Brede steun voor planologisch beleid PERSIA Tholenaren bouwen regelmatig illegaal Oude winkel Stavenisse geveild Flipse krijgt bouwgrond in tweede fase bestemmingsplan Molenhoek Verontreinigde grond langs Paasdijkweg Exclusief en voordelig Kiezels van Van der Kooij Juridisch spel over plateaus Scherpenisse Meer kijkers dan kopers bij openbare verkoping in café Smits Van Gorsel trekt bezwaar tegen uitbreidingsplan Tholen in Donderdag 17 april 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Regels berging De Boer niet verruimd Het merendeel van de gemeenteraad vindt dat burge meester en wethouders terecht medewerking weigeren aan het plan van J. de Boer uit Sint-Annaland om een ber ging te bouwen in zijn tuin. "Het college heeft het bestemmingsplan juist gehanteerd", aldus K.A. Heijboer (SGP) in de commissie ruimtelijke ordening. Houvast Geen subsidie restauratie, wèl voor onderhoud van monumenten Geen verbodsplan Geldboete voor rijden met alcohol Uitzendbureau begint voor de zomer in Tholen Gemeente wil geen 'Belgische toestanden' Het komt in de gemeente Tholen nog regelmatig voor dat mensen iets bij of aan hun huis bouwen waarvoor ze geen vergunning hebben gekregen van de gemeente. Onlangs lag in Poortvliet groenteboer N. Snoei in de clinch met het gemeentebestuur over een schutting die juridisch een 'bouwwerk' was waarvoor geen vergunning was ver leend. In de toekomst zal er door de gemeente projectma tig worden gecontroleerd op illegale bouwwerken en wij zigingen aan woningen. Vol is vol Peizen, Berbers, Kelims, Nepals, Gabbeh's. Melding of vergunning Bij verhuizing Het was dinsdagavond druk in café Smits te Stavenisse. En niet voor niets, want notaris A.J.J. Schot uit Tholen verkocht er in het openbaar de panden Voorstraat 24 en 26. De betreffende panden waren van C.M.M. de Man die er - behalve dat hij er woonde - ook nog een supermarkt in heeft gedreven. M.J. van Houte uit Scherpenisse riep het 'mijn' uiteindelijk als eerste Overpad Voor het eerst Projectontwikkelaar Flipse Partners uit 's-Gravenpol- der wil drie grote vrijstaande huizen bouwen in de twee de fase van het bestemmingsplan Molenhoek in Tholen. Het plan sluit aan op de eerste fase, die helemaal door Flipse is ontwikkeld. De openbare voorzieningen in deze fase worden 'om niet' aan de gemeente overgedragen. Brug Niet blij (RPF/GPV) wezen er in de commis sie op dat een aanpassing van het bestemmingsplan niet aan de orde is, zodat de bestaande regels het uit gangspunt dienen te zijn bij de beoordeling. Volgens die regels is op het erf van De Boer al meer dan de maximaal toegestane 60 vierkan te meter gebouwd. De Sint-Anna- lander heeft een bijzonder grote tuin, maar in tuinen mag helemaal niet gebouwd worden. Als het aan de VVD ligt, verandert dat. "Bestem de tuin tot erf", zei mevr. E. Frigge-Hogesteeger, die werd bij gevallen door D66'er J. van den Donker. Heijboer en Van Belzen zagen daar niets in. "Wilt u van alle tuinen erf maken? Dat is voor De Boer geen oplossing", aldus laatst genoemde. In een speciaal voor de commissie belegde bijeenkomst met stedebouwkundig bureau RBOI is onder meer over dit soort zaken gesproken, riep M.A.J. van der Lin de (PvdA) in herinnering. "Maar het karakter van een tuin is open heid, dus kun je er minder in bou wen dan op een erf", vond de bur gemeester. De VVD zou flexibeler bestem mingsplannen willen en opperde het idee - ook door De Boer tijdens het spreekrecht aangedragen - van een trapsgewijze procentuele