Jochem Kuzee grijpt naast de medailles Schaken op zaterdag probleem voor kampioen Denk en Zet Heren tennissers niet bijster goed Thoolse dames boeken winsten Thoolse veteranen snel in Westland Dolfijn wint laatste strijd in competitie Rini Neele beste Zeeuwse jeugdschutter Vierde bij NK run-bike-run Turnwedstrijd in Meulvliet NOG GEEN ABONNEE? BEL 0166-657007 Thools achttal mag door naar Zeeuwse promotieklasse Rij alcoholvrij op De Bent Donderdag 17 april 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Zwemmen Kampioene zonder tegenstand Eerste prijzen Lieke Bevelander en u krijgt elke donderdag de Eendrachtbode in huis. Na twee jaar achtereen als tweede te zijn geëindigd, is het achttal van Denk en Zet nu kampioen geworden in de eer ste klasse van de Zeeuwse schaakcompetitie. Of het team de overstap naar de promotieklasse maakt, zal afhangen van de mogelijkheid om op een doordeweekse avond te spelen. Drakenvariant Doorgeeftoernooi St.Annaland 2 verslaat J. van Beieren 2 Het was geen erg gunstig weekeinde voor het Thoolse herentennis. Van de eerste teams won alleen Jacoba van Beieren. St.Annaland en De Ruucstoppelen boekten ver lies. In een streekduel was St.Annaland 2 de heren van Jacoba van Beieren 2 net te slim af. Bij De Ruucstoppe len won alleen het vierde herenteam. Mager St.Annaland Maatje te groot Traditioneel verlies Ruucstoppelen vrij eenvoudig over MLTC 2 ln de damescompetitie tennis ging het Tholen heel wat beter af dan bij de heren. Alleen Ruucstoppelen 3 boekte verlies en dan nog met een kersvers lid. Opgepept Zwakke plekken Geen problemen Jeugd Bij het Nederlands kampioenschap run-bike-run in Venray greep Jochem Kuzee net naast een podiumplaats. De Sint-Annalander kwam in zijn categorie als vierde ovei1 de finish. Marjanne v.d. Velde nam wel een medaille mee naar Tholen. De gouden plak was echter bij voorbaat voor haar bestemd, want door afmeldingen van haar tegenstanders was de Thoolse de enige deelnemer in de categorie meisjes tot 18 jaar. "Ik had gehoopt op een medaille, maar toch ben ik over mijn wedstrijd tevreden", vertelt Jochem Kuzee, die vorig jaar de titelstrijd misliep wegens een blessure. Om in Venray goed voor de dag te komen had de Sint-Annalander veel getraind. Een week voor de titelstrijd vijzelde hij zijn zelfvertrouwen op door bij een wedstrijd in Bergen op Zoom met overmacht te zegevieren. "Bij het NK waren de afstanden echter twee keer zo lang. Nu moest er eerst 10 kilometer worden gelo pen, dan 40 kilometer worden gefietst en dan nog eens 5 kilometer gelopen. Dat is toch een stuk zwaar der dan zo'n wedstrijd in Bergen op Zoom", aldus Kuzee, die onlangs door de gemeente is uitgeroepen tot sportman van het jaar 1996. Lang had Kuzee in Venray zicht op Zeventien leden van De Dolfijn '92 deden zondag in Kapelle mee aan de laatste wedstrijd van de districtscompeti tie. In zwembad Groenewoud sleepten de Tholenaren 7 eerste, 8 tweede en 6 derde prijzen in de wacht en er sneuvelden achttien persoonlijke records. De Dolfijn behaalde de groepsoverwinning met 3796,3 punten. De Thoolse vereniging eindigde in de tweede klasse als 17e in een veld van 33 clubs. De individuele prijzen zijn als volgt: MEISJES twaalf jaar. 100 m vrije slag: 3. Janneke Havermans 1.34 min. 50 m rugslag: 3. Tonnie v.d. Velde 47.8 sec. Dertien en veertien jaar. 50 m rugslag: 2. Ingrid Bouten 40.6 sec. 100 m vrije slag: 3. Ingrid Bouten 1.24.2 min. Tot zestien jaar. 100 m vlinderslag: 1. Mireille v.d. Maas 1.33 min, 2. Astrid Bouten 1.37.7 min. 200 m wisselslag: 3. Astrid Bouten 3.23.8 min. 100 m vrije slag: 2. Mireille v.d. Maas 1.19.6 min. 4x 50 m vrije slag: 1. Coriene Bolier, Ingrid Bouten, Astrid Bouten en Mireille v.d. Maas 2.23.8 min. Tot 18 jaar. 100 m rugslag: 2. Mireille v.d. Maas 1.29.7 min. JONGENS dertien en veertien jaar. 100 m wisselslag: 1. René van Ouden aarde 1.22.1 min. 50 m vlinderslag: 2. René van Oudenaar de 35.5 sec. Tot 16 jaar. 100 m rugslag: 1. Wemer de Viet 1.15 min, 2. Pascal de Viet 1.17.4 min, 3. Martijn v.d. Graaf 1.21.2 min. 200 m vrije slag: 2. Pascal de Viet 2.36.2 min, 3. Wemer de Viet 2.36.8 min. Tot 18 jaar. 50 m vlinderslag: 1Remco de Viet 32.3 sec. 100 m vrije slag: 1. Wemer de Viet 1.04.3 min, 2. Remco de Viet 1.05.5 min. HEREN. 