Wat voert het waterschap uit? HOEDEN- VERKOOP Peilingen 1996: niet onrustbarend Ontwerp-Verordening aansluit- en lozings vergunningen Openbare vergadering Kom kijken op zaterdag 24 mei! Meldingen Lozingenbesluit Wvo glastuinbouw Scaldino KORTING 12 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 10 april 1997 De stand van zaken in waterschap Zeeuwse Eilanden PIONIER OP GEVELREINIGINGSGEBIED BV Tel. 0164 - 61 31 83 Fax. 0164 - 61 44 70 Kooiweg 16 4631 SZ HOOGERHEIDE si Thermen BEAUTY-VERWENDAGEN Openingstijden sauna OPHEFFINGS UITVERKOOP HERENHOF THOLEN Dames/Jeugd-/kinder D.V. donderdag 17 april van 14.00-17.30 uur in gebouw 'Meulvliet', Zoekweg 8, door Aliëlle hoeden en accessoires Zeist. Kom ook, de koffie is klaar! P. S. Heeft u speciale wensen? Bel ons: 030-6933337 aterstand Dat onze dijken en duinen in goede con ditie zijn om het gebied tegen overstro ming te beschermen wordt bereikt door ze goed te onderhouden. Daar hoort ook het onderzoek van de (onderzeese) voor oever bij. Onder invloed van stroming en getijden kunnen onder water geulen ont staan, die de zeeweringen ondermijnen. Door te peilen kom je te weten, hoe de situatie is. De peilboot Meermin onderzoekt elk jaar alle vooroevers van de Zeeuwse kust wateren. De resultaten van vorig jaar geven aan, dat er praktisch nergens verontrustende veranderingen zijn opge treden. Drie plaatsen geven aanleiding tot nader onderzoek. Aan de oostzijde van de Oost-Beveland- polder dreigt de bovenrand van de zink- stukken aangetast te worden, terwijl ook de twee erachter liggende dammen beschadigd zijn. Hoewel er nog geen sprake van is dat de dijk gevaar loopt, heeft het waterschap toch besloten om dit jaar in te grijpen. Verder verlies van vooroever wordt op die manier voorko men. Bij langer uitstel wordt het herstel omvangrijker, dus ook duurder. Na het stormseizoen, dat in april eindigt, wordt bestorting aangebracht; hiervoor is onge veer 11.000 ton stortsteen nodig. Op Tholen werd een gedeelte op grond van de eerste metingen opnieuw gepeild; vooralsnog blijkt daar niets aan de hand te zijn. Dit jaar worden daar meer gede tailleerde peilingen uitgevoerd. Bij Ellewoutsdijk ligt tussen de bestorte oevers van de Westerschelde een klein stukje zonder bestorting. Dat gedeelte blijkt na vijftien jaar verondieping nu ver diept te zijn. De zeewering is niet in gevaar, maar omdat de oever daar zeer steil is, is besloten ook daar dit jaar extra peilingen te doen. Aan het eind van deze maand zullen veel gemeenten hun (gecombineerde) belas tingaanslagen opleggen. Mensen met een laag inkomen kunnen in bepaalde gevallen voor kwijtschelding in aanmerking komen. Hiervoor moet een verzoekformulier wor den ingevuld. Het waterschap werkt vanaf 1995 samen met de gemeenten Middelburg en Vlissingen inzake het beoordelen van de kwijtscheldingsverzoeken. Dit jaar hebben de gemeenten Tholen en Noord-Beveland zich ook ciangesloten. Voor de inwoners van deze gemeenten houdt dit in dat zij slechts één formulier hoeven in te vullen. De formulieren zijn zowel bij de gemeente als bij het waterschap te verkrijgen. Velen hebben dé formulieren al in februari, na het opleggen van de waterschapsbelastin gen, opgehaald en inmiddels verstuurd. Zij hoeven het formulier dus nu niet meer aan te vragen. De bewoners van de ande re gemeenten in het waterschapsgebied moeten de formulieren nog steeds - zowel voor de gemeentelijke belastingen als voor die van het waterschap - afzon derlijk invullen. Gezien de grote aantallen al ingediende verzoeken en het feit dat de samenwer kende instanties niet op hetzelfde moment de aanslagen konden