Bazaar Anna Jacobapolder brengt groot bedrag op voor de zending Plaatselijk nieuws DEURLOO VISSER Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager Project Makeni voor de allerarmsten in hoofdstad van Zambia DAG EN NACHT Donderdag 24 april 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 2 Inbraken Kuipersdreef en Meanderlaan Zakkenrollen op kermis Dieleman bv Sterkste Tholenaar Puzzel rit 1KIL0 KABELJAUWFILET ..15,- Burcht en mummies Heenetrecht naar Delta-expo Vosmeercup School naar bank T. Rijnberg wint bij Scharretje Afscheid juf Sandra Aanpassen Dorpsweg Geld voor c.v.-ketel Stratentoernooien De Casembroot naar Neeltje Jans Wij zijn op 30 april a.s. gesloten i.v.m. Koninginnedag Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland' .MTrinsr C. Slager, St. Annaland Accordeoniste tweede Zwemfestijn Smash Gunning verkoping De praktijk van D.J.J. PANIS, HUISARTS GESLOTEN Fancy-fair Schalm Oorlogservaringen Klaverjassen Hoorzitting Markt Verkoop grond Beroepen 39 kilo vis voor De Zeebaars Klaverjassen Roemers Plan Kerkstraat Tholen Niet alleen houtwormen, boktorren en bonte knaagkevers boren gaatjes in hout. Bij inbrekers schijnt dit eveneens een populaire bezigheid te zijn. Ook in de nacht van donder dag op vrijdag werd dat weer eens duidelijk bij een inbraak in een wo ning aan de Kuipersdreef. De dader kwam de woning binnen via de zo genaamde 'Bulgaarse methode' waarbij een gaatje geboord wordt onder de klink van een raam om zo het raam open te kunnen maken. Uit de woning werden luidspreker boxen en geld weggenomen. Even tuele getuigen wordt verzocht con tact op te nemen met de politie. In de nacht van maandag op dins dag werd er ingebroken in de wo ning van een 35-jarige bewoner van de Meanderlaan. De inbreker kwam binnen door een raam te forceren. De dader ging ervandoor met een televisie, een fototoestel, enkele honderden guldens en een paar bankpassen. Daarnaast werd de au to die in de inpandige garage stond vernield door de stroomtoevoer ka pot te knippen. Een 17-jarige jongeman uit Dintel- oord heeft bij de politie aangifte ge daan van zakkenrollerij. Terwijl de jongen zaterdagavond tussen kwart over negen en half tien op de ker mis verbleef, werd zijn portemon nee gerold. In de beurs zat onge veer zestig gulden, een bromfiets certificaat en een paar schoolpasjes. Het prachtige kijk- en leesboek 'Terug in de tijd op Tholen en Sint-Philipsland' is vanaf heden verkrijgbaar bij: Boekhandel Hoogstraat 14 Tholen Tel. 0166-604150 Advertentie I.M. Zaterdag 17 mei wordt op de voor malige oesterputten gestreden om de titel van 'sterkste, handigste, snelste en sportiefste man, vrouw of team van Tholen'. Er zijn ver schillende activiteiten waarbij men kracht, behendigheid of snelheid kan meten. Het sportevenement is bedoeld voor de jeugd vanaf veer tien jaar en ook hun ouders kunnen komen kijken of een ouderteam vormen. Men kan zich nog tot woensdag opgeven voor het sporte venement, dat om half acht begint, bij J.C. Hage, telefoon 603089. Deelname is gratis. De motor- en automobielclub Tho len (MAC) houdt zaterdag een oriantatie-puzzelrit. Deze tocht be gint om half acht vanuit de Zoek weg op het parkeerterrein bij het zwembad. Men kan zich morgen avond - vrijdag - telefonisch in schrijven voor de rit op tel. 0164- 253447, maar men kan ook aan de start een deelnamebewijs afhalen. Donderdag, vrijdag en zaterdag: HUWEUJK, COMMUNIE