Compensatie grondgebruikers nieuwe rondweg Poortvliet Voorlopig nog geen Zeeuws telefoonboek Rondje fietsen over Tholen en St.Philipsland op z'n paasbest UW NIEUWSBLAD VAN HET EILAND THOLEN EN ST. PHILIPSLAND Kassa voor politie met 214 boetes Boeren en tuinders krijgen 3250 gulden per hectare De bekoring van twee eilanden, de fiets en goed weer Herstel riool industrieterrein een meevaller Proefboerderij krijgt extra geld uit Middelburg Wethouders tegen verbod grafkelders en asverstrooiing Een jaar lang niet meer rijden Narim/Magnum Tholen gaan uitbreiden DE THOOLSE COURANT Donderdag 3 april 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Grondgebruikers die schade lijden als gevolg van de ver snelde aanleg van de rondweg bij Poortvliet, krijgen een vergoeding van 3250 gulden per hectare. Vorige week zijn de betrokken eigenaren en pachters gehoord door de landinrichtingscommissie. Ook de taxatierapporten in verband met onteigening zijn besproken. Zakelijke belangen spelen een rol Gebruikersgemak Op z'n paasbest. Zo mag het afgelopen weekeinde wel beschreven worden. Het weer zat (behalve mis schien een frisse bries) bij zonder mee. Het gebeurt dan ook niet vaak dat Pasen zo mooi verloopt. En wie op z'n fiets stapte om het Thoolse landschap te bekijken, kwam niet bedr ogen uit. Een rondje Tho len en Sint-Philipsland was zeker de moeite waard. Vergane glorie Wensen Zoute vis Bos Schaaprijk Bourgondisch X De rondweg bij Poortvliet wordt versneld aangelegd ten zuiden van de Lageweg/Stoofstraat; begin mei moet de eerste schop de grond in gaan. Ook de landinrichtingscom missie is daardoor overvallen. "Het komt ons ongelukkig uit dat de weg aanleg daardoor niet gelijk loopt met de ruilverkaveling", zei voorzit ter M.D. Geuze op een bijeenkomst in november. In de grondpot van bureau beheer landbouwgronden (BBL) zat geen grond meer om de getroffen grondgebruikers voor 1997 te compenseren. Daarom krij gen ze een geldbedrag. Voor 1998 en 1999 wordt BBL-grond aangebo den. Er is een plan van tijdelijk gebruik opgesteld. Wie daar bezwaar tegen heeft, kan naar de rechter-commis- saris stappen. De 3250 gulden per hectare voor 1997 geldt voor iedereen. Behalve als aangetoond kan worden dat meer schade is geleden. "Dan wordt maat- Het is niet gebruikelijk dat de PTT plaatsen in meer dan één telefoon boek opneemt. Dat schrijft het bedrijf aan de gemeente, die had geïn formeerd omdat ze er niet voor voelt alleen in één Zeeuws telefoonboek te staan. Overigens is die ene Zeeuwse gids, waarvoor vanuit Middel burg was gepleit, er voorlopig ook nog niet. Tholen en Sint-Philipsland, en bedoeld om iemands telefoonnum- Zeeuws-Vlaanderen, staan al jaren in andere telefoonboeken dan de rest van Zeeland. Een commissie uit pro vinciale staten leek het onlangs een stuk handiger om één boek voor heel Zeeland te hebben. Dus ging er een brief naar de PTT. Toen het gemeentebestuur van Tholen daar lucht van kreeg, stuurde dat ook een brief. Want Tholen hecht aan ver melding in de gids voor West-Bra bant, gezien de contacten op velerlei terrein. Inmiddels heeft de PTT de provincie laten weten, dat één Zeeuws tele foonboek niet zo eenvoudig is. De verdeling van het land in 50 regio's is een jaar of vier geleden tot stand gekomen op grond van zogenaamde koopstroomonderzoeken. Het gebruikersgemak, productiefacetten en de kosten van een splitsing of samenvoeging van regio's spelen een belangrijke