Stamreeks Pieter van Schetsen Geluid windmolens lijkt het twistpunt San Marino en Tholen Koersballen voor ouderen Op zoek naar voorouders via het gemeentearchief Tholen Teams Emergo redelijk goed in zaalcompetitie Dl-pupillen Tholense Boys in bekerfinale Junioren van Smash baas over koploper Donderdag 3 anril 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 door J.P.B. Zuurdeeg Wim van Dijke loopt voor zieken naar Parijs Turbines Stavenisse bij Raad van State Het geluid, daar draait het allemaal om bij de drie wind molens aan de Pilootweg in Stavenisse. L. Hage vocht de door de gemeente verleende milieuvergunning onlangs aan voor de Raad van State. Eén van de adviseurs van dit college betwijfelt of voldaan kan worden aan de gestelde grenswaarden bij woningen. Afbladderen Landelijk belang St. Maartensdijk Tafeltennis Reserve derde klasse Noad 2 bijna kampioen Europa kinderhulp De eerste maal dat de naam Van Schetsen in de archieven van Scherpenis- se opduikt is in 1689 als Cornelis van Schetsen, die was getrouwd met Johan na Jans Schipper, aan de Hoge Markt op de hoek van de Grote Loostraat (nu Kaaistraat) een huis, schuur en erf en land te Westkerke koopt. Drie jaar later verkocht hij het bouwgereedschap van de hoeve te Westkerke alsme de 2 paarden, 5 koeien, hoenders, kalkoenen en ander vee voor 100.- aan Pieter Ymanse de Wayer (Raze 5738/117 en 141). In de volgende eeuw komt de naam Van Schessen voor in de transportregisters van onroe rende goederen te Sint-Maar tensdijk, waar een Jacomijntje van Schessen in 1703 een woning aan de noordzijde van de Schoolstraat terug gaf aan de verkoper. Haar overleden man, Cornelis Corstiaens, had deze gekocht (Raze 5296/12, 12v). Deze Jacomijntje was eerder gehuwd met Pieter Rey- nierse, de stamvader van het geslacht Van Schetsen op het eiland Tholen. Zij was toen bekend als Jacomijntje Ari- aens Batenburg. Voorlopig is nog geen band gevonden tussen Cornelis van Schetsen en de in het land van Lillo (Vlaanderen) geboren Pie ter Reynierse. Zij kunnen elkaar hebben gekend. Laatst genoemde woonde bij zijn huwelijk in 1691 in Westkerke waar Cornelis tot in 1692 een hoeve exploiteerde. Bij zijn tweede huwelijk in 1694 woon de Pieter Reynierse in Sint- Maartensdijk. Mogelijk zijn Pieter en Cornelis broers en is de familienaam niet afkomstig van de tweede vrouw van Pie ter. Laatstgenoemde is echter nog niet in de Thoolse archieven met de naam Van Schetsen aangetroffen. Maar wel zijn kinderen uit zijn laatste huwe lijk, Johannis en Neeltje Pie- ters. Mevrouw A.J. Giljam te Drei- schor (genealogische werk groep Tholen) vermoedt dat Pieter Reynierse een zoon is van Jan Reynierse. Dit zou Geneesmiddelen diabetes. Woens dag 9 april om 20.00 uur is er in zaal Believue te Bergen op Zoom een voorlichtingsbijeenkomst over ver antwoord geneesmiddelengebruik voor mensen met diabetes onder de titel: 'Verslik u niet.' Wim van Dijke uit Poortvliet doet begin mei mee aan de Roparun, met 527 km de langste estafette ter wereld. De loop van Rotterdam naar Parijs wordt gehouden ten bate van de stichting patiëntenbelangen van de Daniël den Hoed kliniek in Rot terdam en het Sophia kinderzieken huis. Het is al de zesde keer dat de Roparun wordt gehouden, maar voor Van Dijke is het een première. "Een team van belastingambtenaren kwam één loper tekort en daarvoor werd ik gevraagd", vertelt Van Dij ke. Er zijn totaal 