Bouw berging in tuin ontoelaatbaar Tweedejaars staan voor moeilijke keus Pepermunten in plaats van bruidssuiker in St.Philipsland Tholen in het zonnetje gezet Bergen op Zoom erkent streekfunctie drugstoerisme Tholen Sierbestrating,i □QomasiQiii Dammers niet in de finale Huwelijksgebruiken en -fotografie centraal in Meestoof Geen ruimte grafkelders Kindershow Bobo komt in Haestinge Koersballen voor ouderen Driekleur uit voor L. Stols E SCHELDE QIll Smurdiekenaar opgepakt voor verleiden van aantal jongens imabo Donderdag 10 april 1997 EENDRACHTBQDE, DE THOOLSE COURANT 5 Gemeente komt De Boer niet tegemoet Het gemeentebestuur houdt eraan vast dat het bestem mingsplan niet toelaat dat J. de Boer een rijtuigenberging bouwt in de tuin bij zijn woning aan de Bierensstraat in Sint-Annaland. De door De Boer gevraagde vrijstelling is gisteren besproken in de commissie ruimtelijke orde ning. De Schutse Van motorvoertuigen naar weg-en waterbouw Leerlingen in het voortgezet onderwijs staan aan het eind van het tweede jaar voor een moeilijke beslissing; welke richting moet ik na de basisvorming kiezen, en wat is van belang bij deze doorstroming? Die vraag stond donder dagavond centraal op het Scheldecollege in Sint-Maar tensdijk waar ongeveer 95 leerlingen en ouders uitleg kregen van schooldecaan H. Venekamp. Voor wie bij wil blijven: het voorbereidend beroepsonderwijs (vbo) en het middelbaar algemeen vormend beroepsonderwijs (mavo) worden samengevoegd tot het voorbereidend middelbaar beroepsonderwijs (vbmo). Emancipatie Een metselaar, schoenmaker, winkelier, carrouselhouder en slijter. Dat waren degenen die in het laatste kwart van de vorige eeuw de fotografie op Tholen introduceerden. Zoals de heer Kiek - inderdaad, van het 'kiekje' - één van de pioniers was in Leiden. Deze wetenswaardigheden ontdekt de bezoeker, naast uitgebreide informatie over huwelijksgebruiken, in streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland. Vanaf zaterdagmiddag is daar de exposi tie 'Da je d'r nog ma lang hetuhe van mag weze' te zien. Trouwers afgehaald Geen Thoolse coffeeshop, wél beleid Bergen op Zoom heeft een centrumfunctie en daarvan moet je dan zowel de goede als de slechte kanten aan vaarden. Die gedachte verwoordde burgemeester mevr. A. van de Berg van de Scheldestad op een VVD-bijeen- komst in Sint-Annaland. Onderwerp van bespreking: drugsproblematiek en coffeeshops. Mevr. Van de Berg zei er vanuit dat oogpunt geen moeite mee te hebben, dat Tholenaren naar Bergse coffeeshops komen. Minder drugstoeristen Krampachtig kijken - ontwerpen - aanleggen C.A, Scherpenisse zn Daar kun je op bouwen Vrijstelling is nodig, omdat het bestemmingsplan volgens burge meester en wethouders niet toelaat dat er gebouwd wordt op grond met een tuinbestemming. Ook op het deel van het perceel dat een erfbe- stemming heeft, is de maximaal toe gestane oppervlakte al bebouwd. De Boer bestrijdt dat; de bebouwings- grens is bij het vaststellen van het bestemmingsplan dwars door de aanbouw aan zijn pand getrokken. Daarmee is een deel van die aan bouw tot 'erfbebouwing' verworden, terwijl de Sint-Annalander vindt dat het gewoon zijn woning betreft. In oktober vorig jaar lichtte De Boer dat nog eens toe in de commissie ruimtelijke ordening. Die leek de man tegemoet te willen komen, maar werd door de burgemeester gewezen op het beleid dat de gemeenteraad heeft vastgesteld. Nu heeft De Boer vrijstelling van het bestemmingsplan gevraagd, om een gebouw van 40 vierkante meter in de tuin te kunnen bouwen. Maar ook nu blijft het gemeentebestuur van mening, dat dit niet kan. Ver schillende argumenten leiden tot die conclusie. Terwijl een bouwstrook in een bestemmingsplan gewoonlijk tien meter diep