Criminaliteit is op Tholen flink toegenomen Ad Gladdines gaat naar Hoek Vosmeer verzuimt om te scoren <<V □QDQCISBDIIISQCIQDEIIII Korfballers van Emergo zijn op het veld nog niet goed op dreef Half jaar cel voor overvaller Derde periode biedt nog altijd uitzicht op nacompetitie Voetbaldagen in Zeeland «rO* Politie lost inbraken in Poortvliet op Top 10 van aangiften bij Thoolse politie imabo Donderdag 17 april 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Politiechef Krombeen licht politiek in De criminaliteit in onze streek neemt toe. Dat blijkt uit de 'operationele jaarresultaten 1996' van de politie-eenheid Tholen. Vooral de stijging van het aantal geweldsdelicten waarbij gewonden vallen, is opvallend groot. Politiechef J.M. Krombeen heeft de Thoolse burgemeester en frac tievoorzitters ingelicht over deze ontwikkelingen. Ook Erwin de Nijs weg bij Veere Ad Gladdines gaat in het nieuwe voetbalseizoen de kleu ren van hoofdklasser Hoek verdedigen. De bekende Zeeuwse spits uit Tholen verlaat Veere, dat dreigt te degraderen. Ook plaatsgenoot Erwin de Nijs vertrekt bij Veere. Inmiddels hebben twee Brabantse clubs belang stelling voor hem getoond, zodat de kans op een terug keer naar Tholense Boys klein is geworden. Piet den Boef haakte halverwege het seizoen al af bij de Walcher- se hoofdklasser. Tholense Boys verwacht dat deze routi nier terug zal keren op het oude nest. Kwakkelen ThoI.Boys A krijgt klop van koploper De inhaalwedstrijd tegen Ria is voor Vosmeer teleurstel lend verlopen. Het leed een 0-1 nederlaag. De Zeeuws- Vlamingen kregen nauwelijks kansen en benutten er daarvan één, terwijl de Tholenaren zelf volop mogelijk heden om zeep hielpen. Vanavond treedt Vosmeer in Lamswaarde aan tegen SDO '63. Voetbal programma Voetbal uitslagen Vosmeer 3 klopt Dosko Zesde klasse Winst Emergo 2 korfbal St. Maartensdijk Derde plaats Signaal gegeven De korfballers van Emergo zijn bij de hervatting van de veldcompetitie nog niet succesvol geweest. De eerste wedstrijd op het veld werd met 9-3 verloren van Tjoba 4 uit 's-Heer Hendrikskinderen. Zaterdag volgde een teleurstellend verlies tegen hekkensluiter Korvo. Door deze nederlaag komt de korfbalvereniging uit Sint-Maar tensdijk in de onderste regionen te staan in de tweede klas B. In tien wedstrijden zijn slechts drie punten behaald. Daar kun je op bouwen kijken - ontwerpen - aanleggen C.A. Scherpenisse zn "Het is de eer en de wil om op het hoogste amateurniveau te spelen", motiveert Ad Gladdines zijn keus om bij Hoek te gaan spelen. "De hoofdklasse A van het zaterdagvoet bal is de sterkste amateurklasse in Nederland. Ze is bijna vergelijkbaar met het profvoetbal. Hoek heeft voor volgend seizoen de ambitie om voor het kampioenschap in deze klasse te gaan. Graag wil ik nog minimaal C£n jaar op het hoogste niveau spelen. Hoek is een club met naam. Het is al jarenlang d£ club van Zeeland, waarbij er een sterke organisatie rondom de vereniging is", aldus de 29-jarige Tholenaar. Om bij de Zeeuws-Vlaamse topclub te spelen moet Gladdines echter veel tijd opofferen. Voor de trainingen en de wedstrijd zal hij diverse keren in een week bij Kruiningen de over tocht naar Perkpolder moeten maken om vervolgens nog een klein half uurtje