Oud-secretaris Benou overleden Politie lost reeks van misdrijven op "Het gemeenschapsgevoel van vroeger missen we toch wel" Helft loten Actie clubkas verkocht Blusgroep smalstad eindigt als tweede Karaoke in The Limit Echtpaar Schot-Perestam deelde 60 jaar lief en leed Marc Droogers op eufonium naar ereafdeling Markt in St. Maartensdijk Donderdag 10 april 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Drager erepenning gemeente Tholen Na een korte ziekte is in zijn woonplaats Krabbendijke donderdag Thomas Cornelis Benou overleden. Benou was tot 1 juli 1989 gemeentesecretaris van Tholen. Hij is 69 jaar geworden. Benou, die ridder in de orde van Oran- je-Nassau was en drager van de erepenning van de gemeente Tholen, is maandag in Krabbendijke begraven. Invloed onmiskenbaar Jacoba van Beieren 27-jarige Tholenaar voor heling gepakt Een gezamenlijk politieteam van de districten Ooster- scheldebekken en Bergen op Zoom heeft met de arresta tie van acht personen een serie van 71 misdrijven opge lost. Daarbij waren ook zes inbraken op Tholen. Drie van de verdachten pleegden de inbraken. Het ging om min of meer beroepsmatige criminaliteit, want met de opbrengst van de gestolen goederen voorzagen de drie inbrekers voor een groot deel in hun levensonderhoud. Een 27-jari- ge Tholenaar werd gepakt voor heling. Aanhoudingen Tevreden. Dat is het kernwoord waarmee het echtpaar J.M. Schot-Perestam uit Tholen terugkijkt op zestig jaar huwelijk. Woensdag hopen de twee Thoolse echtelieden hun diamanten trouwdag te vieren. Vanuit de arme crisis jaren tot aan de rijkdom van heden bleven ze in hun eigen huisje aan de Regentessestraat in Tholen wonen. Tevre den, maar desondanks missen ze het gemeenschapsge voel van vroeger wel een beetje. Dijk te smal Verkering Alleen om voedsel Liefde belangrijk Hydrauliekslangen Thuis Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Zeeuwse brandweerwedstrijd Zuiddorpe Dankzij een tweede plaats tijdens de provinciale brand weerwedstrijden (tweede klasse lage druk) zaterdag in Zuiddorpe mag de brandweer uit Sint-Maartensdijk op 21 juni naar de gewestelijke wedstrijden in Kruiningen. Aan het wedstrijdonderdeel waar de blusgroep op uit kwam, deden twaalf ploegen mee. Bevelvoerder J. Priem behaalde ook een goed resultaat, hij werd derde. T.C. Benou. De stabiele factor binnen het gemeentelijk apparaat door de jaren heen. Zo kwalificeerde burgemees ter H.A. van der Munnik de heer Benou bij diens afscheid een kleine acht jaar geleden. Bijna 36 jaar werkte hij op Tholen; eerst bij de gemeente Sint-Maartensdijk en na de herindeling in 1971 als secretaris van de nieuwe gemeente Tholen. "Een eenvoudig, bescheiden en recht door zee gaand mens, die een afkeer heeft van oneerlijkheid en die een sterk rechtvaardigheidsgevoel heeft", aldus de burgemeester in 1989. Die noemde hem ook een voortreffelijk lid van de Thoolse samenleving. Of het nu was als organist (1964-1992) van de Her vormde Gemeente Rehoboth in zijn woonplaats Sint-Maartensdijk, administrateur van de lts Burg. Bou- wenseschool (1956-1971), als voor- De Oud-Vossemeerse muzikant Mare Droogers is gepromoveerd naar de ereafdeling. Droogers scoor de zaterdag op het solistenconcours van de koninklijke Nederlandse federatie van muziekverenigingen in Heinkenszand hoog met 51,5 pun ten, goed voor een eerste prijs. Het OVM-lid bespeelt het eufonium (baritonhoorn). Hij kwam voor het eerst uit in de afdeling uitmuntend heid, want