Zuidweg legt tegenstander over de knie en geeft Noad weer hoop Noad 2 kampioen reserve Vernieuwde kantine Eegedima met gouden handdruk ingewijd Tholense Boys lijkt uitgeschakeld te zijn voor prijzen IF Nuttige zege van Vosmeer De Fles wint in competitie voor bedrijven I ff Bar van tennisvereniging niet elke avond meer te bemannen Donderdag 10 april 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Noad legt zich niet neer bij een dreigende degradatie. Na eerder de verrassende overwinning op Tholense Boys werden zaterdag drie punten gehaald tegen The Gunners, waardoor de St.Philipslanders zich nog veilig kunnen spelen. Tholense Boys bracht het er minder goed van af. In Fijnaart werd met 3-2 verloren, waardoor de kansen op promotie uiterst klein zijn geworden. SPS blijft wel in de race voor de nacompetitie. Tegen Neo behaalde de voet balcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse een 1 -2 over winning, door twee treffers van Sjaak Quist. Noad loopt in Zaalvoetbal "MEULVLIET" THOLEN Winnaar verslagen Quist scoort voor SPS WHS 2 verslaat Tholen 2 met 1-4 Oefenconcours Eendrachtruiters Lage klassering Derde klasse Tholense Boys zakt Het tweede elftal van Noad'67 is zaterdag kampioen geworden in de derde klasse 33. De ploeg van trainer en speler Bram Filius won zaterdag thuis overtuigend van Olympia uit Dongen: 3-0. Noad had aan een gelijkspel genoeg gehad. Volgend jaar wordt het spannend in de streek als Noad in de tweede klasse WHS 3 en SPS 2 als tegenstanders ontmoet. v Tennisvereniging Eegedima in Tholen opende vrijdag avond haar verbouwde kantine op het sportpark aan de Zoekweg. Modernisering en aanpassing waren nodig, maar het kostte de nodige jaren voordat het idee werke lijkheid werd. De uitvoering was echter een kwestie van een paar maanden. Architect J. Boelhouwers haalde het elektrische rolluik omhoog dat het bargedeelte afsluit van de rest van de kantine en daarmee was de opening een feit. Met een letterlijke 'gouden handdruk' werd de ver bouwing voltooid. Golvende vorm Competitieteams Zesde klasse Reserve zesde klasse Vosmeer 4 verliest Reserve derde klasse Smerdiek 2 mist kansen Reserve vijfde klasse ThoI.Boys 4 op weg naar titel Noad heeft door de 2-3 overwinning op The Gunners de handhaving in de derde klasse weer in eigen hand. Met twee doelpunten had Leo Zuid- weg een belangrijk aandeel in de winst. De «pits staat symbool voor de onverzettelijkheid van de St.Phi lipslanders. Ondanks een kniebles sure wil hij zijn club in deze belang rijke fase niet in de steek laten. "Na de wedstrijd is er weer allemaal vocht in zijn knie, maar hij wil zelf graag spelen", vertelt trainer Chris van 't Hof. "Als er bij Noad niets meer op het spel stond dan zou ik het niet toelaten, want rust is nu het bes te voor hem. Trainen gaat niet. Als hij bij de training mee zou doen, dan zou hij zaterdags niet kunnen spe len. Nu raakt hij alleen bij de wed strijden de bal aan en niet zonder succes. Voor Noad is Zuidweg een belangrijke speler." In Breda greep Noad de laatste kans om de dreigende degradatie te ontlo pen. Met nog twee duels voor de boeg kunnen de St.Philipslanders zich nog veilig spelen door Neo '25 op de ranglijst te passeren. De ach terstand bedraagt nu nog twee pun ten, maar de finale van de competi tie is een onderlinge confrontatie tussen beide ploegen. "Wij hebben het nu weer in eigen