St. Annaland 1. 's Morgens vroeg is het al een drukte van belang. De organisatie is wat zenuwachtig, gezien de slechte weersvooruitzichten, maar voorals nog valt dat erg mee. Wel staat er een fikse wind. Het terrein van de Speelmansplaten staat voor de helft vol met auto's, vrachtwagens en veel paardentrailers. Sommige heel gewoontjes voor één paard of pony, maar andere zijn complete vracht wagenaanhangers met daarin stal ling, voer- en waterbakken voor di verse van deze edele viervoeters. Iedereen zoekt een plekje en begint met het optuigen en inrijden van de paarden. De nodige formulieren worden opgehaald en ingevuld. De wedstrijden kunnen beginnen. Op de zonneweide langs het water zijn in totaal elf dressuurringen en één springparcours opgesteld. Ver uit de meeste ruiters komen voor de dressuur en 'slechts' zo'n 110 doen er mee aan het springen. Zestien ju ryleden beoordelen de proeven die de ruiters afleggen. Zowel in de dressuur als bij het springen wordt er in klassen gereden. De B-catego rie is de eenvoudigste en via de klassen L, Ml en M2 komt men tot de moeilijkste stof op dit niveau: Z1 en Z2 (bij het springen Z en ZZ). De dressuur lijkt op het oog eenvoudig, maar het vraagt veel oe fening, concentratie en geduld om het paard of de pony de juiste din gen te laten doen. Afwenden, ge strekte draf en keren. De jury let op de correcte uitvoering en de stijl. Wie genoeg punten krijgt voor de proef, kan een winstpunt verdienen. Met voldoende winstpunten, kan een ruiter promoveren naar een ho gere klasse. Het is inmiddels erg druk gewor den. Ruiters en amazones lopen met hun rijlaarzen, witte of zwarte broeken, zwarte jasjes en de onver mijdelijke rijhoed of -helm over de weg. Daarop hebben ook diverse paarden hun sporen nagelaten, dus voor de bezoeker is het oppassen geblazen. Tussen de trailers, de ju ry- en geluidswagens en het secre tariaat in hebben ook een aantal middenstanders zich genesteld. De frietkraam doet goede zaken en ook de stand met rijkleding, paardentuig en paardenvoer heeft veel bekijks. Suzanne Reinerman rijdt met Ryethem's Nomar haar tweede proefin de Z1 -dressuur Kinderen vermaken zich in de speeltuin en de ruiters wachten ge spannen op hun beurt. Eén van de meest veelbelovende jonge ruiters van Tholen is Suzanne Reinerman uit Oud-Vossemeer. Op haar pony Ryethem's Nomar is ze inmiddels al opgeklommen tot de Z1-klasse, de op één na hoogste in de regionale wedstrijden. Dat ging in een hoog tempo en ook in deze klasse gaat het uitstekend met de Oud-Vossemeerse die lid is van de Thoolse rijvereniging Eendrachtrui ters. „Je mag met vijf winstpunten over naar de Z2-klasse en ik heb er nu al voldoende", zegt de amazone. „Maar ik wil nog niet verder. Ik rij nog maar vier weken in de Z1 en je mag er tot vijftien winstpunten in blijven zitten. Dus ik zit de rit hele maal uit voordat ik over ga." Suzan ne doet het goed op de Speelmans platen. In de eerste proef, 's mor gens, behaalt ze 182 punten, net twee puntjes minder dan winnares Tessa v.d. Drie van rijvereniging De Paardebloem. Tijdens de proef roept haar moeder (wedstrijdsecre taris van de Eendrachtruiters) vanaf de rand van het parcours de op drachten die de amazone moet af werken. Er staan op de lage omhei ning van de bak cijfers en bij elk cijfer moet er van pas of van rich ting gewisseld worden. De jury kijkt toe vanuit een auto. 