in de auto te toeren. "Best een gigantische reis, al ben ik wel het een en ander gewend", con cludeert Gladdines, die naar Veere steeds Erwin de Nijs als reisgenoot had. "Met Erwin heb ik er een vriend bij gekregen. Het is jammer dat onze wegen nu gaan scheiden. Door mij kon hij bij Veere gaan spe len, maar het is niet mogelijk om hem ook mee te laten gaan naar Hoek." De Zeeuwse amateurclub probeert naast Gladdines ook de van Poort vliet afkomstige Walter Bevelander naar Hoek te krijgen. Als jeugdspe ler verruilde Bevelander de kleuren van SPS voor die van Halsteren. Bij de zondag-hoofdklasser is de mid denvelder al jarenlang basisspeler. Naast Hoek had ook Ves '35 uit Oudenbosch grote belangstelling voor Gladdines. 'Voor mij was het moeilijk om daar nee tegen te zeg gen. Frans Vermeulen wordt daar nu de trainer en die ken ik goed van mijn periode bij NAC en Halsteren. Het voetbal in Zeeland trekt mij ech ter meer. Persoonlijk betreur ik het, dat er geen Zeeuws elftal meer bestaat. Ik zou het een eer vinden om daarvan deel uit te maken", aldus Gladdines. De speler kijkt met gemengde gevoelens op zijn periode bij Veere terug. "Hoogtepunt blijft voor mij de gewonnen beslissingswedstrijd voor promotie naar de hoofdklasse. Van de zes doelpunten scoorde ik er vijf. Daar kun je lang van genieten. Dit seizoen is het echter kwakkelen. De selectie is te smal bij Veere, doordat vorig jaar op het laatste moment drie spelers van Kloetinge afzagen van overschrijving. Nu ben ik de epige gevaarlijke spits en draait het team te veel rondom mijn persoon. Er zijn te weinig spelers die het niveau echt goed aankunnen. Bij Hoek speel ik in een kwalitatief sterker team en hoop ik zelf ook uit te blinken. Sportief ga ik erop voor uit en je verdient er een leuk centje bij", aldus Gladdines, die geen bedragen wil noemen. Erwin de Nijs hoopt op korte termijn zijn nieuwe club kenbaar te maken. Zijn vertrek bij Veere is definitief. Twee Brabantse clubs willen de Tholenaar graag als nieuwe speler inlijven. De A-jeugd van Tholense Boys leed zaterdag thuis een forse nederlaag tegen koploper Temeuzense Boys. De Zeeuws-Vlamingen bleken een maatje te groot voor de Thoolse ploeg. De gasten pakten in het begin van de wedstrijd het initiatief op, terwijl de geel-zwarten niet erg scherp waren. Temeuzense Boys scoorde dan ook de openingstreffer in de twaalfde minuut. Twee minuten later was het weer raak en wederom twee minuten verder kon de Thoolse keeper opnieuw naar het net: 0-3. Tholense Boys won weinig duels en de koploper zette door. In de 24e minuut werd het 0- 4 en de ruststand werd in de dertigste minuut bepaald op 0-5. De tweede helft was iets beter voor de geel-zwarten. De thuisploeg gaf niet zoveel kansen meer weg en kreeg zelf een paar keer de moge lijkheid om te scoren. In de 64e minuut redde Ali Oumhamed de eer: 1-5. In de laatste minuut van de wedstrijd maakte Temeuzense Boys er nog 1-6 van. Na deze nederlaag staat Tholense Boys A op een zevende plaats met 22 punten. E£n puntje boven naaste concurrent Moe. Zaterdag spelen de geel-zwarten vriend schappelijk tegen Gastel. Vosmeer-speler Michel van Leeuwen (links) probeert langs twee tegenstanders te komen. Donderdag 10 april uur WHS 4-DFS 2 19.00 