■L-15, Nieuw Molenvliet zal herrijzen 0166-602799 Plaatselijk nieuws VISSER VERSE KABELJAUWFILET Bel onze culioair-lljn: DEURLOO Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 3 april 1997 Tholen Tenniskantine vernieuwd Pasen op de Burcht Afscheid van ds. J. van Dijk Paasei-bloemstuk Auto over de kop Open ochtend Kraal Klaverjassen Oud- Vossemeer Inbraak Patrijzenweg VERF NODIG? Paaseieren zoeken Paasontbijt op school Sint- Annaland Busroute in commissie Bal- en slagvaardigheid Jaarconcert Accelerando Pasen op De Casembroot Dit alles bij uw Thoolse slagers J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland Bakjes en mandjes Prijzen Paasactie Activa Toneelavond De Schalm Busje botst op huizen Inbraak in kerk Sint- Maartensdijk Verkeersplan centrum Tennissers puzzelen Hoop voor peuters Reanimatiecursus Paasmanden Klaverjassen J, de Wit kerkvoogd Verkoping Hoeksteen Wettisch of evangelisch? Weekend diensten Leden van tennisvereniging Eegedi- ma hebben de afgelopen winter de kantine aan de Zoekweg grondig vernieuwd. Jacques Boelhouwers - lid en ontwerper van het bouwplan - verricht morgenavond de officiële heropening. In november gaf de ledenvergadering van Eegedima groen licht voor de verbouwing. Tevoren had een bouwcommissie - gevormd uit het bestuur, de kantine commissie en enkele deskundige leden - alle wensen op een rijtje gezet. Vrijwilligers togen samen met mensen van aannemingsbedrijf De Korte aan de slag. Er staat nu een goed ingedeelde kantine met aparte keuken, een extra ingang naar een nog te realiseren terras, en een bar die afgesloten kan worden als er geen kantinedienst is. Kasten, wan den en een bar (met nieuwe koelele menten en druipbakken) zijn vol gens de ideeën van de bouwcom missie gerealiseerd en er is nieuw meubilair aangeschaft. Onder lei ding van oud-voorzitter Emiel van Dongen bouwde een groep vrijwilli gers de keuken af en schilderde het gebouw op. Op de scholen voor speciaal onder wijs De Veste en De Burcht werd donderdag gewerkt en gevierd rond het thema Pasen. In de voorafgaande weken was al volop aandacht besteed aan de bijbelverhalen rond Pasen. Na een korte viering werd zowel op De Veste als op De Burcht een feestelijke paasmaaltijd gehou den (verzorgd door de leerlingen) die men zich goed liet smaken, 's Middags had De Veste een creatieve middag met knutselwerkjes met betrekking op Pasen en de lente. De leerlingen van De Burcht deden het rustiger aan en bekeken een video film. En toen de bel ging, was het vakantie! Ds. J. van Dijk neemt zondag 15 juni afscheid van de Hervormde Gemeente. Van Dijk kwam in maart 1990 als kandidaat uit Nieuw-Lek- kerland naar Tholen. Na zijn termijn van vier jaren, werd hij beroepbaar. Vele beroepen wees hij af, maar onlangs nam hij die uit Ridderkerk aan. Van Dijk neemt 15 juni afscheid in een dienst die om half drie begint. Op 29 juni wordt hij dan door zijn vader bevestigd in Ridder kerk en het gezin Van Dijk verhuist (in verband met de schoolvakanties) op 13 juli. P-kg. '9 Uitgebreide informatie af te halen in de winkel of wordt op verzoek toegestuurd. Vishandel De plattelandsvrouwen hielden dinsdag een creatieve avond. Onder leiding van de dames C. Stoutjesdijk en L. Vermaas maakten de aanwezi gen een paasbloemstuk in de vorm van een ei. Takjes van coniferen, buxus en klimop, voorjaarsbloemen en wilgentenen werden in het stuk verwerkt. Voor de versiering wer den nog paaseitjes, lint en kaarsen toegevoegd. Aan het eind van de avond kon iedere deelnemer een eigen 'ei' meenemen. Voorzitter mevr. M.J. Hoogedeure bedankte de dames voor hun uitleg met een