of VERJAARDAG BESTEL TUDIG UW KOUDE SCHOTELS OF BORRELGARNITUUR VERSE LEVENDE PAUNG DAGELIJKS VERSE AANVOER VAN LAMSOREN Vishandel Contr"Escarpe 11Tholen Tel. 0166-602799 Fax: 0166-602550 Advertentie I.M. De school voor speciaal voortgezet onderwijs De Burcht heeft een aan tal weken gewerkt aan een project over het oude Egypte. In het kader daarvan bezochten de leerlingen vrijdag het rijksmuseum van oudhe den in Leiden. Bij binnenkomst za gen ze een kleine tempel, de tempel van Taffeh. Daarna werd een ten toonstelling over mummies beke ken. Om die te bereiken moest de groep over een mummie lopen. Er was in beeld gebracht, hoe een Egyptenaar het dodenrijk binnen ging. Als iemand overleden was, werden de ingewanden uit het li chaam gehaald, waarna het met 'geuren' werd ingewreven en in lin nen doeken gewikkeld. In het mu seum konden de kinderen een brief schrijven aan farao Toetanchamon. Weer buiten, werden bij de Pieters kerk de boterhammen opgegeten. Daarna ging de groep naar de burcht, waar over de kantelen werd gelopen en Leiden van bovenaf be keken. Na een korte wandeling door de stad werden de auto's op gezocht voor de terugreis. Oud- J De leerlingen uit groep zeven en acht van de Die Heenetrechtschool brachten een bezoek aan de Delta- expo op het voormalige werkeiland Neeltje Jans bij de Oosterschelde- kering. Na een busrit over Schou- wen-Duiveland werden de kinderen ontvangen in het ir. Topshuis. Daar kregen ze een film te zien over het werk in de musea en wat er alle maal moet gebeuren om de diverse collecties te conserveren. Daarna legde de gids het accent op de strijd tegen het water. Aan de hand van een grappige tekenfilm werd de eeuwige strijd van de Nederlanders tegen het water in beeld gebracht. De leerlingen bezochten ook de ex positiezaal met schaalmodellen. Ze konden er ook kijken naar de getij- denstromen in het Deltagebied. Na een pauze met limonade ging de groep naar de echte stormvloedke ring. Via een lange gang met inge wikkelde apparatuur om de schui ven in de dam te bedienen en via smalle trapjes, kwamen de kinderen bij de kleinste schuif die altijd nog 42 bij 6 meter meet. Daar zagen ze het Noordzeewater de Oosterschel- de in stromen. Nog onder de indruk van het geweldige bouwwerk keer den de leerlingen terug naar huis. In de biljartstrijd om de Vosmeer cup gaat KOT 1 stevig aan de lei ding met twintig punten uit drie wedstrijden. De ploeg behaalde thuis tegen Effe Klusse een 8-2 winst. De uitslagen waren: A. Ha- vermans-J. van Meer 0-2; M. Goudzwaard-J. Zeegers 2-0; M. van Hees-R. Luijs 2-0; W. Heijboer-J. Vaders 2-0; H. van Daalen-J. Zee gers 2-0; D. den Hollander won eveneens met 2-0. Ook KOT 2 boekte een 2-8 winst in de uitwedstrijd tegen De Treffers. De uitslagen waren hier: J. Burgers- M. Klijnsmit 0-2, J. van Meer-Chr. Burgers 0-2, C. Burgers-M. v.d. Mark 0-2, P. de Leeuw-A. van Daalen 0-2 M. v.d. Mark speelde de kortste partij van dertien beurten. W. He- ijboer haalde de hoogste serie van twaalf caramboles en D. den Hol lander speelde het beste gemiddel de van 3,68. De stand is momen teel: 1 KOT 1 20 p; 2 Hof van Hol land 14 p; 3 KOT 2 14 p; 4 Effe Klusse 6 p; 5 De Treffer 6 p. Mor gen speelt Effe Klusse tegen De Treffers. De groepen 7 en 8 van de Die Hee netrechtschool brachten vrijdag een bezoek aan de Rabobank in Sint- Maartensdijk. De kinderen en hun begeleiders werden door de dames Polderman en Knappers