WHS-Noad(vr) 19.30 Zaterdag 12 april uur Thol.Boys 2-SSC 2(Wijnen) 12.30 WHS 3-Middelburg 2 (Van Geel) 14.30 WHS 4-GPC 2 12.30 Smerdiek 2-Bruse Boys 3 (Bosters) 14.30 Capelle 3-Stavenisse 2 (Huijbrechts) 14.30 Kruiningen 6-Stavenisse 3 (Allali) 12.45 SPS 4-ZPR 3(Opree) 14.30 VVC-SPS(vr) 14.30 SPS 2-VVC 2(vr) 14.00 Wemeldinge-Noad(vr) 14.30 Zondag 13 april uur Vosmeer-Ria(Van Gils) 14.30 Dosko 5-Vosmeer 3 (Nuijtemans) 11.00 Donderdag 17 april uur SDO-Vosmeer(Smits) 18.30 Tweede klasse: WHS-Kapelle 0-3. Derde kl.: Neo-SPS 1-2, The Gunners- Noad 2-3, FSV-Thol.Boys 3-2. Vierde kl.: Stavenisse-ZSC 2-3, Smer- diek-Mevo 3-0. Zesde kl.: Vosmeer-Borgvliet 2-0. Eerste kl. reserve: ThoI.Boys 2-WHS 2 1-4. Tweede kl. res.: SPS 2-Arendskerke 2 0-2, Krabbendijke 2-WHS 3. Derde kl. res.: ThoI.Boys 3-Amemui- den 3 4-0, WHS 4-DFS 2 DFS niet opge komen, Mevo 2-Smerdiek 2 2-1, Noad 2- Olympia 2 3-0 (Noad kampioen). Vierde kl. res.: Smerdiek 3-VVC 4 3-6, Vrederust 2-Stavenisse 2 5-2. Vijfde kl. res.: Bevelanders 4-SPS 3 2- 2, SPS 4-Kruiningen 6 3-1, Chrislandia 3-Noad 3 5-1, Dinteloord 5-Stavenisse 3 afgelast, ZPR 3-Thol.Boys 4 1-8, Bergen 4-Vosmeer 2 5-1. Zesde kl. res.: Vosmeer 3-Dosko 5 42, Steenbergen 4 Vosmeer 4 2-1. Jeugd: Bergen-Vosmeer BC 1-13, Odio- Vosmeer D 40, Vosmeer E-VVC 46, Kruisland-Vosmeer F1 0-4. Steenbergen-Smerdiek D 0-6, Lepelstr. Boys-Smerdiek El 1-3, Smerdiek E2- Bergen 0-2, Smerdiek F1-ThoI.Boys F2 10-0, Smerdiek F2-Vosmeer'1-5, dames Smerdiek-Steenbergen 6-4. Roosendaal-WHS A 3-1, ThoI.Boys C- WHS C 3-1, BSC-WHS Dl 41, WHS D2-Noordhoek 2-8, WHS El-BSC 2-2, BSC-WHS E2 6-1, Steenbergen-WHS F1 1-1, WHS F2-Halsteren 42. ThoI.Boys A-Terneuzense Boys 1-6, ThoI.Boys C-WHS C 3-1 (ThoI.Boys kampioen), ThoI.Boys Dl-Virtus 8-2, ThoI.Boys D2-Grenswachters 0-12, NVS-Thol.Boys El 10-2, Moc- Thol.Boys E2 1-4, Divo-Thol.Boys E3 40, ThoI.Boys Fl-Odio 42. Alliance-SPS B 1-2, SPS CD-Steenber- gen 44, HSC-SPS D 1-9, SPS E-WVV 1-8, Nw.Borgvliet-SS F1 3-5, SPS F2- Welberg 1-4. Op bezoek bij Dosko 5 speelde Vosmeer 3 één van de beste wedstrijden van het seizoen. Een week eerder was thuis met 42 gewonnen en nu werd het een klin kende 1-7 zege. Al na twee minuten opende Ron Vaders de score. Na een vlot lopende aanval bracht dezelfde speler de stand op 0-2. Vosmeer bleef goed voet ballen, maar had pech met een ongeluk kige handsbal in het strafschopgebied. Uit de penalty maakte Dosko de aanslui tingstreffer. Een kwartier voor de rust bepaalde Jaco Kouwen de stand op 1-3. In de tweede helft speelde Vosmeer nog beter; de Bergse tegenstander kwam er niet meer aan te pas. Het werd 1 -4 door Kouwen, die goed doorging en de doel man verschalkte. Vervolgens stuurde Adrie Capelle - die samen met André Havermans erg sterk speelde op het mid denveld - Marco de Jonge weg. Deze lobde de bal vanaf 20 meter over de doel man; de mooiste treffer van het seizoen. Via zijn derde treffer bracht Ron Vaders de stand eenvoudig op 1-6. Na een inzet van Vaders werkte een Dosko-speler de bal achter de eigen doelman: 1-7. Vosmeer passeert daarmee de Bergena- ren op de ranglijst. Voor de zesde keer wordt in Zeeland een trainingsstage georganiseerd voor Zeeuwse voetballers in de leef tijd van 10 tot 16 jaar. In het