Bruidssuikers voor pseudo-paar Plaatselijk nieuws Jeugddag steengoed VISSER D. J. J. PANIS Moormans voorzitter van vrouwenbond DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBQDE, DE THQOLSE COURANT Donderdag 17 april 1997 Tholen Koren in Deltakoor VERF NODIG? Laban Zeeuws landschap Oud- Vossemeer Koninginnedag- programma Bingo vrouwenbond Vosmeercup Kinderdisco Ik ben er ook nog Jeugddienst Oliebollen Vogelvrienden Verkoping Tryfosa Voedselallergie Open avond koor Ensemble Euterpe Klaverjassen huisarts 28 april t/m 12 mei Zangavond in Maartenskerk Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager f f Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland Programma Koninginnedag Zangavond met Lofstem Project over beroepen Poortvliet Biljarten Avondje bomen A Predikbeurten Beroofd in Zuid Afrika Rijstenbil op radio Bazar Ons Dorpshuis MAF op thema-avond EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Snelheidscontrole Weekond- diensten Het NCVB-koor (onder leiding van D. Letzer) en Gereformeerde zang vereniging Canticum (onder leiding van I. Riedijk) zijn opgenomen in het Groot Deltakoor. Dit gelegen heidsgezelschap zal de officiële ingebruikstelling van de storm vloedkering in de Nieuwe Water weg muzikaal opluisteren. De ope ning vindt op 10 mei plaats en wordt rechtstreeks op de televisie uitge zonden. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en Raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-604923 4 Advertentie LM. Bouw aan Wagthoplein Bouwbedrijf Hans Weggemans uit Sint-Annaland mag beginnen met de bouw van vier vrijstaande woningen aan het Burgemeester Wagthoplein. Gedeputeerde staten hebben hier voor een verklaring van geen bezwaar afgegeven. Die was nodig omdat het perceel waarop gebouwd wordt (de plaats waar de voormalige montessorischool stond) de bestem ming 'openbare en bijzondere doel einden' had. Die wordt nu gewijzigd in de bestemmingen woondoelein- den, tuin, verkeersdoeleinden, groenvoorzieningen en erf. Kon. muziekver. CONCORDIA, s.v.p. inleveren oud-papier van 10.00 tot 12.00 uur op zaterdag 19 april a.s. aan de ZOEKWEG i.v.m. kermis. Het bestuur. Advertentie I.M. De dames van de NCVB kregen woensdagavond het één en ander te horen en te zien over hun eigen pro vincie. Presidente mevr. Van Heemskerk-van der Laan heette de zestig aanwezigen welkom. Ze nam ook afscheid van het actieve lid mevr. K. de Vos-van Meggelen. Zij gaat verhuizen naar Colijnsplaat en kreeg behalve dankwoorden ook een NCVB-lepeltje als aandenken mee. Na de pauze kwamen de dames Sloof en Koorstra van de stichting Zeeuws Landschap aan het woord. Zij verzorgden een diapresentatie van de mooiste plekjes van heel de provincie. Door hun enthousiaste vertellingen over het deden en het verleden - ondersteund met fraaie plaatjes van vogels, slikken en schorren - gaven de aanwezigen zin om eropuit te trekken. Na een twee de pauze stond de natuur op het voormalige werkeiland Neeltje Jans bij de stormvloedkering centraal. Het Zeeuws Landschap verzorgt in heel de provincie excursies onder leiding van gidsen. Mevr. Van Heemskerk bedankte de beide dames voor hun uitleg en tot slot werd het Zeeuws volkslied gezon gen waarna mevr. Boxhoorn-Urba- nus eindigde met gebed. Het oranjecomité heeft het program ma voor koninginnedag vastgesteld. Men begint om half negen. Dan worden de kinderen door muziek vereniging OVM opgehaald bij de basisscholen en bij peuterspeelzaal De Pluus. Om negen uur volgt dan de aubade bij De Vossenkuil en er worden ballonnen