ontvangen in het Rode-Kruisgebouw, vanwege het ruimtegebrek in het pand van de bank. Aan de hand van een video film werd uitleg gegeven over een groot aantal bankzaken zoals spa ren, lenen, hypotheken en de pin- en chipknipautomaten. Zelfs het binnenwerk van een pinautomaat was op de film te zien. Daarna gin gen de kinderen lopend naar het bankgebouw aan de Markt. Daar werden ze in twee groepen rondge leid. Alle afdelingen werden be zocht, van de directiekamer en de centrale computerruimte tot en met de afdeling beleggingen. De machi ne om bankbiljetten te tellen maak te grote indruk. De ruimte waarin deze machine staat, is alleen via een sluis met beveiligde deuren te bereiken. Na de rondleiding ging het gezelschap weer terug naar het Rode-Kruisgebouw waar de leerlin gen onder het genot van een glaasje limonade een vragenlijst invulden. Rijnier Renes uit groep 7 en Carin Verhagen uit groep 8 deden dat zo goed dat ze prijsje af mochten ha len. Alle kinderen krijgen ook nog een kwartetspel van de bank. Theo Rijnberg heeft de tweede clubwedstrijd van hengelsportver eniging 't Scharretje gewonnen met 295 centimeter. Hij haalde tien vis sen op de kant. Mevr. T. Rijnberg werd eerste dame met zes vissen met een gezamenlijke lengte van 174 cm. Martijn Minheere werd eerste bij de jeugd met vier vissen en een lengte van 115 cm. Er gooi den in totaal 23 deelnemers hun lij nen uit, waarvan er één zonder vis bleef. Als eerste tien eindigden: 1 Theo Rijnberg 295 cm; 2 Corné Boogaart 284 cm; 3 Arjan Rijnberg 201 cm; 4 Ad Steijns 190 cm; 5 Jan Gorissen 183 cm; 6 mevr. T. Rijn berg 174 cm; 7 Theo Bosters 149 cm; 8 Ernest Ripson 136 cm; 9 me vr. v.d. Zande 124 p; 10 Jan Ver hees 120 cm. De kinderen van de Sint-Anthoni- usschool namen woensdag afscheid van juf Sandra die ruim twee jaar als invalkracht op de school door bracht. Om half twaalf kwamen alle leerlingen en leerkrachten bij elkaar voor het afscheid. De kinderen had den een lied ingestudeerd en zon gen dit uit volle borst. Ook had ie der kind een tekening, bloem of kussentje gemaakt. Deze cadeaus werden aan de scheidende juffrouw overhandigd. De leerlingen van de groepen 5 en 6 hadden een fraai Nijntje-wandkleed gemaakt. Van de school kreeg de leerkracht een zil veren ketting en een armband met inscriptie en een boeket bloemen. Ook waren er cadeaus en bloemen van de oudercommissie en het be stuur. Verder namen er ouders af scheid en het was dan ook een ge zellige drukte. Maandag begon juf Sandra haar nieuwe werk op basis school Borghoek in Bergen op Zoom. Op woensdag 7 mei wordt in het hervormd verenigingsgebouw een hoorzitting gehouden over het plan van de gemeente om de Dorpsweg anders in te richten. Naar aanlei ding van een actie van bewoners zullen er vier snelheidsremmers aangebracht worden. Het plan ligt tot 20 mei ter inzage in het gemeen tehuis. Gedurende die termijn kun nen bezwaren ingediend worden. De hoorzitting begint om half acht. De gemeenteraad praat maandag middag over het vervangen van de c.v.