is, is die bij De Boer twaalf meter. Deze diepte is gebrui kelijk bij grote of vrijstaande wonin gen. Bij uitzonderingen is 15 meter mogelijk. Maar zelfs dan zou bij De Boer nog 46 van 73 vierkante meter erfbebouwing resteren en slechts uitbreiding met 14 vierkante meter mogelijk zijn. Het bestemmingsplan biedt namelijk ruimte tot maximaal 60 vierkante meter erfbebouwing. Het wijzigen van de bestemming 'tuin' in 'erf zou volgens b. en w. evenmin soelaas bieden. Het gemeentebestuur houdt eraan vast dat in tuinen niet gebouwd mag worden; een regel die in veel bestemmingsplannen geldt. De bewering van De Boer dat ze daar van zijn afgeweken door aan De Schutse het bouwen van dertig bejaardenwoningen toe te staan, bestrijdt het college. En wel omdat het daarbij niet gaat om een stuk tuin bij een woning of een karakteristie ke open binnenruimte. Daar komt bij dat, aldus b. en w., voor zo'n pro ject andere normen gelden voor maximaal toelaatbare bebouwing. Bij De Schutse blijft nog volop onbebouwde ruimte over. Ook formeel kan het verzoek van De Boer volgens het gemeentebestuur niet ingewilligd worden. Vrijstelling kan slechts verleend worden als een voorbereidingsbesluit voor het per ceel geldt, of een herziening van het bestemmingsplan ter inzage ligt. Geen van beiden is het geval. De keuze voor leerlingen op het Scheldecollege voor een van de vier afdelingen (bouwtechniek, mecha nische techniek, motorvoertuigen techniek of verzorging) is belang rijk. Maar wil een leerling na het vbo of mavo van richting verande ren, dan kan het niveau A/B/C of D van de vakken waarin de leerling examen doet, doorslaggevend zijn. De richting is belangrijk maar het niveau is minstens zo belangrijk, zo niet belangrijker, luidde de strek king van Venekamps betoog. Aan de hand van een voorbeeld maakte de decaan dat duidelijk. Een leerling die aan het eind van de tweede klas de afdeling motorvoer tuigentechniek had gekozen, komt er in het derde jaar tijdens een stage achter dat hij niet in deze richting verder wil. In de vierde klas doet hij examen motorvoertuigentechniek en slaagt met goed resultaat. Met drie vakken op C-niveau. Daarmee zou hij normaal gesproken in dezelf de richting verder zijn gegaan in het middelbaar technisch onderwijs in Bergen op Zoom maar hij kan nu ook ook weg-en waterbouw in Vlis- singen gaan doen. Een richting die hem meer aanspreekt. Dankzij de drie vakken op C-niveau. (Leerlin gen van het vbo die op C-of D- niveau examen doen, krijgen dezelf de examenstof als leerlingen van de mavo). "Met drie vakken op C-niveau word je op elke beroepsopleiding toegela ten." En die zijn er volgens Vene kamp genoeg in de regio: mbo-lang met minimaal drie vakken op C- niveau, mbo-kort met vbo-diploma en het b.b.o. (beroepsbegeleidend onderwijs, het voormalige leerling wezen) waarbij een vbo-diploma alleen gewenst is. En overstappen van de ene naar de andere opleiding is mogelijk. Het vak wiskunde is cruciaal, in alle technische richtin gen wordt het gevraagd. Eerder van richting veranderen kan ook. Komt een leerling in de derde klas er in de eerste maand achter dat het toch niet de richting is die hem of haar ligt, dan is het mogelijk van de ene naar de andere afdeling over te stappen. Van de meisjes op het Scheldecolle ge blijken velen voor het middelbaar dienstverlenend en gezondheidson- derwijs op het Zoomvlietcollege in Bergen op Zoom te kiezen. Ook daarvoor zijn drie vakken op C- niveau vereist. "Weinig meisjes kie zen voor een technische vervolgop leiding. Minder dan we hier en in Nederland zouden willen. Jammer want we zouden toch graag die emancipatiegedachte doorzetten. Het omgekeerde doet zich vaker voor, namelijk dat jongens voor het vak verzorging