4x 50 m wisselslag: 1Wemer de Viet, René van Oudenaarde, Martijn v.d. Graaf en Kevin Meyer 2.20 min. Rini Neele uit Stavenisse is evenals vorig jaar de beste Zeeuwse jeugd schutter geworden. Hij won de in Heinkenszand gehouden winter- wedstrijd van de Zeeuwse schiet- bond. Overigens waren in beide jeugdklassen de eerste twee plaatsen voor Tholenaren. Ook meerdere vol wassen schutters plaatsten zich via de voorronden voor de finale en sleepten diverse prijzen in de wacht. Zo werd J. van Houdt van Pr. Julia na Scherpenisse eerste in de klasse C liggend geweer. De diverse uitslagen zijn als volgt: KORPS. Geweer liggend. Klasse A: 3. Pr. Beatrix Stavenisse 377 p. Klasse B: 1. Stavenisse 376 p, 4. Nederland en Oranje, Poortvliet 360 p. Klasse D: 2. Scherpenisse 356 p. Pistool. Klasse E: 3. Stavenisse 264 p. Jeugd. Klasse 1: 2. Pr. Juliana St.Anna- land 296 p. Klasse 2: 1Scherpenisse 349 P- PERSONELE WEDSTRIJD. Geweer liggend. Klasse A: 2. A. Potappel Sch. 293 p, 6. M. de Vos Sta. 290 p, 10. C. Boot Anl. 286 p. Klasse B: 3. C. Potap pel Sta. 285 p, 4. P. de Rijke Sta. 284 p, 8. J. van Tiggele Pvl. 281 p, 10. L. Hage Sta. 280 p, 11. mevr. M. Knuist Sta. 278 p, 12. J.J. de Vos Sta. 275 p, 17. C. v.d. Graaf Sta. 264 p. Klasse C: 1. J. van Houdt Sch. 284 p, 4. A. Goudzwaard Pvl. 271 p, 9. J. v.d. Graaf Sta. 254 p. Klasse D: 3. mevr. W. Hout Sta. 276 p, 4. C. v.d. Slikke Sch. 274 p, 7. D. Bolier Sch. 264 p, 8. M. Oostdijk Sch. 263 p, 9. mevr. W. de Vos Sta. 263 p, 11M. Smits Sta. 240 p. Karabijn staand. Klasse A: 4. mevr. M. Free Anl. 280 p, 6. C. Boot Anl. 279 p. Klasse D: 3. A. Knuist Sta. 276 p. Pistool 10 m. Klasse 2: 3. A. Menheere Anl. 251 p. Klasse 3: 3. P. de Rijke Sta. 240 p, 9. M. Dorst Sta. 230 p, 14. W. Klippel Sta. 160 p. Jeugd. Klasse 11J. Neele Sta. 186 p, 2. A. v.d. Slikke Sch. 177 p, 4. P. Priem Sta. 175 p, 6. P. Poot Sch. 167 p, 7. T. van Iwaarden Anl. 167 p, 9. L. Potappel Sta. 167 p. Klasse 2: 1. M. van Oeveren Sch. 183 p, 2. R. Poot Sch. 178 p, 8. C. Bolier Anl. 154 p, 9. A. Duijzer Anl. 151 p. een podiumplaats. Bij het fietsen lag hij nog op de derde plaats, maar bij de slotloop werd hij gepasseerd. "De verschillen met de nummers twee en drie waren gering. Vooraf wist ik dat ik van hen de meeste tegenstand kon verwachten. De Nederlands kampioen was ook geen verrassing. Die jongen is nu gewoon veruit de sterkste", aldus Kuzee. Aan de titelstrijd in Venray mochten ook buitenlandse atleten deelnemen. Van hen waren er nog twee die voor Jochem Kuzee finishten, zodat de Sint-Annalander in het totaalklasse ment als zesde eindigde. Bij de meisjes tot 17 jaar was Mar janne v.d. Velde uit Tholen de enige deelneemster. "Doordat ik pas her steld ben van een enkelblessure was ik niet optimaal voorbereid voor deze wedstrijd. Het was de eerste keer dat ik zo'n lange afstand moest overbruggen. Maar het ging goed; diverse meisjes uit de hogere cate gorie heb ik achter me gelaten", aldus de Thoolse atlete, die zonder tegenstand de nationale titel vero verde, in een tijd van 2 uur en 28 minuten. "Door mijn eerste plaats zal ik waarschijnlijk door de bond worden uitgenodigd om deel te nemen aan de Europese kampioen schappen in Polen. Die staan in mei op het programma. Dan heb ik ech ter ook mijn eindexamen, zodat dit me slecht uitkomt", vertelt de 16- jarige Van de Velde. Als lid van de Nederlandse selectie doet zij vol gende week, samen met Jochem Kuzee, mee aan een trainingskamp in de Belgische