ook vorig jaar promo veerde Droogers al. Zaterdag werden overwegend eerste prijzen behaald, ook door andere Thoolse deelnemers. Zoals Albert van Driel (bariton) en Hans Goede- gebuure (bugel) van Accelerando, die van de jury respectievelijk 50,5 en 48 punten kregen in de ereafde ling. In de eerste afdeling werd het optreden van Corina van Driel van Accelerando op sopraansaxofoon eveneens met een eerste prijs (49,5 punten) beloond. Annemarie Krijger van OVM behaalde hier met 45,5 punten een tweede prijs op bugel. In de derde afdeling bespeelde Martijn Krijger van Accelerando eveneens de bugel met succes: 48 punten en een eerste prijs. Drie leden van OVM traden voor het voetlicht in de introductieafdeling. Piet van Driel (baritonsaxofoon) werd in de tweede afdeling geplaatst. Datzelfde geldt voor het duo Annemarie Krijger en Comé van Halum op bugel. zitter van de stichting gemeenschap Sint-Maartensdijk (vanaf 1971) of secretaris van de Lionsclub Tholen (sinds 1981). Ook na zijn vertrek uit de smalstad terug naar zijn geboorteplaats Krab bendijke, vijf jaar geleden, bleef Benou maatschappelijk betrokken. Zo was hij nog voorzitter van de stichting welzijn voor ouderen Rei- merswaal en van de stichting open bare bibliotheek Reimerswaal, pen ningmeester van het Oosterschelde- college (voorheen Ree) en organist bij de hervormde gemeente Krab bendijke. De heer Benou, op 21 januari 1928 geboren, werkte ruim twee jaar bij een bank alvorens hij in 1947 zijn loopbaan als ambtenaar begon. Na' zes jaar verruilde hij de gemeente Krabbendijke voor Sint-Maartens dijk. Het gemeentebestuur was onder de indruk van de degelijke, betrouwbare, deskundige en hard werkende ambtenaar, die op 1 augustus 1956 promoveerde tot gemeentesecretaris. Toen op 1 juli 1971 de zeven Thoolse gemeenten tot één werden samengevoegd, werd Benou aangesteld als hoogste amb tenaar. En hij bleef dat tot hij per 1 juli 1989 vervroegd met pensioen ging. "De invloed van de secretaris is onmiskenbaar geweest in tal van zaken. Hij is meer dan wie ook betrokken geweest bij de ontwikke lingen op Tholen", aldus de burge meester bij het afscheid. Hij noemde Benou iemand die veel eiste van het personeel. "Hij schroomde niet, in te grijpen op een soms wat hard lijken de wijze. Maar steeds was daarbij zijn doel: de organisatie moet goed draaien en kwaliteit produceren. Hij kon de mensen dan goed de waar heid zeggen, maar hield ze heel." Benou was ook de man die, toen er nog geen voorlichter was, wekelijks de plaatselijke pers bijpraatte over de besluiten van het college van bur gemeester en wethouders. Bij zijn afscheid kreeg de gemeente secretaris de erepenning van de gemeente Tholen, een jaar eerder was hem al een koninklijke onder scheiding ten deel gevallen wegens zijn veertigjarige ambtelijke loop baan en vele maatschappelijke ver diensten. Gedurende zijn carrière was Benou bezoldigd en onbezol digd ambtenaar van de burgerlijke stand, boekhouder van het woning bedrijf van Sint-Maartensdijk, Thools vertegenwoordiger in het bestuur van de Bestuursschool, het centrum automatisering zuid-west- Nederland, de stichting kankerpre ventie Zeeland en diverse commis sies van de vereniging van Neder landse gemeenten. Verder secreta ris/penningmeester van de stichting schooltandverzorging Tholen/Sint- Philipsland en Zeeuws vertegen woordiger in de vereniging van gemeentesecretarissen. Benou was 25 jaar lang bestuurder van tennis vereniging Jacoba