opgelaten. Om half tien beginnen de spelletjes op sportpark De Vossenberg voor de kinderen van De Pluus en van de groepen 1 tot en met 4 van de basis scholen. Voor de oudere basis- schooljeugd wordt een speurtocht georganiseerd. Om half twee mogen de kinderen een stoeptekening maken met als thema 'teken je eigen droomhuis'. De kinderen kunnen zich voor deze wedstrijd op school opgeven. Om half twee beginnen ook de fancy-fair en de rommel markt van De Pluus op het parkeer terrein bij de Raadhuisstraat. Bij slecht weer verhuist men naar De Vossenkuil. Om twee uur gaat de traditionele zeskamp van start. Het stratentoernooi wordt weer gehou den op het parkeerterrein bij de Raadhuisstraat en na afloop worden meteen de prijzen uitgeréikt. Men sen die nog mee willen doen, kun nen zich opgeven bij F. Havermans tel. 672523. Ook om twee uur begint de oranjebingo voor 50-plussers. De Anbo en De Zonnebloem organise ren dit spel in De Vossenkuil. Om half negen wordt koninginnedag afgesloten met een lampionoptocht vanaf de Ring onder muzikale bege leiding van OVM. Omdat er vorig jaar veel werk werd gemaakt van het versieren van de straten, zal deze keer een 'onafhankelijke' jury een prijs uitreiken voor mooist versierde straat. Deze beker zal in De Vossen kuil komen te staan. Veertien dames van de algëmene vrouwenbond beleefden dinsdag een gezellige avond. Er werd bingo gespeeld, waarvoor men zelf de prijsjes had meegebracht. Nadat zeven ronden waren afgewerkt, volgde nog en extra ronde waarin een boodschappenmand was te win nen. In de tweede ronde van de Vosmeer cup boekten Hof van Holland en KÓT 1 de winsten. Hof van Holland biljartte tegen Effe Klusse. Bij die laatste ploeg moest J. Zegers twee partijen spelen omdat een medespe ler niet kwam opdagen. Ondanks een handicap van twintig procent wist hij toch één partij te winnen. De uitslagen waren: M. Punt-J. Vaders 2-0; A. Friderichs-J. van Meer 0-2; F. v.d. Zande-J. Zegers 2-0; T. de Reus-M. Witkam 2-0; A. Hommel- J. Zegers 0-2. In de tweede wedstrijd stonden KOT 1 en 2 tegenover elkaar. De uitslagen hier waren: M. Goudzwaard-J. Vergeer 2-0; M. van Hees-M. v.d. Mark 2-0; M. Potap- pel-A. van Daalen 0-2; H. van Daal- en-C. van Daalen 2-0; P. Vroegop- M. Klijnsmit 0-2. J. van Meer speel de de kortste partij van elf beurten en behaalde tevens met 3,45 het bes te gemiddelde. T. de Reus schreef de hoogste serie van zestien carambo les op zijn naam. Na deze wedstrij den leidt Hof van Holland het klas sement met veertien punten uit twee wedstrijden. KOT 1 is tweede met twaalf punten, KOT 2 derde met zes punten, gevolgd door De Treffers en Effe Klusse met elk vier punten uit één wedstrijd. Morgen, vrijdag, speelt De Treffers tegen KOT 2 en KOT 1 tegen Effe Klusse. Zaterdag wordt er op de zolder van dorpshuis De Vossenkuil een kin derdisco gehouden door jeugdsoos Jong Vosmaer. De disco-middag is bedoeld voor kinderen tot en met elf jaar. De toegang is gratis. De disco duurt van twee tot vier uur. De kleuters van de Sint-Anthonius- school woonden vrijdag de voorstel ling 'Ik ben er ook nog' bij in De Wittenhorst te Halsteren. Het stuk werd opgevoerd door kindertheater Ikkie en Jijtje. De kinderen vonden het jammer dat het zo snel afgelopen was. Zondagavond wordt er om half zeven een gezamenlijke jeugddienst van de Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Kerk gehouden in de Nederlandse Hervormde kerk aan de Ring. Het thema is: 'Antwoord op drie vergeten vragen'. Voorganger is ds. D.A. Snijder en het jeugdkoor The Revivals