rol bij het verande ren van die indeling. Daar komt bij dat de telefoongids sinds kort een roze gedeelte bevat met informatie over bedrijven in de regio. Voor dat gedeelte is door PTT een verkoopor ganisatie ingeschakeld. Deze werkt volgens bepaalde processen die niet zomaar veranderd kunnen worden. Commerciële belangen dus. Op grond van het bovenstaande doet de PTT geen enkele toezegging over het maken van één telefoonboek voor heel Zeeland. In het licht van 'gebruikersgemak' zal de wens van de provincie bekeken worden. En datzelfde geldt voor de Thoolse voorkeur voor vermelding in de West-Brabantse gids. Maar op korte termijn zit een Zeeuws telefoonboek er niet in. Zelfs als ertoe besloten zou worden, zal met de invoering ervan een forse tijd gemoeid zijn, aldus de PTT. Gedeputeerde staten zijn niet onder de indruk van de argumenten van de PTT, zo blijkt uit hun antwoord op genoemde brief. Ze schrijven dat het ook door PTT genoemde 'gebrui kersgemak' juist aanleiding was om één Zeeuws telefoonboek te vragen. Zo'n boek is in de eerste plaats mer op te zoeken, aldus g.s. De zwaarte die wordt toegekend aan het roze gedeelte van de gids is in de ogen van het college daarvoor niet relevant. Dat betitelt het roze gedeelte als 'een verzameling advertenties' die verre van volledig is wat Zeeland betreft, maar vrij veel landelijke adressen vermeldt. Een belemmering voor de vorming van één Zeeuws telefoon boek kan dit roze gedeelte volgens g.s. nauwelijks zijn. Wat de bezwa ren van het gemeentebestuur van Tholen betreft, vinden g.s. dat het samenvoegen van drie Zeeuwse nummerbestanden opweegt tegen het nadeel dat mensen een andere gids moeten raadplegen om een tele foonnummer in West-Brabant te vinden. Reno Service uit Apeldoorn gaat een beschadigde riolering in de Schelde-Rijnweg, op het industrie terrein Slabbecoompolder, repare ren. De buizen met een doorsnede van 300 en 400 mm zijn gescheurd, waardoor gevaar voor instorting bestaat. In de oude leiding zal een nieuwe buis geschoven worden, voorzien van een laag die zich aan de bestaande buis hecht zodat één geheel ontstaat. Voor deze methode is gekozen omdat naast de riolering een persleiding ligt en omdat even tueel problemen kunnen ontstaan met kwelwater. Het karwei levert de gemeente een behoorlijke meevaller op. Want in plaats van de geraamde 230.000 gulden kost het maar 146.875 gulden. Aan de andere kant van de Oud- Vossemeersedijk, op het industrie terrein Welgelegen, moeten nuts voorzieningen komen in verband met de uitbreiding (de Energieweg). Het aanleggen van 190 meter lei ding, leveren en plaatsen van brand- kranen en vijf lichtmasten wordt door Delta Nutsbedrijven uitge voerd voor 29.481 gulden. Voorjaar op z'n best aan de Slaakweg te Sint-Philipsland. Fraaie luchten, schitterend weer, een bankje en een dijk met schapen. De proefboerderij Rusthoeve te Colijnsplaat kan voor dit jaar reke nen op een provinciale subsidie van maximaal 71.650 gulden. Het agra risch onderzoeksinstituut is in een reorganisatie verwikkeld, maar zal als een zelfstandige stichting verder gaan onder de paraplu van de stich ting praktijkonderzoek voor de akkerbouw en vollegrondsgroente- teelt (PAV) zuidwest. Er zal zoveel mogelijk samengewerkt worden met de proefboerderij in Westmaas. De Rusthoeve is in 1971 opgericht en vanaf die tijd heeft de provincie bijgedragen in het exploitatietekort. Sinds 1984 was de maximale subsi