hand", conclu deert Van 't Hof. "Eerst spelen we thuis tegen Capelle en dat wordt natuurlijk bijzonder lastig. Maar ook Neo heeft op deze speeldag in Baronie een moeilijke tegenstander. Het wordt een spannende ontkno ping, wat leuk is voor de spelers en supporters", aldus de trainer, die zich drie weken geleden al bijna bij de degradatie had neergelegd gezien de achterstand van acht punten. Door de verrassende zeges op Tho lense Boys en The Gunners gloort er weer hoop voor de St.Philipslan ders. Noad begon tegen The Gunners met een verrassing in de voorhoede. Door ziekte van Kees van Tiggele liet de trainer zijn verdediger Erwin In de bedrijvencompetitie van Meulvliet werd dinsdag in de finale van de play offs uitgemaakt welke ploeg er kam-" pioen van poule A zou worden. Rege rend kampioen Bloemenhal (dat ook nu weer op de eerste plaats was geëindigd) speelde tegen underdog De Res, Bier en Ballen dat gedurende de competitie nog al eens moeilijkheden had met de bezet ting. De eerste helft was echter duidelijk in het voordeel van De Hes dat met een 2-6 voorsprong kon gaan rusten. Het ver wachtte offensief van Bloemenhal in de tweede helft bleef uit. Het spel golfde op en neer, maar doelpunten werden er niet meer gemaakt. Daarmee kroonde De Res zich tot kampioen. Aan het andere einde van de ranglijst vochten GEP en Bugatti's tegen elkaar om degradatie te voorkomen. GEP boek te een riante 8-3 overwinning en daar mee zakt Bugatti's naar de B-poule. Het Steenbergse team heeft echter aangege ven volgend seizoen niet meer mee te doen. Maandag werd in de B-poule nog de wedstrijd van Deltan tegen Vosbar gespeeld. De eerste helft was duidelijk voor Deltan dat met 4-1 de rust in ging. Maar in de tweede helft kwam Vosbar goed terug en na een k wartier was het al 5-5. De ploeg uit Oud-Vossemeer liep vervolgens uit naar een nipte 6-7 winst. In de Meulvlietcompetitie werden zon dag ruime uitslagen geboekt. Verrassend was dat in poule A De Kaai - dat nu al zeker kampioen is - werd verslagen door Sporting Maroc met 2-5. Dat was exact dezelfde uitslag als op 19 januari toen de twee teams elkaar voor de eerste keer troffen. Ook toen was De Kaai al koplo per. Hof van Holland versloeg verras send Noordpoort met 13-5. In de A-pou- le won The Limit verder nog van l'Espe- rance met 4-9 en Smit Boys boekte een 11-3 winst op Stalland. In poule B schreef Kaai Boys een forse 13-7 overwinning bij op Standaard Tho- len. In een eerder treffen bleef het nog bij een gelijkspel. Calellas won met 8-1 van De Kroon en The Pub verloor met 0-3 van Pinocchio. Kot in de spits spelen. Met zijn snel heid zorgde deze enkele keren voor gevaar, maar hij kwam niet tot sco ren. Pas na ruim een half uur nam Noad afstand van de zwakke tegen stander uit Breda. Leo Polderman scoorde uit een vrije trap. In de tweede helft bracht Leo Zuidweg de marge op twee treffers. Ondanks de 0-2 voorsprong bleef Noad aanval lend spelen en werd middenvelder Arjan Moerland vervangen door voorhoedespeler Erik Fonteijne. In plaats van de score verder op te voe ren maakten de St.Philipslanders het zich nog lastig. Uit een counter maakte de thuisploeg 1-2, waardoor de spanning terugkeerde in de wed strijd. Met een prachtig schot bracht Leo Zuidweg Noad op een 1-3 voor sprong. Twee minuten voor tijd maakte The Gunners nog de aanslui ting, maar de overwinning van de St.Philipslanders