uit Rilland (onder lei ding van mevr. W. van Ham) ver leent zijn medewerking. De collecte tijdens de dienst is bestemd voor de opvang van straat- en weeskinderen in Addis Abeba, de hoofdstad van Ethiopië. Dit is een project van de Hervormd-Gereformeerde Jeugd bond. Vogelvereniging De Vogelvrienden houdt zaterdag haar jaarlijkse olie bollenactie. De opbrengst zal wor den besteed aan de viering van het 25-jarig bestaan van de vereniging in december. Tijdens de bijzondere tentoonstelling in november zullen bejaarden en leerlingen van de drie basisscholen al wat van het jubileum mee mogen vieren. IH l Sintm j PP Annaland Vrouwenvereniging Tryfosa houdt woensdag in verenigingsgebouw Het Trefpunt haar voorjaarsverko ping ten bate van de Nederlandse Hervormde Kerk. Van twee tot vijf j uur kan men er allerlei zaken kopen zoals stroopwafels, bolletjes, pan nenkoeken, slaatjes en andere ver snaperingen, zelfgemaakte kaarten en planten. Voor de jeugd is de zol der ingericht met spelletjes. Vrouwen ver. Ger. Gem. Op D.V. woensdag 23 april hopen we van 14.00 tot 16.30 uur onze VERKO PING te houden in de zaal achter de kerk aan de Weststraat. Iedereen welkom! Advertentie I.M. De plattelandsvrouwen kregen in hun bijeenkomst deze keer iets te horen over voedselallergie. Mevr. Van der Hoop en mevr. Zwueste gaven uitleg over dit onderwerp. Eerst werden er in groepjes vragen beantwoord zoals: Noem prikkels die een astma-aanval kunnen uitlok ken. Waarom zijn kinderen die ast ma hebben zo vaak mager? Bent u zelf overgevoelig voor bepaald voedsel? Na de pauze werden deze vragen besproken. Voedselallergie betekent dat sommige mensen niet tegen bepaalde voedingsstoffen kunnen zoals melk, kippe-eieren en pinda's. Verder is er ook nog voed- selintolerantie die optreedt bij over gevoeligheid voor bijvoorbeeld kleurstoffen, gluten of lactose. Soms erven kinderen het probleem van de ouders. Als beide ouders allergisch zijn, is de kans dat het kind het ook is tussen de vijftig en zeventig pro cent. Als één van de ouders aller gisch is, is dat tussen de twintig en veertig procent en er is vijf tien procent kans dat een kind door ande re oorzaken allergisch wordt voor voedsel. Allergie kan ook eczeem, roodheid, zwellingen en spierpijn veroorzaken. Door 'provocatiebe lasting' worden verdachte stoffen weer ingevoerd om te zien of iemand er allergisch voor is. Som mige mensen moeten dan een dag boek bijhouden waarin ze zeven dagen per week noteren wat ze eten en drinken en hoe het klaargemaakt wordt. Ook huisdieren kunnen een allergie veroorzaken. Mevr. v.d. Broek bedankte de dames met een attentie voor hun uitleg. Sint. De christelijke gemengde zangver eniging Met Hart en Stem houdt vrijdag 25 april een open avond van acht uur tot kwart voor tien. Belang stellenden kunnen dan de repetitie in gebouw Calvijn bijwonen. Met Hart en Stem telt 39 leden en wordt geleid door dirigent I. Riedijk. Het repertoire bestaat uit psalmen en geestelijke en vaderlandse liederen. Om het ledental uit te breiden, houdt Met Hart en Stem de open avond. Voor het eerst organiseert fanfare Euterpe een ensemble-middag. Zaterdag vanaf half drie treden in Haestinge de muzikanten voor het voetlicht; solo, als duo, trio of kwar tet. Ze presenteren zich aan elkaar, maar ook aan iedere belangstellen de. De inschrijvingen duiden op enkele verrassende combinaties, maar ook op een middagje prima muziek. De ensemble-middag komt voort uit de leerlingen-middagen die Euterpe in het verleden een paar keer heeft gehouden. Publiek is