's Mid dags gaat het iets minder bij de Oud-Vossemeerse. Ze wordt even uit haar concentratie gehaald en maakt een foutje. Dat kost meteen punten. Desondanks haalt Suzanne toch nog 175 punten. Wederom ge noeg voor een winstpunt. Behalve Angela de Graaf uit Scher- penisse werd er niemand van de overige Thoolse deelnemers eerste, maar toch zijn er wel ruiters in de prijzen gevallen. Suzanne Reiner man werd tweede in de L-dressuur voor pony's, Lizet v.d. Bogerd uit Poortvliet werd tweemaal tweede in de B-ring dressuur pony's en ook Mariska Vermaas uit Sint-Maar tensdijk behaalde een tweede plek in de B-ring voor paarden en in de zelfde categorie was er een vierde prijs voor Jolanda Breure uit Scher- penisse. Angela de Graaf behaalde 's morgens de tweede prijs in de L- dressuur voor pony's. Helen Note- boom uit Tholen pakte in dezelfde klasse, maar dan voor paarden, de derde prijs. Helma van der Slikke uit Poortvliet werd vijfde bij de paarden Ml-dressuur en Wilma de Graaf uit Scherpenisse pakte de zesde plek in de dressuur B voor paarden. Bij het springen deden de Tholenaren het niet zo goed, maar er deden er dan ook maar een paar mee. In de B-klasse kreeg Helma v.d. Slikke vier strafpunten en viel daarmee buiten de prijzen. Kees van Dalen (die springlessen geeft bij de Eendrachtruiters) deed met twee paarden mee aan het springen. Op het L-parcours kreeg hij vier strafpunten en in de M-klasse zelfs twintig. Beide keren viel hij buiten de prijzen. Bij de pony's deed Mar jolein Akkermans voor het eerst mee aan een springparcours. In de B-klasse kreeg ze acht strafpunten. De winnaars van het concours hippique en de uitslagen van de Thoolse deelne mers zijn: MORGENPROGRAMMA. SPRINGEN PAARDEN. Klasse B: 1 Cindie Vermue 0 strafpunten en 50 stijl- punten; Helma v.d. Slikke (Eendrach truiters) 4 strafp.. Klasse L: 1 B. Landa (Prins Karei) 0 strafp. en 39,05 sec.; Kees van Dalen (Prins Auvergne) 4 strafp. Klasse M: 1 Tanja Kommers (Prins Ka- rel) 0 strafp. en 40,72 sec.; Kees van Dalen (Prins Auvergne) 20 strafp. Klasse Z/ZZ: 1 Christiaan v.d. Plasse 0 strafp. SPRINGEN PONY'S. Klasse B: 1 J. Jakobsen (Oranjezon) 0 strafp. en 46,81 sec.; Marjolein Akkermans (Eendrach truiters) 8 strafp. Klasse L: 1 Y. Jakobsen (Oranjezon) 0 strafp. en 72,8 sec. Klasse Ml: 1 T. v.d. Vrie (De Paarde bloem) 3 strafp. en 72,42 sec. Klasse M2: 1 R. Ruissen (De Paarde bloem) 7 strafp. en 86,5 sec. Klasse Z: 1 C. v.d. Plasse 0 strafp. en 33,17 sec. DRESSUUR PAARDEN. Klasse B, ring 1: 1 Veronica Bolders (Wouw Vooruit) 173 p. en winstpunt; 2 Lizet v.d. Bogerd (Eendrachtruiters) 172 p. en winstp.; 6 Wilma de Graaf (Eendrach truiters) 165 p. en winstp.; Jolanda Breure (Eendrachtruiters) 158 p en winstp.; Marjolein Leunis (Strienerui- ters) 151 p.; Joey Moerland (Prins Au vergne) 143 p. Klasse B, ring 2: 1 Karin Musters(St.Martinus) 164 p. en winstp.; 2 Mariska Vermaas (Eendrachtruiters) 162 p. en winstp. Klasse L, ring 2: 1 Natasha Caldenho- ve (Heerle) 169 p. en winstp.; 