'Door varkensstal daalt waarde woning' Plan reconstructie Ten Ankerweg blijft ongewijzigd 'Mieke Schot timmerde in korte raadsperiode stevig aan de weg' Tweede prijs jeugd Rode Kruis Beroepsbevolking Tholen neemt toe Geen berging voor De Boer Scheidend Thools raadslid blijft actiefin ouderenpartij Onderzoek besparingen visindustrie VOLVO COMPANY CARS VOLVO 440/460 OCCASIONS VOLVO OCCASIONS Donderdag 1 mei 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 J. Kloet dreigt met schadeclaim Tegen het ontwerp-besluit van het college van b. en w. om een milieuvergunning te verstrekken aan A. Geluk voor een varkensstal aan de Mattheusweg in Sint-Maar tensdijk zijn inmiddels vier schriftelijke bezwaren inge diend. Behalve A. Pot en A.J. de Vries heeft ook land bouwer J. Kloet van de Tweede Dijk bezwaar gemaakt. Maar ook Geluk zelf deed dat via advocaat J. van Gro ningen en wel tegen een aantal voorschriften van de ge meente. Verzoek bewoners niet haalbaar De bewoners van de Grindweg in Tholen willen dat hun straat een woonstraat wordt. Planologisch, verkeerstech nisch en financieel is dat volgens het gemeentebestuur geen haalbare kaart. Omdat voor alternatieven het draagvlak ontbreekt, houden burgemeester en wethou ders vast aan een rijbaan met fietsstroken in de Grind weg éq een rotonde op de kruising met de Ten Anker- weg. Plateau ontraden Parksingel Het AOV juicht het toe dat de inwoners in toenemen de mate met verzoeken en bezwaren naar de gemeen teraad komen. "Dit ver kleint de afstand tussen gemeentebestuur en bur gers", zei mevrouw M.H. Schot-de Hoog maandag in haar afscheidswoord. Ze houdt de Thoolse ge meenteraad na twee jaar en vier maanden voor ge zien in verband met haar voorgenomen huwelijk en verhuizing naar Eindho ven. Andere wending Politieke onvrede Tijdens de provinciale Rode Kruisdag in Goes heeft de jeugdwedstrijdploeg van de afdeling Tholen een ver dienstelijke tweede plaats behaald. Eigenlijk had het een eerste prijs moeten zijn omdat het leeftijdsverschil met de winnaar te groot was, zo vinden de vijf meisjes die op één na het jeugddiploma EHBO-A in bezit hebben. Toch is de ploeg trots op de prestatie die terugkwam met een beker, een vaantje en een tas met EHBO-spullen. Procentueel sterkste stijging van heel Zeeland VOLVO Occasions Een Volvo blijft een Volvo. Het begint bij de Volvo dealer van 1-10 mei. KARELS AUTOSERVICE '*SvMZ(Stt Kloet, die op ongeveer 500 meter ten oosten van de beoogde stal woont, zegt bang te zijn voor stank overlast bij westenwind, 'veroor zaakt door de ventilatoren die de lucht in de stal verversen door ver vuilde lucht naar buiten te blazen.' Ook vreest hij voor stank door de opslag van afvalproducten van 'di verse industrieën' en voor geluids overlast van de ventilatoren. En door de komst van de varkens stal zal de verkoopwaarde van zijn woning dalen. 'De schade die ik in de toekomst ondervind, claim ik dan ook bij de gemeente als u op de milieuaanvraag positief beslist.' Kloet vraagt zich af, wat de ge meente tegen de stankoverlast gaat doen. Volgens de landbouwer zal de groen-labelstal van Geluk niet vol doende uitgerust zijn om stank te verhinderen. 'De groen-labelstallen die pas gebouwd zijn op het eiland, zorgen toch voor behoorlijke stank overlast.' Verder vraagt Kloet de beslissing voor Geluk uit te stellen tot er nieu we en strengere regels van het mi nisterie komen. 