Ardennen. Haar vol gende grote wedstrijd is de kwart triatlon in Zundert. Bij een concours in Burgh-Haamstede behaalde Lieke Bevelander twee eerste prijzen. Met Torca reed ze twee B-proe ven, die door de jury werden beoordeeld met 160 en 163 punten. Naast de twee eerste prijzen kon Bevelander ook met twee winstpunten huiswaarts keren. Van de Eendrachtruiters kwam ook Roy Groos met zijn pony Fellow in de ring. In dezelfde klasse behaalde Roy voor beide proeven een tweede prijs. De eerste proef kreeg 148 punten, terwijl zijn tweede proef met een beoordeling van 156 pun ten hem tevens een winstpunt opleverde. John Veniet nam namens de Eendrach truiters deel aan de L-dressuur met zijn paard Isanca. De jury beoordeelde zijn proeven met 141 en 136 punten. Joey Moerland, Liselot Deurloo en Car men v.d. Hoek deden zondag mee aan een dressuurwedstrijd in Rockanje. Moerland kwam met Pacheur uit in de klasse B, en werd vierde met 148 punten. Liselot Deurloo had op Blue Valley pech in de klasse L. Het los rijden ging heel goed, maar toen de combinatie de ring in kwam ontsnapte er een pony in volle galop en Blue Valley wou mee. Daar door was de concentratie weg, maar toch kreeg de combinatie nog 143 punten. Ook Carmen v.d. Hoek op Mr. Jackson startte in de klasje L. Het paard keek heel erg naar de witte hekjes, maar liep toch braaf zijn oefeningen. De combinatie kreeg 149 punten. Jaap en Josje Moerland en Rob Terborg kwamen zaterdag in actie op een spring- wedstrijd in Nieuw- en Sint-Joosland. Josje Moerland sprong met Nikodem in de klasse B, maar de combinatie miste wedstrijdritme. In de eerste manche werd een weigering genoteerd op de eerste hindernis. De tweede manche ging het beter, maar op de laatste hindernis tikte Nikodem een balk uit de lepels. Jaap Moerland debuteerde met Jumbo-Jet in de klasse L. In de eerste manche spron gen ze een balk af, de tweede manche was foutloos. Rob Terborg sprong met Moerland's Jamica twee keer foutloos in de klasse M en mocht daardoor de eerste prijs in ontvangst nemen. In sporthal Meulvliet in Tholen wordt zaterdag de tweede voorronde gehouden van de verenigingswed strijden turnen. Acht verenigingen uit Noord-Zeeland doen er aan mee. De organisatie is in handen van TVT. Het programma omvat drie wedstrijden: van 8.30 tot 11.15 uur, van 11.30 tot 13 uur (heren) en van 14.30 tot 17.30 uur. De eerste voorronde is in maart in Sint-Annaland gehouden. De resul taten van beide wedstrijden worden opgeteld, waarna bepaald wordt wie zich heeft geplaatst voor de finale in Goes op 24 mei. Denk en Zet veroverde het kampioenschap in de eerste klasse van de Zeeuwse competitie. Achter de borden zitten v.l.n.r. Dig de Graaf, Jan de Graaf, AdNiederer en Gillis Dijke. Achter hen staan v.l.n.r. Hans Dijke, Johan Aarnoudse, Peter van Oevelen, Vincent Fructuoso, Kees Wilsing, Corntf v.d. Slikke en Jan Rijstenbil. Twee vaste krachten van het achttal, Sebastiaan Koedoot en Albert Muskee, ontbreken. "In de promotieklasse wordt op zaterdag gespeeld, maar dat levert voor een aantal van ons problemen op", vertelt voorzitter Dig de Graaf van Denk en Zet. Hij wil in overleg met de competitieïeider van de Zeeuwse schaakbond en de clubs proberen om wedstrijden op een doordeweekse avond mogelijk te maken. "Voor tegenstanders uit Zeeuws-Vlaanderen zal dat proble men geven, maar bij de anderen waarschijnlijk niet", aldus De Graaf. De Thoolse schaakclub kan op zaterdag onvoldoende spelers voor een representatief achttal op de been brengen. De in oktober 1983 opgerichte vereniging telt dertien senioren en een tiental jeugdleden. Denk en Zet speelt nu vier seizoenen in de competitie voor achttallen. Voorheen werd in Brabant meege daan met vier- of vijftallen. "Van de overstap naar Zeeland hebben we nooit spijt gehad", zegt De Graaf. Het eerste jaar werd de club uit Scherpenisse meteen kampioen in de