erfbebou- wing. Dat wil zeggen: hoe groter het erf, hoe groter de oppervlakte die bebouwd mag worden. "Dan zou er heel wat op de schop gaan, want je zult toekomstige aanvragen op een gelijke manier moeten behande len", meende Van Belzen. CDA'er W.C. van Kempen vond het de moeite waard om de suggestie van de VVD nader te bekijken. "Maar dan als algemene beleidslijn in al onze bestemmingsplannen. En niet links en rechts in tuinen stukken erf bestemmen." Wat de VVD wil, zou betekenen dat het open houden van stroken in bestemmingsplannen uit gesloten wordt, aldus de burgemees ter. "U noemt 120 vierkante meter bebouwing bij een tuin van 1000 vierkante meter. Dat wil zeggen een complete woning!" Van der Mun- nik zei dat flexibiliteit al in de plan nen zit. Er is namelijk voor grotere percelen 60 vierkante meter erfbe- bouwing toegestaan in plaats van 40. "In verband met knelpunten Langs het fietspad aan de Paasdijk- weg/Hogeweg in Poortvliet ligt ver ontreinigde grond dat op kosten van de gemeente onderzocht en afge voerd moet worden. Hoofdingelan- de A.L. Aarnoudse stelde daar maandagavond vragen over tijdens de vergadering van de gebiedscom- missie van het waterschap Zeeuwse Eilanden in de Wellevaete. "In het najaar van 1994 is de naastgelegen sloot al bemonsterd en in de winter ligt er geen ijs. Nu is de sloot uitge baggerd en het slib ligt op dammen van percelen en langs het fietspad. Districtshoofd waterbeheer C. van Dijke bleek ervan op de hoogte, maar gaf aan, dat het een gemeente lijke aangelegenheid is. "Die moet voor de vervuilde delfspecie zorgen. Het ziet er naar uit, dat het om klas se 2 gaat en dan mag de grond op de kant liggen, maar er is nog twijfel over. Dit is ook zeker geen ideale oplossing", erkende Van Dijke. Vanaf volgend jaar subsidieert de provincie niet langer het restaureren van monumenten. In plaats daarvan zal jaarlijks 50.000 gulden worden toegevoegd aan de onderhoudsrege lingen. Voor 1996 en 1997 was een restauratiebudget van totaal 101.200 gulden beschikbaar, maar er zijn aanvragen ingediend voor 561.531 gulden. Voor de lange termijn zou jaarlijks vier ton nodig zijn. De pro vincie zal keuzes moeten maken. Ze meent dat gemeenten voor restaura ties bij het rijk terecht kunnen en beeëndigt daarom de regeling. Wat het onderhoud aan monumenten betreft, gaat de provincie zelf het toelatingsbeleid bepalen. Verwacht wordt dat steeds meer eigenaren het belang van onderhoud zullen inzien, omdat daardoor restauratie voorko men of uitgesteld kan worden. De onderhoudsregelingen voor kerke lijke gebouwen, kastelen, landhui zen en buitenplaatsen èn die voor molens zullen daarom extra gevoed worden. De aankoopregeling voor molens daarentegen komt te verval len. Op de regeling is al twee jaar geen beroep meer gedaan. Voor de draaipremie-regeling blijft een mini mumbedrag van 200 gulden gelden, maar daartoe wordt de voorwaarde gesteld van minstens duizend asom- wentelingen. hebben we die aanpassing in het ver leden gemaakt", beaamde Heijboer. Burgemeester en wethouders gaven in hun beoordeling aan, dat in uit zonderingsgevallen een bouwstrook 15 meter diep zou mogen zijn, tegen normaal tien en bij grote percelen twaalf. "Het oprekken van de bouwdiepte is een eerste begin van erkenning van in het verleden gemaakte fouten", reageerde De Boer. "Het schuiven met de rooilijn lijkt soelaas te bieden, maar vervol gens rekent het college naar acht vierkante meter voor De Boer. Net genoeg voor een fiets. Dat noem ik