kiezen. Zo zitten er nu vier jongens in drie verzorging." Venekamp riep de leerlingen op te streven naar een C-of D-niveau. Op die manier zijn de kansen om door te stromen het grootst. "Er wordt nog te vaak gezegd; oh mijn zoon of dochter is niet geschikt voor de havo of de mavo, dan moet hij of zij dus maar naar het vbo. Dat is een foute benadering. Je kan heel veel kanten op met het vbo." Ze horen weliswaar bij de beste 24 schooldamteams van Nederland, maar Ter Tolne uit Tholen en de School met de Bijbel uit Sint-Anna land zijn niet doorgedrongen tot de landelijke finale. Beiden werden zaterdag derde in de halve finale schooldammen. Zeeuws kampioen Ter Tolne moest het in Heerhugowaard zonder de zieke Lisette Binkhorst stellen. Haar vervanger was Ibrahim Eljilali. Ver der maakten Annelies van Broekho ven, Wilmer Kousemaker en Nordin Benjilali deel uit van het team. De Tholenaren wonnen maar één van de vijf ronden, speelden twee keer remise en verloren twee keer. De Sint-Annalanders Arjan Heijboer, Wouter Koppejan, Armando Lindhout, Jeroen Oosdijk en Harm Westdorp traden in Don gen aan. Zij wisten drie van de vijf ronden te winnen (met 8-0,6-2 en 6- 2). Maar door de twee verliespartij- en (7-1 en 6-2) bleven ook zij op de derde plek steken. Beide damteams kregen een beker en een vaantje. De politie heeft een 47-jarige man uit Sint-Maartensdijk opgepakt omdat hij oneerbare voorstellen zou hebben gedaan aan een aantal jon gens uit zijn woonplaats. Diverse ouders dienden een klacht in tegen de man. Hun kinderen (jongens in de leeftijd van twaalf tot zeventien jaar) werden door de man aange sproken. Hij beloofde hen geld in ruil voor het plegen of het onder gaan van ontuchtige handelingen. Uit onderzoek is gebleken dat de man dit al geruime tijd deed. De ouders deden aangiften naar aanlei ding van een voorval medio maart. De betrokken jongens hebben de voorvallen gemeld bij de politie. Verder is gebleken dat de man zich aan geen van de jongens heeft ver grepen, maar alleen probeerde hen te verleiden. Donderdag werd de verdachte aangehouden en gehoord. Hij legde een verklaring af, maar de politie wil niet zeggen of de man bekend heeft. Volgens een woord voerder was er echter niet genoeg reden om de man langer vast te hou den en hij is dan ook weer op vrije voeten gesteld. Deze zaak zal waar schijnlijk nog wel een strafrechtelijk vervolg krijgen, aldus de politie. J.F. Kousemaker en mevrouw E. de Jonge leggen de laatste hand aan de wisselexpositie van De Meestoof over het huwelijk. Zaterdag gaan de deuren van het streekmuseum open voor het publiek. Trouwfoto's in soorten en maten sie ren de wanden van de Meestoof de komende maanden. Plaatjes van vooral Thoolse en Sint-Philipsland- se echtparen die in hun beste kleren poseerden voor de fotograaf. Maar ook van trouwstoeten; te voet of in koetsjes. De oudste is een afbeel ding van een Zutphens paar uit 1870. En in 1885 ging in Vlissingen het bruidspaar Pot-Meijer op de foto. De latere uitgever van de Ier- seksche en Thoolsche Courant riep het nog altijd bestaande Pot-Meijer- fonds in het leven, waarop armen en behoeftigen een beroep kunnen doen. Uitvergrotingen waren vroe ger echte kunststukjes: ze werden in Het stichten van grafkelders op algemene begraafplaatsen lijkt ook in Sint-Philipsland tot het verleden te gaan behoren. Hoewel een deel van de commissie openbare werken aanvankelijk PvdA-wethouder I.C. Moerland steunde in diens bezwaar tegen een verbod op grafkelders, kwamen diverse leden daarop terug toen bleek dat een deel van de kos ten op het conto van de gemeen schap zou komen. De gedachte was eerst dat grafkelders geen bezwaar zijn wanneer de betrokkenen zelf alle kosten dragen. Maar volgens