opleggen, wordt begrip gevraagd voor een latere reactie. Er wordt hard gewerkt om u vóór septem ber uitsluitsel te geven. Voor informatie kunt u bellen met het bureau Invordering van het waterschap: (0113)241110. Waterstand is de informatierubriek van het waterschap Zeeuwse Eilanden. Elke maand kunt u deze rubriek in dit blad vinden. Voor vra gen over de beschreven onderwerpen kunt u terecht bij bureau Communicatie; Mariette van Gorkum (0113-241209) of Karen Kroese (0113-241368). Waterschap Zeeuwse Eilanden Hoofdkantoor Postbus 114, 4460 AC Goes Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes telefoon (0113)241000 telefax (0113)227528 In het kader van het Lozingenbesluit Wvo glastuinbouw bestaat voor glas tuinbouwbedrijven die lozen op de riolering of op oppervlaktewater een verplichting om zich te melden bij de waterkwaliteitsbeheerder. Van de glastuinbouwbedrijven in Tholen waarvan wij een melding heb ben ontvangen vallen onderstaande onder het Lozingenbesluit. Deze bedrijven hebben geen lozingsver gunning op grond van de Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren nodig, maar moeten voldoen aan het Lozingenbesluit. J.D. Brandwijk, Molenstraat 2, Scherpenisse J.M. op den Brouw, Alb. Schweizerstraat 10, Sint Maartensdijk J. Buchner, Patrijzenweg 30, Oud Vossemeer M. Elenbaas, Oostweg 1Sint Annaland C. den Engelsman, Buurtweg 4a, Stavenisse V.O.F. Franken, Randweg 3, Poortvliet A.E.D. Franken, Noordstraat 3a, Scherpenisse N.L. Gakeer, Scheldseweg 6, Stavenisse J. Goedegebuure, Bosweg 7, Sint Annaland J.P. Goedegebuure, Langeweg 7, Sint 1, Annaland M. Hage, Huygenstraat 32, Sint Annaland W.H. Hage, Molenstraat 52, Poortvliet Aannemingsbedrijf Hommel b.v., Coentjesweg 6, Oud Vossemeer A. van Iwaarden, Weststraat 25b, Sint Annaland M.j. Kaljouw, Oudelandsweg 2, Sint Annaland W.J. Ligtendag, Hoenderweg 23, Sint Annaland M.A. van Luijk, Steenblokweg 6, Sint Annaland Moerland, Ring 34, Sint Annaland Fa. M. Mosselman, Oostweg 6, Sint Annaland N. Overbeeke, Suzannaweg 26, Sint Annaland J.M. de Rijke, Crooswijk 22, Sint Annaland Mts. Roggeband, Molenvlietsedijk 15b, Tholen Fa. P. Roggeband, Mosselhoekseweg 5, Tholen K. Sahin Zaden, Stoofweg 6, Sint Annaland Mts. Scherpenisse, Tuinstraat 25, Sint Annaland Mts. G.J. en W.M. Vroegop, Huygenstraat 47, Sint Annaland J. Vroegop, Oude Zeedijk 6a, Sint Annaland J. Wesdorp, Randweg 2, Poortvliet D.L. de Witte, Ceciliaweg 11Sint Annaland L.D. de Witte, Burgemeester Smitstraat 13, Sint Annaland Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan tegen de besluiten dat deze bedrijven onder het Lozingenbesluit vallen van 8 april 1997 tot en met 20 mei 1997 een bezwaarschrift worden ingediend. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes. Indien een bezwaarschrift is inge diend is het mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen. Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Goes, 10 april 1997 Het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden W.A. Gosselaar, dijkgraaf mr.drs. J.A. de Visser, secretaris IVVaterschapiiZeeuwse Eilanden Op 26 maart 1997 heeft het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden de ontwerp-Verordening aansluit en lozingsvergunningen vastgesteld. De ontwerpverordening houdt onder andere verband met de inwerkingtreding van de Wet Afvalwater op 1 maart 1996. De verordening stelt het waterschap in de gelegenheid voorschriften te stellen bij de vergunningverlening inzake de aansluiting van openbare riolen als bedoeld in artikel 10.15 van de Wet milieubeheer, op zuive- ringstechnische werken van het water schap. Deze voorschriften