-ketel en regelapparatuur van de Sint Anthoniusschool. Daarmee is bijna 22.707 gulden gemoeid en dat bedrag moet de raad beschikbaar stellen. Volgende maand staan weer diverse sporttoernooien op het programma waarin straten- of wijkteams het te gen elkaar opnemen. Dit blijkt al enkele jaren een succesformule te zijn. Op zaterdag 17 mei vindt het volleybaltoernooi plaats, een week eerder dan aanvankelijk was ge pland. De wedstrijden beginnen aan het einde van de middag. Het stra- tenvoetbaltoernooi is tot twee da gen teruggebracht: de zaterdagen 24 en 31 mei. Liefhebbers om mee te doen, kunnen zich nog aanmel den bij F. Havermans tel. 672523. Daar kan men zich ook nog opge ven voor deelname aan de zeskamp op koninginnedag Sint- Annaland De groepen 7 en 8 van de De Ca- sembrootschool brachten donder dag een bezoek aan waterland Neeltje Jans. Om negen uur gingen de 47 leerlingen, begeleid door de meesters Van de Broek en Bril en door Judith Bruijnzeel, per bus Donderdag, vrijdag en zaterdag 24,25 en 26 april 1 KG MAGERE RUNDERLAPPEN OF SUCADE 17,00 1 SOEPPAKKET 6,95 100 GRAM SH0ARMA-R0LLADE 2,00 100 GRAM GEKOOKTE LEVER 1,10 100 GRAM KATENSPEK 1,75 100 GRAM LENTESALADE 1,95 Maandag, dinsdag 28 en 29 april 1 KG RIBLAPPEN 15,00 1 KG RUNDERGEHAKT 10,50 5 SLAVINKEN HALEN 4 BETALEN Advertentie I.M. richting Oosterscheldekering. De kinderen bekeken eerst een film over de ramp en de Deltawerken. Daarna bezochten ze de tentoon stelling en bekeken de pijlerdam. Na een consumptie ging het gezel schap om kwart over twaalf weer terug naar Sint-Annaland. Zaterdag 26 april worden er door Accelerando weer spullen opge haald voor de rommelmarkt vanaf half 10. Zet a.u.b. uw kaart voor het raam. Advertentie I.M. Op het nationaal muziekconcours te Kerk-Avezaath heeft Mireille van der Maas in de afdeling uitmun tendheid de tweede plaats behaald. Haar uitvoering van de Zigeuner Suite (van W. Bernau) op accor deon werd beloond met 117,5 pun ten. Ze duldde slechts een pianovir tuoos voor zich, die maar liefst 127 punten bij elkaar speelde. De tech niek van Mireille werd door beide juryleden met een 9 beoordeeld, de solistische eigenschappen leverden haar een 9 en een 8,5 op. Nuance ring en opvatting waren goed voor 8,5 punten, zuiverheid, klankgehal te en ritmiek werden met achten be loond. De voordracht van het twee de gedeelte van het muziekstuk viel bij beide juryleden in de smaak, zo valt op te maken uit de rapporten. Mireille van der Maas krijgt les van Y. van de Tonnekreek uit Oude Tonge. Op 28 april wordt er voor de zen ding oud papier opgehaald Advertentie I.M. De jeugd van tafeltennisvereniging Smash beleefde zaterdag een zwemfestijn in Goes. Dertig jonge lui en begeleiders genoten van het zwemmen, de pannenkoeken én friet. De activiteitencommissie kon dan ook terugzien op een geslaagde dag. Komende zaterdag gaan de se nioren van Smash een avond op stap. Eerst naar een bowling en daarna staat een diner gereed. Staveriisse De Rabobank Tholen heeft de aan koop van de panden Voorstraat 24 en 26 gegund aan M.J. van Houte uit Scherpenisse. Deze onroerend- goedhandelaar mijnde vorige week bij de openbare verkoping van de panden af op 109.000 gulden. Voor dat bedrag, kosten koper, mag Van Houte de huizen hebben. De pan den waren van C.M.M. de Man (die te Sint-Maartensdijk is van 28 april t/m 12 mei. Voor spoedgevallen neemt waar: dr. J.H.E. Janssen, Oostvest 22 te Sint-Maartensdijk Advertentie I.M. er een winkel in heeft gevoerd) en werden in opdracht van de bank verkocht omdat de eigenaar zijn fi nancial verplichtingen niet na kwam. Basisschool De Schalm houdt woensdagmorgen samen met peu terspeelzaal 't Stavertje een fancy- fair. Er zijn diverse activiteiten zo als blikgooien, sjoelen, ton-tennis en 'pinguins gooien'. Daarnaast is er een kleine