3 Helen Noteboom (Eendrachtruiters) 161 p. en wp.; Carmen v.d. Hoek (Prins Auverg ne) 160 p. en winstp.; Leo Dorst (Sas- ruiters) 147 p. Klasse L, ring 3: 1 Phily Geluk (Rei gershof) 171 p. en winstp.; Liselot Deurloo (St. George) 143 p. Klasse L, ring 4: 1 Pieter v.d. Horst (St.Martinus) 161 p. en winstp.; Carola v.d. Slikke (Eendrachtruiters) 153 p; John Veniet (Eendrachtruiters) 140 p. Klasse Ml: 1 Corine Verbocht (Prins Auvergne) 167 p. en winstp.; 5 Helma v.d. Slikke (Eendrachtruiters) 158 p. en winstp. Klasse M2: 1 Mireille van der Wegen (Country Riders) 160 p. en winstp. Klasse Zl: 1 Annemieke v.d. Horst (St.Martinus) 193 p. en winstp. Klasse Z2: 1 Irma van Niedek-v.d. Wal (Sasmiters) 195 p. en winstp. DRESSUUR PONY'S. Klasse B, cate gorie D/E: 1 Janine Kuin (Prins Auver gne) 169 p. en winstp.; Roy Groos (Eendrachtruiters 157 p. en winstp.; Lieke Bevelander (Eendrachtruiters) 157 p. en winstp. Klasse B, cat. AB/C: 1 Daphne Schou ten (Duinruitertjes) 157 p. en winstp.; Nicole Bevelander (Oranjeruiters) 154 P- Klasse L, cat. D/E: 1 Eva Koedoot (Niervaartruiters) 162 p. en winstp.; 2 Angela de Graaf (Strieneruitertjes) 159 p. en winstp. Klasse L, cat. AB/C: 1 Rilana Ruissen (De Paardebloem) 154 p. Klasse Ml: 1 Jolanda Bevelander (Schouwseruiters) 158 p. en winstp.; Marjolein Akkermans (Eendrachtrui ters) 141 p. Klasse Zl: 1 Tessa v.d. Drie (De Paar debloem) 184 p. en winstp.; 2 Suzanne Reinerman (Eendrachtruiters) 182 p. en winstp.; Nathaly van As (Eendrachtrui ters) 145 p. Klasse Z2: 1 Angela Rockx (Heerle) 189 p. MIDDAGPROGRAMMA. DRESSUUR PAARDEN. Klasse B, ring 3: 1 Marie-Louise Kreuk (Striene- ruiters) 172 p. en winstp.; 2 Lizet v.d. Bogerd (Eendrachtruiters) 163 p. en winstp.; 4 Jolanda Breure (Eendrach truiters) 158 p. en winstp.; Wilma de Graaf (Eendrachtruiters) 151 p. en winstp. Klasse B, ring 4: 1 Petra van Es 166 p. en winstp.; Mariska Vermaas (Een drachtruiters) 158 p. en winstp. Klasse L, ring 5: 1 Dicky Wieringa 175 p. en winstp.; Carola v.d. Slikke (Een drachtruiters) 149 p.; John Veniet (Een drachtruiters) 141 p.; Liselot Deurloo (St.George) 131 p. Klasse L, ring 6: 1 Phily Geluk (Rei gershof) 166 p. en winstp.; Leo Dorst (Sasruiters) 155 p.; Carmen v.d. Hoek (Prins Auvergne) 150 p. Klasse Ml: 1 Florine Boogaard (Weel- ruiters) 166 p. en winstp.; Helma v.d. Slikke 155 p. Klasse M2: 1 Irma van Niedek-v.d. Wal (Sasmiters) 171 p. en winstp. Klasse Zl: 1 Edith Kommers (Prins Auvergne) 189 p. en winstp. Klasse Z2: 1 Irma van Niedek-v.d. Wal (Sasmiters) 194 p. en winstp. DRESSUUR PONY'S. Klasse B, cat. AB/C: 1 Daphne Schouten (Duinraiter- tjes) 161 p. en winstp.; Nicole Bevelan der (Oranjemiters) 152 p. Klasse B, cat. D/E: 1 Suzanne Kuin (Prins Auvergne) 174 p. en winstp.; Lie ke Bevelander (Eendrachtruiters) 157 p; Roy Groos (Eendrachtruiters) 147 p. Klasse L, cat. D/E: 1 Angela de Graaf (Strienemiters) 159 p. en winstp. Klasse Ml: 1 Miijam Reijnierse (De Paardebloem) 163 p. en winstp.; Maijo- lein Akkermans (Eendrachtruiters) 151 P- Klasse Zl: 1 Tessa v.d. Drie (De Paar debloem) 183 p. en winstp.; Suzanne Reinerman (Eendrachtruiters) 175 p. Klasse Z2: 1 Angela Rockx (Heerle) 185 p. en winstp. De dames