tweede klasse noord. Nu gaat men opnieuw een stapje hogerop. De Graaf en secretaris Ad Niederer denken dat hun club in de promotie klasse mee moet kunnen. De titel in de eerste klasse werd behaald in een rechtstreekse con frontatie met naaste concurrent Sou burg 3. Denk en Zet was van meet af aan koploper in deze competitie, maar speelde de voorlaatste wed strijd gelijk tegen Goes 3. Souburg had alles gewonnen en stond een wedstrijdpunt voor op de Tholena ren. Het onderlinge treffen werd een 4-3 overwinning voor Denk en Zet. Vincent Fructuoso, Peter van Oeve len, Dig de Graaf en Jan de Graaf wonnen hun partijen, Sebastiaan Koedoot speelde remise, en Hans Dijke, Gillis Dijke en Albert Mus kee verloren. Fructuoso beëindigde zijn partij als eerste. Hij speelde met wit op het vijfde bord een konings-Indische opening met de variant harmonisch tegenfianchetto. De Sint-Annalan der bereikte in het middenspel een positioneel overwicht met een sterk paard en had uiteindelijk een meer derheid van één pion. Dat bleek in het eindspel beslissend, toen hij deze tot dame kon promoveren. Van Oevelen bracht de stand vervolgens op 2-0. In de opening - Siciliaans met drakenvariant - was het nog een gelijkopgaande partij, maar in het late middenspel gaf de Souburgse tegenstander een loper weg en dat werd hem fataal. Op het tweede bord trof Koedoot (met zwart) een sterke tegenstander. Het evenwicht in de partij, die een aangenomen damegambiet als opening kende, werd nooit verbroken en dat leverde uiteindelijk remise op. Dig de Graaf (met wit op het zeven de bord) kwam in het middenspel gedrongen te staan na een Italiaanse opening, maar profiteerde uiteinde lijk van té opportunistisch spel van zijn tegenstander. Deze kreeg een vrijpion, maar verloor door een onverwachte zet een toren en gaf uiteindelijk op. Dat betekende 3voor Denk en Zet en nog één punt verwij derd van de titel. Dat punt werd uit eindelijk door Jan de Graaf (met zwart op het vierde bord) gescoord. Deze opende met een Spaanse ruil- variant en kreeg een voordeel van drie pionnen nadat hij in het begin van het middenspel kwaliteit had geooferd. Het overwicht én nauw keurig spelen van De Graaf leidden ertoe, dat zijn tegenstander opgaf. Het kampioenschap was binnen. Dat deed Hans Dijke besluiten om op te geven. Deze had op het zesde bord, met zwart, een slechte opening met pionverlies. Het middenspel verliep redelijk; de Tholenaar gaf een pion weg en won later een stuk - doordat zijn tegenstander een afruil niet goed uitvoerde - en twee pionnen. Beide spelers bereikten nog een pro motie tot dame. Op het achtste bord kwam de tegen stander van Gillis Dijke iets beter uit de opening, maar de Tholenaar had met zwart een beter middenspel. In het warrige eindspel maakte hij de fout een loper te offeren voor tem powinst en liet zich zonder erg mat zetten. Op het eerste bord trof Mus kee de sterkste tegenstander van Souburg. Hij kwam in een Franse partij met een iets betere stelling uit de opening, maar verbruikte redelijk veel tijd. Muskee's remise-aanbod werd door de tegenstander bij de stand 3 niet geaccepteerd, de Wal- chemaar rook nog kansen. In een gelijke stelling ging de Tholenaar vervolgens door zijn tijd heen en verloor de partij. Maar dat nam niet weg dat het behalen van de titel gevierd werd. In deze competitie waren De Zwarte Dame 2 (Kruinin- gen), Vlissingen 3, Zierikzee 2, Goes 3, Koudekerke en Souburg 4 de overige tegenstanders. Naast de bondscompetitie speelt Denk en Zet nog een interne compe titie. Die duurt nog tot eind mei.'Er zijn elf deelnemers, maar eigenlijk zouden we er nog wel meer kunnen gebruiken. Nu moeten leden het wel erg vaak tegen elkaar opnemen", zegt voorzitter De Graaf. Denk en Zet schaakt op de vrijdagavond op de zolder van het voormalige gemeentehuis van Scherpenisse; vanaf half zeven de jeugd en vanaf acht uur