85 ploegen die ieder uit 8 lopers en 12 begeleiders bestaan. De atleten gaan in twee groepen van vier op pad, die ieder over een camper beschikken. "Je loopt 2 km en wanneer we met zijn vieren de 80 km bereikt hebben, mogen we gaan rusten en ko'men de andere vier aan de beurt." Wim van Dijke zoekt op Tholen en St. Phi- lipsland sponsors die hem willen steunen om de opbrengst voor de Daniël den Hoed kliniek en het So phia kinderziekenhuis in Rotterdam zo hoog mogelijk te doen zijn. In het dagblad Trouw vergeleek sportredacteur Matty Verkamman de wedstrijd van het Nederlands elf tal tegen San Marino met Neder- land-Tholen. "Op voetbalgebied heeft San Marino net zoveel te bete kenen als het qua omvang vergelijk bare eiland Tholen. San Marino heeft wel meer clubs (17) dan Tho len (6). Het aantal geregistreerde voetballers is, net als het aantal inwoners, nagenoeg gelijk: 1026 in San Marino en 976 op Tholen. Tho- lense Boys is met 234 actieve voet ballers de grootste club, SC Stave- nisse met 110 de kleinste. Tholen is qua oppervlakte met 130 vierkante kilometer ruim twee keer zo groot als San Marino (61 vierkante kilo meter), maar de internationals van San Marino spelen af en toe in de grootste stadions van Europa, ter wijl de voetballers van Tholen het al druk vinden wanneer zij voor 150 vrienden en bekenden achter de geplastificeerde knikker rennen. San Marino gaat naar Wembley, Ibrox Park en de Amsterdam Arena, WHS naar Axel, Arnemuiden en Bruinis- se. WHS staat voor Wij Houden Stand en dat kan San Marino niet beweren. Het massaal tegenhouden van de tegenstander heeft San Mari no tot dusverre één keer succes gebracht", aldus de uit Tholen afkomstige Matty Verkamman in het dagblad Trouw. betekenen dat Reynierse toen geen patroniem was, maar een vaste achternaam. Er is name lijk een Maria Jans Reynierse bekend die getuige was bij de doop te Scherpenisse op 12 januari 1692 van Jan Reynier se, de zoon van Pieter Reynier se en Angenietje van Borne. Ook het eerste kind uit het tweede huwelijk van Pieter heette Johannes. Veelal wer den de twee eerste zoons en de twee eerste dochters naar hun grootouders genoemd. Bij het verklaren van de naam met 'van' er voor, denkt men in eerste instantie aan een plaats naam. Noch in België, noch in Nederland komt echter een dergelijke plaatsnaam voor. 1. Pieter Reynierse geboren Polder van Lillo circa 1663, belijdenis Sint-Maartensdijk 27 april 1697, begraven Sint- Maartensdijk 9 mei 1699 (kerk rekening 'soude moeten wor den gebracht berrygeld van Pieter Reynierse 9 mei, maar door de grote armoede memo rie'). Hij huwde I Scherpenisse 17 april 1691 Angenietje van Bor ne, gedoopt Scherpenisse 23 februari 1659, overleden voor 24 mei 1694. Zij was een doch ter van Johannes van Borne en Francijntje Seuse. Hij huwde II Sint-Maartensdijk 24 mei 1694 Jacomijntje Adriaens Baten burg, weduwe van Jan Corne- lisse, gedoopt Sint-Maartens dijk 12 november 1662, begra ven aldaar oktober 1725 als Jacomijntje van Schessen. Zij was een dochter van Adriaan Jans Batenburg en Neeltje Jans en huwde na het overlij den van Pieter Reynierse Sint- Maartensdijk 17 maart 1700 Cornelis Christiaanse/Corsti- aans, weduwnaar van Marijtje Jacobs. Uit het tweede huwelijk werd geboren: 2. Johannes van Schetsen gedoopt Sint-Maartensdijk 6 maart 1695, overleden aldaar 1755/1756. Hij huwde I, ondertrouw Scherpenisse 16 april 1718, Jannetje