verle den hebben daar ook wel Thoolse talenten in de dop aan meegedaan. Op 7 en 8 juni kunnen 100 voetbal lertjes terecht in het sport- en recre atiecentrum Westerschouwen in Burgh-Haamstede. De organisatie is in handen van de stichting Soccer X- perience, in het leven geroepen door profvoetballer Peter van Vossen (Glasgow Rangers) en Henny Mer le. De technische leiding is in han den van Van Vossen (oud-Zierik- zeeënaar), John v.d. Brom van Vitesse en Romeo van Aerde van RKC. Ruud Pennings van Veere neemt de keepers onder zijn hoede. Het programma omvat naast trainin gen en spelelementen (penaltybo kaal, mini-competitie, sportquiz) ook een ontspanningsgedeelte. Het evenement heeft de naam meegekre gen Van Vossens Zeeuwse voetbal- dagen. Oldtimers. In het pinksterweekein- de wordt in de Zeelandhallen in Goes een oldtimer-beurs gehouden. Niet alleen auto's, maar ook moto ren en brommers zullen te zien zijn. Naast accessoires, onderdelen en boeken. Verder zijn er karting- demonstraties. En op eerste pink sterdag zullen meer dan 200 oldti mers de zogenaamde molentocht rij den. De Tholenaren waren vanaf de eer ste minuut gevaarlijker dan de bezoekers. Wél miste de ploeg Ad de Jong wegens een blessure. Ook stond John Vroegop in de achter hoede; een beschermende maatregel om hem voor een derde gele kaart (en schorsing) te behoeden. Dat luk te in ieder geval, want de veel flui tende arbiter hield zondagmiddag de kaarten op zak. Via Peter Moerland, Richard Voshol, Jacco Vaders en Michel van Leeuwen kreeg de thuis club in de eerste helft prima moge lijkheden om te scoren. Maar doel punten bleven uit. Deels doordat het vizier niet op scherp stond, maar ook door knappe reddingen van de Ria-doelman. Na ruim een half uur spelen viel het doelpunt aan de andere kant. Op de vleugel ging een Vosmeer-verdediger in de fout, waardoor een Zeeuws-Vlaming vrij kon oprukken naar het doel. Keeper In Sint-Maartensdijk begon Emergo goed. Door doelpunten van Jan Dui- ne, Jasper v.d. Linden en Maddy Muis werd een 3-1 voorsprong opgebouwd. Na de goede openings fase verzwakte de Thoolse ploeg, waardoor Korvo langszij kwam en zelfs nog voor rust een voorsprong nam. In de tweede helft kwam Emergo weer goed uit de startblokken en door treffers van Jasper v.d. Linden, Patricia Pelgrim en Manon Terlouw kwam de thuisploeg op een 7-5 voorsprong. In de slotfase liet Emer go het echter afweten. De verdedi- Rodger Luijs - die tot dan toe niet in actie had hoeven komen - was kans loos. Bij Vosmeer kwamen voor de twee de helft Rini Plompen en Erwin Vaders in de ploeg voor Charles Blesgraaf en Richard Voshol. Na vijf minuten spelen ontsnapte de thuisploeg aan een tweede tegen treffer. Een met de knie teruggeleg de bal werd door doelman Luijs opgepakt, maar de arbiter interpre teerde dit als ongeoorloofd terug spelen. De indirecte vrije trap in het zestien-metergebied werd door Luijs met de voet gestopt. Vosmeer maakte een wat mindere fase door, maar Ria (Rooms in alles) kon al evenmin een vuist maken. Peter ging liet steekjes vallen, terwijl in de aanval slordig met de kansen werd omgesprongen. Korvo profiteerde hiervan en won verrassend, maar verdiend, met 7-9 van het eerste team van Emergo. Het reserveteam bracht