'Je kunt het niet maken om hem met bouwen te la ten beginnen met een verouderde milieuvergunning.' Advocaat Van Groningen maakt bezwaar tegen de eis van de gemeente om een bode monderzoek te verrichten. Volgens Van Groningen is dat al uitgevoerd bij de aanvraag van de bouwver gunning. En de eis om de ventilato ren en luchtkanalen in onbrandbaar en hittebestendig materiaal uit te voeren, noemt hij onmogelijk. De gemeente wil dat de varkens- boer alleen een hogedrukreiniging binnen de bedrijfsgebouwen toe past, maar Geluk wil ook de buiten muren en de bestrating schoon kun nen maken met het apparaat. En het voorschrift om de bijvoederproduc- ten 'zoveel mogelijk gekookt aan te voeren', gaat volgens Van Gronin gen wat ver want 'granen, biergist Zeeland 42 lintjes. Ter gelegen heid van Koninginnedag zijn er in Zeeland 42 koninklijke onderschei dingen verleend: 12 ridders van de 5de graad (ridder) in de Orde van Oranje Nassau en 30 ridders van de 6de graad (lid) in de Orde van Oranje Nassau. e.d' moeten ook ongekookt aange voerd kunnen worden. De termijn om bezwaren te maken is afgesloten. Het is nu aan het col lege de bezwaren te wegen en een besluit te nemen. Wordt de milieu vergunning verleend, dan staat voor degenen die daar bezwaar tegen willen maken, alleen de weg naar de Raad van State nog open Een meerderheid van de gemeente raad ziet geen mogelijkheden om het echtpaar De Boer in Sint-Anna- land de bouw van een berging in de tuin achter hun woning toe te staan. De bouw is in strijd met de regels van het bestemmingsplan. In twee vergaderingen van de commissie ruimtelijke ordening is hierover al uitvoerig gesproken. Daarom be perkten D66, VVD en AOV zich in de gemeenteraad tot de verklaring tégen het afwijzen van het verzoek van De Boer te zijn. Ook de PvdA schaarde zich aan hun zijde. Welis waar zei M.A.J. van der Linde het bestaande beleid overeind te willen houden, maar tegelijkertijd wilde hij opschuiven van de rooilijn tot de achtergevel van het pand van De Boer toestaan. "Dat schept voor hem nog geen mogelijkheden. De commissie wil bovendien niet dat in tuinen gebouwd wordt", reageer de K.A. Heijboer (SGP). De burge meester onderstreepte dat: De boer wil 40 m2 meter bouwen, de oplos sing van de PvdA zou slechts ruim te bieden voor 14 m2. Om die re den heeft het ook geen zin om een beslissing uit te stellen tot de notitie over erf- en tuinbebouwing er ligt, zei Van der Munnik op een opmer king van mevrouw M.H. Schot-de Hoog. CDA'er W.C. van Kempen stelde dat er mogelijk beleid ontwikkeld kan worden voor hele grote tuinen. "Met uitzonderingen hebben wij, evenals Van Belzen, moeite. Maar het voorstel van mevrouw Frigge in de commissie, om de oppervlakte bebouwing te koppelen aan de per ceelsgrootte, zou eens bekeken kunnen worden.' Het plan dat de Grontmij voor de reconstructie heeft gemaakt, stuitte zowel bij de bewoners als de poli tiek op weerstand. Op een paar punten wil het gemeentebestuur water bij de wijn doen, maar om aan de voornaamste bezwaren tege moet te komen ziet het geen moge lijkheden. Er zou extra grond voor nodig zijn en gebleken is dat nie mand bereid is die aan de gemeente te verkopen. Daarom leggen burgemeester en wethouders aan de commissie openbare werken het oorspronkelij ke plan voor; op onteigening wil men het kennelijk niet aan laten ko men. B. en w. stellen dat het maken van gescheiden fietsstroken in de Grindweg 55.000 gulden extra kost. Daarnaast zou grond aangekocht moeten worden omdat meer ruimte nodig is. Overleg hierover met de bewoners