van TOV 1 - degradatiekandi daten - speelden in wisselvallige weer somstandigheden uit tegen Oost-Sou- burg. Er viel regen, maar te weinig om de wedstrijden te stoppen. Af en toe was er zon. Lony Hommel en Mariëtte Boonman verloren een driesetter met 6- 4, 5-7 en 6-2. Ook Stina van Driel en Els Frigge moesten de eer aan de tegen standsters laten: 6-3 en 6-2. Alleen Stina van Driel en Mariëtte Boonman wonnen hun dubbelspel met 4-6 en 3-6. Lony Hommel en Els Frigge gingen in twee sets van 6-3 tenonder. TOV 2 draait goed en boekte een reeks winsten. Maandag werd 't Swaecke uit Wemeldinge verslagen met 3-1. Corrie Egberts en Jessie Aarden hadden drie sets nodig, maar wonnen uiteindelijk met 6-4, 6-7 en 6-1. Ada v.d. Meer en Annelie Hommel pakten in twee sets van 6-4 de winst. Corry Egberts en Ada v.d. Meer moesten met 5-7 en 3-6 de winst laten gaan, maar Annelie Hommel en Abra van Vossen pakten met 6-3, 6-7 en 6-3 weer de winst waardoor TOV won met 3-1. Een week eerder voeren de dames de Westerschelde over naar Kloosterzande om te spelen tegen Hon- tenisse 2. Het waren geen bijster span nende partijen. Het weer was niet opti maal, want de dames moesten zelfs nog even in de regen spelen om de partijen maar af te maken. Corrie Egberts en Jessie Aarden wonnen met 0-6 en 3-6, terwijl ook Ada v.d. Meer en Abra van Vossen winst boekten: 1-6 en 6-7. Corry Egberts en Abra van Vossen hadden geen moeite met hun tegenstanders. Ze wonnen simpel met 1-6 en 0-6. Ada v.d. Meer en Hennie Niemantsverdriet wa ren de enigen die na drie sets verlies moesten incasseren: 6-3, 4-6 en 6-3. Toch een 1-3 overwinning voor TOV 2. Het damesdubbelteam van Jacoba van Beieren speelde uit tegen Souburg en verloor met 3-1. De damesdubbelploeg Eegedima 2 ver wachtte in de wedstrijd tegen koploper WIK 1 uit Kerkwerve een flinke tegen stand. Het viel uiteindelijk erg mee. Henny Polderman, Marja van Nijnatten, Anny de Waal en Frea Westerweel gin gen de uitdaging aan en bereikten een 2- 2 gelijkspel. De setstanden waren 6-3 en 6-4; 3-6, 7-5 en 0-6; 4-6 en 1-6; 6-3,4-6 en 7-5. Onder barre weersomstandigheden speelden de dames van De Ruucstoppe len 2 tegen Dauwendaele 3. Liesbeth van Dijke en Riet Sondermeijer werkten de sets vlot weg: 6-1 en 6-7. De derde set werd na een tussenstop vanwege de zware regenbuien in het voordeel van De Ruucstoppelen beslist. Rian Baauw en Rietje Verwijs wonnen in twee sets van 6-2 en 6-4. Liesbeth van Dijke en Rian Baauw klopten hun tegenstand sters vrij snel met 6-1 en 6-3. Het enige punt dat Dauwendaele pakte, werd vero verd op Riet Sondermeijer en Rietje Verwijs. In een driesetter moesten ze de winst afstaan. Maar De Ruucstoppelen won desondanks met 3-1. Dames 3 van De Ruucstoppelen had het niet gemakkelijk in de uitwedstrijd te gen 't Swaecke uit Wemeldinge. De Sint-Philipslandse ploeg maakte gebruik van invalster Anja Everaers omdat er twee teamleden afwezig waren. De eer ste partij werd door Joke Bomas en An ja Everaers verloren na een spannende eerste set die in 7-6 eindigde. Ook de tweede set ging naar 't Swaecke en nu met ruime voorsprong: 6-1. Lia van Dij ke en Marja van der Est gaven heel goed partij. De eerste set was