de senioren. Bij de vereni ging is niet alleen het schaken, maar ook de gezelligheid erg belangrijk. Eind mei wordt het seizoen afgeslo ten met een doorgeeftoernooi, waar bij een senior en een jeugdlid aan elkaar gekoppeld worden. Op 24 mei staat het vier-steden-toernooi op het programma, dat vorig jaar door de vereniging uit Scherpenisse werd gewonnen. Steenbergen, Rucphen en Hoeven - dat het dit keer organi seert - zijn de andere deelnemers. Half september zal de nieuwe com petitie weer beginnen. Het tweede team van Jacoba van Beieren trad thuis aan tegen Sint-Annaland 2. Vorig jaar eindigde hetzelfde duel (maar toen op Sint-Annalandse bodem) in een 3-3 gelijkspel. Aan Sint-Maartensdijkse zijde ontbraken teamleider Marcel Bent- velsen en Tom Moerland. Ze werden vervangen door Marcel Westdorp en Bert Lindhout. Eerst werd het dubbelspel gespeeld. Wim Bazen en Henk Giljam van Sint-Annaland speelden tegen West dorp en Lindhout. Het werd een span nende driesetter waarvan de eerste set met 4-6 naar Sint-Annaland ging, de tweede met 6-2 naar St. Maartensdijk en tenslotte wonnen Bazen en Giljam de derde set met 2-6. Aad Broekhuizen en Wim Brevet bonden als routiniers van Jacoba van Beieren de strijd aan met Dirk Westdorp en Thijs Fase. Ook dit werd een driesetter. Fase en Westdorp wonnen de eerste set met 4-6. De tweede ging in de tie-break met 7-6 naar Broek huizen en Brevet. De derde set moest vanwege een stortbui worden onderbro ken, maar pakte voor Sint-Annaland toch goed uit: 3-6. Ploegleider Adrie Goede- gebuure van Sint-Annaland zoekt nog naar de goede vorm van vorig jaar. Hij speelde tegen Marcel Westdorp die met vast spel zijn opponent geen kans gaf in de wedstrijd te komen. Het werd 6-2 en 6-3. Wim Bazen trad aan tegen Wim Brevet. De laatste had geen schijn van kans tegen Bazen die het seizoen goed van start is gegaan. Brevet verloor met 0- 6 en I -6. De partij tussen Henk Giljam en Bert Lindhout werd een slijtageslag. Gil jam won de eerste set met 4-6, maar de Smurdiekenaar pakte de tweede met 6-3. De derde set werd in de tie-break beslist. Na aanmoedigingen van voorzitter Leen Steenpoorte van Jacoba van Beieren won Lindhout met 9-7. Dirk Westdorp speel de een goede partij tegen Aad Broekhui zen. Hij won in drie sets: 4-6,7-6 en 3-6. Daarmee won Sint-Annaland de wed strijd met 2-4. In de districtscompetitie speelde Jacoba van Beieren I uit tegen Souburg 3 en won met 1-5. Heren 3 van Jacoba van Beieren boekte thuis tegen Hoedekens- kerke 2 een optimale 6-0 zege. Het vier de herenteam van de Sint-Maartensdijk- se tennisvereniging boekte echter een even ruim verlies in de uitwedstrijd tegen Den Haene uit Schuddebeurs. In de landelijke competitie speelden de heren van Jacoba van Beieren thuis tegen Sou burg 2 en deelde de punten: 3-3. Het eerste herenteam van St.Annaland speelde uit tegen Bathse Kreek uit Ril land een magere wedstrijd. Slechts Q£n punt werd er gescoord. Leen Goedege- buure nam het op tegen een B2-speler en dat was voor de Sint-Annalander te zwaar. Hij verloor de eerste set met 6-2, won de tweede met 4-6, maar moest in de derde set met 6-1 het onderspit delven. Marco Bolier verloor heel eenvoudig met 6-3 en 6-2. Cent van Dijke kon de wedstrijd eveneens niet naar zijn hand zetten. De eerste set werd een tie-break en Van Dijke verloor die. De tweede set ging met een overtuigendr 6-1 naar Bath se Kreek. Arie Borst was de enige die in het enkelspel wist te winnen. De eerste set ging het nog moeizaam via een tie break, maar de tweede haalde Borst gemakkelijk met 1-6 binnen. Goedege- buure en Bolier moesten hun dubbelspel met 7-5 en 6-3 uit handen geven. Voor Van Dijke en Borst zat er meer in, maar ook zij verloren. De eerste set gaven de Sint-Annalanders een voorsprong uit handen en ze verloren in een tie-break. In de tweede set ging de strijd ook gelijk op, maar Van Dijke