Noordijke, gedoopt Sint-Maartensdijk 14 septem ber 1697, overleden aldaar voor mei 1720. Zij was een dochter van Adriaan Janse Noordijke en Annetje Putoors. Hij huwde II Stavenisse 15 april 1721 Adriana Smalheer, gedoopt Stavenisse 31 oktober 1700, begrave/i Oud-Vosse- meer 18 oktober 1775. Zij was een dochter van Izaak Smal heer en Rachel Moerland. Uit het tweede huwelijk werd geboren: 3. Abraham van Schetsen geboren Sint-Maartensdijk cir ca 1736, overleden Oud-Vosse- meer 21 januari 1809. Hij huwde Tholen 11 mei 1760 Jannetje Schoppenboer, gedoopt Oud-Vossemeer 4 oktober 1739, overleden aldaar 10 maart 1828. Zij was een dochter van Jan Schoppen boer en Barbara Fokke. In het kohier van de huisschat ting van Oud-Vossemeer 1766, nr. 93 is vermeld onder Straat weg naar Kalisbuurte: Abra ham van Schetsum huys en schure 0.10.0. 4. Adriaan van Schetsen gedoopt Oud-Vossemeer 25 november 1770, arbeider, overleden aldaar 23 juli 1843. Hij huwde Oud-Vossemeer 1 mei 1796 (ondertrouw aldaar 14 april 1796) Sara de Jonge, gedoopt Oud-Vossemeer 16 augustus 1775, arbeidster, overleden aldaar 17 juli 1843. Zij was een dochter van Pieter de Jonge en Adriana Hikke. 5. Pieter van Schetsen geboren Oud-Vossemeer 14 januari 1805, arbeider, overle den aldaar 22 februari 1844. Hij huwde Oud-Vossemeer 10 november 1837 Claasje Lems, geboren Charlois/Saarloos 10 oktober 1807, arbeidster, over leden Oud-Vossemeer 24 janu ari 1871. Zij was een dochter van Leendert Lems en Maartie Pors. 6. Adriaan van Schetsen geboren Oud-Vossemeer 13 april 1833, arbeider, overleden Oud-Vossemeer 1 februari 1912. Hij huwde Oud-Vossemeer 14 juli 1855 Pieternella Kunst, geboren Oud-Vossemeer 21 september 1831, arbeidster, overleden aldaar 11 januari 1905. Zij was een dochter van Adriaan Kunst en Grietje Kas- per. 7. Pieter van Schetsen geboren Oud-Vossemeer 24 maart 1865, veldarbeider, overleden aldaar 26 februari 1950. Hij huwde Oud-Vossemeer 15 oktober 1886 Janna Pieternella van der Klooster, geboren Oud-Vossemeer 11 mei 1864. Zij was een dochter van Antho- nie Kornelis van der Klooster en Arendina Slager. 8. Pieter van Schetsen geboren Oud-Vossemeer 10 december 1899, manufactu rer, schoenmaker, overleden aldaar 4 maart 1939. Hij huwde Sint-Annaland 7 maart 1929 Abramina West dorp, geboren Sint-Annaland 26 januari 1909, overleden aldaar 6 oktober 1945. Zij was een dochter van Cornelis Westdorp en Helena den Bra- ber. 9. Pieter van Schetsen geboren Oud-Vossemeer 2 augustus 1929, elekfromon- teur, bedrijfsleider Delta-Tech niek, raadslid van de gemeen te Sint-Annaland - en na de gemeentelijke herindeling van Tholen - van 8 mei 1964 af, wethouder en loco-burge meester, overleden Tholen 5 september 1995, begraven Sint-Annaland. Hij huwde Sint-Annaland 17 april 1952 Maatje Pieternella van 't Hof, geboren Sint-Anna land 10 maart 1933, dochter van Christiaan van 't Hof en Pieternella Cornelia Feijtel. 10. Christiaan Pieter van Schetsen geboren Sint-Anna land 13 juni 1958, hoofdopera tor. Hij huwde Tholen 27 decem ber 1985 Ina Margaretha Theu- nisse, geboren Sint-Annaland 25 oktober 1964, dochter van Leendert Theunisse en Magda- lina Moerland. 