kwam niet meer in gevaar. In de slotfase verving Mark van Dijke van het reserveteam Erwin Kot, die met kramp voortijdig moest afhaken. SPS heeft zich zo goed als zeker geplaatst voor de nacompetitie. Tholense Boys kan de streekrivaal na het verlies tegen FSV niet meer inhalen. Capelle kan de derde plaats nog wel veroveren, maar zal in dat geval hoogstwaarschijnlijk de derde periodetitel voor zich opeisen, zodat SPS alsnog een gooi mag doen naar de promotie. Tegen Neo liet de Poortvlietse ploeg geen steek vallen. SPS domineerde de wedstrijd, maar sprong slordig met de kansen om. Alleen Sjaak Quist kwam twee keer tot scoren. De voorhoedespeler kon wegens het uitblijven van een verwachte schor sing tegen Neo nog van de partij zijn. SPS hoopt echter dat de straf binnenkort wordt opgelegd, zodat de topscorer bij de duels voor de nacompetitie van de partij kan zijn. Onzeker is het nog of de geblesseer de Dick Uijl weer tijdig beschikbaar is. Wel maakte na een langdurige blessure Frank Wiens zijn rentree bij SPS. Hij verving voor de laatste tien minuten William Vroegop. SPS speelde tegen Neo een goede eerste helft, maar zakte na rust terug. De derby Tholense Boys 2-WHS 2 was slecht en zonder spanning. De St. Anna- landers misten enkele spelers onder wie topscorer Patrick Ketting, maar toch ble ken ze veel te sterk voor de Tholenaren, die met 1-4 verloren. Peter Saarloos maakte drie goals. Tholense Boys werd in de openingsfase op eigen helft vastgezet. Henk Keur (lat) en Wil Fase wilden WHS met gevaarlij ke afstandsschoten aan een voorsprong helpen. De sterk spelende Keur moest echter na een kwartier geblesseerd het veld verlaten. Invaller Theo van 't Hof ging laatste man spelen en Ad de Keizer werd voorstopper. WHS behield het ini tiatief en de thuisclub kwam sporadisch uit de verdediging. Na een halfuur liep de laatste man van Tholense Boys tegen zijn tweede gele kaart wegens natrappen bij De Keizer. WHS kreeg daardoor meer ruimte, maar de afwerking ontbrak bij de aanvallen van o.a. de gretige Arie Fase. Teveel kansen gingen verloren en met tien man heroverde Tholen even het initiatief, maar doelman Kees Goedegebuure trad attent op. Uit de daaropvolgende counter scoorde Peter Saarloos en nog voor rust werd het 0-2 door Arie Fase. De laatste moest als reserve naar WHS 1 en maakte in de tweede helft plaats voor Arjan Mosselman. De St. Annalanders namen het na rust te gemakkelijk op en kregen het even moeilijk. Het was aan keeper Goedegebuure te danken, dat een tegentreffer uitbleef. De pas van een lies blessure herstelde André van Poortvliet viel in voor Wil Fase, maar WHS bleef te slordig met de kansen omgaan. Na een kwartier besliste Saarloos de wedstrijd echter met zijn tweede treffer: 0-3. De voetbalkwaliteit zakte naar een bedenke lijk niveau, maar Tholense Boys ver kleinde de achterstand nog tot 1-3. Ver der liet WHS het niet komen, want Saar loos zorgde met I -4 weer voor drie pun ten verschil. Jan v.d. Repe kreeg nog geel omdat hij niet op tijd afstand nam bij een vrije trap. Een verdiende over winning van WHS 2 in een bar slechte wedstrijd. Op de ranglijst staat WHS derde van boven en Tholense Boys derde van onder. Als voorbereiding op het wedstrijdsei zoen organiseert rijvereniging De Een drachtruiters een oefenconcours op 19 april. Deze wedstrijd wordt gehouden bij C. van Dalen aan de Postweg 16 in Tho