dan ook met 4- 6 voor hen. De strijd ging in de tweede en derde set gelijk op en eindigden alle bei in een tie-break die door de Wemel- dingse dames werd gewonnen: 7-6 en 7- 6. Net na het begin van de derde partij begon het te regenen en de teams moes ten van het veld. Na een uur en een kwartier kon er weer gespeeld worden. Anja Everaers en Lia van Dijke speel den een mooie partij en wonnen de eer ste set met 2-6. In de tweede set speelde regen wat parten en ze verloren die met 6-2. In set drie ging de strijd gelijk op, maar de Sint-Philipslandse dames pak ten toch de winst met 4-6. Marja van der Est en Joke Bomas speelden een gelijk matige partij. De eerste set stonden ze af met 6-4, maar de tweede was met de zelfde cijfers voor hen. In de derde set stond het 1-1 toen de opponenten op moesten geven wegens een blessure. t Daardoor wonnen de Sint-Philipslandse dames en eindigde het duel in een 2-2 gelijkspel. Het eerste damesteam van De Ruucstop pelen boekte maandag uit een 1-3 zege op 't Halve Maantje uit Goes. Leni Ver wijs en Elly van Dijke begonnen niet best en verloren de eerste set met 6-3. De tweede ging tot aan 4-4 gelijk op, maar daarna pakten de Goese dames wederom de winst met 7-5. Lydie Kot en Maddy Filius speelden drie sets waarvan de eerste in de tie-break met 9- 7 naar Goes ging. De tweede én derde set waren door goed samenspel voor de speelsters van De Ruucstoppelen: 4-6 en 2-6. Leni Verwijs en Betsie Huijsmans hadden ook drie sets nodig. Ook hier ging de eerste naar Goes met 6-3. In de tweede set kwamen de Sint-Philipsland se dames met 4-1 achter te staan, maar ze vochten zich terug en wonnen de tie break met 5-7. De derde set leek een herhaling van de tweede te worden, maar door wat veranderingen in de tac tiek, ging de winst met 4-6 naar De Ruucstoppelen. Tot slot wonnen Elly van Dijke en Maddy Filius hun partij eenvoudig in twee sets van 1-6. De Ruucstoppelen 3 speelde maandag thuis tegen Wolphaartsdijk. Het was goed weer op de harde wind na. Joke Bomas en Els van der Giesen speelden een spannende driesetter maar verloren met 6-4, 3-6 en 1-6. Marja van der Est en Wil van de Kuijl stonden met 5-0 voor in de eerste set, maar dachten er vervolgens wat te gemakkelijk over. De tegenstandsters kwamen terug tot 5-4, maar vervolgens pakten de Sint-Philips landse dames de draad weer op en won nen met 6-4. Ook de tweede set ging met die stand naar De Ruucstoppelen. Lia van Dijke en Wil van de Kuijl had den het zwaar te verduren en ze verloren in twee sets van 2-6. Els van der Giesen en Marja van der Est speelden een span nende eerst set, maar moesten de partij toch uit handen geven: 4-6 en 0-6. De volgende dag speelde het tweede team van De Ruucstoppelen tegen West kaap uit Westkapelle. Een spannende eerste set van Rian Baauw en Riet Son dermeijer ging in de tie-break met 6-7 naar Westkaap. Maar de overige twee sets werden met 6-2 en 6-3 door de Sint-Philipslandse dames gewonnen. Anja Koldijk en Rietje Verwijs hadden het gemakkelijker en wonnen met 6-0 en 6-3. Onder een stralend zonnetje gin gen ook de dubbels van Anja Koldijk en Rian Baauw en van Riet Sondermeijer en Rietje Verwijs naar De Ruucstoppe len dat daarmee een 4-0 overwinning boekte. 