attentie. Op 23 april houden de plat telandsvrouwen een afdelingsavond in het gebouw van de Protestanten bond. Op deze avond, die om acht uur begint, zal een film worden ver toond van de optocht op bevrij dingsdag 1995. Op de Oesterdam is gisterenmorgen een 28-jarige inwoonster met haar auto over de kop geslagen. De vrouw kwam er zonder kleerscheu ren af. Ze raakte met haar auto in de berm toen ze over de weg reed. Ze stuurde bij, reed de weg over naar de andere berm, sloeg daar enkele keren over de kop en kwam onder steboven tot stilstand. De auto werd daarbij totaal vernield. Contr'Escarpe 11Tholen Tel. 0166-602799 Fax: 0166-602550 Advertentie I.M. Montessorischool De Kraal houdt zaterdag 12 april een open ochtend. Tussen half elf en twaalf uur kunnen belangstellenden in dfe school aan de Zoekweg uitleg krijgen over het montessorionderwijs en over de manier waarop dat sinds 1986 in Tholen gestalte krijgt. Ook kunnen leermaterialen bekeken en gepro beerd worden. Het montessorionderwijs wordt al bijna 80 jaar in ons land gegeven en behoort tot het zogenaamde 'tradi tionele vernieuwingsonderwijs'. Het is erop gericht om normaal begaafde kinderen zelfstandig te leren wer ken, waarbij zoveel mogelijk wordt uitgegaan van hun individuele ont wikkelingsmogelijkheden. Het sti muleert de kinderen om samen te werken, om elkaar waar nodig te helpen en op een verantwoorde manier met hun leefomgeving om te gaan. Michel van Oers won donderdag nipt de 24e wedstrijd van klaverjas- club stad Tholen. Van Oers bleef slechts vijftig punten voor op Marion Opree die tweede werd. Als eerste vijf van de dertien deelnemers eindigden: 1 Michel van Oers 4869 p; 2 Marion Opree 4816 p; 3 Leen Hage 4707 p; 4 Peter Luten 4641 p; 5 Annemie Pleumeekers 4633 p. In de nacht van woensdag op don derdag is er ingebroken in een woning aan de Patrijzenweg. De inbreker verschafte zich waarschijn lijk toegang met behulp van een val se sleutel. De woning werd door zocht, maar de 38-jarige bewoner mist niets. Onze mengmachine maakt uw wenskieur klaar terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en Raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak La ban Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-604923 Advertentie I.M. Op eerste paasdag konden de kinde ren van buurtvereniging Onder de Molen eieren zoeken. Tot groot ver maak van de dertig kinderen dook daarbij een heuse paashaas op. Roxanna Vaders was de vinder van het gouden ei en dat leverde haar een chcolade paashaas op. Alle kin deren kregen nog een krentenbol en een chocolade ei mee naar huis. Op de laatste vrijdag voor de paas vakantie ging het er bij de kleuters van de Die Heenetrechtschool alle maal wat anders aan toe. Ze kwa men in hun pyjama naar school. De juf vertelde een verhaaltje en daarna gingen de kinderen in de speciaal ingerichte eetzaal 'slapen'. Toen de wekker afliep, sprong iedereen uit bed en begon te zoeken naar de paaseieren. De paashaas had voor elk kind een paaseitje verstopt. In het klaslokaal hadden de juffen en enkele moeders de versierde ontbijt tafel al gereed gezet. Na een smake lijk ontbijt kleedden de kinderen zich aan en werden natuurlijk de tanden gepoetst. De rest van de dag brachten de kleuters nog»door in de paassfeer om daarna te gaan genie- "m van de vakantie. De commissie openbare werken buigt zich maandag over de patstel ling die tussen de gemeente en de BBA is ontstaan over de busroute door het dorp. Op dit moment zijn er, tijdelijk, haltes bij de Wellevaete en aan de Havenweg. De BBA wil in de toekomst liefst één en maximaal twee bushaltes. Over lijn 109, de