heeft niets opgeleverd. In dat overleg presenteerden de Grind weg-bewoners hun visie in een 'plan van eisen'. Daarin staan zaken als het verlagen van de rijsnelheid, géén verkeers drempels, het verbeteren van de veiligheid en opheffen van de par- keermogelijkheden. Verder zou de Grindweg niet langer een ontslui- tingsweg moeten zijn waarover da gelijks meer dan 5000 voertuigen passeren, maar een woonstraat moeten worden. Het maken van een of meer nieuwe aansluitingen op de Nieuwe Post weg zou soelaas moeten bieden. B. en w. zien dat niet zitten. Hoogstens zou door het plaatsen van borden het gebruik van de Post weg als toegangs en ontsluitings- weg bevorderd kunnen worden. Een grotere rotonde op de kruising met de Ten Ankerweg, zodat ook daar gescheiden fietsstroken kun nen komen, is evenmin te realise ren. Ook hier is de weigering om grond te verkopen het breekpunt. Technisch is het mogelijk de straal van de rotonde te vergroten van 15 naar 17,5 meter. De rotonde zou dan opschuiven richting Slachtveld, zodat het voetpad tegen de gevel van het pand Grindweg 2 komt te liggen. Door een groter hoogteverschil zouden extra aanpassingen nodig zijn, wat 35.000 gulden zou vergen. De afscheiding tussen fietsstrook en rijbaan zou beperkt blijven in verband met de aansluitende we gen. Een plateau, wat in de commissie naar voren is gebracht, wordt door de Grontmij ontraden. Er zou tril- lingsoverlast voor de omwonenden ontstaan. Bovendien slaat het mees te verkeer op de kruising af en daarvoor leent een plateaukruising zich niet. In het reconstructieplan wordt de Parksingel afgesloten aan de kant van de Ten Ankerweg. Die afslui ting achterwege laten en eenrich tingsverkeer instellen een voorstel van raadslid J. de Jager (CDA) zou 14.000 gulden besparen. Maar om dat de verkeersonveilige situatie dan niet opgelost wordt, handhaven b. en w. de afsluiting. Twee andere zaken worden wél aangepast. De Edisonweg krijgt geen eenrich tingsverkeer, maar in plaats daarvan zal de middengeleider op de Grind weg aan de westkant overrijdbaar gemaakt worden. En de fietsstrook aan de zuidkant van de Ten Anker weg (op het traject Molenvliets- estraat-Parksingel) komt tussen het voetpad en de parkeerstrook te lig gen, in plaats van meteen naast de rijbaan. Dat vergt 17.000 gulden extra, bo vendien moeten de bewoners één meter van hun voortuinen die ei gendom zijn van de gemeente af staan. Het reconstructieplan wordt dinsdagavond besproken in de com missie openbare werken. Vooraf is er gelegenheid om gebruik te ma ken van het spreekrecht. Door samenwerking van de oude renpartij met andere fracties is vo rig voorjaar een oppositie in de raad ontstaan, aldus mevrouw Schot. "Mede door die ontwikke ling is de mondigheid van de burger ontwaakt." De Thoolse was het eer ste AOV-raadslid in Zeeland, na de verkiezingen in verband met de sa menvoeging van Tholen en Sint- Philipsland. "Door te luisteren naar ieder die ons om raad of medewer king verzocht, heb ik getracht de afstand tussen gemeentebestuur en burgers te verkleinen. En mij als volksvertegenwoordiger ingezet waar dat nodig was." Dat is geen persoonlijke verdienste, maar een taak die ieder gekozen raadslid op zich neemt bij het aanvaarden van diens benoeming, aldus mevrouw Schot. i "Nooit had ik kunnen denken dat ik, nog maar nauwelijks ingewerkt in het omvangrijke geheel van het gemeentelijk besturen, afscheid zou moeten nemen. Echter, de mens wikt en God be schikt. En zo kon het