rommelmarkt en er worden allerlei zaken verkocht zo als zelfgemaakte advocaat, slaatjes en babbelaars. De fancy-fair duurt van half tien tot twaalf uur rond het gebouw van De Schalm. Sint- Maartensdijk Door het 'alternatief bestuur' van de plattelandsvrouwen werd don derdag mevr. Houtman uit Bergen op Zoom uitgenodigd om te komen spreken over haar oorlogservarin gen. Mevr. Houtman was twintig jaar toen de oorlog uitbrak. Zij zat als koerierster in het verzet, maar werd gearresteerd en maakte daarna verschrikkelijke dingen mee. Zij ziet het als haar taak om haar erva ringen door te geven. Haar manier van vertellen en haar dagboek dat ze bij zich had, gaven een duidelijk beeld van de gebeurtenissen in de oorlog. Na afloop van het verhaal van mevr. Houtman werd ook het project 'de fietstas' nog gepresen teerd aan de aanwezige dames. Me vr. B. Sturris sloot de avond af en bedankte het alernatief bestuur (mevr. N. Kloet, mevr. T. de Vries, mevr. S. de Kerf en mevr. C. Bur gers) met een bloemetje. R van Bloppöel heeft vrijdag de in haalwedstrijd van klaverjasvereni- ging De Pendelaars gewonnen met 5294 punten. Van Bloppoel gaat ook in het algemeen klassement aan kop met 95.164 punten. De uitslag van de wedstrijd was: 1 P. van Bl oppoel 5294 p; 2 G. de Hond 5160 p; 3 P. Bazen 4870 p; 4 J. Guiljam 4699 p; 5 R. Waasdorp 4671 p; 6 M. den Haan 4569 p; 7 H. Christi- aan 4522 p; 8 C. Meijer 4486 p; 9 A. Koetsier 4342 p; 10 J. van Gor- sel 4253 p; 11 L. Kampman 4096 p; 12 J. van der Werf 3694 p. De top-drie van het klassement ziet er als volgt uit: 1 P. van Bloppoel 95.164 p; 2 J. van Gorsel 93.119 p; 3 A. Arts 92.590 p De gemeente gaat de verkeerspro blematiek aanpakken in het gebied Kaaistraat-Markt-Noordpoort, vooral veroorzaakt door geparkeer de auto's. Eerst wil men de proble men inventariseren die bij de bevol king leven. Daarom wordt dinsdag avond om half acht een hoorzitting Vooral bij de jeugd vonden de versgebakken wafels op de bazar gretig aftrek. Anna Jacobapolder mag dan het kleinste dorpje van Tholen zijn, maar in sommige dingen kan het toch groot zijn. Zater dag organiseerde de zendingscommissie van de plaatselijke Gereformeerde Kerk een bazaar die maar liefst 4250 gulden opbracht. Al ruim voor de opening stonden er mensen aan de deuren en toen die open gingen, stond er inmiddels een rij. Elke twee jaar organiseert de zen dingscommissie een dergelijke ba zaar, steeds voor een ander project. Deze keer was gekozen voor het Makeni-project voor de allerarm sten in Zambia. In de omgeving van de hoofdstad Lusaka is het centrum Makeni gevestigd. Dit centrum biedt een breed pro gramma aan ter verbetering van de levensomstandigheden van daklo zen en bewoners van krottenwijken. Deze mensen zijn van het platte land gevlucht naar de stad in de hoop op een beter bestaan. Maar het tegendeel bleek waar te zijn. Grote armoede en veel ziekten wer- den hun deel. Makeni helpt deze mensen een beter bestaan op te bouwen door middel van een dag kliniek, scholen voor kinderen, cur sussen voor volwassenen en een landbouwopleiding. Na de land- bouwopleiding vindt onder begelei ding van zendingsmedewerkers een hernieuwde vestiging op het platte land plaats. Op deze manier probeert men een grote groep armen uit de krotten wijken te halen. Inmiddels zijn er drie begeleide dorpen opgezet in Zambia. Het laatste - Kalwelwe - begon twee jaar geleden op zo'n tweehonderd