die 60.000 gulden. Voor dit jaar heeft de stichting om de helft in het exploitatietekort gevraagd. Gedepu teerde staten vinden de verhoging acceptabel, terwijl subsidiëring past in het landbouwbeleid. Overigens wordt als voorwaarde gesteld dat het bedrijfsleven een gelijk bedrag bij draagt én dat subsidiëring niet leidt tot vermindering van het onder zoeksbudget van de landelijke financiers. Voor Rusthoeve is 20% beschikbaar van het regionale onderzoeksbudget van PAV zuid west. In Colijnsplaat worden dit jaar onderzoeken gedaan die betrekking hebben op de volgende gewassen: uien, graszaad, vlas, cichorei, sui kerbieten, bloemzaden en groene asperge. Het gemeentebestuur is verdeëld over aanpassing van de beheersver- ordening voor openbare begraaf plaatsen. De wethouders Moerland en Van der Jagt nemen op bepaalde punten afwijkende standpunten in. Zo is Moerland er tegen dat het in 1969 ingestelde verbod op grafkel ders gehandhaafd blijft. In de voor malige gemeente Sint-Philipsland waren grafkelders toegestaan; op de begraafplaats aan de Zijpestraat lig gen er zeven en in Anna Jacobapol- der één. De meerderheid van het college van burgemeester en wet houders wil de grafkelders niet omdat er strenge milieuregels voor gelden; onder meer ten aanzien van luchtcirculatie en het grondwater peil. Dat zou ertoe kunnen leiden dat voor rekening van de gemeente een riolering op de begraafplaats aange legd zou moeten worden. Moerland wil ook geen extra beper kende regels voor gedenktekens. Hij vindt de voorschriften voor lengte en breedte, zoals die in de model verordening van de vereniging van Nederlandse gemeenten zijn opge nomen, toereikend. Wethouder Van der Jagt heeft om principiële redenen bezwaar tegen de bepalingen in de verordening die urnen en het uitstrooien van as toe staan. Sinds januari vorig jaar kent de gemeente één grasveld voor asverstrooiing, dat door het gemeen tebestuur is aangewezen. Het ligt bij de begraafplaats aan de Kastelijns- weg in Sint-Maartensdijk. Een 31 -jarige inwoner van St. Anna- land mag een jaar lang geen auto meer besturen. Verder moet hij twee weken de cel in of veertig uren dienstverlening verrichten. Die straf gaf de Middelburgse politierechter omdat de St. Annalander vijf keer zoveel had gedronken als wettelijk is toegestaan. De politie hield hem zaterdagmiddag I I januari aan, leg de een rijverbod op van vijftien uren en nam het rijbewijs in. De politie rechter legde conform de eis van de officier van justitie de maximale straf op. De Thoolse politie is het paasweek einde goed ingegaan. In twee dagen tijd (donderdag en zelfs op eerste paasdag) schreven de agenten maar liefst 214 boetes voor snelheids overtredingen uit. Donderdag postte de radarwagen van half vier tot tien over vijf op de Oesterdam. Van de 425 voertuigen die in die tijd pas seerden, reden er dertig te hard (zeven procent). De hoogst gemeten snelheid bedroeg 146 km per uur. Daarna, van kwart over vijf tot half zeven, werd er gecontroleerd op de Grindweg in Tholen. In dit spitsuur kwamen er 595 voertuigen voorbij; 65 bestuurders reden te hard (elf procent). De snelste werd geklokt op maar liefst 83 km per uur waar 50 km per uur de limiet is. Op de Oud- Vossemeersedijk te Oud-Vossemeer werd tenslotte van kwart voor acht tot tien voor negen 's avonds gecon troleerd. De radar signaleerde 74 voertuigen waarvan er elf (15 pro cent) harder reden dan de toegestane 