eigenlijk pesten", zei Van der Lin de, die dat woord overigens later afzwakte. Hij pleitte er - net als mevr. Frigge - voor om de rooilijn in overeenstemming te brengen met de nu aanwezige bebouwing. "De ruimte die er daardoor komt, mag De Boer van mij onder voorwaarden invullen." Aan het bestaande beleid wilde de PvdA'er nadrukkelijk niet tornen. "Afwijken van beleidslijnen kan alleen op grond van goede argu menten", betoogde Van Kempen. "Regels moeten de burger houvast bieden." Opmerkingen van VVD en D66 dat het gemeentebestuur de bestem mingsplannen niet creatief en flexi bel zou hanteren, bestreed de burge meester. "Een bestemmingsplan is geen verbodsplan. We zijn voortdu rend bezig mensen te helpen. Maar soms gaat dat niet en dat is dan jam mer. Vanaf Adam en Eva, of de eer ste mens zo u wilt, gelden er regels in een samenleving. Het is iemands goed recht om zich daarbij niet neer te leggen en door te gaan tot de gemeenteraad. Maar is dat dan de norm om dingen te veranderen." Frigge vond dat de gemeente de inwoners zo goed mogelijk van dienst moet zijn. En Van den Don ker zei dat een gemeentebestuur regels moeten durven aanpassen. Hij gaf echter meteen toe, niet met voor stellen te zullen komen omdat er in de gemeenteraad geen meerderheid voor te vinden is. De Boer zelf had in het spreekrecht aangedrongen op positief, flexibel en creatief beleid. Hij riep het colle ge op om op ontwikkelingen in te spelen en niet te verstarren. Verder wees hij erop, dat bij hem de tuin moet blijven om open ruimte te hou den, terwijl in de directe omgeving tuinen aan De Schutse zijn verkocht om er bejaardenwoningen in te bou wen. Een dergelijke andere behan deling is niets bijzonders voor speci fieke gebouwen en is in het verleden ook bij Ten Anker toegepast, reageerde Van Belzen. Mevr. Schot van het AOV ontbrak op deze verga dering. Een 30-jarige inwoner van Tholen is door de Middelburgse politierechter veroordeeld tot een geldboete van 1750 gulden'en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van zes maanden met een proeftijd van twee jaar. In januari was hij in de nacht van zaterdag op zondag onder invloed van alcohol nog in zijn auto gestapt om naar huis te rij den. Hoewel dat op minder dan hon derd meter van het horecabedrijf was, trok hij toch de aandacht van de politie. De blaastest wees uit, dat het om 730 microgram of 1,7 promille alcohol ging, meer dan voldoende om toen zijn rijbewijs in te vorderen en een rijverbod van acht uren op te leggen. De politierechter heeft de zaak afgerond met een fikse geld boete en een voorwaardelijke rij ontzegging. Randstad Uitzendbureau verwacht in juni een kantoor te kunnen ope nen in Tholen-stad. De organisatie heeft daarvoor een pand in het cen trum op het oog. Om dat aan te pas sen aan de 'Randstad-stijl', is ont heffing nodig van het bestemmings plan. Burgemeester en wethouders zijn bereid die te geven. Het werven van uitzendkrachten gaat veel beter vanuit de plaats zelf dan op afstand, vertelt W. Korstanje van Randstad in Goes. Hij wil daar dan ook zo snel mogelijk mee begin nen. Nu is de dichtstbijzijnde vesti ging van Randstad in Bergen op Zoom. Thoolse bedrijven die daar zaken doen, kunnen hun relatie in de toekomst gewoon voortzetten. 