het er tegen Korbatjo 4 beter vanaf. Het maakte de 2-10 nederlaag goed, die een week eerder tegen Vios uit Numans- dorp werd geleden. Met goed en agressief spel werd een 3-6 over winning behaald. In een sterke eer- Moerland werd bij de thuisclub ver vangen door Remco Geuze. De druk van Vosmeer nam geleidelijk aan weer toe, maar het zat deze middag niet mee. Tot aan de zestien-meter- lijn werd er goed gevoetbald, doch daarna ontbrak de afmaker. John Vroegop was inmiddels doorge schoven naar het middenveld. De beweeglijke speler slaagde er echter ook niet in om de verdediging te verschalken. Eén keer kon hij een schot lossen dat maar net naast ging. Ook Jacco Vaders kreeg een goede mogelijkheid, maar de Westdorpse doelman redde ten koste van een blessure. Bijna kwam de gelijkma ker per ongeluk tot stand; Marcel Havermans gaf de bal vanaf de zij kant voor en het leer viel bovenop de kruising. Even later ging de bal rakelings voorlangs het doel, zonder dat een Vosmeer-speler die kon bereiken. Een hoekschop van Jacco Vaders werd door een verdediger van de doellijn gehaald. Vaders ver liet het veld tien minuten voor tijd met kramp, waardoor Vosmeer het duel met tien man moest uitspelen. In de resterende tijd lukte het niet om de gelijkmaker op het scorebord te krijgen, waarmee de achtste com petitienederlaag een feit was. ste helft nam het reserveteam van Emergo een riante 0-5 voorsprong door treffers van Arnet Hermus (2x), Anneke Bethlehem, Kees Klomps en Marrie Stevense. Na rust bracht Amet Hermus met haar derde treffer de score op 0-6. In de slotfase scoorde de tegenstander nog wel drie keer, maar de overwinning kwam niet meer in gevaar. De A-jeugd van de Thoolse korfbal vereniging leed de tweede nederlaag op rij. Na het nipte 2-1 verlies tegen ADO uit 's-Gravendeel veertien dagen geleden, was zaterdag Zeven bergen te sterk voor het team. In Sint-Maartensdijk leed Emergo een 3-7 nederlaag. In de tweede helft Door het derde verlies in zestien dagen tijd is voor Vosmeer de kans op de derde plaats in de eindrang schikking erg klein geworden. Die plaats kan van belang zijn voor de nacompetitie. De Tholenaren ver speelden eerder al hun kansen op de tweede periodetitel en zullen dus alle kaarten op de derde periode moeten zetten. Daarin staat Vosmeer tweede, achter WW, De ploeg uit Woensdrecht - al winnaar van de eerste periode - werd zondag voor het eerst in het bestaan kam pioen. Het treffen tussen SDO en Vosmeer, vanavond, telt nog voor de tweede periode. Die is op doel saldo gewonnen door Ria. WW '67 20 17 3 0 54 68-20 RiaW. 20 14 3 3 45 60-24 Rimboe 20 12 5 3 41 78-34 Val Aan 20 10 4 6 34 35-17 Vosmeer 19 11 0 8 33 52-32 Lepelstr.B. 20 9 5 6 32 50-41 Terhole 20 8 4 8 28 51-44 Nw.Borgvliet 20 8 3 9 27 35-35 SDO '63 19 5 4 10 19 25-38 Welberg 20 2 4 14 10 28-73 Moerstraten 20 1 6 13 9 18-68 Vivoo 20 0 3 17 3 12-86 werd door Jaco Rip en Maria v.d. Wal een 0-2 achterstand ongedaan gemaakt, maar in de slotfase toonde de ploeg uit Zevenbergen zich tref zekerder. Jaco Rip scoorde nog voor Emergo. De B-jeugd van Emergo speelde 44 tegen Breda Noord. Voor Emergo scoorden Jaco van Heemskerk, Patrick Durieux, Marcel de Frel en Nicole Dam. Een week eerder verl oor het team kansloos met 