gebeuren dat mijn leven een heel andere wending heeft genomen op het moment dat de liefde tussen Martin Batenburg en mij zich openbaarde." Inmiddels is mevrouw Schot landelijk politiek medewerker voor haar aanstaande echtgenoot, die AOV-oprichter is en lid van de Eerste Kamer. Haar plaats in de gemeenteraad wordt in genomen door mevrouw W.A.M. Roelvink uit Sint-Maartensdijk. Daartoe besloot de raad maandag nadat haar geloofsbrieven in orde waren bevonden. Mevrouw Schot bedankte de leden van de raad voor de onderlinge collegialiteit. "Hoe wel ik de enige vrouwelijke fractie voorzitter was, heeft men mij nooit het gevoel gegeven dat met mijn vrouw-zijn rekening gehouden moest worden. Die instelling heb ik altijd gewaardeerd." Mevrouw Schot noemde twee zaken waarover de afgelopen tijd moeilijke besliss ingen genomen moesten worden: de uittreding uit de Zeeuwse ge- Mevrouw M.H. Schot-de Hoog (rechts) draagt de fakkel van de AOV-fractie in de gemeenteraad over aan mevrouw W.A.M. Roelvink, die haar voorgangster een boeket aanbood. meenschappelijke regeling voor ambulance en brandweer, en de herziening van het bestemmings plan buitengebied met daaraan ge koppeld de komst van grote var kenshouderijen. "Ik wil het college, de raad en mijn opvolgster veel wijsheid toewensen om de vesti ging van nieuwe intensieve veehou derijen binnen de perken te kunnen houden." Ook de ambtenaren be trok het scheidende raadslid in haar dankwoord. Niet in de laatste plast de bodes, "die precies wisten hoe ik mijn koffie geserveerd wilde heb ben." Vooral ook bedankte ze de in woners van Tholen die haar hun vertrouwen gaven. "Toen u zich beschikbaar stelde om lijsttrekker te worden van de nieu we partij AOV heeft u zich, naar ik mag aannemen, niet voor kunnen stellen wat u te wachten stond", zei burgemeester H.A. van der Munnik tegen het vertrekkende raadslid. Hij noemde het bedrijven van politiek in een gemeente met de grootte van Tholen geen gemakkelijke op dracht, zeker niet voor een een mansfractie. "Zonder enige ervaring in het overheidsbestuur moest u zich een weg zoeken in de veelheid aan onderwerpen. Maar u hier op gedane kennis en ervaring komen goed van pas, want die leidden er toe dat u zich elders voor het AOV zult blijven inzetten." Ook op per soonlijk vlak maakte mevrouw Schot de afgelopen tijd veel mee, aldus de burgemeester. "U verloor uw levensgezel, maar u hervond uw geluk toch nog vrij spoedig daar na." Het werd de directe aanleiding tot haar vertrek uit de gemeente raad. "Ik geloof dat u in de afgelo pen twee jaar en vier maanden op recht getracht heeft, de belangen van de gemeente en haar inwoners te dienen. In hoeverre u dat op een juiste en succesvolle wijze heeft ge daan, daarover zullen de meningen verschillend zijn. Uiteindelijk zal bij nieuwe verkiezingen blijken of de waardering er al dan niet is. Maar dat is met alle partijen zo", zei de burgemeester. Hij overhan digde mevrouw Schot bloemen en een tableau van het gemeentewapen met daaronder haar naam en raads periode vermeld. Als oudste raads lid sprak A. den Haan de vertrek kende collega toe. "Wie van ons heeft de afgelopen jaren de televisie gehaald? Wie van ons kreeg een pa ginagroot artikel in De Telegraaf? Wie kreeg haar voorgenomen hu welijk en een onwillige ambtenaar van de burgerlijke stand op de voor pagina van de Eendrachtbode? Wie heeft het geschopt tot fractie medewerker in de Eerste Kamer?" Allemaal vragen waarop de Pv- dA'er maandagmiddag