'Het bedrijf bepaalt zelf met welk kan toor het zaken doet', aldus Korstan je. Sinds vorige maand verzorgt Randstad de werving en opleiding van uitzendkrachten voor Budel- pack in Poortvliet, alsmede de admi nistratie die daarmee voor het bedrijf gepaard gaat. Daartoe is een zogenaamd 'in house' contract gesloten. "We zijn op dit moment echt niet bezig als een soort 'bouwpolitie' door de gemeente te gaan om te zien wat er allemaal fout is", vertelt chef J. de Feijter van het bureau bouwza ken van de gemeente. "Het komt echter regelmatig voor dat mensen bouwen of verbouwen zonder ver gunning. Er ligt nu een handha- vingsnotitie en aan de hand daarvan kunnen we in de toekomst project matig gaan controleren. En dan kun nen we wél de woonkernen door gaan om te kijken naar zaken die niet kloppen. Dat doen we niet om de illegale bouwers te 'pakken', maar om de goeden niet met de kwa den te laten lijden. Belgische toe standen met allerlei in het wilde weg aangebouwde hokjes willen we hier voorkomen." Het conflict dat de gemeente met Snoei heeft, blijkt niet te gaan over de vraag of de schutting goed is of niet. "Je mag maar een bepaald per centage van je erf bebouwen. Vroe ger was dat veertig procent en de nieuwe normen zijn in bepaalde gevallen wat verruimd naar zestig procent. En we houden daar ook rekening mee als iemand een aan vraag indient. Als het bestemmings plan nog in veertig procent voorziet, maar we verwachten dat er in het nieuwe bestemmingsplan ooit zestig procent zal komen te staan, dan spe len we daarop in. Maar eenmaal vol gebouwd, kan men niet meer ver der", zegt De Feijter. "Dat zou bete kenen dat iedereen naar de gemeen te kan komen om te vragen om extra te mogen bouwen. En of die schut ting van dhr. Snoei de zaak nu netjes maakt of niet, daarmee kan een rechter niets beginnen. En wij dus ook niet. We kunnen en willen daar om niet afwijken van de maximale erfbebouwing." De schutting van Snoei is volgens de wet geen schutting omdat twee delen ervan dwars over het erf lopen Eenakterfestival. In theater Mond- ragon in Zierikzee wordt morgen, zaterdag en zondag het Zeeuws eenakterfestival gehouden. In tegen stelling tot vorig jaar is er dit keer geen Thoolse deelname. Uit alle andere regio's is die inbreng er wel, waarbij de voorkeur voor heden daags repertoire opvalt. Fortuinshaat 3 Bergen op Zoom Tel.: 0164-243509 Advertentie I.M. Stenen van de zuidkust van Enge land vormen de inspiratie voor de tentoonstelling van Inge van der Kooij uit Oud-Vossemeer in de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg. Chesil Beach heet de expositie van de beeldend kunstenaar, genoemd naar de strook van dertig kilometer kiezelstenen tussen Portland en Lyme Regis. E)e grote hoeveelheid stenen die voortdurend tegen elkaar rollen, maakte indruk op Van der Kooij. Zodanig dat alle twintig schilderijen en tekeningen in de bibliotheek die 'rolstenen' als onderwerp hebben. In krijt, potlood en gouache, potlood en aquarel, en olieverf. Hoewel de serie alleen maar over stenen gaat is zij heel afwisselend. Tegen de diep blauw geschilderde wanden zijn de kleuren soms ingetogen, maar vaak ook vrolijk en fleurig en meestal zo weergegeven dat er een gelaagdheid ontstaat die de toeschouwer uitno digt zich af te vragen wat hij nu eigenlijk ziet. Voor Van de Kooij drukken de ste nen de mens 'op de kringloop in de natuur, stenen als deeltjes van de bodem die in het water geslepen, kleiner worden totdat ze ophouden te bestaan.' De werken zijn bijna allemaal dit jaar nog gemaakt in haar atelier aan de Hikseweg in Oud-Vossemeer waar ze sinds drie jaar woont. Vrij dag werd de tentoonstelling, een activiteit van de Jan van Leeuwen stichting, geopend. De expositie duurt tot en met 31 mei en is geo pend op maandag van 17.30 tot 21.