van Beieren in zijn woonplaats Sint-Maartensdijk, waarvan zeven jaar secretaris/pen ningmeester en veertien jaar voor zitter. In die zin heeft Thomas Cor nelis Benou zijn beste krachten aan de gemeenschap - met name van Tholen - gegeven. Een maand lang werkte het speciale politieteam aan het onderzoek naar de serie inbraken. In januari en februari kwam de zaak aan het licht toen er een toename van het aantal diefstallen en inbraken in Yerseke werd geconstateerd. Op 3 maart werd in verband hiermee een 22- jarige inwoner van Yerseke aange houden. Deze bekende verantwoor delijk te zijn voor achttien misdrij ven in de gemeenten Tholen, Rei merswaal en Bergen op Zoom. Vervolgens werd een 24-jarige man uit Bergen op Zoom in de kraag gevat. Hij bekende verantwoorde lijkheid voor 71 zaken in Tholen, Reimerswaal, Bergen op Zoom, Steenbergen, Wouw en Woensd- recht. En tot slot werd ook nog een 22-jarige Bergenaar gehoord. Deze man zat al in de cel voor andere delicten. De drie daders gingen in wisselende samenstellingen op pad en pleegden in totaal 37 woningin braken, vijf autodiefstallen, twintig diefstallen uit garages en schuren, drie autoinbraken en nog wat fiet sendiefstallen. Zes van die zaken werden in Tholen gepleegd. Het ging het drietal voornamelijk om geld, cheques, sieraden, muziekap- paratuur en gereedschap. In verband met deze misdrijven werden ook vijf andere mensen aan gehouden die de gestolen goederen hebben geheeld. Eén van hen was een 27-jarige man uit Tholen en ver der een 39-jarige man uit Steenber gen, een 20-jarige Halsterenaar, een 46-jarige inwoner van Lepelstraat en een 23-jarige man uit Bergen op Zoom. Van de ontvreemde spullen is vrijwel niets teruggevonden. Via de zogenaamde Plukze-wetgeving zal worden bekeken of de schade op de daders te verhalen valt. Het echtpaar Schot-Perestam is gelukkig en tevreden, al 60 jaar bij elkaar. Het was nog maar de vraag of het jubileum in familiekring op de juiste datum gevierd kon worden. Mevr. Schot heeft voor een operatie aan haar been vier maanden lang in het ziekenhuis gelegen en de laatste vier weken in het ABG in Bergen op Zoom. Ze kwam er op tijd weer bovenop om naar huis te kunnen en de zaken voor het bescheiden feest te regelen. "Ik ben toch zó dankbaar dat ik weer thuis ben. Want ik heb nooit geweten dat er in zo'n tehuis als het ABG zoveel arme stakkers rondliepen. En ik leef erg met men sen mee, dus ik kon het gewoon niet meer aanzien. Dan ben je toch blij als je weer naar je man en je eigen huis kunt", zegt mevr. Schot. Dhr. en mevr. Schot zijn beiden geboren Tholenaren. Zij kwam uit een groot gezin van negen kinderen (allemaal meisjes). Haar vader werkte aan de waterleiding en was vaak weken van huis. Schot kwam uit een relatief klein mossel vissers gezin van twee dochters en één zoon. Zijn jongste zusje overleed echter voordat Schot geboren was. Zoals zoveel meisjes moest de nu 82-jarige mevr. Schot-Perestam in haar jeugd op het land werken. "Dan ging ik met een zus samen lopend naar het land in de Peuksepolder. Later kreeg ik een betrekking als dienstbode bij de welgestelden", vertelt mevr. Schot. "Daar moest je altijd in de keuken eten en een witte schort voor doen. Ik kan niet zeggen dat ik daar veel liefde ontvangen heb. maar ik deed het werk wel graag. Het verzorgen van mensen zit gewoon in me." Haar toekomstige man leerde ze kennen tijdens een wandeling over de dijk. "Ik was toen net uit dienst (ik zat bij de