80 km per uur. De snelste boekte 117 km per uur. Maar ook op de paaszondag nodigde het mooie weer blijkbaar niet uit tot een rustig ritje met de auto. De poli tie noteerde ook deze dag volop overtredingen. Van half één tot vijf over half drie stond de radarwagen aan de Poortvlietsedijk te Poortvliet. Van de 525 voertuigen die gecontro leerd werden, overschreden er 71 (13,5 procent) de limiet van 80 km per uur. De hoogst gemeten snelheid was hier 125 km per uur. Even later (van tien over half drie tot vier uur) postten de agenten op de Oud-Vos- semeersedijk en wederom was het raak. Van de 243 bestuurders die langs kwamen, trapten er 37 (ruim 15 procent) te hard op het gaspedaal. De snelste werd genoteerd voor 130 km per uur. Narim (radiateuren) en Magnum (verwarming) gaan uitbreiden op het Thoolse industrieterrein Slabbe coompolder. De dochteronderne ming Ben Kleve, die aan de Abra ham de Haanstraat in Bergen op Zoom geen kant meer op kan, krijgt onderdak bij de moedervestiging Narim. De werkplaats moet daarom drie keer zo groot worden om aan de twee medewerkers van Ben Kleve onderdak te kunnen bieden. Narim ■bouwt dan zelf 850 m2 magazijn bij. Zes jaar geleden werd 5000 m2 grond van de gemeente gekocht, waarvan 1600 m2 bebouwd is,-zodat er nog voldoende ruimte voor uit breiding beschikbaar is. Van het perceel heeft Narim 200 m2 doorver kocht aan Magnum, eigendom van een zwager van de Narim-directeur. Die houdt nu nog kantoor bij Narim, maar krijgt met de nieuwbouw een eigen gezicht. Het heiwerk voor de uitbreiding van Narim begint vol gende week al. Onderdeel van het karwei is ook een aanpassing van de voorgevel. Naast de bestaande 8 personeelsleden en de 2 die met Ben Kleve overkomen, komt het totaal op 10 medewerkers, maar Narim verwacht meer mensen te zullen aantrekken. Automatisering. De gemeenteraad heeft ruim 75.000 gulden uitgetrok ken voor computerprogrammatuur voor de secretarie. Daarvan is 25.276 gulden bedoeld voor een programma ten behoeve van het ver huren van dorpshuizen, sporthallen en -terreinen. De RPF/GPV was als enige tegen, die vindt dit pakket overbodig. Vijftig mille is bestemd voor een tweede werkstation voor het landmeten. Volgend jaar is voor de vervanging van het eerste werk station nog eens 30.000 gulden nodig. Hoewel het op tweede paasdag nog beter weer was dan zondag en zater dag - de lucht was strak blauw - hoeft dat nog niet mooier te zijn. Op ,de laatste en de eerste dag van de week was Zeeland op z'n mooist. Typische Zeeuwse luchten met een knalblauwe hemel waarlangs grote, spierwitte stapelwolken dreven. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om op de fiets te stappen. Tholen uit bijvoorbeeld, via de Nieuwlandseweg en de Nieuwland- sekruisweg. De Nieuwlandsedijk op waar in het zonnetje de pittoreske boerderij Dijkzicht ligt en verder over Puitsedijk die zonder de majes tueuze bomen wel wat erg kaal aan doet. Maar het ontluikende groen maakt veel goed. Via de Tichelaars- weg, Kadijk en Hogeweg naar de Paasdijkweg in Poortvliet. Hier tref fen een aantal toepasselijke zaken elkaar. De naam van de weg ver mengt zich hier met de paasshows van garagebedrijven en meubelbou levards die haast evenzeer aan het paasweekeinde kleven als de onuit roeibare paashaas, het paaskuiken in de pan en de geverfde eieren. Verder gaat de fietser door het polderland schap over het fietspad langs de beruchte Bram Groenewegeweg en hij