sneldienst naar Bergen op Zoom die zich vooral op scholieren richt, zijn beide partijen het eens. Deze bus zal alleen nog bij de Wellevaete stop pen. Het twistpunt is lijn 108, waar voor de BBA alleen nog bij de Wel levaete en in de Bierensstraat (vlak bij De Schutse) haltes wil. De bus zou dan door de Anna van Bourgon- diëstraat gaan rijden. Het gemeente bestuur wil ook de halte nabij De Schutse terug, maar in plaats van de Wellevaete de Havenweg als tweede stopplaats. De bus zou dan via de Havendijk, Oudelandseweg en F.M. Boogaardweg moeten rijden. Dit voorstel is voor de BBA onbe spreekbaar. De commissie mag hier over nu een uitspraak doen. De ver gadering, die om half acht begint, is openbaar. Aan het begin kan er gebruik gemaakt worden van het spreekrecht. Vijftien kinderen in de leeftijd tot en met twaalf jaar legden de afgelopen weken allerlei bal- en slagvaardig- heidsproeven af bij de tennisvereni ging. Woensdagmiddag was de afsluiting. Iedereen deed zijn best en ging met een diploma naar huis. De volgende kinderen behaalden het diploma: Balvaardigheid A: Adriana v.d. Berge en John Dusink. Balvaar digheid B: Willemien v.d. Berge, Stefan van Vossen en Rob Goedege- buure. Slagvaardigheid A: Carola Heijboer, Sylvana Ligthart, Andrea Goedegebuure, Petra van Vossen, Meriete Horst, Mark van Vossen, Bram Boogaard, Daan Verkouteren en Chris Dusink. Slagvaardigheid B: Joyce van Leeuwen. Vanaf 16 april neemt tennisvereniging St.Annaland met twee teams deel aan de gemeentelijke jeugdcompeti- tie. Een jongensteam speelt vanaf woensdag in de districtscompetitie Zeeland. De traditionele donateursavond van koninklijke fanfare Accelerando wordt dit jaar maar liefst over twee dagen uitgesmeerd. Wegens de po pulariteit in voorgaande jaren koos men ervoor om zowel op 18 als op 19 april een concert te geven. Het aantal stoelen is per avond echter beperkt tot 275. Het thema is dit jaar 'Wat 'n theater'. De laatste tijd hoor den de bestuurders van de muziek-' vereniging dat hun jaaruitvoering steeds meer op een theater ging lij ken. En dat geeft men ook toe, want Accelerando meent daarmee het publiek aan te spreken en aan de bezoekersaantallen te zien, lukt dat best. Het programma duurt 2,5 uur en alle aspecten uit het theater komen aan bod. De muziek van fan fare en drumband krijgt voor de pau ze de hoofdrol. Na de pauze is er vanzelfsprekend ook nog muziek, maar de nadruk ligt meer op de show. Opera, operette, musical, toneel, cabaret, popmuziek en show zijn de ingrediënten. Er wordt zowel gezongen als gespeeld én gedanst. Kees en Arthur van Broekhoven zorgen voor de nodige dosis humor. Als zangeres is ondermeer de alt Marian Vree-Quist uit Helmond gevraagd. Deze van oorsprong Oud- Vossemeerse zangeres brengt het 'Che faro senza Eurydice' uit de ope ra 'Orphée et Eurydice' van Chris- toph Wilibald Gluck. Daarnaast zingt de sopraan Virgenie Huismans uit Bergen op Zoom 'Don't Cry for Me Argentina' en samen met het kinderkoor van openbare basis school De Casembroot zingt ze het 'Do-re-mi' uit de bekende musical 'The Sound of Music'. Dansschool Jac. van Elshout uit Bergen op Zoom en een aantal andere dans groepen zoals The Company verle nen eveneens medewerking. Acce lerando zelf - onder leiding van Pier re van Broekhoven - speelt natuur lijk ook. Het worden werken als: 'Peace' van Golland, 'Largo al facto tum' van Rossini, muziek uit de film 'The Westside Story', de operette 'Mikado', de musical 'The Phantom of the Opera' en andere wérken zoals de 'Radetzkymars' en 'Indian Sum mer'. Aan het toneel is inmiddels al weer menig uur gespandeerd. Het