1 Mevr. D. Marrotto-Hilbrandie uit Californië (links) geniet van de fietstocht samen met haar vriendin mevr. W. Lutt-Steenkamer. Op de ach tergrond molen De Nijverheid te Sint-Maartensdijk. i Het was winderig zaterdag. Een straffe windkracht 6 uit het zuiden. De weerberichten gaven vrijdag nog regenbuien af, maar die bleven uit. Het werd af en toe wel wat donker, maar met de snel voorbijdrijvende stapelwolken was het over het alge meen redelijk goed weer. Wellicht dat daarom toch nog 71 mensen be sloten de fiets te pakken voor een rit over Tholen. De landelijke fiets dag werd dit jaar voor de 24e keer door de ANWB en de VVV opge zet. In het hele land kon men meer dan 230 routes rijden. De streek-VVV Eiland Tholen had een route van zo'n 33 kilometer lengte uitgezet. De weg voerde van af het VW-kantoor in Sint-Maar tensdijk door de polders naar Stave- nisse waar in café 't Packhuys een controlepunt en tweede startplaats was gevestigd. Verder ging het rich ting Sint-Annaland waar men de kassen van de maatschap Scherpe nisse kon bekijken. Alle 71 fietsers moesten hierlangs, want ook hier was een controlepunt gevestigd. Via de Mallandseweg kwamen de fiet sers terug in Sint-Maartensdijk. Overigens was de route niet voor iedereen even duidelijk. Een aantal mensen reed verkeerd. Bijvoor beeld bij molen De Nijverheid te Sint-Maartensdijk. In de beschrij ving werd er de aandacht op geves tigd dat men 'rechts' de molen zag. Vervolgens sloeg een aantal mensen ook rechtsaf en dat was niet de be doeling. ledereen kwam volgens de VVV uiteindelijk echter toch aan op de plaats van bestemming. Men kon zaterdag vanaf negen uur starten. Men kreeg als proviand nog een zakje chips mee. In het eerste uur waren er al 29 mensen vertrok ken, een respectabel aantal. Om tien uur stapten ook de dames W. Lutt-Steenkamer en mevr. D. Mar rotto-Hilbrandie op de fiets. Zo op het zicht gewoon twee vriendinnen die hun zaterdagmorgen sportief wilden doorbrengen. Maar mevr. Marrotto is echter geen Thoolse. Zij woont in Californië. „Mijn moeder is in Tholen geboren en woont nu op Sint-Maartens dijk", vertelt mevr. Marrotto. „Ik zoek haar zo nu en dan hier op en het is nu voor de tweede keer dat ik dan ook aan de fietsdag meedoe. Mevr. Marrotto trouwde met een Italiaanse man en emigreerde naar Amerika. Daar woonde ze eerst in de plaats Oakland in de San Fran cisco Bay-area. Tegenwoordig woont ze iets verder op in Lower Lake. Ook haar moe der heeft in Amerika gewoond, maar inmiddels is zij weer terugge keerd naar haar geboortegrond. De uit Breda afkomstige mevr. Lutt is haar buurvrouw en kwam zodoende in contact met mevr. Marrotto. De Nederlandse Amerikaan vindt het polderlandschap van Tholen mooi, maar zou niet meer weg willen uit Californië. „Het is het mooiste land van de we reld. Wat omgeving én wat het weer betreft", zegt ze voordat het tweetal op de fiets stapt om aan de winderi ge tocht over de Zeeuwse wegen te beginnen. Er deden zich bij geen van de deel nemers ernstige problemen voor en iedereen kwam dan ook heelhuids weer thuis. Duivensport De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Orle- ans-Saran 10 