genie) en mijn kame raad had toen een vriendin, maar ik niet. Dus ik liep alleen over de dijk", vertelt Schot. "Toen kwam mijn vrouw eraan met twee vriendinnen. En omdat de dijk te smal was om met z'n drieën over te gaan, kwam zij naast mij lopen." Zijn vrouw vult aan: "Het klikte meteen, want het is nooit meer uit geweest." Toch was de verkeringstijd begin jaren '30 aanzienlijk anders dan tegenwoordig. Strengere normen en het ontbreken van veel vrije tijd waren daar debet aan. "Je kwam niet zomaar bij elkaar over de vloer zoals tegenwoordig", zegt Schot (85 jaar). "Nu zitten ze na een week al bij elkaar in huis, maar als je in onze tijd een meisje kreeg (ze noemden dat nog geen verkering), dan duurde het wel een tijd voordat je de familie ontmoette. Wij hadden al een half jaar verkering toen ik voor het eerst bij mijn toekomstige schoonouders thuis kwarn. Dat was met nieuwjaar. En mijn vrouw is toen diezelfde dag nog bij ons thuis geweest." Voor het verliefde paar bleef er voorlopig niet veel anders over dan een wandelin getje in de vroege avonduren. "Mijn vrouw was toen als dienstbode pas om half acht klaar met werken. Daarna moest ze zich nog wassen en dan was het al gauw half negen voordat je elkaar zag. Maar laat thuiskomen was er niet bij. Om tien uur moest je thuis zijn en zondags zelfs om negen uur", herinnert Schot zich nog. Het jonge paar (zij 17 en hij 25) trouwde op 16 april 1937, midden in de crisisjaren. Geen groot bruilofts feest, dure auto's of tientallen gas ten. "Het werd in familiekring gevierd en het was nog minder dan een verjaardagsfeest nu. Er was toen gewoon geen geld en dat was bij vrijwel iedereen zo", zegt mevr. Schot. "Maar we hebben toen alles kunnen betalen en we hebben geluk kig ook nooit schulden gemaakt. En dat is al heel wat waard." Het echt paar betrok een huisje in de Regen tessestraat, aan de voet van de Nederlandse Hervormde kerk. De oorlogsjaren braken aan. Schot werd tijdens de mobilisatie opgeroe pen in militaire dienst en kwam op diverse plaatsen te liggen. Zijn vrouw en kinderen bleven thuis, maar die situatie duurde niet lang. Duitsland bleek veel te machtig voor het Nederlandse leger en stukje bij beetje werd Nederland veroverd. Zeeland hield wat langer stand, maar ook hier moest men eraan geloven. De Duitsers naderden Tho len. "Ze beschoten Tholen en gebruikten daarvoor de kerktoren als mikpunt", vertelt mevr. Schot die in die tijd bange dagen doormaakte, zowel wegens het oorlogsgeweld, als door de onzekerheid over hoe het met haar man ging. "We moesten Tholen ontruimen wegens de beschietingen. We zijn toen naar een boerderij op het Steenen Kruis gevlucht. Maar ik had nog zoveel eten voor de kinderen in de kelder staan, dat ik het zonde vond als dat niet gebruikt zou worden. Daarom ben ik alleen teruggegaan. Hoe ik het gedurfd heb, weet ik nog steeds niet. Toen ik terugkwam, was ik er bijna toen vlakbij de Deehoeve in een weiland een granaat insloeg. Wat was ik toen bang. Maar ik heb het gehaald, mét het voedsel." "De kinderen waren in de oorlog heel erg bang als er van die Vl's overkwamen. Dan voelde je het gewoon trillen en dan zei ik: Ga maar in een hoekje zitten. Als het voorbij is, kom je er maar weer uit. Maar op het laatst werd je al minder bang", vertelt mevr. Schot. Haar man bleek ongedeerd en kon weer naar huis. Hij werkte geduren de de oorlogsjaren als ondermeer kolenboer. Zijn eigenlijke vak, tim merman, pakte hij na de oorlog weer op. Vanuit de arme tijd klom het gezin Schot op naar meer welvaart. 