zal een typische theatersfeer uitade men. Men kan voor de concerten kaarten afhalen bij bockhandel Heijboer cn men kan reserveren op telefoonnummer 652375. De De Casembrootschool vierde donderdag pasen in de diverse groe pen. De kleuters keken naar een poppenkastspel over Pasen en eieren verstoppen, 's Middags gingen alle groepen eieren zoeken. De groepen 1 t/m 6 deden dat op de sportvelden waar de oudercommissie zo'n 250 eieren had weggelegd. Nadat die opgezocht waren, werden ze in de kantine samen met een drankje ver orberd. De 'gouden' eieren werden Donderdag, vrijdag en zaterdag 3,4 en 5 april HAASKARBONADE 1 kg. ƒ11,50 RIBKARBONADE T kg. 10,50 VERSE DRUMSTICKS naturel of gemarineerd 1 kg. 7,95 BOTERHAMWORST 100 gram 0,98 GEBRADEN GEHAKT 100 gram 0,98 LEVERKAAS 100 gram 0,98 EI-SALADE 150 gram 1,95 Maandag, dinsdag en woensdag 7, 8 en 9 april RUNDERGEHAKT 1 kg. RIBLAPPEN 1 kg. SOEPVLEES 400 gram HAMBURGERS 5 halen ƒ10,50 ƒ15,00 5,00 4 BETALEN Advertentie I.M. gevonden door Elita Vellekoop (groepen 1 en 2), Wilco Bravenboer (groepen 3 en 4) en Anita van der Jagt (groepen 5 en 6). Deze speur neuzen kregen allemaal een paas haas en eitjes van chocolade. De twee laatste groepen gingen met meester Van den Broek en meester Bril op de fiets naar De Grote Nol. Daar hadden de juffen Anne-Mieke en Carla Westdorp de eieren ver stopt. Ook hier werd ijverig gezocht. Om half vier gingen de leerlingen naar huis met nog een paashaas en een ei van brood op zak. Vrijdag morgen kreeg groep 8 nog techniek- onderwijs van dhr. Van Traa. De les ging uit van het bedrijfstak-advies project metaal- en elektrotechniek. De leerlingen mochten met elektri sche apparatuur en bouwtekeningen werken. Na de paasvakantie neemt groep 6 het nieuwe lokaal op het plein in gebruik na tijdelijk in de Wellevaete les te hebben gekregen. De plattelandsvrouwen maakte don derdagmiddag bij het tuincentrum van de familie Ligtendag diverse paasstukjes. De dames C. Stoutjes dijk en L. Vermaas brachten voor beelden van bakjes en manden mee. De dertien aanwezige dames kregen tekst en uitleg over hoe ze dergelijke stukjes konden maken. Daarna ging men zelf aan de slag en sommige deelnemers gingen na afloop zelfs met twee bloemstukjes naar huis. Mevr. Scherpenisse bedankte mevr. Stoutjesdijk en mevr. Vermaas voor hun uitleg met een attentie. Mevr. C.J. Heijboer-Anthonisse uit de Nieuwstraat heeft de eerste prijs gewonnen in de Paasactie van de middenstandsvereniging Activa. Zij won een waardebon van 250 gulden. C. van Waay uit Tholen won de tweede prijs: 150 gulden aan waar debonnen. J. Vroegop van de Oude Zeedijk kreeg bij het trekken van de stempelkaarten de derde prijs: 50 gulden aan waardebonnen. Basisschool De Schalm hield woensdag haar jaarlijkse toneel avond. De volle zaal genoot van een gevarieerd aanbod van liedjes en sketches. De kleuters van juf Jetty openden de avond met liedjes en versjes over sprookjes. Daarna was het de beurt aan juf Meerman met groep 3 en 4 die een lentespel opvoerden. Koning winter wilde dit jaar niet gaan slapen en daardoor kon het geen lente worden. Iedereen deed zijn best om hem toch in slaap te krijgen. Na de pauze, waarin een verloting werd gehouden, kwamen juf Marijke en groep 5 en 6 op de planken. Zij speelden een muzikale wereldreis. Berend Botje was in een heleboel landen geweest, maar hij was toch wel erg blij toen hij weer in z'n eigen huisje aankwam. Groep 7 en 8 van directeur C.G. van den Hoek nam het laatste deel van de avond voor zijn rekening met aller lei liedjes uit vroeger tijden zoals van Tante Leen (Maureen), Johnny Kraaijkamp (Yousef) en Rijk de Gooijer (Bram). Maar ook optredens uit deze tijd kwamen aan bod met Linda (Ida), Roos (Ellen) en Jessica (Marjolein). Voorzitter mevr. Vroegop van de ouderraad sloot de avond en bedankte de leerkrachten met een bloemetje voor hun inzet. Rien Moerland die na dertien jaar foto's te hebben gemaakt van de schoolavond stopte, werd eveneens in het zonnetje gezet met bloemen en een cadeaubon. Dinsdagmiddag is een 53-jarige inwoner met een bestelbus tegen de gevels van twee huizen aan de Stoofdijk gereden. De man reed omstreeks kwart voor vijf over de Stoofdijk toen er een tegenligger aankwam. De bestuurder van de bestelbus week zoveel mogelijk uit naar rechts, maar daardoor raakte hij met het rechtervoorwiel de stoep rand. Hierdoor sloeg het stuur uit zijn handen en voordat hij het busje tot stilstand kon brengen, botste hij tegen de gevels van Stoofdijk 63 en 65/67. De gevels werden beide ont zet en het voertuig liep aanzienlijke schade op. Bij een inbraak in het kerkgebouw van de Oud-Gereformeerde Gemeente aan de Pr. Bernhardstraat is twee weken geleden voor 500 gul den schade aangericht. De daders forceerden een deur en braken een kluisje open. Meegenomen werd er niets. Er komt een hoorzitting voor de inwoners, waar het gemeentebestuur wensen en opvattingen over de ver keerssituatie in het centrum wil inventariseren. Afhankelijk van de uitkomsten zal er mogelijk een ver keersplan opgesteld worden voor Kaaistraat, Markt en Noordpoort. Over deze aanpak praat de commis sie openbare werken maandag 7 april in een openbare vergadering, waar van het spreekrecht gebruik gemaakt kan worden. Voor de verkeerssituatie is aandacht gevraagd door middenstandsvereni ging Smalstad. Die vindt dat Markt en Kaaistraat een aantrekkelijker winkelgebied moeten worden, dat de Kaaistraat minder geschikt is voor doorgaand - zwaar - verkeer en dat de centrumfunctie van het dorp in gevaar komt als bezoekers hun auto niet kwijt kunnen. Volgens de middenstanders zou langparkeren op de Markt tegengegaan moeten worden, want de omliggende bedrij ven zijn moeilijker bereikbaar geworden voor potentiële klanten en dat leidt tot omzetderving. Ook vindt men dat het parkeren van auto's aan de oostkant van de Markt tot onoverzichtelijke situaties leidt. Tennisvereniging Jacoba van Bei eren opende maandag het tennissei- zoen. Tennissers met hun gezinsle den, veertig in getal, begonnen de dag met paasbrood en koffie, waar na een gezinspuzzeltocht per fiets op het programma stond. Onderweg moesten enkele opdrachten uitge voerd worden. Bij terugkeer was er nog een tennistoernooi en voor de kinderen paaseieren zoeken. Mede door het mooie weer werd dit een geslaagde dag. Zaterdag begint de tenniscompetitie, waarvoor vier teams zijn ingeschre ven. Zondag wordt het openings- toemooi gehouden. Jacoba van Bei eren haakt in op het voornemen van het gemeentebestuur om de jeugd massaal aan het sporten te krijgen, en houdt op 9 april een introductie dag. Daarvoor heeft zich een veer tigtal jongelui aangemeld. Het bestuur van de peuterspeelzaal 't Hummelje betreurt het dat er nog steeds geen oplossing is gekomen voor het al of niet afstoten van het gebouw van de Radda Barnenstraat. De gemeente wil de voormalige kleuterschool van de hand doen maar slaagt er niet in om onder de gebruikers kandidaten er voor te vinden. Voorzitter C. Oudesluijs van 't Hummeltje schrijft in de peuter krant van maart: "Wij vinden het jammer dat er geen snellere beslis singen worden genomen. Volgens de gemeente zal deze onduidelijk heid in april worden opgelost. Hoe, dat is ons niet meegedeeld." De