mei. In concours 203 duiven van 15 deelnemers, los 9 uur met harde zuidwestenwind. Eerste duif 1820,558 m/min, laatste duif 1615,701 m/min. C. Rijnberg 1, 10, 13, 14, 16, 25, 30, 33, 45, 50; H.T. van Hemert 2; J. Lindhout 11, 29, 41; J. Wielaard 4, 7, 8, 9, 20, 21, 22, 23, 24, 26, 28, 31, 32, 34, 38, 46, 47; Bentschap Knook 5, 37, 39, 44, 51; J. v.d. Repe 6, 12, 15, 27, 35, 43; D. de Wilde sr. 17, 42; J. Scherpenisse 18, 19, 40; L. v.d. Berge 36; Vermaas en Zn. 48; W. Openeer 49. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Pont St. Maxence 10 mei. In concours 392 duiven van 22 deelnemers, los 7.30 uur met harde zuidwestenwind. Eer ste duif 1750,15 m/min, laatste duif 1298,162 m/min. C. van Gorsel 1, 11, 22, 24, 35, 62, 82, 84; J. Scherpenisse 2, 74, 78, 93; Bent schap Knook 3, 5, 9, 18, 19, 21, 36, 38, 56, 76, 87, 90, 97; C. Rijnberg 4, 8, 32, 95; D. de Wilde sr. 6. 10, 29, 65, 72, 79, 81, 85, 86, 91; J. Wielaard 7, 16, 39, 42, 43,46, 48, 55, 61, 63,66, 71, 73, 75, 77, 80, 92, 94, 96; comb. De Rijke 12, 15, 17; L. Lindhout 13, 31, 51; J. v.d. Repe 14, 20, 30, 52, 53, 58; L. v.d. Berge 23, 26, 28, 40, 50, 57, 60, 88, 89; Vermaas en Zn. 25, 33, 34, 37, 41, 45, 47, 67, 69, 83; A.D. v.d. Ree 27; D. de Wilde jr. 44, 54; H.T. van Hemert 49, 98; A. Bijl 59, 68; J. Heijboer 64; J. Stoutjesdijk 70. De Vredesduif Sint-Philipsland, Pont St. Maxence 10 mei. In concours 312 duiven, afstand 281 km, los 7.30 u. met zuidwestenwind. Eerste duif 10.07.07 u. is 1788 m/min, laatste duif 10.53.11 u. is 1389 m/min. Comb. Reijngoudt Zn. 1, 4, 6, 23, 36, 37, 49; K. van Dommelen 2, 25, 63, 72, 77; J. Reijngoudt 3, 21, 22, 44, 45, 48; R. v.d. Reest 5, 17, 20,29, 53; J.D. Quist 7, 8, 18, 51, 59; K. de Frel 9, 16, 28, 40; J. Zuidweg 10, 11, 34; A. Goudzwaard 12, 41, 42, 75, 78; G. Walpot 13; W. van Dommelen 14, 24, 35, 65; L. Reijngoudt 15, 38, 56, 57, 66, 71; C. Verwijs 19, 27, 55, 68; C. Dieleman 26, 31, 32; comb. Reijngoudt 30, 47, 54, 67, 76; M. Meijer Zn. 33,46, 61, 70,73; J. Walpot 39; J. Quist 43, 60; R. Goudzwaard 50, 74; A. Kot 52,58; R. Noorthoek 62,64,69. De Vredesduif Sint-Philipsland, Orle- ans-Saran 10 mei. In concours 174 duiven, afstand 441 km, los 9 u. met zuidwestenwind. Eerste duif 12.57.35 is 1856 m/min, laatste duif 13.25.12 u. is 1663 m/min. P. Wagemaker 1, 2, 11, 13, 19, 23, 30, 34; R. v.d. Reest 3, 17, 31; J.D. Quist 4, 15, 25, 26; gebr. Reijngoudt 5, 28, 32, 41, 42; comb. Reijngoudt 6, 7, 10; A. Goudzwaard 8, 16, 22, 33, 35, 38, 40; comb. Reijngoudt Zn. 9, 12, 14, 18, 21, 36, 43; J.M. Suurland 20, 44; J. Quist 24; C. Verwijs 27; L. v.d. Reest 29; R. Goudzwaard 37; M. Meijer Zn. 39. Samenspel De Zwaluw Sint-Maar tensdijk en De Reisduif Sint-Philips land, Pont St.Maxence 10 mei, 484 duiven. Los 7.30 u. Eerste duif 1750 m/min. C. van Gorsel 1; mevr. I. Quist 2, 5; J. Scherpenisse 3; Bentschap Knook 4, 8; C. Rijnberg 6; J. Walpot en Zn. 7; D. de Wilde sr. 9; A.W.A.P. Bolijn 10. Samenspel De Zwaluw Sint-Maar tensdijk en De Reisduif Sint-Philips land, Orleans Saran 10 mei, 228 dui ven. Los 9 u. Eerste duif 1854 m/min. Mevr. I. Quist 1, 9; C. Rijnberg 2; H. van Hemert 3; J. Lindhout 4; J. Wielaard 5, 8, 10; Bentschap Knook 6; J. v.d. Re pe 7. De Trouwe Duif Tholen, Pont St.Maxence 10 mei, 117 duiven van 14 deelnemers. Los 7.30 u. bij z.z.w.