len. Om één uur gaat men van start en de dressuurproeven worden door een jury beoordeeld. Ook niet-leden zijn deze middag welkom. Voor meer informatie kan men contact opnemen met W. Rei- nerman tel. 0166-672167. Jaap Moerland uit Stavenisse reed zon dag in Etten-Leur mee in een samenge stelde wedstrijd. Moerland bereed Jum bo Jet en maakte in de dressuur een paar foutjes en de jury plaatste de combinatie bij de laatsten. De cross ging goed op één weigering bij de watercombinatie na. Een tijdoverschrijding op het springpar- cours zorgde ervoor dat Moerland zijn lage klassering niet omhoog kon krik ken. Toch was de Stavenissenaar niet ontevreden over de wedstrijd waaraan 189 combinaties deelnamen. Na twintig minuten werd het veld- overwicht in de score tot uitdruk king gebracht. Carlo Heijboer werd in de diepte aangespeeld en bracht Sjaak Quist in de gelegenheid om 0- 1 aan te tekenen. In de eerste minuut van de tweede helft bracht Quist met zijn elfde seizoentreffer de stand op 0-2. Hij reageerde alert, toen een vrije trap van Maarten Hage door de doelman werd gekeerd. Bij de 0-2 voorsprong werd Wim de Groen in het veld gebracht voor Jaco Jansen. SPS controleerde de wedstrijd, maar kon niet imponeren. In blessuretijd maakte de thuisploeg 1-2, waarna direct het eindsignaal volgde van de goed leidende scheidsrechter, die in dit sportieve duel de kaarten op zak hield. Door een teleurstellende 3-2 neder laag tegen FSV is Tholense Boys gezakt naar de vijfde plaats en zijn de kansen op promotie bijna verke ken. "Dit is duidelijk een minder goed seizoen voor Tholen. Dit team heeft meer in zijn mars, dan er nu uitkomt. Maar het zit ons ook abso luut niet mee", concludeert trainer René v.d. Boom. In Fijnaart was Tholense Boys de spelmaker, maar FSV dè afmaker. Slechts enkele keren kwam de thuis ploeg over de middellijn, maar met drie treffers was het rendement hoog. Al na dertig seconden nam FSV afstand van Tholense Boys en na ruim een kwartier spelen kon doelman Erik van Heusen voor de tweede keer de bal uit het net vissen. Volledig tegen de spelverhouding in keken de Tholenaren tegen een 2-0 achterstand aan. Met aanvallend spel probeerde men de schade te herstellen. Eerst voorkwam de doel man van FSV de aansluitingstreffer toen spits René v.d. Berge hard inschoot. Vlak voor rust gaf spits Piet de Graaff zijn team hoop voor de tweede helft, door vanuit een scrimmage te scoren. In de tweede helft liet de gelijkma ker niet lang op zich wachten. Fran- cel Kousemaker trok de bal terug op René v.d. Berge, die snoeihard in het doel schoot. Gezien de getoonde veerkracht van Tholense Boys en de verhoudingen in het veld leek de Thoolse derdeklasser de wedstrijd naar haar hand te gaan zetten. Het pakte echter volledig anders uit, want binnen een minuut was de vreugde voorbij, toen FSV de derde treffer aantekende. "De tegendoel punten vielen op de allerongeluk kigste momenten", aldus René v.d. Boom. Bij de 3-2 achterstand wis selde de trainer Michael de Jong voor leider Marco v.d. Wielen. Als vierde spits kon deze de achterstand echter niet meer ongedaan maken. FSV, dat op het randje van toelaat bare speelde, hield stand en bezorg de Tholen een gevoelig verlies. "Als je ziet hoe wij tegen koploper Kruin- ingen gepresteerd hebben en hoe wij het hoger geklasseerde Capelle een voudig hebben geklopt, dan is het moeilijk te