zaterdagmiddag welkom in Haestin ge, de toegang is gratis. A. Arts won vrijdag met 5720 pun ten ruim de competitiewedstrijd van klaverjasclub De Pendelaars. Als eerste tien deelnemers eindigden: 1 A. Arts 5720 p; 2 G. cjp Hond 5259 p; 3 J. van Zetten 5233 p; 4 J. van Gorsel 5156 p; 5 R. Waasdorp 5154 p; 6 P. van Bloppoel 4834 p; 7 J. Guiljam 4459 p; 8 P. Bazen 4410 p; 9 C. Meijer 4350 p; 10 M. den Haan 4212 p. De praktijk van te Sint-Maartensdijk is GESLOTEN van Medicijnen graag tijdig bij laten vullen. Zaterdag wordt er in de Hervormde Maartenskerk een zangavond geor ganiseerd door de gezamenlijke ver- Donderdag, vrijdag en zaterdag 17, 18 en 19 april 1 KG MAGERE HAMLAPPEN 10,95 100 GRAM SCHNITZEL 1,80 500 GRAM NASIVLEES 5,00 100 GRAM ROOKVLEES 3,15 100 GRAM CASSELERRIB 2,50 200 GRAM GEKOOKTE WORST 2,50 10 VLEESKROKETTEN 4,00 Maandag, dinsdag en woensdag 21,22 en 23 april 1 KG VERSE WORST f 8,50 1 KG RUNDERGEHAKT ƒ10,50 1 KG VET SPEK 6,50 200 GRAM SPEKBLOKJES 1,25 Advertentie I.M. enigingen van de Hervormde Gemeente. De zangavond begint om zeven uur. De meisjesclubs Eben- Haezer en Sola Fide (onder leiding van mevr. J.A. Gebraad-Jasperse) en de christelijke gemengde zangver eniging Met Hart en Stem (onder leiding van I. Riedijk) zullen enkele liederen ten gehore brengen. Jeugd vereniging Sola Scriptura verzorgt de meditatie en mevr. J. Sturris- Rijnberg van de zendingskrans draagt een gedicht voor. Het orgel wordt deze avond bespeeld door Lian van den Bergh-Gebraad, Lené- de Graaf, Pieter Quist en Vincent Verkamman. De opbrengst van de collecte is bestemd voor het GPZ. De oranjevereniging Prins Willem- Alexander heeft het programma voor koninginnedag bekend gemaakt. Om tien uur vindt de ope ning plaats op de Hoge Markt. Daar na gaan de kinderen met versierde fietsen, driewielers of steppen een rondgang door het dorp maken onder muzikale begeleiding van muziekvereniging Euterpe. Om elf uur arriveert de stoet bij het Holland Huis waar de kinderen in plaats van spelletjes te doen, naar een aantal leuke films kunnen kijken. Aanslui tend worden de prijzen uitgereikt vooi de leukst versierde fiets. Vanaf kwart voor twee rijdt een club uit Hellevoetsluis met oude (antieke) auto's door het dorp. De bijzondere wagens zijn daarna tot half drie te bezichtigen op het Pluimpotterrein. Om drie uur wordt er op datzelfde terrein een zeskamp voor volwasse nen georganiseerd. Daarvoor kun nen ploegen zich nog tot 26 april opgeven bij cafetaria De Heksenke tel. Om negen uur is het oranjebal in het Holland Huis en daar wordt dan ook de prijsuitreiking van de zes kamp gehouden. Op vrijdag 25 april wordt er in de Nederlandse Hervormde kerk een zangavond gehouden ten bate van De Ondergrondse Kerk. Ds. A. den Hartog uit Sint-Maartensdijk ver zorgt de meditatie en de opening en T.W. Kruithof spreekt een appèl woord. Verder werken christelijke gemengde zangvereniging De Lof- stem (onder leiding van J.C. v.d. Slikke) en christelijk gemengd jeugdkoor De Jonge Lofstem (onder leiding van J. Deurloo-Jansen) mee aan de dienst. Zij worden begeleid door de organisten C.G. v.d. Slikke en T. Janssen. Organist bij de samenzang is A.W. v.d. Slikke. De zangavond begint om half acht. De leerlingen van de Groen van Prinstererschool laten woensdag 23 april tijdens de kijkavond aan belangstellenden zien wat ze de afgelopen week met het thema 'beroepen' gedaan hebben. De kleu ters van groep 1 kozen voor de post en groep 2 maakte werkstukken over de brandweer. Groep 3 koos het beroep bloemist uit, groep 4 