kunnen onder meer strekken tot bescherming van het belang van een doelmatige werking van bedoelde zuiveringstechnische werken en tot bescherming van de kwaliteit van het ontvangende oppervlaktewater. Verder stelt de verordening regels ten aanzien van de in te dienen stukken bij een aan vraag om een lozingsvergunning ingevol ge de Wet verontreiniging oppervlaktewa teren. De ontwerp-verordening ligt op grond van de inspraakverordening vanaf 14 april 1997 gedurende 4 weken ter inzage: a. dagelijks van 9.00 tot 16.00 op het hoofdkantoor van het waterschap te Goes; b. na telefonische afspraak (telefoonnum mer 0113-241000) op de districtskan toren te Middelburg en Zierikzee en het steunpunt te St. Maartensdijk; c. tijdens kantooruren op de secretarie van de gemeenten Vlissingen, Middelburg, Borssele, Goes, Reimerswaal, Kapelle, Woensdrecht, Tholen, Schouwen- Duiveland, Noord-Beveland en Veere. Ingezetenen en in het waterschapsgebied belanghebbende natuurlijke en rechtsper sonen kunnen gedurende de termijn van terinzagelegging hun gemotiveerde ziens wijzen over de ontwerp-verordening schriftelijk kenbaar maken aan het dagelijks bestuur van het waterschap, Postbus 114, 4460 AC Goes. Degenen die daar in hun schriftelijke reactie om verzoeken, worden door het dagelijks bestuur in de gelegen heid gesteld hun reactie mondeling toe te lichten, tenzij een dergelijk verzoek kenne lijk onredelijk is. Het dagelijks bestuur brengt degenen die een zienswijze naar voren hebben gebracht op de hoogte van de wijze waarop de resultaten van de inspraak zijn verwerkt, door toezending van het voorstel dat aan de 'algemene ver gadering wordt gedaan. Goes, 10 april 1997 Het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden, W.A. Gosselaar, dijkgraaf mr.drs. J.A. de Visser, secretaris Waterschap Zeeuwse Eilanden RUIM 30 JAAR ERVARING Gevelreiniging (milieuvriendelijk) Impregneren van gevels Schilderen van gevels Betonsanering Coaten bedrijfsvloeren Mobiele straalwerken Glasparelstralen van R.V.S en houten meubilair Vochtbestrijding Graffiti verwijderen Stoofplein 2-4 Oude-Tonge Tel.: 0187-642600 de beste ontspanning.... een dag vakantie Individueel op onderstaande dagen met 8 tot 16 personen Inschrijving als groep van minstens 7 personen mogelijk op afzonderlijke dag dinsdag, woensdag en donderdag 19.00-23.00 uur vrijdag en zaterdag 18.00-23.00 uur le zondag v. d. maand 12.00-17.00 uur Dames tijdens verwendagen. 9.00-17.00 uur Dames; 16, 18 en 23 april 2, 6, 16, 21 en 30 mei 3 en 13 juni 19 en 24 september Heren: 11 oktober Paren: 22 november 40% op totale collectie Kortemeestraat 29 in 't Vierkantje Bergen op Zoom 's maandags gesloten De dijkgraaf van het waterschap Zeeuwse Eilanden maakt bekend dat een openbare vergadering van de algeme ne vergadering plaatsvindt op dinsdag 22 april om 10.00 uur in de theaterzaal van restaurant Mondragon, Oude Haven 13 te Zierikzee. Op de agenda staan onder andere de beleidsnoties riolering en lozin gen, enige investeringsvoorstellen en re glementering waterschap Zeeuwse Eilanden. Voorafgaand aan de vergadering zijn er openbare bijeenkomsten van de functione le commissies en de gebiedscommissies. Bij deze vergaderingen heeft u de gele genheid direct na opening van de verga dering uw mening over een punt op de agenda uiteen te zetten. Hieronder vindt u een overzicht van alle commissievergaderingen: Gebiedscommissies Tholen/Sint Philipsland 14 april 1997, 19.30 uur gemeenschapscentrum De Wellevaete, Hoenderweg 133, Sint Annaland Zuid-Beveland 17 april 1997, 19.30 uur dorpshuis De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, Kapelle