kilometer van Lusaka. De bazaar in Ons Dorpshuis was duidelijk in trek. Terwijl de vroeg ste vogels al meer dan een uur van tevoren aan de deur stonden, verza melde zich later ook een aantal mensen in een rij voor het dorps huis. Toen de bazaar open ging, was het dan ook vrijwel meteen druk. Er was een gevarieerd aanbod. Vet- planten, boeken, spelletjes en hand werken gingen van de hand. Ook werden er bloemstukjes en -vazen verkocht.Met het raden van een ge tal of van de hoeveelheid knikkers in een pot kon men spullen als een tafellaken of andere handwerken winnen. De grote verloting leverde als hoofdprijs een half varken op. Ver der waren er tien taarten en tien planten te winnen. Eén van de stands was behangen met foto's en informatiemateriaal over het project waarvoor de bazaar werd gehouden. Mensen lieten zich inlichten over het project en over de situatie van de armen in Zambia. Aan één einde van de zaal was de rommelmarkt ingericht. Hier kon men van alles kopen. Van een bank stel tot een asbak. Menig bezoeker ging met één of zelfs twee vrachtjes de deur uit. De andere kant van de zaal was eveneens in trek. Daar werden poffertjes en wafels gebakken. De ze werden vooral door de jeugd met smaak verorberd. Het publiek, dat behalve uit Anna Jacobapolder ook uit onder meer Sint-Philipsland en van Tholen kwam, deed zijn best en zorgde voor een totaalopbrengst van 4250 gulden. Een fors bedrag. Vorig jaar hield de zendingscom missie een donutactie die 1000 gul den opbracht. Het geld wordt over gemaakt naar het zendingscentrum in Leusden, dat het besteedt aan het project in Zambia. gehouden in Haestinge Het gemeentebestuur heeft aan de Scherpenisse De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. E. Venema uit Elspeet. Het ging de leden van hengelsport vereniging De Zeebaars zaterdag heel wat beter af dan vorige week. Werden er toen maar drie visjes ge vangen, deze keer haalde men in to taal 39 kilo vis aan de kant. Slechts twee van de 37 deelnemers vingen niets. Winnaar werd J. Bijl met acht bovenmaatse botten en een punten totaal van 3150. C. de Graaf werd tweede met 2480 punten. Hij stoot te tevens zijn vader van de troon in de ranglijst voor de grootste vis met een bot van 730 gram. De uitslag was: 1 J. Bijl 3150 p; 2 C. de Graaf 2480 p; 3 G. Bijl 2065 p; 4 G. Boogerd 1955 p; 5 J. Rijstenbil 1535 p; 6 L. Poot 1510 p; 7 A. v.d. Hoek 1495 p; 8 A. Faber 1305 p; 9 M. Hage 1470 p; 10 mevr. J. Har rison 1455 p; 11 P. Bijl 1360 p; 12 H. van Tiggelen 1305 p. De volgen de wedstrijd van De Zeebaars staat gepland op zaterdag 3 mei aan de Annavosdijkpolder van twaalf tot drie uur. Woensdag 7 mei gaat de vereniging vanaf de boot vissen. Klaverjasvereniging De Roemers sloot dinsdag het seizoen af met een ledenwedstrijd waaraan zestien spelers deelnamen. Ria Waasdorp won de eerste prijs met 5726 pun ten en vijf marsen. De overige van de eerste vijf waren: 2 mevr. Geluk 5212 p; 3 Rien Bloppoel 5060 p; 4 Leo Maijer 4908 p; 5 Leen Poot 4892 p. Op de avond werd ook de einduitslag van de competitie be kend gemaakt. Leo Maijer won de ze met 98.765 punten, een gemid delde van 4904 punten per wed strijd. Tweede werd Tinie Steenber gen met 96.758 punten. Zij won ook de marsenprijs met 45 marsen. De verdere uitslag was: 3 Jaap Bijl 95.708 p; 4 Leen Poot 95.076 p; 5 Wim van Haaften 94.596 p; 6 Cees Opree 94.484 p; 7 David Tichem 94„424 p; 8 Jan Poot 94.307 p; 9 Rien Bloppoel 93.664 p; 10 Wim Geluk 92.741 p. De nieuwe compe titie van De Roemers begint in sep tember Op maandag 12 mei houdt de ge meente een hoorzitting over het aanpassen van de Kerkstraat. Er is een plan ontwikkeld, dat tot 20 mei op het gemeentehuis ter inzage ligt. Gedurende die tijd kunnen bezwa ren ingediend worden. De hoorzit ting begint om half acht in het Hol land Huis ZIE VERDER PAGINA 3 Predikbeurten Zondag 27 april. THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Breure, Wilnis. 