de politie, groep 5/6 de bestuurder en groep 7/8 de bouwvakker. Alle groepen maakten er leuke werkstuk ken over. Ouders en alle andere belangstellenden kunnen de resulta ten hiervan op de kijkavond gaan bewonderen van half zeven tot half negen. Men dan gelijk bijvoorbeeld wat versnaperingen kopen en ook nog kaarten, zeepjes, koekjes en speelgoed. De opbrengst hiervan wordt besteed aan het opknappen van het schoolplein. Dit jaar is het gebouw zelf aan de beurt en daarna wordt het plein aangepakt. Uitslagen biljartvereniging Tolrust: R. Lisseveld-L. Bijl 12-8,84; G. de Jonge-L. Bijl 7,44-12; R. Lisseveld- J. Niemantsverdriet 2,86-12; H. Demming-K. Nagelkerke 1,25-12; L. Bijl-K. Nagelkerke 9,3-12; C. Bal-M. Uijl 12-6,33; A. Demming- L. Bijl 12-9,06. J. Niemantsverdriet speelde een goede partij van dertien beurten met een gemiddelde van 5,08, maar K. Nagelkerke verbeter de dit met de kortste partij van elf beurten en een gemiddelde van 5,82. Nagelkerke maakte een serie van vijftien caramboles, maar Niemants verdriet troefde hem in dit geval weer af met een serie van zestien caramboles. Elke derde maandag van de maand, dus nu 21 april, haalt de voetbalvereniging SPS oudpapier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Maandag wordt er in 't Ouwe Raed'uus een avond van de platte landsvrouwen besteed aan bomen. P.J. v.d. Gaag (voormalig opzichter bij de plantsoenendienst van de gemeente Bergen op Zoom) vertelt de dames alles over bomen in stad, land en tuin. Hij ondersteunt zijn verhaal met veel dia's. De Berge- naar geeft ook antwoord op vragen als: Hoe kies ik een boom? Welke boom is geschikt voor een grote en welke voor een kleine tuin? Men kan ook vragen stellen aan v.d. Gaag. De inleiding begint om acht uur. Voor de bijeenkomst begint, krijgen de dames vanaf half acht nog een half uur de tijd om stekjes en planten te ruilen. Eventueel wordt daarmee in de pauze en na afloop van de lezing nog verder gegaan. Dhr. D. van Dijke, die samen met de hervormde predikant ds. D.J. van Eckeveld Zuid Afrika bezoekt, is daar beroofd. In een kort telefoonge sprek kreeg zijn vrouw te horen, dat in elk geval zijn camera en zaktele foon werden gestolen. Ds. van Eckeveld bezoekt het land al voor de tweede keer op uitnodiging van de zustergemeente Pretoria. Hij preekte er drie dagen, bediende de sacra menten, hield enkele lezingen en deed pastoraal werk. Van Dijke, die voor het eerst meeging, wilde enke le bedrijven bezoeken die bloembol len verwerken. Hij heeft op het industrieterrein een constructiebe drijf dat veel machines voor de land bouw maakt. Oud-burgemeester A.A. Rijstenbil van Nieuw-Vossemeer is zondag morgen te horen in het programma 'Oor je 't' van Omroep Zeeland. Volgens de omroep is het een pro gramma van 'gesprekken met gewo ne Zeeuwen'. Het interview is tus sen acht en negen uur op de radio te beluisteren. In Ons Dorpshuis te Anna Jacoba- polder wordt zaterdag door de zen dingscommissie van de Gerefor meerde Kerk een bazar gehouden ten bate van de allerarmsten in Zam bia. Van één uur tot half vijf kan men er mooie handwerken en zelf gemaakte artikelen kopen. Verder is er een rommelmarkt en een grote verloting met als hoofdprijs een half varken. De jeugdverenigingen Het Kompas en Het Richtsnoer van de Gerefor meerde Gemeente houden op 24 april om half acht een thema-avond in de Koningin Julianaschool. De Mission Aviation Fellowship (MAF) houdt dan een presentatie over het werk van zendelingen en zendelingsvliegers op moeilijk bereikbare plaatsen. De MAF speelt