8-1 van zaalkampioen ELKV uit Etten-Leur. Ook Emergo D deelde zaterdag de punten. In een aantrekkelijke wed strijd werd 1-1 gespeeld tegen Julia na D2. De F-pupillen van Emergo zijn de veldcompetitie begonnen met een 0-1 nederlaag tegen Zaam- slag. Programma 19 april: Emergo- DSO 2 16 u., Emergo 2-Good Luck 4 14.15 u., Emergo A-Korbatjo 12.30 u., Emergo B-Voltreffers 11 u., Good Luck-Emergo D 11 u., Emergo F-Animo 10.30 u. Het is voor het eerst dat de Thoolse politie deze 'jaarcijfers' naar buiten brengt. Hoewel het totaal aantal meldingen aanzienlijk is gedaald ten opzichte van 1995, is dat niet te dan ken aan minder criminaliteit, maar aan het terugdringen van 'loos alarm'. Er kwamen vorig jaar 1508 meldingen binnen waarvan de meeste betrekking hadden op aanrij dingen met schade, verdachte situ aties en alarmmeldingen van bedrij ven. Die laatste meldingen werden met 32 procent teruggebracht. Dat komt omdat de politie niet meer reageert op alarmsignalen van pan den of van alarmcentrales die als 'onbetrouwbaar' te boek staan (dus waar vaak loos alarm voorkomt). "We willen zo bereiken dat de cen trales en de apparatuur verbeterd worden zodat vals alarm minder vaak voorkomt", zegt politiechef Krombeen. Met de criminaliteit ging het echter veel minder goed. Het aantal aangif ten steeg met maar liefst 26,5 pro cent naar 577. Zorgwekkend is vol gens de politie vooral de toename van geweldsdelicten (zoals overval len, mishandeling met en zonder wapens). Vorig jaar werden er 43 van dergelijke misdrijven gepleegd tegen zeventien in 1995, een toena me van 153 procent. De hoeveel heid aangiften van geweldsdelicten verdubbelde ten opzichte van voor gaande jaren. Krombeen heeft don derdagavond de fractievoorzitters in de Thoolse gemeenteraad en de bur gemeester in de commissie bestuur lijke aangelegenheden ingelicht over deze ontwikkelingen. De poli tiechef heeft halfjaarlijks contact met deze commissie. "Ik heb een signaal afgegeven dat deze ontwik- Twee Poortvlietse jongeren - 20 en 18 jaar oud - hebben tegenover de politie acht auto-inbraken en een reeks vernielingen bekend op het bedrijventerrein aan de Paasdijk veg in hun woonplaats. De politie kwam het tweetal op het spoor bij een onderzoek naar inbraken in bestel-' auto's van een daar gevestigd bedrijf. Een klein deel van de buit - geluidsapparatuur, gereedschap en waardepapieren - is bij de verdach ten thuis aangetroffen. De twee pleegden de misdrijven vorig najaar en in januari van dit jaar. Ze hebben ook toegegeven, schijnwerpers, schakelkasten en andere elektrische apparatuur op het bedrijventerrein te hebben vernield, alsmede ruiten te hebben ingegooid. Beiden zijn inmiddels op vrije voeten. Meldweek eigen bijdrage. De patiëntenorganisaties willen 'af van de maatregel algemene eigen bijdra gen in de ziekenfondswet. In het kader daarvan wordt een landelijke meldweek gehouden. Mensen kun nen vandaag en morgen hun opvat ting over de regel telefonisch ken baar maken: 030-2970404. Nog deze week kan er op werkdagen 's morgens gebeld worden naar het informatie- en klachtenbureau gezondheidszorg Zeeland, tel. 0113- 249490. EEN O V IN B O Openingstijden maandag t/m vrijdag 08.30 t/m 17.30 keling zich voordoet en dat we die in de