aanvaarden dat wij nu overal dreigen naast te pakken", aldus de trainer van Tholense Boys. Kruiningen 20 14 4 2 46 51- 18 Olympia 20 12 4 4 40 45- 23 SPS 20 10 6 4 36 29- 18 SV Capelle 20 9 5 6 32 33- 27 Tholense Boys 20 7 8 5 29 34- 22 BVC'54 20 8 3 9 27 31- 38 FSV 20 7 4 9 25 36- 34 Baronie 19 6 6 7 24 40- 45 ONI 19 6 5 8 23 25- 37 NEO'25 20 5 4 11 19 25- 39 NOAD'67 20 4 5 11 17 19- 37 The Gunners 20 2 4 14 10 20- 50 De kampioensploeg met staand van links naar rechts: Frans Quist, Leon Hoek, Jacco de Jonge, Marco van Herpen, Jeroen Breeman, Ronald den Braber, Harm Verwijs, Wilco van Herk, Kees Ligtendag, Rini Filius, en trouwe supporter Kees Geelhoed. Gehurkt van links naar rechts: leider Wim van de Burg, Reinie Reijngoudt, Ike Verwijs, Sander Kot, trainer, leider en speler Bram Filius, Roland Walpot en leider Johan Filius. Het was zaterdag feest in Sint-Phi- lipsland; het tweede kampioen en het eerste elftal dat door een verras sende overwinning de kans heeft behouden zich in de derde klas te handhaven. Noad 2 rondde een suc cesvol seizoen af. In de competitie lag de ploeg een lange tijd met een straatlengte voor op de andere clubs. Tot er enkele weken geleden een kink in de kabel kwam; de ploeg verloor twee keer thuis, tegen Din- teloord en WC. Vorige week werd de draad weer opgepakt met een 6-0 overwinning bij Unitas. Met dat ver trouwen gingen de elf zaterdag het veld in. Noad domineerde van het begin tot het eind. Voor de rust scoorde de ploeg twee maal; de eer ste keer scoorde Jacco de Jonge uit een comer van Harm Verwijs. De tweede keer was het Ronald den Braber die een kans benutte nadat de keeper uit zijn zestien meter gebied was gekomen om een bal koppend weg te werken. Na de thee bleef Noad domineren. Roland Walpot kon op een diepe bal van Kees Lig tendag alleen op de keeper af en rondde de actie met een doelpunt af. De score had hoger uit kunnen val len als er in de eerste helft meer kan sen waren benut. Na de rust werd er wat slordiger gespeeld en kreeg Olympia in de slotfase een paar kan sen op een tegendoelpunt. Frans Quist en Harm Verwijs waren de beste spelers bij Noad in een wedstrijd die goed werd geleid door F. Bastiaansen, die 4 gele kaarten uitdeelde, waarvan twee aan Noad- spelers Frans Quist en Reinie Rein- goudt. Voor Rinus Filius was het extra feest. Hij voetbalt al negentien jaar en beleefde zijn eerste kam pioenschap. Het succes van het tweede elftal is mede te danken aan de routine van oud spelers uit het eerste zoals Frans en Joop Quist en Bram Filius (de laatste twee speelden overigens zaterdag niet). Leider Bram Filius: "We verwacht ten dat we kampioen zouden wor den. Uit speelden we tegen Olympia 2-2 en toen waren wij al een stuk beter. We hebben een goede ploeg van jonge en wat oudere spelers. We zijn met zeventien man begonnen en dat is zo gebleven. Het overleg is goed en we hebben veel plezier in het voetballen. We kijken uit naar de tweede klasse, naar de streekwed- strijden tegen SPS en WHS. Dat spreekt ons erg aan." t f f i 'I §b Ook voorzitter mevr. H.A. Polderman-Martin mocht een 'gouden handdruk' zetten op de muur van de verbouwde kantine van tennisvereni ging Eegedima. "Na vele jaren hebben het bestuur en de leden besloten om de kantine te verbeteren. Er werd een bouwcom missie ingesteld die de wensen op een rijtje heeft gezet en uitgewerkt", zei voorzitter mevr. H.A. Polder