één ant woord had: Mieke Schot. Ze had gevoel voor p.r. en publiciteit, tim merde in haar korte raadsperiode stevig aan de weg, aldus Den Haan. "Waar mogelijk op de bres voor de ouderen. Op haar eigen, af en toe weieens onbezonnen - of moet ik zeggen niet altijd even bedreven - wijze.' Den Haan citeerde de fabel van de Bremer straatmuzikanten (over ezel, kat, hond en haan), die volgens hem uit het leven is gegre pen. "Ze geeft duidelijk weer wat oudere mensen te wachten staat zodra ze nutteloos worden geacht door liefdeloze 'leefgenoten'. Ver volgens stelt de fabel dat oudere mensen die worden uitgestoten, het tij in hun voordeel kunnen keren door onderling samen te werken en voor hun rechten op te komen. Ten slotte beschrijft deze fabel oudere mensen als zeer gewoon. Zij aan vaarden hun beperkte mogelijkhe den, geven blijk van moed en reali teitszin en benutten de kansen die hun geboden worden." Volgens de PvdA'er ontwikkelen de ouderen zich momenteel tot een bewust le vende en kritische bevolkingsgroep, maar anders dan mevrouw Schot vindt hij niet dat dit automatisch moet leiden tot het oprichten van ouderenpartijen. De veelzijdige sa menleving krijgt volgens Den Haan het beste gestalte in zo breed moge lijk (leeftijd, achtergrond, geslacht) samengestelde politieke partij. "Een goed voorbeeld van een dergelijke opbouw binnen een partij - en duidt u mij dat niet euvel - is de Thoolse PvdA", grapte de raadsnestor. Hij stelde dat het AOV de wind in de zeilen had als gevolg van de dis cussie in Den Haag over het bevrie zen van de AOW. Het succes van de ouderenpartij zou voor een belang rijk deel een uitingsvorm zijn ge weest van de algemene politieke onvrede die er drie jaar geleden heerste. 'Heeft de entree van de ou derenpartijen, zo zult u zich afvra gen, dan helemaal geen betekenis? Wel wis en waarachtig. Aan deze partijen heeft de Nederlandse kie zer te danken dat elke andere partij, nog meer als voorheen, de oudere kiezer als belangrijke electorale groep is gaan beschouwen", zei Den Haan. Hij bedankte mevrouw Schot tenslotte voor "je bijdragen aan de soms felle discussies, voor je soms grote mate van openheid en voor je collegialiteit." Op de publie ke tribune hoorden opvolgster me vrouw Roelvink en de heer Baten burg dit alles aan. Mevrouw Schot liet merken eigenlijk wel te willen reageren, maar ze deed dat niet. Naderhand deelde ze mee, zich aan bepaalde passages in Den Haans toespraak gestoord te hebben omdat die een aanzet leken naar de verkie zingen. De meisjes moesten op verschillen de onderdelen hun vaardigheid in het verlenen van eerste hulp bij on gevallen tonen. Wondjes verbinden, poppen beademen, verbanden aan brengen en vragen beantwoorden. Ook was er een spelonderdeel waarbij de ploeg een urinaal met water moest vullen en zo snel mo gelijk op een brancard naar een bak vervoeren. Ook de reacties van de deelnemers werden bekeken in een testauto. Het was de eerste keer dat de meisjes meededen. Echt moeilijk vonden ze het niet. Of toch? Ja, ze moesten foto's van kinderen uit vreemde landen zien thuis te bren gen. Dat was moeilijk. En die zin die ze moesten maken uit in stukken ge knipte tekst, die opdracht loog er ook niet om. Dat ze zo hoog zou den eindigen, hadden ze niet ver wacht. Het was meer voor de lol dat ze zich hadden ingeschreven. Behalve Jessica van de Sint Antho- niusschool in Oud-Vossemeer zitten alle kinderen op de openbare basis school De Eevliet in Poortvliet. Ze