en Borst moesten zich met 6-4 toch gewonnen geven. Het eerste team van Eegedima (dat in de landelijke zondagcompetitie uitkomt) speelde gelijk tegen Drive. Mark Alme- kinders, Pieter Potter, Leen van As en Ren<J Verspuy kwam niet verder dan 3- 3. Heren 1 van De Ruucstoppelen uit Sint- Philipsland trad aan tegen Kapelle. In het eerste dubbelspel kwamen Van Herpen en Booij in actie. Na een slopende dries etter verloren zij met 6-4, 4-6 en 3-6. De tweede dubbel van Den Engelsman en Van Dijke ging eveneens naar Kapelle met 5-7 en 3-6. Van Herpen was na de lange driesetter niet fit genoeg meer om het enkelspel te spelen. Vorige week ont brak de Sint-Philipslander ook al. Den Engelsman speelde daarom de tweede enkelpartij. Hij verloor in twee sets van 1-6. Van Dijke moest eveneens in twee sets de eer aan de tegenstander laten met 4-6 en 3-6. Walpot wist echter de eer voor de Sint-Philipslanders nog te red den. Hij won met 6-4 en 0-1 (de tegen stander gaf op wegens een blessure). De Ruucstoppelen verloor hierdoor met 1-5. Ruucstoppelen 2 begon de tenniscompe- titie slecht. Bru Ten 2 bleek een maatje te groot te zijn. Het enige punt voor de Sint- Philipslanders werd binnengehaald door Jan-Frank Wallet en die had er ook nog een driesetter voor nodig: 1-5. Ruucstoppelen 3 vertrok naar Bruinisse voor de wedstrijd tegen Bru Ten 3 waar van men al jarenlang verloor. Bolier en Everaers konden in het eerste dubbelspel geen grip krijgen op de wedstrijd. Ze verloren dan ook kansloos met 6-2 en 6- 3. Noorthoek en Neele hadden dezelfde problemen tegen hun sterke tegenstan ders. De Sint-Philipslanders verloren dan ook met 6-2 en 6-1. Het enkelspel gaf hetzelfde spelbeeld te zien. Alle spelers hadden last van de harde wind en het gebrek aan wedstrijdritme, maar de Bru- se tennissers waren te sterk voor de Sint- Philipslanders. Bolier speelde goed, maar kon niet verhinderen dat zijn tegen stander (C2-speler) won met 6-3 en 6-0. Everaers kon door constant te spelen goed bij blijven in de eerste set, maar de beslissende punten waren voor zijn opponent. In de tweede set dwong de speler van Bru Ten een nog ruimere winst af door goede spreiding en een sterke eerste service: 6-3 en 6-1. Noor thoek nam het op tegen oud-plaatsgenoot Walpot. Deze spelers waren w(J3 van gelijkwaardig niveau. De wedstrijd ging gelijk op tot 4-5. In het zicht van de haven maakte Noorthoek enkele fouten waarvan Walpot dankbaar gebruik maakte. De tweede set was eveneens spannend, maar ook die ging naar Bru Ten dat daarmee traditioneel de overwin ning behaalde met 6-0. De heren van Ruucstoppelen 4 speelden zaterdag thuis tegen De Puye 3 uit 's- Heer Hendrikskinderen. Begonnen werd met de dubbelspelen. W. v.d. Ree (her steld van een blessure) en E. v.d. Kuijl speelden samen de eerste dubbel en won nen overtuigend met 6-1 en 6-3. J. Wal pot en J. van Dijke hadden meer moeite met hun opponenten. De eerste set ging met 3-6 naar De Puye en de twee met dezelfde cijfers naar De Ruucstoppelen. Walpot en Van Dijke pakten tenslotte ook nog de derde set met 6-4. W. v.d. Ree speelde het eerst in het enkelspel. Dankzij vasthoudend spel bracht hij zijn tegenstander uit balans en hij won in twee sets van 6-4. Als tweede kwam v.d. Kuijl in actie. Met een groot uithou dingsvermogen bracht hij het vierde punt voor De Ruucstoppelen binnen: 6-1, 3-6 en 6-3. J. van Dijke is iemand die in het enkelspel met rust en vasthoudendheid altijd wel een paar punten weet te pak ken. Maar de eerste set moest in een tie break beslist worden. Het werd 7-6 voor Van Dijke die de tweede set ruim won met 6-3. A. Boon verving de afwezige A. varf Westen. Boon, nog volledig afge traind voor het enkel-seizoen, moest in zijn tegenstander zijn meerdere erken nen: 0-6 en 2-6. Toch een 5-1 winst voor De Ruucstoppelen. De overige ploegen hielden het op winst en Jacoba van Beieren