2e maakten de enorme ontwikkeling van de techniek in de 20ste eeuw mee. Van het paard en wagen naar de tractoren en combines. En van lopend naar het werk naar de auto. "Vroeger stond je met open mond te kijken als er een vliegtuig voorbij kwam", zegt Schot. "Tegenwoordig gaan ze met honderden tegelijk de lucht in. Het is haast onvoorstelbaar. De telefoon, de televisie en compu ters. Je went eraan, maar het is wel een heel verschil met vroeger. Ik heb nog gewerkt voor een kwartje per week. Als ik dat aan mijn klein kinderen vertel, geloven ze me niet. Maar het is toch waar." Hoewel er vroeger veel armoede was, denkt het echtpaar Schot ook met een beetje weemoed terug aan bepaalde dingen uit het verleden. "Je had toen in elk geval veel meer gemeenschapsgevoel dan tegen woordig. Je kende iedereen in het stadje, want er waren nog maar zo'n 3000 inwoners. Nu zijn dat er meer dan twee keer zoveel en vaak kent men zijn eigen buren niet eens", zegt Schot. En zijn vrouw valt hem bij: "Wij hebben hier in de Regentes sestraat altijd een heel goed contact gehad met de mensen. Je roept naar elkaar en vraagt hoe het gaat. Zo ging dat vroeger ook. Je hielp elkaar waar het nodig was. Ik heb altijd gezegd 'wie goed doet, goed ont moet' en dat is echt waar. Nu is dat gevoel toch vaak verdwenen. En liefde is zo belangrijk", zegt mevr. Schot die zelf ook mensen (ook buren) hielp waar ze kon. "Dat zit erin. Ik heb dat ook altijd met plezier gedaan, 's Morgens bad ik om kracht om het vol te houden en 's avonds dankte ik dat het allemaal mocht doen. En natuurlijk zijn er wel eens minder plezierige dingen. En ook meningsverschillen komen wel eens voor. Maar ik heb mijn kinderen geleerd dat je de volgende dag weer met een schone lei moet beginnen en geen ruzie moet blijven zoeken." Ruzie hebben dhr. en mevr. Schot nooit echt gehad. Ze kregen vijf kin deren (drie jongens en twee meisjes) die inmiddels allemaal getrouwd zijn en er zijn al tien kleinkinderen en één achterkleinkind. "We zijn heel gelukkig dat ze allemaal nog bij elkaar zijn en dat ze werk hebben. Want je leeft niet alleen met je vrouw, je vader en je moeder mee, maar ook met je kinderen. Ook als ze het huis uit zijn", zegt Schot. "En ze zijn ons allemaal even lief." Het echtpaar Schot is verknocht aan Tholen en het huisje in de Regentes sestraat. Ondanks het feit dat Schot als timmerman eens vijf jaren in de kost heeft gezeten en ook een goede baan elders kon krijgen, zijn hij en zijn vrouw nooit uit het stadje ver trokken. "We zijn hier geboren, onze ouders woonden hier en we hebben het goed naar ons zin", zegt mevr. Schot. "Zo lang het nog kan, willen hier blijven. Hier zijn we thuis. En voor de toekomst kunnen we alleen maar hopen op gezondheid voor ons en onze kinderen. Dan zijn we tevre den." Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. De ploeg moest twee slachtoffers zien te redden uit een vlasserij. Daar stond een machine in brand en was een stoomketel gaan lekken. De blusgroep met de bevelvoerder, een aanvalsploeg (Johan Dorst en Gijs Vermaas), een waterploeg (Dik Ver meulen en Ren, de Graaf) en een pompbediende (Rien Kloet) moest binnen een bepaalde tijd de slacht offers opsporen en op een verant woorde manier redden en de brand blussen. Priem: "Een slachtoffer stond boven de ketel te roepen. Die moesten we er met de ladder van de auto afhalen. De andere