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. 1MMANUEL 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. GEREF. KERK 10 u. ds. Balk, jeugddienst. 17 u. ds. De Ruiter. CHR. GEREF KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Hartog, Veenendaal. GEREF. GEM 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. VRIJZ.GEL.GEM.NPB 10.45 u. ds. Hooijkaas, Hoogerhei- de. R.K.-KERK za 19 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebeds- en communniedienst. zo 11 u. pastor Wiertz, eucharistie viering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Oosterbroek. 18.30 u. ds. Tanis. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. pastor Wiertz, eucharistie viering. za 17.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communiedienst, zo 9.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Visser, Gouda. 18 u. ds. Den Toom, Sommelsdijk. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Steegman. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Kortweg, Lunteren. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. (H.A.) ds. v.d. Hout, Werkendam. GEREF. GEM. 10 en 18.30u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste, Tholen. do 24/4 19.30 u. ds. Mondria, Waardenburg. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Verboom, Bles- kensgraaf. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Hofman. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF KERK 10 u. ds. Blokland, Goes. Weekend Diensten Zaterdag 26 en zondag 27 en ko ninginnedag 30 april. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): za en zo dr. De Looze, Oud-Vosse- meer, tel. 672400. wo dr. Padt, Poortvliet, tel. 612400. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Jansen, Sint-Maartensdijk, tel. 664126. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP za en zo tandarts Kaemmerer, Hal steren, tel. 0166-686388. wo tandarts Teixeira, Hoogerheide, tel. 0164-614034. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): mevr. P. Timmers tel. 604969. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u„ Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 0166-602507 en 0166- 653146; St. Philipsland 0167- 572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113- 249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551,0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en ge sprekspartner bij dementie, tel. 030-6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 28/4 gemeentehuis 9-12 u. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 24 april t/m vrijdag 2 mei. donderdag 24 5.32 - 17.47 vrijdag 25 6.07- 18.27 zaterdag 26 6.42 - 18.57 zondag 27 7.12 - 19.27 maandag 28 7.52 - 20.07 dinsdag 29 8.42-21.02 woensdag 30 9.42 - 22.02 donderdag 1 10.52 - 23.17 vrijdag 2 12.12 wo 30/4 4.37 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M. I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 2