11. Pieter van Schetsen geboren Tholen (Sint-Anna land) 9 november 1987. De windturbines zijn in 1995 gebouwd door de vereniging Zeeuwind en bedoeld om elektrici teit op te wekken. Hage vindt dat het niet past om op 100 meter afstand van het natuurmonument Ooster- schelde een in zijn ogen 'milieu onvriendelijke en horizonvervuilen- de installatie' op te richten. Voor een stiltegebied als de Oosterschelde zou de geluidsnorm te hoog zijn gesteld. Het ambtelijke verslag van het bureau adviseur beroepen milieubeheer vermeldt een afstand van 300 meter tussen de windmo lens en de Oosterschelde, terwijl de dichtstbijzijnde woning op 270 meter ligt. Bij de begrenzing van het geluidsniveau zou het referentie niveau van het omgevingsgeluid in de nacht uitgangspunt moeten zijn, aldus het verslag. Daarin wordt gezegd dat de gemeente niet het juiste uitgangspunt zou hebben genomen. Daarom zou de vergun ning vernietigd moeten worden. Voor de Raad van State ging de woordvoerder van de gemeente uit voerig op dit aspect in. Daarbij werd gewezen op de uitzonderingspositie voor windturbines in de buurt van Deltawateren; daar geldt een richt- waarde van 45 in plaats van 40 deci bels (dB). Onderzoek wees uit dat de geluidsbelasting van de windmo lens op een woning op 270 meter onder de 40 dB blijft. De bewoner van dat pand heeft overigens geen bezwaar gemaakt tegen de milieu vergunning. Deze is op 1 november 1994 verleend, maar pas vier maan den later werd de eerste akoestische kwaliteitseis van kracht. Baseerde de ambtenaar van de Raad van State zich op algemene regelgeving, de gemeente maakte gebruik van de bij haar ambtenaren aanwezige plaatse lijke bekendheid, aldus de woord voerder. Alle andere aspecten die Hage aan voerde, zouden volgens het ambte lijke rapport ongegrond verklaard moeten worden. Zo zijn de turbines niet in strijd met de beleidsnota's windenergie van gemeente en pro vincie. Het landschappelijk element doet niet ter zake, omdat ook elders rond de Oosterschelde dergelijke windmolens staan. Bezwaren van Hage tegen de bouwvergunning zijn door de rechtbank in Middelburg dan ook afgewezen. Hage verwacht verder versnelde roestvorming en afbladderende verf door de zilte zee lucht. Daardoor zou chemische ver ontreiniging optreden. Maar in de voorschriften bij de vergunning zou hier voldoende waarborg inge bouwd zijn. Jaarlijks is een onder- houds- en controlebeurt verplicht. En wat betreft schade door rondvlie gend ijs dat zich op de rotorbladen heeft vastgezet, wees de gemeente erop dat bij ijzel de turbines stilval len. En ze mogen pas weer draaien nadat het ijs verwijderd is. Hage maakte verder kanttekeningen bij de procedure. Volgens hem was met de bouw zo dicht bij de Ooster schelde een landelijk belang gediend, zodat niet kon worden vol staan met vermelding van de ver gunning-aanvraag in wat hij noemde 'een plaatselijk verschijnend nieuwsblaadje met zeer beperkte oplage'. De gemeente bestreed het nationale belang van een dergelijk kleinscha lig project. De woordvoerder - die schermde met een lezersonderzoek van de uitgever - wees er de staats raad op, dat het bedoelde plaatselij ke nieuwsblad door 90% van de bevolking wordt gelezen. "Het beoogde doel is daarmee ons inziens zo goed mogelijk bereikt." M'/ Korfbalvereniging Emergo is redelijk door de zaalcompetitie gekomen. Het eerste team deed in de tweede klasse lang mee voor de titel, maar moest enkele wedstrijden voor het einde definitief afhaken en eindigde als derde met vijf tien punten uit twaalf duels. Kieviten werd winnaar met vijf punten voor sprong. Het tweede seniorenteam van Emergo begon in de vierde