lag onder de machinerie en had verstikkingsverschijnselen door de rookontwikkeling. Hat was daar hartstikke donker maar in iets meer dan twintig minuten was de man gered en overgedragen aan de EHBO. De moeilijkheid was de gro te afstand tussen de brand en de waterbron, dat was een open water. We moesten heel wat slangen uit leggen. We kwamen daardoor in tijdnood. Daar hadden alle ploegen moeite mee. We begonnen dan ook een half uur later omdat het pro gramma uitliep." De aanvalsploeg zette een spuit op de machinerie onder de stoomketel en twee bovenop de ketel om uit breiding te voorkomen. De jury kijkt vooral naar de wijze waarop de slachtoffers worden gered. De blus groep uit Sint-Maartensdijk deed dat op een verantwoorde manier, zo blijkt uit het juryrapport. Priem: "Als het op een onveilige manier gebeurt, dan word je dat heel zwaar aangerekend." Karaoke-liefhebbers kunnen zich de komende tijd uitleven in wedstrijd verband. E>e 'Karaoke Mega Tour' doet Tholen aan. Live teksten zin gen die op een televisiescherm getoond worden, is mogelijk tijdens de voorronden op 18 april, 18 mei en 20 juni (vanaf 9 uur 's avonds) in bar The Limit in Tholen. Daar vindt ver volgens op 10 juli de Thoolse finale plaats. Inschrijfformulieren - deel name is gratis - zijn verkrijgbaar bij The Limit. De landelijke finale is in januari in Raalte, waar Nederlandse artiesten de jurering voor hun reke ning zullen nemen. De winnaar van de finale sleept een vliegreis naar Curasao in de wacht. De tweede prijs is een reis naar Mallorca en de derde een lang weekend in Euro- Disney bij Parijs. In totaal haalde de ploeg 1136 pun ten, 28 minder dan nummer een De Schelde uit Vlissingen. De bevel voerder sleepte 294 punten in de wacht en deelt dat aantal met de bevelvoerder van Elopak. Het eerste slachtoffer werd in 16.32 minuten gered, het tweede in 21.47 minuten. De groep deed er in totaal 41.37 minuten over. "We zijn heel blij met dit resultaat, want alleen de eerste twee mogen straks uitkomen op de gewestelijke wedstrijden waar ploe gen uit Zeeland, Noord-Brabant, Zuid-Holland en Limburg naar toe komen." Zaterdag worden er in Steenbergen wedstrijden gehouden voor eerste klas hoge druk. Daaraan doen in ieder geval de blusgroep uit Stave- nisse en Tholen mee. VERVOLG VAN PAGINA 1 Uit de commissie klonk ook het geluid dat bussen eigenlijk niet lan ger door de Kaaistraat zouden moe ten rijden. De straat is er te smal voor en de aangrenzende panden trillen op hun grondvesten. De poli tici ervaren dat zelf, want de leeska mer van het gemeentehuis - waar ze stukken kunnen raadplegen - grenst aan de Kaaistraat. De wethouder ging er niet op in. "Maatregelen en aanpassingen zullen bij het uitwer ken aan de orde komen. Dat is nu niet aan de orde." Op de publieke tri bune hoorden diverse middenstan ders én Markt-bewoners de discus sie aan. Van Belzen was er voorstander van om het plan niet tot de drie genoem de straten te beperken, maar een integraal plan voor Sint-Maartens dijk te maken. M.J. Klippel (SGP) steunde dat, evenals J. van den Don ker (D66) en mevr. Schot. Volgens de wethouder is niet iedere straat in het dorp een 'probleemstraat' en daarom acht hij de gekozen opzet toereikend. Het idee van Klippel om van meet af aan een verkeersdes- kundige erbij te betrekken, wees Van der Jagt van de hand. "Eerst gaan we inventariseren en daar is geen deskundige bij nodig." J. de Jager (CDA) kon zich daarin volle dig vinden. Er