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. naar de schuur van de groenteboer. "Een schutting is géén bouwwerk zolang hij op de erfscheiding staat", zegt De Feijter. "Als je het erf opgaat, wordt het een bouwwerk en daar heb je vergunning voor nodig." Nu blijkt er nogal wat verwarring te bestaan over waar je nu allemaal een vergunning voor aan moet vragen. Er zijn drie categorieën. De eerste gaat over zaken die men zonder eni ge vergunning mag uitvoeren. Daar bij gaat het bijvoorbeeld om schut tingen. Die mogen echter aan de zij- en achterkant van het huis niet hoger zijn dan twee meter en aan de voor kant niet hoger dan één meter. Ze moeten ook op de erfscheiding staan. Verder is normaal onderhoud aan gebouwen vergunningvrij en ook bouwwerken die niet hoger zijn dan een meter en niet meer bruto- oppervlak hebben dan twee vierkan te meter (een konijnenhok bijvoor beeld). Ook voor niet-ingrijpende veranderingen aan een pand zoals het zetten of weghalen van een niet- dragende muur of het vervangen van kozijnen hoeft er geen vergunning te worden gevraagd. Misverstanden rijzen volgens De Feijter tussen de begrippen 'mel- dingplichtig' en 'vergunningplich- tig'. "Mensen denken vaak dat mel dingplicht betekent dat ze een brief je naar de gemeente kunnen sturen met: Morgen begin ik met het bou wen van dit of dat. Maar zo is het niet", zegt De Feijter. "Het is in feite ook een soort vergunningaanvraag. Je moet er een speciaal formulier voor invullen. Het verschil is dat de regels wat minder streng zijn dan bij zaken waarvoor vergunning nodig is èn we mogen als gemeente alleen achteraf controleren." Bij de dingen waarvoor men meldingplichtig is, hoort bijvoorbeeld een aanbouw die niet meer bruto inhoud heeft dan 50 kubieke meter. Dat bouwwerk mag dan niet breder dan drie meter zijn, niet hoger dan 2,7 meter én het moet minstens drie meter achter de voor gevel staan. Daarnaast zijn er nog wat regels over het totaal bebouwde oppervlak van het erf. Ook voor een op zichzelf staand schuurtje en zelfs voor zonneschermen en rolluiken is men meldingsplichtig. Voor alle grotere, ingrijpender ver bouwingen heeft men altijd vergun ning nodig. Daarvoor moeten bouw tekeningen, schetsontwerpen en berekeningen worden overlegd. De welstandscommissie bekijkt dan of het in het straatbeeld past en of aan de wettelijke eisen wordt voldaan. Degenen die nu mochten gaan twij felen of ze vergunning voor iets aan moeten vragen, kunnen over dit onderwerp een informatieblad bij de gemeente halen. Er is een juridisch steekspel gaande over de omstreden plateaus op de kruispunten in de Scherpenissepol- der. "Ieder praat zijn eigen straatje schoon", zei gezworene J.L.C. Mol op vragen van J.D. de Korte uit Scherpenisse tijdens de vergadering van de gebiedscommissie van het waterschap Zeeuwse Eilanden. Het waterschap spendeerde heel wat kosten om de verkeersveiligheid te verbeteren, maar het resultaat was teleurstellend. "Vrijdag is er weer een gesprek geweest met de aanne mer, maar die zei dat er met asfalt geen oplossing te verwezenlijken is. Op Walcheren is dat echter wel gebeurd", zei districtshoofd wegen H.A. Dalebout, maandagavond in de Wellevaete te St; Annaland. Dank je wel. Dank je wel, dank baarheid en schuldgevoelens. Daar over spreekt ds. Wüllschleger uit Middelburg op een themamorgen van de NCVB in Middelburg. De vrouwenorganisatie belicht de dank baarheid op 22 april van 