deelde de punten. Ook de jeugd en het mixedteam van Eegedima deden het goed. Het tweede damesdubbelteam van Eege dima speelde thuis tegen MLTC te Mid delburg. Laura de Graaff toonde veel inzet en won haar beide partijen, de eer ste met Annie de Waal en de tweede samen met Henny Polderman. Cia Min derhout en Henny Polderman schreven ook nog een derde partij op hun naam. Eegedima won hierdoor met 3-1 Ook het damesdubbelteam TOV 2 uit Oud-Vossemeer boekte goede resultaten in de thuiswedstrijd tegen Kapelle. De gasten gingen puntloos naar huis terug. Het kostte overigens wel de nodige moeite, want er werden twee driesetters en vier tie-breaks gespeeld. Corry Egberts en Jessie Aarden wonnen moei zaam met 7-6 en 7-5. Ada v.d. Meer en Annelie Hommel hadden het gemakke lijker en wonnen met 6-0 en 6-4. Corry Egberts en Ada v.d. Meer speelden een driesetter die met 3-6, 6-0 en 6-2 naar TOV ging. Ook de laatste partij werd nog hard geknokt voor de punten. Anne lie Hommel en Henny Niemantsverdriet boekten desondanks een overwinning met 7-6, 5-7 en 6-4. Het eerste damesteam van De Ruucstop pelen moest het opnemen tegen MLTC 2 uit Middelburg. Leni Verwijs en Elly van Dijke speelden een zwakke eerste set die ze kansloos verloren met 6-2. Ook in de tweede set zaten ze niet goed in het spel, maar door bij 4-4 de service van de thuis- spelers te breken werd het 4-6 en kwam er toch nog een derde set. Die werd even eens met veel moeite binnengehaald: 4- 6. Lijdie Kot en Betsie Huijsmans speel den een prima wedstrijd en wonnen de eerste set zonder een game verlies: 0-6. In de tweede set kwamen de MLTC'ers iets terug, maar ook nu ging de winst met 3-6 naar de Sint-Philipslanders. In de volgende partij raakte Leni Verwijs in een diep dal, maar Betsie Huijsmans wist haar op te peppen. Samen wonnen ze toch nog vrij simpel met 0-6 en 2-6. De jarige Lijdie Kot kreeg in haar partij met Elly van Dijke geen cadeautjes van de tegenstanders. Na een 2-0 achterstand kwamen de dames van De Ruucstoppe len toch nog tot winst in de eerste set: 3- 6. De volgende set werd eveneens met 2- 6 gewonnen. Daarmee wonnen de Sint- Philipslandsen net als vorige week met 0-4. De damesploeg TVO 4 uit Ovezande kwam op bezoek bij De Ruucstoppelen 2. Het werd een pittige en sportieve strijd. Rian Baauw en Rietje Verwijs ver loren de eerste partij in drie sets: 4-6, 6-4 en 3-6. Riet Sondermeijer en Liesbeth van Dijke trokken de stand weer recht door in twee sets van 6-4 en 6-1 te win nen. Ook Rian Baauw en Riet Sonderme ijer pakten samen de winst met 7-5 en 6- 0. Tot slot brachten Anja Koldijk en Rietje Verwijs de eindstand voor De Ruucstoppelen op 3-1 door ruimschoots te winnen met 6-0 en 6-1 De dames van De Ruucstoppelen 2 kwa men dinsdag weer in actie tijdens de uit wedstrijd tegen Driewegen 1. De eerste partij was heel spannend. Anja Koldijk en Rian Baauw verloren de driesetter met 7-6, 4-6 en 4-6. De tweede wedstrijd speelden Liesbeth van Dijke en Riet Sondermeijer samen. Zij beslisten het duel snel in hun voordeel in twee sets van 2-6. Liesbeth van Dijke en Rian Baauw sleepten de winst in de wacht met 3-6 en 4-6 en tot slot maakten Riet Son dermeijer en Rian Baauw het derde punt voor De Ruucstoppelen rond met 4-6 en 4-6. Ruucstoppelen 3 speelde in 's-Heer Abtskerke en verloor met 3-1. Lia van Dijke en Els van der Giesen speelden de eerste partij. De tegenstanders waren sterk en hadden goed in de gaten waar de zwakke plekken zaten. Dus verloor het Sint-Philipslandse duo met 6-2 en 6-1. Marja van der Est en Wil van de Kuijl deden ook goed hun best, maar ze had den nog nooit met elkaar gespeeld. Wil van de Kuijl is namelijk pas sinds kort lid. Ze verloren dan ook in twee sets van 6-3. Na een korte bespreking over de juiste strategie gingen de Sint-Philipslan ders met goede moed de baan weer op. Joke Bomas speelde met Els van der Gie