klasse heel matig aan de competitie, maar speelde de laatste wedstrijden juist sterk en gemoti veerd. Desondanks zat er niet meer in dan een vijfde plaats met vier punten uit tien wedstrijden. Emergo A kwam uit in de middenmoot en behaalde een vierde plek met acht punten uit tien wedstrijden. Kampioen Scheldevogels had negentien punten. Emergo B deed het uitstekend en werd ongeslagen kampioen met twintig punten uit tien wedstrijden. Het doelsaldd was 85 voor en 23 tegen. Deze ploeg speelde soms zelfs met een speler minder in ver band met blessures. Emergo C kon geen vuist maken en het zelfvertrouwen ontbrak. Daarnaast ver loor het team ook nog een aantal spelers waardoor er regelmatig met invallers uit een lager team moest worden gewerkt. Emergo C - dat puntloos als laatste ein digde - werd met ingang van de veld- competitie teruggetrokken in verband met spelerstekort. Ook voor Emergo D was er geen succes. Het team speelde leuk, maar kwam moeilijk tot scoren en liet verdedigend ook nog wat steekjes vallen. Toch zit er toekomst in de ploeg die enthousiast en talentvol speelt. Emergo D.eindigde als laatste met vijf punten uit tien wedstrij den. Na de winterse onderbreking in de zaal, is de tweede helft van de veldcompetitie al begonnen. Zaterdag speelde het nieu we F-team van Emergo als enige al een competitiewedstrijd tegen Atlas uit Rit-~ them. Op één speelster na bestaat de ploeg helemaal uit nieuwelingen. In de eerste helft kwam Atlas op een 1 -0 voor sprong waarna Joyce Versluis (die al wat langer korfbalt) fraai de gelijkmaker scoorde. In de tweede helft speelden Ric ky Bazen, Harmen van Heemskerk en Sophie en Jorg van Leeuwen en Joyce Versluis een goede wedstrijd en het zag ernaaruit dat ze hun eerste punt binnen zouden halen. Maar Atlas scoorde op het nippertje nog 2-1. De senioren van Emergo speelden elk een oefenwedstrijd. Emergo 1 speelde tegen zaalkampioen Kieviten en stond met rust al met 7-1 voor. In de tweede helft zakte de Sint-Maartensdijkse ploeg wat terug en had geen vat op de nieuwe tactiek van Kieviten. Uiteindelijk won Emergo toch met 9-6. Het tweede team speelde tegen Kieviten 2 en de Fijnaartse ploeg won met 1 -4. De inzet en het veldspel van Emergo (dat enkele spelers miste) was goed. Programma zaterdag 5 april: Tjoba 4- Emergo; Emergo 2-Vios 3 16 u.; Ado A2-Emergo A; ELKV B-Emergo B; Emergo D-Vios D 10.30 u.; Emergo F- Zaamslag F 11.30 u. Alle thuiswedstrij den worden in Sint-Maartensdijk op het sportpark Haestinge gespeeld. Uitslagen van de wedstrijd in Oud-Vos semeer: 1 mevr. C. van Mierlo en mevr. M. v.d. Zande 29 p; 2 mevr. D. van Dij- ke-de Wild en mevr. C. Lindhout 27 p; 3 mevr. G. van Dijke-Polderman en W. Lindhout 24 p; 4 mevr. J. van Dijke- Lindhout 19 p; 5 mevr. L. van Poortvliet en mevr. M. v.d. Zande-Schoep 14 p; 6 mevr. H. Hermans en mevr. M. Timmer mans 13 p. Tholen: 1 M. Batenburg en mevr. M. van Driel 21 p; 2 L. Soomers en mevr. C. Waasdorp 17 p; 3 mevr. Y. Verkamman en mevr. M. Schot 14 p; 4 mevr. R. Bur rows en D. Schellinger 12 p; 5 mevr. D. Pigmans en mevr. C. Praat 11 p; 6 A. Verkamman en mevr. F. Schellinger 11 P- De Dl-pupillen van Tholense Boys hebben zich op Tweede Paasdag geplaatst voor de bekerfinale van kring 2 van het district Zuid 1In de halve finale werd er een eenvoudige 0-4 overwinning behaald op Noord- hoek. Tholense Boys begon in Noordhoek voortvarend en kwam via een doel