ambtenaar W.A. Blaas gaat het om tienduizenden guldens als gevolg van milieuregels. Het gemeentebe stuur van Tholen-stad verbood al in 1969 het stichten van grafkelders en die bepaling werd na de herindeling in 1971 door de nieuwe gemeente overgenomen. In Sint-Philipsland waren grafkelders wél toegestaan. Op de begraafplaats aan de Zijpe straat liggen er zeven, in Anna Jaco- bapolder één. J. de Jager (CDA) pro beerde nog, tevergeefs, of één begraafplaats in de gemeente aange wezen kon worden voor het stichten van grafkelders - zoals er ook één is met een veld voor asverstrooiing. Overigens blijven gedane toezeg gingen overeind staan. Ook wilde De Jager meer vrijheid voor de afmetingen van gedenkte kens op graven. Maar hij kon akkoord gaan na de uitleg van Blaas dat de regels al versoepeld zijn en in 98% van de gevallen zullen vol doen. PvdA, VVD en AOV wilden de ruimere normen van de vereni ging van Nederlandse gemeenten en ook J. van den Donker (D66) was voor een zo groot mogelijke indivi duele vrijheid. houtskool gedetailleerd nagetekend van de originele foto. Het kon niet uitblijven dat de Meestoof, die de laatste jaren diver se foto-exposities presenteerde, de historie van de fotografie eens zou belichten. De interesse van bestuurs lid J.F. Kousemaker heeft daar ongetwijfeld toe bijgedragen. Hij ontdekte in een Antwerps museum een uit 1864 daterende handleiding fotografie, in het Frans. Een fotoko pie is in Sint-Annaland te zien. Evenals werk van pioniers van eigen bodem: C. Muller en W.M. Rijnberg uit Sint-Maartensdijk, Adr. Elen- baas uit Sint-Annaland, F.J. Maas en P.J. Poulusse uit Tholen. De bekendste Thoolse fotograaf en cineast uit deze eeuw, W. Comelis- se, stelde voor de expositie zijn filmcamera (in houten kast) en foto toestel beschikbaar. Diverse soorten fototoestellen staan in de Meestoof uitgestald. Van het Nederlands centrum voor volkscultuur te Utrecht werd de expositie 'Bruidssuikers en witte broodsweken' geleend. Deze geeft een beeld van het trouwen door de eeuwen heen, met allerlei bijbeho rende gebruiken. Aangevuld met Thools materiaal, zoals een boedel scheiding (opgemaakt als één van de partners was overleden) uit 1644. Of een vonnis uit 1759 waarin een Scherpenissenaar wordt veroordeeld om de nacht bij zijn vrouw door te brengen in plaats van in het veld! Pronkstuk is een zwarte trouwjurk uit 1906, met informatie over de maakster. Op een videoband vertel len mensen over oude gebruiken. Bijvoorbeeld hoe in Sint-Philipsland geen bruidssuikers werden gestrooid, maar pepermunten. En hoe in Sint-Annaland de gemeente bode (vier opeenvolgende genera ties Weijler) de 'trouwers' thuis afhaalde. Een vitrine over huwelij ken in ons koningshuis ontbreekt evenmin op de expositie. Die is de komende weken te zien naast de vaste tentoonstellingen in de Meestoof. Het streekmuseum is geopend op dinsdag t/m zaterdag van 14.15 tot 16.45 uur. De opening zaterdagmorgen, tijdens het natio naal museumweekend, zal op een ludieke manier gebeuren. Woensdagmiddag wordt in gemeen schapscentrum Haestinge te Sint- Maartensdijk de Bobo Kindershow opgevoerd. Dit is een programma voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar dat wordt gepresenteerd door het Schiedamse artiestenecht paar Erik en Resie Uijtdewilligen- van Daal. De show duurt anderhalf uur (inclusief een kwartier pauze) en begint met een goochelshow van veertig minuten. Diverse goochel trucs worden afgewisseld met bal- lonmodelleren en een wedstrijdje. Zo'n twaalf kinderen mogen het podium op om te assisteren bij de verschillende onderdelen. Na de pauze komen clown Bobo en zijn assistente Racey voor het voetlicht. Ze laten de kinderen lachen om allerlei clowneske voorvallen en