man-Martin tot de aanwezigen die de kantine vulden. "Architect Jac ques Boelhouwers heeft bij de alge mene ledenvergadering de leden met een inspirerende tekening 'zicht' gegeven op hoe de kantine zou kun nen worden." Twee jaar geleden was er al sprake van dat de kantine moest worden aangepakt. Men kon niet voldoende mensen bij elkaar krijgen om elke dag bardienst te draaien en ook het oog wilde wel eens wat anders. In de nieuwe opzet is de bar dan ook niet meer elke avond open, maar alleen tijdens de weekeindeen en bij bij zondere gelegenheden zoals toer nooien. Vele uurtjes praten leidden niet tot een snelle aanpak, maar een tekening van architect Boelhouwers verrichtte wonderen, want ineens hadden de leden een 'visie' op de nieuwe kantine. De vernieuwde kantine moest voor al een afscheiding krijgen tussen de bar en de rest van het zaaltje. Daar toe werd een rolluik aangebracht. De nieuwe bar en de muren van het keukentje kregen een ronde, golven de vorm. Geel en lichtblauw vorm den de basiskleuren. Er kwamen nieuwe spoelbakken en koelelemen ten en ook het meubilair werd ver nieuwd. Het oude ging naar het nieuwe honk van jeugdsoos Thjos. Een sloopploeg brak eerst de oude bouwsels uit de kantine en vervol gens ging aannemer De Korte aan de slag met het plaatsen van wanden, kasten en de bar. Een aantal vrijwil ligers onder leiding van Emiel van Dongen werkte de zaak vervolgens af. Op de dag van de opening werd er nog ijverig schoongemaakt en het meubilair kreeg een plaatsje. De ramen werden van een kunststof plaat voorzien. "Dat heeft twee voordelen. Je hebt meteen dubbel glas, maar het is ook inbraakwe rend", legt architect Boelhouwers uit. Hij ontwierp de nieuwe indeling van de kantine, maar ook van het terras. Dat moet worden verfraaid (ondermeer met een palenschutting in een golvende vorm) en uitgebreid zodat de mensen niet alleen een goed zicht hebben op de twee eerste banen, maar ook op de banen 3 en 4. Om op dit terras te kunnen komen, werd er een extra deur aangebracht. In een hoek moeten nog automaten komen waaruit leden koffie en fris drank kunnen halen als de bar niet open is. De hele verbouwing begon vlak voor de kerst. Bij wijze van eer betoon aan degenen die zich hebben ingezet voor de verbouwing, moch ten voorzitter mevr. Polderman, architect Boelhouwers en de vrijwil ligers een 'gouden handdruk' op de blauwe muur zetten met goudverf. Voor de nieuw te zetten palenschut ting heeft Eegedima een sponsorac tie op touw gezet. Iedereen kan een paal kopen. Achttien palen waren er al verkocht. Boelhouwers bedankt in zijn toespraak het bestuur voor. het initiatief en de vrijwilligers voor hun inzet. "Beste tennisvrienden, ik vond het heel leuk om te doen, maar zonder de trouwe medewerking van de leden, kun je niets doen." Eegedima brengt het komende sei zoen zeventien teams in de competi tie. In de landelijke zondagcompeti tie komen er drie herenteams uit. Het eerste speelt in de vierde klasse en bestaat uit Mark Almekinders, Pieter Potter, René Verspuij, Arie Draaijer, Gerard Polderman en Leen van As. Het tweede team (dat uit komt in de zesde klasse) bestaat uit de betere jeugd van het eiland Tho len: Jaap Dekker en Robert v.d. Wal uit Sint-Annaland, Ching Hin uit Tholen en Martijn Potappel uit Sta venisse. Het derde herenteam komt uit in de achtste (laagste) klasse. In de districtscompetitie