ziet daarbij enkele van de inmid dels al even beruchte varkensstallen. Linksaf de Engelaarsdijk op, hoewel er van een dijk al geen sprake meer is. De watertoren - afstekend tegen het blauwe zwerk - markeert Scherpe- nisse. De provinciale weg over. Vol gens sommigen de levensader van de gemeente, volgens anderen de bruine, rotte streep door de groene Thooise appel. Via de Langeweg het werkelijk meer dan platte polder landschap in. Boeren die de gele genheid te baat nemen om nog voor 'de Paese' wat werk te verzetten. Door de Krengeweg en in het ver lengde ervan de Brijhoekseweg naar Westkerke. Ooit meer dan een gehucht. Nu slechts een halve vliedberg en ver gane glorie, maar wel mooi. De poë tische Westkerkseweg gaat over in het prozaïsche van het uitdijende industrieterrein van Sint-Maartens dijk. Iets waardoor de fietser het voorgaande wellicht nog beter leert waarderen. De Schakel weg, Nijver- heidsweg en Sportlaan voeren de fietser de smalstad binnen. Via de Wal en het Galgepad gaat de rit ver der langs natuurgebied De Pluim- pot. Vlak voor de afslag naar de Kastelijnsweg kan de liefhebber van bovenop de dijk nog een blik op het reservaat werpen. Via de Kastelijnsweg naar de Hoge weg, een lang eind met polders, bruine grond, groene weilanden en nog steeds die prachtige lucht. Het is een lange haal, maar over de Derde- dijk en Nieuweweg komt Stavenisse in zicht. De Scheldseweg en de Groeneweg leiden naar de Piloot- weg. Daar staan drie (door sommi gen) gewraakte windmolens. De sta len wieken draaien op dertig meter hoogte met forse slag in het rond, want wind is er genoeg. Aan het ein de van de Pilootweg strijdt Stavenis se 2 vergeefs tegen Kogelvangers 3. Het geroep der supporters op deze stille zaterdag achterlatend, voert de tocht verder langs het Van der Lek de Clercqplein en de Voorstraat naar de Stoofdijk vanwaar men eertijds het slot kon zien. Als een wildeman gaat men vaak met de geschiedenis om en juist zo'n wildeman herinnert slechts nog aan het kasteeltje. Stave nisse mag dan één van de kleinste plaatsen van Tholen zijn, fraai is het zeker. De Oudelandsedijk voert langs mooie boerderijen, boomgaar den en ook twee kleine natuurge biedjes. In de Geulsche Weel zijn de knotwilgen van hun kroon ontdaan V werk geleverd", aldus Geuze. De oppervlakten die in het geding zijn, variëren van één vierkante meter tot drie hectare. Er zijn ook volkstuinen bij. Wat de rapporten in verband met de onteigening betreft, gaan de meesten volgens Geuze akkoord. "Ze hebben de keuze uit een vergoe ding in geld of in vervangende grond." Voor de grondgebruikers in de ver- kavelingsblokken Poortvliet en Oud-Vossemeer zijn de afgelopen weken de wenszittingen gehouden. De betrokkenen konden daar ken baar maken wat hun verlangens zijn ten aanzien van de verkaveling van hun percelen. "Nogal wat boeren om te zorgen dat ze ook werkelijk beknot blijven. Rond het Diepe Gat steken de takken van de knoestige wilgen nog hóóg in de lucht. Richting de Annavosdijk gaat het. Links en rechts prachtige stukjes natuur, bomen die afgeknapt zijn en toch nog verder leven. Ze zijn begroeid met allerlei planten. Sint- Annaland wordt via de Zoetwater- weg bereikt. Tuinbouw en kassen, het Westland van Tholen. Maar ook zaden en niet te vergeten aardappe len op de veiling. Onder plastic lig gen de vroege aardappelen te wach ten tot het tijdstip dat ze gerooid kunnen worden. Het tijdstip waarop de (oudere) Tholenaren de wekelijk se stokvis verruilen voor 'zoute vis mee peetjes'. Omdat er voor een goede fietsroute geen duizenden guldens en jarenlang gesteggel tus sen gemeente, provincie en BBA nodig zijn, gaat het via de Veiling- weg naar de Oude Zeedijk. Sint- Annaland - inmiddels weer mét torenspits - achterlatend, voert het fietspad over de Joanna Mariapolder en de Priestermeetpolder (een weg die ironisch genoeg in de West-Vrij- berghepolder ligt). Aan de Bartel- meetweg ligt één van de merkwaar- bleken daar heel goed over nage dacht te hebben. Soms brachten ze zelfs een tekening mee", aldus voor zitter J.L. van Gorsel van de com missie Oud-Vossemeer. Hij heeft de gesprekken over het algemeen als positief ervaren. Het kadaster gaat nu de wensen inventariseren. "Dan pas krijgen we de situatie goed in beeld. Maar bepaalde hoeken zullen overvraagd zijn en andere wat min der." Geuze voorziet een soortgelijke situatie in het blok Poortvliet, met name in gebieden waar veel bedrij ven bij elkaar zitten. Maar concreet kan ook hij nog niet zijn. Rond het najaar zal het ontwerp-plan van toe deling gereed zijn en dat zal vervol gens in het tweede kwartaal van vol gend jaar ter inzage gelegd worden. digste boerderijen van Tholen. Can- dia (Grieks voor Kreta) doet sterk denken aan het type Limburgse kas teelboerderijen. De hoeve heeft een naam vanwege haar bewoners; de familie Brooijmans, bekende trek paardenfokkers. Voor wie de rit nog wel even mag duren, is het nu de parallelweg van de Krabbenkreekweg (slaekdam nae Flupland) op. Wijds polderland schap met links en rechts fraaie dijk jes en in de Van Haaftenpolder een natuurgebied rond het kleine Stink- gat. In tegenstelling tot wat de naam doet vermoeden, kan men hier vrij ademhalen. Even verderop ligt het Rammegors; deels op Oud-Vosse- meers en deels op Sint-Philipslands grondgebied. Een schitterend stuk natuur waar looplustigen nog een wandelroute naar de vogelhut kun nen volgen. Het gevarieerde land schap met uitgestrekte rietgebieden, twee waterpartijen en bebossing zijn op een lentedag als deze een geschikt punt om het oog op te laten rusten. Als levende maaimachines kuieren de Shetland pony's over het grasland. Met een blik op de geredde haven van Sint-Philipsland (er ligt waarlijk zelfs een schip op de rede) gaat het over de Rijksweg de Lange Kruis weg in. Aan het einde doet de rust zich gelden. De Scharreweg in en de dijk over komt men in de Slaakweg. Een rustpunt dringt zich aan de recreant op. Een bankje, een fietsen rek en een groep blatende schapen die in de luwte van de dijk van het zonnetje geniet. Samen met de schit terende lucht een plaatje om bij stil te staan. Op de dijk staat een informatiebord over de schorren van de Ooster- schelde. In de verte is de Philipsdam te zien. Wie zijn weg over de Slaak weg vervolgt, komt langs het enige echte - maar overigens wel piepklei ne - bos van Anna Jacobapolder. Het 'Bos van Klompe' werd enige jaren geleden gekapt en er werden nieuwe bomen geplant. Inmiddels heeft zich op de bodem al weer een aardige wildernis gevormd met ondoor dringbare braamstruiken en kreupel hout. Een heel eind verderop - op de split sing van de Sluisweg met de Noord- weg - ligt de eendenkooi, opgezet door een schoonzoon van de bedij ker van de Anna Jacobapolder, W.F. del Campo. Eenden worden hier nog v 1 steeds gevangen, maar niet meer om op te eten, maar voor wetenschappe lijk