een belangrijk en soms vitale rol in de zending in moeilijk bereikbare gebieden. Zonder de luchtverbin- ding van deze organisatie zou het werken er bijna niet mogelijk zijn. In zo'n dertig landen heeft de MAF ruim 180 vliegtuigen staan. L. Hage en de dames C. Stoutjesdijk (rechts) en M.W. Blaas voerden een sketch in dialect op bij de opening van het seizoen in De Meestoof. Ook ambtenaar van de burgerlijke stand mevr. J.M. Deurloo werkte er - in toga - aan mee. Bijna waren zaterdagmorgen in streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland twee al getrouwde mensen opnieuw in de echt verbonden. Maar mevrouw M.W. Blaas uit Tholen stak daar een stokje voor; ze maakte bezwaar. Ambtenaar van de burgerlijke stand mevrouw J.M. Deurloo-van Broekhoven zag zich genoodzaakt de voltrekking van het huwelijk te onderbreken. Tussen mevr. Blaas en het bruidspaar mevr. C. Stoutjesdijk en dhr. L. Hage ontspon zich een fikse discussie. Het drietal, in Thoolse dracht, deed dat in Thools dialect. Ondanks het .afblazen van de trouwerij kregen alle aanwezigen een bruidssuiker en een drankje. De sketch was een ludieke opening van de wisselexpositie 'Da je d'r nog ma lang hetuhe van mag weze' over huwelijksgebruiken en -foto's in het streekmuseum. De genodigden bekeken daarna de tentoonstelling, die vooral veel foto's van Thoolse en Sint-Philipslandse bruidsparen omvat. Voorzitter T.G.A. Westerveld van het museum toonde de aanwezigen nog enkele aanwin sten: een foto en een merklap van Pauline Quist, naar wie de Paulinastraat in Tholen is genoemd. En een olielamp die van ds. De Bres is geweest. J.F. Kousemaker kreeg een telefoontje uit Middelburg van iemand die zijn muntencollectie aan het museum wil schenken. 'Overal denkt men aan De Meestoof,' aldus Kousemaker. 'Kennelijk heeft het museum iets bijzonders. Dat horen we ook van mensen. Ze vinden het gezellig, je kunt dicht bij de voorwerpen komen en mag ze soms zelfs aanraken.' Het publiek kan van dinsdag t/m zaterdag in De Meestoof terecht, dagelijks van 14.15 tot 16.45 uur. Zondag 13 april. THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.15 u. ds. Van Dijk. 18.30 u. ds. Gielen, Polsbroek. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze. 17 u. lofprijzing. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van Benthem, Genemuiden. GEREF. GEM 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. VRIJZ.GEL.GEM.NPB 10.45 u. dhr. Buurman, Waalwijk. R.K.-KERK za 19 u. pastor Wiertz, eucharistie viering. zo 11 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebeds- en communniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. Reijnders, Zaamslag. GEREF. KERK 10 u. ds. Krol, Gorinchem. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van Benthem. 18.30 u. ds. Baars. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. pastor Wiertz, eucharistievie ring. za 17.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communiedienst, zo 9.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Geuze, Nunspeet. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. di 15/4 19.30 u. ds. Mondria. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Loon, Ouddorp. vr 11/4 14.30 u. ds. Den Hartog, huwelijksbev. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 17/4 19.30 u. ds. v.d. Meer, Krimpen a.d. IJssel. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. v.d. Berg. Mevrouw H.A. Moormans-Vlot uit Sint-Maartensdijk is op de jaarver gadering in Goes gekozen als pro vinciaal voorzitter van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Ze was al drie jaar vice-voorzitter en volgt mevr. C. Baard op. Het Zeeuwse afdelingsbestuur telt overi gens maar vier leden meer, waar onder mevr. M.A.J. Emmelot-Kool- en uit Scherpenisse. Mevr. Moor mans wil het voorzitterschap heel enthousiast oppakken. Ze vindt het een uitdaging naar andere vormen te zoeken om de provinciale afdeling goed te besturen en daar zoveel mogelijk mensen bij te betrekken. Dat gebeurt in feite nu al via de commissies die er zijn. 'Je stimu leert veel meer mensen om mee te denken en dat kan verrassende meningen opleveren', meent de nieuwe voorzitter. Ook het beleid voor de komende jaren zal onder haar leiding vastgesteld moeten worden. De bond heeft net het fietstasplan afgerond, waaraan heel intensief is gewerkt. Voor de komende week heeft de politie twee snelheidscontroles aan gekondigd. Zondag wordt er gecon troleerd op de Poortvlietsedijk te Scherpenisse en op de Postweg te Tholen. Zondag 27 april staat de radarwagen eveneens opgesteld op de Poortvlietsedijk. Zo'n 270 kinderen en begeleiders bezochten zaterdag in Oud-Vosse- meer de jeugddag van de classicale hervormde jeugdraad. Alle bij de hervormd-gereformeerde jeugdbond aangesloten zondagsscholen en clubs uit de gemeente Tholen, Din- teloord en Klundert waren vertegen woordigd in dorpshuis De Vossen kuil. Zij werden verwelkomd door ds. J. de Goei uit Sint-Maartensdijk, nadat eerst psalm 108:1 en 2 waren gezongen. In het morgengedeelte werden liederen gezongen onder begeleiding van gitaren en dwars fluiten. En er was, evenals voor» gaande jaren, een bijbelprogramma rond het thema. Dat thema was dit keer: steengoed. Na het middageten deden de kinderen onder het motto 'herrie in Hanzestad' spelletjes die te maken hadden met de middeleeu wen. Aan het einde van deze jeugd dag werd psalm 118:11 gezongen, waarna W. Goedegebuure de bijeen komst afsloot. Alle aanwezigen kre gen als presentje een portemonnee met opdruk. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Venema, Elspeet. 14 u. leesdienst. wo 16/4 19.30 u. ds. Van der Hey- den, Doetinchem. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. nog niet bekend. 14.30 u. dhr. Van Westen, Borsele. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 16/4 19.30 u. stud. Van Krim pen, Nieuw-Beijerland. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Verboom, Bleskens- graaf. 17 u. kand. Hoek, Amemuiden. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. di 15/4 19.15 u. ds. Hofman. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Krimpen, Dordrecht. Zaterdag 12 en zondag 13 april. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 612400. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 692400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Van Dort, Sint-Maartens dijk, tel. 0166-663963. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): mevr. P. Timmers tel. 604969. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u., Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten-voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-602507 en 0166-653146; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 10 t/m vrijdag 18 april, donderdag 10 6.32 - 18.57 vrijdag 11 7.07 - 19.32 zaterdag 12 7.52 - 20.02 zondag 13 8.27 - 20.42 maandag 14 9.12 - 21.27 dinsdag 15 10.02-22.27 woensdag 16 11.17 - 23.47 donderdag 17 12.37 vrijdag 18 1.12-13.52 O ma 14/4 19.01 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en wate- kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 2