zijn er vier herenteams. Deze komen uit in de tweede, derde en vierde klasse en het 35-plusteam in de derde klasse. Bij de dames zijn er drie ploegen in respectievelijk de hoofdklasse, der de en vierde klasse. In de gemengde competitie zijn er vier teams in de tweede, derde en vierde klasse en in de derde klasse 35-plus. Verder is er een eilandelijk team van jeugd tot en met zeventien jaar dat uitkomt in de eerste klasse. Eegedima zelf heeft verder een ploeg van jeugd tot en met dertien jaar. De jongste tennis sers komen uit in een eilandelijke competitie (een initiatief van alle Thoolse tennisverenigingen). Tegen Nieuw-Borgvliet heeft Vosmeer zich gerevancheerd voor de acht dagen eerder geleden neder laag. Op eigen veld boekten de Tho lenaren een nuttige 2-0 overwin ning. Nuttig, omdat Vosmeer door het verrassende verlies van Ria nu tweede staat in de laatste periode. Koploper is WW, dat al een perio detitel heeft én komend weekeinde bij een gelijkspel tegen SDO het kampioenschap pakt. Aan de nacompetitie voor de tweede pro motieplaats doen te allen tijde drie elftallen mee. In elk geval Ria, waarschijnlijk Rimboe en mogelijk Vosmeer. Lepelstraatse Boys heeft ook nog een kansje, maar dat moet nog op bezoek komen bij Vosmeer. Het duel tegen Nieuw-Borgvliet was weinig sprankelend. De beste kan sen waren voor de thuisclub. Al na tien minuten schoot John Vroegop op aangeven van Richard Voshol maar net naast. Erg veel doelkansen deden zich in de eerste helft niet voor. Ook de Brabanders maakten het doelman Rodger Luijs niet erg moeilijk. Kort voor de rust nam Vosmeer de leiding uit een vrije trap. Het schot van John Vroegop verdween via de muur in het doel. De tweede helft was nog maar vijf minuten oud toen de 2-0 op het sco rebord verscheen. Michel van Leeu wen gaf de bal vanaf de zijkant voor, Erwin Vaders legde hem terug en de inlopende Marcel Havermans schoot hard in. Daarna ging het spel op en neer zonder dat beide ploegen nog gevaarlijk werden. Bij Vosmeer kwamen Jacco Vaders en Pascal Zwegers nog in de ploeg voor Erwin Vaders en Richard Voshol. WVV'67 19 16 3 0 5166-19 Ria W. 19 13 3 3 4259-24 Rimboe 19 11 5 3 3872-34 Val Aan 19 10 4 5 3434-15 Vosmeer 18 11 0 7 33 52-31 Lepelstr.B. 20 9 5 6 3250-41 Terhole 19 7 4 8 25 49-43 Nw.Borgvliet 19 7 3 9 2427-35 SDO '63 18 5 4 9 19 24-36 Welberg 20 2 4 14 10 28-73 Moerstraten 19 I 6 12 918-62 Vivoo 19 0 3 16 312-78 De vierde keuzen van Vosmeer en Steen bergen waren aan elkaar gewaagd, maar uiteindelijk ging de overwinning naar de Brabanders (2-1). In de eerste helft was een schot op de lat, door Steenbergen, het enige gevaarlijke moment. Na de rust was Vosmeer sterker. John Weijers kreeg een prima doelkans, maar zijn schot ging hoog over het doel. Na een half uur nam Steenbergen de leiding; uit een hoge voorzet kopte de spits vrij in. Bij een alles-of-niets offensief van de Tholenaren kwam de thuisclub vijf minuten voor tijd uit een counter op 2-0. Vlak voor het einde kwam Vosmeer nog terug. Op aangeven van Leo Havermans redde Dré Hommel de eer. Milieuwetten. Journalist Theo Richel houdt vanavond, donderdag, een lezing over 'De dodelijke gevol gen van onze goedbedoelde milieu wetten' in gebouw 's H^rtogenbosch aan de Vlasmarkt in Vlissingen. Het reserveteam van Smerdiek verloor met 2-1 van Mevo 2. Smerdiek, dat speelde zonder de geblesseerde Wim Vroegop, begon