onderzoek. De stichting Het Zeeuwse Landschap zwaait er nu de scepter en heeft er ook een informa tiecentrum weggezet. Door de Noordweg bereikt men het kleinste dorp van de gemeente Tholen. Anna Jacobapolder, vroeger ook wel 't gehucht aan de Noordweg genoemd, telt zo'n vierhonderd inwoners, heeft geen winkel meer, maar wel een eigen kerk (Gereformeerd), een school, een dorpshuis en straks een holle bronzen hoorn. Als een satellietstaatje hoort de buurtschap De Sluis erbij met de resten van de voormalige Zijpsche Kreek die nu in de volksmond de 'tankval' heet. De lange Rijksweg leidt naar Bruintjeskreek, ook in handen van Het Zeeuwse Land schap. Langs de oevers grazen enke le ganzen, bij boeren minder gewil de gasten. De Noorddijk is er 'schaaprijk' en ook hier is het land schap 'schoon' onder de zon. Het zelfde geldt voor de Oude Baken- weg en de Oostdijk die onder meer langs de grote Hollands Hoeve voert. Via de Rijksweg passeert men de watertoren die in tegenstelling tot zijn broer in Schcrpenisse nog steeds in gebruik en nog geen monu ment is. Over de Krabbenkreekweg kan men nog een blik werpen op het dorpsgezicht van Sint-Philipsland. De molen De Hoop staat er met zijn typische gele kleur fris bij en ook de oude mannen in "t Wachtje' zijn nog levendig genoeg. De Zeedijk voert de inmiddels aar dig vermoeide fietser in één ruk naar de brug bij Oud-Vossemeer en zelfs tot aan het dorp. Met een blik op het meest bourgon- dische plaatsje van Tholen dat niet weet hoe het 600.000 gulden op moet krijgen, voert de route over de Vogelsangsedijk. Ook de bomen op Leguitsedijk ontkwamen niet aan de houthakker en weer verloor Tholen een stukje van zijn naam als het 'land van de oahe boamen'. Aan het eind van de Leguitsedijk ligt het gehucht Botshoofd. Via de Oud- Vossemeersedijk, waar fietsers haast uit moeten kijken om niet geraakt te worden door auto's die van de dijk afrijden, komt Tholen weer in zicht. De enige stad die de gemeente rijk is, heeft nogal te lijden van populari teit. Huizenhoge huizenprijzen, maar vooral de toenemende ver keersstroom en de daarmee samen hangende reconstructies. Via de Grindweg komt men binnen. Ver keersremmers en aan het eind een rotonde. Alhoewel... Nadat eerst de modieuze rotonde (een crime voor fietsers) afgeblazen werd, is het nog allerminst zeker of die aan de Grind weg wél levensvatbaar is. Vermoeid van het fietsen kan men tot slot nog het rijwiel aan kant zetten en uitbla zen aan de Baai van Van Duiven- dijk. Nog even naar de bootjes kij ken met de brug op de achtergrond, voordat er bungalows gebouwd worden. Maar waar men ook op de fiets stapt en eindigt, blijkbaar is Tholen best mooi. Het is zomaar een rondje, gereden op een prachtige, stille zaterdag. Wilt u op de hoogte blijven van wat er gebeurt in uw woon- en/of werkgebied, neem dan een abonnement op de Eendrachtbode, dè Thoolse Courant. Dan krijgt u elke donderdag volop informatie over Tholen en St. Philipsland. per halfjaar incasso 26,40 per jaar incasso 48,25 (een jaarabonnement is dus 4,50 goedkoper) postabonnement incasso 64,15^5 Neem nu een abonnement, dan krijgt u de Eendrachtbode X EEN MAAND GRATIS. m wy Naam:X Adres: Postcode: Woonplaats: Zend deze bon in een open enveloppe naar Eendrachtbode, Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland. U kunt ook bellen: 0166-657007 b.g.g. 653474. dfflUhE

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 9