- wind. Afstand ongeveer 275 km. Eer ste duif 10.06.45 uur is 1749,931 m/min, laatste duif 10.24.32 uur is 1572,473 m/min. Van Haaften en Noom 1, 12; F. Bal 2, 3, 8, 15, 18, 25; J. Baaij 4, 9; L. v.d. Kleijn en Zn. 5, 17, 29; J. Vaders 6, 10, 16; M.J. Laban en Zn. 7, 13, 20, 27; L. v.d. Kleijn 11, 22, 30; P. Laban 14; J. Kegge 19, 23; T. Winkels 21, 24; C.J. Deurloo 26; C. Moeliker en Zn. 28. De Trouwe Duif Tholen, Orleans Sa ran 10 mei, 103 duiven van 14 deelne mers. Los 9 u. bij z.z.w.-wind. Afstand ongeveer 434 km. Eerste duif 12.55.05 uur is 1846,046 m/min, laatste duif 13.16.20 uur is 1692,929 m/min. C. Laban 1, 22; J. Vaders 2; F. Bal 3, 13, 26; P. Laban 4, 15, 16, 23; C. Moeliker en Zn. 5, 9; L. v.d. Kleijn 6, 20, 21; J. Kegge 7, 12; M.J. Laban en Zn. 8, 25; C.J. v.d. Berge en Zn. 10, 11, 14; J. Baaij 17; C.J. Deurloo 18, 24; L. v.d. Kleijn en Zn. 19. De Reisduif Scherpenisse, Pont St.Maxence 10 mei, 216 duiven. Los 7.30 u. Afstand ongeveer 273 km. Eer ste duif 1788,97 m/min. P. Potappel 1, 12, 17, 21, 22; J.J. Bolier 2, 14, 18, 27, 29, 51, 67; J. Moerland 3, 7, 8, 9, 10, 16, 36, 60; M. Potappel 4, 24, 47; A. Hage 5, 30, 54; H. Krijger 6, 13, 25, 66, 69; L. Hage 11, 20, 23, 32, 44, 53; G. van Leeuwen 15, 35, 37, 50, 56, 65; mevr. M. Ponse 19, 26, 28, 38, 48; M. de Viet 31, 41, 64; H. Bouman 33, 72; D.J. Menheere 34; comb. Hage De Jager 39,57, 58; C.D. Uijl 40; J. Pot ter 42, 43, 68; L. de Kwak Koolaard 45, 55, 59, 62; C. Lisseveld 46, 52, 61, 63; A. Moerland 49, 70. De Reisduif Scherpenisse, Orleans Sa ran 10 mei, 169 duiven. Los 9 u. Af stand ongeveer 432 km. Eerste duif 1859,55 m/min. J. op den Brouw 1, 6, 7, 35, 36; J. Moer land 2, 4, 12, 19, 20, 21, 22, 32, 42, 45; comb. Hage De Jager 3; P. Potappel 5, 15, 26, 27, 37, 56; D.J. Menheere 8, 25, 31; L. Hage 9, 24, 39, 43, 47; J.J. Bolier 10, 14, 29, 30, 33, 48, 50, 51; A. Moer land 11, 55; A. Hage 13, 28, 54; M. de Viet 16, 17, 34; M. Ponse 18, 23, 44, 53; C.D. Uijl 38, 46; C. Lisseveld 40; H. Krijger 41, 49, 52. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Pont St.Maxence 10 mei, 120 duiven van 17 deelnemers. Los 7.30 u. bij z.w.-wind. Afstand ongeveer 277 km. Eerste duif 10.20.50 uur is 1622,339 m/min, laat ste duif 10.45.47 uur is 1415,593 m/min. D.A. Vaders 1, 12, 13, 15, 17, 30; C. Hommel 2, 14, 29; T. de Graaff 3; H. Buitenhuis 4, 6, 11, 25, 26; A. Haver- mans 5, 10, 16, 22; T. v.d. Mark 7; J. Ca- pelle 8; A. Capelle 9; P Hommel 18, 24; I. Berkeij 19, 20, 27; A. van Daalen 21; L. Hoek 23; D. Istha 28. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Orleans Saran 10 mei, 119 duiven van 16 deel nemers. Los 9 u. bij z.w.-wind. Af stand ongeveer 437 km. Eerste duif 12.57.02 uur is 1843,338 m/min, laat ste duif 13.14.35 uur is 1715,901 m/min. D.A. Vaders 1, 3, 8, 9, 25; P Hommel 2, 13, 14, 22, 24; J. Capelle 4, 6, 7, 11, 12, 17, 19, 23; T. de Graaff 5, 29; A. van Daalen 10, 15; A. Havermans 16, 20; L. Hoek 18, 21; A. Capelle 26; D. Istha 27; D.H. Vaders 28; T. v.d. Mark 30.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 17