sen. Ze verloren de eerste set met 6-2 en kwamen in de tweede set met 5-1 achter te staan. Ze hielden het nog uit tot 6-4, maar verloren toch. De eer werd gered door Wil van de Kuijl en Lia van Dijke. Zij gooiden alles in de strijd en behaal den via een driesetter de winst: 4-6, 6-4 en 3-6. Het damesdubbelteam van Jacoba van Beieren ontving dinsdag de dames van Hulster Ambacht. Zij deelden de punten: 2-2. Het 35-plus mixed-team van Eegedima uit Tholen speelde uit tegen de Bongerd uit Kloetinge. Onder goede weersom standigheden werden de partijen afge werkt. De dubbels gingen zonder proble men naar Eegedima. Na een korte onder breking begon het enkelspel. Emiel van Dongen en Rein van Nijnatten sleepten de winst in hun partijen in de wacht. Maar Arie Crama en Paul Schoonen moesten in de tegenstanders hun meerde re erkennen. Schoonen leek nog kansen te hebben toen hij in de eerste set van een 3-5 achterstand terugkwam en won met 7-5, maar hij had toen zijn kruit al ver schoten en verloor de twee volgende, lange sets. Desondanks een 2-4 overwin ning voor Eegedima. Het eilandelijke jeugdteam Eegedima speelde de eerste competitiewedstrijd en maakte een goede start. Sandra Geilings uit Tholen en Curtis Goedegebuure uit Sint-Annaland speelden sterk in de mix, maar verloren toch in twee sets van 4-6. Dennis Borst uit Sint-Annaland en Mar- jos Boonman uit Oud-Vossemeer won nen echter heel gemakkelijk: 6-2 en 6-0. In het enkelspel was Marjos beter dan haar opponent en ze won met 6-1 en 6-4. Ook Dennis speelde sterk en won met 6- 1 en 6-2. Curtis deed het echter minder goed en maakte weinig kans. Hij delfde het onderspit in twee sets van 3-6. Sand ra maakte dat weer goed door haar tegen standster met 6-0 en 6-2 te verslaan. Daarmee bracht ze de eindstand op 4-2 in het voordeel van Eegedima. Het jongensteam t/m zeventien jaar van Jacoba van Beieren won de uitwedstrijd tegen De Ruucstoppelen met 2-10. Uit onderzoek is gebleken dat de sportkantine vaker dan gemiddeld de plaats is, waar alcoholgebruik gevolgd wordt door deelname aan het verkeer. Alcoholgebruik is één van de meest in het oog springende oorzaken van verkeersongevallen. Via de actie 'Doe sportief, rij alco holvrij' wordt aandacht gevraagd voor de problematiek van alcohol en verkeer. Doel van de actie is, te wij zen op de gevaren van het gebruik van alcohol in combinatie met ver- keersdeelname. In vier plaatsen in Zeeland voert Veilig Verkeer deze actie, onder meer in Tholen. Daar is voetbalvereniging Tholense Boys bereid gevonden aan de campagne mee te werken. Zaterdagmiddag om kwart over twee vindt de start ervan plaats op sportpark De Bent in Tho len. Het eerste elftal zal zich tijdens de warming-up presenteren in shirts met een speciaal logo. En wethouder I.C. Moerland van sportzaken zal een reclamebord onthullen met daarop de tekst 'Doe sportief, rij alcoholvrij'. Het bord is door Veilig Verkeer voor drie jaar beschikbaar gesteld. Piet Hage (links) en Wim van Dijke met bekers en bloemen na hun succes in de Westland-marathon. Wim van Dijke uit Poortvliet en Piet Hage uit Scherpenisse zijn zaterdag in de Westland-mara thon respectievelijk eerste en tweede geworden bij de vetera nen. Van Dijke zette in de klasse M45 een tijd neer van 2.37.50 uur, Hage finishte in de klasse M50 na 2.56.11 uur. De wedstrijd werd onder slechte weersomstandighe den gelopen, met een harde tot stormachtige wind en regen. 'Er waait daar altijd een westenwind en die heb je de laatste zeventien kilometer tegen", vertelt Van Dij ke. Dat er noga' wat klinkerbes trating in de route lag, was ook van invloed op de tijden. Maar beide Tholenaren waren tevreden. De winnaar finishte in 2.13.28 uur, de laatste atleet kwam na 4.15.50 uur de bloemenveiling van Naaldwijk binnen. Daar vond ook de huldiging plaats. k

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 15