zijn zeker van plan om door te gaan met de EHBO-Jessen die ze gekre gen hebben van Gina de Graaf en Martina Nieuwenhuyse. Op naar de EHBO-B, zeggen ze vastbesloten. De volwassenen van het Rode Kruis waagden zich niet aan een of ficiële wedstrijdploeg. Als zoge naamde alternatieve ploeg eindig den ze onder leiding van groeps commandant John Janse evenwel als derde. Ook de commandanten werden gejureerd. Janse werd twee de. Bij de jeugd deden 12 ploegen mee, bij de alternatieve wedstrijd- ploegen tien. De jeugdwedstrijdploeg van het Rode Kruis Tholen, vlnr: Corn Nieuwenhuyse, Tonnie van de Velde, leidster Gina de Graaf Mendy Stout- jesdijk, Janita Elenbaas, leidster Martina Nieuwenhuyse (allen Poortvliet) en Jessica Plandsoen uit Oud-Vossemeer. De beroepsbevolking zal de ko mende jaren in de gemeente Tho len fors toenemen. Dat is de ver wachting van de afdeling econo mie van de provincie Zeeland, naar aanleiding van een rapport van het centraal planbureau. Het aantal werkenden (en werkzoe kenden) zal tot aan 2020 in Tho len procentueel zelfs het hardste groeien van heel Zeeland. De beroepsbevolking is dat deel van de bevolking dat betaald werk verricht, of zou kunnen verrichten (de tijdelijk werklozen). Deze be roepsbevolking blijkt in de gemeen te Tholen niet erg hoog te liggen: zo'n 8700 mensen. Dat is 37,5 pro cent van de totale bevolking. In de andere plattelandsgemeenten Schouwen-Duiveland en Noord-Be veland ligt dat percentage precies hetzelfde. Vlissingen en Middel burg hebben samen echter een be roepsbevolking die 43 procent van het totaal uitmaakt. Maar Tholen zit verhoudingsgewijs het hardst in de lift. De provincie zette - naar voor beeld van het centraal planbureau - drie scenario's op. Deze modellen gaan uit van drie toekomstplannen op Europees niveau. Het slechtse geval is dat waarbij Europa ver deeld blijft. Tegengestelde belan gen, nationalistische gevoelens, slecht werkend marktmechanisme en regelgeving en geringe toename van de hoeveelheid kennis, leveren de minste groei van de economie op. In dat geval zou de beroepsbe volking in Zeeland in het jaar 2020 met 420 mensen zijn afgenomen. Bij een stijgend aantal Zeeuwen zou dat het evenwicht verstoren. Het tweede model gaat uit van een meer gecoördineerd Europa. Daarin groeit de kennis, er is een Europees verband, meer gericht op de maat schappij. De economie zou hier volgens de provincie en het centraal planbureau sterk moeten groeien. De beroepsbevolking zou met ruim 17.500 mensen toenemen. De derde variant is een wereldwijde concur rentie. Het marktmechanisme, ster ke groei van de kennis en techniek zorgen voor een sterk stijgende economie. Wel slaat het individu alisme toe. De beroepsbevolking zou in dit laatste scenario in Zee land het hardst toenemen, met maar liefst ruim 23.500 mensen. Voor Tholen blijkt dit verhaal veel gunstiger te liggen dan voor de rest van Zeeland. De beroepsbevolking moet voldoende breed zijn om de sociale voorzieningen in stand te kunnen houden. In totaal behoort 37,5 procent van de Tholenaren tot die beroepsbevolking. Dat zijn zo'n 8700 mensen, maar in de toekomst zullen dat er hoe dan ook aanzien lijk meer worden, volgens de pro vincie. In het slechtste geval zal de Thoolse beroepsbevolking in het jaar 2020 naar schatting met 1600 mensen zijn toegenomen (18 pro cent). Daarmee is Tholen in Zee land procentueel gezien veruit de sterkste stijger en dat blijft ook zo bij de twee andere scenario's. Bij de