10 tot 12 uur in de Zeeuwse bibliotheek. a.u.b. tijdig een adreswijziging sturen aan: Eendrachtbode, Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland of aan uw bezorger. Kinderspelenkist. Het consulent schap voor natuur- en milieu-educa tie Zeeland heeft voor de stichting De Zeeuwse Schaapskudde een 'spe- lenkist' gemaakt voor het gebied rond De Schaapskooi te Nisse. De kist bezorgt kinderen van acht tot twaalf jaar een gezellige en leerza me ochtend of middag. Er wordt een gratis trainingsavond voor de kist gehouden op 21 mei in De Schaaps kooi. Men kan zich hiervoor tot 7 mei opgeven bij het consulentschap in Goes tel. 0113-211675 of bij de stichting Impuls Zeeland. Het voormalige winkellwoonpand en het kleine witte huisje van C.M.M. de Man aan de Voorstraat in Stavenisse werden dinsdagavond tij dens een executieverkoop verkocht aan M.J. van Houte uit Scherpenisse. Om tien voor zeven waren er nog niet veel mensen die aan de bar een plaatsje hadden gezocht. Mevr. Smits had de stoelen al klaar gezet, een aantal in de zaal en een paar ach ter een tafel tegen de bar. Maar toen notaris Schot binnenkwam, ging hij zelf liever achter het biljart zitten. 'Dan kan ik ook zien of er aan de bar geboden wordt, anders zit ik er met mijn rug naartoe', zei Schot junior die zijn vader verving. Om iets over zevenen waren er al zo'n twintig belangstellenden verza meld in het café. 'Meer kijkers dan kopers', constateerde één van de aanwezigen. De onroerend-goed- handelaren M.J. van Houte uit Scherpenisse, H.J. Sturris uit Tholen en C. Bazen uit Sint-Maartensdijk kwamen tegelijk binnen. Tussen hen zou het deze avond gaan. Notaris Schot stak van wal met het voorle zen van het proces-verbaal. De gebouwen werden verkocht in opdracht van de Rabobank omdat eigenaar De Man niet aan zijn finan ciële verplichtingen voldeed. Bijna twee bladzijden las Schot voor over één pad dat van de betreffende gebouwen naar de Julianastraat loopt. Deze één meter brede strook moet vrijgelaten worden voor het recht van overpad voor buren. 'Het is bijna afgelopen hoor', meldde de notaris dan ook. 'Het is een proces verbaal en het moet daarom hele maal voorgelezen worden.' Véér de pauze werd er opgeboden voor het pand. M. Klippel mocht de bedragen afroepen. Hij deed dit voor de eerste keer. C.A. Weijler uit Sint- Annaland was hiervoor jarenlang de aangewezen man, maar deze moest er om gezondheidsredenen mee stoppen. 'Als het niet helemaal gaat zoals u gewend bent, of er gaat iets een beetje fout, wijt dat dan maar aan mijn onervarenheid', zei Klippel voor hij begon met de vraag: 'Wie biedt er geld voor dit pand?' Het duurde even voordat er antwoord kwam. Uiteindelijk zette C. Bazen als eerste in op 50.000 gulden. In afwisseling met H.J. Sturris bood Bazen op tot 95.000 gulden en daar mee werd het opbieden afgesloten. Dat betekent dat als het pand ver kocht zou worden voor de prijs die op deze avond werd geboden, Bazen als premie één procent van dat bedrag krijgt. Na de pauze ging men verder met het afmijnen. Kandidaat notaris Schot zette in op 180.000 gulden. Klippel telde per duizend gulden af, maar het duurde lang voor er werd gereageerd. Toen Klip pel onder de 120.000 gulden zakte, steeg de spanning. Bij 109.000 gul den riep M.J. van Houte 'mijn' en daarmee was de zaak beslist. Giste ren moest de bank echter nog beslis sen of ze het bod zou accepteren. Het gebodene is nog niet de helft van de totale schuld en de bank zou er dan ook flink bij in