zal een hoorzitting plaatsvinden waarop de bevolking de verkeersproblemen rondom de Markt kan aankaarten. Nadat alles op een rij is gezet, komt de commis sie openbare werken opnieuw aan bod. En daama zal beslist worden wat het eventuele verkeersplan moet omvatten. De familie Slager won de hoofdprijs in de actie clubkas, die St. Annalandse verenigingen en middenstanders opzetten Tweede van links ini tiatiefnemer A. van Ast en verder medewerkers van de Rabobank, die de prijs beschikbaar stelde. (Advertentie I.M.) De familie W.C. Slager uit de Nieuwstraat in Sint-Annaland heeft de hoofdprijs gewonnen van de Actie clubkas, de verloting die door zeven plaatselijke verenigin gen in samenwerking met dertien middenstanders was opgezet. Donderdagmiddag werd in de Rabobank de cheque voor een verblijf in het vakantiepark Cen ter Pares, ter waarde van 600 gul den, uitgereikt. De extra prijs, een droppakket van drogisterij Maja, gaat naar de familie P.J. van de Repe in de Julianastraat. In zes weken tijd brachten de voetbal-, muziek-, tennis-, tafeltennis-, ijs- en speeltuinvereniging en de peu terspeelzaal 1700 loten aan de man. Daaraan houden ze samen 5950 gulden over. "De verenigin gen zijn over het algemeen tevre den", meldt initiatiefnemer André van Ast van WHS. Zijn streven was om 1500 loten (er waren er 3000 gedrukt) te verkopen. De resultaten per vereniging verschil len nogal, aldus de Sint-Annalan- der. De aard van de vereniging, het ledental en de aanpak van de lotenverkoop hebben daarbij vol gens hem een rol gespeeld. De voetbalvereniging, die het overgrote deel van de opbrengst binnensleepte, schakelde wat al te enthousiast junioren in om huis- aan-huis loten aan de man te brengen, wat eigenlijk niet de bedoeling was om andere clubs niet in de wielen te rijden. De koninklijke fanfare Accelerando bleef veel passiever en kwam nog niet aan de 150 gulden, peuter speelzaal Olleke Bolleke haalde het dubbele. Er komt nog een nabespreking, waarbij meteen de opzet voor vol gend jaar wordt bekeken. Want een vervolg komt er, als het aan Van Ast ligt, zeker. "Het is een actie die Sint-Annaland promoot. Dat is voor mij belangrijker dan het financiële resultaat. Als je samen iets doet, is het succes ook groter, terwijl de kosten lager lig gen." Volgens Van Ast zijn ook de dertien deelnemende middenstan ders erg tevreden. Hun waarde bonnen aan de loten werden soms massaal ingeleverd. Voor de aan bieding van vier zakken drop (totaal een kilo) meldden zich bij voorbeeld meer dan 200 mensen. "De middenstanders worden van deze actie zelf beter. Ze hebben dat aan hun omzetten kunnen merken", aldus Van Ast. Voor een volgende keer hebben zich bij hem al twee nieuwe deelnemers gemeld, onder wie bakker Slager, die nu met zijn neus in de boter viel. Wat de initiatiefnemer het meest opviel, was de onbekend heid bij de mensen ten aanzien van de waardebonnen. "Hoe meer loten ze kochten, hoe meer waar debonnen ze hadden en hoe meer voordeel ze bij de winkels konden halen. Dat heeft lang niet iedereen zich gerealiseerd." De samenwerking met de Rabo bank wordt door WHS voortgezet bij de avondwandelvierdaagse, die van 26 t/m 29 mei in Sint- Annaland wordt gehouden. "Deelnemende groepen en vereni gingen moeten zich daar zo ludiek mogelijk presenteren. Daarmee zijn geldprijzen van 500, 250 en 150 gulden te winnen, beschik baar gesteld door de bank", meldt Van Ast.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 3