Bobo jongleert met kegels, ringen en ballen. De voorstelling in Haes tinge begint om twee uur. Een lenteplaatje van Tholen: enkele bomen al aardig in de bladeren en een fel zonnetje op de gerestaureerde toren van de Grote Kerk. De lente 1997 is veelbelovend van start gegaan. De beruchte maartse buien vielen mee en ook april is met veel zon begonnen. Welis waar maakt een straffe wind het nog aardig fris, maar op beschutte plaatsen heeft menig Tholenaar zijn tuinmeubilair al ingewijd. De perebomen gaan bloeien en overal ontluikt het groen. Krokussen, narcissen en andere voorjaars bloemen kondigen met hun kleu rige kopjes betere tijden aan. En als het mooi weer is, ligt ook het stadje Tholen er mooi bij. De stei gers die opgesteld staan langs molen De Hoop (vanwege restau ratiewerkzaamheden) bieden dan een unieke kans om een plaatje vanuit 'hoger sferen' te maken. Tholenaren zijn niet anders dan andere Nederlanders en dus zal een deel van hen drugs gebruiken. "Over het gebruik van softdrugs, die over het algemeen niet verslavend zijn, zijn we in de loop der jaren wat rek kelijker gaan denken", aldus mevr. Van de Berge. Ze wilde nadrukke lijk een onderscheid maken tussen hard- en softdrugs; de eerste zijn verslavend en werken crimineel gedrag in de hand. Ten aanzien van de softdrugs voert het openbaar ministerie een gedoogbeleid. "En als het openbaar ministerie niet ver volgt, dan ga je er ook geen politie- tijd - toch al zo schaars - in stoppen." Overlast is er met name in de omge ving van coffeeshops waar softdrugs te koop zijn. Omwonenden voelen zich onbehaaglijk. Deels zijn die gevoelens een gevolg van het feit dat geen onderscheid gemaakt wordt tussen hard- en softdrugs, aldus mevr. van de Berge. De burgemeester legde uit hoe het beleid in Bergen op Zoom gestalte kreeg. Daar waren zeven coffees hops en besloten werd om te gedo gen wat er was, maar geen uitbrei ding toe te staan. Daarbij werd gesteld dat geen harddrugs verhan deld mochten worden, geen overlast mocht optreden, niet verkocht mocht worden aan jongeren onder de 18 jaar en maximaal 30 gram ver kocht mocht worden. De handels voorraad van de coffeeshops mocht maximaal 300 gram zijn. Inmiddels is dat beleid aangescherpt. Het aan tal coffeeshops zal tot vier worden teruggebracht, ze moeten op een bepaalde afstand van scholen blij ven en de minister heeft bepaald dat nog slechts 5 gram per keer verkocht mag worden. Omdat er overlast was doordat tot 's avonds laat mensen naar de coffeshops kwamen, werd het sluitingstijdstip vervroegd naar acht uur. Protesterende coffeeshop houders waarschuwden voor straat verkoop door louche handelaren, maar bleken bij controle zélf vanuit auto's softdrugs aan de man te bren gen. De maatregel heeft het aantal buitenlandse drugstoeristen behoor lijk teruggedrongen. "Bij de grote internationale politieactie die onlangs is gehouden, scoorde Ber gen op Zoom tussen vier en acht uur het hoogst wat betreft Belgische auto's. Elders lag die piek om half elf 's avonds", vertelde mevr. Van de Berg. "Ik heb er vertrouwen in dat de overlast in de buurt van coffees hops nu minder is. Je kunt moralise rend zijn, maar je houdt de verkoop van softdrugs toch niet tegen." In samenwerking met de politie gaan gemeenten in west- en midden- Brabant het beleid beter op elkaar afstemmen. Er is een nota geprodu ceerd waarin het uitgangspunt is dat gemeenten kleiner dan 40.000 inwo ners niet aan een coffeeshop moeten beginnen als er geen behoefte is. Voor grotere gemeenten zou één coffeeshop per 15.000 tot 20.000 inwoners de norm moeten zijn. In het hele gebied zouden coffeeshops maximaal 500 gram softdrugs in voorraad mogen hebben. De Bergse burgemeester heeft er geen moeite mee dat