schieten. Bij het ter perse gaan van deze krant was nog niet bekend of de twee pan den aan Van Houte gegund zijn. In de eerste fase van Molenhoek vordert de bouw van woningen gestaag. Eind dit jaar zal ook de tweede fase van de Thoolse woonwijk ont wikkeld kunnen worden. huizen gebouwd worden. De eerste fase biedt ruimte aan 18 woningen. Daarvan bouwt Flipse er 17, die De grond voor de tweede fase van Molenhoek komt in december beschikbaar, wanneer het pachtcon- tract tussen de gemeente en D.J. van Gorsel afloopt. De agrariër wilde zijn perceel aanvankelijk niet kwijt en tekende daarom bezwaar aan tegen het bestemmingsplan. Eergi steren zouden beide partijen elkaar bij de Raad van State treffen, maar Van Gorsel trok zijn bezwaar alsnog in. Over de reden voor die stap wil hij niets kwijt. In ieder geval heeft het gemeentebestuur nog geen beslissing genomen over Van Gor sels nieuwe bouwaanvraag voor een bedrijf aan de Postweg. In de tweede fase van het bestem mingsplan Molenhoek kunnen 30 inmiddels allemaal verkocht zijn. De voormalige eigenaar van een deel van de grond, W.K. den Boer, bouwt een woning voor zichzelf. Voor het project van Flipse ging eind oktober de eerste paal de grond in. Onlangs is ook het contract gete kend, waarin de overname van de openbare voorzieningen (straten, riolering) door de gemeente is gere geld. Het heeft vijf maanden geduurd voor beide partijen het eens waren over de voorwaarden. Nu Flipse drie percelen krijgt in Molen hoek fase 2, heeft deze zijn zin. "Ik had de hele wijk wel willen ontwik kelen", zegt de projectontwikkelaar uit 's-Gravenpolder. Hij heeft zich verplicht een brug aan te leggen over de waterloop richting Groot Veréhof. Binnenkort wordt de riole ring aangelegd in de eerste fase. Daarmee is expres gewacht om te voorkomen dat de leiding zou ver zakken als gevolg van de bouw werkzaamheden. In de commissie ruimtelijke ordening kreeg P. van Belzen (RPF/GPV) van de burge meester te horen, dat de gemeente toezicht zal houden. Na de over dracht geldt bovendien een garantie termijn van vijf jaar. Flipse is de eer ste projectontwikkelaar die op Tho len een compleet plan ontwikkelt, dus inclusief openbare voorzienin gen bij de woningen. Ook in Stads- zicht krijgt de gemeente daar in de toekomst mee te maken. Dat de gang van zaken niet helemaal naar de zin van de gemeente is ver lopen, werd in de commissie duide lijk uit opmerkingen van J. van den Donker (D66). "Hier is iets gebeurd waar we geen van allen blij mee zijn. Had het contract niet getekend kunnen worden voor er één spa de grond in ging?" wilde hij weten. Zodra een bestemmingsplan is goedgekeurd, kunnen bouwaanvra- gen niet geweigerd worden, schetste Van der Munnik de gang van zaken. Flipse wilde meteen beginnen. "Waarom zou ik wachten. Welis waar kostte het bouwrijp maken nu wat meer, maar de markt was op dat moment gunstig. Er was vraag", zegt de projectontwikkelaar. Van den Donker kreeg in de commissie te horen dat Flipse de openbare voorzieningen ook zelf had kunnen houden. "Hij kan simpelweg een hek rond het wijkje zetten", aldus de burgemeester. Het D66-raadslid was blij met de gevonden oplossing, waardoor is voorkomen dat eventu eel de kopers van de huizen de dupe van deze situatie zouden worden. Ook informeerde Van den Donker nog naar de afwatering van de kavels die grenzen aan dat van Den Boer, omdat deze zijn perceel heeft opgehoogd. Dat zal onderzocht wor den.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 7