punt van Ad van Meel al in de eerste minuut op voorsprong. Door twee treffers van Wilmer Kousemaker stonden de geel-zwarten bij rust reeds op een veilige 0-3 voorsprong. In de tweede helft kreeg de Thoolse ploeg diverse mogelijkheden om de score verder op te voeren, maar alleen Wilmer Kousemaker trof nog doel en werd daarmee met drie doel punten de uitblinker van deze wed strijd. Om de beker te veroveren, staan de jeugdspelers van Tholen voor een lastige klus. In de finale moet men het immers opnemen tegen DVO '60, dat RBC uitschakelde in het bekertoernooi. De Roosendaalse tegenstander kent Tholense Boys uit de competitie. Onlangs verloren de Tholenaren nog met 0-3 van DVO, dat ongeslagen aan kop gaat in de tweede klasse. De datum en plaats van de bekerfinale zijn nog niet vastgelegd. Voor het nieuwe seizoen wordt de jeugdafdeling van Tholense Boys versterkt met Jaben Kortland. De B- speler keert na enkele seizoenen terug van RBC. Zijn broer Copain speelt momenteel als contractspeler bij dé profclub. De laatste weken veroverde de Tholenaar een basis plaats in de selectie van de eerste divisionist. I Smash boekte zaterdag een simpele 7-3 overwinning op Wanzl/Belcrum. De bezoekers kwamen met maar twee spe lers opdagen, waardoor de Sint-Anna- landse tafeltennissers meteen een regle mentaire 3-0 voorsprong namen. Ad Verhage opende de wedstrijd en won in drie games (18-21,21-12, 22-20). Marco Saarloos verloor vervolgens (23-25, 19- 21), maar haalde samen met Christian van 't Hof wél het dubbelspel binnen voor Smash. Saarloos bleef deze middag op één overwinning steken, Verhage won twee partijen en Van 't Hof bleef met drie ongeslagen. Smash staat nu nog vaster op de tweede plek, zeven punten achter koploper Luto uit Tilburg. Vorige week meldden wij abusievelijk dat Chris in plaats van Christian van 't Hof West- Brabants kampioen werd. Niet in de D- licentie, maar in het dubbelspel. Bij Smash 2, dat met 8-2 van Sios/Orion 2 verloor, werd jeugdspeler Peter Bazen de man van de wedstrijd. De invaller haalde beide punten binnen. David van Driel en Rafaël Fructuoso speelden ver dienstelijk, in het enkelspel gaven ze de zege in enkele wedstrijden pas na drie games prijs. Het eerste juniorenteam bond koploper Markiezaat met 7-3 aan de zegekar. Een prima revanche voor de eerder dit sei zoen geleden 6-4 nederlaag. Smash is de ploeg uit Bergen op Zoom tot op twee punten genaderd. Met nog drie - moeilij ke - wedstrijden voor de boeg lonkt het kampioenschap en promotie naar het lan delijke niveau. Gabriël Gunter was zater dag de uitblinker. De linkshandige, fana tieke aanvaller trok zijn teamgenoten mee. Hij won alledrie zijn wedstrijden, Anné van Dijke en Matthijs Bruijnzeel ieder twee. Het tweede kadettenteam klopte Tanaka met 6-4. Hubert Bruijnzeel won drie wedstrijden. Peter Dieleman en Leonard Ketting ieder één en samen ook het dub belspel. Smash 3 vertrok met maar twee spelers en verloor van Wanzl/Belcrum met 8-2. Colin Bolier en Harm Westdorp wonnen ieder één wedstrijd. Smash 4 boekte tegen TCS 3 een ruime 1 -9 zege. De broers Merijn en Rob v.d. Klooster deden niet voor elkaar onder, ze sleepten ieder drie enkelspelen in de wacht. Edu- ard Goedegebuure won er twee en samen met Merijn v.d. Klooster ook het dubbel spel. Smash 5 haalde verrassend uit tegen Markiezaat en kwam met een 2-8 overwinning naar huis. Remco Vroegop speelde 100%; hij