Schouwen-Duiveland 17 april 1997, 19.30 uur districtskantoor waterschap, Kerkhof Zuidzijde 1Zierikzee Walcheren/Noord-Beveland 14 april 1997, 20.00 uur awzi, Fort de Ruyterweg 4, Rit- them Functionele commissies Waterbeheer 15 april 1997, 19.30 uur waterschapskantoor, Piet Heinstraat 77, Goes Middelen 15 april 1997, 20.00 uur water schapskantoor, Piet Heinstraat 77, Goes Waterkeringen en Wegen 16 april 1997, 19.30 uur waterschapskantoor, Piet Hein straat 77, Goes Algemeen Bestuurlijke /taken 15 april 1997, 19.30 uur waterschapskantoor, Piet Heinstraat 77, Goes De vergaderbundel ligt vanaf 8 april 1997 ter inzage op het hoofdkantoor in Goes. Ook op de districtskantoren in Zierikzee en Middelburg en het Steunpunt Tholen kunt u, op afspraak, de stukken inzien; ons telefoonnummer is (0113)241000. Goes, 8 april 1997 W.A. Gosselaar, dijkgraaf Waterschap Zeeuwse Eilanden dat De Val vooral kale-grondbroeders, zoals de strandplevier en de kluut aan zal trekken. Het terrein heeft in de loop der tijd al verschillende functies gehad. In 1960 werd op deze plek een buitenbad geo pend. Twaalf jaar later was - door de bouw van een overdekt zwembad - het bad bij De Val in onbruik geraakt. Nog datzelfde jaar werd het terrein in gebruik genomen als woonwagenkamp. De bewoners bleven er veertien jaar tot ze in 1986 verhuisden naar het nieuw aange legde terrein aan de Klerksweg. Sindsdien heeft het hoekje bij De Val er wat verlaten en verwilderd bij gelegen. De herinrichting zal enkele weken in beslag nemen en kost in totaal 65.000,waarvan de helft voor reke ning komt van de Provincie. Op zaterdag 24 mei houdt het water schap Zeeuwse Eilanden open dag. Jong en oud heeft dan van 10.00 tot 16.00 uur de gelegenheid te zien wat het waterschap voor een organisatie is en welk werk het doet. Deze open dag wordt niet gehouden in het hoofdkan toor te Goes, want daar is nauwelijks iets van het 'echte' waterschapswerk te zien. Daarom wordt de Dag van het Waterschap 'buiten' gehouden, bij het water en aan de dijk: Fort Rammekens te Ritthem op Walcheren. Op die plaats kunt u zien hoe een dijk wordt gebouwd, wat er komt kijken bij het zor gen voor gezond water, hoe en waarom muskusratten worden gevangen en met welk materieel (tractoren, kranen e.d.) het waterschap het werk aan sloten, wegen, duinen en dijken uitvoert. U kunt ook rondgeleid worden op de installatie waar al het Walcherse afvalwater wordt gezuiverd voor het op de Westerschelde wordt geloosd. Er wordt een fietstocht en een wandel tocht uitgestippeld (met Fort Rammekens als begin- en eindpunt). Voor de jeugd is er een prijsvraag en u krijgt een leuk aandenken mee. Hoe u op zaterdag 24 mei op de Dag van het Waterschap kunt komen én wat het volledige programma is, leest u in de tweede week van mei in deze rubriek. Het vyaterschap heeft de zorg over een groot aantal terreinen, waaronder inla gen. Een inlaag is een stukje land tussen een hoofddijk en een zorgdijk. Waterschap Zeeuwse Eilanden ziet het als zijn taak verantwoordelijk met deze terreinen om te springen en zet zich in de natuur te herstellen en te behouden waar dat mogelijk is. De herinrichting van het hoekje inlaag naast de voormalige veerhaven De Val op Schouwen- Duiveland (vlakbij de Zeelandbrug) is daar een goed voorbeeld van. Nog dit voorjaar zal het 'afgesneden' stukje inlaag bij de Zeelandbrug ingericht wor den als verblijf- en fourageergebied voor vogels. Het waterschap diept het terrein plaatselijk uit en graaft ondiepe sloten, zodat er eilandjes ontstaan waarop vogels kunnen broeden. De bedoeling is

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 12