voortvarend en kreeg in de openingsfase goede scoringskansen. Leander Brinkman ging op aangeven van Jeroen Kloet in de vijfde minuut alleen op de keeper af, maar hij kwam niet tot scoren. Een aanvallend Smerdiek trof in de vijftiende minuut wel doel. Een mooie aanval werd door Jeroen Kloet afgerond. Tien minuten later kreeg de sterk spelen de Kloet een goede mogelijkheid op een tweede treffer, maar zijn schot ging naast. Pas tien minuten voor rust zorgde de thuisploeg voor het eerste gevaar, maar doelman Martin Lindhout en ver dediger Frans Ista zorgden er voor dat Smerdiek met een 0-1 voorsprong ging rusten. Izak Hage bleef in de rust in de kleedka mer achter en werd vervangen door Ser- dar Uygen. Smerdiek pakte de draad ech ter slecht op. De spelers van Mevo troef den Smerdiek af en kwamen na een kwartier spelen verdiend langszij. De blauw zwarten kwamen nauwelijks meer aan aanvallen toe. De keren dat de voor- waartsen in actie kwamen, werd de aan val afgefloten wegens buitenspel. Met een van richting veranderd afstandsschot kwam Mevo op voorsprong. Na deze achterstand herstelde Smerdiek zich. Dormus Celik had een goede aanvallend actie, maar hij werd net buiten het straf schopgebied gevloerd. De toegekende vrije trap leverde niets op. Uit een comer probeerde Jeroen Kloet met een kopbal te scoren, maar de doelman keerde zijn inzet. In de laatste minuut kon Leander Brinkman alleen oprukken richting het doel, maar de aanval werd wegens bui tenspel afgefloten. Hoewel de arbiter na afloop toegaf dat hij een verkeerde beslissing had genomen, besefte Smer diek dat het de nederlaag aan zichzelf te danken had. Gezien het aantal open doel kansen had het niet mogen verliezen. Tholense Boys 4 blijft aan kop gaan in de 5e klasse 66. Zaterdag werd ZPR 3 met 1-8 aan de zegekar gebonden. Met een echte zevenklapper had spits Rini Broe- ren het belangrijkste aandeel in de zege op ZPR 3, de nummer drie op de rang lijst. Aanvankelijk leek het er niet op dat de uitslag zo ruim zou worden omdat het - thuis altijd lastig te bespelen - ZPR veel tegenstand bood. Broeren had echter geen moeite om het trage centrale duo van de Bergenaren te omzeilen. Nadat hij eerst nog een fraaie kans liet lopen, tekende hij met een fraaie schijnbewe ging 0-1 aan. Niet lang daarna soleerde Broeren over de linkerkant en gaf hij Johan van Stee de kans om 0-2 aan te tekenen. ZPR probeerde met lange ballen gevaarlijk te worden, maar de beste spits werd door Sjaak de Rond bedwongen. Het Thoolse middenveld beheerste het spel en nog voor rust werd het 0-3 door een scherpe counter van Van Stee en Rob Deurloo die uitmondde in het tweede doelpunt van Broeren. Na rust was de wedstrijd snel beslist. Broeren kreeg in plaats van minder, juist meer ruimte en daarvan profiteerde de routinier. Nog vijf keer werkte hij de bal tussen de palen. Bij één van de zeldzame Brabantse uitvallen, redde de aanvoerder van ZPR de eer: 1-8. Maar de wedstrijd was al gespeeld. Na een weekend rust moeten de Thoolse veteranen zich opma ken voor de topper tegen de enig overge bleven concurrent WC 4 dat op drie punten achterstand de tweede plaats bezet. Tholense Boys 4 kan dan vermoe delijk kampioen worden als het wint. Naar alle waarschijnlijkheid, want de gestaakte wedstrijd van WC 4 tegen Noad 3 is niet in de stand verwerkt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 13