won drie wedstrijden in het enkelspel en samen met Arno Bruijnzeel ook de dubbelpartij. Tim Westerlaken en Bruijnzeel wonnen ieder twee enkelpartijen. Smash 6 bleef Roosendaal met 7-3 de baas. Hier scoor de invaller Sander Koppejan 100%, Bram Gunter won twee wedstrijden en William Elenbaas één. Gunter en Elen- baas wonnen ook de dubbel. Uitslag beginners: Smash A-Hotak B 14- 4. Programma zaterdag 5 april: Smash- Hotak 4, Smash 2-Smash '70 4, Smash 3- Markiezaat 8. Jeugd: Smash 1 -Waalwijk 2, TCO-Smash 2, Perfection 6-Smash 3, Smash 4-Tanaka 5, Smash 5-Tanaka 9. Beginners: Vice Versa-Smash A, Smash B-Witac. De thuiswedstrijden beginnen om twee uur in De Wellevaete. De reserves van Noad '67 speelden zater dag een uitwedstrijd tegen Unitas 2 en boekten een 0-6 overwinning. Daarmee zijn de geel-groenen bijna kampioen in de derde klasse 33. Uit de resterende drie partijen heeft het team nog maar één punt nodig. Dus zaterdag kan thuis tegen Olympia het pleit beslecht worden. Van af het begin was Noad de betere ploeg in het duel tegen Unitas. Na zo'n vijf minu ten nam Sander Kot een vrije trap en de inkomende Frans Quist tikte met de punt van zijn schoen de bal binnen: 0-1. Kort hierna volgde een diepe pass op de lin kerkant. Wilco van Herk hield de bal met een sliding binnen en gaf voor aan Ronald den Braber. Deze tekende 0-2 aan. Unitas viel aan, maar Ike Verwijs was nog net op tijd terug om een doel punt te voorkomen. Halverwege de eer ste helft rondde Den Braber nog een fraaie actie af met een doelpunt: 0-3. Daarna zat er echter weinig pit meer in de wedstrijd. Na rust probeerde Noad weer wat lijn in het spel te krijgen. Marco den Braber kwam in het veld voor Sander Kot. Mar co van Herpen ging door op de linker kant en gaf de bal voor op Ronald den Braber die rustig scoorde: 0-4. Enkele minuten later ging Van Herpen wederom goed door op de linkerkant. Hij legde de bal breed op Wilco van Herk die 0-5 aan tekende. Dezelfde Van Herpen wisselde vervolgens met Jaco de Jonge. Ronald den Braber schoot vanaf de achterlijn een opspringende bal hard in het doel en maakte daarmee zijn vierde en Noads zesde doelpunt in de wedstrijd. Het was de eerste overwinning in drie weken. Twee weken geleden gingen de groen gelen voor het eerst in de competitie ten- onder tegen Dinteloord 3 met 2-4. San- der Kot en Jaco de Jonge tekenden voor de doelpunten aan de zijde van Noad. Vorige week incasseerde Noad 2 in het 'kaartrijke' thuisduel tegen WC 2 met 0- 1 eveneens een nederlaag. Europa kinderhulp bereidt zich voor op de zomer waarin de orga nisatie weer aan tientallen kinde ren een vakantie in een gastgezin kan aanbieden. Europa kinderhulp regelt deze vakanties voor kinde ren uit bijvoorbeeld oude wijken in Londen, Berlijn, Hannover, Parijs, maar ook uit Nederlandse steden. Kinderen bij wie het thuis niet zo goed verloopt. Om hen een rustperiode te geven, is Europa Kinderhulp op zoek naar gastge zinnen. De kansarme kinderen worden geselecteerd door organi saties als het Rode Kruis, Leger des Heils, sociale diensten en het Riagg. Mensen die interesse heb ben om gastouder te worden, kun nen vrijblijvend contact opnemen met mevr. W. Donken tel. 0166- 662979. Overdracht van de nieuwe ambulance te Sint-Maartensdijk in 1986. Links Rode-Kruisvoorzitter A. van den Hoek en rechts wethouder P. van Schetsen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 17