middelste variant zal de beroeps bevolking in Tholen toenemen met bijna 3700 mensen (43 procent) en in het gunstigste geval zelfs met bijna 4100 mensen (47 procent). Voor Zeeland in totaal varieert de toename van nul tot 17 procent en dat blijft achter bij het landelijk ge middelde. Ook blijkt volgens de provincie dat in Zeeland het aantal mannen op de arbeidsmarkt uitein delijk flink zal teruglopen. "Het zijn de vrouwen die de kar moeten trekken", meldt het rapport. Overi gens lukt het de dames ruimschoots om het terugvallend aantal mannen op de arbeidsmarkt te compenseren. Ook de leeftijd van de beroepsbe volking verandert sterk. De catego rie tot 45 jaar neemt in alle gevallen af, terwijl de mensen in de leeftijd van 50 tot 64 jaar juist sterk toene men. In het rapport van de provin cie wordt niet vermeld waaróm men verwacht dat juist in de platte landsgebieden in Zeeland de be roepsbevolking zal toenemen, ter wijl die in de stedelijke gebieden daalt. Wellicht zijn er op het platte land meer vrouwen die niet zoeken naar werk. De provincie Zeeland vindt een proefonderzoek naar de besparin gen via afvalpreventie en energie besparing onder mosselbedrijven zo geslaagd, dat ze nóg een aantal vis- verwerkende bedrijven in de gele genheid wil stellen een dergelijk onderzoek op kosten van de provin cie te doen. Zeeland heeft samen met Groningen, Friesland, Noord- Holland, Zuid-Holland en Flevo land het adviesbureau BECO uit Rotterdam in de arm genomen om de onderzoeken uit te voeren. Er zijn eerst een aantal proefprojecten geweest in IJmuiden en bij mossel- bedrijven in Zeeland. Naar aanlei ding hiervan is een 'handboek mi lieuzorg bij visverwerkende indus trie' verschenen bij het Product schap Vis. Volgens het boek kan er niet alleen veel milieuvervuiling en -belasting voorkomen worden, maar er valt zelfs te verdienen aan het beperken van de afvalstroom en besparen van energie. De provincie heeft het over 'tienduizenden gul dens'. Het Productschap Vis organi seert voor de betrokken bedrijven voorlichtingsmiddagen waarvan de dichtstbijzijnde dinsdag 13 mei in Rotterdam. H DAGEN mem OCCASIONALE Dit mag u gewoon niet missen: onze unieke Volvo 400 Occasionale. Een perfecte selectie 440, 460 en 480 occasions. Van A tot Z gecontroleerd en gegarandeerd. Plus 't unieke Paspoort voor Zekerheid. En dat voor prijzen die slechts 10 dagen gelden! Bovendien rijdt u al 'n Company Car (met airco max. 20.000 km.!) v.a. 349,- p.m*. Hieronder ziet u slechts 'n greep uit onze Volvo 400 Occasionale selectie. 440 Family 440 Fleet airco 440 Fleet 440 Fleet 460 Spirit Autom. 02-97 04-96 04-96 03-96 05-96 4000 km 28.000 km 22.000 km 10.000 km 33.000 km groen blauw met. rood met. blauw met. silver met'. 39.950,- 31.950,- 31.950,- 30.750,- 32.950,- 440 Luxury 05-95 21.000 km groen met. 31.950,- 440 Holiday 05-94 56.000 km groen met. 25.950,- 440 DL 2.0 06-93 44.000 km zwart met. 19.950,- 440 DL LPG 11-93 132.000 km silver met. 17.950,- 440 GL 09-91 130.000 km wit 12.500,- 850 Estate Holiday 850 Estate GLE 850 GLE LPG Airco 850 GLT Schuifdak 850 GLT LPG 05-96 4.000 km silver met. 06-93 84.000 km grijs met. 06-94 9.500 km rood met. 11-93 80.500 km rood met. 04-93 181.000 km silver met. 67.950,- 44.750,- 40.950,- 37.500,- 31.950,- Vraag uw dealer naar de exacte voorwaarden. Toetsing en Registratie bij het BKR Tiel. Effectieve rente 9,3%. LANGEWEG 30, NIEUWE TONGE, TEL.: 0187-652222. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 5