peuterspeelzaal en de muziek vereniging Euterpe hebben echter hoop op een goede afloop, aldus Oudesluijs in zijn voorwoord. Op 22 april vindt om 20.00 uur de jaarlijk se ouderavond plaats in het gebouw aan de Radda Barnenstraat. De hartstichting begint op 24 april met een nieuwe reanimatiecursus. deze wordt behalve op deze dag gegeven op I en 15 mei in het Rode- Drie jongeren kijken naar de sloop van de vorig jaar afgebrande villa Nieuw Molenvliet in Tholen. De definitieve afbraak van de monumentale villa Nieuw Molen vliet aan de Oudelandsepoort in Tholen is begonnen. Het huis brandde in de nacht van 20 op 21 juli af na een kortsluiting in de keuken. De schade was enorm. Eigenaar P.C.M. Bogers en zijn vrouw wer den gewond. Het pand (pas op de monumentenlijst gezet) was onherstelbaar beschadigd. De muren waren ontzet en het dak was ingestort. "Het was heel moei lijk of zelfs onmogelijk om het te behouden", zegt Bogers. "De des kundigen waren het daar niet over eens. Maar je kunt met zo'n gebouw niet teveel risico's nemen. Daarom heb ik een afbraakvergunning aangevraagd. En dat kostte nog de nodige moeite omdat het een monument was. We hebben in september de sloopvergunning aangevraagd en die is pas veertien dagen geleden binnen gekomen." Vorige week ging een grote kraan aan het werk om de resten van Nieuw Molenvliet met de grond gelijk te maken. "Dat is heel moei lijk om aan te zien. Ik stond bijna met tranen in mijn ogen. Maar ja, je moet op een gegeven moment de realiteit aanvaarden", zegt Bogers. Op de nu open geval len plek komt echter geen moder nistisch gebouw. "We willen er een huis gaan bouwen in ongeveer dezelfde stijl. Helemaal hetzelfde zal niet gaan, maar wel in die geest", zegt Bogers. De eerste gesprekken hierover zijn al gevoerd en waarschijnlijk gaat architect J. Boelhouwers het ont werp maken. Deze maand moeten de vergun ningaanvragen de deur uit gaan. "We hopen nog dit jaar te kunnen beginnen met de bouw, mits het goed gaat met de vergunningen", zegt Bogers. "Ik denk dat de naam van het gebouw wel weer Nieuw Molenvliet zal worden en u kunt er in elk geval vanuit gaan dat het iets mooi wordt." Zondag 6 april. THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Verheul, Amersfoort. 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Sjoer, Steenbergen. GEREF. KERK 10 en 17 u. ds. Knoop (H.A.). wo 2/4 19 u. avondgebed. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van der Meij, Alphen a.d. Rijn. GEREF. GEM 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebeds- en communniedienst. zo 11 u. pastor Wiertz, eucharistie viering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 9.45 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Akkerman, Sleeuwijk. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van der Meij. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 4/4 9 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. za 17.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. zo 9.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communiedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Exalto, Benthuizen. 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30 (H.A.), 14 en 18 u. ds. De Pater. di 8/4 19.30 u. ds. Van Gelder. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Batelaan, Voorschoten. 18 u. ds. Den Butter, Huizen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 3/4 19.30 u. dhr. Molendijk, Nieuw-Beijerland. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. vr 11/4 14.30 u. ds. Den Hartog, huwelijksbev. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van Popering, Zuid-Beijer- land. 19 u. dra. Vroegindeweij-Hartkamp, Amersfoort. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. Kruisgebouw aan de Radda Barnen straat. De cursusavonden beginnen om half acht en worden verzorgd door J. Uijtdewillegen. Voor inlich tingen en opgave kan men contact opnemen met C. Hengstmengel tel. 664165. De plattelandsvrouwen maakten woensdag onder leiding van de dames L. Vermaas en C. Stoutjes dijk bloemstukken in manden. Er was een grote belangstelling voor deze activiteit en het was dan ook een drukte van belang. Overal zag men groen, bloemen en mos. Tegen het eind van de avond mochten de resultaten er dan ook zijn. Er was een grote variëteit aan traai opge maakte manden te zien. De voorzit ter bedankte de inleidsters voor hun inzet. A. Arts heeft met 5929 punten vrij dag de inhaalwedstrijd van klaver- jasvereniging De Pendelaars gewon nen. De uitslag van de wedstrijd was: 1 A. Arts 5929 p; 2 H. Christi- aan 5738 p; 3 J. van der Werf 5537 p; 4 R. Waasdorp 5377 p; 5 P. van Bloppoel 5049 p; 6 J. Guiljam 4647 p; 7 J. van de Hoek 4603 p; 8 C. Meijer 4592 p; 9 M. den Haan 4493 p; 10 J. van Gorsel 4167 p; 11 L. Kampman 4100 p; 12 J. van Zetten 4059 p. Het college van notabelen van de Hervormde Gemeente heeft J. de Wit benoemd tot kerkvoogd. De Wit heeft zijn benoeming aangenomen en vervult daarmee de vacature die ontstaan was door het overlijden van kerkvoogd J.G. Bijl. (lo 3/4 19.30 u. ds. Monster, Barne- ,veld. di 8/4 19.30 u. ds. Klok, Kinderdijk. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Abbink. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Hoek. 18 u. kand. Abbink. GEREF. KERK 10 u. ds. Bruning, Bergen op Zoom. 14.30 u. ds. Knibbe, Sprang-Capel- le. GEREF. GEM. 10, 14.30 en I8.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Peene, Arnemuiden. 17 u. ds. Kot, Rijssen. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. (H.A.) ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. In verenigingsgebouw De Hoek steen van de Hervormde Gemeente wordt zaterdag 12 april een verko ping gehouden ten bate van het groot buitenonderhoud van de N.H. kerk. Van tien tot vier uur worden er allerlei zaken te koop aangeboden zoals planten, bloempotten, kaas, snoep en andere versnaperingen, zelfgemaakte kaarten, hobbyspul len, handwerk, cd's, ansichtkaarten, bijbels en 'verantwoorde' boeken en een grote partij tweedehands lees- en studieboeken. Woensdag zal in verenigingsge bouw De Hoeksteen van de Her vormde Gemeente L.J. van Valen uit Dordrecht een inleiding houden met als onderwerp 'wettisch of evan gelisch?'. Deze lezing, georgani seerd door mannenvereniging Cal- vijn en vrouwenvereniging Wees een Zegen, begint om half acht. ZIE VERDER PAGINA 11 Zaterdag 5 en zondag 6 april. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen, tel. 602542. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk, tel. 662400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Noorlander, Steenbergen, tel. 0167-567287. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): P. van Heesch tel. 604969. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u„ Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-602507 en 0166-653146; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JA1B (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 3 t/m vrjjdag 11 april, donderdag 3 12.32 vrijdag 4 1.07-13.52 zaterdag 5 2.17-15.05 zondag 6 3.22-15.57 maandag 7 4.17-16.47 dinsdagS 5.02-17.32 woensdag 9 5.47-18.17 donderdag 10 6.32-18.57 vrijdag 11 7.07-19.32 ma 7/4 13.04 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 2