gaten moeten houden. Als deze trend doorzet, zullen we er samen met de gemeente een beleid voor moeten maken", zegt Krom been, die echter niet kon inschatten of het signaal donderdag ook door de politiek werd opgepakt. Volgens de politie beperken de uit barstingen van geweld zich vooral tot de uitgaanscentra (voor een groot deel in Sint-Annaland). In de eerste drie maanden van 1997 kwa men er al zeventien aangiftes van geweldsdelicten binnen en dat is opnieuw een stijging. Van een echt groot probleem wil Krombeen nog niet spreken. "Ik heb bij de politiek aangedrongen op een integrale aan pak van het geweld. Dat moetje als politie niet alleen doen", zegt de politiechef, die daarmee herhaalt wat hij eerder dit jaar op een CDA- bijeenkomst verkondigde. Hij zou Sint-Annaland best als voorbeeld project willen gebruiken. Gemeen te, politie, burgers, jongeren en ondernemers moeten in die integra le aanpak meedoen. De politie heeft over vorig jaar een top tien van meest voorkomende aangiften gemaakt. Diefstal en inbraak komen het meest voor, daar na vernielingen, doorrijden na aan rijding en mishandeling. Er werden in 1996 in de gemeente Tholen 81 inbraken in auto's gepleegd, 58 in woningen, 30 in bedrijven en 23 uit andere gebouwen. Er werden 30 fietsen gestolen en 34 keer werden er 'overige goederen' ontvreemd.» Verder werden er 117 vernielingen aangegeven waarvan 46 aan auto's. Achttien keer reed een veroorzaker door na een aanrijding en en 17 keer werd aangifte gedaan van 'geweld met letsels zonder wapen' (mishan deling). In totaal kwamen er 43 geweldsdelicten voor (inclusief mis handeling en overvallen met wapens). De 27-jarige P.K. uit Poortvliet is door de Middelburgse rechtbank veroordeeld tot 12 maanden gevan genisstraf waarvan 6 maanden voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Bovendien wordt hij in overleg met de reclassering geplaatst in een psychiatrische inrichting. Die straf kreeg K. voor de overvallen op boekhandel Oostdijk in Tholen en boekhandel Kleppe in Scherpenisse, op 30 november en op 2 december 1996. De officier van justitie had 10 maanden celstraf waarvan 4 maan den voorwaardelijk geëist, alsmede toezicht van de reclassering en een jaar verplichte opname in een psy chiatrische inrichting. De rechtbank is dus boven.die eis uitgegaan. Bij Oostdijk was de buit nihil, maar bij Kleppe moest de 16-jarige dochter onder bedreiging met een mes, 250 gulden afgeven. Q O E P Vriens-de Schelde: en zaterdag van 08.00 t/m 1 2.00 uur. Zeelandhaven 7 - Bergen op Zoom Tel. 0164-271500 Concentratie bij een spelhervatting in de wedstrijd tussen Emergo (zwarte broekenen Korvo. N A M I S C M E U W M A T «p Fraaie en degelijke bestraling, uitgebreid geshowd en prettig geprijsd, snel en franco geleverd? De bestrating moet vakkundig gelegd worden door ervaren straten makers? U wilt de juiste planten in een ontwerp met sierbestrating zien? Dan bent u bij ons aan het juiste adres. Breng een bezoek aan de vernieuwde SIERTUIN van Vriens-de Schelde ...en vraag naar Anloine Hoeven. Hij vertelt u graag meer over de mogelijkheden. De partners van Vriens-de Schelde: Hoveniersbedrijf ADRIAANSEN AANLEG SIERBESTRATING

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 13