Tholenaren naar Bergse coffeeshops komen. "Dat heb ik ook met Halsteren gehad. Daar dreigde een coffeeshop te komen en toen ben ik met burgemeester Van Veg- gel om de tafel gaan zitten." Voor Tholen lijkt mevr. Van de Berg de nuloptie - géén coffeeshop - goed. "Maar gemeenten die dat willen, moeten wél zorgen dat ze een beleid op papier hebben staan. Daar kun je dan eventueel mee naar de rechter stappen. Bergen op Zoom is tot aan de Raad van State moeten gaan om de komst van een achtste coffeeshop te verhinderen." A.M. de Kaper leek het Bergse beleid nauwelijks positief voor de regio. "Er zal in die plaatsen straat handel kunnen komen als gevolg van concurrentie." Het gedoogbeleid betitelde hij als 'krampachtig'. "Gedogen is dwaas", gaf ook mevr. Van de Berge toe. "Maar ik heb het niet bedacht. In principe ben ik niet tegen legaliseren van softdrugs." Thoolse statenlid mevr. H.A. Pol derman-Martin zei dat voorlichting geven en waarschuwen het enige middel is om softdrugsgebruik tegen te gaan. Uitbater B. de Man van café Havenzicht zei geen drugsgebruik in zijn zaak toe te staan. Elk weekend worden steekproeven genomen onder bezoekers van zijn zaak. "Hen wordt gevraagd hun zakken om te keren. En dan zijn er bij, die gaan er meteen vandoor. Sommigen hebben een paar gram bij zich en dat mag van de politie. Hoever strekt het gedoogbeleid eigenlijk?" "U kunt bepalen wat u in uw zaak wilt", aldus mevr. Van de Berg. Uitslagen van de wedstrijd in Tholen: 1 mevr. R. van Driel en mevr. R. Burrows 25 p; 2 L. Soomers en D. Schellinger 16 p; 3 mevr. C. Waasdorp en J. Geuze 13 p; 4 mevr. F. Schellinger en wisselende partner 13 p; 5 mevr. C. Praat en mevr. A. Bal 12 p; 6 mevr. D. Pigmans en J. Bal 11 p; 7 mevr. R. Nagtegaal en mevr. S. Hoven 10 p. Sint-Maartensdijk: I C. Free en C. van Gorsel 32 p; 2 T. Goode en A. van Splun- ter 30 p; 3 F. Leemreijze en W. Bijl 27 p; 3 L. Verschoor en M. Dane 27 p; 5 S. Wolse 21 p; 6 C. van Mierlo en G. Ver wijs 19 p; 7 C. van Splunter en C. van Haaften 16 p. Buurman M. Kodde hing vrijdag middag de vaderlandse driekleur uit aan de woning van L.F. Stols. Bur gemeester Van der Munnik speldde de Sint-Annalander het draaginsigne gewonden op, een militaire onder scheiding voor hen die gewond raakten tijdens militaire operaties. Stols liep in 1949 rugletsel op bij een auto-ongeluk dat hem op Java overkwam. Hij belandde er later door in de WAO. De uitreiking was een emotionele gebeurtenis, die door vier maten van Stols' onderdeel (het 3e bataljon van het 10e regi ment infanterie) werd bijgewoond. "De burgemeester vond het ook jam mer dat dit insigne zo laat is inge steld. Er zijn jongens geweest die het nog slechter hebben gemaakt als ik. Zij zouden het zeker verdiend hebben, maar velen zijn er niet meer", aldus de Sint-Annalander. "Ik ben blij dat ik het insigne aange vraagd heb." Bij de onderscheiding - waarop de Latijnse tekst 'vulneratus nee v ictus' prijkt - kreeg Stols ook een draagspeld voor op het revers. Fraaie en degelijke bestrating, uitgebreid gesbawd en prettig geprijsd, snel en franco geleverd? De bestrating moet vakkundig gelegd worden door ervaren straten makers? U wilt de juiste planten in een ontwerp met sierbestrating zien? Dan bent u bij ons aan het juiste adres. Breng een bezoek aan de vernieuwde SIERTUIN van Vriens-de Schelde ...en vraag naar Antoine Hoeven. Hij vertelt u graag meer over de mogelijkheden. De partners van Vriens-de Schelde: Hoveniersbedrijf ADRIAANSEN AANLEG SIERBESTRATING Openingstijden 'SIERTUIN' Vriens-de Schelde: maandag t/m vrijdag 08.30 t/m 17.30 uur en zaterdag van 08.00 t/m 12.00 i Zeelandhaven 7 - Bergen op Zoom Tel. 0164-271500 9

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 5